Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 162 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2007 14:53

Shark NX píše:
Povrdzujem Rasputinove slova ...
a mne sa uz 100x stalo ze som poprosil boha o nieco ... a v priebehu hodiny to bolo ok ...resp trochu lepsie ...
Vztahy z babou, Zdravotny stav Rodicov, atd ... je toto plno


pozri... mozno to bolo lepsie prave preto, lebo ty veris tomu ze to je lepsie, lebo veris ze tiboh pomohol, teda to je len pocit... takto sa to vysvetluje. teda tusim sa to nazyva placebo efekt?







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2007 15:20

spravne eXistenZ... je to aj dost o psychyke... ja poprosim a ten typek hore total ignore... :roll:







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2007 15:33

Tak rozhodně jsou mi milejší lidé s vírou v Boha, než lidé s vírou v komunismus (to je také víra). Po čas totality jsem se setkával s mnoha faráři a lidmi věřícími v Boha, a ti mi vždy pomohli. nezištně, bez nároku na odměnu. Riskující policejní výslechy a jiné nepříjemnosti.
Potkával jsem i bezvěrce a nebo lidi zblblí vírou v Lenina a jeho komunismus. Byly to svině, které udávaly, znepříjemňovaly život, atd.
To jsou moje životní zkušenosti.
nejsem věřící. Ale jsem tolerantní. Zkuste to také.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 9:01

eXistenZ píše:
pozri... mozno to bolo lepsie prave preto, lebo ty veris tomu ze to je lepsie, lebo veris ze tiboh pomohol, teda to je len pocit... takto sa to vysvetluje. teda tusim sa to nazyva placebo efekt?


stane sa t preco by nie je mozne ze ti boh pomol ale nemusi pomoct vzdy napr vecsinou vtedyx ked si mysli on ze je to pre teba velmo potrebne satne sa aj tak to co chce on a nie to coc ches ty ale zas netreba boha len prist ale potom samu aj podakovat a uplne suhlasim s Ivom Maškom


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 10:58

Ivo Mašek píše:
Tak rozhodně jsou mi milejší lidé s vírou v Boha, než lidé s vírou v komunismus (to je také víra). Po čas totality jsem se setkával s mnoha faráři a lidmi věřícími v Boha, a ti mi vždy pomohli. nezištně, bez nároku na odměnu. Riskující policejní výslechy a jiné nepříjemnosti.
Potkával jsem i bezvěrce a nebo lidi zblblí vírou v Lenina a jeho komunismus. Byly to svině, které udávaly, znepříjemňovaly život, atd.
To jsou moje životní zkušenosti.
nejsem věřící. Ale jsem tolerantní. Zkuste to také.


nemiesaj tu zeleninu s vodovodnym potribim boze
mi chces povedat akoze viera a komunizmus ,sak to je to same ne? omg
komunizmus je minulostou a vacsina ludi ztohto fora ho nezazila takze im to je prd platne
komunismus bol samo o sebe jedno velke :shit: takze sa nediv ze aj ludia boli taky
a riesime tu to ci veris alebo nie







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.04.06
Príspevky: 728
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 11:48

ivo m. ma pravdu :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 12:09

nieco na tom co ivo povedal bude, kazdy clovek uz vo svojej podstate ma potrebu mat akehosi boha, v tradicnej spolocnosti je to boh akeho pozname z tradicnych nabozensietiev, no ked sa tohoto boha zriekne zacne si hladat boha noveho
v slobodnej spolocnosti sa tymito novymi bohmi stavaju horoskopy, magia, vestenie, televizia, peniaze, manzelka, pivo...
v neslobodnej spolocnosti sa tymto bohom mnohokrat stava stat, tym ze ludia si povedia a naozaj uprimne uveria ze oni su stat a k tomuto statu sa zacnu spravat ako k modle
a presne o toto komunistom slo, pochopili ze ked zo spolocnosti odstrania ich stary tradicnych bohov, budu ich lahsie nahradit bohom novym - statom







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 12:14

mrsairus píše:
komunizmus je minulostou

vazne? sa poobzeraj okolo seba a skus si odpovedat na tuto otazku znovu. Bude trvat mozno este dve generacie kym komunizmus doslova pokape z ludi...

Ja som ateista, veriacich tolerujem. Co netolerujem je, ked sa veriaci povysuju nad neveriacimi. Ked mi zacne nejaky cirkevny hodnostar verejne prehlasovat ze neveriaci su iba zbludile ovecky a doplatia nato atd (videl som priamy prenos v TV), tak som mal chut mu dat 3 po papuli. Za koho sa on poklada, ze s istotou sudi ludi na lepsich a "zbludilych" ? Take nieco ma vie nasrat. Potom mi vadi, ked sa zacnem na tuto temu "existuje/neexistuje boh" rozprvaat s niekym a spomeniem svoj nazor ze podla mna boh neexistuje, mnohokrat som dostal odveci odpoved ze sa ruham a boh ma potresta ked takto budem hovorit... Mi to niekedy pripada ako zaslepenost, mozno zbludilost bude v tomto pripade na mieste. Ved mnoho veriacich nedokaze respektovat nazor ateistu a nedokazu sa normalnymi argumentami zhovarat na tuto temu. niekedy mi to pripada ze ked na obranu nemaju co povedat, spojenie "neruhaj sa" je jediny argument....







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 12:30

mno hej, ale kolko ateistov zasa nevie tolerovat a vyvysuju sa nad veriacich... to je otazka pohladu, ateisti si o sebe myslia ze su top a veriaci tak isto, samozrejme cest vynimkam, ide o sami osobu... ja osobne urcite nikoho neodsudzujem zato, ze neveri v boha... ked sa sem tam stane ze s neveriacim resp. veriacim v nieco ine kapneme na tuto temu, vacsinou sa vieme normalne o tom rozpravat bez vacsich problemov. Neviem ci je zhoda okolnosti ze som dotraz proste kapol na spravnych ludi abo je to v niecom inom :rolleyes:







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 12:49

no, je pravda ze raz som presviedcal katechetku o tom ze boh neexistuje :D Ale je vrchol ked nejaky zastupca, hodnostar verejne zhadzuje neveriacich... To nie je len daky clovek, to je minimlane pre veriecich autorita, ktora ich ma prezentovat ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 13:00

Spirit píše:
no, je pravda ze raz som presviedcal katechetku o tom ze boh neexistuje :D Ale je vrchol ked nejaky zastupca, hodnostar verejne zhadzuje neveriacich... To nie je len daky clovek, to je minimlane pre veriecich autorita, ktora ich ma prezentovat ;)


S tymto suhlasim, lenze zial je to tak, ze ten hodnostar sfanatizuje beznych veriacich a zial to este dokladuje tym, ze Boh to tak chce, co je dost smutne. Clovek dostal slobodnu volu, aby sa mohol rozhodnut, ci bude alebo nebude verit a preto by nikto nemal odsudzovat nikoho ineho. Cirkevny predstavitelia by sa mali spravanim snazit ziskat nove "ovecky" a nie tym, ze budu kritizovat ateistov...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 19:13

Všechno je to o toleranci. Jeden čas jsem v práci spolupracoval na jednom projektu s velmi věřícím člověkem. Kupodivu, velmi se vyznal v PC technice. A protože jsme oba věděli, že na náboženství a formu života vůbec, máme radikalně odlišný názor, tak jsme se na toto tema nebavili. Jinak, spolupráce s ním byla přímo ukázková.

Citácia:
nemiesaj tu zeleninu s vodovodnym potribim boze
mi chces povedat akoze viera a komunizmus ,sak to je to same ne? omg
komunizmus je minulostou a vacsina ludi ztohto fora ho nezazila takze im to je prd platne
komunismus bol samo o sebe jedno velke takze sa nediv ze aj ludia boli taky
a riesime tu to ci veris alebo nie

Jseš ještě moc mlád. Časem přijdeš na to, jakou blbost jsi napsal.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.09.06
Prihlásený: 07.06.13
Príspevky: 277
Témy: 14
Bydlisko: Radoľa
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 19:30

Ja si myslim, ze zbludila ovecka nieje ziadna nadavka a je to uplne v pohode oproti tomu, ked prislusnik nejakej nabozenskej skupiny povazuje toho, to neveri v jeho boha za svojho nepriatela a kazdy "neveriaci" by mal podla neho zomriet. :(
Väčsinu teroristických organizácii pohańa nenavist voci neveriacim, co si myslim, ze je ovela horsie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 19:37

Taomas píše:
Ja si myslim, ze zbludila ovecka nieje ziadna nadavka a je to uplne v pohode oproti tomu, ked prislusnik nejakej nabozenskej skupiny povazuje toho, to neveri v jeho boha za svojho nepriatela a kazdy "neveriaci" by mal podla neho zomriet. :(
Väčsinu teroristických organizácii pohańa nenavist voci neveriacim, co si myslim, ze je ovela horsie.


mozes mi povedat ktory hnup ti povedat ze katolici a veriaci povazuju neveriacich za nepriatelov? ved to co tvrdis je hlupost neveriacich nikto neodsudzuje ved to je ich slobodna vec ci su veriaci a nabozensto je celkovo len na tom ako s aoni rzhodnu a comu veria a urcite ziadny kresatn neberie ateistu ako nepriatela skor ako cloveka ktory nepoznal vieru a neberu ho hned ako neakeho debila a nepriatela ved je to absurdne ved viera len uci zit v laske so svojimi bliznymi a 10 bozich prikazani mas v nich neico take kde sa spomina ze by sme mi krestania mali akoze renasledovat ateistov, tak to s tym ze krestania nenavidia nekrestanou si zapotil strasnu hlupost


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.09.06
Prihlásený: 07.06.13
Príspevky: 277
Témy: 14
Bydlisko: Radoľa
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 19:42

marian100 píše:
mozes mi povedat ktory hnup ti povedat ze katolici a veriaci povazuju neveriacich za nepriatelov? ved to co tvrdis je hlupost neveriacich nikto neodsudzuje ved to je ich slobodna vec ci su veriaci a nabozensto je celkovo len na tom ako s aoni rzhodnu a comu veria a urcite ziadny kresatn neberie ateistu ako nepriatela skor ako cloveka ktory nepoznal vieru a neberu ho hned ako neakeho debila a nepriatela ved je to absurdne ved viera len uci zit v laske so svojimi bliznymi a 10 bozich prikazani mas v nich neico take kde sa spomina ze by sme mi krestania mali akoze renasledovat ateistov, tak to s tym ze krestania nenavidia nekrestanou si zapotil strasnu hlupost


Kto tu nieco take napisal?!?! :jaw:
Kde si si to precital? :jaw:
Nic take tam predsa nieje. :jaw:
Su aj ine nabozenstva okrem krestanstva a tato tema je o viere a nie iba o krestanstve.
Tak s tymto si ma dozral, lebo ja sam som krestan.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 19:50

[quote="Taomas"]ked prislusnik nejakej nabozenskej skupiny povazuje toho, to neveri v jeho boha za svojho nepriatela a kazdy "neveriaci" by mal podla neho zomriet.
a toto je potom co


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.09.06
Prihlásený: 07.06.13
Príspevky: 277
Témy: 14
Bydlisko: Radoľa
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 19:58

Ale ved ja nepisem o krestanstve :loony:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 23:33

len v klude a marian100 by sa mohol naucit poriadne citat.

Ja som tolerantny, nech si kazdy veri v co len chce, mne je to ukradnute. Pokial nebude diskriminovat rozdielne nazory a tym padom ludi, nebude si vyzadovat od inych zdielanie rovnakeho nazoru, je to v pohode. Ale ked ma niekto zacne pomaly urazat len preto, ze som si dovolil nesuhlasit s nazorom na ani nie tak vieru ako taku, ale na nazor na cirkev (mnoho ludi vie o com cela cirkev je a co vsetko sa v tak "svatej" organizacii deje) a na existenciu boha, mam chut mu predlozit tisice dokazov nech sa dotycny zamysli a netara hluposti, nech zapoji aj mozog ktory ma a nie len tupo reprezentovat to, co mu vo vacsine natlacili v detstve do hlavy ci uz doma alebo v kostoloch... Ale casto to nema vyznam, lebo jedinec nie ze nepochopi, on pochopit nechce. Nehovorim o presviedcani aby neveril, hovorim o sitych faktoch ktore rozumny jedinec chapat a vnimat musi, bezne veci a javy ktore sa vo svete a v cirvi denne deju. Niektorym holt nevysvetlite. Pri takomto naznaku sa snazim debatu cim skor ukoncit, lebo mi rastie tlak :)
Takze milujte sa, rozmnozujte sa a nezabudajte na vesmirnych lidi... :D







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2007 23:54

Neze by som bol moc veriaci.Podla mojho nazoru viera nie je len o dokazoch. Ludia si vytvorili svojich bohov len z dovodu aby sa mali na koho obratik a vyspovedat s problemov ktore ich suzuju. Ja moc s cirkvou nesuhlasim - pre to aby som predsa veril nemusim chodit do kostola ako debilko. Rozhodne som proti konfliktom ktore su zapricinene odlisnym vierovyznanim - pre mna za mna nech si kazdy veri v svojho boha mna to nezaujma. Cauko vsetci a nech je svetovy mier !!!!!!!!!!!!!! :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2007 0:29

no opravim ta... Ludia si vytvorili bohov preto, aby dokazali pochopit prirodne javy typu burka, blesky, vietor atd... Neveli si to inak vysvetlit.. Neskor sa v mestach zacala presadzovat viera a celkovo cirkev z jedineho dovodu a to aby bol v meste poriadok. Ved cirkev kazala "nepokradnes" "nezosmilnis" "nezabijes" atd... Myslite si, ze to je uplne nahodne? :rolleyes:

Dalej suhlasim s Ivanom, aky ma vyznam ked clovek podvedie svoju zenu, nacupita do kostola sa vyspovedat nech mu boh odpusti a z kostola ide do krcmy ohovarat noveho suseda? S takym niecim sa bezne stretavame predovsetkym vo vidieckych castiach a mozete si to lahko vsimnut. ludia to ani nezakryvaju... takze kto chce verit, nech si veri a myslim ze nejaky kostol a naprogramovany farnik mu v tom nijak nepomoze. Verite snad preto ze chcete a nie preto lebo vam to farar nakaze, alebo sa mylim? Tymto straca cirkev zmysel a vyzaduje od statu rocne mnoho financii. Aj preto som bol zato, ale stat vobec nedotoval z penazi obacanov (mojich, rodicov, vasich....dani) cirkev. Ja ako ateista s tym silne nesuhlasim. Cirkev by mala byt uplne nezavisla na state a co by vonkoncom nema mat pravo, to je zasahovanie do pravneho systemu atd... ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.09.06
Prihlásený: 07.06.13
Príspevky: 277
Témy: 14
Bydlisko: Radoľa
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2007 11:03

Nj Spirit mas v mnohych veciach pravdu, existuju liudia, ktory robia zle veci a chodia do kostola a hovoria o sebe ze su veriaci, ale do kostola moze prist uplne kazdy, ci je veriaci, ci nie.
Niektory ludia o tom ani nevedia, ze robia zle, lebo ako ty hovoris, odmalicka sa nato pozerali doma.

A to ze ti niekto sa s tebou nedokaze rozpravat o tychto veciach na vyssej urovni, tak to mu nemaj za zle, ved nezabudaj, ze v tejto dobe to mas s obhajobou toho, ze boh neexistuje podstatne lahsie :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2007 18:31

Spirit píše:
len v klude a marian100 by sa mohol naucit poriadne citat.

Ja som tolerantny, nech si kazdy veri v co len chce, mne je to ukradnute. Pokial nebude diskriminovat rozdielne nazory a tym padom ludi, nebude si vyzadovat od inych zdielanie rovnakeho nazoru, je to v pohode. Ale ked ma niekto zacne pomaly urazat len preto, ze som si dovolil nesuhlasit s nazorom na ani nie tak vieru ako taku, ale na nazor na cirkev (mnoho ludi vie o com cela cirkev je a co vsetko sa v tak "svatej" organizacii deje) a na existenciu boha, mam chut mu predlozit tisice dokazov nech sa dotycny zamysli a netara hluposti, nech zapoji aj mozog ktory ma a nie len tupo reprezentovat to, co mu vo vacsine natlacili v detstve do hlavy ci uz doma alebo v kostoloch... Ale casto to nema vyznam, lebo jedinec nie ze nepochopi, on pochopit nechce. Nehovorim o presviedcani aby neveril, hovorim o sitych faktoch ktore rozumny jedinec chapat a vnimat musi, bezne veci a javy ktore sa vo svete a v cirvi denne deju. Niektorym holt nevysvetlite. Pri takomto naznaku sa snazim debatu cim skor ukoncit, lebo mi rastie tlak :)
Takze milujte sa, rozmnozujte sa a nezabudajte na vesmirnych lidi... :D


suhlasim s tebou


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2007 20:37

viera je pre tych co sa boja o seba co bude po smrti







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2007 15:42

to je tvoj nazor


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2007 15:58

marian100 píše:
to je tvoj nazor

alebo skor pravda...ale ak si myslis nieco ine tak ok, respektujeme ta


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2007 17:24

Dusa cloveka neexistuje vsetko je na zaklade toho aky ma kdo mozog. Krestanstvo bolo dobre dovtedy dokedy bolo prenasledovane, potom cirk. hodnostari scocotli a zacali hrabat pre seba. Viera je pre tych ktory nedokazu svoje problemy viriesit samy a musia sa utiechat k akejsi vyssej inteligencii aby im pomohla. Myslim si ze aj keby som odteraz do mojej matury(za 5 rokov) katdy den chodil do kostola a 3x sa modlil ruzenec ale neucil sa, moc by mi to nepomohlo.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2007 17:24

to harlequin
tak som to nejako myslel. len si to povedal bez servitky.
teda mat vieru, ze po smrti ides niekam na krajsie miesto. kenze toto podporuje samovrazednych atentatnikov. takze viera v rukách atentátnika je naprd. a kedze viera hovori, ze clovek ide na krajsie miesto po smrti, teoreticky sa atentátnik moze stat z hocikoho veriaceho :D







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2007 1:25

eXistenZ píše:
to harlequin
tak som to nejako myslel. len si to povedal bez servitky.
teda mat vieru, ze po smrti ides niekam na krajsie miesto. kenze toto podporuje samovrazednych atentatnikov. takze viera v rukách atentátnika je naprd. a kedze viera hovori, ze clovek ide na krajsie miesto po smrti, teoreticky sa atentátnik moze stat z hocikoho veriaceho :D


atentatnik sa moze stat aj z teba, aj z veriaceho ako spominal, ale taky moze zabudnut na ten lepsi svet po smrti...







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2007 6:48

Rasputin píše:
atentatnik sa moze stat aj z teba, aj z veriaceho ako spominal, ale taky moze zabudnut na ten lepsi svet po smrti...

to vysvetli jemu, ty zo stredneho vychodu si myslia ze ich alah bude viac milovat(niekde to bolo takto napisane :-D ), tak sa obetuju no kkti


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2007 15:02

tak som to myslel :rolleyes:
zo mna sa stat atentatnik nemoze. lebo sa mi este nechce cuchat kytky odspodu







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 162 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sutaz na web stranke a co s tym suvisi

v Ostatné

6

734

16.01.2009 15:49

mondzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Update vsetkeho

v Ostatné programy

10

1043

05.12.2008 23:53

Kosak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sifrovanie a backup vsetkeho

v Pevné disky a radiče

1

610

28.04.2019 13:58

Sykes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s nacitanim viacmenej vsetkeho

v Operačné systémy Microsoft

11

528

19.04.2008 15:31

makoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Docasne mrznutie vsetkeho pri zapise na SSD

v SSD disky

8

632

09.12.2016 22:32

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zablokovanie všetkého zvonku a v lan povolene

v Bezpečnosť a firewally

3

399

21.08.2014 9:45

Xtriker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

v Intel - Integrated Electronics

21

1032

23.06.2012 10:45

toxic0987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSi 970 Gaming odpájanie a mrznutie všetkého pri kopírovaní dát

v AMD čipové sady

24

799

10.10.2017 20:48

petik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zľavový kód - otto.sk - Pánska a dámska móda všetkého druhu

v Krčma

0

468

05.03.2015 17:01

samson3333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo s tým ???

v Optické zariadenia

12

735

11.01.2011 19:14

Ixtlan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo s tým?

v Webdesign

22

1272

02.01.2008 1:26

borec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1840

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2287

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1902

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Horúčka - čo s tým?

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

11

2762

27.04.2008 22:33

jaji Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co je s tym ?

v Databázy

2

720

02.02.2008 10:33

tatysp Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra