Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 174 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 15:29

keď si čítam túto tému, až ma hreje pri srdci, akých intelektuálov máme na Slovensku a celkovo na svete :) Človek toľko uvažuje, kde sa stala chyba, že sú všetky MHD zastávky rozbité, ceny sú dakde v prdeli, ľudia nemajú problém vraždiť atď, a pritom odpoveď sa dá nájsť takto pohodlne na fóre čítajúc názory spoluobčanov.
V takýchto momentoch som "hrdý", že som sa narodil ako človek...

výrok za všetky drobné : "pretoto neznášam Maďarský národ,a ten ich jazyk je tak slyzký až mi je z toho na grcanie"

sranda je v tom, že ľudia sú celí zhrození, keď je vojna, všetci lamentujú aké zlo je vo svete... škoda, že keď vojna nie je, všetci majú na očiach veľké klapky a v ušiach snáď kilo mazu :)

pekný deň







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.06.2009 15:31

netreba sa rozculovat lebo aj tak nic nevyriesime. madari zijuci na svk co nevedia po slovensky za dunaj a ostatni nech sa prisposobia.







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 23.04.09
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1112
Témy: 154
Bydlisko: Žilina , Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 15:45

poki: presne ! prečo by na slovensku mali byť maďarské vysvedčenia?! veď to porušuje aj zákon o národnom jazyku ... ked chcu madarske nech idu do madarska , a ked chcu byt tu tak nech sa naucia po slovensky a nie aby som sa učil maďarčinu ked chcem isť na dovolenku do Sturova!







_________________
CPU: AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT RAM: Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) SSD1: Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) SSD2: Samsung Evo 750 240GB (Fedora) HDD1: WD Blue SSD 1TB PSU: Corsair RMx Series RM550x CASE: Fractal Design Define Mini C MONITOR: Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 16:29

oksim píše:
mam skusenost s prejazdom cez madarsko, pri pytani na cestu (nie jedneho, bolo ich aspon 5) teenagerov ktori podla mna urcite zvladali zakledy anglictiny (left, right .. ) nam neporadili, len splietali nieco v tom krasnom ich rodnom jazyku :)
To si asi ešte nebol vo Francúzsku... Tam tiež domáci odmietajú inú reč ako francúzštinu. A celá Európa sa im za to smeje, aké je to hlúpe. Prečo potom hejslováci nemajú nič proti francúzštine?
oksim píše:
+ typicka skusenost jana slotu na juhu slovenska, kde vas predavacka najprv oslovi madarsky az potom slovensky.. :)
A čo iné by si čakal na území, kde žije viac Maďarov ako Slovákov? Ja keď som robil v obchode, neraz sa pristavil Holanďan, Nemec, Rakúšan... A čuduj sa svete, kolegyne ho najprv oslovili po slovensky. Prečo? Pretože nikto nemá napísané na čele, ktoré jazyky ovláda.

Problém je, že na oboch stranách ešte nevymreli zadubenci, ktorí nedokážu spolupracovať, ale za každú cenu musia vyvolávať konflikty. Takých je vždy z davu najviac počuť. Inteligentnejší nemajú problém spolu vychádzať, preto ani nemajú potrebu po nikom hulákať. A tak majú blbci kopu priestoru na prezentovanie svojich úbohých názorov, ktorými potom dokážu oblbnúť aj jednoduchších jednotlivcov.

Celé je to vypuklé práve teraz, keď sa zhoršila ekonomická situácia. V takom prípade sa populistickým politikom (Orbán, Vona, Slota, Fico) oplatí upriamiť pozornosť spoločnosti na umelo vytvorený problém a nechať zabudnúť na neschopnosť ekonomicky riadiť krajinu a vyviesť ju z problémov. Toto platí rovnako na maďarských aj slovenských politikov.

A propos, keď je tu už taká "nenávisť" medzi Maďarmi a Slovákmi, prečo chodia tisícky Slovákov nakupovať "za Dunaj"? Sú predali snáď svoju národnú hrdosť za lacnejší benzín? Nie, celé slovensko-maďarské napätie majú hlboko v paži. Prečo bol na slovenských národných leteckých dňoch prítomný aj majster sveta v akrobacii, Zoltán Veres z Maďarska? http://i.sme.sk/cdata/2/48/4890322/IMG_2169.jpg Pretože aj jemu, aj organizátorom sú nejakí Vona a Slota a ich problémy ukradnutí.

Ľudia, uvedomte si, že celé to bu-bu-bu je len politická hra, ktorá slúži na udržanie sa dotyčných panáčikov pri moci. A nežerte im to. Nevoľte ich.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 16:29

flip píše:
stenley: 1. všetci fanušikovia čo robia bordel ostali doma.. už bolo po nadejách že získame titul a šli tam len pozrieť sa na futbal
2.vieš, poznam ludi z madarska a je s nimi sranda, viem ze su to pohode ludia ale niektory chcu nase uzemie,ktoré im nepatrí, maš to ako aj zo susedmi. Ste dobrý kamaráti,mate dobre vztahy ale keby tvoj sused chcel polovicu tvojej zahrady,nechal by si to tak len preto lebo z jeho synom si kamarát ?!

nejak si protirecis, lebo ak zostali vsetci fanusikovia, co robili bordel doma, tak kto zo zilincanov tam hodil tu svetlicu (podla tvojich slov)?

co sa tyka susedskych vztahov, ak by sme mali dobre vztahy, a chcel by polovicu mojej zahrady, tak by musel mat nejake nepriestrelne argumenty, preco ju chce... ak by podlozil, ze moja cast patri pravom jemu, nemam dovod mu ju nedat... to je hadam logicke... ale urcite by som ho neposielal s prepacenim do prdele... porovnavat ale zahradu a stat je trosku od veci...

osobne si myslim, ze hocijake snahy o rozdelenie jedneho statu (ktoremu boli pevne urcene hranice) a pripojenie k druhemu su len vykrikmi do tmy niektorych jednotlivcov... na druhej strane, aj ked do toho velmi nevidim, mozno aj chapem istu krivdu, ktoru citia madari za to, ze im rozdelili uzemie vtedajsieho R-U. Predstav si, ze by z "nicoho nic" rozdelili slovensko medzi susediace staty a zostala by z neho len stredna cast... prakticky by si sa proti svojej voly ocitol v inom state... ak ma niekto nastudovanu historiu pls opravte ma, ak som napisal nejaku blbost :)

proste tieto svk-mad. vztahy su natolko komplikovane (medzi istymi ludmi), ze sa to asi nikdy neskonci, pokial bude ludi zivit len nenavist...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 23.04.09
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1112
Témy: 154
Bydlisko: Žilina , Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 16:35

ja proti madarom nič nemam, lenže uradny jazyk je SK! naša zem je Slovenská a oni nemajú argumnti lebo sme tu boli skôrk 3. ja mam v p*ci celých madarov aj celí konflikt,mam odtial kamarátov a tý su v pohode a nejakého fúzatého madara neriešim !







_________________
CPU: AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT RAM: Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) SSD1: Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) SSD2: Samsung Evo 750 240GB (Fedora) HDD1: WD Blue SSD 1TB PSU: Corsair RMx Series RM550x CASE: Fractal Design Define Mini C MONITOR: Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 16:37

stenley, každý si pamätá históriu trošku inak, v tom je ten vtip :) akurát dnešní ľudia proste VEDIA, ako to vtedy bolo ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 16:43

flip píše:
ja proti madarom nič nemam, lenže uradny jazyk je SK!
To sa majú Slováci vo Vojvodine rozprávať srbsky?

Inak neviem, či by tvoja znalosť slovenčiny obstála v porovnaní s nejakým rozhľadenejším Maďarom... :-)







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 23.04.09
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1112
Témy: 154
Bydlisko: Žilina , Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 16:54

medzi sebou nie ale napr. ked niekto roby v obchode ja neviem napríklad vo Frankfurte alebo tak a príde zákazník tak nezačnem rozprávať slovensky :roll:
a čo sa týka môjho jazyka tak slovenčinu viem ale keď píšem tak tak ešte neviem rýchlo na klávesnici napísať slova z diakritikou aby som sa na nu nepozeral :(







_________________
CPU: AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT RAM: Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) SSD1: Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) SSD2: Samsung Evo 750 240GB (Fedora) HDD1: WD Blue SSD 1TB PSU: Corsair RMx Series RM550x CASE: Fractal Design Define Mini C MONITOR: Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 17:05

filip, akurát som ti chcel napísať(keď ma predbehol p360t), že množstvo Maďarov vie lepšie po Slovensky ako to predvádzaš ty. Je síce pravda, že sa tu nejako veľmi rozťahujú ale pozrite sa na to z opačnej strany: Asi sme lepší štát ako oni, keď veľká časť Maďarov ide na Slovensko namiesto toho aby ostali doma.

Že sú hrdí na svoj jazyk: Je to logické. ty si hádam na svoj tiež a keď to sú normálny ľudia tak sa na Slovensku so Slovákmi rozprávajú po Slovensky a nikde nie je žiadny problém. Možno keď Maďar nevie nejaké slová ale ty by si v Anglicku tiež množstvo slov nevedel a množstvu viet nerozumel.

Myslím, že celý tento problém je len medzi hŕstkou zakomplexovaných úbožiakov(ako je pravdepodobne aj Klaudia, ktorá sa tu oháňala pred Maďarmi ako pred komármi, a jej podobným) z Maďarskej a TIEŽ Slovenskej strany.

Ak chce niekto mať problém tak si nájde cestu ako ho urobiť a urobí ho s hocikým. Akurát, že teraz prišli na ranu Maďari a Maďarom zasa Slováci. Možno sú v politike nakoniec Maďari a Slováci veľkí kamráti a navonok to všetko hrajú "aby bola prdel"(ako bolo spomenuté možno aj kvôli tej kríze)

Táto debata je IMHO bezpredmetná na PCF ako aj debata o náboženstvách, či UFO. Vždy sa nájdu blbci ktorí sú proti Maďarom a najradšej by ich vyzabíjali skôr ako Rómov a naopak takí, ktorým to vonkoncom nevadí a majú to vpaži.

P.S.: Je "pekné", že keď som sa slušne pýtal z akej národnostej menšiny sú užívatelia PCF tak mi to lockli, a skoro dali BP za urážanie národnostných menšín, alebo niečo také a to len zato, že som ZABUDOL pridať Rómov, ku ktorým by sa aj tak nikto neprihlásil. Keď ale tu viacerí členovia doslovne nadávajú na inú národnostnú menšinu tak sa im to toleruje a nie je s tým žiadny problém. Prečo?

Navrhujem LOCK a rozdať zopár BP.

//EDIT: filip ale keď napíšeš robY tak nepíšeš ako Maďar ale ako negramotný Rumunec. :roll: na tvojom mieste do tejto témy už nikdy nenapíšem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 17:24

flip píše:
...aj celí konflikt... ...a tý su v pohode...
Ja by som nepovedal, že tu je problémom diakritika. ;-)
flip píše:
medzi sebou nie ale napr. ked niekto roby v obchode ja neviem napríklad vo Frankfurte alebo tak a príde zákazník tak nezačnem rozprávať slovensky
Toto som nepochopil. Nemýľ si úradný jazyk s jazykom používaným v bežnej konverzácii (v obchode). Bavíme sa o situácií, že prídeš (Slovák) do obchodu (trebárs v Komárne) a oslovia ťa po maďarsky. Povieš, "nerozumiem" a ďalej konverzácia bez problémov prebieha v slovenčine. Prídeš (Slovák) do obchodu (vo Frankfurte) a oslovia ťa po nemecky. Odpovieš im v nemčine, alebo sa dohovoríte anglicky, alebo rukami-nohami, alebo máš šťastie a predavačka rozumie aj Slovensky. Opäť konverzácia prebieha bez problémov. Si doma a pracuješ v obchode, príde Holanďan, pozdravíš ho v slovenčine, on sa usmeje a opýta sa "Do you speak english?" A ty sa buď zatváriš ako idiot a pošleš ho preč, alebo tiež usmeješ a odpovieš "Yes, of course." ...a ďalej konverzácia prebieha bez problémov...

Dá sa to. Stačí, keď po započutí "jónapot kivánok" nevytiahneš na predavačku brokovnicu, ale, ako normálny človek, odpovieš "nerozumiem". Nikto s tým nebude mať problém.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 18:01

Ja som čisto-krvný slovák z KE,rozumiem po maďarsky pasívne no hovoriť neviem, vraví sa ´koľko jazykov vieš,toľko krát si človek´...no maďarsky sa učiť nebudem nikdy :sick: Moja mama je pokladníčka v Tescu a nevie po maďarsky, nikde to povinnosť nebola pri nástupe do práce,minule platil u nej jeden slovenský občan,kt nevedel po slovensky ani slovo(to čo má akože znamenať?),a začal tam pindať na mamu prečo nevie po maďarsky a bla bla bla, no keby som tam bol,dostal by odomňa jeden faciaš určite :batter:
Keby to bol aspoň občan Maďarska nič nepoviem, ale poznám ho a býva v nasom meste.Tomuto ja už hovorím svinstvo, ale asi si zato môžme mi sami ´´Slováci´ :(







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 23.04.09
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1112
Témy: 154
Bydlisko: Žilina , Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 18:16

jasné všade píšem že z Maďarmi nemám problém !! Ale niektorý ktorý tu žijú si dovoľujú ku Slovákom veľa a to by sme nemali tolerovať!Vtom spočíva celí problém Klaudie že niekto niečo spraví a súdi všetkých Maďarov!to je problém oboch strán aj Slovákov aj Maďarov. toť vše !
//EDIT: dúfam že ma už nebudete chytať za slovíčko že to je zle napísane ! :lol:







_________________
CPU: AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT RAM: Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) SSD1: Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) SSD2: Samsung Evo 750 240GB (Fedora) HDD1: WD Blue SSD 1TB PSU: Corsair RMx Series RM550x CASE: Fractal Design Define Mini C MONITOR: Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 15.03.24
Príspevky: 2190
Témy: 115
Bydlisko: LC,VK,TN
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 19:49

zijem na hranici a zdielam nazor, ze kto chce madarske vysvedcenia, druhy uradny jazyk a podobne kraviny, nech sa prestahuje za Dunaj.
kto im brani? preco sa tu ohanaju, ze oni chcu toto a hento ked im to ich krajina poskytuje?v madarsku tiez zije mnoho slovakov a ti sa museli prisposobit a podobne kraviny ako vymyslaju madari tu im ani na um nezisli

taktiez povazujem za maximalnu debilitu a nevychovanost vypiskat narodnu hymnu pri sportovych podujatiach, a my im este chceme vyhoviet?







_________________
Pixel 7 Pro
Kia Sportage HEV
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 23.04.09
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1112
Témy: 154
Bydlisko: Žilina , Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 19:57

na toto som skoro zabudol ! to čo bolo ?! na MS 2009 len tak tak sme vyhrali :( a oni ešte cez našu hymnu že :RIA RIA HUNGARIA, a piskot.. ..
Toto su medzinárodné vzťahy?!







_________________
CPU: AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT RAM: Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) SSD1: Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) SSD2: Samsung Evo 750 240GB (Fedora) HDD1: WD Blue SSD 1TB PSU: Corsair RMx Series RM550x CASE: Fractal Design Define Mini C MONITOR: Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 05.06.09
Prihlásený: 23.03.14
Príspevky: 557
Témy: 23
Bydlisko: near DK
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 20:22

Citácia:
Možno keď Maďar nevie nejaké slová ale ty by si v Anglicku tiež množstvo slov nevedel a množstvu viet nerozumel.
(ako je pravdepodobne aj Klaudia, ktorá sa tu oháňala pred Maďarmi ako pred komármi, a jej podobným)

ano som zakomplexovana :shock: mas pravdu, ked to hovoris! :sick: :jaw: nechapem ako moze niekto dovolit aby si tu robili co chccu nechapem! a nebudem chapat! A vieš čo? Kazdy normalny clovek ktory vie aspon zaklady anglictiny tak sa snazi nieco zo seba vypotit a nebude donho hustit slovensky..co naopak (osobna skusenost Z VIACERYMI!!!) oni sa ani nesnazia! a bodni sa ked mas problem s mojim nazorom..viac ludi ma podobny!







_________________
NB: *DELL STUDIO 1555*: 15, 6" širokouhlý displej (with LED, 1366 x 768), Intel Core 2 Duo T6500 (2.1GHz, 800MHz, 2MB), 4GB RAM (800MHz DDR2 Dual Channel), 500GB HDD SATA (5400 rpm), ATI Radeon HD4570 (512MB), 8X DVD+/ -RW, Bluetooth, Wireless, WebCam 1.3, 6 článková 56W, Win Vista HP (32bit)|Linux Ubuntu, šasi Black
PC: no tak predstavte si tu najlepsiu zostavu pred 7 rokmi (r.2002) - - po novom nejaky upgrade si doma urobili viem len ze tam fotrik dal ATI Radeon HD4650 1GB? a win7
MOBIL: Nokia XpressMusic 5310,Nokia 5230 (také šunty zatiaľ)
pʎsɥɐ
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 01.08.08
Prihlásený: 08.02.15
Príspevky: 327
Témy: 24
Bydlisko: Galanta
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 20:56

Len pre info,viacerím z vás to asi uniklo.

Jedno z pravidiel.
• Zakázané je akékoľvek urážanie, osočovanie, rasistické narážky, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, vtipkovanie s tématikou postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácií, nepriateľstvu alebo násiliu, musí byť zakázaná zákonom a bude znamenať vylúčenie z fóra.







_________________
MB:ASROCK K8NF3-VSTA,GK:Sapphire HD 2600 XT AGP,CPU:AMD Athlon 64 3200+,RAM:2x1Gb Kingston DDR400,TV Karta:AVER TV6 Analog,Zdroj:Fortron 650W,Monitor:ASUS VW 198S,DVD RW:ASUS DRW-2014L1T,HDD:Seagate 250GB+Maxtor 120Gb,Mouse:Microsoft USB Optical 4000,Case:A+ X-BLADE,OS:Windows XP Pro
NB:Toshiba Tecra A10-11M Windows Vista Business
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 21:25

amen


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 05.06.09
Prihlásený: 23.03.14
Príspevky: 557
Témy: 23
Bydlisko: near DK
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 22:04

i toť vše :rolleyes:







_________________
NB: *DELL STUDIO 1555*: 15, 6" širokouhlý displej (with LED, 1366 x 768), Intel Core 2 Duo T6500 (2.1GHz, 800MHz, 2MB), 4GB RAM (800MHz DDR2 Dual Channel), 500GB HDD SATA (5400 rpm), ATI Radeon HD4570 (512MB), 8X DVD+/ -RW, Bluetooth, Wireless, WebCam 1.3, 6 článková 56W, Win Vista HP (32bit)|Linux Ubuntu, šasi Black
PC: no tak predstavte si tu najlepsiu zostavu pred 7 rokmi (r.2002) - - po novom nejaky upgrade si doma urobili viem len ze tam fotrik dal ATI Radeon HD4650 1GB? a win7
MOBIL: Nokia XpressMusic 5310,Nokia 5230 (také šunty zatiaľ)
pʎsɥɐ
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 16.07.07
Prihlásený: 31.07.22
Príspevky: 1225
Témy: 92
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 23:05

Flety píše:
filip, akurát som ti chcel napísať(keď ma predbehol p360t), že množstvo Maďarov vie lepšie po Slovensky ako to predvádzaš ty. Je síce pravda, že sa tu nejako veľmi rozťahujú ale pozrite sa na to z opačnej strany: Asi sme lepší štát ako oni, keď veľká časť Maďarov ide na Slovensko namiesto toho aby ostali doma.

Že sú hrdí na svoj jazyk: Je to logické. ty si hádam na svoj tiež a keď to sú normálny ľudia tak sa na Slovensku so Slovákmi rozprávajú po Slovensky a nikde nie je žiadny problém. Možno keď Maďar nevie nejaké slová ale ty by si v Anglicku tiež množstvo slov nevedel a množstvu viet nerozumel.

Myslím, že celý tento problém je len medzi hŕstkou zakomplexovaných úbožiakov(ako je pravdepodobne aj Klaudia, ktorá sa tu oháňala pred Maďarmi ako pred komármi, a jej podobným) z Maďarskej a TIEŽ Slovenskej strany.

Ak chce niekto mať problém tak si nájde cestu ako ho urobiť a urobí ho s hocikým. Akurát, že teraz prišli na ranu Maďari a Maďarom zasa Slováci. Možno sú v politike nakoniec Maďari a Slováci veľkí kamráti a navonok to všetko hrajú "aby bola prdel"(ako bolo spomenuté možno aj kvôli tej kríze)

Táto debata je IMHO bezpredmetná na PCF ako aj debata o náboženstvách, či UFO. Vždy sa nájdu blbci ktorí sú proti Maďarom a najradšej by ich vyzabíjali skôr ako Rómov a naopak takí, ktorým to vonkoncom nevadí a majú to vpaži.

P.S.: Je "pekné", že keď som sa slušne pýtal z akej národnostej menšiny sú užívatelia PCF tak mi to lockli, a skoro dali BP za urážanie národnostných menšín, alebo niečo také a to len zato, že som ZABUDOL pridať Rómov, ku ktorým by sa aj tak nikto neprihlásil. Keď ale tu viacerí členovia doslovne nadávajú na inú národnostnú menšinu tak sa im to toleruje a nie je s tým žiadny problém. Prečo?

Navrhujem LOCK a rozdať zopár BP.

//EDIT: filip ale keď napíšeš robY tak nepíšeš ako Maďar ale ako negramotný Rumunec. :roll: na tvojom mieste do tejto témy už nikdy nenapíšem


Flety, neviem ci je to touto nocnou hodinou a mojou unavou, ale po precitani tvojho prispevku mi to prislo ako nieco co teraz opisem :)

tlupa cigánov zbije bieleho chlapca len preto ze sa im proste chcelo. To je nic, to je ok, nic sa s tym nedeje. Tlupa bielych chlapcov zbije cigana preto ze niekoho z nich napr okradol alebo do niekoho skakal. Okamzite je z toho rasisticky motivovaný čin. (nerieste dalej biele a ine farby, to bolo len ako priklad, nic ine..)

A tvoj prispevok mi vyznel tak, ako keby si sa konkretne v tomto priklade zastaval cigana. Nechapem TA


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2009 23:12

Flety píše:
...


Lock a BP?? mozme zacat tebou, jeden dostanes za porusenie tohto:

Citácia:
O zamykaní a mazaní tém rozhoduje vedenie fóra. Nepíšte zbytočne do témy, že by ju bolo vhodné zamknúť, presunúť, rozdeliť, spojiť alebo zmazať, použite na na to funkciu report a nechajte to na posúdenie niekoho z vedenia fóra.


Ostatni sa trosku ukludnite, sme (niektor) dospeli a (niektori) normalni ludia. Kto sa nenasiel v zaidnej z tychto dvoch skupin, nech neprispieva


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 16.07.07
Prihlásený: 31.07.22
Príspevky: 1225
Témy: 92
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2009 0:21

p360t píše:
To si asi ešte nebol vo Francúzsku... Tam tiež domáci odmietajú inú reč ako francúzštinu. A celá Európa sa im za to smeje, aké je to hlúpe. Prečo potom hejslováci nemajú nič proti francúzštine?


francuzstina je narozdiel od madarciny svetový jazyk. (alebo sa na neho aspon "chytá")


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 23.04.09
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1112
Témy: 154
Bydlisko: Žilina , Brno
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2009 7:55

A ked nekto nechtiac prejde maleho cigana co sa hodi pod auto tak uz cela osada: MUSIME HO POMSTIT :( vodička šla 40km/h a to male ciganča sa hej hodilo pod auto, bolo to v správach...nespravila to naschvál ! a oni uz chcu pomstu ... toto je normalne ? :(







_________________
CPU: AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT RAM: Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) SSD1: Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) SSD2: Samsung Evo 750 240GB (Fedora) HDD1: WD Blue SSD 1TB PSU: Corsair RMx Series RM550x CASE: Fractal Design Define Mini C MONITOR: Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2009 9:29

ked budes mat dieta a stane sa ti nieco podobne (co ti samozrejme neprajem), tak by som bol zvedavy ako by si reagoval ty.

myslim, ze tento threat uz davno stratil nejaku vypovednu hodnotu (ak vobec niekedy nejaku mal)

2 autor tebe by som poradil poziadanie o lock.

2radobyslovaci vam odporucam pockat ako dopadne Jobbik v EP.







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 23.04.09
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1112
Témy: 154
Bydlisko: Žilina , Brno
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2009 9:43

ja len rozprávam o tom ze onan nešla rýchlo a ani to nespravila naschvál lenže ako to je u nich ..deti behaju po cete a tak to dopadne , im to nevysvetlíš a samizda ju skoro zabili keby neprišla polícia







_________________
CPU: AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT RAM: Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) SSD1: Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) SSD2: Samsung Evo 750 240GB (Fedora) HDD1: WD Blue SSD 1TB PSU: Corsair RMx Series RM550x CASE: Fractal Design Define Mini C MONITOR: Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.06.2009 9:58

suhlasim. ani nevedia ako sa co stalo a uz by vrazdili sofera. ale to je predsa o inom. bavite sa o madarsko slovenskych vztahoch a nie o celadi co u nas zije :)







_________________
≡v≡
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2009 10:55

flip píše:
ja len rozprávam o tom ze onan nešla rýchlo a ani to nespravila naschvál lenže ako to je u nich ..deti behaju po cete a tak to dopadne , im to nevysvetlíš a samizda ju skoro zabili keby neprišla polícia

ked deti behaju po ceste, je povinnostou kazdeho vodica byt dvojnasobne ostrazity a predvidat okolnosti. Ma taku istu vinu, ak nie vacsiu, ako rodic, co si neustrazil vlastne dieta... takze pohorsovat sa nad reakciami romov je smiesne, najma od teba, co ma tendenciu prehanat a zvelicovat vsetko, co sa mu hodi...

drzte sa temy, lebo sa to tu cele lockne a bude pokoj!







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.06.2009 14:19

stenley píše:
ked deti behaju po ceste, je povinnostou kazdeho vodica byt dvojnasobne ostrazity a predvidat okolnosti. Ma taku istu vinu, ak nie vacsiu, ako rodic, co si neustrazil vlastne dieta... takze pohorsovat sa nad reakciami romov je smiesne, najma od teba, co ma tendenciu prehanat a zvelicovat vsetko, co sa mu hodi...

drzte sa temy, lebo sa to tu cele lockne a bude pokoj!


mas predvidat. cize tebe ked niekto skoci do cesty ked nemas sancu zastavit tak ti zoberem vodicak pojdes do basy a poviem ti ze mal si predvidat...nehladiet nato ze si isiel 40 a pol metra pred tebou ti tam niekto skocil....dobre vediet

//pokial vidim, ze deti nekontrolovane behaju po ceste, tak ano, musim predvidat a prisposobit jazdu tymto okolnostiam... auto je tiez za tychto okolnosti zbran, tiez moze zobrat zivot v jednom kratkom okamihu, podobne ako strelna zbran... o tom, ci a koho je to vina rozhoduje sud, nie ty, ani ja... (stenley)







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2009 14:26

Poki vieš čo to znamená predvídať situáciu na ceste za volantom?Asi nie čo? Ale sme už veľmi OT :oops:







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Slovensko-madarske vztahy

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2009 14:29

poki nezveličuj.. keď ideš autom a sú deti pri ceste, tak musíš predsa počítať s tým, že sa to stať môže... a teda tomu musíš prispôsobiť svoju jazdu (spomaliť, zvýšiť ostražitosť...), a nie ísť ďalej 40-tkou a spoliehať sa, že ti nikto pod kolesá nepadne ;)

edit:// tak jak píše jeffo... poki, mať tak s tebou dočinenia na ceste tak sbohom :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 174 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vztahy na fore

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Krčma

56

3944

25.12.2008 2:01

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odporucenie reprakov na lepsie susedske vztahy :D

v Zvuk

0

571

18.02.2010 13:20

johny97101 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra