Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 7206 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 241 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 18:18

Isiel by som do Passatu CC, je to moja srdcovka :-) Ak nie teraz, tak kedy? Ked budes musiet vozit v aute kocik? Potom uz si take auto nekupis...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 18:35

Síce sa do kočíkov nevyznám a viem, že sedany nie sú úplne praktické, ale zložený kočiar mi nepáde až ako taká výzva pre kufor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 19:28

Pokial v kufri nic dalsie nemas minule som videl ako mala rodinka problem dostat kocik do superbu kombi :-). Passat CC nie je uplne podla mojho gusta kym prva generacia sa mi pacila spredu a zozadu som ho vobec nemohol tak momentalna ma podla mojho nazoru krasnu zadnu cast ale zas dogabany predok. Tiez je to principialne dvojmiestne auto pokial mas 3. pasaziera vyssieho ako nejakych 175 mozno 180cm pretoze kym u mnohych inych aut nie je dostatok miesta na kolena a nohy, ktore pomackat nie je az taky problem no cestovat viac ako 5km s vykrutenym krkom nie je realizovatelne







_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 19:33

Passat CC je krasna elegantna imidzovka.velmi pekne auto

Ale na accorde si viem predstavit napr.zahradku a na nu 2 bicykle a ides na turisitku,coz na CC by mi to neako neslo :D

PS: kociar bez problemov daz do aut ako touran,sharan,alhambra,galaxy....ci cely,zlozeny,tam to nie je problem
Do klasickych osobakov combi ako napr. octavka,ci superb,passat je dost casto problem s vyskou v kufri co vyssie spominane nemaju







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 20:12

nooo, pridám teda ešte nejaké info...
čo sa týka kupovania, tak tam sa nebojím, oco je mechanik, vozil autá pred pár rokmi, vie ako nekúpiť hovadinu...
RS je práve asi jediná oktávka čo by som si vedel predstaviť mať, ale neviem či zrovna II generácia (jasné že nie III), jazdí takýchto oktaviek po cestách toľko, že sa dajú lopatami prehadzovať... s DSG by som si ju vedel predstaviť, automaty mám rád, keby sa dalo tak by som bral (hovorím ale iba o dvojspojke, prípadne niektoré lepšie staršie), len si neviem predstaviť koľko by 2.0 TFSI papalo...
mám tak trochu ak rád, ak vlastním veci, ktoré nie sú tak úplne bežné, ale zas nie "málo" bežné ako accord, aj keď zas je pravda že sa mi vcelku, aj interiér vyzerá relatívne dobre...

no čo sa týka veľkosti auta stále nie som rozhodnutý, či vôbec (ak to zovšeobecním) ísť do segmentu B, C alebo D. na jednej strane rád jazdím v "lodiach" (taká naša domáca Alfa 166, s tým sa jazdí po ceste parádne), ale aj keď som pobehoval po meste napr v bmw 116i (služobné auto bwm servisu prosím pekne, socka výbava, lampášiky, dokupované rádio, žiadna klíma a pod.) alebo aj 206tke, nebolo to zas tak odveci. Predsa len zhruba 60-70% času budem na "okreskách", kde nie je nutné mať rozmerovo veľké auto. Len mi príde nejakým spôsobom divné dať 11 litrov za napr fiestu alebo clio alebo hocičo, hoc aj novšie, ak môžem za rovnaké prachy mať A4, Passata, alebo aj niečo v C segmente (octa, astra, a pod).

avšak BMW som tak nejak vyradil, lebo z prémiového segmentu radšej pohľadám audinu, kde náklady na servis nebudú tak vysoké ako na BMW (o medveďovi ani nehovorím). Áno, môžem čo to oservisovať u tatina, vlastne takmer všetko, avšak je 350km odo mňa, čiže len veľké plánované veci môžem riešiť tam, akútne výmeny musím tu v Olomouci, kde zatiaľ nikoho známeho čo by robil za lacnejšie alebo nakupoval diely so zľavou -40% ako tato nemám. Navyše by som povedal, že ak niekto kúpi jazdenú A4, nevyzerá to tak, ako keď kúpi 320d. Možno je to len môj názor, ale ten pohľad ľudí z okolia na audi ako prémiovku nie je tak silný ako BMW. To s tou A4 ročník 2012 som myslel ako ideálny prípad, cenovo reálnejšie však vyzerajú 2011, kde ešte je staršia verzia 2.0TDI. Navyše európsky trh je riadne pokrivený, 9:1 combi:sedan je to čo ma deptá, vždy keď niečo ma napadne, že by sa mi páčilo. Neviem čo furt ľudia vidia na kombíkoch, aj tak ten kufor nad kryt využijú maximálne pár krát za život.

Ten nápad s passatom CC nie je vôbec zlý, dizajnovo sa mi páči vcelku dosť, no musel by som ísť asi na rok 2008-2009, kvôli cene. Ak chcem vziať úver na tri roky maximálne, ak čím nižšia cena tým viac budem schopný splácať. Interiérovo to nie je úplne že krásne, teda stredový panel, ale dalo by sa. USB má takmer každé, čo je základ pre mňa na hudbu. Avšak tie svetlé sedačky, no neviem, či sa mi to chce čistiť pravidelne. Ale mať ho ako garážovaného cukríka by som si vedel predstaviť.
Ak by niekto namietal že úver, za tri maximálne štyri roky to chcem mať splatené. Auto potrebujem/chcem vlastne čím skôr, ak by som mal šetriť, tak by som našetril, no za tie tri/štyri roky. Inak nemám odkiaľ na to mať peniaze. Teraz v prvej robote, lacno bývam, nič mi nebráni to rýchlo splatiť a mať pokoj. Ale Daron má pravdu, ak chcem niečo viacej aj na hranie, tak kedy keď nie teraz.

Neviem či som pomohol alebo narobil väčšie problém, no som v situácii kedy sa rozhodnúť neviem. Akurát viem čo nechcem, francúzov (tu by to muselo fakt stáť za to), focusa, fiat. Pozerám na to aj z pohľadu toho, čo ocovi chodí do servisu. Samozrejme, všetko sa kazí, ale niektoré veci viac, niektoré menej. Nevravím 2.0TDI je nejaká modla, ale aspoň človek vie, kedy cca čo odíde a na čo si dať pozor. A nepapá to veľa. O dynamiku motora a "šoférsky" typ auta tiež až tak veľmi nejde. Teraz jazdím s tou 80 koňovou vectrou a keď chcem tak si to viem aj užiť, jasné nie je to raketa, ani zďaleka, je to skôr slimák. No aspoň viem, že čo kúpim musí mať minimálne 100kW. Alfa má presne toľko, a vždy keď presadnem, je to až úžas, že auto dokáže aj ísť, keď človek plyn čo i len pohladí. Nie som pretekár, ani športový jazdec, ale ani zase dôchodca na výlete, a keď chcem na výjazde z obce predbehnúť auto, tak to chcem spraviť tak, aby za mnou nebol kúdol čierneho dymu a mal istotu.

som tak veľmi nerozhodnutý, že napr ma občas napadne myšlienka riešiť napr 3.0TDI motory, alebo niečo staršie no fakt silnejšie, len potom sa zamyslím načo by mi to vlastne bolo, ale zase neviem na čom som :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 20:49

2.0 TFSI bude žrať vela, okolo nejakých 9l minimálne. Úff no zadĺžiť sa na 3-4 roky kvoli ojazdenému autu, to je u mňa ekonomická samovražda, ale to je samozrejme len moje zmýšlanie, osobne by som kupoval to najnutnejšie čo by som potreboval v takej situácii. Z Francúzov je C5 fakt dobré auto, úplne bezúdržbové nie je ale má niektoré unikátne vlastnosti aké nemá nikto v triede. S 320d jednu skupinu ludí zaujmeš pozitívne a druhú velmi negatívne, A4 je neutrálnejšie, ale FWD A4 je umňa trochu fake A4, BMW má za to zadný náhon... to už podla preferencií.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 20:58

Co tak Alfa romeo 159 alebo Mazda 6 ? tie alfy su manifik :D spartan bude so mnou suhlasit

Alebo honda CRV ? na nase rozbite cesty :D







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 21:04

Mazdu 6 som mu uz radil aj ja. Pisal ze sa mu paci jazdit so spotrebou pod 6l to s CRV nepojde ani dole kopcom no a alfa 159 brana na pozicku uz je fakt cista samovrazda







_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 21:05

Alfa je hodne velké riziko, Mazda 6 môže byť celkom OK, CRV u má u nás každý kto sa chce silou-mocou tváriť ako buržoázia ale na poriadne SUV nemá, u mňa strašne nesympatické auto, jazdí ich tu v PK tolko ako Octávii.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 21:36

nie nie, alfu jednu doma máme, viem čo je s tým starostí, keby oco nebol mechanik a nerobil si veci sám tak by ju asi odbrzdil a pustil do priekopy...
SUV nechcem, nevidím zmysel takých áut vo všeobecnosti, jedine len preto že je to vyššie tak na cesty, ale zase ak tam je srajda podvozok tak to môže byť vysoké jak chce...
ono vlastne inú možnosť ako pôžičku človek ani nemá, a či budem mať auto hneď a priamo splácať tretinu výplaty, alebo nemať auto a snažiť sa šetriť (pričom to vždy nepôjde a nebude to konštantné) je rozdiel veľký... navyše to nevidím tak tragicky, koniec koncov to nie sú veľké peniaze, len ich proste človek nemá našetrené po výške. Keby som kupoval len to čo potrebujem, tak jazdím na Vectre dokiaľ sa mi nerozpadnú nosníky, ale nikdy to nie je len o tom čo treba, však? ;) autom chcem mať, je to niečo ma teší, a pohľad na niečo hrdzavé, dymiace po naštartovaní a keď dám viacej ako tretinu plynu, rachotiace, klepkajúce, búchajúce, to fakt nie...

aby som teda ešte upresnil, toto sú len prvé myšlienky, preto aj píšem, čím viacej iných názorov tým pre mňa lepšie. Ja potrebujem veľa iných pohľadov na vec, často aj takých čo ma uzemnia. Preto aj práve teraz uvažujem nakoniec nad možno polovičný rozpočtom :D

tá Mazda 6 okolo roku 2007 (pred faceliftom, ten je dosť tragický) by možno s 2.0 CD nebola zlá voľba... avšak, je to akurát z toho zlého obdobia, kedy sa prestali dať montovať aftermarket rádiá, a tie čo autá mali nemali podporu USB... a používať fm transmitter sa mi teda vôbec nechce... rovnako tá prístrojovka teda bohviečo nie je... škoda že tie A4 boli v týchto rokoch oblé, až potom prišli v 2009 tie krajšie... mondeo s 2.2 dieslom na tom tiež v interiéri nie je nič moc, navyše USB mali len príplatkové rádio výbavy...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 21:50

Do mazdy 6 sa da kupit xcarlink - mas tam USB, AUX a mozes si dokupit aj bluetooth modul. Treba ale odbornu montaz toho, ja som to chcel tiez a prepalil som PCB radia tak frcim len na audio diskoch (ktore ale pred rozobranim radia nesli takze aspon cosi som opravil). :D
Co sa tyka pozicky tiez by som to nebral na auto. Hlavne nie v 23 rokoch, radsej by som chodil na felicii ako sa v takomto veku zadlzil na spotrebnu vec ako je auto (teda pokial by auto nebolo predmetom podnikania alebo podobne).


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 21:52

Spartan, mlady clovek dnes na ake-take auto nema, jednoducho sa musi zadlzit, alebo chodit autobusom... A ak to ma domov 350 km, teda ak robi v CR a rodinu ma na SR, tak si nekupi 15 rocny srot. Potrebuje spolahlive auto.

Inak, aj je pri Passate CC problem len v svetlych sedackach, tak to nie je jedina farba interieru, tmave interiery v ponuke prevladaju. Svetla vyzera skvele, ale cistit by som to nechcel.
Co sa tyka FL mazdy 6, tak to co ty nazyvas FL bola zrejme druha generacia, lebo FL mazdy 6 prvej generacie mierne upravil masku, svetla su tmavsie, prevodovka dostala 6. stupen, motor DPF a par kW naviac... Vo vzhlade pred a po FL bezny clovek nevidi rozdiel.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 22:11

Mám spolužiakov, ktorí sú z opačného konca Slovenska a auto nemá nikto z nich, chodia vlakom a vraj tie vlaky nie sú zlé.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 22:37

mal som auto už počas výšky, dochádzal som do roboty, mám Vectru vyše dvoch rokov... len ťažko by niekoho len tak presvedčil na to, aby som zrazu začal tráviť každý tretí štvrtý víkend 5h vo vlaku tam + 5h späť...
navyše je to niečo iné ak človek ešte len študuje, ja autom chodím denne do práce, nie električkou pár zástaviek do školy... ako samozrejme, sú ľudia čo dochádzajú busom a podobne, ale to nie je o tom, že by auto mali a prestali používať...
nemám auto na podnikanie, ale ja si zase myslím, že práve teraz keď ešte neriešim trvalé bývanie a podobné veci, je najvhodnejšia doba na krátkodobú pôžičku na auto. Potom ak človek bude brať hypotéku na bývanie, tak už ťažko ešte k tomu by šetril alebo splácal auto.

aspoň Daron to chápe. Našiel som v tom CC aj iné sedačky, to samozrejme, ale za tú cenu sa dá nájsť A4, ktorá mi dizajnom exteriérovo aj interiérovo sedí oveľa viacej. A áno máš pravdu, je to druhá generácia teda, ktorá sa mi nepáči :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 22:47

Spartan.Ex píše:
Mám spolužiakov, ktorí sú z opačného konca Slovenska a auto nemá nikto z nich, chodia vlakom a vraj tie vlaky nie sú zlé.



A jak by podla teba mali chodit, ked nemaju na vlastne auto? Lietat na piskacom hrnci? :D


Ja nehovorim, ze kupovat auto na pozicku je mudre, no tebe sa to tazko vysvetluje. Ja som si tiez mohol kupit auto na pozicku, usetrilo by mi to v terajsej praci trochu casu v cestovani a dost vela casu by som usetril cestou na SR. Do terajsej prace to mam odhadom 1 hodinu metrom s jednym prestupom. Na Slovensko 23-34 hodin autobusom s dvomi prestupmi. Autom by som v oboch pripadoch usetril mozno polovicu casu.
Ale nechcem auto na pozicku, ak pockam par mesiacov, nanajvys rok, kupim si ho pohodlne za kes. Viem ale, ze na Slovensku by som si to nikdy nemohol dovolit a preto tych ludi chapem. Mesacne som totiz schopny odlozit takmer tolko, ako je cisty plat mojich spoluziakov na SR. Viem sa vzit do ich situacie a plne to chapem.
Navyse som denne cestoval do skoly 60 km tam a 60 km spat, zabralo mi to viac ako 3 hodiny kazdy den. Nehovoriac o zime, snehu, dazdi, mraze a kokotoch ktori robia autobusarov. Ty vies o tom tolko, ze vlaky "vraj" nie su zle. Mas pravdu, vlaky "vraj nie su zle", no auto je "vraj lepsie" :)
Ono je lahsie povedat - nekupuj si to auto, nie je to mudre - a vozit si pritom rit v aute, ako ked by si to hovoril na autobusovej zastavke pri -15°C... Myslim, ze najlepsie to vystihuje porekadlo: Syty hladnemu neveri...

Tak jak milionar nebude chapat, preco riesis zadnu napravu v nejakom Seate za 25 000€, tak ty nebudes chapat, co riesia ludia, ktori su na tom financne trosku slabsie ako ty a potrebuju aj na auto za 15k pozicku. Dokonca je kopa ludi, ktori si beru pozicku 2-3 500€ aby si mohli kupit 10-12 rocnu jazdenku. A kedze otec pracuje v oblasti poziciek, viem ze su ludia, ovela viac ludi ako by si si vedel predstavit, ktori si beru pozicky v radoch par desiatok eur a potom to splacaju po 8-10€ tyzdenne. Tak sa zije na Slovensku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 23:28

max suhlas s daronom







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.08.2014 23:40

Ja nehovorím aby si nekupoval auto, iba že je to ekonomicky velmi nevýhodné. Ako toto ešte chápem, keď to potrebuje. No osobne by som si kúpil také auto aké nutne potrebujem, aby som sa zadĺžil čo najmenej a ak by som mal funkčné auto, určite by som najprv šetril čo najviac aby som si potom požičiaval čo najmenej a čo najmenej to auto predražil. Aj keď chápem že ludia pod vplyvom rôznych okolností prestávajú myslieť ekonomicky racionálne čo ja samozrejme prirodzené.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 8:32

Nevies co by si robil v situacii do ktorej si sa nikdy nedostal. A specialne v tvojom pripade, kedze ty si na auta dost potrpis verim, ze realita by u teba nakoniec bola trochu ina. Na druhej strane by som sa jazdeneho auta za 15 000 na pozicku asi tiez bal a radsej by som siel do nohevo, aspon ako tak vybaveneho Golfa, mozno Leona.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 31.05.07
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 2324
Témy: 65
Bydlisko: okres MY / PK
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 9:39

pozri si aj inzeraty na hondu accord za 8 az 15 tisic eur, rocniky 2008+. Je to velmi dobre vyzerajuce a kvalitne auto. Dieslove motory maju tiez na velmi dobrej urovni.







_________________
PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 32 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: Dell Latitude 7490 OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 7 PRO 256GB
CAR1: Skoda CITIGOe iV 2020 CAR2: Nissan Primera p11 1997 MOTO: Suzuki V-strom DL650XT 2016
IG: xmiroslavm_
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 10:13

Za 15 litrov hondu?
Ja by som si kupil 335D alebo xD coupe v poriadnej vybave.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 10:23

335xd má kamarát, 2008, čo si pamňtám už menil diferenciál, štartér, x-drive je viac pokazený ako funguje, v podstate rovnako ako celé auto, teraz už hovorí, že do toho ani olej nevymení, že že už do toho dal dosť peňazí, už len počká, kým to prestane jazdiť a vyhodí to auto do koša. A takto dopadnú všetky zázračne lacné 335d a podobné záležitosti.


Johnnny píše:
A specialne v tvojom pripade, kedze ty si na auta dost potrpis verim, ze realita by u teba nakoniec bola trochu ina.

Ja si dosť potrpím na autá? Na to si ako prišiel? Keby som si potrpel na autá tak by som jazdil na ničom inom, ja by som vela peňazí za auto nedal, určite by som sa nikdy kvoli autu nezadĺžil a už v žiadnom prípade nie kvoli ojazdenému. Ale ako som písal chápem že to ludia robia. (v resp. teda nechápem, ale viem že robia).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 10:46

ale no spartan, jasne ze si potrpis na aute. Ved si pozri co mas v podpise, ak sa nepletiem tak mas momentalne 4 auta (ak pocitam aj tu fabiu).
Keby si si na auta nepotrpel, tak ich vsetky predas, pripadne si kupis jedno "multifunkcne" a nebudes zivit 4 auta (ved si napocitaj kolko ta vyjdu poistky, a to ani na tych autach jazdit nemusis) - nech mas co najmenej starosti.
Zaujimaju ta milisekundy na okruhu a podobne. To bezny clovek nerobi.

Ale nehovorim ze potrpiet si na auta je zle a uz vobec ta nekritizujem, prave naopak, napriklad tu A8 ti zdravo závidím, ale nehovor ze si nepotrpis na auta :P







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 10:52

mirom píše:
Za 15 litrov hondu?
Ja by som si kupil 335D alebo xD coupe v poriadnej vybave.



Takych co kupili bazarove BMW za posledne uspory pripadne na pozicku je nielen plna bratislava ale aj slovensko. Potom chodia na cerpacku a naberaju palivo za posledne 1€ aby sa sli ukazat ze maju BMW aj to len vtedy ked to nahodou funguje







_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 11:02

a to je presne to o čom som písal, o majiteľoch A4 sa toto nevraví :D

každopádne dik za rady, budem tuho rozmýšľať do čoho a ako drahého vlastne ísť. No jedno ostáva isté, auto chcem a potrebujem, a ak už niečo budem pozerať, nechcem aby to bolo v podobnom stave alebo blízko stavu ako má terajšia 17 ročná vectra. Chcem si polepšiť, nie pomaly pohoršiť.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 11:06

sysel777 píše:
Keby si si na auta nepotrpel, tak ich vsetky predas, pripadne si kupis jedno "multifunkcne" a nebudes zivit 4 auta (ved si napocitaj kolko ta vyjdu poistky, a to ani na tych autach jazdit nemusis) - nech mas co najmenej starosti.
Zaujimaju ta milisekundy na okruhu a podobne. To bezny clovek nerobi.

Presne tak to plánujem, k predaju A8 som relatívne blízko, Fábiu potrebujem tú parkujem na chate a vozím na nej drevo, odpad to záhrady, prevážam kosačku... to by som do nového auta nedal, platím iba zákonnú, to je minimum peňazí. Ibizu by som aj predal, ale neoplatí sa mi to, je to 3dv. TDI v malom aute, o také autá má zujem málokto a finančne by sa mi to neoplatilo, často to požičiavam mame, poistku platím... čo narobím. Na štandardné jazdenie mám teraz v podstate len Leon.

Ešte mám rozobraté 1988 318i a 1997 C4 AUDI A6, za tie ale nič neplatím a keď nebudem mať čo robiť budem ich renovovať. Potrpím si na iné veci, na také ktoré nestrácajú hodnotu, alebo ju strácajú pomaly.

Časy na okruhu ma zaujímali tak 2-3 roky dozadu, keď som jazdil amatérsky rally a vemoval som sa motošportu, to už mám zasebou.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 11:28

a ako konkrétne tento príspevok potvrdil, že si na autá nepotrpíš? :D
ale lepšie bude túto, ako aj podobné debaty nechať tak...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 11:44

Tak, že sa chytám predať svoje najdrahšie auto (ktoré som dostal) a nemal by som problém predať aj ostatné, lebo mi momentálne stačí jedno. Ja si aj plánujem kúpiť raz drahé auto, ale to bude až vtedy keď už budem mať kam dať peniaze.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 11:47

Johnnny píše:
A specialne v tvojom pripade, kedze ty si na auta dost potrpis verim, ze realita by u teba nakoniec bola trochu ina.

Citácia:
Ja si dosť potrpím na autá? Na to si ako prišiel? Keby som si potrpel na autá tak by som jazdil na ničom inom, ja by som vela peňazí za auto nedal, určite by som sa nikdy kvoli autu nezadĺžil a už v žiadnom prípade nie kvoli ojazdenému. Ale ako som písal chápem že to ludia robia. (v resp. teda nechápem, ale viem že robia).


Ospravedlnujem sa. Pre teba su auta len nevyhnutne zlo.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 11:49

Kedysi som k tomu mal celkom aj vzťah, teraz to vnímam skôr ako pracovný nástroj, alebo nástroj na zvýšenie efektivity, aj ma dosť mrzí, že som to tak začal vnímať, verím že ma to ešte niekedy chytí...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.08.2014 11:53

To by si na Cupru ani nepozrel. Cupra je zhruba tak pracovny nastroj ako zubna kefka. To nebola vycitka. Ja mat tri prdele penazi, tiez si kupim pekne auticko.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 7206 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 241 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 279, 280, 281 ]

v Automobily, motorky

8427

265989

08.04.2024 9:53

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 142, 143, 144 ]

v Automobily, motorky

4318

63848

07.07.2014 21:04

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 94, 95, 96 ]

v Automobily, motorky

2863

72275

11.07.2016 9:06

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 99, 100, 101 ]

v Automobily, motorky

3000

81682

17.02.2018 20:23

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 98, 99, 100 ]

v Automobily, motorky

2989

67418

05.02.2017 10:25

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 214, 215, 216 ]

v Automobily, motorky

6454

83380

20.12.2013 17:23

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 607, 608, 609 ]

v Automobily, motorky

18242

362216

05.03.2013 21:06

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1909

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1974

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2361

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xtreamer - diskusia

v TV

1

2622

15.02.2015 12:24

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7573

28.12.2012 15:00

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Outdoor diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

66

6363

21.01.2013 15:46

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 56, 57, 58 ]

v Vesmír, veda a technika

1728

49503

07.07.2014 22:01

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vesmír, veda a technika

134

10376

20.05.2017 11:28

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia + reakcie

v PHP, ASP

3

1242

10.08.2009 13:46

emer Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra