Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 162 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:23

marian100 píše:
tak v co potom veris chces povedat ze neaky tvoj prapra pradedo bol opica tak moj nie ja verim ze mojich predkov stvoril boh ja nema v rodostrome opicu a potom co ches ppovedat ze po smrti vsetko konci hej ze len tak zijeme zbytoocne hej tak potom chces ppovedat ze 4 evanielisti si vymyslali pribehy o jezisovy a otom ako vstal zmrtvych
:lol: :lol: :lol: nic v zlom ale na tychto krestanskych kecoch sa musim smiat :rolleyes: ak sa nemylim tak mam pocit ze je aj dokazane ze clovek vzisiel z opice alebo z praopice, urcite nas na svedomi nema ziaden boh ani ziadna ina virtualna halucinacia ;) este by som mal jedno riesenie a to ze nas nasadali martania na nejaku ich planetu a zabudli na nas :-D cize sme v podstate ich rybycky :)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:26

JanoF píše:
:lol: :lol: :lol: nic v zlom ale na tychto krestanskych kecoch sa musim smiat :rolleyes: ak sa nemylim tak mam pocit ze je aj dokazane ze clovek vzisiel z opice alebo z praopice, urcite nas na svedomi nema ziaden boh ani ziadna ina virtualna halucinacia ;) este by som mal jedno riesenie a to ze nas nasadali martania na nejaku ich planetu a zabudli na nas :-D cize sme v podstate ich rybycky :)


Tak ako je tebe smiešny názor, že človeka stvoril Boh, tak aj mne je smiešne, keď niekto povie, že sme vznikli z opice. Keď sa ti to nepáči dobre, ale smiať sa z názoru a presvedčenia druhých nemusíš...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:27

JanoF píše:
:lol: :lol: :lol: nic v zlom ale na tychto krestanskych kecoch sa musim smiat :rolleyes: ak sa nemylim tak mam pocit ze je aj dokazane ze clovek vzisiel z opice alebo z praopice, urcite nas na svedomi nema ziaden boh ani ziadna ina virtualna halucinacia ;) este by som mal jedno riesenie a to ze nas nasadali martania na nejaku ich planetu a zabudli na nas :-D cize sme v podstate ich rybycky :)

jj presne :-D :-D ale o tych martanoch pochybujem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:35

Aj mne je strasne smiesne,ked je to vedecky a faktami podlozene,ako sme vznikli,ze este v tejto dobe moze niekto verit,ze nas svet a nas stvoril boh.A kto stvoril boha?


Naposledy upravil Whistler dňa 04.01.2007 12:35, celkovo upravené 1






_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:35

presne D.O.D.O mas pravdu a k ktomu este sak podla mna lje leospsie verit ze po smrti este nieco exizstuje ako ekby som mal verit tomu ze som z opice a a ze po smrti ma len zozeru cervy ved to je na zamyslenie a potom my povedz ze ako vznik svet len tak? inak mas birmovku? ked ti t nieco hovori a aasi ches mat svadbu aj v kostole alebo tu bude chcet priatelka a tam budes mat nauku tak sa poucis no niekomu net pomoci :(
tieto slova nepatrili dodovi s nim suhlasim


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:36

marian100 píše:
presne D.O.D.O mas pravdu a k ktomu este sak podla mna lje leospsie verit ze po smrti este nieco exizstuje ako ekby som mal verit tomu ze som z opice a a ze po smrti ma len zozeru cervy ved to je na zamyslenie a potom my povedz ze ako vznik svet len tak? inak mas birmovku? ked ti t nieco hovori a aasi ches mat svadbu aj v kostole alebo tu bude chcet priatelka a tam budes mat nauku tak sa poucis no niekomu net pomoci :(
tieto slova nepatrili dodovi s nim suhlasim


Zozeru ta cervy tak ci tak,ci si myslis,ze ked ta pochovaju tak vstanes z mrtvych a pojdes do "neba" aj s telom a truhla ostane prazdna ci co? :D







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:43

Whistler píše:
Aj mne je strasne smiesne,ked je to vedecky a faktami podlozene,ako sme vznikli,ze este v tejto dobe moze niekto verit,ze nas svet a nas stvoril boh.A kto stvoril boha?


Na Slovensku je 84% veriacich. Nechce sa mi hľadať, ale uvedom si, koľko veriacich je vo svete. A to nemyslim len katolikov. Aj Islamisti, Budhisti... majú svojho boha a veria, že ich stvoril práve boh. Čiže robiť si srandu z toho, že niekto verí v Boha je dosť nemiestne...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:44

D.O.D.O píše:
Na Slovensku je 84% veriacich. Nechce sa mi hľadať, ale uvedom si, koľko veriacich je vo svete. A to nemyslim len katolikov. Aj Islamisti, Budhisti... majú svojho boha a veria, že ich stvoril práve boh. Čiže robiť si srandu z toho, že niekto verí v Boha je dosť nemiestne...

a co z toho? akurat vojny


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:49

Whistler píše:
Zozeru ta cervy tak ci tak,ci si myslis,ze ked ta pochovaju tak vstanes z mrtvych a pojdes do "neba" aj s telom a truhla ostane prazdna ci co? :D


keby si bol veriaci vies ze dusa ide do neba pekla alebo ocistca a pri poslednom sude ked pride boh na svet po 2 krat nastane posledny sud a ty ktory budu zit sa tiez rozdelia na tych co pojdu do neba pekala alebo ocistca a ty co uz zomreli dostanu telo a pojdu spolu s telom do neba


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:51

marian100 píše:
keby si bol veriaci vies ze dusa ide do neba pekla alebo ocistca a pri poslednom sude ked pride boh na svet po 2 krat nastane posledny sud a ty ktory budu zit sa tiez rozdelia na tych co pojdu do neba pekala alebo ocistca a ty co uz zomreli dostanu telo a pojdu spolu s telom do neba


sorry ale ja tomu absolutne neverim :roll: je to ako rozpravka pre dospelych... podla mna su to kecy. suhlasim s JanoF :nodhead:







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:51

D.O.D.O píše:
Tak ako je tebe smiešny názor, že človeka stvoril Boh, tak aj mne je smiešne, keď niekto povie, že sme vznikli z opice. Keď sa ti to nepáči dobre, ale smiať sa z názoru a presvedčenia druhých nemusíš...
az nato ze ta opica je dokazana, boh je dokazany len zo strany krestanov, ako pises kazdy ma nazor iny, preto som napisal ze nic v zlom ;)

POM4R4NC píše:
jj presne :-D :-D ale o tych martanoch pochybujem
preco? je to taka ista stupidita ako to s tym bohom alebo inym bohom ineho nabozenstva :)

marian100 píše:
presne D.O.D.O mas pravdu a k ktomu este sak podla mna lje leospsie verit ze po smrti este nieco exizstuje ako ekby som mal verit tomu ze som z opice a a ze po smrti ma len zozeru cervy ved to je na zamyslenie a potom my povedz ze ako vznik svet len tak? inak mas birmovku? ked ti t nieco hovori a aasi ches mat svadbu aj v kostole alebo tu bude chcet priatelka a tam budes mat nauku tak sa poucis no niekomu net pomoci :(
tieto slova nepatrili dodovi s nim suhlasim
odkial vies ze ta iba zozeru cerviky?

co sa tyka svadby, tak mas pravdu nemam birmovku a nevidim dovod, vsetko je otazka penazi, mal by si sa zobudit do reality ;) a nesnivat
mam kamarata ktory nemal birmovku a nieje ani pobozny, mal svadbu a ani jeho nastavajuca nemala ani birmovku ani nebola pobozna, ale ich rodina chcela aby mali slusnu svadbu kedze babicky pobozne boli a tri krat hadaj kde sa zobrali :rolleyes:

D.O.D.O píše:
Na Slovensku je 84% veriacich. Nechce sa mi hľadať, ale uvedom si, koľko veriacich je vo svete. A to nemyslim len katolikov. Aj Islamisti, Budhisti... majú svojho boha a veria, že ich stvoril práve boh. Čiže robiť si srandu z toho, že niekto verí v Boha je dosť nemiestne...
moja predstava o kazdom jednom nabozenstve je takato, je to jednoducho krasa ;) teraz si kazdy pomysli neveri a smeje sa ale pritom sa mu to paci :? ano lebo pred xy rokmi kedy sa prve nabozenstva objavovali si myslim ze to bolo aby niekto ukazal nizsej sorte ze on je nad nimi a aby verili v neho, postupom casu sa to dopracovalo do terajsej fazy a prerastlo to v dokonalu mafiu ;)

preco slovo mafia? lebo sa tam peru nehorazne velke peniaze, mozno to vyzera ze u niekoho v dedine stoji kostol dajme tomu len tak, mozno naco investovat do niecoho co este stale je? a ked sa tomu nieco stane tak sa vyzbieraju peniaze a kupi sa novy kostol, resp zaplati stavba.

cez 30-40% pozemkov na svete vlastnia krestania, vsetko je jednym slovom o prachoch ;)
ale je zbytocne sa hadat ak ty si krestan a ja nie, nema to cenu lebo tvoje presvedcenie je jasne a moje tiez a tazko dam samorezku do zeleza :o))


POM4R4NC píše:
a co z toho? akurat vojny
toto je zas na dalsiu temu, vojny? ak by nebolo volakedy vojen tak teraz nemas svoj mobilny telefon pri sebe, pc by vyzeralo este ako za komunizmu ak by vobec nejake bolo na tvojom, ci mojom alebo inom stole







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:52

asi tak. nebrante sa tomu, seci sme potomkovia simpanzov. ale to nieje tak ze sa dvaja simpanzi sustali a vznikol clovek, to ide z opice vyvin. ale zrejme mate zanietenu mysel a ked vam niekto povie ze ste z opice, predstavite si ze vas pradedo bol opica. :roll:
vedecky dokazane je ze sa desattisice rokov ludia vyvyjali. tak neviem o com to tu basnite? ved ste sa to aj v skole ucili! na prirodovede, prirodopise.
kto stvoril boha? boh len tak zrazu bol? alebo co?podla teoretickej stranke, sa zda vedecka verzia urcite 1000x vierohodnejsia.
sorry ze som sa tu tak rozpisal, ale trosku ma nastvali tie dialogy, ktore kladu protiklady. chcel som vyjadrit svoj nazor.

inak ludia z vierou kukam ze do toho idete tvrdo, prave preto som napisal takyto kriticky prispevok. :filth:

//boha stvorila cirkev, aby mohla ovladat ludi.
verim ze Jezis existoval, ale neverim ze mal magicke schopnosti. ked chces vidiet magicke schopnosti, zahraj si world of warcraft







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:54

marian100 píše:
keby si bol veriaci vies ze dusa ide do neba pekla alebo ocistca a pri poslednom sude ked pride boh na svet po 2 krat nastane posledny sud a ty ktory budu zit sa tiez rozdelia na tych co pojdu do neba pekala alebo ocistca a ty co uz zomreli dostanu telo a pojdu spolu s telom do neba
vidis a toto je totalna blbost, ako mozes ist niekam s telom? v tom pripade sa do neba nedostane ani 1% populacia, mozes si otvarat hrob za hrobom ;) telo je fyzicka schranka, cize ked uz tak mozno dusa by mohla niekam odcestovat ale telo urcite nie ;) alebo dostanu telo niekoho ineho? alebo novu telesnu schranku? :o)))


n0zZle12 píše:
sorry ale ja tomu absolutne neverim :roll: je to ako rozpravka pre dospelych... podla mna su to kecy. suhlasim s JanoF :nodhead:
zas az take kecy to niesu, su to dobre sformulovane kecy :o) a ten kto je najvyssie sa len zabava natom, kedze vzdy je niekto nad nami a tak to plati aj v tomto....







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:55

tak sa mi zda ze okrem dodoa ste tu skoo vsetci zaryty ateinsti a nema vyznam vas presviecat dodo mozno v nieco veri mozno sa mylim ale ulohou krestana je privedzat ludi k bohu tak som s ao to pokusil ale s vami sa neda boh s vami :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:56

Whistler píše:
Samo o sebe je nabozenstvo a vsetko okolo toho blud.... :)


marian100 píše:
no ta to podla toho ci ta vyvchovvaju vo viere alebo nie


mna vychovali vo viere a mam zopar nezodpovedanych otazok ani priamo od farara !!!!!

skuste :lol:

boh stvoril adama a evu . to si myslim kazdemu jasne :) a oni mali 2 synov, kain a abel ,urcite sa nemylim ;)
a otazka znie, ako sa potom rodila populacia? syn s matkou ? :lol:
toto som sa pytal aj farara,ked sme boli v tabore, a ostal bez slov

mal som este asi 2 take podobne otazky ale nemozem spomenut sakra

a dalej, hystoricke vykopavky , nalezy dinosavrov a vsetky podklady sa skade vzali?? v biblii sa nic nespomina o takych tvoroch a toboz ne ze to boh stvoril
tak jak ej to potom?

som vedeny k viere ale fakty su fakty ,takze taktiez nesom ktomu nakloneny







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:57

Citácia:
...preco slovo mafia? lebo sa tam peru nehorazne velke peniaze, mozno to vyzera ze u niekoho v dedine stoji kostol dajme tomu len tak, mozno naco investovat do niecoho co este stale je? a ked sa tomu nieco stane tak sa vyzbieraju peniaze a kupi sa novy kostol, resp zaplati stavba.

cez 30-40% pozemkov na svete vlastnia krestania, vsetko je jednym slovom o prachoch
ale je zbytocne sa hadat ak ty si krestan a ja nie, nema to cenu lebo tvoje presvedcenie je jasne a moje tiez a tazko dam samorezku do zeleza :o))...


Nebudem to tu už ďalej rozvádzať, ale musíš si uvedomiť rozdiel medzi vierou a cirkvou. Toto, čo si napísal, s tým s tebou súhlasím, lebo ja oddeľujem cirkev a vieru. Cirkev riadia ľudia, čiže stále ide o peniaze, ale viera je v človeku a nezávisí od peňazí.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:58

mrsairus píše:
mna vychovali vo viere a mam zopar nezodpovedanych otazok ani priamo od farara !!!!!

skuste :lol:

boh stvoril adama a evu . to si myslim kazdemu jasne :) a oni mali 2 synov, kain a abel ,urcite sa nemylim ;)
a otazka znie, ako sa potom rodila populacia? syn s matkou ? :lol:
toto som sa pytal aj farara,ked sme boli v tabore, a ostal bez slov

mal som este asi 2 take podobne otazky ale nemozem spomenut sakra

a dalej, hystoricke vykopavky , nalezy dinosavrov a vsetky podklady sa skade vzali?? v biblii sa nic nespomina o takych tvoroch a toboz ne ze to boh stvoril
tak jak ej to potom?

a dalej napr,
je viac nabozenstiev, jedny uznavaju boha, hruhy sochu, ci niekto roznych duchov a pod
kazdy z tej viery veri ze ten jeho boh je pravy
skade vedia ze to nemusi byt ten druhy?ak by naozaj nejaky bol existoval tak by bol jeden
a niekto si vymyslel ta si vymyslime aj my
asi tak

som vedeny k viere ale fakty su fakty ,takze taktiez nesom ktomu nakloneny







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.01.06
Prihlásený: 20.12.13
Príspevky: 247
Témy: 36
Bydlisko: Daleko na v...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 12:58

ulohou cirkvi je povedat co sa stalo a uz veda je od toho aby vysvetlila ako to ti povie kazdy farar


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 24.09.06
Prihlásený: 15.07.23
Príspevky: 1427
Témy: 37
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:01

uplne suhlasim s JanoFom
imho si boha vymysleli chudobny ludia v "tazkych casoch" aby mali iba aku taku podporu.. a v posmrtny zivot veria iba ti co sa boja smrti, resp. nevedia prijat realitu..
(btw. aj tak verim ze boh je mimozemstan!)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:02

mrsairus píše:
mna vychovali vo viere a mam zopar nezodpovedanych otazok ani priamo od farara !!!!!

skuste :lol:

boh stvoril adama a evu . to si myslim kazdemu jasne :) a oni mali 2 synov, kain a abel ,urcite sa nemylim ;)
a otazka znie, ako sa potom rodila populacia? syn s matkou ? :lol:
toto som sa pytal aj farara,ked sme boli v tabore, a ostal bez slov

mal som este asi 2 take podobne otazky ale nemozem spomenut sakra

a dalej, hystoricke vykopavky , nalezy dinosavrov a vsetky podklady sa skade vzali?? v biblii sa nic nespomina o takych tvoroch a toboz ne ze to boh stvoril
tak jak ej to potom?

som vedeny k viere ale fakty su fakty ,takze taktiez nesom ktomu nakloneny


Adam a Eva - vlastne celý starý zákon sa nesmie brať doslovne, príbeh o Adamovi a Eve je ako legenda. Napr aj stvorenie sveta, tých sedem dní vôbec nemuselo byť sedem dní, ale sedem miliárd rokov a to by možno aj súhlasilo s vedeckými výpočtami. Proste Biblia nie je o faktoch, v Biblii musíte hľadať hlbšie súvislosti.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:02

marian100 píše:
keby si bol veriaci vies ze dusa ide do neba pekla alebo ocistca a pri poslednom sude ked pride boh na svet po 2 krat nastane posledny sud a ty ktory budu zit sa tiez rozdelia na tych co pojdu do neba pekala alebo ocistca a ty co uz zomreli dostanu telo a pojdu spolu s telom do neba


:loony: :shock: tomu naozaj veris? :( ach jaj no dobre ver si uz to radsej neham tak :(







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.04.06
Príspevky: 728
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:03

a co ked clovek co napisal bibliu bol klamar? bibliu spisal clovek, ona nespadla z neba a clovek klame dnes, klamal vcera klamal aj pred 2000 rokmy... co ked je cela biblia klam, klam ludstva?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:04

ozaj vy veriaci, co alebo kto si myslite ze je boh? bytost? alebo nejaky dedko?







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:04

xyz píše:
a co ked clovek co napisal bibliu bol klamar? bibliu spisal clovek, ona nespadla z neba a clovek klame dnes, klamal vcera klamal aj pred 2000 rokmy... co ked je cela biblia klam, klam ludstva?


Aj keď je to klam, ale keby každý žil podľa zásad v Biblii, bol by raj na zemi ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:04

xyz píše:
a co ked clovek co napisal bibliu bol klamar? bibliu spisal clovek, ona nespadla z neba a clovek klame dnes, klamal vcera klamal aj pred 2000 rokmy... co ked je cela biblia klam, klam ludstva?


biblia sa ZAKLADA na faktoch... vacsina je domyslena







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:07

itsgoingd píše:
uplne suhlasim s JanoFom
imho si boha vymysleli chudobny ludia v "tazkych casoch" aby mali iba aku taku podporu.. a v posmrtny zivot veria iba ti co sa boja smrti, resp. nevedia prijat realitu..
(btw. aj tak verim ze boh je mimozemstan!)


bibliu a vieru si nevymisleli chudobni ludia... vymislela ju vyssia mocenska organizacia na to, aby ovladala tychto chudobnych a nevzdelanych ludi. proste boli ovladani, sposobom, dones obetu, alebo zaplat dane, inak ta boh potresta. nieco take.
a v neiktorych rodinach si vieu uchovali dodnes, aj ked je to tak, ako som napisal hore.

//boh mala byt bytost ktora vladne nebu.
lenze ked chudpbni ludia nerobili oto co im bolo povedane tak cirkev povedala boh ta potresta... omg co to za blbost!

je mi jasne, ze ked umrem, tak budem maximalne tak plnka do rakvy, a nepojde moja dua a telo niekam za bohom.
aj ked sa to tak vezme, viera je pre mna akousi oporou, ked mi umrie niekto najblizsi. poviem si, ze sa na mna zhora pozera... :?







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 31.08.06
Prihlásený: 24.09.12
Príspevky: 68
Témy: 7
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:10

eXistenZ píše:
bibliu a vieru si nevymisleli chudobni ludia... vymislela ju vyssia mocenska organizacia na to, aby ovladala tychto chudobnych a nevzdelanych ludi. proste boli ovladani, sposobom, dones obetu, alebo zaplat dane, inak ta boh potresta. nieco take.
a v neiktorych rodinach si vieu uchovali dodnes, aj ked je to tak, ako som napisal hore.

//boh mala byt bytost ktora vladne nebu.
lenze ked chudpbni ludia nerobili oto co im bolo povedane tak cirkev povedala boh ta potresta... omg co to za blbost!


Opäť si pletiete vieru a Cirkev. V biblii nemáš nikde napísané, že keď nebudeš robiť to, čo povie cirkev, tak je s tebou zle. Toto iba odvodila CIRKEV, lebo jej to vyhovuje. Ešte raz opakujem nepleťte vieru v Boha a Cirkev!


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:10

n0zZle12 píše:
biblia sa ZAKLADA na faktoch... vacsina je domyslena


biblia sa zaklada na faktoch?!
to si nemysim. vela z nej je bludnych. resp. nejake zakladne fakty tam urcite su, ale vecsina toho (hlavne vytvorenie zeme za 7 dni a stvorenie cloveka) si vymisleli stari knazi, a duchovni







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:13

D.O.D.O píše:
Opäť si pletiete vieru a Cirkev. V biblii nemáš nikde napísané, že keď nebudeš robiť to, čo povie cirkev, tak je s tebou zle. Toto iba odvodila CIRKEV, lebo jej to vyhovuje. Ešte raz opakujem nepleťte vieru v Boha a Cirkev!


lenze viera je uzko spojena z cirkvou.
keby nebolo viery, nebola by cirkev.
keby nebola cirkev, nebolo by viery.
keby nebola viera a ni cirkev, nebolo by tolko vojen medzi tymi statmi za uralom.
biblia boa tiez spisana cirkevnymi, resp. duchovnymi ludmi. ti si ju museli vymisliet. pretoze vazne NEVIEM, odkial by zobrali informacie, ako boh stvoril zem, ako boh stvoril cloveka. co dosel na zem a povedal im to? alebo im poslal videopasku s nahravkou ne?







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o viere a všetkého čo s tým súvisi

Registrovaný: 03.03.06
Prihlásený: 03.06.20
Príspevky: 799
Témy: 159
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2007 13:13

Ludia vsak kazdy ma na to iy nazor. Je podla toho ci su to ludia tzv KDH-aci alebo normal ludia co az tak vieru nemusia. Je to moj nazor. Nechcel som nikoho urazit


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 162 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sutaz na web stranke a co s tym suvisi

v Ostatné

6

734

16.01.2009 15:49

mondzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Update vsetkeho

v Ostatné programy

10

1043

05.12.2008 23:53

Kosak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sifrovanie a backup vsetkeho

v Pevné disky a radiče

1

610

28.04.2019 13:58

Sykes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s nacitanim viacmenej vsetkeho

v Operačné systémy Microsoft

11

528

19.04.2008 15:31

makoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zablokovanie všetkého zvonku a v lan povolene

v Bezpečnosť a firewally

3

399

21.08.2014 9:45

Xtriker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Docasne mrznutie vsetkeho pri zapise na SSD

v SSD disky

8

632

09.12.2016 22:32

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s počítačom, podľa všetkého v chladení procesora

v Intel - Integrated Electronics

21

1032

23.06.2012 10:45

toxic0987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSi 970 Gaming odpájanie a mrznutie všetkého pri kopírovaní dát

v AMD čipové sady

24

799

10.10.2017 20:48

petik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zľavový kód - otto.sk - Pánska a dámska móda všetkého druhu

v Krčma

0

468

05.03.2015 17:01

samson3333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo s tým ???

v Optické zariadenia

12

735

11.01.2011 19:14

Ixtlan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo s tým?

v Webdesign

22

1272

02.01.2008 1:26

borec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1903

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1841

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2289

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co je s tym ?

v Databázy

2

720

02.02.2008 10:33

tatysp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WEBDESIGN - iwax.tym.sk

v Webdesign

7

855

01.02.2007 11:12

jord Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra