Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 212, 213, 214, 215, 216

Prezidentske volby 2014 - 2. kolo
Hlasovanie končí za 29.03.2014 22:38
 Fico 5% 5% [ 2 ]
 Kiska 83% 83% [ 34 ]
 nevolim 12% 12% [ 5 ]


Celkom hlasov : 41

AutorSpráva
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2014 9:25

nicobb:
- do sturova chodim pravidelne, tak co je to zase za blbost ze 2/10
- "To, že sú maďarskej národnosti ešte neznamená, že sa bude časť Slovenska pomaďarčovať !" toto nazyvat pomadarcovanim, ty si sa zblaznil
- tu ziadna problematika nie je, len zostalo par zaslepencov, ktori este pamataju Slotu alebo maju nejaky komplex kvoli velkosti vybavicky

A hlavne si uvedomte jednu zasadnu vec, ked viac ako 100 rokov bol juh slovenska osidleni madarmi a to v ovela vacsom pomere ako dnes, tak praco by nemali mat svoje prava. Madari sa sem nenastahovali po vzniknuti CSR, ale zili tu uz predtym. A bohvie kolki z vas vedia o poslovencovani po 2. sv. vojne. Ked clovek dostane moznost, bud opluje madarsku vlajku alebo sa vyhlasi za slovaka. Cize chudaci Slovaci, mame to strasne tazke :roll: . Nie, ze by ste si vobec uvedomovali, ze pred 100 rokmi na zaklade poctu madarskeho obyvatelstva na juznom slovensku, mohlo toto uzemie kludne patrit madarsku.

A pre vase ukludnenie, pomer Slovakov v tychto oblastiach stale stupa a stupat bude...

// Spojený príspevok Pia 04.04.14 9:33

Walcott píše:
jtbs píše:
Kazdy ovlada slovencinu


Vobec nie, RS je 30 km od hraníc, ale vela ludi hlavne tých opálených nevie po slovensky ani zatat a dokonca maju slovensku narodnost, zvykli si ze vsade na uradoch vedia aj po madarsky tak naco by sa ucili pre nich tazsi jazyk slovencinu.

tuto skupinu ludi akosi neriesim, nemam potrebu s nimi komunikovat, dobre vies, ze oni vedia len jazyk od rodicov a nie zo skol

// Spojený príspevok Pia 04.04.14 9:55

Phanteom píše:
Jtbs chces mi povedat ze by si bol spokojny keby nam vladli smk most-hid atd kf. S polovice ani po slovensky podiadne nevedia?
1. nikdy som nevolil ani most a ani smk (na druhu stranu ani sns a pod.)
2. pozri sa na svoj prispevok, poznam vela madarov, ktori by ho napisali bez chyb

Citácia:
Slovensky obcania to sice mozu byt ale su aj naradnostna mensina a nieco je asi zle ked mensina zacme vytlacat a vladnut vacsine.
Ustano ili by vsade dvojazycne tabule povinnost vediet madarcinu ptm este nebodaj autonomiu J slovenska.Narodnosta mensina sa ma prisposobit statu ldo zije a nie ze stat sa prisposobuie jej.Ked sa nepaci nech hybaju inde.
neviem na co narazas, mensina tu nikomu nevladne. Vsak sa nam prisposobuju. Ked mi chodi navsteva do Ziliny, tak si myslis, ze im robim dablera? Nie. Dvojjazycne tabule? Preco to riesit? Popravde kludne nech su jednojazycne. Ale logika kaze, aby sa mesto volalo tak ako v historii a to co sa tam robilo nebolo poslovencovanie nazvov, ale ich uplne nelogicke zmenenie. Pretoze magor musel vymysliet napriklad to, aby sa Bős (historicky slov. Beš, maď. Bős, nem. Bösch) volalo Gabcikovo, ked Gabcik s touto obcou nemal nic spolocne a kludne mohli zmenit nazov obce na nejaku skomoleninu slova Bős, napr. Beš.

Citácia:
A to ze lazdy ovlada svk? No na smiech minule som sa zastavil v komarme v restike sicko madarska kuseli mi doniest spec. Svk listok servirky nevedeli po svk ani n sice ako tak rozumeli ale povedat v slovencine?naco.museli zhanat 15 minut manazerku podniku kt. trhnane sa so mnou dorozumela.Mal som sto chuti odist.Defacto musis uznat ze madari sa spravaju na j slovensko ako v madarku a nie na slovensku . . .
su tam doma, ale dorozumies sa, vidis, zohnali aspon manazerku, keby nechceli, tak sa na teba vys..kaslu. A povedzme si to narovinu, je to sukromna restauracia a co je sukromne, moze si robit co chce. Ked ja idem do cinskej restiky a chlapik vie 5 naucenych slov a ak mu v jedalnom listku neukazes co chces, ale snazis sa s nim komunikovat, tak musi zavolat kolegu, s ktorym sa dorozumies, tak sa tiez nestazujem a vlasy si netrham.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2014 10:05

don jebot píše:
Daron a toto je naozaj perlicka hodna zapisu do kroniky bullshitov:
"Slovakom maju vladnut Slovaci a cudzi obcania ktori ziju na nasom uzemi sa maju prisposobit, ci su to madari, ukrajinci, cesi alebo indiani" Pretoze to su neni nasi obcania ze? Takze tych 1000000 (viac ako 1/6) ludi je vlastne co?

Inak prave som si uvedomil, ze ani jeden "madar" (slovak madarskej narodnosti) nema kopyta, rohy nic. Naozaj som pekvapeny aky je obycajny a rovnaky ako ja az som zhrozeny ako velmi sa podoba na nas slovakov, ale urcite by mal ist za dunaj :D


Asi by z teba odpadlo, keby si nieco nezvelicil a nezastal sa ich, ze?

Moj otec pracuje kazdy den v terene, kde je jeho oblastou juzny TV/MI okres - Velke Kapusany, Kralovsky Chlmec, Streda nad Bodrogom a prilahle male dediny. Musi ist casto aj k ludom domov, ked niekoho potrebuje najst. V lete, pred tym, ako som isiel do Nemecka som par dni chodil s nim, lebo mal problem s nohou a nemohol soferovat. Videl som, ze ludia tam nevedia po slovensky, casto sme sa nevedeli dorozumiet. To je chyba. Ak zijem na Slovensku, mam vediet po slovensky to je cele.

Teatralne, trapne a detinske reci o vystahovani za Dunaj a ine zvelicene somariny, ktore som nikdy nepovedal si nechaj pre kamaratov do krcmy.

Ludia su tam uzastne mili a ustretovi a aj teraz, ked som bol na SVK a potreboval som zohnat domaci med, stacil jeden telefon a mal som dve flase. Otcove kolegyne su zeny z tych oblasti a su to tiez velmi mile damy.

Ale kludne to prekrutte k tomu, ze som nejaky rasisticky pako (aj ked su rovnaka rasa ako my) a neznasam Madarov. Som na to zvyknuty. Rovnako ako ked niekto chce, aby platili zakony pre kazdeho, aj pre ciganov je hned rasista. Je to teraz v mode, davat kazdemu rozne nelichotive tituly.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2014 10:31

V podstate daron to vystihol.
Za gramatiku sa ospravedlnujem ja sam hovorim ze na nexuse neviem pisat :D
Aj teraz som mal napisany sloh na tuto temu a klik vedla a je to v ....
Takze znova to pisat nebudem.
Poslovencovanie pocas svk statu ale madarizacia pocas 900 rokov v podstate otroctva uz zabudnes . . .
Kludne ma oznacte za rasistu ja viem preco madarov nemusim a bodka
Poznam velmi velmi velmi osobne niekoho koho vyylacili


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2014 10:37

Daron tebe to o tom vystahovani nebolo. A nic som nezvelicil! Ak myslis to cislo tak to je pocet obyvatelov mensin z roku 2008 myslim ... + preco by som sa ich nezastal ked ich nepovazujes za slovakov, len koli svojej narodnosti, resp. mam stebou suhlasit ked to co tvrdis nema ziadne opodstatnenie ....







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2014 10:59

Phanteom: nie, taku minulost uz neriesim, neexistovalo totiz ani Ceskoslovensko a ani Slovensko. To potom mozeme riesit to, ze americania ukradli zem indianom a maju sa vystahovat







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2014 3:24

Ja sam som madar a pochadzam z Tomasova, z dedinky pri Bratislave, kde je 70% madarov, ale vsetci vedia po slovensky, lebo vedia, aky uradny jazyk je v tomto state. Ako uz bolo spomenute, cele juzne slovensko patrilo k madarsku, len sme si z toho odkusli. Oni sa tam sami nenastahovali, ale mali tam predkov, co je podla toho co som napisal logicke. Cize vystahovanie a podobne kraviny si strcte za klobuk ;-)







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2014 7:40

Ked uz riesite predkov tak nezabudajte kto sa sem natlacil a "odkusol" si z nasho uzemia.Kto tu bol skor madari ci slovani?
A ked vas taka minulost nezaujima mna nezaujima ta vasa

Pochopitelne madar nebude kydat na svojich tak isto aj slovak . . .


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2014 11:37

> politika-slovensko-vt162820.html







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 212, 213, 214, 215, 216


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 114, 115, 116 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3459

70841

18.02.2024 22:51

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - svet (zahranicie)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 89, 90, 91 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2715

48790

14.02.2023 15:43

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

914

01.04.2022 21:33

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1127

23.12.2005 18:37

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ??

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3

894

11.07.2009 14:13

olsojin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adobe slovensko

v Grafické programy

1

575

21.04.2012 15:09

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko-Spanielsko

v Šport a pohyb

4

609

10.10.2014 20:06

jaro114 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko.sk

v Služby a webstránky

3

1199

23.05.2017 13:22

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3664

30.06.2015 21:25

Arcetazz Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Slovensko-madarske vztahy

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

173

10536

12.09.2009 15:44

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SLOVENSKO-ROMSKY slovnik

v Krčma

18

80593

12.07.2011 22:26

Millfox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. slovensko anglicky text

v Webdesign

21

3367

11.11.2009 12:35

pedro91 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ma talent

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

111

8232

11.02.2009 23:14

giuseppe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Playstation Store Slovensko

v Herné konzoly

17

1171

02.12.2014 9:00

crash2403 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovnik (Slovensko-Poľský)

v Ostatné programy

0

603

08.09.2012 20:22

Marko125 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xiaomi m1 a Slovensko

v Smartfóny a tablety

4

1110

14.08.2012 18:25

werwest Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra