Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 216 ďalšia

Prezidentske volby 2014 - 2. kolo
Hlasovanie končí za 29.03.2014 22:38
 Fico 5% 5% [ 2 ]
 Kiska 83% 83% [ 34 ]
 nevolim 12% 12% [ 5 ]


Celkom hlasov : 41

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 10:14

Už si nepamätám aký som mal na strednej rozvrh, ale kludne by sa to dalo zredukovať na polovicu bez straty kvality. V druhom ročníku nám umelo rozdelili jeden predmet na dva, aby sme mali predpísaný počet hodín. Učil to ten istý učitel, akurát vysvetloval zbytočne pomalšie a polovicu hodiny sme aj tak prekecali, lebo sme nemali čo robiť. Alebo trojhodinový predmet kde sme skutočne niečo robili ani nie hodinu.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 10:28

tiež by ma zaujímalo ako chceš stlačiť učivo strednej školy do 1-2 rokov. Tebe sa zdajú niektoré predmety zbytočné, iným zase naopak.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 10:34

david3504: daj dokopy presne a konkretne tvoje myslienky, pretoze pises prilis vseobecne a ja som presvedceny, ze sa mylis a ucivo na polovicu, bez dopadu na vzdelanie, nezregulujes

...ak ste mali niektore hodiny prilis volne, tak je to skor zlou kvalitou vyucby, staci ist trochu viac do hlbky a zosedivies, kym sa to naucis.

mimochodom na aku strednu si chodil?







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 10:37

To musela byť zvláštna škola, neviem si predstaviť že by sa u nás redukovala výuka, s tými osnovami čo boli to časovo skrátiť nešlo ani minimálne







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 10:43

Na strojnícku, ale v treťom ročníku som prešiel na obchodnú akadémiu. Nepíšem nič o zredukovaní učiva, to bolo v poriadku ale zbytočne natiahnuté na viac hodín. Mali sme 4 krát 7 hodín a raz do týždňa 8 hodín. Kludne by sa to mohlo stiahnuť na 5 hodín a úroveň by nijak neutrpela. Mali sme 3 hodiny technické kreslenie. Každý to mal hotové za 1-2 hodiny, viac sme robiť nemohli, lebo materiály boli rozvrhnuté tak aby to vyšlo presne na rok. Tak sme hodinu sedeli a behali po internete. Takisto ekonomika, jeden rok to bol samostatný predmet s dotáciou myslím 3 hodiny týždenne. To bolo fajn, učiva akurát a všetci stíhali. O rok nám z toho spravili dva predmety a posledný rok to bolo rozdelené už do troch rôznych predmetov, pričom by sa to pohodlne zmestilo pod jeden predmet. Sami učitelia sa sťažovali, ale raz je taká norma, tak musia učiť podľa nej.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.11
Prihlásený: 01.12.17
Príspevky: 106
Témy: 5
Bydlisko: Bardejov
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 10:43

My sme na strednej nestíhali s učivom slovenčiny/literatúry a preberali sme nové látky pomaly ešte aj v poslednom júlovom týždni. A to som chodil na priemyslovku.







_________________
MB: ASUS M5A78L, CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition, GPU: Gigabyte ATI Radeon 6850 1GB, RAM: Corsair XMS3 8GB (4x2 kit) 1333MHz DDR3, HDD: A-Data 250GB, Zdroj: i-Tec DF-530GT 530W
“You gotta grab life by the crack and lick the crap out of it.”
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 10:48

maugggly píše:
zrusme vsetky skoly a robme vsetko cez internet. ved aj tak ked nieco nevies pozries vo Wikipedii. takto to budeme robit ???!!!


Pozri, mas skusky a pokial bude mat externy student na skuske rovnake, alebo lepsie vysledky ako denny student, kde je problem ? Ano, kludne sa mozem vyprdnut na skolu a ucit sa to cez internet, ak mi to da viac nez skola. (hoci som to nikde nenaznacoval).







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 11:06

david3504:

david prepac, nechcem nejak zhadzovat tvoju skolu, ale si si isty, ze prave tvoja skola je ten spravny priklad?

ako vravi Jevo, aj my sme aj posledny tyzden, dokonca uz po uzatvoreni znamok, preberali nove ucivo.

co sa tyka tech. kreslenia, zalezi od makkosti ucitela, u nas niekedy, aby sa to ziak konecne naucil spravne, sa trhali vykresy a kreslil nanovo.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 11:15

Takto...boli sme najlepšia trieda na škole, a možno aj preto sme s učivom nemali problém a slovenčina sa u nás posledný pol rok len opakovala, lebo už bolo všetko prebrané, každý to vedel a bez nejakého dodatočého učenia zmaturoval. Ale ani ostatné triedy nemali problém stíhať a určite by zvládli učivo viac koncentrované. Technické kreslenie sme robili rukou len prvý pol rok, potom sa už všetko robilo na počítači a keď raz viem niečo spraviť, lepšie sa to nenaučím.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 11:20

Rukou sa technicke kreslenie naucis ovela lepsie. Na pauzaky s tusom ste uz asi nerobili...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 12:12

maugggly píše:
tiež by ma zaujímalo ako chceš stlačiť učivo strednej školy do 1-2 rokov. Tebe sa zdajú niektoré predmety zbytočné, iným zase naopak.
Tak napriklad ja som chodil na dopravnu priemyslovku.
Na ktoru pcu mi tam boli predmety ako etika, telesna, uctovnictvo, ekonomika, dejepis, ekologia, chemia a kazdy tyzden 3 hodiny praxe na ktorej sme aj tak len pisali poznamky ohladom chujovin alebo zametali sustruhy a tak podobne.
Na uctovnictve a ekonomike s nami brali totalne sracky, ktore nemaju so skutocnou ekonomikou nic spolocne, etika bola volna hodina, telesna tiez a dejepis, ekologia, chemia, fyzika tak to boli predmety z ktorych si uz nepamatam ani prd ale museli sme ich mat. Vsetko len vyplnovace casu. Keby nam hned v prvaku dali casti strojov, cestne vozidla, autoelektroniku a tieto dolezite veci co sme mali az v stvrtaku tak to skutocne nieje problem spravit za 2 roky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 12:48

Presne taak...odbornu skolu s gymplom nemozno zrovnavat..z gympla si bez vysky predavac v McD, takze ste mali plny rozvrh, pretoze nevies na aku vysku pojdes, tak sa musis ucit vsetko vo velkych mnozstvach aj ked ti v konecnom dosledku bude 90% na hovno. Na priemyslovke uz vies kam pojdes na vysku....v pohode sa da dat za 2 roky...len odborne predmety, bez omacok co mirom napisal + dalsie omacky nespomenute...Niekto moze povedat, ze to je vseobecny rozhlad...ale ja mozem povedat ze to mozem osrat, kedze napr. 95% som z literatury uz aj tak zabudol a to som to bol inak nadrteny...Nasiel som svoj rozvrh z maturitneho rocnika...z 34 hodin co sme mali za tyzden sa da 15 s uplnym kludom odstranit...Nehovorim, ze by som chcel ist v 17 na vysku, alebo do prace, ale len tolko ze skolske osnovy su totalny blud, radsej sme mali tie podstatne predmety brat do vacsej hlbky, ale nato zas nie su ucitelia, resp. nikto tak vzdelany by to nerobil za taky plat stredoskolskeho ucitela.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 13:26

Presne som vedel, ze tieto predmety niekto vymenuje a zatial nikto nepovedal padne argumenty, preco by sa tieto predmety vyucovat nemali. Ze ste 90% uz zabudli? To je logicke, vzhladom na to, ze ich dalej nestudujete, zvolili ste si ine zameranie. Nikto ani necakal, ze si vsetko budete zo skoly pomatat. Ale praveze treba mat vseobecny prehlad a vzhladom na to, ze na strednej skole sa mas len ucit (nemas zivotne starosti), tak tie uciva musi kazdy bez problemov zvladnut a aspon tu potom nemame debilov, ktori nevedia kto su to Sturovci, Lenin, Alexander Velky, Newton, Pascal, Tiso, Faraday a pod (a nie len to, kto to su, ale aj co urobili...)

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

a telesna? Si sa uz uplne zblaznil (kludne aj s urazkou)







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 13:43

Telesnej by som kludne pridal, ale pod podmienkou, že ju začnú kvalitne vyučovať. Dnešné decká väčšinou ani iný pohyb nemajú, toto im len prospeje.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 14:18

zbytocne tu nieco pisat. berete te z osobnej perspektivy a cisto subjektivne. podme ucit urcitu skupinu pisat a citat a inu zase kradnut, kedze oni to pisanie a citanie nikdy nevyuziju. a preto je vsetko ako je, lebo kazdy chce len presadit svoje a ziadne kompromisy, a nie len v skolstve ale vsade.
ps-zakazat telesnu?!!!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 27.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 14:18

podľa mňa by každá škola (stredná. Základná by mala asi naozaj dať všeobecné vzdelanie) by mala od prvého ročníka dať možnosť si vybrať predmety aké človek chce načo má mať na strednej budúci čo ja viem trepnem dejepisár matematiku? alebo matematik dejepis? 15 roční ľudia by mali vedieť čo ich baví. Viem, že niekto povie, že si zapíše len telesnú. Nato poviem : super budeš vrcholový športovec zarábajúci viac ako ktokoľvek na slovensku a nie len na slovensku







_________________
Math is the best!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 15:10

jtbs píše:
Presne som vedel, ze tieto predmety niekto vymenuje a zatial nikto nepovedal padne argumenty, preco by sa tieto predmety vyucovat nemali. Ze ste 90% uz zabudli? To je logicke, vzhladom na to, ze ich dalej nestudujete, zvolili ste si ine zameranie. Nikto ani necakal, ze si vsetko budete zo skoly pomatat. Ale praveze treba mat vseobecny prehlad a vzhladom na to, ze na strednej skole sa mas len ucit (nemas zivotne starosti), tak tie uciva musi kazdy bez problemov zvladnut a aspon tu potom nemame debilov, ktori nevedia kto su to Sturovci, Lenin, Alexander Velky, Newton, Pascal, Tiso, Faraday a pod (a nie len to, kto to su, ale aj co urobili...)

Padny argument preco zrusit predmety:
Ekonomika - pre strojara uplne irelevantny predmet, vsetko brane neskutocne plytko, ze v konecnom dosledku to nema ziadny zmysel...pre buducu skolu a pracovne uplatnenie 0 vypovedna hodnota.
Obcianska nauka - ma vyznam o tomto vobec polemizovat? nikdy sme tam nic nebrali, cista flakarina. vychovu rodicov tym nenahradis
Prax - na nasej skole predstavovala, zametanie 70 rocnych sustruhov, frez a hoblovaciek...kovanie a ostatne srajdy uplna zbytocnost detto, jedine tak to zvaranie dajme tomu
Uvod do sveta prace - are you fucking kidding me ?
Dejepis - dajme tomu pre ten rozhlad...ale pre tych co v tom nepokracuju uplna zbytocnost, kazdy inteligentny clovek sa zakladne fakty nauci aj sam pozeranim dokumentov, debil zostane debilom aj ked sa to ucit bude..
Literatura - to iste co dejepis
Ekologia - nic uzitocne pre zivot, vsetko odflakane, aby mal ucitel hodinku viac na opravovanie pisomiek
Telesna - kto chce byt tlste prasa, telesna na skole mu nepomoze...ten koho to bavi sportuje aj bez telesnej na skole a bavi ho to viac nez robenie storocnych kvaziprospesnych komunistickych cvikov, hod granatom, skok do dialky, vysky a podobne sracky - naco?
Vsetky predmety s dodatkom "cvicenia" - zas len umelo rozdeleny predmet, ktorych obsah sa da zvladnut bez problemov na jednej hodine, typicka vypln hodin, len aby bolo...

ty mi daj padne argumenty preco by sa mali tieto predmety vyucovat...Na zaciatku skoly by mal byt zapis, a kazdy by si zvolil z danych predmetov co chce a podla toho by sa robil rozvrh...to by bolo spravodlive. Trebalo by len chciet..ten dejepis a literatura sa da este stravit, vzhladom na tu rozhladenost a nejake narodne povedomie, ale zvysok je len umela vypln.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 15:43

No neviem, stredoškolské učivo je hlavne o rozširovaní tvojich všeobecných vedomostí, o rozvíjaní tvojho mozgu.
Čo sa cvičení týka, si robíš srandu? Takú matiku nebudeš nikdy normálne ovládať ak ju nebudeš cvičiť. Bez toho aby to bolo ako predmet v škole sa na to väčšina vyserie. To isté platí o telesnej, nie je to taká záťaž aby ti to skazilo život a fyzickú stránku je potrebné rozvíjať.

Kopec ďalších vecí čo si napísal súvisí len so spôsobom vedenia výuky a ten nie je všade rovnaký.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 16:18

Samozrejme na gympli je to ine...hovoril som o odbornych skolach. Kazdy by mal mat na vyber, nie skolu, ale predmety...My sme cvicenia z matiky nemali a nejak ma to neposkodilo...zas som len hovoril o odbornych predmetoch ako Strojarska konstrukcia - cvicenia a Strojarska technologia - cvicenia. neda sa to generalizovat pre kazdu skolu...Tak isto akoby sa cele osnovy nemali generalizovat. Stredna skola nie je len o rozvijani mozgu, mozno tak pre gymnazistov ktorí musia ist na vysoku...ale 3/4 ludi z beznej skoly idu do prace a na to ich ma skola pripravit, na ich odbor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 16:20

Ekonomika je dôležité ale zmysel má len pri dobrom (naozaj dobrom) učitelovi. Vzhľadom na to, že väčšina mladých nevie o ekonomike vôbec nič, môže im to len prospieť a snáď si potom uvedomia, že nie je až taká strata času zaujímať sa o diane okolo nich.
Občianska náuka je zbytočnosť, väčšinou to učia doktoranti z filozofickej fakulty a učiť vie tak 1 z 50. Nič dôležité sa tam človek nenaučí.
Prax je dôležité, zas ale záleží na spôsobe výučby. Ak prebieha správne, dokáže žiakov motivovať do učenia, aby im to na praxi (a neskôr v reálnej práci) išlo lepšie (aspoň u nás to tak fungovalo).
Úvod do sveta práce je vyplnenie rozvrhu, dejepis preberá to isté čo na základnej, plus niečo navyše, ak to ale nikoho nebaví, je to zbytočné, ostatní sa to naučia inde a dovolím si povedať lepšie. Literatúra to isté, ekológia väčšinou slúži na spravenie úloh na iné predmety, inak je k ničomu.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 16:57

jtbs píše:
a telesna? Si sa uz uplne zblaznil (kludne aj s urazkou)
Zblaznil si sa akurat tak ty.
Je to kazdeho vec ci chce sportovat alebo nie, rodicia by deckam mali vysvetlit co je pre ne dobre.
Ja som odjakziva lietal na bajku cele dni, pocas strednej som sice bajku nechal ale zacal som chodit do posilky a jazdit na snowboarde a rad si idem aj zahrat nejaky sport. Nepotrebujem predsa telesnu na to aby som si zasportoval aj ked nemozem povedat, ze som ju nemal rad, rad som si zasportoval ale tak keby som si mal vybrat ci vstavat na nultu (nultu sme mavali telsnu urcity cas) alebo sa vyspat tak je to asi jasne.

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

S tym vysvetlenim co napisal Ominous plne suhlasim tak to je.
Keby nas na ekonomike skutocne ucili ako sa robi biznis a nie tie sracky co do nas tlacili. Nase skolstvo vychovava zamestnancov statu a bank, nie podnikatelov a preto mame skoly take ake su a kazdy na ne nadava.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 17:22

teraz nemam cas dlho pisat, ale neskor sa k tomu viac dostanem, zatial len tolko:

telesna: ano, ty si sportoval, ano, aj ja som sportoval a aj mnohi dalsi, ale to nestaci. Mnoho deti nesportuje, vacsina deti dnes sportuje iba v skole a nezabudajte, ze v skole a to aj na strednej, dostanete hlavne zaklady alebo mensiu nadstavbu, nic viac. Cize preco by kazdy nemohol bezat 12minutovku alebo 1000cku alebo preco by sa nemal hrat pingpong a futbal a cvicit v posilnovni a tak dalej?
Ja som v detstve potreboval cvicit, inac by som dnes nechodil, kopa deti ma problemy so skoliozou a rodicia na to uz v dobe, ked sa maka na smeny, nemaju cas alebo ani nevedia (kedze sami necvicia), ze je to potrebne. Sutazivost na telesnej je zdrava, vytrvaly sportovec s cielom, ktory sa nevzdava je dobry material do mnohych lepsich zamestnani/podnikani.

Preco by kazdy nemal dostat aspon male zaklady ekonomiky? Aspon sa tam dozvedia, ze podnikanie je cinnost vykonavana samostatne vo vlastnom mene a na vlastnu zodpovednost za ucelom dosiahnutia zisku. Dejepis a Literatura: ak clovek nepozna minulost, nepouci sa alebo sa pouci az z vlastnych chyb... to ze sa my ucime veci samostatne neznamena, ze sa to tak uci vacsina deti a aj tebe urcite pomohlo, ze si sa zaklady naucil na skole a potom si sa tomu venoval do hlbky. Cvicenia-cvika z matiky, fyziky, ... ja som v tom videl len prinos - je to podobne ako prednasky a cvicenia na VS.
Prax-tam byva uroven nizsia, ale opat sa jedna o zaklady, preco by kazdy nemohol nieco osustruzit, zapajat kabliky aby vobec vedel co je nulak v parxy a tak dalej...

Ved to potom mozme vsetko nechat na rodicov, aby to deti naucili sami, ale nie je tu prave od toho skola, aby dostali lepsie vedomosti? Naozaj ma ma rodic ucit plavat, ked v tom nie je profik? Alebo ma niekto otca, ktory "cvici" a dviha kazdy den cinku a trenuje par svalov, nie je lepsie, ked ta niekto nauci precvicovat cele telo? Pisete tu blaboly, neviem ci kvoli lenivosti alebo zijete este v detskom svete (pretoze na skole som aj ja na tie vase "blbosti" nadaval)...

PS: to, ze niektore predmety nestali za to a zdali sa vam zbytocne, je kvoli zlej volbe skoly (mohli ste ist na lepsiu, nie na strojarinu) alebo kvoli nevhodnemu ucitelovi (to uz je smola, kazdy ma dobrych aj zlych)







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 18:26

Telesna v skole je dobra aj na spestrenie. Ak mas dobru telesnu, napriklad my sme vzdy hrali co sme chceli, vacsinou volejbal, tak sa za tie tie dve hodiny prberies a dalsie hodiny si viac zivy, lepsie vnimas, ako keby si od rana len sedel na stolicke ako cock.

CO sa tyka ostatnych predmetov, jedine co by som obmedzil je literatura. Ucit sa tolko zbyocnosti tak do podrobna je zbytocne. Namiesto toho by mohli naucit deti ako sa pise ziadost, zivotopis, ako vypisat sek, atd...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 21:21

Presne daron... ja by som literaturu uplne zrušil. Respektíve by som ju obmedzil na dotáciu hudobnej výchovy, alebo výtvarnej výchovy.

Či sa vám to páči, alebo nie, literatúra je umenie. Ja ako hudobník nevidím najmenší dôvod, prečo som maturoval z literatúry, keď ma vonkoncom nezaujíma. Oveľa radšej by som maturoval z hudobnej. Takže dôvod, prečo je spojená literatúra so slovenským jazykom mi dodnes nie je známy


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 21:30

Daron píše:
Namiesto toho by mohli naucit deti ako sa pise ziadost, zivotopis, ako vypisat sek, atd...
toto sa vsetko uci, aspon nas to ucili, tusim to bolo este na zakladke, pravdaze zopakovat by sa to mohlo na strendnej, ale to sa clovek nauci za jednu hodinu...







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 22:09

Uci sa to na jednej hodine, no aj tak drviva vacsina mladych ludi nema sajnu, ako nieco take napisat.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 22:33

Presne tak. A mňa osobne veľmi serie, keď ma niekto pýta, aby som mu napísal žiadosť na toto, na hento atď atď...


Dnešná mládež je proste vypatlaná


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 8:17

Lenze tieto veci najdes na internete za 3 minuty v podstatne aktualnejsej verzii nez v 10 rokov starych ucebniciach. To skolstvo by chcelo zmenit od zakladu. Kedysi to snad aj fungovalo, ale dnes je uplne ina doba a ludia maju 80% z toho co vedia z internetu a na to by sa malo prihliadat a prisposobit osnovy tak, aby to bolo pre studentov zaujimavejsie.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 10:44

Akurat ze kopec veci na internete neni pravda alebo su podavane jednostranne alebo tendencne, podla toho ako to vyhovuje tomu kto tu informaciu zavesil bez ohladu ne nejaku oponenturu. diskusiu pod clankom za to nepovazujem.

Ako tak citam tak sa vam nechce chodit do skoly lebo sa tam ucia zbytocne veci. Neni problem, po zakladke bezte makat k lopate. Sice z vas vyrastu tupe ovce bez vlastneho logickeho zmyslania, bez aspon zakladnych znalosti o historii, ekonomike, umeni a kulture, so znalostami malej nasobilky na kalkulacke, ale aspon si mozete po praci zanadavat pri pive na politikov, ktorych stadovito aj tak zvolite, na kapitalistov, podnikatelov, suseda lebo ma vysoku skolu a dobre byvanie aj auto, ktore urcite niekde ukradol, ake ze robi lepsie platenu pracu, ktorej nieco obetoval, to uz vdaka svojmu "rozhladu", ktory vam poskytne internet (teda topky a podobne stranky) a kvalitne reality show v telke nezistite.

Staci mi niekedy precitat prispevky tu na fore, fakt obcas netusim co sa dotycny pyta, sak tu ludia nedokazu pisomne sformulovat vetu, ktora by mala hlavu a patu.







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.11.09
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 4445
Témy: 78
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 10:53

Citácia:
Sice z vas vyrastu tupe ovce bez vlastneho logickeho zmyslania

Ty si vážne myslíš, že k naučeniu logického zmýšľania potrebuješ školu? Logické zmýšľanie má prísť prirodzene s vekom, alebo ho nenadobudneš asi nikdy.

Citácia:
bez aspon zakladnych znalosti o historii, ekonomike, umeni a kulture, so znalostami malej nasobilky na kalkulacke

A zaujímavé, že toto všetko som sa naučil na základnej škole... Čo sa týka výpočtov, som pravdaže oveľa ďalej (Veď to už na akej základnej škole by si sa naučil za 9 rokov maximálne malé násobky preboha).

Ináč o tých informáciach na internete s tebou súhlasím.







_________________
DESK: (AMD R7 5800X + Noctua NH-U12S redux | ASUS TUF GAMING B550-PLUS | Kingston Fury Beast Black 32GB DDR4 3200 CL16 | Gigabyte OC Gaming RTX 4080 Super 16GB GDDR6X | LG BD ROM | Seasonic Focus GX 750 Gold | Fractal Define R5 Blackout Ed.) + Samsung G9 Neo (49", DWQHD, miniLED, 240Hz) + ROG Strix NX Wireless Deluxe + Logitech MX Vertical + Logitech Z-906
NB: MacBook Pro 13" 2020 (M1 | 16GB DDR4 | 256GB NVMe SSD | Space Gray), Dell XPS 15 9560 (Intel Core i7 7700HQ | 12GB DDR4 | GeForce GTX 1050 | 256GB NVMe SSD | FHD IPS)
MISC: Samsung Galaxy S21 Ultra (256GB | Shadow Silver | Android 14), iPad Pro 12,9" 2021 (M1 | 256GB | Space Gray | iPadOS 17)
CAM: SONY α6300 + Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD, RODE VideoMic Pro TV: PANASONIC VIERA TX-L39E6EK + Chromecast 4 w/ Google TV
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 216 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 114, 115, 116 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3459

70887

18.02.2024 22:51

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - svet (zahranicie)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 89, 90, 91 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2715

48819

14.02.2023 15:43

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

915

01.04.2022 21:33

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1127

23.12.2005 18:37

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ??

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3

894

11.07.2009 14:13

olsojin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko-Spanielsko

v Šport a pohyb

4

610

10.10.2014 20:06

jaro114 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko.sk

v Služby a webstránky

3

1199

23.05.2017 13:22

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adobe slovensko

v Grafické programy

1

577

21.04.2012 15:09

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3667

30.06.2015 21:25

Arcetazz Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Slovensko-madarske vztahy

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

173

10536

12.09.2009 15:44

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SLOVENSKO-ROMSKY slovnik

v Krčma

18

80598

12.07.2011 22:26

Millfox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. slovensko anglicky text

v Webdesign

21

3368

11.11.2009 12:35

pedro91 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ma talent

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

111

8233

11.02.2009 23:14

giuseppe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Playstation Store Slovensko

v Herné konzoly

17

1171

02.12.2014 9:00

crash2403 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovnik (Slovensko-Poľský)

v Ostatné programy

0

604

08.09.2012 20:22

Marko125 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xiaomi m1 a Slovensko

v Smartfóny a tablety

4

1111

14.08.2012 18:25

werwest Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra