Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 144 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 31.05.07
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 2324
Témy: 65
Bydlisko: okres MY / PK
Príspevok NapísalOffline : 26.12.2012 22:10

nemyslim si, ze pozrietie si gameplay videa nahradi demo, zalezi od typu hry

proste si musis tu hru vyskusat, inak to moze lahko skoncit, ze tu hru kupis a rychlo snou skoncis..







_________________
PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 32 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: Dell Latitude 7490 OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 7 PRO 256GB
CAR1: Skoda CITIGOe iV 2020 CAR2: Nissan Primera p11 1997 MOTO: Suzuki V-strom DL650XT 2016
IG: xmiroslavm_
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.12.2012 22:14

Mne to teda demá nahradilo... Gameplay a Let's Play videá ukazujú z hry dostatočne veľa + máš k tomu komentár, čiže... Osobne mi je jednoduchšie pozrieť video ako sťahovať vždy z netu 5 gigové demo :) Mám s hrami už nejaké skúsenosti a viem odhadnúť, či by ma to bavilo alebo nie.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 31.05.07
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 2324
Témy: 65
Bydlisko: okres MY / PK
Príspevok NapísalOffline : 26.12.2012 22:18

neviem u niektorych hier by mi stacilo a u niektorych nie, take hry ako Lol, Wow a podobne tak by ma z nejakeho videa vobec nechytili pokial by som si ich nevyskusal, take NFS mozu vyzerat na videu fajn, potom ich clovek vyskusa a okrem dobrej grafiky nevidi natom nic dobre, hratelnost 0 bodov, takze je to take diskutabilne...







_________________
PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 32 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: Dell Latitude 7490 OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 7 PRO 256GB
CAR1: Skoda CITIGOe iV 2020 CAR2: Nissan Primera p11 1997 MOTO: Suzuki V-strom DL650XT 2016
IG: xmiroslavm_
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 26.12.2012 22:24

walther ja sa určite nesnažím obhajovať kradnutie, je to zlé, ale ja nechcem čakať kým klesnú ceny. Vôbec nejde o to, či to niekto prejde skôr alebo neskôr, ale proste to hrám keď je to aktuálne. Ako som písal, je to ako keby som pozeral v repríze futbal, ktorý sa hral pred rokom. Pýtal si sa, či už podla mňa Far Cry 3 nie je aktuálne. Pred niekolkými dňami som ho prešiel, takže pre mňa už nie je. Ja proste čakať, sledovať ceny, všade sa registrovať a kupovať hry po mesiacoch od vydania nechcem. Čo sa týka morálne hladiska, kúpil som si v minulosti viacero hier napríklad od Ubisoftu za cenú ktorá podla mňa ďalko prevyšovala hodnotu a za ďaleko vyššiu cenu ako bola tá za ktorú ju predávali v Amerike, preto sa previnilo necítim. Ako som písal, je to rýchlejšie, pohodlnejšie a lacnejšie (zadarmo).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 26.12.2012 22:44

Tak ono to nieje cisto koli tomu ze som lenivy ale aj mam samozrejme radost, ze ked sa mi hra paci tak som podporil jej tvorcov aby vyrobili dalsiu kvalitnu hru. Rovnako aj pri OS, jednak nelutujem prachy co som zan dal lebo je to bezproblemove, nemusis riesit ziadne cracky a sracky a hlavne som podporil MS aby mohli spravit dalsi skvely OS. Neoriginalny OS som nikdy nemal. Odjakziva mam len originalky pripadne teraz mam na NB Ubuntu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 22.11.08
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 286
Témy: 53
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 0:13

Tiez si myslim, ze by hry mohli byt zadarmo aspom s casti. Za dalsie bonusy by si clovek musel siahnut do penazenky. (Nevravim o vsetkych hrach, nie kazdej by sa hodil tento system) Ked sa pozrete na hry ako Battlefield Play4Free, Combat Arms, ... tak su v podstate zdarma. Ludia do tych hier vrazaju neskutocne prachy, lebo chcu mat lepsie vybavenie, zbrane rozne bonusy na Xp,Gp, .... Keby nieco podobne spravili pri BF 3, som presveceny, ze zisk, ktory dosiahli z predaja by bol 3-krat vacsi.

Niekde som aj cital clanok, ze hry, ktore su takto "zadarmo" maju vacsie zisky ako normalne hry.







_________________
Pc: CPU: i5-4460; RAM: 8GB; Disk: 2x MX200 250GB; Zdroj: EVGA 500B; ZD: ASRock Fatal1ty B85 Killer; GPU: SAPPHIRE R9 380; Case: Corsair 200R
Sluchatka: Sennheiser HD599SE
Zvuk. karta: FiiO E10K
Mob: Google Pixel 4a 5G
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 8:22

Kvalitných hier čo sa hrateľnosti týka je dnes žalostne málo a samozrejme, že na ukážke to výrobca predvedie tak, aby nám z toho padali sánky a na základe pekného marketingu nám chcú predať :shit: v peknom obale. Mňa teda gameplay ešte nikdy nepresvedčil aby som nejakú hru kúpil, nič nie je zaručené, dokonca sú podľa mňa niektoré pokračovania oveľa horšie ako ich predchodca, takže demo jednoznačne chýba. Pokiaľ si hru nevyskúšam, mačku vo vreci určite kupovať nebudem. Za kvalitu som ochotný zaplatiť, ale z nejakého marketingového videa posudzovať kvalitu hry určite nebudem. Napríklad pri far cry 3 som si z videa pomyslel, že je to nič moc, ale po prečítaní recenzie som začal váhať, tak som to stiahol a doslova som z toho padol na zadok. Aj keď hrám len SP, tak kvalitnú hru by som nedokázal hrať bez zaplatenia, jednoducho som mal skvelý pocit z toho, že im za tú hru dám peniaze. Ešte som ju ani nerozbalil, stále hrám warez lebo funguje bez problémov, ale z jej kúpi mám dobrý pocit. Ďaľšia hra čo som stiahol bol nfs MW2, tešil som sa na to že si zahráme s kamošmi, hot pursuit bolo cez net celkom fajn, ale tento MW2 letel z pc svetelnou rýchlosťou a pritom na ukážkach vyzeral dobre. Asi by som veľmi nadával keby som ten bulshit kúpil len podľa toho, že sa mi páčila ukážka.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Warez - diskusia

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 9:19

Spartan.Ex píše:
Ako som písal, je to rýchlejšie, pohodlnejšie a lacnejšie (zadarmo).


Rýchlejšie a pohodlnejšie? Na steame mám hru kúpenú v okamihu, sťahuje sa mi v megabajtoch za sekundu a po stiahnutí je hra nainštalovaná, nemusím nič crackovať ani riešiť somariny. Vyjde patch, hra sa mi zaktualizuje, nemusím hľadať nový crack.
Ale hej, je to lacnejšie.

Sám som vo veľkom warezil a ani teraz by to nebolo iné keby som na to mal stroj. Ceny hier sú aj podľa mňa občas prestrelené a kopec hier vôbec nestojí za kúpu, čo sa ale človek žiaľ dozvie až počas hrania. Napríklad taká séria NFS, niektoré tituly vyzerali zaujímavo a lákavo, keď som si ale vyskúšal ProStreet a to debilné ovládanie... nie, díky. A nejaké gameplay video by mi naozaj nepomohlo, v ňom by som nevidel že hra na ovládanie reaguje s polsekundovým oneskorením. Keď je ale na steame dobrá akcia, napríklad ako bola komplet séria GTA za 8€ či koľko, alebo teraz THQ balík za 25€, také niečo mi nedá nevyužiť. Ja nepotrebujem hrať hru hneď keď vyjde, ešte aj ročná hra mi prijde ako novota







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 10:32

KocuR píše:
Rýchlejšie a pohodlnejšie? Na steame mám hru kúpenú v okamihu, sťahuje sa mi v megabajtoch za sekundu a po stiahnutí je hra nainštalovaná, nemusím nič crackovať ani riešiť somariny. Vyjde patch, hra sa mi zaktualizuje, nemusím hľadať nový crack.
Ale hej, je to lacnejšie.

Tak mne to sťahuje 2,5 - 5MB/s, síce to musím inštalovať ako krabicovú verziu, ale u mňa je to rýchlo, crack zháňať netreba, vždy je priložený, len sa to skopíruje do program files. Nehovorím, že je po roku hra stará, ale radšej prostr hrám aktuálne hry, ako keby som to mal hrať rok pozadu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:15

Uhmm, len tak na okraj tejto temy, kedze je stahovanie audiovizualnych diel pre vlastnu potrebu na slovensku legalne, mohol by mi niekto poradit stranku so sirokym repertoarom, odkial sa daju stiahnut free mp3 v pocuvatelnej kvalite ? kludne napiste aj do spravy, dik :-)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:22

Spartan.Ex píše:
Nehovorím, že je po roku hra stará, ale radšej prostr hrám aktuálne hry, ako keby som to mal hrať rok pozadu.

Preto ta hra stoji pri vydani 50€ a po roku 25€. Ak to chces hrat hned, mas si zaplatit.
A argument ze u nas su hry v porovnani s platmi drahsie ako v zahranici? Ano su a co? Bud sa s tym zmieris, alebo to nebudes hrat. Aj telefony su u nas drahsie ako na zapade a pojdes si do obchodu ukradnut SGS3? Tiez to budes mat rychlejsie, nemusis cakat kym ti vypisu papiere, alebo spravia zmluvu k pausalu. Ludia nadavaju ze nemaju peniaze. Vyjdi vonku a pozri sa, ake maju telefony, hlavne mlady ludia, same top modely, keby na to nemali, tak si to nekupia..
Jurike píše:
Tiez si myslim, ze by hry mohli byt zadarmo aspom s casti. Za dalsie bonusy by si clovek musel siahnut do penazenky. (Nevravim o vsetkych hrach, nie kazdej by sa hodil tento system) Ked sa pozrete na hry ako Battlefield Play4Free, Combat Arms, ... tak su v podstate zdarma. Ludia do tych hier vrazaju neskutocne prachy, lebo chcu mat lepsie vybavenie, zbrane rozne bonusy na Xp,Gp, .... Keby nieco podobne spravili pri BF 3, som presveceny, ze zisk, ktory dosiahli z predaja by bol 3-krat vacsi

Ked to spravia tak, ako pises, tak ludia su stale nespokojni, lebo si kupili hru a teraz si "musia" kupit nejaky premium. Staci ze si pozries temu o BF3, tam je narekov az az...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:28

Ominous píše:
Uhmm, len tak na okraj tejto temy, kedze je stahovanie audiovizualnych diel pre vlastnu potrebu na slovensku legalne, mohol by mi niekto poradit stranku so sirokym repertoarom, odkial sa daju stiahnut free mp3 v pocuvatelnej kvalite ? kludne napiste aj do spravy, dik :-)
NE,šíření je ilegální.







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:35

luks to je diskutabilné, lebo tým, že pošleš niekomu link na nejaké warez fórum, ešte nič neznamená, lebo žiaden obsah nešíriš. Pod šírením sa podľa mňa rozumie hlavne upload.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:39

Daron píše:
Ked to spravia tak, ako pises, tak ludia su stale nespokojni, lebo si kupili hru a teraz si "musia" kupit nejaky premium. Staci ze si pozries temu o BF3, tam je narekov az az...


lenže v prípade o čom hovoril Jurike by si samotnú hru nekúpili, čiže napr. BF3 by bolo zadarmo a všetky ostatné datadisky atd. by už boli za xy cenu. Podľa mňa by to tiež nemusel byť zlý nápad, ale tá hra by musela byť naozaj rozsiahla a kvalitná. Napr. BF3 by si kľudne mohlo dovoliť aj takýto marketing, pretože tipujem že každý by si obsah dokupoval, tak isto ako aj teraz. Ale veľa nekvalitným hrám by táto politika zase nevyhovovala, veď keď mi dajú základ ktorý som si len stiahol na základe nejakej ukážky a pri hraní zistím že je to hrateľnosťou úplný fail, tak ju odinštalujem a aj zabudnem na to že to existuje. Ale keď na takéto shity dajú parádny marketingový trailer, tak si to určite kopa ľudí kúpi, no a potom si môže búchať hlavu o stenu.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:39

Semp píše:
luks to je diskutabilné, lebo tým, že pošleš niekomu link na nejaké warez fórum, ešte nič neznamená, lebo žiaden obsah nešíriš. Pod šírením sa podľa mňa rozumie hlavne upload.

To jestli je to diskutabilní nebo ne mě nazajímá.Tady se to provádět nebude.







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:49

walther píše:
kllr007, ľahká pomoc :) Youtube. Osobne mi stačí pozrieť pár videí a viem, ktorá bije... Na začiatok povedzme videorecenzia a potom pár gameplay videí. Má to približne rovnakú hodnotu ako keby si hral demo...
Hry, za ktoré nie som ochotný zaplatiť (a to ich je teda vážne dosť) do môjho pc proste nesmú. Načo nimi strácať čas? :)


Žiadne gameplay ti neukáže, ako ti reálne hra beží na pc aké ma ovládanie a podobne... nejde o grafiku ktorú môžeš vidieť na youtube na namakaných strojoch.. gameplay video má od hrania hry stráááášne ďaleko.. ale s poslednou vetou súhlasím, avšak, človek ich aj tak niekedy chce vyskúšať, prvé zdanie, recenzie a aj gameplay videá vedia klamať







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 11:50

Daron píše:
Spartan.Ex píše:
A argument ze u nas su hry v porovnani s platmi drahsie ako v zahranici? Ano su a co? Bud sa s tym zmieris, alebo to nebudes hrat.

Ja nehovorím, že v porovnaní s platmi, tie hry sú drahšie celkovo. No... nezmieril som sa a hrám ďalej.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 12:07

Všetko to závisí od človeka a jeho charaktere. Naprogramovať hru alebo hocičo je určite veľmi náročné a dokonca aj naprogramovať hovadinu ako je napr. nfs MW2 je veľmi náročné, len rozdieľ je v tom, že pri cca rovnakých cenách u nás a viac na západe, platy rovnaké nie sú. Tam na západe si môžu dovoliť kúpiť hru aj za 40eur každý druhý deň a keď zistia, že ich to nebaví, alebo že vývojár posral ovládanie, že je hrateľnosť o ničom, tak ich to tak nebolí ako nás, čo si síce môžu dovoliť kúpiť hru, ale určite si nemôžu dovoliť kúpiť shit. Ak sa tá hra aj stiahne a človeku sa páči, tak je na jeho charaktere či si ju kúpi alebo nie. Ja hrám momentálne len bf3, fifu 12, far cry 3, shift a všetky mám kúpené, tie čo už nehrám som jednoducho predal. Ale pred tým ako hru kúpim ju určite chcem vyskúšať. Kúpil som napr. TDU 1 čo sa mi s volantom páčilo, človek by si povedal že wow vyšlo TDU 2, to bude pecka, veď videá sú parádne, grafika je lepšia, no a ktorý debil by už vyrobil pokračovanie čo bude horšie ako predchodca...no a pomaly je to už samozrejmosť. FF na volante nefunguje, keď jemne šlapnem na brzdu tak auto zaflekuje atd...no čo s takou hrou za 40e ? Vyhodiť, podpáliť ? V tej hre išlo o základnú vec nakoľko je to závodná hra a predsa to dodrbali ako sa len dalo...Takže u mňa najprv warez a potom kúpa.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 13:20

Jurike waw to som si nemyslel že nájdem človeka s rovnakým názorom a presne ako aj nicobb určite v budúcnosti plánujem hry ako mafia assassins creed a podobne kúpiť to neznamená že každý warezák je len warezák ja som nikde nepodporoval čistý warez ako taký len som sa snažil upozorniť že ešte nie je zlodejstvo pokiaľ majiteľovi ostane vec tak to krádež nie je nech by to napísal aj predseda európskeho súdu (ak existuje) rovnako ako by nebola krádež bugatti veyron v prípade že by niekto prišiel s klonovačom a zadarmo by si ho naklonoval a originál nechal tam kde je a odišiel na klone







_________________
Math is the best!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 13:47

Ale to nemôžeš takto brať, technicky to tak je, ale ak ty stráviš 3 roky života pri robení nejakej hry, potom si ju kúpi jeden človek a skopíruje ju všetkým zadarmo, tebe nič neukradli, ale umreš od hladu.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 14:00

Cirky píše:
walther píše:
kllr007, ľahká pomoc :) Youtube. Osobne mi stačí pozrieť pár videí a viem, ktorá bije... Na začiatok povedzme videorecenzia a potom pár gameplay videí. Má to približne rovnakú hodnotu ako keby si hral demo...
Hry, za ktoré nie som ochotný zaplatiť (a to ich je teda vážne dosť) do môjho pc proste nesmú. Načo nimi strácať čas? :)


Žiadne gameplay ti neukáže, ako ti reálne hra beží na pc aké ma ovládanie a podobne... nejde o grafiku ktorú môžeš vidieť na youtube na namakaných strojoch.. gameplay video má od hrania hry stráááášne ďaleko.. ale s poslednou vetou súhlasím, avšak, človek ich aj tak niekedy chce vyskúšať, prvé zdanie, recenzie a aj gameplay videá vedia klamať

Pokiaľ máš 10 rokov a žiadne skúsenosti s hrami, beriem. V opačnom prípade ale vážne nechápem, pretože u mňa gameplay videá bohato stačia a nespomínam si, kedy som naposledy oľutoval nejakú kúpu hry/programu.. A to zďaleka nekupujem raz za rok ;) To máš ako s googlovaním. Ak nevieš googlovať, budeš tvrdiť, že google je nahovno a budeš otravovať ľudí na fórach. Ak nevieš používať youtube a nájsť spoľahlivé videá a recenzie, tiež tu budeš vypisovať, ako veľmi ti chýbajú demoverzie...
Lenže ani toto nie je ospravedlnenie warezu. Vieš, keby to bolo vážne tak, že len vyskúšaš hru, zahráš si ju 5 minút ako by tomu bolo pri deme, ok, privriem všetky oči a budem ticho. Ale ruku na srdce, koľko ľudí skončí vážne len pri 5minútovom odskúšaní? Väčšinou, aspoň čo poznám ja ľudí, to je tak, že ak sa im až tak nepáči, povedia si, že to za tie peniaze nestojí, ale hru dohrajú aj tak. Pokrytectvo najvyššieho stupňa...

jarrro, čiže ak by si vymyslel nejakú vec, povedzme nabíjanie cez wifi a potom by som prišiel a skopíroval si tvoje poznámky a pokusy, bolo by to ok? Samozrejme by som to aplikoval rovno na svoje zariadenia a tiež by som to posunul kamarátom.. Veď tebe som tým škodu nespravil, originálne dokumenty by som ti nechal.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 14:03

áno ak robíš len tú jednu hru a príjem máš len od koncových užívateľov
walther z môjho pohľadu určite v poriadku len keby si zato pýtal peniaze tak by som chcel podiel zo zisku zodpovedajúci podielu funkčnosti môjho vynálezu ak by si ale nezvýšil cenu tvojho zariadenia pred aplikáciou nápadu a po nej tak by mi to bolo šuma fuk







_________________
Math is the best!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 14:11

Tak si predstav, že robíš záverečnú prácu do školy, máš ju hotovú a niekto ti ju skopíruje, odovzdá ju skôr ako ty a tvoju označia ako duplikát, kvôli čomu ju budeš musieť prerábať, stále by ti to nevadilo?







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 14:13

v jarrrolandu je to určitě OK :D







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 14:19

walther píše:
Pokiaľ máš 10 rokov a žiadne skúsenosti s hrami, beriem. V opačnom prípade ale vážne nechápem, pretože u mňa gameplay videá bohato stačia a nespomínam si, kedy som naposledy oľutoval nejakú kúpu hry/programu..


Veď sa trošku zamysli nad tým, čo píšeš. Ako my môže nejaké video čo nehrám ja ukázať ovládateľnosť, hrateľnosť...hlavne v dnešnej dobe tvrdiť že hry sú už z posúdenia videa bezchybné je...radšej sa nevyjadrím. Hra a programy je niečo iné, ako napr. filmy. Podľa mňa, keď už sa teda hráš na poctivého je ukradnutie filmu horšie ako hry, pretože pri filme si prečítaš o čom je a sám sa rozhodneš či by ťa to bavilo, alebo nie. Poprípade si pozrieš ukážku a mal by si byť rozhodnutý. Ale hra a programy sú niečo iné, pretože ich v podstate ovládaš ty sám a z ukážky mi nehovor, že toto zistíš. Vyšie som uviedol príklad TDU, skús si zahrať TDU 1 samozrejme na volante a potom TDU 2. Hranie TDU 2 na volante je za trest, je na tom pokazené všetko čo sa len pokaziť dalo, na volante je to pre mňa a podľa množstva odozvy od hráčov nehrateľné. Pritom videá a všetko bolo super. V čom sa robí chyba j, že sa nevydávajú demá, stačilo by krátke jedna misia a konec, kde by sa ukázalo hlavne ovládanie a hrateľnosť. Samozrejme že nie každý bude aspoň tak poctivý, že stiahne warez, 5 min. odskúša a kúpi, alebo nekúpi, no prestane hrať po 5 min. warez. Keď nie je možnosť dema, je tu warez. Nemal by si nadávať na tých čo stiahnu warez ale na tých čo vytvoria hru a nevytvoria kratučké demo na vyskúšanie.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 15:09

Kradnutie filmu určite horšie nie je, dôvody sa uviedli už v inej téme a odmietam sa opakovať pri každej príležitosti. Okrem toho, stiahnutie filmu pre vlastnú potrebu je legálne.
Druhá vec, ak pozrieš dobré gameplay videá, tak ich máš väčšinou rovno aj s komentárom => stačí nájsť také, na ktorom je týpek s volantom... Ak je to zlé, môžeš si byť istý, že by to okomentoval. Rovnako to býva spomenuté v každej lepšej recenzii. Hľadanie dobrej recenzie je stále rýchlejšie ako hľadanie kvalitnej cracknutej verzie, jej stiahnutie a následné patchovanie a riešenie nespočtu problémov...
A neboj sa, zamýšľam sa, čo píšem, hovorím zo svojej skúsenosti.. Hry na PC sa hrávam od nejakých 5tich rokov, prešiel som si už všetkým možným a v 99,99% prípadoch mi naozaj stačí obyčajné gameplay video + recenzia. Keby to tak nebolo, asi by som to sem nepísal.

jarrro, čiže keby si robil výlučne na tom projekte povedzme 3 roky a napokon by to mali všetci zadarmo skopírované od nejakého zlodeja, tak by ti to bolo šuma fuk... No vidno, že ty si ešte v živote nemakal a ani si nebol závislý na výsledkoch svojej práce...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 15:14

ak by som ju musel prerábať tak by mi to sakra že vadilo ale to by potom nebolo nekomerčné použitie lebo dotyčný by mal zisk nie síce peňažný ale v podobe kreditov
walther prosím jeden dôvod prečo by mi mala vadiť free reklama mojich schopností (všetko píšem za predpokladu že ako autor tam budem uvedený ja a kopírovač za to nepýtal od užívateľov protislužbu alebo dokonca peniaze)







_________________
Math is the best!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 15:29

Založil si firmu, zamestnal 5 kamarátov programátorov, zobral si úver aby si mal na ich platy, sám si robil 3 roky zadarmo a konečne ste dokončili vašu hru. Teraz si ju niekto kúpil, rozšíril ju na internete a nikto ďalší si kvôli tomu vašu hru nekúpi. Ďalej nemáš z čoho platiť kamarátov, tí si našli inú robotu a tebe ostal na krku úver. Preto by ti to malo vadiť







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 15:35

Tak nevyrobím hru, ktorou chcem odrbať zákazníkov... to že si niekto stiahne hru ktorá ho baví a ani po 2 rokoch keď je za smiešnu cenu si ju nekúpi lebo načo tak to je už typickosť dementného slovenského národa... Ale toto nieje pekný príklad, povedze taká EA sú nenažrané hovadá zneužívajúce malé deti k zisku... stačí pozrieť na každoročne vydávanú Fifu ktorú predávajú za 50 eur, samé DLC za peniaze, megadebilné NFS a podobne.. za toto má človek platiť? ja už viem s čím mám dočinenia ale napríklad pri takom ProStreete som nemal, na hru som sa tešil, z videí a recenzií vyzerala skvelo a po stiahnutí som to odinštaloval... ak by som za toto vysolil 50 eur tak ďakujem pekne... :) Nebavíme sa o tom že niekto chudák nevie uživiť kamarátov.. pozri sa na hru LFS.. je možné ju hrať ako demo a kto chce viac, kúpi si plné hru za rozumnú cenu... a nikto z 3 či 4 tvorcov neskrachoval a hra stojí aj po xyz rokoch odkedy bola uvedená za to.... EA a to či zarobia 60 miliárd za predaj sračiek alebo iba 30 miliárd kvôli warezu mi je totálne uprdele....

a áno walther mám 10 rokov lebo nemám ultraskúsenosti posúdiť ako mi hra pobeží na pc a neviem posúdiť z youtube aké ma hra ovládanie a hrateľnosť.. idem odovzdať asi občianský a vodičák lebo 10 ročným by ich nemali dávať... vyjadrovanie na úrovni teda ako vždy







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Warez - diskusia

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2012 15:38

david3504 dík to už znie aspoň trochu logicky ale kebyže tam dám reklamu a firmy mi za to platia tak mám aj na platy a možno si ma objedná niekto "vyššieho" kalibru







_________________
Math is the best!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 144 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zabije warez PC hry?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Počítačové hry

107

9785

05.08.2008 23:39

M@x.sK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sťahujete warez? Ste terorista!

v Novinky

6

725

08.04.2008 18:26

MTK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je nelegálne prevádzkovanie warez webu?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

44

3015

16.07.2010 14:51

F!LL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Iránska vláda prevádzkuje verejný FTP warez server

v Novinky

7

779

25.08.2010 18:56

Mindfreak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Porno a warez na novém webu Poslanecké sněmovny

v Novinky

6

992

21.06.2012 14:15

sicak. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2359

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1909

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1974

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia + reakcie

v PHP, ASP

3

1241

10.08.2009 13:46

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LOTR2 - diskusia

v Počítačové hry

20

3195

22.12.2009 14:14

lubo2142 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vesmír, veda a technika

134

10371

20.05.2017 11:28

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Outdoor diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

66

6357

21.01.2013 15:46

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kutil diskusia

v Voľný čas a hobby

9

1649

26.01.2015 12:47

erikzet Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 56, 57, 58 ]

v Vesmír, veda a technika

1728

49470

07.07.2014 22:01

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xtreamer - diskusia

v TV

1

2621

15.02.2015 12:24

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 214, 215, 216 ]

v Automobily, motorky

6454

83258

20.12.2013 17:23

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra