Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 216 ďalšia

Prezidentske volby 2014 - 2. kolo
Hlasovanie končí za 29.03.2014 22:38
 Fico 5% 5% [ 2 ]
 Kiska 83% 83% [ 34 ]
 nevolim 12% 12% [ 5 ]


Celkom hlasov : 41

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:02

M0f0 píše:
Akurat ze kopec veci na internete neni pravda alebo su podavane jednostranne alebo tendencne, podla toho ako to vyhovuje tomu kto tu informaciu zavesil bez ohladu ne nejaku oponenturu. diskusiu pod clankom za to nepovazujem.

.....

Staci mi niekedy precitat prispevky tu na fore, fakt obcas netusim co sa dotycny pyta, sak tu ludia nedokazu pisomne sformulovat vetu, ktora by mala hlavu a patu.

konecne nieco rozumne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:08

eXiReXT píše:
Citácia:
Sice z vas vyrastu tupe ovce bez vlastneho logickeho zmyslania

Ty si vážne myslíš, že k naučeniu logického zmýšľania potrebuješ školu? Logické zmýšľanie má prísť prirodzene s vekom, alebo ho nenadobudneš asi nikdy.


podla tohto by boli nasi dochodci elita naroda, mas ten pocit?

eXiReXT píše:
Citácia:
bez aspon zakladnych znalosti o historii, ekonomike, umeni a kulture, so znalostami malej nasobilky na kalkulacke

A zaujímavé, že toto všetko som sa naučil na základnej škole... Čo sa týka výpočtov, som pravdaže oveľa ďalej (Veď to už na akej základnej škole by si sa naučil za 9 rokov maximálne malé násobky preboha).

Ináč o tých informáciach na internete s tebou súhlasím.


tak potom nemusis ist na strednu a vies vsetko co potrebujes pre zivot, skoda ze nepoznam ziadneho podnikatela alebo ITckara, ktory by mal len zakladku, dokonca ani sikovneho remeselnika. Ja nechcem nikoho nutit aby chodil do skoly, ale nech potom nevyplakava ze sa nema dobre, preco tu stale ludia cakaju ze nejaky "stat" sa o nich postara? bez vzdelania mozes makat len pri tom pase alebo na stavbe.







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.11.09
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 4445
Témy: 78
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:12

Neviem, už som videl kopy ľudí, ktorí stále uvažujú dosť nelogicky, ktorí vychodili aj strednú (niektorí možno aj vysokú) a to nie zrovna s najhoršími výsledkami. Podla mňa sa logiku v škole nenaučíš. Malo by to prísť dospievaním.

Citácia:
tak potom nemusis ist na strednu a vies vsetko co potrebujes pre zivot

Nepísal som, že viem všetko. Len si písal o ZŠ ako keby tam ľudia chodili maximálne po 3. ročník, tak toto bola moja reakcia.







_________________
DESK: (AMD R7 5800X + Noctua NH-U12S redux | ASUS TUF GAMING B550-PLUS | Kingston Fury Beast Black 32GB DDR4 3200 CL16 | Gigabyte OC Gaming RTX 4080 Super 16GB GDDR6X | LG BD ROM | Seasonic Focus GX 750 Gold | Fractal Define R5 Blackout Ed.) + Samsung G9 Neo (49", DWQHD, miniLED, 240Hz) + ROG Strix NX Wireless Deluxe + Logitech MX Vertical + Logitech Z-906
NB: MacBook Pro 13" 2020 (M1 | 16GB DDR4 | 256GB NVMe SSD | Space Gray), Dell XPS 15 9560 (Intel Core i7 7700HQ | 12GB DDR4 | GeForce GTX 1050 | 256GB NVMe SSD | FHD IPS)
MISC: Samsung Galaxy S21 Ultra (256GB | Shadow Silver | Android 14), iPad Pro 12,9" 2021 (M1 | 256GB | Space Gray | iPadOS 17)
CAM: SONY α6300 + Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD, RODE VideoMic Pro TV: PANASONIC VIERA TX-L39E6EK + Chromecast 4 w/ Google TV
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:17

M0f0 píše:
Staci mi niekedy precitat prispevky tu na fore, fakt obcas netusim co sa dotycny pyta, sak tu ludia nedokazu pisomne sformulovat vetu, ktora by mala hlavu a patu.


Vidis a presne toto je jedna z veci, ktore by ta skola naucit mohla a mala.

Co sa tych nepresnych informacii tyka, rozumny clovek sa nauci casom filtrovat pravdu od blbosti. Ja netvrdim, ze v skole sa nemas nic ucit. Zakladna skola by ti mala poskytnut nejaky obecny rozhlad vo "vsetkych" oboroch, no strednu by som si predstavoval uplne inak. Ked vidim vyjadrovanie a schopnosti ludi ktori studuju na slusnej vysokej skole, je mi obcas na zvracanie. Mizerna gramatika, nezrozumitelne vety a pytaju sa na uplne trivialne veci ktore by si sikovnejsi stredoskolak dohladal na nete za 2 minuty.

A to, ze sa mi nechce chodit do skoly je fakt. Napriek tomu proti tomu nic nemam. Cloveka to uci istej zodpovednosti. Lenze chodit do skoly pre nic ma nebavi.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:19

M0f0 píše:
Akurat ze kopec veci na internete neni pravda alebo su podavane jednostranne alebo tendencne, podla toho ako to vyhovuje tomu kto tu informaciu zavesil bez ohladu ne nejaku oponenturu. diskusiu pod clankom za to nepovazujem.

Ako tak citam tak sa vam nechce chodit do skoly lebo sa tam ucia zbytocne veci. Neni problem, po zakladke bezte makat k lopate. Sice z vas vyrastu tupe ovce bez vlastneho logickeho zmyslania, bez aspon zakladnych znalosti o historii, ekonomike, umeni a kulture, so znalostami malej nasobilky na kalkulacke, ale aspon si mozete po praci zanadavat pri pive na politikov, ktorych stadovito aj tak zvolite, na kapitalistov, podnikatelov, suseda lebo ma vysoku skolu a dobre byvanie aj auto, ktore urcite niekde ukradol, ake ze robi lepsie platenu pracu, ktorej nieco obetoval, to uz vdaka svojmu "rozhladu", ktory vam poskytne internet (teda topky a podobne stranky) a kvalitne reality show v telke nezistite.

Staci mi niekedy precitat prispevky tu na fore, fakt obcas netusim co sa dotycny pyta, sak tu ludia nedokazu pisomne sformulovat vetu, ktora by mala hlavu a patu.

Podla tvojho prispevku jasne sudit ze mas 30+...nehnevaj sa, bez urazky, vacsie karaviny som dlho necital...vobec si nepochopil podstatu diskusie, vobec to nie je o tom ze sa niekomu nechce ucit.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:30

Ambrobene píše:
Presne daron... ja by som literaturu uplne zrušil. Respektíve by som ju obmedzil na dotáciu hudobnej výchovy, alebo výtvarnej výchovy.

Či sa vám to páči, alebo nie, literatúra je umenie. Ja ako hudobník nevidím najmenší dôvod, prečo som maturoval z literatúry, keď ma vonkoncom nezaujíma. Oveľa radšej by som maturoval z hudobnej. Takže dôvod, prečo je spojená literatúra so slovenským jazykom mi dodnes nie je známy
ok dajme tomu, ze by sa maturovalo len z gramatiky a nie aj z literatury. Zmenilo by sa vsak nieco podstatne? Celu maturu sa naucis za tyzden, maximalne za dva a literatura je aspon predmet, pri ktorom sa treba naozaj ucit a nestaci uvazovat logicky, tak aspon sa trochu oddelia ti, ktori sa nevedia naucit a len nieco napisu na pisomnej casti. Ved maturu zvladli uz ini blbci, tak preco by mala byt lahsia?

// pridané po 8 minútach od posledného príspevku

Tak vseobecne ku predmetom, ktore sa vam zdaju zbytocne:

Vy sa necitite trapne, ked sa stretnete s inteligentnym clovekom (alebo s kymkolvek inym, ktory neriesi problemy strednej a nizsej vrstvy) a neviete s nim prehodit vetu pretoze ovladate jednu oblast, v ktorej pracujete a ostatne sa vam zdali zbytocne? Alebo vasa jedina diskusia s ludmi je v style ako pisal M0f0?

Citácia:
ale aspon si mozete po praci zanadavat pri pive na politikov, ktorych stadovito aj tak zvolite, na kapitalistov, podnikatelov, suseda lebo ma vysoku skolu a dobre byvanie aj auto, ktore urcite niekde ukradol, ake ze robi lepsie platenu pracu, ktorej nieco obetoval, to uz vdaka svojmu "rozhladu", ktory vam poskytne internet (teda topky a podobne stranky) a kvalitne reality show v telke nezistite.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:31

Ja by som literatúru tiež zrušil, síce väčišnou chápem, že niekotré veci sú aké sú, ale Literatúra je proste blbosť, v živote to nemá žiadny význam. Skôr by mohli v škole vyučovať niečo o finančnej gramotnosti.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 11:41

s financnou gramotnostou 100% suhlasim

ked uz sme pri tom, skuste si taky maly test :)
http://www.denfinancnejgramotnosti.sk/
http://www.fqtest.sk/

otazky su dost jednoduche, ale aj tak s tym ma vacsina ludi problemy.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:03

moj vysledok 120 :D ----- 106 – 120 Veľmi dobrý hotový MINISTER FINANCIÍ


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:09

jtbs píše:
Vy sa necitite trapne, ked sa stretnete s inteligentnym clovekom (alebo s kymkolvek inym, ktory neriesi problemy strednej a nizsej vrstvy) a neviete s nim prehodit vetu pretoze ovladate jednu oblast, v ktorej pracujete a ostatne sa vam zdali zbytocne? Alebo vasa jedina diskusia s ludmi je v style ako pisal M0f0?

S tym clovekom by som si mal co povedat, ale nie za zaklade toho co nas ucili na strednej :rolleyes: Kto nechce byt idiot, tak sa zaujima o veci aj bez toho aby to bolo na skole...a kto chce byt idiot, tak mu to co sa uci na skole nijak nepomoze...to je vsetko. Namiesto zbytocnych 15tich hodin z tyzdna sa mali do vacsej hlbky preberat odborne veci, ktore mladeho cloveka pripravuju na povolanie. Kto sa chce ucit podobne sracky ako boli spominane, nech si ide na gymnaziium, ale prosim, nevnucujte to ludom, ktori idu na odbornu skolu a nemaju o to zaujem.


Naposledy upravil Ominous dňa 21.09.2012 12:11, celkovo upravené 1

Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:11

na strednej ale dostanes tie zaklady, ku ktorym si uz sam nabalis dalsie vedomosti







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:13

Tie spominane zaklady mas dostat na zakladne j skole, nie na strednej..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:16

Ominous mohol by si mi prezradit, co mas za pracu rsp tak studujes tak kde?


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:36

Ominous píše:
Tie spominane zaklady mas dostat na zakladne j skole, nie na strednej..
uvedomujes si, ze na ZS su DETI do 15 rokov?


Naposledy upravil jtbs dňa 21.09.2012 12:37, celkovo upravené 1






_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:37

Ominous píše:
Podla tvojho prispevku jasne sudit ze mas 30+...nehnevaj sa, bez urazky, vacsie karaviny som dlho necital...vobec si nepochopil podstatu diskusie, vobec to nie je o tom ze sa niekomu nechce ucit.


tak skus napisat nieco konretne, co je podla teba kravina, lebo mas pravdu mam uz viac nez 30 a za tymto si stojim.

inak budte radi ze mate skolstvo ako tak zadarmo aspon na tejto urovni, keby sme boli v systeme, kde stat garantuje statne skolstvo na velmi slabuckej urovni a pokial chces kvalitne vzdelanie, ktore urcitym sposobom predpoklada aj kvalitnejsie pracovne miesto, tak si musis na studium pozicat ty alebo tvoji rodicia resp. pocas studia makas a nevalas si sunky pol roka tak by si vzdelanie ludia inak vazili.

a pokial chcete kvalitnejsiu vyucbu, treba ju aj zaplatit, materialne aj ludsky, aby kreativni ludia, ktori dokazu zaujat a skutocne naucit (nemyslim nadiktovat poznamky a dovi) neodchadzali pracovat inam a ucit ostavaju najvacsi masochisti a ini divni ludia. na druhej strane, ked nechces chodit do skoly, nemusis, VS mi dala zo vsetkych skol asi najvacsiu skusenost a taky rozhlad, o ktorom sa moze mojim spoluziakom so strednej len snivat.







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 12:58

Jtbs, presne na to som narážal... literatúra je jediná vec, ktorú sa treba učiť. a aspoň sa ukáže, komu to logicky nemysli, lebo v literatúre ťažko hľadať logiku? No a čo? To že niekto si nezapamätá celý korán naspamäť ešte neznamená, že je neschopný debil.
Ja osobne si nepamätám žiadne bludy. Ale zato vo fyzike a chemii som priebojnik...


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 13:08

Lenze dnes maju maturu s prepacenim aj ti najvacsi blbci. Teda ta literatura az taky problem nie je...

//ale zas keby vynali literaturu z maturity, tak sa nezblaznim, ale evidentne to nikomu az taky problem nerobi, dnes ma maturu kazdy...







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 13:28

jtbs píše:
s financnou gramotnostou 100% suhlasim

ked uz sme pri tom, skuste si taky maly test :)
http://www.denfinancnejgramotnosti.sk/
http://www.fqtest.sk/

otazky su dost jednoduche, ale aj tak s tym ma vacsina ludi problemy.


mne vyslo "130 - hotový minister financií" :D ale cakal ovela horsi vysledok


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 13:53

maugggly píše:
Ominous mohol by si mi prezradit, co mas za pracu rsp tak studujes tak kde?

Skolu som skoncil tento rok. Materialovotechnologicku fakultu STU. Nepotreboval som k tomu ziadne sracky typu hudobna, telesna, ekonomika, ekologia, uvod do sveta prace a dalsie flakariny, ako strojar si plneuvedomujem ze na strednej sa ten cas dal ovela lepsie vyuzit na naucenie sa skutocne podstatnych veci, nez tieto blaboly...
jtbs píše:
uvedomujes si, ze na ZS su DETI do 15 rokov?

Na to co si spominal im staci jeden predmet v 9. rocniku...a ty si uvedomujes, ze na strednej ta maju pripravit na pracu do oblasti ktoru si si vybral a nie tlacit ti do hlavy sprostosti typu hudobna, telesna, ekonomika, ekologia, uvod do sveta prace a dalsie somariny, uplne nepotrebne pre pracovny zivot. Kto sa to chce ucit nech ide na gympel, ale nech sa to neuci na odbornych skolach.
M0f0 píše:
tak skus napisat nieco konretne, co je podla teba kravina, lebo mas pravdu mam uz viac nez 30 a za tymto si stojim.

M0f0 píše:
Ako tak citam tak sa vam nechce chodit do skoly lebo sa tam ucia zbytocne veci. Neni problem, po zakladke bezte makat k lopate. Sice z vas vyrastu tupe ovce bez vlastneho logickeho zmyslania, bez aspon zakladnych znalosti o historii, ekonomike, umeni a kulture, so znalostami malej nasobilky na kalkulacke, ale aspon si mozete po praci zanadavat pri pive na politikov, ktorych stadovito aj tak zvolite, na kapitalistov, podnikatelov, suseda lebo ma vysoku skolu a dobre byvanie aj auto, ktore urcite niekde ukradol, ake ze robi lepsie platenu pracu, ktorej nieco obetoval, to uz vdaka svojmu "rozhladu", ktory vam poskytne internet (teda topky a podobne stranky) a kvalitne reality show v telke nezistite.

Kravina je cely tento odstavec...nikto nikde nepisal ze nechce chodit do skoly. Problem je ten ze osnovy su na hovno a ucia sa tam zbytocne veci na ukor podstatnych. Preco by z cloveka mala vyrast tupa ovca, ked nema zaujem sa ucit hudobnu vychovu, nabozenstvo, obciansku nauku a podobne "uciva" ktore ho nepripravuju absolutne na nic. Su len nejakou nahrazkou rodicovskej vychovy. preco maju na tuto kravinu doplacat vsetci ? Zakladne znalosti o historii, kulture a umeni, ekonomike sa uz ucia na zakladnej skole. Stredna skola ma byt uplne o niecom inom, kedze 70-80% ludi na vysoku skolu nepokracuje ale ide pracovat. Povedz mi co ma strojar napisat do zivotopisu ? ze: "Prepacte, ale ovladam len polovicu toho co po mne pozadujete, pretoze nas radsej vyucovali telesnu, obciansku, uvod do sveta prace , literaturu, dejepis, ekonomiku, na ukor strojarskej konstrukcie, technologie, mechaniky, obrabacich strojov a ich casti, technickeho kreslenia a pod. zo strednej by uz mali vychadzat odborne vzdelani ludia a nie nejaka zmeska kriplov co plytko tusia o nejakych sturovcoch a pritom vedia hovno! cele toto zmyslanie je chore.
M0f0 píše:
Na druhej strane, ked nechces chodit do skoly, nemusis, VS mi dala zo vsetkych skol asi najvacsiu skusenost a taky rozhlad, o ktorom sa moze mojim spoluziakom so strednej len snivat.

Rozpravame sa tu o strednej skole, nie o VS. VS mam vystudovanu, tam by sa tiez dalo zmenit hromada veci, ale bohuzial chyba vola a vneposlednom rade peniaze. Avsak na strednej skole ide len o tu volu zmenit stare komunisticke osnovy, ktore uz davno nie su aktualne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236
Bydlisko: Topolčany
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 14:06

nech sa paci, daj podnet na ministerstvo skolstva a uvidime, ci budu kompetentni s tym nieco urobit, aby to bolo podla tvojich predstav. si myslim, ze najskor neuspejes. ale sto ludi, sto chuti. nikto ti tvoj nazor neberie, akurat mas trosku zjednoduseny pohlad na cele skolstvo a metodyku vyucby. ale zrejme to bude tym, ze ovladas len tie tvoje stroje...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 14:19

Urcite neovlada len "tie jeho stroje", pretoze ma za sebou strednu a tiez vysoku a kedze skolsky system je aktualne bez chyby, ma obecny rozhlad, ktory v skole bez debaty ziska kazdy.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2012 14:59

maugggly píše:
nech sa paci, daj podnet na ministerstvo skolstva a uvidime, ci budu kompetentni s tym nieco urobit, aby to bolo podla tvojich predstav. si myslim, ze najskor neuspejes. ale sto ludi, sto chuti. nikto ti tvoj nazor neberie, akurat mas trosku zjednoduseny pohlad na cele skolstvo a metodyku vyucby. ale zrejme to bude tym, ze ovladas len tie tvoje stroje...

Podnetov bolo "milion" nespravia tym nic, pretoze im sucasny stav vyhovuje. Naseru vam este viac hodin humanitnych predmetov pre technikov a opacne, aby ste nestudovali 20 rokov, ale 30...nezamestanost vysoka - cim dlhsie budu v skole tym lepsie, gratulujem mozes byt spokojny, budeme mat cele generacie ludi s mega vseobecnym rozhladom s ktorym mozu ist robit za pokladnu do tesca, pripadne do McDonaldu...btw, zaujimalo by ma aku skolu mas ty maugggly, pripadne aku mas pracu. Tvojimi recami ta tipujem, ze pracujes v skolstve. Vyrokom "ovladas len tie tvoje stroje" si ukazal jedine svoj jednoduchy pohlad. Nareky pracovneho trhu, ze nemame odbornikov su urcite len prifarbene mediami, taktiez ze skoly chrlia nepotrebnych ludi co nic nevedia. Dakujem, s diskusiou na tuto temu som skoncil, povedal som co som chcel povedat, vratane nazorov viacerych akademikov. Mozte sa ist dalej past na pasu ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 2:30

http://www.topky.sk/cl/11/1325117/Spani ... opatreniam

Spanieli protestuju, Slovaci si radsej utiahnu opasky a Fickovi este narastu preferencie, lebo niekto sa ma zrejme lepsie ako pred par rokmi.... CO viac k tejto krajine dodat, nic ine si fakt nezasluzi, rozumni ludia odchadzaju, ostavaju dementi, dochodcovia a cigani, tvoriaci skupinu ficovolicov.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 10:24

Niezeby som to schvaloval, ale bude to aj tym, ze Slovak sa s utiahnutym opaskom narodi. Pre Spanielov to do istej miery bude znamenat zmenu zivotneho stylu ...

Ale samozrejme suhlasim, mali by sme nieco robit ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 13:03

Tak urobme ;) Kedy kde a čo?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 13:07

Organizuj, nech ti tu nie je zima :rolleyes:







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 15:43

jtbs píše:
s financnou gramotnostou 100% suhlasim

ked uz sme pri tom, skuste si taky maly test :)
http://www.denfinancnejgramotnosti.sk/
http://www.fqtest.sk/

otazky su dost jednoduche, ale aj tak s tym ma vacsina ludi problemy.

Mno jo, je to jednoduche, ja som mal 140.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika Slovensko

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 17:34

inac tusim 150 je maximum







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 17:36

Je to mozne, mam pocit, ze 1-2 otazky mi usli, kedze odpovede na ne neboli prilis jednoznacne.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2012 17:53

Je možné, že som mal 30? Je... a neinteresuje ma to :D


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 216 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 114, 115, 116 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3459

70355

18.02.2024 22:51

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - svet (zahranicie)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 89, 90, 91 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2715

48501

14.02.2023 15:43

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

889

01.04.2022 21:33

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1117

23.12.2005 18:37

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ??

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3

887

11.07.2009 14:13

olsojin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko.sk

v Služby a webstránky

3

1184

23.05.2017 13:22

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adobe slovensko

v Grafické programy

1

570

21.04.2012 15:09

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko-Spanielsko

v Šport a pohyb

4

600

10.10.2014 20:06

jaro114 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SLOVENSKO-ROMSKY slovnik

v Krčma

18

80568

12.07.2011 22:26

Millfox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. slovensko anglicky text

v Webdesign

21

3358

11.11.2009 12:35

pedro91 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ma talent

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

111

8202

11.02.2009 23:14

giuseppe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Playstation Store Slovensko

v Herné konzoly

17

1163

02.12.2014 9:00

crash2403 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovnik (Slovensko-Poľský)

v Ostatné programy

0

596

08.09.2012 20:22

Marko125 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3641

30.06.2015 21:25

Arcetazz Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Slovensko-madarske vztahy

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

173

10501

12.09.2009 15:44

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cyklisticka túra cez Slovensko

v Dovolenka, cestovanie a turistika

29

2535

18.06.2007 15:54

Sakino [SKK] Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra