Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 1794 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 19.08.12
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 529
Témy: 144
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2013 19:45

dilema

FEI TUKE:

Informatika vs. Hospodárska informatika vs. Počítačové modelovanie

:shock:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2013 20:36

Chodil som na informatiku aj na pocitacove modelovanie. Na informatike mas viac programovania, na pocitacovom modelovani mas viac matematiky (neskor mas vlastne 4 z 5 predmetov matematiku). Na PM budes mat lepsi pristup ucitelov, lebo vas bude menej, z velkej casti budete na katedre matematiky, budete sa poznat. Nas na ING studium nastupilo 7, lebo ostatnych 23-24 ludi vyhodili pocas bc studia, takze atmosfera bola uplne ina, ako ked na prednaskach na informatike mas 150 ludi. Na informatike to je menej osobne, kedze tam je viac ludi.

Hospodarska informatika je lahsi odbor, tam mas zase viac ekonomiky a podobnych somarin.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 19.08.12
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 529
Témy: 144
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2013 20:46

toto toto...toto ma najviac tešilo, že len 30 ľudí, no zisťujem, že je tam obrovské množstvo matematiky...a dajme tomu, že ja som mal matematiku rád, no počas strednej a absolútne oničom vysvetľovaniu učiteľov sa mi strašne zhnusila a teraz som na tom vlastne podpriemerne, dokonca tie ľahké prijímačky som spravil na 77 bodov zo 150, čo zase nič také nebolo srašné..ale tam by som zomrel - doslova

hospodársku som vypustil, bol som idiot keď som dal aj tam, ale skúšal som nech mám istotu keby ma tam nepobrali, informatika je asi naozaj najlepšia voľba...aj keď mám trošku strach z programovania, som zo SPŠ Elektrotechnickej, takže tá elektrotechnika tam pre mňa bude známa, mám už aj nejakú tú prácu s linuxom a certifikát z cisca ale programovanie...dajme tomu, že sme tam mali Cčko a aj to tak akurát v rozmedzí mikropočítačov (ARDUINO) :/ pravdupovediac pre mňa bude teraz priorita cez leto zoznámiť sa s javou, nech mám predstavu, čo ma tam bude celkovo čakať, aj keď viem, že assembler a ostatné programovacie jazyky sú iné, zložitejšie/jednoduchšie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 22.11.08
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 286
Témy: 53
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2013 23:21

majky358 píše:
Však na VŠB budú ešte len 27 skúšky, rozhodnutie-papierovačka bude potom. Však si vyber školu a tam choď na zápis :D :D


Skusky su tam neni. Pisal som tam mail, preco mi este nedosli papiere a teta mi odpisala, ze prijimacky tam nie su. Az 8.7 mi pridu papiere.
Ja som v podstate rozhoodnuty ale mama mi moc neveri v uceni a ... chce mat poistku, ze ked sa mi nebude darit, tak by som tam len skoncil a pokracoval na STU. Mozno to bude zniet sialene. Aj ked mne to pride uplna blbost, lebo na cvicenia by som nemal moznost chodit .....

Mego - Ja na VS chcem ist, zistil som ake to je ked skoncim SS a moje uplatnenie je nulove, pol roka som len sedel doma a hladal pracu ..







_________________
Pc: CPU: i5-4460; RAM: 8GB; Disk: 2x MX200 250GB; Zdroj: EVGA 500B; ZD: ASRock Fatal1ty B85 Killer; GPU: SAPPHIRE R9 380; Case: Corsair 200R
Sluchatka: Sennheiser HD599SE
Zvuk. karta: FiiO E10K
Mob: Google Pixel 4a 5G
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2013 15:41

Ako to je s českým ISICom, platí mi ako študentský preukaz na vlaky,..celkovo dopravu v ČR normálne alebo si mám ešte niečo dodatočne vybavovať, viem, že tiež záleží aj od lokálnych prepravcov, ide mi hlavne o vlak.. Takže napr. môžem cestovať po hranice za full cenu a odtiaľ mi bude platiť už študentský lístok v ČR.. Na Slovensku mi majú problém vydať kartu na vlak, kvôli jednému dátumu, takže musím ísť pre novú žiadosť... :roll: Rád by som mal vtom jasno :)







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2013 17:12

Ja osobne jazdim autobusmi prave kvoli tomu, ze narozdiel od CD/ZSR akceptuju ISIC a vsetko je v poriadku. Na studentsku zlavu na vlak potrebujes nejaku blbu oranzovu karticku ci co, predpokladam, ze s rovnakym byrokratickym carovanim ako v SR, o tej neviem nic viac. Kazdopadne skus na cd.cz pozriet nieco o In-karte, ak cestujes vlakom castejsie, urcite sa to vyplati. A ano, s tym, aby si po hranice cestoval so zlavou a od hranic za plnu cenu, nie je ziadny problem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2013 18:36

Takže na vlaky jedine vybaviť kartičky...diki no prídem o rok života kým to vybavím :roll:







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.09.10
Prihlásený: 16.01.24
Príspevky: 644
Témy: 95
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2013 19:01

Nie je to tak, ze medzinarodne vlaky ako napr. Kosice-Praha uznavaju cesky ISIC a teda mas celu jazdu zadarmo?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2013 19:16

http://www.muni.cz/admission/student/tr ... on?lang=cs <- kazdopadne informacia o tom, ze oranzovu karticku nelze dostat, ak si Slovak, je uz neaktualna, stacilo to trochu povlacit po mediach. : )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.12.13
Prihlásený: 20.11.14
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2013 18:14

Jetu nejaky student alebo absolvent z VŠB FEI Ostrava alebo PrF UPOL Olomouc odbor informatika/aplikovana informatika ? rozmyslam medzi tymito skolaim a neviem sa rozhodnut .. ktora skola mi da lepsie zaklady? By som chcel aby sa vyjadril aj nejaky absolvnt ake mal po skole uplatnenie a tak :) chcel by som vypadnut na informatiku do cz z brna mam respekt je to vraj dost narocne a nechcem poletiet a praha daleko tak rozmyslam medzi tymito dvoma :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 15.06.16
Príspevky: 93
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 1:13

Zdravim,

mam 18 rokov studujem na gymnaziu v BB 3 rok som zamerany hlavne na predmety matematika a informatika co sa tyka volitelnych predmetov... matematika mi robi niekedy problem informatika v poriadku... chcem sa opytat ktora VS ma najlepsie pripravi na pracovnu poziciu PROGRAMATOR ak by som predpokladal ze by som zacal uz v druhom rocniku na VS nejakou juniorskou poziciou. Pytam sa preto ktora VS lebo sam viem ze na VS chcem ist urcite ale NEOCAKAVAM ZE VDAKA NEJ SA STANEM PROGRAMATOROM!. Chcel by som teda vediet aky mate nazor na to aka VS by mi prave dala najviacej. Na gympli sa ucime Pascal z ktoreho aj maturujeme + teoriu a aplikacie v C++ Buillderi navyse... doma sa sam ucim z knihy od Paula Herouta v jazyku C... zatial najjasnejsie to vidim na FMFI UK - aplikovana informatika co vravite na to? Vdaka za nazory :)


Naposledy upravil Ďuri dňa 04.01.2014 15:23, celkovo upravené 1
zlucene temy


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 1:15

Otazne je ci chces studovat na slovensku alebo ist do zahranicia, v bratislave mas fiitku, mozes ist ale aj do brna, jasne ze ta na ziadnej skole nenaucia to aby si sa stal programatorom, vsade ti len ukazu cestu ako na to, ale stat sa nim musis sam.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 15.06.16
Príspevky: 93
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 1:44

som otvoreny vsetkym moznostiam kazdopadne po studiu by som rad ostal v BB... prave preto sa pytam ktora konkretne aby som sa ta neucil zbytocne veci preto ze uz som precital kopu for kde napriklad ludia z FEI STU aplikovana informatika povedali ze tam ucia uplne nepouzitelne veci co sa tyka programovania. Inde zas nadavaju na inu skolu takze nemam v tom jasno


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 25.11.11
Prihlásený: 07.06.19
Príspevky: 1076
Témy: 72
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 2:20

na skolu nadavaju hlavne ti ludia ktorych odtial vyhodia a to su z vacsej casti lenivci ktorym sa absolutne nechcelo ucit a potom nadavaju co za debilna skola to je. treba sa pytat na nazor ludi ktory tam chodili, alebo chodia rok-dva. Okrem toho si este tretiak. bol by si prekvapeny kolko veci sa za jeden rok zmeni. Ja teraz maturjem a idem s pevnym odhodlanym na FIIT STU a dufam ze prezijem 1. semester :D na slovensku by to mala byt najlepsia skola zamerana na programovanie, informatiku a siete (maju aj moznost spravit si tam pocas studia cisco certifikat) a maju krasnu novu budovu s uzasnym bufetom :D bol som tam na DOD a uz len kvoli tomu bufetu sa tam oplati ist :D







_________________
CPU:Intel Core 2 Duo 2.33 GHz OC 3.2 GHz | Cooler: Gelid Solutions Tranquillo rev.2 | MB: MSI P35 Neo, GPU: GIGABYTE HD 4870 1G | PSU: Be Queit pure power l7 430w | RAM: 4x1gb DDR2 Kingstong | monitor: Flatron W1942T |Headset: Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma, Superlux HD 381B, V-Sonic VSD1 | Mouse: Logitech G400 | Fon: Nokia Lumia 520 White

Notebook: Lenovo ThinkPad Edge E531
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 15.06.16
Príspevky: 93
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 2:45

to mas pravdu, ja by som sa ale chcel konkretnejsie zamerat na programovanie ako na siete .. hlavne na objektove jazyky C++ C# a Java tie su myslim dnes najviac ziadane a budu aj o par rokov ... na FIIT STU sa mi nepaci ze je tam fyzika ktora trochu nerozumiem naco tam je a vraj sa leti aj koli nej


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 2:47

ano to mas pravdu, prva je matika a druha fyzika na ktorej vecsina ludi poleti







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 31.01.10
Príspevky: 140
Témy: 37
Bydlisko: Velky Krtis
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 7:46

Podla toho co sa ucis teraz tak mozes ist aj na FRI ZU zameranie je uz na tebe ...
Volba je vzdi na tebe len sa musis objektivne posudit ci mas na to ju dostudovat (vzdi si najskor prever ake predemti sa tam ucia)







_________________
PC1: CPU:FX6100 GPU:ATI HD7790 MB:MSI 970A-G46 RAM:16GB HDD:1TB SSD:120GB EXT.HDD:2*1TB
PC2: CPU:A4-6300 GPU:Nvidia GTX260oc MB:MSI FM2+ A55M-E33 RAM:4 GB HDD:640 GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 15.06.16
Príspevky: 93
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 9:12

chcel by som najst skolu s idealnym pomerom toho co sa uci a toho co v skutocnosti niekedy pouzijem... inak povedane ked pojdem na pracovny pohovor tak budem vsetko ovladat prave vdaka tej skole .... viem ze je to tazko ale chcem sa aspon priblizit k tomuto stavu .... inak mi to pride ako 5 rokov o nicom


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 9:22

No ja na FRI študujem už 3 roky a ak by si sa rozhodol študovať tu sú tu celkom podobnosti s tým, čo sa učí na STU FIIT až na niektoré predmety. Je tu fakulta dopravných sieti, ktorá tu je od čias kedy táto fakulta bola ešte dopravná a tieto predmety sa stále ešte presadzujú, aby boli vyučované medzi informatikmi, tým myslím predmety ako Algoritmická teória grafov (naučíš sa nejaké základné algoritmy pre hľadanie najkratších ciest v ort./neor. grafoch), Modelovanie a Optimalizácia a Diskrétna optimalizácia (https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavani ... kod=161144 a https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavani ... kod=161146 ) a potom aj nejaký Úvod do simulácie (https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavani ... kod=161224). Samozrejme je tu programovanie, 1., 2. semester máš Javu v 3. máš C++ a Assembler 4. máš databázy, matematické programovania, a ak si vyberieš tak ešte viac Javy a od tohto roku aj programovanie pre Android (zase Java) a v 5. semestry sú to operačné systémy teda C a https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavani ... kod=161227 toto. Samozrejme dajú sa navoliť aj iné predmety ako aj programovanie v C#, Pythone, práca v Linuxe a pod. Nechýbajú ani predmety ako Soft. inžinierstvo, Softwarové modelovanie a samozrejme nechýbajú ani matematické predmety, tj. Algebra, Matematika pre Infor., Analýza 1 a Analýza 3 ( táto len výberová ) a 2 predmety venované pravdepodobnosti a štatistike :) Niektorý spolužiaci prišli tu po roku z FIITky a povedali, že rozdiel je len v prístupe učiteľov, tam na FIIT vraj pozerajú strašne moc na podobnosť v kóde a sú tam prísnejší, ale inak je to také isté, dokonca vraj analýza a podobné veci sú u nás ťažsie no :) Ja som momentálne v 5. semestry bez jediného prenesenia predmetu a to som chodil na technickú strednú. Ak proste máš chuť sa učiť a chceš tomu obetovať čas, tak sa to dá dať :) Poriadne programovanie ale vraj čaká až na Ing stupni, kde prvý semester bez prenesenia predmetu prejde vraj cca 20% :)







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 14:39

Na VS vas nemaju naucit programovat.. Som teraz druhak na VS (FMFI - (teoreticka) informatika), pocas prveho rocnika som robil na polovicny uvazok v zacinajucej firme a mam taky dojem ze za mesiac som sa naucil v praci o programovani viac ako za 2 semestre programovania v skole... Programator je pozicia, na ktoru vysoku skolu nepotrebujes.. Keby som chcel byt "iba" programatorom, tak na VS kaslem.. Ja na VS chodim napr. kvoli tomu, aby som sa naucil ako tie veci funguju na "nizsej urovni" (assembler, logicke obvody, operacne systemy, ...), preco algoritmy, ktore sa bezne pouzivaju funguju a preco su take efektivne ako su a nie viac a nie menej..(teoreticka informatika), ako si dokazat, ze mnou navrhnute riesenie je spravne bez toho, aby som to naimplementoval a experimentalne overil (matika a teoreticka informatika), atd.. toto su veci, ktore by mali byt zakladom vysokych skol.. na kazdej vysokej skole ich v istom mnozstve najdes.. no najdu sa skoly, ktore su viac zamerane na prakticke vyuzitie tychto vedomosti (napr. FIIT/FEI, technicke skoly, na roznych skolach odbor "aplikovana informatika"), tam sa s teoriou nejde az tak do hlbky, a potom su skoly, kde sa naucis viac teorie (napr. FMFI - informatika) a prax-e minimum.. Ja som toho nazoru, ze prax sa najlepsie naucis v praxi, a nie na skole... a zamestnat sa popri skole ak studujes v meste kde je rozumne vela pracovnych prilezitosti (BA, Brno, Praha....) nie je problem na lubovolnej informatickej skole.. potom sa uz len treba rozhodnut, ze ci chces aby ti ta skola dala vedomosti alebo titul...

v skratke, ak chces ostat na slovensku a chces sa stat programatorom, tak tie lepsie volby su FIIT, alebo Aplikovana na FMFI, ak chces od skoly teoriu, tak na slovensku jasna volba Informatika na FMFI..







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2014 15:22

Na tvojom mieste by som si radsej prestal mysliet, ze programovanie je to, comu sa budes chciet venovat cely zivot a co ta bude vzdy bavit a naplnat. Takych bolo (vratane mna :rolleyes: ). Odporucal by som sa skor drzat toho, ze sa vyprofilujes v prvaku-druhaku. A aj keby si pri tom programovani ostal, stejne minimalne nevies, ci sa budes chciet orientovat na C++, C# alebo Javu. Takze je najlepsie hladat skolu, ktora ti da moznost vybrat si cim viac volitelnych predmetov z cim sirsej skaly. Co teda v CR je urcite FI MU a snad MFF UK. V SR neviem.
Inac je strasne divne, aky velky doraz kladies na prakticku vyuzitelnost, ale po studiu sa chces vratit do relativne maleho mesta, kde budu urcite nizsie platy aj moznost sa zamestnat.

XOLOO píše:
Je tu fakulta dopravných sieti, ktorá tu je od čias kedy táto fakulta bola ešte dopravná a tieto predmety sa stále ešte presadzujú, aby boli vyučované medzi informatikmi, tým myslím predmety ako Algoritmická teória grafov (naučíš sa nejaké základné algoritmy pre hľadanie najkratších ciest v ort./neor. grafoch)
Akoze "este stale?" Ved teoria grafov je v informatike snad vsade. Pre sietara uplna nutnost.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 15.06.16
Príspevky: 93
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2014 4:17

doraz kladiem len koli tomu ze z vlastnej skusenosti viem ze na skolach (ako aj napr. nas gympel) sa vyucuju uplne nepodstatne a nepouzitelne veci ... na informatickych VS tomu nie je inak a precital som vela diskusii kde vela dnesnych programatorov nadavalo na svoju predchadzajucu VS ze z nej maju maximalne titul a to je vsetko a ze ich v podstate nenaucila nic co sa tyka napr. OOP


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.11
Prihlásený: 09.02.15
Príspevky: 229
Témy: 30
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2014 11:04

Študujem na FEI STU aplikovaná infomatika - a čo sa týka jazykov tak sa tu vyučuje C, C++ aj Java. Nejaké veci sa robia v Matlabe, troška Assembleru a iné veci. Samozrejme je tu aj matika, tá je všade to ide ruka v ruke s informatikou a jeden semester fyziky. Písal si, že sa veľa sťažovali na náš odbor ako v diskusiách, ale to bude možno tým, že z nášho odboru sa na FEIke najviac študentov vyhadzuje.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2014 11:50

vozman píše:
vela dnesnych programatorov nadavalo na svoju predchadzajucu VS ze z nej maju maximalne titul a to je vsetko a ze ich v podstate nenaucila nic co sa tyka napr. OOP
Akoze pls, neverim, ze je toto chyba skoly. Skola da kazdemu tolko, kolko si z nej clovek chce odniest. Som si stopercentne isty, ze ti ludia sa mali moznost naucit nieco o OOP, pretoze to nie je ziadna veda, ale trivialny koncept, s ktorym sa zoznamis na prvom kurze Javy/C++. Co je urcite povinne na kazdej skole.
Mal by si sa pytat hlavne ludi, ktori skolu dokoncili, ti budu mat objektivnejsie nazory.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 15.06.16
Príspevky: 93
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2014 23:19

v poriadku dakujem za nazory... potreboval som len zistit ci FMFI aplikovana informatika bude spravny smer ale mam stale istejsi pocit ze to v podstate bude jedno kde pojdem hlavne si budem musiet z tej skoly zobrat to co bude prave pre mna potrebne... vedeli by ste niekto nejak zhrnut co by mal programator vediet okrem samotnych jazykov v nejakej priemernej junior pozicii napr. v BA??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2014 22:13

Diskusie o tom aká je škola ťažká a nedá sa dať často zakladajú ľudia, ktorý sa vys* na učenie a celú školu, potom sa potrebujú v postoch posťažovať... Potom druhá vec tiež, že jedná škola je ťažšia, druhá mierne ľahšia v niečom, nejaký ten predmet a tak.
Čo potrebuješ o juniorskej pozícií, šup sem šup tam, ak ma firma záujem zoberie aj človeka, ktorý nieje až tak zabehnutý a dá mu priestor aby sa to naučil, prípadne pozícia pre absolventa bez pracovnej skúsenosti, v tomto prípade ide o prog. pozíciu takže počíta sa stím, že vie rozmýšľať, kódiť a neustále sa zlepšovať a učiť nové veci, s ktorými sa možno na škole nestretol. Firma mu dá pár stoviek a možno po pár mesiacoch z toho aj niečo je... Napr. na root.cz sa dočítaš dosť o podobných veciach.
Raz tam tiež jeden písal ako prišiel borec na pohovor, myslím, že JAVA, nakoniec sa z toho vykľulo, že sa prezentuje zkopčeným kódom a sám nič nevie. Avšak ústretovo mi ponúkli nejak 20k kč a že mu proste dajú čas aby sa to naučil.. Ponuku neprijal, lebo bol nespokojný s platovými podmienkami :D







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05.11
Prihlásený: 10.08.22
Príspevky: 120
Témy: 11
Bydlisko: Pod Kopčekom
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2014 9:54

No mam otazku :) Kam by ste doporucili ist? MUNI FI alebo VUT FIT? Zaujmama programovanie cize by som chcel ist tym smerom. Ale neviem sa rozhodnut.







_________________
CPU : AMD Phenom II Quad Core 955BE MB : ASUS M4A88T-V EVO VGA : ASUS AMD Radeon HD6870 1GB CASE : Cooler Master Elite 430 Mouse : A4Tech x750

BTC: 13xw5FwmFfLtAWMz8TAN4udQS82hp9VKsx
LTC: LZ8jhxqczASNQb22KmMQ7kXNBuYSuwNcAD
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2014 22:28

Nevychvaloval tu minule niekto FRI UNIZA? Bolo mi to trosku divne, lebo som tam mal par spoluziakov zo strednej, ktori prechadzali s trojkami a hrozili im stvorky a vychodili tu VS bez problemov. Ale toto ma dostalo:
http://kifri.fri.uniza.sk/~kopecky/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 25.11.11
Prihlásený: 07.06.19
Príspevky: 1076
Témy: 72
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2014 23:31

to ma byt vtip?







_________________
CPU:Intel Core 2 Duo 2.33 GHz OC 3.2 GHz | Cooler: Gelid Solutions Tranquillo rev.2 | MB: MSI P35 Neo, GPU: GIGABYTE HD 4870 1G | PSU: Be Queit pure power l7 430w | RAM: 4x1gb DDR2 Kingstong | monitor: Flatron W1942T |Headset: Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma, Superlux HD 381B, V-Sonic VSD1 | Mouse: Logitech G400 | Fon: Nokia Lumia 520 White

Notebook: Lenovo ThinkPad Edge E531
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2014 23:34

to by im musel niekto hacknut server, aby to vlozil na uniza.sk, nie? Kazdopadne je to na ich oficialnom serveri (http://kifri.fri.uniza.sk/kifri/)a kedze je to fakulta INFORMATIKY, tak je to hanba.


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 1794 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kam na vysku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

121

7392

31.03.2019 23:10

LeaR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

39

1543

03.09.2019 17:39

SamerLp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notbuk na vysku

v Notebooky a netbooky

17

679

09.09.2013 19:49

Plechac123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

3

497

17.06.2016 16:58

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

4

602

26.05.2016 12:10

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

2

391

01.12.2020 14:38

Lukáš1319 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ntb na vysku

v Notebooky a netbooky

11

590

17.07.2019 23:18

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

6

514

26.08.2010 11:18

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NTB na vysku

v Notebooky a netbooky

18

1542

07.09.2007 17:43

Darius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

3

851

01.08.2011 10:35

jaaaaaaa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

11

623

22.07.2013 21:14

Setton Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú máte výšku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Krčma

298

16322

27.05.2012 23:22

El_Silver Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktorý ntb na výšku ??

v Notebooky a netbooky

7

444

24.07.2010 1:09

gabu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Noťas na výšku/hranie

v Notebooky a netbooky

5

608

08.08.2011 17:46

majo145 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ntb na hry, vysku...

v Notebooky a netbooky

17

1078

22.07.2011 12:21

KekkeiGenkai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NTB 650e na výšku

v Notebooky a netbooky

3

344

15.07.2013 13:27

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra