Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 2864 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 96 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 10:22

Tebe to ani nikto nevyvracia. Ty akurat nedokazes pochopit, ze existuju rozne urovne kvality a to dokonca aj pri pneumatikach. Ak mas raz 2WD, tak jedine cim si pomozes su tie pneumatiky. Nahon na zvysne dve kolesa si v eshope nekupis.

Co z toho ma tvoja hlavicka problem pochopit ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 10:34

nevie pochopiť to, že nemusí mať vždy pravdu... keby si na rovnake auto obul matadorky a continentalky tak ďalej by si s matadorkami nedošiel, nešiel by si v takej tichosti a komforte.. ty večne porovnávaš tvoje Matadorky a 4x4 vs. pohon 2 kolies a pneumatiky ,,na prvom mieste"... stále to isté dookola jak papagáj.. čo závidíš že si niekto môže dovoliť kúpiť continentalky abo čo?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 11:32

Nie, ja som smutný z toho ako svet osprostel...
Niekto skrátka zasa nechce uveriť tomu že v teste medzi 1 a trepnem 8 miestom je skroro nulový rozdiel, pretože hodnotenie "dobrý" neznie 2x ideálne len že realita je úplne iná
Nehovoriac o tom že do výsledkov je zahrnutý silný marketing.







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 11:37

Ja som smutny z Teba.

Ak by som ignoroval testy, na nete mas rozne fora kde mas xy skusenosti roznych uzivatelov ktori maju xy skusenosti s roznymi pneumatikami a radi Ti vysvetlia preco a v com su niektore lepsie nez ine. Ci aj u nich ide len o marketing ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 11:53

Ivan-K píše:
Nie, ja som smutný z toho ako svet osprostel...
Niekto skrátka zasa nechce uveriť tomu že v teste medzi 1 a trepnem 8 miestom je skroro nulový rozdiel, pretože hodnotenie "dobrý" neznie 2x ideálne len že realita je úplne iná
Nehovoriac o tom že do výsledkov je zahrnutý silný marketing.



ten tvoj skoro nulový rozdiel je pri niektorých pneumatikách rozdiel aj 20% v brzdnej dráhe na mokru alebo na snehu... to rozhodne niekedy o tom či chodcovi vynadáš alebo pôjdeš do basy... alebo či rozdycháš to, že si nedržal bezpečnú vzdialenosť, alebo to nerozdycháš a budeš riešiť opletačky s poisťovňou... taktiež je rozdiel či vieš bezpečne prejst zákrutu v 60km/h alebo v 68km/h, vyzerá to na malý rozdiel ale reálne je to sakra veľký rozdiel... v pneu nejde len o to vyštverať sa do kopca... v testoch ide hlavne o to, aby mala pneumatika čo najlepšie vlastnosti vo všetkých bodoch... nahovno mi je guma čo je vo všetkom dobrá a po sezóne nemá dezén... alebo je vo všetkom dobrá a zvýši mi hluk v aute o 10dB... Continental, Dunlop, Michelin majú všeobecne najvyváženejšie parametre... a áno pri Continentalkach platíš za značku... ale gumy sú to viac než dobré... súhlasiť môžem s tým, že akákoľvek dobrá guma, ktorá je 3 roky stará, bude horšia ako lacná nová... a blázni sú ľudia, ktorí si dávajú protektory... takéto šetrenie nepochopím už vôbec







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 11:58

Okrem toho, ked Cirki spomenul tu brzdnu drahu, napadlo ma ... to 4x4 Ti pri brzdeni bude vies na co. Okrem toho Ti prida na hmotnosti a v tejto konkretnej situacii to skutocne nie je to co chces.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 12:06

Zas nehovorím že Matadorky sú zle, však Matador je vlastne Continental koncern, existujú však vyslovene že zlé gumy a ľudia ich nanešťastie kupujú a tiež si povedia, že rozdiel je skoro nulový, potom predomnou skončí vo zvodidlách pri 30km/h lebo neudrží auto na ceste na 2cm snehu







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 13:57

Johnnny píše:
Ja som smutny z Teba.

Ak by som ignoroval testy, na nete mas rozne fora kde mas xy skusenosti roznych uzivatelov ktori maju xy skusenosti s roznymi pneumatikami a radi Ti vysvetlia preco a v com su niektore lepsie nez ine. Ci aj u nich ide len o marketing ?

Práve ked budeš čítať tie také internetové debaty tak sa bude pluť na každú značku, vrátane tých "naj". Kludne ti niekto opluje aj Bridgestone či Nokiany a bude preferovať len Pirelli. Alebo si stačí počítať recenzie na Heuréke, nepredpokladám že niekto po kúpe píše zámerne negatívne hodnotenie
Johnnny píše:
Okrem toho, ked Cirki spomenul tu brzdnu drahu, napadlo ma ... to 4x4 Ti pri brzdeni bude vies na co. Okrem toho Ti prida na hmotnosti a v tejto konkretnej situacii to skutocne nie je to co chces.
Aha další znalec - pri napríklad brzdení motorom ti u 4x4 brzdia všetky kolesá rovnako, tak sa ti nestane to čo u 2WD kde ti dve kolesá brzdí a dve sa len vlečú. A teraz ešte daj čím je bezpečnejšie brzdiť na klzkom povrchu, či motorom alebo pedálom brzdy. Špecialne čakám na tvoju znaleckú odpoved
Cirky píše:
ten tvoj skoro nulový rozdiel je pri niektorých pneumatikách rozdiel aj 20% v brzdnej dráhe na mokru alebo na snehu... to rozhodne niekedy o tom či chodcovi vynadáš alebo pôjdeš do basy... alebo či rozdycháš to, že si nedržal bezpečnú vzdialenosť, alebo to nerozdycháš a budeš riešiť opletačky s poisťovňou... taktiež je rozdiel či vieš bezpečne prejst zákrutu v 60km/h alebo v 68km/h, vyzerá to na malý rozdiel ale reálne je to sakra veľký rozdiel... v pneu nejde len o to vyštverať sa do kopca... v testoch ide hlavne o to, aby mala pneumatika čo najlepšie vlastnosti vo všetkých bodoch... nahovno mi je guma čo je vo všetkom dobrá a po sezóne nemá dezén... alebo je vo všetkom dobrá a zvýši mi hluk v aute o 10dB... Continental, Dunlop, Michelin majú všeobecne najvyváženejšie parametre... a áno pri Continentalkach platíš za značku... ale gumy sú to viac než dobré... súhlasiť môžem s tým, že akákoľvek dobrá guma, ktorá je 3 roky stará, bude horšia ako lacná nová... a blázni sú ľudia, ktorí si dávajú protektory... takéto šetrenie nepochopím už vôbec
Máš to osobne zmerané alebo ako si sa dopátral k tým výsledkom?
Lebo ja som mal aj letné Conti a vôbec som nemal pocit že by som si mohol dovoliť jazdiť rýchlejšie ako na Barumkách, tak isto som mal zimné Kléberky a znovu necítim rozdiel. A ked sa mám vyjadriť k brzdám tak rovnako nemusím skôr tlačiť na pedál ako teraz.

Ja fakt netuším kde vy beriete tú istotu že tie hodnoty v testoch sú pravdivé. Je problém pre nejakého výrobcu vyrobiť pár sád pneumatík z ovela kvalitnejšej zmesy aby to v testoch dopadlo pre neho čo najlepšie? Do výroby sa potom použije bežná zmes. Alebo je problém prifúknuť jedny gumy aby v teste vykázalo auto krajšie údaje o spotrebe. Alebo je problém počas testu na jedných pneu mať zapnutý stabilizačný systém a pri iných ho vypnúť?
Milionty krát vám zopakujem aby ste sa zamysleli nad tým prečo je pre výrobcu výhodné podvádzať. Brzdná dráha je ale to čo najlepšie zapôsobí na psychiku ludí , lebo pre "teoretické" 2m môžeš niekoho zabiť
Nikto z vás to reálne neodmeral ale všetci sa s tým najviac ohánajú







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 14:17

pokial viem tak brzdenie motorom na vsetky 4 funguje tak na audi quattro, subaru, a inych autach ktore su od zaciatku robene ako awd, ked sa zadok pripaja cez spojku tak by mali brzdit len predne.....

na jednom aute mame vredestein a na druhom matador

a najvacsi rozdiel je na lade/vysmykanom snehu
tam kde mali matadori 120 na tahometri, a auto stalo tak vredestein vysiel bez presmyku

celkovo tie matadori maju dezen ako letne, a podla toho sa aj spravaju, ked uvidis otlaclk v blate vedla seba matador a vredestein, hned ti bude jasne ktore by si obul

ale mas pravdu, s metrom som nemeral ani jedne, ale s tymi matadormi ostanes stat aj na rovinke s 2cm snehu/nastastie boli zadarmo k autu../


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 14:31

Mali sme na Focuse zimné Semperity, s ktorými sme ho kúpili, mali 2 roky a boli s malým dezénom.. po prezutí na Continental to bol neskutočný rozdiel či už v hlučnosti, či v jazde na snehu a hlavne na mokru... teraz po 3 sezónach sú Continentalky v podobnej kondícii ako za nova, čo sa o Semperitoch povedať nedalo... čo sa brzdenia týka.. čo to má spoločné s tým ako silno stláčaš pedál brzdy? Ide o to, kedy pneumatika prestane poskytovať grip, čím je lepšia, tým sa to stane neskôr a nemusí zasahovať ABS, ktoré ti bŕzdnu dráhu predĺži, prípadne sa ti neskôr zablokujú kolesá na autách bez ABS... na suchu budú hodnoty pre všetky gumy +/- rovnaké.. a konkrétne v tomto bode sa nájdu lepšie gumy ako Continental... a nie sú to 2 metre ale kľudne aj 5-10 metrov na ľade/ mokru

A odkiaľ berieme istotu, že testy sú pravdivé?.. a odkiaľ ty berieš istotu že nie sú? Všetko musí byť zmanipulované? Každý jeden nezávislý test? Aj vlastné skúsenosti? Či to mám odmerané.. no zabrzdím v meste vybehnem z auta s metrom a začnem merať... určite si to meral aj ty takto







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 15:29

Ivan: Ako som pisal, reagoval som na Cirkiho kedze mi nieco pripomenul. Konkretne som myslel toho chodca. Ak chces pred prechodom, alebo v inej podobnej situacii kde zalezi na dlzke brzdnej drahy (na ktoru ma podla kazdeho okrem Teba vplyv aj kvalita pneumatik) brzdit motorom, tak si pan, ale zaroven tak trochu idiot.

To uz su fakt dementne reci. Merias vsetko co kupis ? Ked si kupis FX zrkadlovku, rozoberies ju a meries velkost senzora ?

Samozrejme, ze sa moze stat, ze niektory z vyrobcov podvadza, ale robit z toho pravidlo ? To by fungovala tyzden, pretoze ak by kazdy vyrabal rovnake braky, skor ci neskor by na to ludia prisli.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 16:46

Tak ma napadlo, co ak vyrobca predava tie iste pneu ako 91 a 94? Ved raz to odmerali niekte pri testoch a potom mozu kludne pouzivat rovnake, len ich inak oznacit. Tie gumy maju aj tak toleranciu a vydrzia o nieco viac, ako sa na nich pise.

Ivan, ja ako amater sa neodvazim tuto myslienku rozvadzat dalej, ale ty, ako odbornik na gumy, mozno by si mohol.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 18:19

Johnnny : fascinuje ma ako si ty všetko dokážeš otočiť. Každý z dlhoročnej praxe ti povie že v zime treba využívať hlavne brzdenie motorom, brzdového pedála sa chytať len ked to treba a ty si to otočiš hned na krízovú situáciu že niekto skočil do cesty a ja miesto dupnutia na brzdu akože brzdím motorom

Daron : rozdiel 91 vs 94 so overíš aj sám, chod do pneuservisu a skús pevnosť bočnice nenasadenej pneu toho istého výrobcu a rozmeru a ocitíš že tá 94 je tvrdšia ked do bočnice budeš tlačiť prstom

Prečo výrobcovia podvádzajú? Kto z vás by zaplatil viac ak by to malo +- rovnaké parametre? Nikto

Sme na PC fore, tak otázka ktorej sa snád každý rozumie. Prečo BenQ predáva svoje shitné TN LCD (BenQ RL2455HM) ako špičkové herné LCD, kde je dokonale ostrý obraz pričom u konkurenčných LCD by bol obraz rozmazaný a na drzovku tam hodia porovnávací obrázok kde je mazanica na LCD s textom "ostatné LCD"
A teraz to hlavné, kolko ludí zožralo tú prašivú reklamu? Každú chvílu ho mal niekto zaradený do zostavy na "schválenie" a ešte toho dotyčného autora máš problém presvedčiť že pri LCD kde je 6ms neuvidí žiadne také mazanice ako to prezentoval práve BenQ. A verte že ten čo si taký BenQ kúpil chváli jak pripečený že má snád najlepší LCD...
Keby tam tie bludy nepísali tak o ten LCD je ovela menší záujem, takto predajú haraburdu s TN panelom a ešte k tomu za cenu za akú sa dá kúpiť kvalitnejší IPS LCD a presne o to ide, predať bežný produkt za vyššiu cenu.
Už vám dochádza prečo si výrobca velmi rád prihreje polievočku? Čo by mal BenQ z toho že by si niekto kúpil LCD značky Acer, Philips, AOC,...? Úplne nič, ale ak oklame tak nepredá Acer, Philips, AOC,... ale BenQ

A takto môžem pokračovať aj s pneumatikami, urobia akože nezávislí test, trošku vám zahrajú na city prostredníctvom brzdnej dráhy a už letíte do obchodu objednať tie papierovo najlepšie pneu a ešte budete roztrubovať po internete aké sú tie pneu naozaj špičkové. Potom ked človek počíta nejaké recenzie na heuréke čo napísali ludia, tak sa dočítate aj to že už nikdy viac a že to vyrábajú aj v rumunsku (čo samozrejme nemusí znamenať že sú menej kvalitné, ale prioritne ide o to ich vyrobiť čo najlacnejšie aby bol na nich čo najväčší zisk) http://pneumatiky.heureka.sk/continental-contiwintercontact-ts850-195-65-r15-91t/recenze/?s=3#reviews

Samozrejme že pri Matadoroch bude viac negativných lebo honiči EGA si musia nejak obhájiť to že si kúpili drahšie pneu a budú trepať po internete ako by ich predtým zaručene šmyklo a teraz idú ako po kolajách







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 18:41

To si tu vybral tých 5 negatívnych skúseností z celkových 168... to ako fakt... ? Máš pravdu, Continental sú vlastne zlé pneumatiky, poďme všetci kupovať lepšie Matadory, ktoré vlastne patria pod Continental... a bavíme sa o krízových situáciách, lebo práve vtedy sú gumy dôležité.. keď ideš 50 a dobrzďuješ do križovatky motorom, tak ti stačia aj letné v zime... ja mám s Continentalkami veľmi dobré skúsenosti, vyštveral som sa už kadetade, na snehu sú práveže jak pribité... ono veľa záleží ako s tým človek jazdí, keď je raz človek kok, tak mu nepomôžu ani gumy s hrotmi.. Každopádne Ďalšie pneu kupujem Michelin, tie sú ešte tichšie ako Continentalky...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 18:51

Toto bolo v mojom prispevku: "Okrem toho, ked Cirki spomenul tu brzdnu drahu, napadlo ma ... to 4x4 Ti pri brzdeni bude vies na co. Okrem toho Ti prida na hmotnosti a v tejto konkretnej situacii to skutocne nie je to co chces."
Pokial vies citat, tak snad vidis, ze som sa odkazoval na brzdnu drahu. Takze o ziadnom prekrucani nemoze byt rec.

Co sa monitorov tyka, tak to sem sice nepatri a okrem toho to moc nesledujem, ale spickove herne monitory sa bezne vyznacuju vysokou obnovovacou frekvenciou (144hz). To je nieco celkom ine ako odozva (tebou spominanych 6ms). Preto moze byt ich obraz ostrejsi nez konkurencne IPS s daleko lepsim podanim farieb. Okrem toho je IPS proste pomalsie nez TN a ci to ty vidis, alebo nie, ci Ti to vadi, alebo je ti to jedno (rovnako ako napriklad pneumatiky) je cisto tvoja vec. Pre kupujuceho to nie je nijak podstatne.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 18:56

Ako je pravda, že rozdiel vo výkone pneu nieje priamo úmerný ich cene.. to je snáď každému jasné... Ale dám si ruku odťať keď Matadorka je lepšia pneu ako Continental... čo určite nieje.. pomer výkon/cena bude mať samozrejme Matadorka lepší... za tie paru % navyše, ktoré niekedy vedia aj zachrániť život sa pripláca veľa... ale určite to nie sú vyhodené peniaze...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 19:53

https://m.youtube.com/watch?v=S5NWcdq4Wf4

keby tak mal matador..... mohol to pekne elegantne prejst


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 20:08

kokos, to auto položia na cestu a ide ďalej :D po takom páde a nič... podľa zvuku to je Forester? týpek mal teda z pekla šťastie, ako sa mu vôbec podarilo takto dostať auto do šmyku preboha... tú zákrutu by som dal v tej rýchlosti aj s mojím Polom







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 20:13

podla mna mu dost dopomohlo ABS, keby ho nemal tak by vyletel maximalne tak von zo zakruty

+podla mna mal vypnute esp...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 20:32

Zhodou okolnosti mam tie pneumatiky o ktorych sa hovori vo vybranych recenziach na heureke a napriklad taka perlicka "vysoka spotreba". Neviem ake ine pneum mal dotycny, ale kedze si uz nejaky ten piatok zaznamenavam spotrebu na nadrz + pozeram sa obcas aj na aktualnu spotrebu mozem konstatovat ze absolutne som nezaznamenal ziaden rozdiel v spotrebe medzi pneumatikami barum bravius, continental premium contact 2 a continental premium contact 5 v rozmere 195/65 R15 91V a tyka sa to aj zimnych matador (nepamatam si uz nazov proste dezen ako zo skodovky rok vyroby 1999) 195/65 R15 91 T a continental TS 850 195/64 R15 91 H.
Na vsetkych pneumatikach spomenutych pneumatikach dosahuje auto rovnake dlhodobe aj aktualne spotreby +- 0,1l/100km co mozme pocitat ako chybu merania.
Pri ustalenej rychlosti 90km/h po rovnej ceste je aktualna spotreba proste 5l/100km

Ak mi tu niekto bude tvrdit ze nejake pneumatiky mu zeru o 0,5l/100km viac tak nie je problem v pneu ale v jeho hlave kedze valivy odpor pneumatiky je zaujimavy mozno tak do rychlosti 70/km/h potom uz absolutne prevladne aerodynamicky odpor a valivy tvori len zlomok.
Kludne je mozne ze nema dotycny dostatocny tlak vzduchu v pneumatiky co ma na spotrebu omnoho vacsi vplyv ako konkretny model.

A to ma podla stitku premium contact 2 valivy odpor kategorie E a premium contact 5 a TS850 valivy odpor kategorie C







_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 20:58

Johnnny píše:
Toto bolo v mojom prispevku: "Okrem toho, ked Cirki spomenul tu brzdnu drahu, napadlo ma ... to 4x4 Ti pri brzdeni bude vies na co. Okrem toho Ti prida na hmotnosti a v tejto konkretnej situacii to skutocne nie je to co chces."
Pokial vies citat, tak snad vidis, ze som sa odkazoval na brzdnu drahu. Takze o ziadnom prekrucani nemoze byt rec.

Co sa monitorov tyka, tak to sem sice nepatri a okrem toho to moc nesledujem, ale spickove herne monitory sa bezne vyznacuju vysokou obnovovacou frekvenciou (144hz). To je nieco celkom ine ako odozva (tebou spominanych 6ms). Preto moze byt ich obraz ostrejsi nez konkurencne IPS s daleko lepsim podanim farieb. Okrem toho je IPS proste pomalsie nez TN a ci to ty vidis, alebo nie, ci Ti to vadi, alebo je ti to jedno (rovnako ako napriklad pneumatiky) je cisto tvoja vec. Pre kupujuceho to nie je nijak podstatne.
Môj pekný, ty si to vždy vykladáš ako chceš, dobre napísal si pri brzdení, ja teda aj tak hovorím že je úplne jedno či pri brzdení pedálom máš 4x4 alebo len 2WD, furt platí že pri 4x4 máš kolesá "previazané" pohonom a teda aj ked brzdiš tak je menšia pravdepodobnosť že do šmyku dostaneš skôr 4 kolesá ako len dve

K tomu LCD, človek zámerne uvedie konkrétny model aby sa nejaký pacient ako ty nemohol chytať niečoho čo človek nenapíše a ty aj tak točíš zasa o modeloch ktoré majú 144Hz. Znovu sa ta teda pýtam prečo Benq konkrétne u modelu RL2455HM uvádza že vdaka odozve 1ms bude obraz ostrý a u ostatných LCD bude obraz rozmazaný. Prečo klame zákazníkov tým že pri LCD s horšou odozvou bude obraz rozmazaný? Prečo BenQ zavádza zákazníkov? Kludne si zákazník môže kúpiť trebárs iný TN LCD, kde bude odozva 5-6ms a pri hraní nepostrehne žiadne mazanice a ten LCD nebude stáť 170€ ale iba 120-130€.
A ako som písal ludí čo si ten LCD zvolili do zostavy na schválenie bolo habadej, lebo každý si myslel aký perfektný LCD si vybral







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 21:00

ok


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 21:14

Co si zase vykladam ako chcem ? Napisal som presne to iste co si po mne zopakoval. Ak sa skratka dostanes do situacie ked potrebujes skratit brzdnu drahu, su ti viac platne tie pneumatiky nez 4x4.

Co sa monitoru tyka, tu sa ospravedlnujem. Nevsimol som si ten konkretny model, takze som to zobral obecne. Za tym co som napisal si ale stojim.

Co sa odozvy tyka, nemam s tym skusenosti, pretoze pre mna je to zanedbatelny parameter, ale co som len tak v rychlosti prebehol diskusie na nete, rozdiel tam udajne je, aj ked maly. Pre hraca to ale kludne moze byt prinosne. V kazdom pripade sme OT.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 21:35

Cirky píše:
Ako je pravda, že rozdiel vo výkone pneu nieje priamo úmerný ich cene.. to je snáď každému jasné... Ale dám si ruku odťať keď Matadorka je lepšia pneu ako Continental... čo určite nieje.. pomer výkon/cena bude mať samozrejme Matadorka lepší... za tie paru % navyše, ktoré niekedy vedia aj zachrániť život sa pripláca veľa... ale určite to nie sú vyhodené peniaze...
Toto nikto netvrdí, ale tak isto by som si nedovolil tvrdiť že Continentalka je zárukou toho že ti to zachráni život.
Môj názor na to je že ked to presereš tak ti nepomôže ani jedna

Johnnny : prečítaj si recenzie toho LCD na Alze, kde sa dokonca užívatelia sťažujú že štandardne na tom LCD je tvorba duchov, po vypnutí funkcie AMA to je OK
Ale to nie je podstatné tak ako to že výrobca klame a klame preto aby predal, ba dokonca predal sakra draho.
A teraz mi daj jeden dôvod na to prečo by si neprihrieval polievku aj výrobca pneumatík? Taký Benq podvodom vie zákazníka presvedčiť aby si priplatil ze shitný monitor 40€. Chápeš ako je pre výrobcu výhodné klamať?







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 21:43

Nechapem. Ak by ten monitor nerobil to, co slubuje vyrobca a sice, ze by sa to za vyssiu cenu spravalo horsie nez konkurencia, zrejme by som ho predal/vratil a uz nikdy v zivote by som si monitor, alebo iny vyrobok rovnakej znacky nekupil. Okrem toho by som mu este narobil dost zle referencie. Vidis to aj tu na fore. Mne to moc vyhodne nepripada.

Ale samozrejme, ako som uz raz pisal, nikto netvrdi, ze vyrobca nemoze oklamat klienta. Tvrdit ale, ze vsetci najvacsi vyrobcovia znackovych pneumatik vyrabaju specialne pneumatiky pre testy a smejdy pre ostatnych zakaznikov je nieco ine. Hlavne v pripade ked je to len nicim podlozena paranoia.

Dalej sa uz nevyjadrujem. Jednak je to ok a jednak nemas ule pripustit si omyl.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 17072
Témy: 109
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2016 23:49

Navrhujem zalozit samostatnu temu na pneumatiky a 4x4 :D







_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gainward phoenix GS gtx1070, 480GB SSD Kingston UV400 + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
MT: Galaxy A52s 5G. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Arona 2019 1,0TSI 85kW
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2016 4:28

Skor nieco ako "Ivan a jeho ciernobiele vnimanie reality", preroze rovnaky problem s nim mas v kazdej diskusii.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2016 8:48

A proto ho mám už dávno v ignoraci :)))







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10617
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2016 12:42

Cirky píše:
kokos, to auto položia na cestu a ide ďalej :D po takom páde a nič... podľa zvuku to je Forester? týpek mal teda z pekla šťastie, ako sa mu vôbec podarilo takto dostať auto do šmyku preboha... tú zákrutu by som dal v tej rýchlosti aj s mojím Polom


V popise videa píše že ako. Mal tam vytočenú štvorku (teda až tak pomaly ako sa zdá to nebolo), veľké auto a nerovnosť + prechod z betónu na asfalt. Ešte jemne pribrzdil, čo mu grip na zadku ešte viac oslabilo.
A auto tiež neostalo v pohode, auto bolo na totálku.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o automobiloch

Registrovaný: 07.12.08
Prihlásený: 24.02.24
Príspevky: 817
Témy: 15
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2016 13:22

Isiel isto aspon 120-130km/h aj ked to tak nevyzera, mal tam 302HP takze na taku rychlost sa to vygula rychlo


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 2864 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 96 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 142, 143, 144 ]

v Automobily, motorky

4318

63844

07.07.2014 21:04

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 239, 240, 241 ]

v Automobily, motorky

7205

108731

08.11.2015 23:49

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 99, 100, 101 ]

v Automobily, motorky

3000

81678

17.02.2018 20:23

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 98, 99, 100 ]

v Automobily, motorky

2989

67412

05.02.2017 10:25

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 214, 215, 216 ]

v Automobily, motorky

6454

83372

20.12.2013 17:23

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 607, 608, 609 ]

v Automobily, motorky

18242

362197

05.03.2013 21:06

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 279, 280, 281 ]

v Automobily, motorky

8427

265971

08.04.2024 9:53

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1909

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1974

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2361

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7573

28.12.2012 15:00

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Outdoor diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

66

6363

21.01.2013 15:46

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kutil diskusia

v Voľný čas a hobby

9

1649

26.01.2015 12:47

erikzet Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 56, 57, 58 ]

v Vesmír, veda a technika

1728

49499

07.07.2014 22:01

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia + reakcie

v PHP, ASP

3

1242

10.08.2009 13:46

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LOTR2 - diskusia

v Počítačové hry

20

3196

22.12.2009 14:14

lubo2142 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra