Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 12:08

Dobrý deň.
Používam procesor: Intel Core i7 950 3,07 GHz (s pôvodnou hodnotou, netaktovaný), a grafickú kartu: NVidia GTX 570 ASUS, netaktovany.

Problém je v tom, že prevažne pri hraní zlyhá celý počítač. Väčšinou ide o samoreštartovanie (napr. v prípade Crysis 2) ale u Assassins Creed Revolution napr. pred samoreštartovaním je hlasité chrapčanie repráku asi 5 sekúnd pred reštartom.

Celý čas mám na ploche spustenú aplikáciu ASUS Smart Doctor, ktorá mi klasicky ukazuje 50 stupnov Celzia grafickej karty, pri hraní tak do 60 stupnov.

Problémy môžu byť podľa mňa:
- chladič na procesor je základný, pasta taktiež od výrobcu, žiadne dodatočne kupovaný silnejší chladič
- dodatočný chladič na grafickú kartu takisto nemám
- dúfam že nie, ale môže to byť aj základnou doskou, ktorá je značky Msi (časté prehrievanie), model by som asi nevedel pomenovať
- v celom počítači nemám navyše žiadne chladenie

Mohli by ste mi poradiť veľmi silné a výkonné chladiče aj na procesor (+ pastu) ale aj na grafickú kartu a nejaké rezervné navyše do počítača ?

Takto sa nedá hrať. Do pol hodiny aj menej prichádzajú zakaždým tieto samoreštartovacie problémy.

Dakujem.
Flash


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 12:23

http://www.pcforum.sk/ako-sa-spravne-py ... 17472.html

// pridané po 25 sekundách od posledného príspevku

a ake mavas teploty procesora pri hrani?







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 13:55

ešte by som skúsil jednu vec, u Crysis 2 s DX11 patchom mali 500-kové nvidie dosť časté problémy s padaním kvôli slabšiemu napájaniu. pomohlo mierne navýšenie voltáže cez nejaký ten soft /nvidia inspector, alebo MSI Afterburner, malo by to ísť aj cez Asus Samrt Doctor/. vyskúšaj. deje sa to v Crysis v nejakej konkrétnej hernej scéne? a deje sa to často aj u iných hier?

aký presný model grafiky máš? pri tých teplotách je zbytočné riešiť chladenie grafickej karty, tá sa zďaleka neprehrieva. ak je to chronické aj pri iných hrách než Crysis 2, tak to by som podvoltovanie grafiky ako príčinu vylúčil.

Zmeraj teplotu procesora v záťaži /napr. cez RealTemp/, nechaj ho bežať počas hrania a po záťaži odčítaj max. nameranú teplotu







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.05.2012 14:02

Cenový rozpočet: do tých 100 - 120 euro, chcem aby boli naozaj kvalitné a výkonné
Zostava:
CPU: Intel Core i7 950 3,07 GHz
GPU: NVidia GTX 570 ASUS
RAM: 6 GB
HDD: 1 TB
Zdroj: 700 V
MB: MSi Intel Chipset, model fakt neviem
Požiadavky na ticho: Ak by sa našiel veľmi výkooný tichý chladč, aj keby bol drahší len preto že je tichý, bolo by to lepšie. Ale ak sa nájde bezkonkurenčne výkonný ale hlučný chladič...
Taktovanie: Neplánujem taktovať ani procesor ani grafiku

Tepltoa CPU:
CPU Thermometer mi ukazuje mimo hrania, pri vyťažení 5% teploty:
Core 1: 46 Celzia
Core 2: 42 Celzia
Core 3: 46 Celzia
Core 4: 43 Celzia

Akurát idem hrať Assassins Creed Revolution, takže počas hrania kuknem aj na vyťaženie aj na teplotu CPU.

A ešte info:
-počítač som kupoval v marci minulého roku
-prvé poruchy som zaznamenával pri hraní Zaklínač 1, kde pred hraním kariet (minihra v hre) zakaždým reštartovalo počítač, cez elfa na začiatku 2. kapitoly som sa ani skrz to nemohol dostať, akokeby bol disk vadný, ale aj druhý, úplne novo kúpený disk to robí
-jediné problémy boli dlhý čas len pri Zaklínačovi (iba pri kartách) a pri Crysis 2 kde bez ohlásenia hocikedy reštartovalo počítač)
-posledné 2 mesiace to robí aj Assassins Creed Brotherhood a pokračovanie Revolution

P.S.: Pri zisťovaní modelu MB som objavil pridávané CD a nainštaloval som všetko čo bolo na CD.


mino_85 píše:
ešte by som skúsil jednu vec, u Crysis 2 s DX11 patchom mali 500-kové nvidie dosť časté problémy s padaním kvôli slabšiemu napájaniu. pomohlo mierne navýšenie voltáže cez nejaký ten soft /nvidia inspector, alebo MSI Afterburner, malo by to ísť aj cez Asus Samrt Doctor/. vyskúšaj. deje sa to v Crysis v nejakej konkrétnej hernej scéne? a deje sa to často aj u iných hier?

aký presný model grafiky máš? pri tých teplotách je zbytočné riešiť chladenie grafickej karty, tá sa zďaleka neprehrieva. ak je to chronické aj pri iných hrách než Crysis 2, tak to by som podvoltovanie grafiky ako príčinu vylúčil.

Zmeraj teplotu procesora v záťaži /napr. cez RealTemp/, nechaj ho bežať počas hrania a po záťaži odčítaj max. nameranú teplotu



Deje sa to u Crysis 2 hocikde. V hociktorom leveli a hocikde. Jedine u toho Zaklínača len pri hraní kariet. No a potom u Assassins Creed. Brothehood som po vydaní prešiel bez jediného problémy, to až teraz posledný mesiac pri dodatočnom skúšaní blbne. A Revolution zakaždým ked hrám tak po 30 minútach. Potom pošlem namerané hodnoty počas hrania aj Assassins Creed Revolution aj pri Crysis 2.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 14:09

čistil si odvtedy počítač od prachu? tie procesory zvyknú samé o sebe dosť hriať a ak je na chladiči viac prachu, kľudne to môže robiť problémy. otvor bedňu a poriadne prefúkať CPU chladič od prachu.

ak si našiel CD od dosky, na ňom by mool byť napísaný model dosky, prípadne po otvorení bedne hľadaj označenie priamo na doske /zvykne byť napísané najväčšími písmenami/.

to padanie pri Crysis 2 môže byť tým slabým napätím na GPU, čo som spomínal, hrávaš DX11 verziu?

a tie teploty CPu v záťaži odsleduj, teploty bez záťaže nemajú žiadnu výpovednú hodnotu.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.05.2012 14:16

Priznám sa že som čistil od prachu len tak narýchlo asi 2 krát. Po takej dobe... Prečistím to večer a potom napíšem. Najprv odskúšam teploty.
Ano, Crysis 2 hrám na D11 verzi. Myslíš že keby dám na D10 tak by to neblblo ?

To s tým MB: Dúfam že zatiaľ nisom taký hlúpy aby som na krabici nenašiel názov :) ale problém je v tom že krabicu už nemám :( Na disku je: MSi G71-MIG1001-J24, dakujem, ten som nepozoroval.

Odskúšam teploty, vyčistím, ale aj tak by som chcel poradiť nejaké tie chladiče tiež radšej.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 14:30

chladiče budeme radiť keď budú jasné teploty ;) , netreba to zbytočne uponáhľať. hci dať niečo lepšie na procesor ne box od výroby by určite bodlo.

bodol by aj presný model grafickej karty, či sa jedná o referenčné alebo nereferenčné chladenie.
vyzerá takto http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVID ... IS1280MD5/ alebo takto http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVID ... DI1280MD5/

lebo ak je to ten prvý model s dvomi ventilátormi, tak to je tak kvalitné chladenie, že nič lepšie prakticky nezoženieš. padanie v Crysis 2 DX11 nebolo u tých grafík kvôli teplotám, ale kvôli tomu, že BIOS karty jednoducho mal v základe trochu poddimenzovanú hodnotu voltáže a laicky povedané púšťal do čipu málo šťavy. bolo to nejaké špecifikum konkrétne DX11 patchu pre Crysis 2, lebo karty inak fungovali v ostatných hrách bez problémov, len DX11 patch zrejme zaťažoval nejakú časť čipu natoľko, že to základné napätie nastavené v BIOSe karty nestačilo. dalo sa to ľahko ošetriť cez nejaký ten soft, kde sa nastavila trochu vyššia voltáž, povedzme ak základné napätie bolo 1,015V, tak sa to zdvihlo na 1,025V a už to nepadalo.

ale keďže máš problémy aj v iných hrách, na príčine môže byť aj niečo iné, možno aj teploty CPU.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 17.01.10
Prihlásený: 18.11.20
Príspevky: 4864
Témy: 84
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 14:39

v prvom rade by si mohol zmerat teploty jednotlivych komponentov v zatazi. V klude ti to moze padat z ineho dvovodu







_________________
PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W,
PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450

NTB: Lenovo Z500

"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.05.2012 18:10

Takže,
karta vyzerá takto: http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX5702DI1280MD5/
Zatiaľ som nemeral teploty, pretože som počítač čistil od prachu. Bolo toho dosť hodne.
Nainštaloval som dodatky k MB a prebehol počítač v Glary Utilites.

Idem namerať teploty CPU a GPU.
Potom hodím obrázky porovnaní.

// pridané po 1 hodine 33 minútach od posledného príspevku



Tu su moje poznatky :)
Teplota grafiky stupla donekonečna a ešte dalej, takže je tu nová hrozba :)

Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 18:45

teploty grafiky sú absolútne OK, 82° v záťaži je presne toľko čo vychádzalo referenčným kartám v recenziách, kvôli tomu to padať nemôže, grafiky bežia bez problémov do 100°C.
pravda nie je to najlepšie chladenie na svete, klasický referenčný chladič, ale to nemôže spôsobovať padanie. v akej hre si to testoval?

skôr procesor je bližšie k limitu udávanému výrobcom /i7 950 má Tcase 67,5°/, ale si aj tak pod hranou a reštart určite nenastáva na hodnote Tcase, ale o dobrých 10°C a viac. takže to mi tiež príde nepravdepodobné. BOX chladič je v princípe navrhnutý tak, aby CPU uchladil tesne pod hodnotu Tcase.

teraz to teda v záťaži nepadlo... ale asi sú to teploty až po tom, čo si to prefúkal, predtým to mohlo byť horšie čo sa týka procesora, daj tomu čas. otestuj to dlhodobejšie a viackrát a ak sa to zopakuje, budeme hútať čo ďalej.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.05.2012 22:36

Teraz som bez problémov hral Assassins Creed Revolution (hra, ktorú som aj testoval) dobré 3 hodiny v kuse (som totiž chorý :)) Určite bolo treba len dôkladne očistiť od prachu. Dakujem.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 21.05.2012 22:56

prehrievanie procáku od prachu, zjavne. ten chladič je navrhnutý, aby to chladil "na limit" a keď je to zaprášené, odovzdávanie tepla do okolia funguje oveľa horšie. to vie vyhnať teploty pekne vysoko. treba to raz za čas prefúknuť a celkovo ten procák by si zaslúžil niečo výkonnejšie na seba. ak nemáš v pláne taktovať, tak taký gelid Tranquillo by odviedol super robotu.

a okrem toho ten box musí kvalitne hučať v záťaži, nie?







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.05.2012 9:09

Tak to áno, hučí teda poriadne :)

A ten chladič je teda výkonný ? Nepoznáš ešte silnejšie ?
Okolo septembra - oktobra by som chcel kúpiť grafiku z radu 600 a nový procesor, ktorý by som už chcel aj taktovať, takže ešte niečo silnejšieho by celkom bodlo :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2012 9:28

nevidím dôvod na výmenu procáku, 950-ka je stále ešte špičkový kus, upgrade na novú platformu absolútne nemá zmysel. ak máš nejakú schopnejšiu dosku, tak pretaktuj ten čo máš a si za vodou. možno ani to nebude treba.

ten Gelid nie je veľmi na taktovanie takýchto silných CPU, bol by veľmi dobrá náhrada za BOX, tichšia a výkonnejšia. ak chceš serióznejšie taktovať, tak to už potom vyberať z výkonných kúskov... úplná špička sú Noctua NH-D14, Alpenfohn K2, Phanteks TC14PE

u Noctua by som volil PWM verziu pre socket 2011 + dokúpiť montážnu sadu pre ostatné platformy
http://www.tichepc.sk/Noctua-NH-D14-SE2011.html + http://www.tichepc.sk/Noctua-NM-I3-Secu ... g-Kit.html

http://www.tichepc.sk/Alpenfohn-K2-Ulti ... ooler.html

Phanteks zas ponúka kvantum farebných prevedení a je aj o chlp výkonnejší než Noctua a Alpenfohn
http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... -%2bTC14PE


a potom sú tu ešte stále výkonné kúsky, ale za rozumnejšiu cenu, hlavne Coolink má asi bezkonkurenčný pomer cena/výkon, alebo Noctua U12P, ale tam už sa skôr oplatí priplatiť tých 10 € za NH-D14

http://www.tichepc.sk/Coolink-Corator-DS.html
http://www.tichepc.sk/Noctua-NH-U12P-SE2.html







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.05.2012 11:33

Ja som chcel tak či tak skusiť hlavne výkonnejšiu grafiku, procesor teda necham.
A k tým chladičom:
Pozrem nejaké testy Phanteks vs. Noctua alebo recenzie, iné porovnnia, a potom sa rozhodnem.
Dakujem mino.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2012 11:44

ja by som volil asi Noctuu + ten montážny kit /aj keď mám Alpenfohn, ale to som zohnal za super cenu a v tej dobe ešte PWM verzia NH-D14 nebola/. Noctua ale nemá veľmi konkurenciu čo sa týka kvality ventilátorov a ak to vezmeš z tichepc /hoci si priplatíš za kuriéra/, tak máš k tomu 6-ročnú záruku.

Phanteks je o chlp výkonnejší, ale tie ventilátory ešte nie sú dlhodobo overené /je to dosť nový výrobok/, Alpenfohn je +/- na úrovni Noctua čo sa týka výkonu, ale je o dosť drahší v našich končinách.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.05.2012 14:44

Dobre. Vezmem Noctuu :)
Ale i7-950 Má SOCKET 1366 a nie 2011 na aký je určený chladič: http://www.tichepc.sk/Noctua-NH-D14-SE2011.html


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2012 14:59

práve preto som ti tam nalinkoval aj ten montážny kit
http://www.tichepc.sk/Noctua-NM-I3-Secu ... g-Kit.html

totiž ide o to, že bežná NH-D14 kompatibilná s 1366 používa ventilátory bez PWM regulácie s pevnými otáčkami. táto pre 2011 už má PWM reguláciu, ale montážny kit len pre sc. 2011. s tým 5 eurovým kitom ju ale môžeš namontovať aj na ostatné sockety.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05.12
Prihlásený: 22.05.12
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.05.2012 15:05

Aha, dakujem. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.06.12
Prihlásený: 26.06.12
Príspevky: 2
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2012 21:50

Čaute, nechcem vytvárať novú tému tak sa skúsim spýtať tu: Mám podobný problém ako kolega, Intel i5 procak 2,4 Ghz a po spustení hry (napr: Battlefield 3 alebo Fallout 3) mi zamrzne book a potom už môžem len ctrl alt delete :x Ak hrám CS-ko tak všetko ok. No a neviem čo s tým, netuším vôbec v čom je chyba, do pc sa velmi nevyznám tak by som prijal nejakú radu ak sa s tým dá niečo robiť. Book je asus K53S mám ho asi 5 mesiacov... Je to problém s chladením procesora alebo grafickej karty ? alebo niečo iné ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.06.11
Prihlásený: 05.02.24
Príspevky: 734
Témy: 55
Bydlisko: Topoľčany
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2012 10:31

teploty mas ake??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.06.12
Prihlásený: 26.06.12
Príspevky: 2
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2012 10:45

Minimálna bola 43°C a max 68°C

+ som teraz nainštaloval najnovšie drivery na grafiku, aj ked to s tým asi nemá nič spoločné. A nepomohlo to...
EDIT: presunul som sa do pivnice kde je asi o 5°C menej ako inde v dome. fallout 3 som hral dlhšie asi o polovicu (15s v izbe a 30s v pivnici), a battlefield 3 som prešiel 3 uloženia kým mi to seklo... Takže si dovolím tvrdiť že teda aj mne sa to určite prehrieva a žiadna ina vada v tom nie je...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PCIe linky podľa typu procesora a čipsetu

v AMD čipové sady

7

607

29.03.2019 19:01

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s nacitanim viacmenej vsetkeho

v Operačné systémy Microsoft

11

530

19.04.2008 15:31

makoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s pocitacom

v Operačné systémy Microsoft

24

599

27.05.2010 20:07

pixel11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom

v Ostatné

5

338

31.03.2012 13:30

frasty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom

v Ostatné

0

392

28.04.2011 12:57

DonMafia Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom

v Ostatné

6

355

28.01.2016 23:56

LukIneskoNR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s pocitacom

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v nVidia grafické karty

32

1440

01.04.2009 17:20

psichac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s pocitacom

v Ostatné

1

345

16.11.2012 8:27

immune Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém z počítačom

v Operačné systémy Microsoft

4

331

27.10.2008 23:06

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PROBLEM S POCITACOM :(

v Operačné systémy Microsoft

0

246

29.10.2013 11:17

authorityxd Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém z počítačom

v Ostatné

8

531

25.07.2011 18:58

ibenzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s poskladaným počítačom

v Pamäte

13

628

20.04.2012 22:48

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mám problém s počítačom

v Intel čipové sady

8

464

06.09.2011 19:16

bindo000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s 13rocnym pocitacom

v PC skrinky a zdroje

14

440

08.07.2013 22:08

terorista904 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom a hrami

v Ostatné

1

182

12.02.2013 12:44

majso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom - záhadná porucha

v Operačné systémy Microsoft

6

815

15.12.2013 10:36

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra