Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 162 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:14

Zdravotnik píše:
Ludia vsak kazdy ma na to iy nazor. Je podla toho ci su to ludia tzv KDH-aci alebo normal ludia co az tak vieru nemusia. Je to moj nazor. Nechcel som nikoho urazit

jj KDHaci, ti by zakazali aj s*anie na verejnych zachodoch







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 03.03.06
Prihlásený: 03.06.20
Príspevky: 799
Témy: 159
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:17

Podla mna su ludia ktori nechodia do kostola lepsi a ochotny viac pomoct ako ti co sedia furt v kostole. Ja to vidin u nas v obci. Najma nasa katechetka - vodu kaze vino pije.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:18

eXistenZ píše:
lenze viera je uzko spojena z cirkvou.
keby nebolo viery, nebola by cirkev.
keby nebola cirkev, nebolo by viery.
keby nebola viera a ni cirkev, nebolo by tolko vojen medzi tymi statmi za uralom.
biblia boa tiez spisana cirkevnymi, resp. duchovnymi ludmi. ti si ju museli vymisliet. pretoze vazne NEVIEM, odkial by zobrali informacie, ako boh stvoril zem, ako boh stvoril cloveka. co dosel na zem a povedal im to? alebo im poslal videopasku s nahravkou ne?


Čo sa týka stvorenia, o tom som písal vyššie. Ja by som nepovedal, že Cirkev je úzko spojená s vierou. Ja verím v Boha, ale nie v Cirkev. Robím to čo mi hovorí svedomie a nie to čo mi povie Cirkev. Áno Biblia bola spísaná ľuďmi, ale keby si ju čítal, tak vieš, že tam vôbec nie je nič o platení pre cirkev apod. Ja tvrdím jedno, keby sa ľudia správali podľa základných zásad biblie (desatoro a dve zásady kt dal Ježiš) bol by raj na zemi...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:18

Zdravotnik píše:
Podla mna su ludia ktori nechodia do kostola lepsi a ochotny viac pomoct ako ti co sedia furt v kostole. Ja to vidin u nas v obci. Najma nasa katechetka - vodu kaze vino pije.

to nehovor. to uz nezavsi od viery, ale od cloveka, aky je.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 24.09.06
Prihlásený: 15.07.23
Príspevky: 1427
Témy: 37
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:20

eXistenZ píše:
bibliu a vieru si nevymisleli chudobni ludia... vymislela ju vyssia mocenska organizacia na to, aby ovladala tychto chudobnych a nevzdelanych ludi. proste boli ovladani, sposobom, dones obetu, alebo zaplat dane, inak ta boh potresta. nieco take.
a v neiktorych rodinach si vieu uchovali dodnes, aj ked je to tak, ako som napisal hore.

to je mi jasne ze cela "viera" bola zneuzita (aj je), ale imho to zacalo s "dobrym" umyslom, az potom sa to zacalo pouzivat na sirenie moci a ovladanie ludi..


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:23

D.O.D.O píše:
Čo sa týka stvorenia, o tom som písal vyššie. Ja by som nepovedal, že Cirkev je úzko spojená s vierou. Ja verím v Boha, ale nie v Cirkev. Robím to čo mi hovorí svedomie a nie to čo mi povie Cirkev. Áno Biblia bola spísaná ľuďmi, ale keby si ju čítal, tak vieš, že tam vôbec nie je nič o platení pre cirkev apod. Ja tvrdím jedno, keby sa ľudia správali podľa základných zásad biblie (desatoro a dve zásady kt dal Ježiš) bol by raj na zemi...


vidim ze ty si zaryty krestan :rolleyes: proste si to nechces dat vysvetlit.
ako vies ze boh existuje?
odkial ma biblia info o stvoreni zeme a cloveka?
biblia bola spisana ludmi, a ako hovoril xyz, clovek klamal, klame a klamat bude.
v biblii sa nemusi hovorit o plateni a vyuzivani. to by potom kazdy krestan pochopil, co s nim viera robi.
nikomu vieru neberiem, len si myslim, ze proste je tam moc vela "bugov", ktore rozumny clovek prehliadnut nemoze. (tym nechcem povedat ze veriaci su nerozumni. veriaci su len zaslepeni vierou, kedze boli k nej vedeni)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:29

eXistenZ píše:
vidim ze ty si zaryty krestan :rolleyes: proste si to nechces dat vysvetlit.
ako vies ze boh existuje?
odkial ma biblia info o stvoreni zeme a cloveka?
biblia bola spisana ludmi, a ako hovoril xyz, clovek klamal, klame a klamat bude.
v biblii sa nemusi hovorit o plateni a vyuzivani. to by potom kazdy krestan pochopil, co s nim viera robi.
nikomu vieru neberiem, len si myslim, ze proste je tam moc vela "bugov", ktore rozumny clovek prehliadnut nemoze. (tym nechcem povedat ze veriaci su nerozumni. veriaci su len zaslepeni vierou, kedze boli k nej vedeni)


Ja už iba posledný príspevok, lebo zrejme sa nechápeme. Biblia bola napísaná ľuďmi, má veľa bugov, veľa výmyslov, ale každý vyťahuje len chyby a píšem tretí a posledný krát, keby ľudia žili podľa základov (základov, nie tej omáčky okolo) - teda desatoro a dve Ježišove pravidlá, bol by raj na zemi a na tom trvám a to musí uznať každý, aspoň trošku rozmýšľajúci človek...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:29

Citácia:
no ta to podla toho ci ta vyvchovvaju vo viere alebo nie

mna vychovavali so slobodou volby...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:33

D.O.D.O píše:
Ja už iba posledný príspevok, lebo zrejme sa nechápeme. Biblia bola napísaná ľuďmi, má veľa bugov, veľa výmyslov, ale každý vyťahuje len chyby a píšem tretí a posledný krát, keby ľudia žili podľa základov (základov, nie tej omáčky okolo) - teda desatoro a dve Ježišove pravidlá, bol by raj na zemi a na tom trvám a to musí uznať každý, aspoň trošku rozmýšľajúci človek...


lenze clovek nieje stroj. clovek ma slobodnu volu, nieje naprogramovany. takze mozes zabudnut, ze sa bude zit podla nejakych prikazani

a stale si neodpovedal na moje otazky. tak ako na ne nevie odpovedat nikto. pretoze o tom sa v tej biblii nepise. pise sa o seckom moznom, ale kto je boh, alebo ako stvoril zem ze mavol rukou, a bola zem, tak o tom sa tam nepise. Rovnovaha medzi hmotou a energiou musi byt zachovaná, takze neviem ako by to len tak"vycaroval"

inak doobre sme zacali otckovat od povodnej temy - da vincih kod. admini co keby ste to odstrihli a vytvorili samostatnu temu? ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:34

pravda stym klamstvom

zoberme si tak,dajme tomu ze "bolo vsetko tak jak je v biblii"
a vsetko sa sirilo ustnym podanim jak to vsetko bolo starocia az pokial nejaki proroci ci jaka chmara napisali stary zakon
a muselo by to byt neskutocne mnozstvo generacii
sak len ked si doma zahrate hluchy telefon 10ti ta na konci bude daco uplne ine :lol:
a pritom rozpravani z generacie na generaciu si to kazdy sam trosku prikrasli
sak aj ked pocujete od dakoho vtip, tak si ho sami aj tak upravite a neporozpravate uplne







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:38

tak tak...
clovek neni stroj nema hdd namiesto mozgu. nezapameta si secko aj tak doslova :D

// a tobôz nie celu bibliu :lol:







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:42

eXistenZ píše:
lenze clovek nieje stroj. clovek ma slobodnu volu, nieje naprogramovany. takze mozes zabudnut, ze sa bude zit podla nejakych prikazani

a stale si neodpovedal na moje otazky. tak ako na ne nevie odpovedat nikto. pretoze o tom sa v tej biblii nepise. pise sa o seckom moznom, ale kto je boh, alebo ako stvoril zem ze mavol rukou, a bola zem, tak o tom sa tam nepise. Rovnovaha medzi hmotou a energiou musi byt zachovaná, takze neviem ako by to len tak"vycaroval"

inak doobre sme zacali otckovat od povodnej temy - da vincih kod. admini co keby ste to odstrihli a vytvorili samostatnu temu? ;)


Kto je Boh sa nedozvieš od nikoho, lebo ľudský rozum by to nedokázal aj tak pochopiť, pretože ono sa to nedá nijako fyzikálne chemicky logicky ani nijak inak vysvetliť. A čo sa týka stvorenia sveta, tak by som chcel počuť vedecký dôkaz. Veľký tresk? dobre, ale čo bolo pred ním? Proste vedecké bádanie raz príde na to, kedy a ako vznikol svet, ale stále tu bude otázka, čo bolo predtým, proste podľa fyziky hmota nemôže vzniknúť z ničoho a ako mi vysvetlíš, že predsalen svet vznikol? ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:44

D.O.D.O píše:
Kto je Boh sa nedozvieš od nikoho, lebo ľudský rozum by to nedokázal aj tak pochopiť, pretože ono sa to nedá nijako fyzikálne chemicky logicky ani nijak inak vysvetliť. A čo sa týka stvorenia sveta, tak by som chcel počuť vedecký dôkaz. Veľký tresk? dobre, ale čo bolo pred ním? Proste vedecké bádanie raz príde na to, kedy a ako vznikol svet, ale stále tu bude otázka, čo bolo predtým, proste podľa fyziky hmota nemôže vzniknúť z ničoho a ako mi vysvetlíš, že predsalen svet vznikol? ;)

ok svet vytvoril boh, kto vytvoril boha? co bolo pred bohom
to mas to iste


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:45

DODO ma pravdu,ze treba oddelit cirkev od vieri.To ze niekto nieco veri,neznamena,ze to musi byt boh,kludne moze verit v Privesok pre stastie alebo Stastnym ponozkam.

Viera bola vytvorena ludmi,najprv si ludia Bohmi vysvetlovali prirodne katastrofy a javy,ked bola burka mysleli si,ze sa na nich bohovia hnevaju,nechapali,co sa deje.Toto vzniklo uz daaavno pred nasim letopoctom,dovolim si tvrdit,ze niekedy pred Egyptanmi,ti uz mali viac bohov a prirodne javy uz poznali.Cirkev ako taka len vyuzila strach ludi na to,aby mohla fungovat a zda sa,ze to dotiahli az dokonca.

A ulohou krestana je zvadzat inych ludi na vieru?Ja som si myslel,ze ulohou krestana je zit podla prikazani,verit a chodit do kostola....


Naposledy upravil Whistler dňa 04.01.2007 13:47, celkovo upravené 1






_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:47

D.O.D.O píše:
Kto je Boh sa nedozvieš od nikoho, lebo ľudský rozum by to nedokázal aj tak pochopiť, pretože ono sa to nedá nijako fyzikálne chemicky logicky ani nijak inak vysvetliť. A čo sa týka stvorenia sveta, tak by som chcel počuť vedecký dôkaz. Veľký tresk? dobre, ale čo bolo pred ním? Proste vedecké bádanie raz príde na to, kedy a ako vznikol svet, ale stále tu bude otázka, čo bolo predtým, proste podľa fyziky hmota nemôže vzniknúť z ničoho a ako mi vysvetlíš, že predsalen svet vznikol? ;)


bol otom dokument na discovery ale uz nepametam , tam to pekne ukazali ako to vedci predpokladaju







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:47

D.O.D.O píše:
Kto je Boh sa nedozvieš od nikoho, lebo ľudský rozum by to nedokázal aj tak pochopiť, pretože ono sa to nedá nijako fyzikálne chemicky logicky ani nijak inak vysvetliť. A čo sa týka stvorenia sveta, tak by som chcel počuť vedecký dôkaz. Veľký tresk? dobre, ale čo bolo pred ním? Proste vedecké bádanie raz príde na to, kedy a ako vznikol svet, ale stále tu bude otázka, čo bolo predtým, proste podľa fyziky hmota nemôže vzniknúť z ničoho a ako mi vysvetlíš, že predsalen svet vznikol? ;)



Podla fyziky nie je clovek schopny pochopit ani slovo "nekonecnost" a pritom je dost pravdepodobne,ze existuje.Velky tresk je pre mna urcite viac pravdepodobny,ako to,ze boh vznikol z nicoho ;)







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:47

POM4R4NC píše:
ok svet vytvoril boh, kto vytvoril boha? co bolo pred bohom
to mas to iste


nie je to to isté, lebo boh nie je fyzikálneho pôvodu, čiže nepotrebuje byť "vytvorený" ale zbytočne tu rozvíjame diskusiu, lebo ja som už takých rozhovorov zažil pár desiatok a ja nepresvedčím vás a vy nepresvedčíte mňa, ale ďakujem za dobrú diskusiu.

// to Whistler: možno budeš prekvapený, ale aj ja verím teórii Veľkého tresku, ale veda nemá nič čím by vysvetlila vznik a nahromadenie takého množstva energie, ale ja takéto vysvetlenie mám...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:52

Whistler píše:
Velky tresk je pre mna urcite viac pravdepodobny,ako to,ze boh vznikol z nicoho ;)


neberte to zas tak ze bol tresk a bolo

bol tresk a dalej sa zem formovala miliardy rokokov , od tych najprimitivnejsich orchanizmov resp buniek







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:54

mrsairus píše:
neberte to zas tak ze bol tresk a bolo

bol tresk a dalej sa zem formovala miliardy rokokov , od tych najprimitivnejsich orchanizmov resp buniek


Ale ved ja viem,mne to hovorit nemusis omg :)







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:55

Citácia:
// to Whistler: možno budeš prekvapený, ale aj ja verím teórii Veľkého tresku, ale veda nemá nič čím by vysvetlila vznik a nahromadenie takého množstva energie, ale ja takéto vysvetlenie mám...


zasa sa chytame za slovicka
a biblia, viera, ci cirkev toto vysvetlenie ma? prd

akoze na cary neverime ,preco by sme mali verit tomu? sak to tiez znicoho nic, povedalo sa "a bude voda" a bola voda
trosku odveci


Naposledy upravil sairik dňa 04.01.2007 13:57, celkovo upravené 1






_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:57

mrsairus píše:
som vedeny k viere ale fakty su fakty ,takze taktiez nesom ktomu nakloneny
bud plati to co som pisal vyssie alebo to maju za nasledok vsetko naozaj martania :lol: :rolleyes:


D.O.D.O píše:
Citácia:
...preco slovo mafia? lebo sa tam peru nehorazne velke peniaze, mozno to vyzera ze u niekoho v dedine stoji kostol dajme tomu len tak, mozno naco investovat do niecoho co este stale je? a ked sa tomu nieco stane tak sa vyzbieraju peniaze a kupi sa novy kostol, resp zaplati stavba.

cez 30-40% pozemkov na svete vlastnia krestania, vsetko je jednym slovom o prachoch
ale je zbytocne sa hadat ak ty si krestan a ja nie, nema to cenu lebo tvoje presvedcenie je jasne a moje tiez a tazko dam samorezku do zeleza :o))...


Nebudem to tu už ďalej rozvádzať, ale musíš si uvedomiť rozdiel medzi vierou a cirkvou. Toto, čo si napísal, s tým s tebou súhlasím, lebo ja oddeľujem cirkev a vieru. Cirkev riadia ľudia, čiže stále ide o peniaze, ale viera je v človeku a nezávisí od peňazí.
no ked si myslis to iste ako mozes byt tak veriaci?


marian100 píše:
ulohou cirkvi je povedat co sa stalo a uz veda je od toho aby vysvetlila ako to ti povie kazdy farar
vo vede sa nikde nic nehovori otom ze by tvorbu ludstva mal na svedomi boh ;) :rolleyes:

itsgoingd píše:
uplne suhlasim s JanoFom
imho si boha vymysleli chudobny ludia v "tazkych casoch" aby mali iba aku taku podporu.. a v posmrtny zivot veria iba ti co sa boja smrti, resp. nevedia prijat realitu..
(btw. aj tak verim ze boh je mimozemstan!)
zle si to upresnil, chodbny lud si v tazkych casoch nieco vymysleli a nasiel sa niekto kto toho vyuzil a zacal hlasat slovo bozie :lol: :)

D.O.D.O píše:
Adam a Eva - vlastne celý starý zákon sa nesmie brať doslovne, príbeh o Adamovi a Eve je ako legenda. Napr aj stvorenie sveta, tých sedem dní vôbec nemuselo byť sedem dní, ale sedem miliárd rokov a to by možno aj súhlasilo s vedeckými výpočtami. Proste Biblia nie je o faktoch, v Biblii musíte hľadať hlbšie súvislosti.
tak moment, c tom pripade je cela biblia mytus? legenda? ako nic v zlom ale tak potom to je uz totalna kravina, ake hlbsie suvislosti tam mame najst?

xyz píše:
a co ked clovek co napisal bibliu bol klamar? bibliu spisal clovek, ona nespadla z neba a clovek klame dnes, klamal vcera klamal aj pred 2000 rokmy... co ked je cela biblia klam, klam ludstva?
pekne napisane a hlavne pravdive :)


D.O.D.O píše:
Aj keď je to klam, ale keby každý žil podľa zásad v Biblii, bol by raj na zemi ;)
pekna blbost, farari ziju podla biblie a poznam cez 10fararov ktory porusili niektore tie "vase" zakony a pritom su stale uznavany medzi ludmi, aj ked kazdy z nich to vie, vsetko to je len o prachoch a blbosti cloveka ako takeho ;) mas to nieco ako drogy, jeden krat ochutnas a bud sa ti to zapaci alebo nie a chutnas dalej a tiez je to blbost cloveka ;)

n0zZle12 píše:
biblia sa ZAKLADA na faktoch... vacsina je domyslena
na faktoch? ako to potom bolo s tymi synmi adama a evy? kedze sa zaklada na faktoch....... :rolleyes:


eXistenZ píše:
bibliu a vieru si nevymisleli chudobni ludia... vymislela ju vyssia mocenska organizacia na to, aby ovladala tychto chudobnych a nevzdelanych ludi. proste boli ovladani, sposobom, dones obetu, alebo zaplat dane, inak ta boh potresta. nieco take.
a v neiktorych rodinach si vieu uchovali dodnes, aj ked je to tak, ako som napisal hore.
s tymto musim nesuhlasit, ludsky mozog pred tymi 2000rokmi nebol az tak vyvinuty aby to mohlo len tak niekoho napadnu, skor si myslim ze to niekto vyuzil ked ludia boli smutny a potrebovali pomoc, nevzdelanost bola vtedy vsade si myslim, aspon ty co boli ta najnizsia skupina ludi....

eXistenZ píše:
//boh mala byt bytost ktora vladne nebu.
lenze ked chudpbni ludia nerobili oto co im bolo povedane tak cirkev povedala boh ta potresta... omg co to za blbost!
no ze ak neodvedies na cirkevnu podu mesacne 10kg zemiakov, 10kg hrusiek, atd.... tak ti podpalia dom, znicia vsetko nove vysadene.....


D.O.D.O píše:
Opäť si pletiete vieru a Cirkev. V biblii nemáš nikde napísané, že keď nebudeš robiť to, čo povie cirkev, tak je s tebou zle. Toto iba odvodila CIRKEV, lebo jej to vyhovuje. Ešte raz opakujem nepleťte vieru v Boha a Cirkev!
ale predsa boh je usko suvisli s cirkvou....ak sa ti nepaci to co robi cirkev, preco chodievas do kostola, preco im prispievas a nahravas? verit mozes aj bez toho aby si sa modlieval, nie?

Zdravotnik píše:
Ludia vsak kazdy ma na to iy nazor. Je podla toho ci su to ludia tzv KDH-aci alebo normal ludia co az tak vieru nemusia. Je to moj nazor. Nechcel som nikoho urazit
predsa normalne diskutujeme, nenadavame si :)

itsgoingd píše:
to je mi jasne ze cela "viera" bola zneuzita (aj je), ale imho to zacalo s "dobrym" umyslom, az potom sa to zacalo pouzivat na sirenie moci a ovladanie ludi..
jasne ze zacalo, ludia potrebovali oporu, vytvorili si nejaku vieru a potom to niekto alebo skupina ludi vyuzila :)

D.O.D.O píše:
Ja už iba posledný príspevok, lebo zrejme sa nechápeme. Biblia bola napísaná ľuďmi, má veľa bugov, veľa výmyslov, ale každý vyťahuje len chyby a píšem tretí a posledný krát, keby ľudia žili podľa základov (základov, nie tej omáčky okolo) - teda desatoro a dve Ježišove pravidlá, bol by raj na zemi a na tom trvám a to musí uznať každý, aspoň trošku rozmýšľajúci človek...
s tym nesuhlasim ;) co je to raj? raj je ak sa nemylim to co sa danemu veriacemu pacilo cely zivot a moze to po smrti robit...nie?


D.O.D.O píše:
Kto je Boh sa nedozvieš od nikoho, lebo ľudský rozum by to nedokázal aj tak pochopiť, pretože ono sa to nedá nijako fyzikálne chemicky logicky ani nijak inak vysvetliť. A čo sa týka stvorenia sveta, tak by som chcel počuť vedecký dôkaz. Veľký tresk? dobre, ale čo bolo pred ním? Proste vedecké bádanie raz príde na to, kedy a ako vznikol svet, ale stále tu bude otázka, čo bolo predtým, proste podľa fyziky hmota nemôže vzniknúť z ničoho a ako mi vysvetlíš, že predsalen svet vznikol? ;)
takze boh je kopa informacii ktoru ludsky mozog nedokaze spracovat a tym pochopit, cize je to mimoznemnik..... :lol: :rolleyes: a ak ano tak potom plati stale to co som pisal vyssie o rybyckach :rolleyes:







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:58

dodo len nepovedz ze to boh anhromadil tolko energie. kedze boh nieje fyzikalneho javu, tak nema ako vzniknut.

myslim ze ten velky tresk je nasledok niecoho, co vyzera ako anjeli a demoni. tam to ta antihmota. ak vedzi dokazali ze existuje (co bolo v knihe napisane, ze bolo cerpane z vedeckych faktov) tak potom je velky tresk o miliardu pravdepodobnejsi ako to, ze boh stvoril zem. alebo ze sa nastval buchol o vakuum a bol velky tresk...

//sorry ze si s toho tak trosku robim srandu, ale ja to beriem z nadhladom.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:00

mrsairus píše:
// to Whistler: možno budeš prekvapený, ale aj ja verím teórii Veľkého tresku, ale veda nemá nič čím by vysvetlila vznik a nahromadenie takého množstva energie, ale ja takéto vysvetlenie mám...


zasa sa chytame za slovicka
a biblia, viera, ci cirkev toto vysvetlenie ma? prd

akoze na cary neverime ,preco by sme mali verit tomu? sak to tiez znicoho nic, povedalo sa "a bude voda" a bola voda
trosku odveci[/quote]

Ako vravím prvá časť Biblie je napísaná obrazne. Len ti poviem jeden príklad - Na začiatku bola tma (povedzme pred veľkým treskom) i boh riekol buď svetlo (?Veľký tresk?)... a tak by sa dalo pokračovať. Viem, čo som napísal je trochu možno nadnesené, ale nesmiete brať všetky veci doslovne. Ale už fakt chlapci už stačilo, zbytočne mrháme čas a energiu.


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:01

D.O.D.O píše:
Ako vravím prvá časť Biblie je napísaná obrazne. Len ti poviem jeden príklad - Na začiatku bola tma (povedzme pred veľkým treskom) i boh riekol buď svetlo (?Veľký tresk?)... a tak by sa dalo pokračovať. Viem, čo som napísal je trochu možno nadnesené, ale nesmiete brať všetky veci doslovne. Ale už fakt chlapci už stačilo, zbytočne mrháme čas a energiu.
cast? alebo 95%







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:02

i boh riekol bud svetlo a chuck norris sa spytal co za to :-D :-D







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:03

JanoF píše:
eXistenZ píše:
eXistenZ napísal:
bibliu a vieru si nevymisleli chudobni ludia... vymislela ju vyssia mocenska organizacia na to, aby ovladala tychto chudobnych a nevzdelanych ludi. proste boli ovladani, sposobom, dones obetu, alebo zaplat dane, inak ta boh potresta. nieco take.
a v neiktorych rodinach si vieu uchovali dodnes, aj ked je to tak, ako som napisal hore.


s tymto musim nesuhlasit, ludsky mozog pred tymi 2000rokmi nebol az tak vyvinuty aby to mohlo len tak niekoho napadnu, skor si myslim ze to niekto vyuzil ked ludia boli smutny a potrebovali pomoc, nevzdelanost bola vtedy vsade si myslim, aspon ty co boli ta najnizsia skupina ludi....


kukam jano ze si nas tu celu dobu sledoval, a potom si sa aj ozval konecne :lol:
no k tomu mojmu, to som zle napisal, nechcel som napisat vymislela ju bla bla... ale vyuzila.
a vela mytusov o bohoch vzniklo aj tak, ze si ludia nevedeli vysvetlit jniektore javy, tak ich pripisovali nejakym vyssim existenciam.
inak ak sa mam priznat, viac verim na mimozemstanov ako na boha, pretoze ak je vesmir taky velky, ako odhalili sondy, tak tu urcite niesme sami. :cyborg: :robot: :martian:


Naposledy upravil eXistenZ dňa 04.01.2007 14:05, celkovo upravené 1






_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:05

Whistler píše:
i boh riekol bud svetlo a chuck norris sa spytal co za to :-D :-D



:lol: ta toto si utal poriadne :lol: nice :applaud:







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:06

eXistenZ píše:
inak ak sa mam priznat, viac verim na mimozemstanov ako na boha, pretoze ak je vesmir taky velky, ako odhalili sondy, tak tu urcite niesme sami. :cyborg: :robot:
no ale to odhalili nase sondy ktore su vytvorene nami za nasich podmienok, to ale neznamena ze tzv. martania niesu na uplne inej urovni, mozno mi vieme o atomoch ale martania mozno poznaju aj nieco ine ako atomy a molekuly a tym padom niesu nami spozorovany, mozno nejaky martan sedi vedla teba a ty otom ani nevies..... :lol: to by sa samozrejme dalo povedat aj o bohovi....stale to je len dohad ako ten boh







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:06

mrsairus píše:
:lol: ta toto si utal poriadne :lol: nice :applaud:



Ale myslel som to ako trosku rozptylenie,nechcel som nikoho urazit :)


Naposledy upravil Whistler dňa 04.01.2007 14:07, celkovo upravené 1






_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 14:07

Whistler píše:
Ale myslel som to ako trosku rozptylenie,nechcel som nikoho urazit :)


si dobre zatal do tejto napätej atmosfery :lol: :lol: :lol:







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 162 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sutaz na web stranke a co s tym suvisi

v Ostatné

6

743

16.01.2009 15:49

mondzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Update vsetkeho

v Ostatné programy

10

1048

05.12.2008 23:53

Kosak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sifrovanie a backup vsetkeho

v Pevné disky a radiče

1

619

28.04.2019 13:58

Sykes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s nacitanim viacmenej vsetkeho

v Operačné systémy Microsoft

11

530

19.04.2008 15:31

makoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zablokovanie všetkého zvonku a v lan povolene

v Bezpečnosť a firewally

3

406

21.08.2014 9:45

Xtriker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Docasne mrznutie vsetkeho pri zapise na SSD

v SSD disky

8

638

09.12.2016 22:32

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

v Intel - Integrated Electronics

21

1034

23.06.2012 10:45

toxic0987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSi 970 Gaming odpájanie a mrznutie všetkého pri kopírovaní dát

v AMD čipové sady

24

816

10.10.2017 20:48

petik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zľavový kód - otto.sk - Pánska a dámska móda všetkého druhu

v Krčma

0

479

05.03.2015 17:01

samson3333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo s tým ???

v Optické zariadenia

12

739

11.01.2011 19:14

Ixtlan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo s tým?

v Webdesign

22

1275

02.01.2008 1:26

borec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1960

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1895

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2342

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co je s tym ?

v Databázy

2

723

02.02.2008 10:33

tatysp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WEBDESIGN - iwax.tym.sk

v Webdesign

7

862

01.02.2007 11:12

jord Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra