[ Príspevkov: 541 ] 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 13:22 | Veda vs Viera

Spartan.Ex píše:
To je mi jasné, ale prečo je o rodine práve kresťanský sviatok, vzhladom na nározy ateistov by som povedal, že budete celú myšlienku VIanoc bojkotovať a spravíte si nejaký sviatok, ktorý bude o rodine hocikedy inokedy.



To krestania si Vianoce presunuli na pohansky sviatok. Preco ich neoslavuju 24. juna? A celu myslienku Vianoc ako krestanskeho sviatku bojkotujem. Nechodim na omsu ani na spoved, nemam doma ani jeden kriz ani jaslicky. Mam strom, ktory toho vela s krestanstvom nema a na nom gule. Ziadneho anjela, hoci ten nie je krestansky symbol, takze to je irelevantne.

Z krestanskych sviatkov slavim velku noc, aj ked sa neda povedat, ze ju slavim. Jednoducho si pripravim tradicne jedlo a nazeriem sa kolko vladzem. Nie preto, ze vraj nejaky Jezis pred 1980 rokmi vstal z mrtvych, ale preto, ze som tak od malicka nauceny a je to tradicia. Babka ma z toho tiez radost, lebo je to jedna z chvil, ked sa rodina stretne. Nestretvame sa kvoli tomu, ze si myslime, ze si treba uctit zmrtvychvstanie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479 | 479
Bydlisko: Považská By...
NapísalOffline : 10.01.2015 13:29 | Veda vs Viera

Cirky píše:
V škole más na výber či budeš mať náboženstvo alebo etiku... :) veľa ľudí sú kresťania a vylúčenie náboženstva by neprivítali... ináč dosť kruté vyučovanie metódy som mal na náboženstve, takmer som dostal ,,neprospel" :D lebo som sa pýtal na otázky ktoré ma zaujímali a katechetka odmietala odpovedať... napr či aj Boh platí koncesionárske poplatky.. ona ma za to poslala za dvere.. to je sloboda prejavu?

Jasne ze mas na vyber ale keby nebolo nabozenstvo tak nemusi byt ani etika ktoru sme mavali nultu hodinu kde kazdy aj tak driemal a nic nerobil. Bola to maximalne zbytocna hodina.

Daron ked uz spominas to jedenie, napada ma dalsi nezmysel, post. V minulosti to malo taky zmysel, ze si ludia nieco odopreli a jedine co si mohli odopriet bolo maso lenze dnes ked si niekto neda maso a zozerie dva smazaciky s tatarkou a kilo hraniliek a mysli si ako sa posti tak je to smiesne. A celkovo cele je to smiesne...mne keby nepovie dedo ze je post a nemam jest maso tak ani neviem, ze nejaky je. Samozrejme vzdy do seba natlacim nejaky stejk alebo pecene kura tak ako hoci ktory iny den lebo mi je to jedno.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50 | 50
Bydlisko: Presov
Napísal autor témyOffline : 10.01.2015 14:07 | Veda vs Viera

Cirky píše:
V škole más na výber či budeš mať náboženstvo alebo etiku... :) veľa ľudí sú kresťania a vylúčenie náboženstva by neprivítali... ináč dosť kruté vyučovanie metódy som mal na náboženstve, takmer som dostal ,,neprospel" :D lebo som sa pýtal na otázky ktoré ma zaujímali a katechetka odmietala odpovedať... napr či aj Boh platí koncesionárske poplatky.. ona ma za to poslala za dvere.. to je sloboda prejavu?



hehe,ci boh plati koncesionarske poplatky,ma jebne :D


No tie zvyky a tradicie.
Priklad od nas z domu.
Je nedela.nemoze sa buchat,trieskat,pracovat,rubat drevo.ist na ryby!!!,umyvat auto,upratovat doma abla bla

Ale moze sa zametat,napr.vonku chodnik.varit co je v podstate tiez cinnost.no kto toto vymyslel. asi ako komu padlo.
Uz sa nehadam doma ohladom tychto..... ale ani to neriesim.
Furt hovorim ze nic sa mi doteraz nestalo ani nestane a secko pojde dalej v pohodke.
Ze pojdem do pekla. A ja na to ze oni so mnou lebo ma tam posielaju,a potom je klud :D


_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.08.11
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 2361
Témy: 11 | 11
NapísalOffline : 10.01.2015 14:10 | Veda vs Viera

Pockaj, pockaj to existuje nejaký zoznam zakázaných činností v nedelu ?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 07.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 10.01.2015 14:15 | Veda vs Viera

jasne.. a hlavne v nedeľu sa nesmie pracovať... to fakt toto môže byť zákonom kresťanstva v dnešnej dobe? :D


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50 | 50
Bydlisko: Presov
Napísal autor témyOffline : 10.01.2015 14:34 | Veda vs Viera

Ked im vravim ze to nikde nefunguje len na vychode tak na mna kukaju jak na debila
Ze oni by v zivote nerobili v nedelu lebo je to chore a nevem co


_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 14:41 | Veda vs Viera

Cirky píše:
napr či aj Boh platí koncesionárske poplatky.. ona ma za to poslala za dvere.. to je sloboda prejavu?

No tak prepáč, ale je to skutočne debilná a trápna otázka bez ohladu na vierovyznanie, politické presvedčenie, sexuálnu orientáciu alebo hocičo iné. Za to by som ťa poslal za dvere aj ja a to som teda velký liberál.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 07.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 10.01.2015 15:27 | Veda vs Viera

noa? otázka na ktorý som chcel odpoveď áno alebo nie.. začalo to jednoduchšími otázkami ako že ,,boh je všade" tak som sa pýtal či je ako vzduch či ho dýcham alebo ako má namysli že je všade vždy a stále.. a ona mi povie že nech niesom drzý... tak ako niekto niečo tvrdí a nevie to obhájiť nijakým spôsobom.. nehovoriac že nás nútili spievať náboženské pesničky a potom si polužiači navzájom robili posmešky nad mojím spevom a aj spevom iných a katechetka s apridávala... co už čo je za učenie toto :D tak som proste povedal že spievať nebudem a za som bol vyhodený za dvere


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 15:36 | Veda vs Viera

Tak takými otázkami si preukázal akurát vlasnú nechápavosť a neschopnosť pochopenia konceptu ako takého bez ohladu na to, či mu veríš, alebo nie a to nie čo sa týka pochopenia vecí ohladne náboežnstva, ale čo sa týka nepochopenia kontextu situácie. Ale predpokalám, že v tom veku to bolo spôsobené hlavne prehnanou snahou za každú cenu byť zaujímavý.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 15:44 | Veda vs Viera

Pretože neprijal dogmu bez logických otázok?? Je to úplne normálna otázka...


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 07.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 10.01.2015 15:45 | Veda vs Viera

no určite hej :) ale hlavne mi šlo o to, že som hodiny náboženstva, do ktorých ma nútili neznášal aj kvôli tomu, že sa tam nedalo diskutovať o ničom, proste tak to to je a takto to bude a kto sa zbytočne pýta pôjde za dvere... na iných hodinách som sa vždy spýtal na čokoľvek (okrem výšky na TUKE kde mi hneď bolo zdelené ak som niečomu nerozumel nech si to naštudujem v skriptách alebo na googli) aj na hlúposti ale sa mi to nejak snažili vysvetliť aj s humorom ale tu som hneď skončil za dverami :D o to viac som to neznášal a o to viac som bol provokačný.. proste vecí sú tak jak s apíše v Biblii a prečo su tak to už nemá vysvetlenie resp. to nech ma nezaujíma a len ,,trim hubu a krok"


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 15:47 | Veda vs Viera

walther píše:
Pretože neprijal dogmu bez logických otázok?? Je to úplne normálna otázka...

Nemusel to prijímať, ale myslím, že je to dostatočne jednoduchý koncept na to, aby sa dal pochopiť, bez ohladu na to, či tomu niekto verí, alebo nie.

To by som ale ešte pochoil, ale ako sa môže niekto tu chváliť tým, že sa opýtal takú sutpiditu, to fakt nechápem.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 15:51 | Veda vs Viera

Koncept je to skutočne jednoduchý. Kým to veda nevyvráti, je to doslovné. Keď niečo veda vyvráti, stávajú sa z toho obrazné vyjadrenia :)
A samozrejme to ešte závisí od toho, kto vysvetľuje, keďže koľko kresťanov, toľko vysvetlení..
Každý si to prispôsobuje pre seba. Pokiaľ je niečo pravda, tak na to nemôže existovať miliarda rozličných názorov... Aj samotní kňazi sa líšia v názoroch a prístupe, tak o čom to potom je? Obyčajná fraška a vyslovene ma zaráža, keď ich podporujú ešte aj takí mladí ľudia ako si ty. Keď obhajuje dogmy stará babka, ktorej to tlačil do hlavy farár celý život, ok... Ale pri tebe ma to vážne prekvapilo.


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 15:54 | Veda vs Viera

Ako konkrétne názory ja údajne podporujem.

Koncept toho, že Boh je abstraktný pojem a nechádza sa "všade" je podla mňa velmi jednoduchý a nevyžaduje zvláštnu mentálnu kapacitu ani dodatočné otázky na to aby to človek pochopil.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 07.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 10.01.2015 15:57 | Veda vs Viera

takže Boh je všade, to mi povie katechetka a nema sa pýtať prečo to tak je, prečo si myslí že je všade a čo to pod tým všade má namysli.... veď to je jednoduchá blbá otázka na ktorú som chcel vysvetlenie... menšiu mentálnu kapacitu majú skôr ľudia, ktorý sa na nič nepýtajú a zmieria sa s tým ako im niekto čo povedal.. napríklad sľuby R. Fica.. o tak povedal, tak sa nepýtajme a držme sa toho...


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 09.05.24
Príspevky: 1758
Témy: 123 | 123
Bydlisko: ruzomberok
NapísalOffline : 10.01.2015 15:58 | Veda vs Viera

Na jednej strane s vami suhlasim, ale na druhej strane zase vykreslujete cirkev ako taku za "zlo" a mate urcite aj pravdu, ale neni to len o tom. Tiez do kostola nechodim, ale tych par krat co som tam bol sa nasla kazen ktora bola pekna, mierena na rodinu a myslim ze si z toho vela ludi zobralo to svoje, utuzilo aspon scasti vztahy atd. Jasne ze sa vyuziva na manipulaciu a nie kazdy farar je dobry clovek, ci kazdy krestan...Ale ani koncept cirkvy ako takej nieje uplne nezmyselny, vela ludi potrebuje vieru k jestvovaniu a verim ze vela ludi aj privedie na lepsie chodnicky.


_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 16:01 | Veda vs Viera

C0lder, áno, ľudia potrebujú "niečo", a presne tá potreba je to, čo cirkev odjakživa využívala. Ľudia potrebujú mať nad sebou nejakú autoritu, ktorú môžu slepo nasledovať... Ako ovce. Však vedecké štúdie potvrdili už nie raz, že väčšina ľudí vykazuje stádovité správanie, čiže...
Či je človek dobrý alebo nie vôbec nezávisí od toho, či je veriaci alebo nie. Problém nastane vtedy, ak veriaci ľudia začnú vykrikovať, že dobrým je človek len vďaka bohu a inak by z neho bol sexuálny deviant, ktorý by vraždil a znásilňoval všetko, čo by mu prišlo pod ruku.... Ako spartan včera.. Že cirkev udržovala morálku a inak by sa rozpadla spoločnosť.. A že zastrašovanie je vraj úplne super :lol:


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 16:04 | Veda vs Viera

Cirky píše:
takže Boh je všade, to mi povie katechetka a nema sa pýtať prečo to tak je, prečo si myslí že je všade a čo to pod tým všade má namysli.... veď to je jednoduchá blbá otázka na ktorú som chcel vysvetlenie... menšiu mentálnu kapacitu majú skôr ľudia, ktorý sa na nič nepýtajú a zmieria sa s tým ako im niekto čo povedal.. napríklad sľuby R. Fica.. o tak povedal, tak sa nepýtajme a držme sa toho...

Takže na jednej strane tomu neveríš a robíš si z toho srandu a na druhej strane potrebuješ vysvetlenie... to je skutočne zaujímavé.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 16:07 | Veda vs Viera

Samozrejme, že potrebuje vysvetlenie. Každý človek, ktorý má aspoň trochu sebazáchovy a netrpí stádovitým syndrómom, potrebuje vysvetlenie, keď mu niekto začne tlačiť do hlavy kaleráby... Nepochopím, ako niekto môže prijať takéto vyjadrenia ako fakty bez toho, aby sa pýtal otázky. Ak mi niekto niečo tvrdí, že "TAKTO TO JE", tak ma zaujímajú detaily a chcem to chápať. Je jedno, či ide o vieru, technické veci, umelecké veci.. Proste mi to musí dávať zmysel. Keď to má očividné diery, tak bohužiaľ.


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 16:10 | Veda vs Viera

Odignorovať ho?... Keď mi nejaký finančný sprostredkovatel z OVB začne ponúať úžasné fiančné produkty, určite sa mo nezačnem pýtať na vysvetlenie, iba mu poviem, že nemám záujem.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 16:11 | Veda vs Viera

A keď si s daným finančným sprostredkovateľom donútený byť v pravidelnom kontakte, lebo inak sa ti obráti celá dedina a rodina chrbtom?


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 16:12 | Veda vs Viera

Tak sa zachovám asertívne a celá dedina a rodina sa ku mne obrátia chrbtom, tak som sa zachoval už nespočetne vela krát.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 16:17 | Veda vs Viera

A napriek tomu slepo veríš bez toho, aby si mal otázky... Klobúk dolu pred schopnosťami ohľadne vymývania mozgov, aké predvádza kresťanstvo. Páči sa mi ale, ako väčšina kresťanov odsudzuje moslimov, pričom by si kľudne obe náboženstvá mohli podať ruku :lol:


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 16:19 | Veda vs Viera

Určite neverím slepo, mám to velmi zracionalizoované a nikdy som žiadneho moslima neodsudzoval, dokonca poznám dvoch dlhodobo a nemám s nimi žiadny problém.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 16:22 | Veda vs Viera

Čo znamená v tvojom prípade zracionalizované? Že celá Biblia je len knihou obrazov a veríš si ako sa ti zapáči? Tj. pravidlá, ktoré sa ti páčia, akceptuješ (napr nezabiješ), ale tie, ktoré ti nevyhovujú, ignoruješ (povedzme používanie antikoncepie)?


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 16:23 | Veda vs Viera

V podstate áno, ale k tomu čo z toho sa mi "páči alebo nepáči" pristupujem viac komplexne.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 16:30 | Veda vs Viera

A práve ľudia ako ty ma utvrdzujú ešte viac v tom, že je to celé len jeden veľký nonsens :) Neexistuje, aby jeden boh prikázal časti populácie, aby nikdy nepoužívali antikoncepciu, a zvyšok smie.. Pričom obe skupiny to "cítia v srdci ako správne"... Neskutočné rozpory, ale všetci sa budete aj naďalej označovať za kresťanov, pričom každý si z toho vyberá pokrytecky len časti, ktoré sa mu páčia. Viera nie je nákupné stredisko, po ktorej môžeš pobehovať a vyberať si "toto sa mi páči, toto nie". Buď verím alebo nie. Ak mám veriť povedzme kresťanstvu, tak hádam so všetkým, čo k tomu patrí.
To môže nabehnúť Jožko z hornej-dolnej, povedať že on verí v boha, ale žiadne prikázanie mu nevyhovuje. Stále bude považovaný za kresťana? Asi nie, že? Selektívna viera je nezmysel. Ak sa radím k miliónom veriacich, tak je predpoklad, že všetci vyznávame rovnaké hodnoty, rovnaké pravidlá atď.

Vtedy je to pravá viera, ak si ju nemusím prispôsobovať. Ak si ju každý človek prispôsobí, o čom to wtf je?

Vieš, nikto nemá kapacitu na to, aby naozaj overil, či boh existuje alebo nie. Proste na to nemáme prostriedky ani nič. Ale keď ti milión ľudí bude tvrdiť, že boh existuje, ale každý jeden ho opíše inak, máš vcelku vysokú šancu, že daný boh vlastne vôbec neexistuje a každý človek len vyjadruje svoju túžbu po vysvetlení vlastnej existencie a dúfa, že jeho život má aspoň trochu význam...


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 16:33 | Veda vs Viera

Ešte raz píšem nevyznávam nevyhnutne kresťanskú vieru vo všetkých jej bodoch napriek tomu, že verím v Boha a chodím do kostola.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 10.01.2015 16:57 | Veda vs Viera

Nic si z toho nerob, skutocnych krestanov je malo. Taki moslimovia su v tomto doslednejsi a nevyberaju si co im pasuje. Velmi zlahcene by sa dalo povedat ze veria viac ako krestania, resp. su poslusnejsi.

Niekto by to co robis mohol nazyvat pokrytectvom.

// Spojený príspevok Sob 10.01.15 17:00

Ja si to predstavujem tak, ako vztah. Nieco davas a nieco beries. Vacsina ludi ale chce len brat a nic nedavat, tak si z nabozenstva beru len to, co im pasuje.
Ked raz ten boh vyzauduje nejake ustupky z tvojej strany, tak by si ich mal dodrziavat. O com je inak tvoja viera?

// Spojený príspevok Sob 10.01.15 17:06

Mna by zaujimalo comu veris. Ja ti kludne na vsetko odpoviem. Neverim, ze ked budem robit nieco zle, ze pojdem do pekla, rovnako neverim, ze ked budem robit dobro, pojdem do neba.
Robim dobre veci preto, ze chcem, nie preto, ze je to niekde napisane, alebo farar povedal.
Tiez si nemyslim, ze ked poviem fararovi svoje hriechy a on uveri, ze lutujem, bude mi odpustene.
Tiez si nemyslim, ze ked si dam oblatku s vinom prijemem telo jezisa krista, rovnako ako neverim, ze premenil vodu na vino a ani tomu pribehu ako jednou rybou nakrmil kopu ludi.
Nemusim mat 10 prikazani, aby som si ctil rodicov. A nebudem synovi robit zo zivota peklo ked si najde priatelku inej viery, ako sa to este aj dnes v roku 2015 robia ludia na vychode.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 10.01.11
Prihlásený: 06.06.22
Príspevky: 1079
Témy: 36 | 36
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 10.01.2015 17:10 | Veda vs Viera

Čo si myslíte o tom ako cirkev postupuje k vede? Dávnejšie bola napríklad evolučná teória cirkvou a teda aj kresťanmi zavrhovaná a vymyslená no teraz je akceptovaná. Teória veľkého tresku detto. Nedávno František povedal niečo v tom zmysle že Veľký tresk nevylučuje Boha. No to že akýkoľvek boh nebol potrebný k veľkému tresku je vec druhá :)


_________________
Zostava: zobraziť
CPU Intel i5 4460 oc 3,40GHz
VGA Gigabyte GTX 960 2GB
RAM Kingston 8GB 1600MHz CL9
MB MSI H97 PC Mate
PSU Seasonic S12II 620W
HDD Seagate Barracuda 7200.12 2TB
CASE Bitfenix Merc Beta
OS Windows 8.1 Pro
PHONE Oneplus 3
 [ Príspevkov: 541 ] 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19


Veda vs Viera



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Youtube na Panasonic Viera 2010

v TV

11

1160

09.11.2015 20:03

walther

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Panasonic viera problem s prepojenim

v TV

7

1979

08.07.2008 23:21

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

50" 3D Plazma Panasonic Viera

v Ostatné

0

378

19.06.2012 20:00

Deimos

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

drziak na stenu pre Plazma Panasonic Viera TH-37PX80EA

v Ostatné

0

2122

28.07.2010 22:43

alkex

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: Plazma 42" Panasonic Viera TH-42PX80EA - 250 EUR

v Predám

2

1098

04.07.2012 13:06

Deimos



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF