Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2063 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 69 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 16:26

Schudnúť tuk cielene na nejakom mieste je v podstate nemožné, musí sa celkovo znížiť % podkožného tuku. Čisto proteinova strava, asi myslíš CKD dietu by fungovala, ale podla mňa je to blbosť, je to nepotrebne drastický zásah do vyváženej stravy, sú aj inteligentnejšie a lepšie spôsoby.

Každopádne bez svalov sa chudne velmi ťažko, nakolko sa tuk spaluje predovšetkým svalmi a keď je tých svalov málo, spaluje sa velmi ťažko. Ja preto vždy odporúčam najprv nabrať množstvo svalov, kludne aj s tukom a potom chudnúť, lebo je to efektívnejšie a výsledok je vždy lepší. O svaly amozrejme pri takej diete prídeš vždy.

Estrogén s tým nemá nič spoločné. 6% hladinú hladinu tuku majú súťažní kulturisti na konci prípravy, ak chce niekto schudnúť tuk z bokov, rozhodne nemusí ísť na 6%.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 18:38

Ako to ,ze nema?Pri zvysenom estrogene sa tuk viac uklada do bokov/zadku atd.Takže ked priberes tuk tak nebudes mat len brucho jak tehotny ale poriadne "zenske" boky.

Ak sa mylim tak uz budem ticho,stale ma tu zotreš :D.Zase sa uistim,fotka bude v maji?Ano viem som nedockavy jak maly chlapec ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 21:11

To je klasická informácia typu ženský magazín, ukladanie tuku ovplyvňujú hlavne genetické predispozície, mne sa tiež tuk ako prvý ukladá na bokoch a to mám 2-5 krát vyššiu hladinu testorenou v krvi ako bežný moderný muž poznačený spôsobom života typickým pre toto obdobie.

Áno, v máji bude fotka, aby ste nepovedali, tak sem dám jeden vintage preview z roku 2013.
Spoiler: zobraziť
Chudnutie, posilnovanie


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 21:22

Spratan si skutocne tak najivny, ze si myslis, ze sa chlasta, droguje a nekvalitne stravuje len v 21 storoci? Sposob zivota typicky pre toto odobie je co podla teba?
Alkohol je tu s nami podla odhadov uz dobrych 12 000 rokov. ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 21:25

To je len časť, aj keď velmi podstatná. Je tu aj nedostatok spánku, zakyslovanie organizmu nevhodnou stravou, prepracovanosť stres, nadváha a obrovská kopa iných faktorov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 10.02.12
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 2485
Témy: 73
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 21:32

A tiež nezanedbateľný fakt, že niektorí (nie všetci) súčasný pubertiaci sa snažia vyzerať ako justin bieber, legíny, 50 kíl aj s topankami, nohy ako paličky, jediný pohyb je tukanie do mobilu, vyzerajú že majú viac estrogenu ako ženy, neviem či je to len súčasná moda, ale taký chalan keby mal urobiť 5 drepov s vlastnou váhou asi ho klepne, ale to neznamená že preto sa mu tuk usadzuje na bokoch. To sa každému aj ten najvysekanejší kulturista, ak by začal tlstnúť prvé mu zaleje brucho a boky, je to tak dané asi od prirody a naopak v diete vždy posledné idú boky a spodné brucho, to sú oblasti kde sa ten tuk drží najlepšie.







_________________
CPU: Intel Core i5-13500 | CPU Cooler: ID-COOLING SE-226-XT ARGB | MB: ROG STRIX B660-G GAMING WIFI | GPU: Palit GeForce RTX 3090 Gaming Pro OC 24G@1960MHz | RAM: Patriot Viper Venom DDR5 32GB | SSD: Kingston KC3000 NVMe 1TB | HDD 1: WD Blue 4TB 3.5 5400rpm | HDD 2: Seagate Barracuda 8TB 3.5 5400rpm | HDD 3: Seagate Barracuda 8TB 3.5 5400rpm | HDD 4: SAMSUNG 860 QVO SATA 2.5" SSD 1TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 80+Gold | CASE: Zalman Z1 | MONITOR 1: 32" BenQ EW3270U 3840x2160p | MONITOR 2: 22" ASUS VW22AT 1680x1050p | MONITOR 3: 22" DELL 1920x1080p | KLAVESNICA: A4Tech Bloody B120 | MYS: A4Tech Bloody V7 Core2 | SLUCHADLA: Logitech G935 Wireless 7.1 | REPRO: Genius GX Gaming SW-G 2.1 3000
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 22:04

Spartan.Ex píše:
To je len časť, aj keď velmi podstatná. Je tu aj nedostatok spánku, zakyslovanie organizmu nevhodnou stravou, prepracovanosť stres, nadváha a obrovská kopa iných faktorov.

Nedostatok spanku a nekvalitna strava? :lol: Si myslis, ze kolko spal a co jedol clovek ked musel makat denne 16h na roli? Spal 5h, jedol chlieb a kukuricu a raz za mesiac mozno maso.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 23.02.08
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 2691
Témy: 121
Bydlisko: Štúrovo
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 22:09

No a dožívali sa max 40 rokov... Už aj to im dosť pridávam...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 22:15

Ved prave..tak nechapem co tu spartan toci o modernom zivotnom style...ktory je v skutocnosti neporovnatelne kvalitnejsi ako kedysi.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 23:12

Kým napíšeš, že ja o niečom točím, alebo, že som dokonca naivý, zisti si štatistiky vývoja priemernej hladiny testosteronu v krvi za poslených 30-50 rokov, o práci na poli tu nikto nič nepísal. Prepáč, ale viem o tom trošku viac ako ty, a keď napíšem, že životný štýl dnešných ludí a to predovšetkým mladých je katastrofálny, tak je to tak a nie je to informácia, ktorú by som si vymyslel.

Ak chceš vypíšem ti zoznam literatúry a štúdií, ktoré si máš prečítať, aby sa mohol objektívne vyjadriť k tejto téme. Štandardne takýmto spôsobom nepíšem, ale treba to povedať tak, ako to je.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 23:12

No to nie je celkom pravda. Mame vyspelejsiu medicinu a znalosti, preto sa vieme dozit viac, ale co sa tyka samotneho zivotneho stylu, ten skutocne uz o moc viac pokazit nejde. Mimo ineho to vidis uz len na tom, ako narasta pocet ludi s tazkou obezitou.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 23:24

Dožívame sa viac, ale treba poznamenať aj to, že ludia žijú dlhšie v chorobe.
Telo človeka je velmi dobre fukgujúci a prispôsobivý organizmus, ktorý sa vie vysporiadať so strašným zachádzanim, ale vždy je to za nejakú cenu. Do pozornosti by som dal najmä jeden fenomén a to je zakyslenie organizmu, o ktorom sa kvoli vplyvu velkých potravinárskych spoločností v médiach hovorí len velmi málo. Jedným z dôsledkom je napríklad to, že aby telo zabránilo tomu, aby sa človek vyslovene a doslova zabil totálnym prekyslením organizmu, teda sa dostal pod pH 7,36, telo si zoberie vápnik z kostí aby neutralizovalo prostredie. Preto je stav pohybového aparátu ludí v takom stave, v akom je. To je ohromne nebezpečné predovšetkým pre ženy, ale aj pre mužov sú tam všeliaké špeciality. A ktoré sú asi tak látky, ktoré najvýraznejšie zakyslujú organizmus? Áno, je to práve "zdravý" alkohol a rafinovaný cukor.

Stúpa počet prípadov obezity, výskytov rakoviny, poškodení pohybového aparátu, psychyckých chorôb, kardiovaskulárnych pacietnov... a niekto tu ešte napíše, že je dnes životný štýl o mnoho lepší ako v minulosti :roll:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 23:32

Pokial viem, resp cital som o studiach ktore ako pricinu vacsiny druhov rakoviny uvadzaju prave prekyslenie. Mimo ineho odkazuju prave na spolocnosti v ktorych sa tento problem nevyskytuje.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 23:40

Samozrejme, prekyslenie organizmu najčastejšia príčina rakoviny.
Hlavne keď vidím v škole 20 ročné 45kg vážiace dievčatá, ktoré na obede zjedia cca. 30-50g štandardnej stravy, potom si dajú tabulku mliečnej čokolády, chipsy a zapijú to kolou, cez víkend samozrejme v alkohole, lebo žijú predsa len raz 1. krát, skutočne netuším čo s nimi bude, nie je ani teoreticky možné aby sa tak dlhšiu dobu udržali pri zdraví. Osveta nie je možná, lebo "20 roční budú žiť večne".... a keď im na to niekto niečo náhodou povie, tak je potom najväčší belzebub, ktorý im odopiera radosti života. Preto už zásadne nič nikomu nehovorím, pokial sa ma na to nepýta.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2015 23:45

Mne sa najviac paci ked od kolegov nalievajucich si kolu pri obedovani pizze pocuvam, ze ma ta chemia (neochutene WPC 80) raz zabije. Ale priznam sa, ze na pizzu sa tiez obcas necham zlakat.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.01.07
Prihlásený: 02.12.23
Príspevky: 330
Témy: 33
Bydlisko: Galway
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 14:14

Ten hoax o prekysleni prave dookola opakuju tie 'zenske' magaziny a weby typu badatel.net.
http://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekyslenia-organizmu/
Zbytocne rozsirujete myty, ktore boli medicinou vyvratene. Ludia sa potom uchyluju k blbostiam typu MMS a uz to skoncilo aj smrtou ked pacientka odmietla liecbu...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 14:40

Verím, že raz sme to tu už rozoberali, a že z argumentov je jasné, že jediný, kto rozžiruje mýty si ty. Prekyslenie organizmu je nevyvrátitelná skutočnosť a obrovský problém v životospráve ludí. Pôsobenie potravín na pH organizmu je proste fakt.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 14:47

Zbytocne rozsirujete myty, ktore boli medicinou vyvratene. Ludia sa potom uchyluju k blbostiam typu MMS a uz to skoncilo aj smrtou ked pacientka odmietla liecbu...

Medicinou vyvratene myty su casto vyvratene preto, ze si to niekto tak zela. Snad si nemyslis, ze cielom sucasnej mediciny je niekoho vyliecit.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 14:52

Ja som si ten článok inač prečítal a v podstate sú tam napísané veci ktoré sú pravda, ale autorovi úplne unikla podstata toho, prečo je to prekyslenie nebezpečné. Na konci sa píše toto:
Citácia:
ak vznikajú ochorenia pri nesprávnom stravovaní, je to výsledok iných biochemických pochodov a nie prekyslenia organizmu.

Podstata problému prekyslenia je to, aké procesy sa v tele musia vykonávať aby sa neutralizovalo prostredie. Ludia skutočne ogranizmus prekyslený nemajú, pretože telo dokáže prostredie neutralizovať ale ide o to za akú cenu ho neutralizuje a čo sa deje pri tom procese neutralizácie. O tom tam autor nepíše ani slovo. Problém skutočne nie je samotné prekyslenie organizmu, problém sú procesy, ktoré musí telo vykonať, aby to prekyslenie neutralizovalo.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.01.07
Prihlásený: 02.12.23
Príspevky: 330
Témy: 33
Bydlisko: Galway
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 15:00

Spartan nechapem tvoju aroganciu. Hadzete tu svoje pseudoargumenty bez podpory nejakych studii.
Johnny ty mas zjavne nacitane z konspiratorskych webov. Nebudem sa tu s vami hadat chlapci, ale nedavajte rady na nieco o com nemate paru.
http://primar.sme.sk/c/7281060/prekyslenia-sa-netreba-obavat-je-to-mytus.html?ref=tit


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 15:14

Ja si myslim, ze prekyslenie je ciastocne pravda. Obcas ked mi je blbo od brucha alebo mam nejaku cudnu chut v ustach tak si dam pohar sody a pomoze to.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.01.07
Prihlásený: 02.12.23
Príspevky: 330
Témy: 33
Bydlisko: Galway
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 15:19

Lenze tu sa jedna o prekyslenie organizmu. Mylis si pojmy a dojmy. Staci si precitat hore uvedene vyjadrenie lekarov k problematike...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 15:20

xnewstedx píše:
Spartan nechapem tvoju aroganciu. Hadzete tu svoje pseudoargumenty bez podpory nejakych studii.
Johnny ty mas zjavne nacitane z konspiratorskych webov. Nebudem sa tu s vami hadat chlapci, ale nedavajte rady na nieco o com nemate paru.
http://primar.sme.sk/c/7281060/prekyslenia-sa-netreba-obavat-je-to-mytus.html?ref=tit


V tom clanku napriklad nikde nevidim, ze by niekto prekyslenie ako pricinu rakoviny vyvratil. Ale nazor Pijaka beriem, je to odbornik.

Co sa konspiracie tyka, vidim to na sebe a znamych. Pristup lekarov dnes je zial strasny. Nikto Ti nenavrhne lepsiu, alebo vhodnejsiu stravu ci uz ako prevenciu, alebo liecbu. Pricinou kazdej choroby je stres a vsetko vyriesia antibiotika. Mylim sa, ak tvrdim, ze lekari su priam zavisli na farmaceutoch a tom ake mnozstvo liekov predpisu ? Pretoze z rad ako: "jedz viac zeleniny" nevyziju. A toto su male ryby. Pokial ide o velke farmaceuticke spolocnosti, plati to iste. Alebo si snad myslis, ze na cele tychto spolocnosti su ludia viac uslachtili nez ludia vlastniaci napriklad rafinerie ?


Naposledy upravil Johnnny dňa 13.03.2015 15:26, celkovo upravené 1






_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 15:21

xnewstedx píše:
Spartan nechapem tvoju aroganciu. Hadzete tu svoje pseudoargumenty bez podpory nejakych studii.
Johnny ty mas zjavne nacitane z konspiratorskych webov. Nebudem sa tu s vami hadat chlapci, ale nedavajte rady na nieco o com nemate paru.
http://primar.sme.sk/c/7281060/prekyslenia-sa-netreba-obavat-je-to-mytus.html?ref=tit

Mne sa naopak zdá byť velmi arogantné dať sem po niekolkých vysvetlujúcich prispevkoch článok z tak pochybného zdroja a napísať, že šírim mýty.

Ja práve čakám na tvoje argumenty, nie na nejaký článok, ale na tvoj výklad. Je totiž velmi jednoduché prečítať si nejaký článok, stotožniť sa s ním a akurát sem dať link. Aby si človek mohol povedať, že o tom niečo vie, treba zhromaždiť informácie z viacerých zdrojov a interpretovať ich tak, aby z toho vznikol ucelený obraz o tématike.
Ja som si ten článok prečítal a vecne som sa vyjadril, prečo s ním nesúhlasím, v pres. prečo ho pokladám za polopravdu. Ty si sem akurát znova dal článok, tento krát dokonca z niečoho, čo patrí pod sme.sk, takže prepáč, ale to už skutočne čítať nebudem.

Ludia, ktorí sledujú túto tému vedia, aké sú moje referencie, aké sú moje výsledky, takže kým napíšeš, že o tom ja nemám páru, tak by som k tomu prosil nejaké argumetny, inač je to iba obyčajné osočovanie z tvojej strany.

Že sa k tomu vyjadrí nejaký odborník je síce pekné, ale vždy sú odborníci či už zo slovenska, alebo halvne zo zahraničia, ktorí sa na tom poznatkami podstatne ďalej ako naši odborníci, takže v stotožnení sa s nikoho názorom nevidím cestu.
mirom píše:
Ja si myslim, ze prekyslenie je ciastocne pravda. Obcas ked mi je blbo od brucha alebo mam nejaku cudnu chut v ustach tak si dam pohar sody a pomoze to.

To nemá nič spoločné s prekyslením o akom sa tu my bavíme.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.01.07
Prihlásený: 02.12.23
Príspevky: 330
Témy: 33
Bydlisko: Galway
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 15:46

Johnny pozri, tiez mam s lekarmi vselikake skusenosti. Ale nebudem sa na zaklade toho uchylovat k homeopatikam a pod. Samozrejme, ze farmacauticke spolocnosti chcu robit biznis. Ale to neznamena, ze ludom budu cielene skodit. Napr hoax o ockovani a biznis farma firiem. Pritom farmaceuticke spolocnosti maju obrat 2% z vakcin, ovela viac penazi by im prietieklo z naslednej epidemie.

Spartan moje a tvoje argumenty su irelevantne. Nemas na to vzdelanie, preto neakceptujem tvoj nazor. Ja som svoj nazor podoprel tymto clovekom
''MUDr. Michal Piják, internista, hepatológ, reumatológ, klinický imunológ a alergológ, odborný asistent I. internej kliniky SZU a UNB Dionýza Diešku, ktorý sa okrem iného venuje aj tzv. personalizovanej výžive'', ktory bude mat o problematike ovela vacsie vedomosti ako ty.
Prvy link je kolektív autorov, ktori tvoria študenti a doktorandi lekárskych a farmaceutických fakúlt.


Ak by si prezentoval nazor lekara alebo relevantnu studiu to je ine. A arogantnost vid '' sme citat nebudem''. Stretol som sa s tymto tvojim postojom uz viackrat. Hlasas svoju pravdu, ale neprijimas kritiku. Zasadne budem proti sireniu nezmyslov. Taketo veci neberiem na lahku vahu, ako som povedal, podobne blbosti staly zivot uz par ludi, ktori odmietli liecbu a skusili alternativnu medicinu. Maj trochu pokory a nereprezentuj svoj nazor ako fakt.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 16:03

"Ale to neznamena, ze ludom budu cielene skodit"
Ale budu. Je to smutne, ale je to zial fakt. Ako som povedal, su to rovnaki ludia ako ti ktori stoja na cele spolocnosti z inych priemyselnych odvetvi. Tym nechcem tvrdit, ze kazdy jeden lekar je zly a cielom kazdej farmaceutickej spolocnosti je ludi otravit, ale prekrucanie pravdy a zatajovanie istych faktov, pripadne ovplyvnovanie vysledkov vyskumu podla mna patri medzi beznu prax a preto vysledky takychto vyskumov nepovazujem nevyhnutne za relevantne. Rovnako tak sa uz vela krat ukazalo, ze taketo vysledky boli mylne.

Ako som ale povedal, Pijakov nazor beriem a kludne sa necham vyviest z omylu, pretoze ako odbornika a lekara si ho vazim, ale myslim, ze v jeho nazoroch by si obcas narazil aj na kritiku takychto vyskumov. Okrem ineho v tom clanku sam priznal, ze suvislost medzi prekyslenim a vznikom rakoviny sice nebola potvrdena, ale ani vyvratena. Dalej existuje desatrocia stare staudie ktore tvrdia, ze tam suvis je mimo ineho aj na zaklade toho, ze v istych komunitach kde k prekysleniu organizmu nedochadza sa rakovina nevyskytuje. Hlbsie som sa tym nezaoberal, takze to samozrejme tiez nemusia byt relevantne zdroje. Tvrdit ale, ze prekyslenie je uplne v poriadku, telo si krochka blahom a clovek sa moze bez obav dalej stravovat ako odpadkovy kos je podla mna trochu unahlene.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.01.07
Prihlásený: 02.12.23
Príspevky: 330
Témy: 33
Bydlisko: Galway
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 16:09

Este raz, prekyslenie organizmu je MYTUS.

// Spojený príspevok Pia 13.03.15 16:14

Johnnny píše:
"Ale to neznamena, ze ludom budu cielene skodit"
Okrem ineho v tom clanku sam priznal, ze suvislost medzi prekyslenim a vznikom rakoviny sice nebola potvrdena, ale ani vyvratena. Dalej existuje desatrocia stare staudie ktore tvrdia, ze tam suvis je mimo ineho aj na zaklade toho, ze v istych komunitach kde k prekysleniu organizmu nedochadza sa rakovina nevyskytuje. Hlbsie som sa tym nezaoberal, takze to samozrejme tiez nemusia byt relevantne zdroje.


Aké choroby sú podľa týchto teórií spôsobované prekyslením? Najčastejšie sa prekyslenie udáva ako príčina rakoviny. Často dochádza k prezentovaniu toho, že prostredie nádoru resp. okolo nádorových buniek je kyslé. Tu však dochádza k zámene príčiny a následku. Vysvetlenie je jednoduché: nádorové bunky zhubných nádorov sú typické svojím rýchlym rastom – je to ich základná vlastnosť. V dôsledku toho trpia nádorové bunky často nedostatočným prísunom kyslíka. Navyše, metabolizmus nádorových buniek je v určitej miere pozmenený, a to tak, že energiu produkuje procesmi, ktoré síce nie sú závislé od kyslíka, ale sú menej efektívne a výsledkom je produkcia kyslých odpadových metabolitov. Kyslosť je teda v tomto prípade výsledkom nádorového procesu, nie jeho príčinou
zdroj: http://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekyslenia-organizmu/

Tvrdit ale, ze prekyslenie je uplne v poriadku, telo si krochka blahom a clovek sa moze bez obav dalej stravovat ako odpadkovy kos je podla mna trochu unahlene.
Kto to tvrdi? Ja nie, ja tvrdim, ze prekyslenie organizmu je mytus


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 16:19

xnewstedx píše:
Spartan moje a tvoje argumenty su irelevantne. Nemas na to vzdelanie, preto neakceptujem tvoj nazor. Ja som svoj nazor podoprel tymto clovekom
''MUDr. Michal Piják, internista, hepatológ, reumatológ, klinický imunológ a alergológ, odborný asistent I. internej kliniky SZU a UNB Dionýza Diešku, ktorý sa okrem iného venuje aj tzv. personalizovanej výžive'', ktory bude mat o problematike ovela vacsie vedomosti ako ty.
Prvy link je kolektív autorov, ktori tvoria študenti a doktorandi lekárskych a farmaceutických fakúlt.


Ak by si prezentoval nazor lekara alebo relevantnu studiu to je ine. A arogantnost vid '' sme citat nebudem''. Stretol som sa s tymto tvojim postojom uz viackrat. Hlasas svoju pravdu, ale neprijimas kritiku. Zasadne budem proti sireniu nezmyslov. Taketo veci neberiem na lahku vahu, ako som povedal, podobne blbosti staly zivot uz par ludi, ktori odmietli liecbu a skusili alternativnu medicinu. Maj trochu pokory a nereprezentuj svoj nazor ako fakt.

Za prvé neviem odkial berieš, že na to nemám vzdelanie.
Za druhé môj názor je velmi relevantný kvoli tomu, že ho tvoria poznatky od velkého množstva kapacít v obore a to predovšetkým zahraničných. V podstatne to nie je môj názor, ale moja syntéza velkého množstva názorov. Preto nemám problém nesúhlasiť z akýmkolvek uznávaným odborníkom v oblasti, ak je môj nesúhlas podložený poznatkami iných kapacít, ktorých správnosť mi vzhladom na celkový pohlad na problematiku pripadá pravdepodobnejšia.

Kritiku prijímam vtedy, ak vyvráten je podložená nejakými argunemtami. V žiadnom prípade nepríjmem kritiku od človeka, ktorý sem akurát dá nejaký link a napíše, že sa do toho nevyznám. Ako som písal, vždy som sa ku každému bodu vyjadril vecne, napísal som, čo si myslím aj prečo si to myslím. Ak budeš mať nejaký argument, ktorý to bude vyvracať, vtedy ja svoj argument buď obhájim, alebo prijmem kritiku.
Môžeš byť proti čomu chceš, ale keďže ty osobne si ani nijako nepreukázal, že vieš aspoň posúdiť, či sem dávaša relevantné články, alebo nie, pochybujem, že tvoje názory budú niekoho zaujímať. Tie články sa ešte k tomu ani v prípade detoxiácie ani v tomto prípade priamo tématiky netýkali.
Alternatívnu medicínu som tu nikdy žiadnym spôsobom nepropagoval, takže to je iba ďalšie osočovanie. Takže ak chceš pokračovať v "spasitelskej" činnosti v tejto téme, poprosil by som, aby si tak učinil konkrétnymi poznatkami.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Chudnutie, posilnovanie

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 16:22

Ano, ze je kyslost vysledkom nadoroveho procesu je fakt, ale ze to nefunguje opacne zatial nikto nevyvratil.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2015 16:23

xnewstedx píše:
Aké choroby sú podľa týchto teórií spôsobované prekyslením? Najčastejšie sa prekyslenie udáva ako príčina rakoviny. Často dochádza k prezentovaniu toho, že prostredie nádoru resp. okolo nádorových buniek je kyslé. Tu však dochádza k zámene príčiny a následku. Vysvetlenie je jednoduché: nádorové bunky zhubných nádorov sú typické svojím rýchlym rastom – je to ich základná vlastnosť. V dôsledku toho trpia nádorové bunky často nedostatočným prísunom kyslíka. Navyše, metabolizmus nádorových buniek je v určitej miere pozmenený, a to tak, že energiu produkuje procesmi, ktoré síce nie sú závislé od kyslíka, ale sú menej efektívne a výsledkom je produkcia kyslých odpadových metabolitov. Kyslosť je teda v tomto prípade výsledkom nádorového procesu, nie jeho príčinou
zdroj: http://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekyslenia-organizmu/

Tvrdit ale, ze prekyslenie je uplne v poriadku, telo si krochka blahom a clovek sa moze bez obav dalej stravovat ako odpadkovy kos je podla mna trochu unahlene.
Kto to tvrdi? Ja nie, ja tvrdim, ze prekyslenie organizmu je mytus

K tomuto som sa ja napíklad vecne vyjadril, na čo si nijako nereagoval.
Spartan.Ex píše:
Podstata problému prekyslenia je to, aké procesy sa v tele musia vykonávať aby sa neutralizovalo prostredie. Ludia skutočne ogranizmus prekyslený nemajú, pretože telo dokáže prostredie neutralizovať ale ide o to za akú cenu ho neutralizuje a čo sa deje pri tom procese neutralizácie. O tom tam autor nepíše ani slovo. Problém skutočne nie je samotné prekyslenie organizmu, problém sú procesy, ktoré musí telo vykonať, aby to prekyslenie neutralizovalo.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2063 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 69 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Chudnutie, posilnovanie I

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 94, 95, 96 ]

v Šport a pohyb

2868

98419

07.07.2014 21:03

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra