[ Príspevkov: 2869 ] 1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 96
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49 | 49
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 11.05.2011 20:48 | Chudnutie, posilnovanie I

Davam 350 denne 5x do tyzdna, k tomu 100x dviham nohy a stale viem ako sa volam, kazdy tyzden :) ...v tych 350 su aj klasicke, aj skracovacky aj sikme sklapacky. V pohode sa daju spravit "tehlicky" aj bez zavazi a strojov...k tomu treba kardio ako bolo napisane, beh, plavanie, bicykel...ak ma k dispozicii aj stroje, nech sa paci, ja ich nikomu nezakazujem ani nehovorim ze su zle, len ze sa to da v pohode aj bez nich
/viem co bolo za tym, genetika, ale ako som povedal to je len klasicka vyhovorka...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 25.06.11
Príspevky: 56
Témy: 2 | 2
NapísalOffline : 11.05.2011 20:54 | Chudnutie, posilnovanie I

o tú genetiku ako výhovorku beriem, že máš pravdu a často sa vyhovárajú,
ale príklad taký človek čo sa tu pýta ako nato, sa zrejme nechystá vyhovárať ale niečo s tým spraviť.
Nebudem ťa ťahať za slovička že bola reč o 500 a napísal si 350, pointe som pochopil, ale nemôže človek ktorý začína s bruchom dávať hoci aj 350 , 5x do týždna to je nonsens.
Okrem toho čo si napísal cvičíš aj iné partie?


_________________
LCD: 22" LG/CASE: THERMALTAKE VG7000BWS SopranoRS101/ZDROJ: FORTRON 500W 85PLUS BRONZE/KEYBOARD: GIGABYTE K6800/MOUSE: X7 2,5k DPI/MB: GA-M68M-S2P rev2.3/CPU: AMD ATHLON II X4 645 + CoolerMaster 101PWM/RAM: 2x2GB DDR2 800MHZ KINGSTON/GPU: MSI R5770 1GB GDDR5 128bit/HDD: WD 320GB 7200rpm S-ATA, 2x 1tb TOSHIBA 7200rpm/DVDRW: ASUS DRW 24B3LT S-ATA
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49 | 49
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 11.05.2011 21:08 | Chudnutie, posilnovanie I

No som rad ze nechytas za slovicka, ale dufam ze pride den s 500 ;) Cvicim cele telo, nohy komplet, chrbat, biceps, triceps, ramena, proste komplet cele telo a aj to sa da v pohode doma cvicit len s cinkami, na nic v podstate clovek nepotrebuje stroje (podla mna) ak nechce vyzerat jak coleman...ja cvicim v posilke, pouzivam sem tam aj stroje, ale ked su obsadene ziadna tragedia...vsetko sa da nahradit klasickou cinkou...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 25.06.11
Príspevky: 56
Témy: 2 | 2
NapísalOffline : 11.05.2011 21:18 | Chudnutie, posilnovanie I

Tak hej, ale to sa nedá porovnať podľa mňa fitko a doma cvičiť.
Hoci len polovicu tréningu stroje a polovicu činky.
Nehovorím o fitku domácom, že máš tam viac strojov ako v normalnom.
Ale ako bolo písané základ lavička + činky.

Ale zase v zásade kde chceš cvičiť, tam si cvičíš.
Za posilku si platíš rovnako ako ten čo tam cvičí na stroji v tej chvíli...po ľudsky sa dá dohodnúť aby ste sa striedali, neni to ženská ale stroj :P.
Cvičíš dve svalové partie v jeden deň, alebo jednu na každý deň?(okrem toho brucha)

edit: Na druhej strane s tými činkami len pre teba lepšia zase, pretože s činkami si musíš ty regulovať rovnováhu atd. a to ťa stojí dalšiu námahu,
hoc je trebars stroj v tomto jednoduchší, tak skôr tie svaly tvaruješ a naberáš aj silu. Ja to striedam osobne.


_________________
LCD: 22" LG/CASE: THERMALTAKE VG7000BWS SopranoRS101/ZDROJ: FORTRON 500W 85PLUS BRONZE/KEYBOARD: GIGABYTE K6800/MOUSE: X7 2,5k DPI/MB: GA-M68M-S2P rev2.3/CPU: AMD ATHLON II X4 645 + CoolerMaster 101PWM/RAM: 2x2GB DDR2 800MHZ KINGSTON/GPU: MSI R5770 1GB GDDR5 128bit/HDD: WD 320GB 7200rpm S-ATA, 2x 1tb TOSHIBA 7200rpm/DVDRW: ASUS DRW 24B3LT S-ATA
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 06.09.10
Prihlásený: 10.03.13
Príspevky: 93
Témy: 16 | 16
Bydlisko: Vranov n/T
NapísalOffline : 12.05.2011 2:21 | Chudnutie, posilnovanie I

ked už sa tu spomína genetika tak malý príklad :

ja 178/115 cm/kg ergo nič moc postava, pracoval som v zahraničí, mal som prácu kde som denne preložil doslova tony a nachodil približne 10 km(sklad)+ minimálne 4 krát týždenne posilka +kardio a ešte sauna a 15 minut v bazene + burner,protein a celkom slušná strava(kur.,morč. prsia, dosť vela zeleniny a pod) , zmena vo váhe -3 kg, vizuálna zmena -1 dierka v opasku a nárast sily slušný , ale vizuálne som na tom bol prakticky rovnako

moj mladší brat (iba o rok) 180cm a 75 kg , mesiac doma denne trenoval na hrazde(nemyslím série) proste ked si spomenul tak spravil par zhybov, niekedy 20 denne inokedy možno 50, po mesiaci +5 kg (podotýkam prakticky žiaden tuk) a chrbát výrazne zmohutnel+definícia svalstva

neberte to ako výhovorku iba čisto moje pozorovanie, aj ked súhlasím že absolútnou sebakontrolou sa k svojím cieľom môžete priblížiť ale nie všetko je dosiahnuteľné pre každého (ergo z ektomorfa nikdy nebude coleman)
toť môj názor


_________________
Matičná: ASUS M4A77T,Procesor: AMD Phenom II x4 Black Edition / 3,2GHz ,Grafika: Sapphire-TOXIC-Radeon HD6850 / 1GB / GDDR5,Ram: A-Data 2x2GB Gaming series /1600MHz,Zdroj: Fortron FSP 500W,Monitor: Samsung SyncMaster 214T / 21" ,OS: Windows 7 Ultimate 64bit
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 12.05.2011 3:28 | Chudnutie, posilnovanie I

Ominous píše:
No som rad ze nechytas za slovicka, ale dufam ze pride den s 500 ;) Cvicim cele telo, nohy komplet, chrbat, biceps, triceps, ramena, proste komplet cele telo a aj to sa da v pohode doma cvicit len s cinkami, na nic v podstate clovek nepotrebuje stroje (podla mna) ak nechce vyzerat jak coleman...ja cvicim v posilke, pouzivam sem tam aj stroje, ale ked su obsadene ziadna tragedia...vsetko sa da nahradit klasickou cinkou...




ja cvicim v posilke a tiez radsej s cinkami, ako na strojoch... S cinkou precvicis vzdy to co na stroji a niekedy aj viac. Ide len o to, mat dobru techniku. Stroje su skor pre zaciatocnikov, ktori tu techniku nemaju, alebo pre svalove partie ktore sa inak dost tazko izoluju a potrebuju specialny cvik.
Celkovo ide skor o to, ako si clovek zvykne a co mu viac vyhovuje. V klasickom cviceni (myslim nas, robime to pre seba, dobry pocit, lepsi vzhlad, ziadne vrcholove sutaze, atd) rozdiel nejaky markantny nebude.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 25.06.11
Príspevky: 56
Témy: 2 | 2
NapísalOffline : 12.05.2011 13:16 | Chudnutie, posilnovanie I

Fearris to som sa tu včera snažil vysvetliť, ale zase možno som sa zle vyjadril, alebo ma nikto nepochopil.

To isté o tú posilku nie každý má doma stroje, veže posilovacie.
A činky sú nič aj keď s nimi pocvičíš poctivejšie cviky, nie si izolovany ako pri stroji a musíš zvládnuť techniku atd atd...
Raz keď máš k dispozícii stroje a tie činky(nepoznám osobne fitko, kde sú len stroje), tak si to rozdelíš ako uznáš za vhodné.
Keď si príklad po hodine a pol tréningu rozbitý tak ti padnú stroje vhod a tam kde už nedvihneš činku tak práve tým,
že si v stroji izolovaný, nemusíš do toho dať toľko sily možno ako pri rovnakých váhach pri činke ...ešte viac natiahneš svaly a precvičíš danú partiu.

Ono logicky je to tak ako písal daron, že stroje sú pre začiatočníkov z tých dôvodov, ktoré sa spomínali...
ale prakticky je to úplne naopak, pretože práve začiatočník musí na činkách získať hlavne silu a techniku, čo na stroji nezíska, alebo minimálne...nech je somatotyp aký len chce.


_________________
LCD: 22" LG/CASE: THERMALTAKE VG7000BWS SopranoRS101/ZDROJ: FORTRON 500W 85PLUS BRONZE/KEYBOARD: GIGABYTE K6800/MOUSE: X7 2,5k DPI/MB: GA-M68M-S2P rev2.3/CPU: AMD ATHLON II X4 645 + CoolerMaster 101PWM/RAM: 2x2GB DDR2 800MHZ KINGSTON/GPU: MSI R5770 1GB GDDR5 128bit/HDD: WD 320GB 7200rpm S-ATA, 2x 1tb TOSHIBA 7200rpm/DVDRW: ASUS DRW 24B3LT S-ATA
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 23.08.10
Prihlásený: 02.09.20
Príspevky: 1886
Témy: 64 | 64
Bydlisko: Partizanske
NapísalOffline : 12.05.2011 14:44 | Chudnutie, posilnovanie I

Clarkie - k tomu co si na mna reagoval s tym ze pritahy na hrazde su hlavne na chrbat a biceps je len bocny - vravel som ze sa to robi podhmatom a je velmi narocny na techniku, proste tam uz musis mat bicepsy velmi kvalitne co sa tyka sily aby si dokazal zdvihat vlastnu vahu, a preto tento cvik ja nerobim, lebo by som ho nemohol plnohodnotne odcvicit...ale ukazoval mi ho pan ktory vo fitku pracoval ked som zacinal a mohol by byt mne aj tebe takmer otcom...ma odcviceneho viac ako toto forum dokopy, tak asi bude vediet viac o tom ako my :) nevravim ze ked sa zdvihas na hrazde necvicis chrbat, rpave naopak zhyby cvicievam aj ja, ale tuna mas ruky opacne, a podla toho akou technikou sa dvihas sa odvija to, ci zapajas hlavne chrbat, alebo to "tahas" rukami - bicepsom

ale inac nechapem - este som sa nestretol s nikym kto by sa dlhodobo venoval kulturistike a obhajoval by stroje pred cinkami :) prave ze nie si izolovany tak zapajas aj stabilizacne svaly ktore by pri strojoch nerobili nic, a technika cvikov je podla mna zaklad :) ja sa snazim cvicit co najviac s vlastnou vahou, jednoruckami a cinkami...
ale samozrejme ako si pisal, ak nejaky blbec nema techniku tak sa moze velmi rychlo zranit, co pri strojoch nie je az tak nebezpecne, ale na to su tu starsi skuseni cviceni/treneri, ktori zaciatocnikovi ukazu co ma ako robit...

proste stroje mi pridu ako silikonove prsia neviem preco :) nie je to taky skvely pocit ako s cinkami..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 25.06.11
Príspevky: 56
Témy: 2 | 2
NapísalOffline : 12.05.2011 15:35 | Chudnutie, posilnovanie I

http://www.kulturistika.com/pritahy-shyby-na-hrazde

Prítahy na hrazde : Hlavní zapojené svaly: Široký sval zádový
Další zapojené svaly: Střední část zad, Biceps


To je ako keby si povedal, že BP s úzkym úchopom je hlavne na ramená. A takisto je to ďalší zapojený sval, hlavným je - hrudník a triceps.
Neviem s kým si rozprával ale zjavne si daného človeka nepochopil.
Ak nemáš silu a začínaš tak sa na hrazde bez dopomoci nedvihneš a vtedy ti pomôže stroj, kde čím viac váhy dáš-tým ľahšie sa ti dvíha na tej "hrazde".


_________________
LCD: 22" LG/CASE: THERMALTAKE VG7000BWS SopranoRS101/ZDROJ: FORTRON 500W 85PLUS BRONZE/KEYBOARD: GIGABYTE K6800/MOUSE: X7 2,5k DPI/MB: GA-M68M-S2P rev2.3/CPU: AMD ATHLON II X4 645 + CoolerMaster 101PWM/RAM: 2x2GB DDR2 800MHZ KINGSTON/GPU: MSI R5770 1GB GDDR5 128bit/HDD: WD 320GB 7200rpm S-ATA, 2x 1tb TOSHIBA 7200rpm/DVDRW: ASUS DRW 24B3LT S-ATA
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 23.08.10
Prihlásený: 02.09.20
Príspevky: 1886
Témy: 64 | 64
Bydlisko: Partizanske
NapísalOffline : 12.05.2011 20:07 | Chudnutie, posilnovanie I

ty si este raz precitaj co som pisal..vravim ze to necvicis ako ZHYBY, ale ako PRITAHY... ty mi tu davas uplne iny cvik - zhyby :) jasne som ti napisal ze zhyby cvicim aj ja a ze tie su uplne jednoznacne ako cvik na chrbat ktory mam velmi rad :)
ale ten cvik ktory myslim ja - nie si zaveseny na V hrazde, ale na vodorovnej tyci, ruky mas vytocene dlanami dozadu (ku chrbatu) a pritahujes sa...nerobili ste na telesnej na zakladnej skole ze kto sa dlhsie udrzi bradou nad tycou? ja myslim nieco take, tak snad si ma pochopil ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 25.06.11
Príspevky: 56
Témy: 2 | 2
NapísalOffline : 13.05.2011 13:25 | Chudnutie, posilnovanie I

už v názve máš príťahy a v zátvorke shyby...
Autor článku(cz) toho linku čo som sem hodil chcel dať aj iné, podobné slovo no významom to isté.
A potom už píše len slovo zhyby, nie príťahy. Sťažuj sa jemu, že tam pre tebe nenapísal ako v Zákonoch, ďalej len zhyby :D.

Ak si myslel fakt príťahy ako také(vid. video hore), tak nech tam píše aj prEťahy kľudne, je to furt to isté...
Človek, ktorý dvihne ,ak sa bavíme o bicepse a jednoručkách 10kg tak jasné, že má problém dvihnúť napr. 80kg vlastnej váhy na hrazde a považuje to za cvik na biceps.
/to isté môže povedať taký človek o cviku na biceps v stoji, že cvičí ramená, chápeš už? ;)/
No povedz to človeku, ktorý dvíha na tie jednoručky(biceps) teda má fyzicky v jednej ruke 24kg+ a v druhej tiež, či sa ti nezasmeje do tváre.
Ale je fajn, že máš aspoň jasno v tom, že sa to líši úchopom, no nikdy nemáš HLAVNU partiu(svalovú), biceps pri tomto cviku.
Je to len vedľajší sval čo zapájaš pri tom cviku, či už silu máš alebo nie.
Možno sme sa zle pochopili, ale tak nemá zmysel to ďalej riešiť. Cvič ako vieš :).


_________________
LCD: 22" LG/CASE: THERMALTAKE VG7000BWS SopranoRS101/ZDROJ: FORTRON 500W 85PLUS BRONZE/KEYBOARD: GIGABYTE K6800/MOUSE: X7 2,5k DPI/MB: GA-M68M-S2P rev2.3/CPU: AMD ATHLON II X4 645 + CoolerMaster 101PWM/RAM: 2x2GB DDR2 800MHZ KINGSTON/GPU: MSI R5770 1GB GDDR5 128bit/HDD: WD 320GB 7200rpm S-ATA, 2x 1tb TOSHIBA 7200rpm/DVDRW: ASUS DRW 24B3LT S-ATA
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 23.08.10
Prihlásený: 02.09.20
Príspevky: 1886
Témy: 64 | 64
Bydlisko: Partizanske
NapísalOffline : 13.05.2011 15:34 | Chudnutie, posilnovanie I

nie nie nerozumieme sa :) zhyby na hrazde (co si dal ty) a pritahy k vodorovnej tyci (co myslim ja) je nieco ine..pretoze tento cvik co mam na mysli ja sa nerobi na hrazde v tvare obrateneho pismena V :) proste mas normalnu rovnu tyc ktora byva na vezi vedla tej V-ckovej, chytis ju podhmatom (alebo ako to vysvetlit) a pritahujes sa k nej...ale ako vravis, asi sa nikdy nepochopime :D mozno to raz skusim natocit a ak budem vediet oba cviky technicky spravit ze tam bude rozdiel tak ti to ukazem co som myslel :) ale tak ci tak ako som vravel, tento cvik nerobim :) len som mu vravel co by mohol mat na vezi...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 13.05.2011 15:44 | Chudnutie, posilnovanie I

Brumik to myslel takto: Chudnutie, posilnovanie I

Ale aj tak, je to cvik hlavne na chrbat.

http://www.trener.sk/chrbat/zhyby-na-hr ... etail.html


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
NapísalOffline : 27.05.2011 15:06 | Chudnutie, posilnovanie I

aký je rozdiel, keď dajme tomu zdvihnem 15 krát 10 kilovú činku alebo 30 krát 5 kilovú činku. ma to odlišný efekt? alebo jako je to.


_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49 | 49
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 27.05.2011 19:35 | Chudnutie, posilnovanie I

Ano je to rozdiel...cca tych 80% z maxima ked budes davat mas to na objem (samozrejme + adekvatna strava) cize menej opakovani a vacsie vahy....mensie vahy a viac opakovani mas na rysovanie (cca 60% z maxima). Ked budes davat ultra male vahy, ze ani nevies ze nieco zdvihas do nekonecna = 0 efekt kvazi, len sa tak unavis jedine


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
NapísalOffline : 27.05.2011 20:40 | Chudnutie, posilnovanie I

dik, toto som potreboval vedet :)

viete este poradit nejaky domaci set ciniek, nemusia byt nejake velke vahy. daco ako je toto a aby sa dali jednoducho dokupit kotuce, lebo 5kg je aj na mna malo :lol:

http://www.homegym.sk/cinky/cinky-sety/ ... -s31888826

ale vyhodou by bolo, keby boli kotuce obalene na krajoch gumou abo podobne, zeby boli co najmensie skody pri manipulovani v blizkosti nabytku (v pripade nejakej nehody, stava sa :lol: )


_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49 | 49
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 28.05.2011 18:24 | Chudnutie, posilnovanie I

Najlepsie su klasicke nakladacie jednorucky aspon podla mna, kde mozes kedykolvek dokupit kotuc s normalizovanym otvorom...Su aj pogumovane kotuce, ale tie su ku*va drahe...v kazdych fitnes potrebach ich mju, treba len vychytat akciu, jedna 10kg nakadacka vyjde aj na 30€...najklasickejsia nepogumovana cinka alebo set s dobrou akciou ...len cementove kotuce maju na moj vkus velky priemer, niekomu to moze prekazat..

// pridané po 17 hodinách 43 minútach od posledného príspevku

//Poradte mi nejake cviky na zadne delty, okrem rozpazovania v predklone...ktory je podla vas najucinnejsi ? moze byt na stroji alebo s cinkami, to je jedno...ked zdviham velku cinku za hlavou, posobi to viac na zadne, alebo je to iste ako ked ju zdviham pred ?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 24.06.2011 19:02 | Chudnutie, posilnovanie I

Dnes som zacal behat. Pri tej prilezitosti som sa aj odvazil a mam 89kg. Uz dlho neberiem Lipo a ani som ho vtedy nedobral, lebo trebalo oslavovat a pit alkohol. Schudol som 6kg a nenabral som ich naspat. Pritom sa nejak extra zdravo nestravujem.
http://www.endomondo.com/workouts/psdmjC0ulnQ


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 24.06.2011 19:05 | Chudnutie, posilnovanie I

A koľko si odbehol ? Tých 3,5 km za 27 minút ?


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 24.06.2011 19:06 | Chudnutie, posilnovanie I

Ano


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 24.06.2011 19:08 | Chudnutie, posilnovanie I

Ja som začal behať cca pred mesiacom tak poriadnejšie. Zo začiatku to bola drina...pichanie v boku, zlé dýchanie, no proste konec. Ale dnes už behám s radosťou a nenormálne sa na to teším. Odbehnem tých 6 km s jednou možno minutovou pauzou (rýchlochôdzov). To je výkon , na ktorý som hrdý. Pred mesiacom som odbehol 5 minút a išiel som zdochnúť...:)


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 24.06.2011 19:10 | Chudnutie, posilnovanie I

To som zazival dnes. Nebehal som dva roky. Az som sa cudoval, ze ma nepichalo v boku, akurat ze som dychal jak 70 rocny astmatik. Ocakaval som, ze to bude horsie. Pre mna je uspech, ze som sa na to vobec dal, lebo dlhy bez z duse nenavidim.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 24.06.2011 19:10 | Chudnutie, posilnovanie I

No dobre, ale ako si to odbehol ? Snáď mi nechceš povedať, že naraz , bez prestávky si odbehol 3,5 km za 27 minút. Lebo to by si ma normálne nasral :) Ja behám 4 krát do týždna a to ešte nedokážem.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 24.06.2011 19:20 | Chudnutie, posilnovanie I

nevidis dole ten graf?(neviem ci sa vam ukazuje, alebo nie) Obcas som isiel rychlou chodzou a ked som bol hore na kopci, mal som asi minutu prestavku.

Ja nemam zlu kondicku, cvicim v posilnovni, akurat neznasam vytrvalostne discipliny. A pomerne rychlo sa dostanem do formy. Predtym, ked som behal, tak prvykrat som zabehol 4 kolecka (skolske ihrisko) a skoncil som. Potom som dal 8 s prestavkou. O dva tyzdne som uz dal 13 koleciek bez prestavky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 24.06.2011 19:31 | Chudnutie, posilnovanie I

Graf som si nevšimol. Ale už ho vidím. No ja som začínal behať tak, že som sa snažil naraz odbehnúť koľko vládzem bez prestávky. A samozrejme konštantnou rýchlosťou. Teraz odbehnem naraz bez prestávky tie 3km. Ďaľšie 3 odbehnem pri rovnakej rýchlosti s asi dvoma prestávkami. V 5tom kilometri ma začne pichať v boku a nejako to neviem rozdýchať. Ty ako dýchaš ? Na koľko dôb ?

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

Aj ja cvičím v posilke. Dá sa povedať, že pravideľne. Možno by si mi vedel poradiť, lebo mojím cieľom je nabrať kondičku, ale samozrejme nechcem stratiť z váhy. Teda z váhy aj môžem, ale vžiadnom prípade nie zo svalov. Je podľa teba vhodné behať 4 krát do týždňa cca 10 km ? Alebo by som mal pridať o to viac bielkovín ?


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 24.06.2011 19:32 | Chudnutie, posilnovanie I

2x nadych, jeden vydych. Ale ked som dobiehal hore kopcom, uz to bolo 1:1. Ja si este len hladam tempo, nie len ze to bol moj prvy beh po tak dlhom case, ale aj novy teren, kedze predtym som behaval po skolskom ihrisku.
Ked som behval predtym, tak to bolo 1:1 - jeden nadych jeden vydych. Nemal som techniku.


Naposledy upravil Daron dňa 24.06.2011 19:32, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 24.06.2011 19:35 | Chudnutie, posilnovanie I

Ešte som rozmýšlal nad šprintami...tam by mi svali skôr rástli ako odchádzali.

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

Ja behávam na betóne, dosť ma to serie, lebo po tých 6tich km ma bolia klby a hlavne ľavé koleno. Musím si nájsť nejaký vhodnejší terén, najlepšie trávu.

2x nádych a raz výdych ? Aj si si meral pulz ? No ja mám 4 krát nádych a 4 krát výdych. Keď sa zahrejem, tak je to 2x nádych a 2krát výdych.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Chudnutie, posilnovanie I

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39 | 39
NapísalOffline : 24.06.2011 19:35 | Chudnutie, posilnovanie I

na vylepsenie kondicie su lepsie taketo vytrvalostne behy (dlhsia trat, lepsie tempo,...) ako sprint


Naposledy upravil killer dňa 24.06.2011 19:40, celkovo upravené 2

_________________
always is always wrong
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 24.06.2011 19:38 | Chudnutie, posilnovanie I

nicobb píše:
Ešte som rozmýšlal nad šprintami...tam by mi svali skôr rástli ako odchádzali.

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

Ja behávam na betóne, dosť ma to serie, lebo po tých 6tich km ma bolia klby a hlavne ľavé koleno. Musím si nájsť nejaký vhodnejší terén, najlepšie trávu.

2x nádych a raz výdych ? Aj si si meral pulz ? No ja mám 4 krát nádych a 4 krát výdych. Keď sa zahrejem, tak je to 2x nádych a 2krát výdych.


Nemeral. Nemam si ho ako zmerat. Ak behas po betone, tak dufam ze aspon do seba trepes nejaku zelatinu a inu vyzivu pre klby, lebo bez toho sa dopracujes k velkym problemom. navyse po betone, asfalte a vseobecne tvrdych povrchoch sa bezi lahsie, ako po trave, antuke, atd...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 24.06.2011 19:53 | Chudnutie, posilnovanie I

Toho som si vedomí, že sa tam beží ľahšie. Nedávam do seba žiadnu želatinu, kúpil som si kvalitnejšie tenisky za nie málo peňazí, behá sa v nich naozaj ako po vankúši, ale aj tak mám taký blbý pocit, nechcem si pokaziť v tele súčiastky :( potom ich už do takého stavu ako boli nedám nikdy, to ma štve najviac. Už som starší, bojím sa o seba :))

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

killer píše:
na vylepsenie kondicie su lepsie taketo vytrvalostne behy (dlhsia trat, lepsie tempo,...) ako sprint


Na vylepšenie kondície určite áno, len sa obávam, že ak budem behať dlhšie trasy tak cca 10-15 km, že schudnem z ťažko budovaných svalov. Myslel som, že keď by som to kombinoval so šprintom, že by bola aj kondička aj svaly. Nemám to ešte nejako premyslené. :shock:


 [ Príspevkov: 2869 ] 1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 96


Chudnutie, posilnovanie I



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Chudnutie, posilnovanie

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 67, 68, 69 ]

v Šport a pohyb

2062

39352

27.09.2023 10:01

Fico



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF