Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:46

Mego píše:
Hej a to bola kniha od ktorej sekty?


Od takej istej ako je cirkev ;) samozrejme že štát dotuje cirkev... farárom padajú výplaty z neba?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:49

+ ziskavia naozajstne dotacie(nie vymyslene ako dotacie na pochody) + milodary(niekde som cital ze sa odhaduje cez 60mil € rocne) + platy za ucenie nabozenstva na skole a pod. Cize ja ich platim, nedobrovolne ale platim.

// http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/3 ... ej-platit/ ... 37mil€ ( pre predstavu miliardu korun), to by bolo radosti medzi homosexualmi ....







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:55

Ako som písal, otvorenie tejto témy pre verejnosť by určite neprekážala ani cirkvi, oni by sa v pohode odlúčili, ale zistilo by sa, že by sa musel štát zadĺžiť na 300 rokov aby cirkev vyplatil a to by boli ešte len farári bohatí....
sčítavanie majetku cirkvi za účelmi odluky cirkiv od štátu nemá žiadny zmysel, nakolko reštituovaná bola iba časť majetkov.

A na to, že sa podarí raz cirkev zrušiť a vyvlastniť, na to môžete rovno zabudnúť, o to sa pokúšali iné kapacity 2 000 rokov a nikomu sa to neporadilo a ani nepodarí.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 10:07

Spartan.Ex ja to chapem a som si toho vedomi, obycajny farari by z toho nemali nic. Kazdopadne musel som reagovat na tu hlupost s platenim pochodov. Keby spomenul policiu, ktora musi pri pochodoch asistovat, ok to stoji nieco, tak isto zdravotna sluzba, ktora musi byt pri podobnych eventoch(ale to sa mi zda ze plati usporiadatel). Ja pevne verim, ze sa raz od cirkvi odlucime.
Ako je to v sucastnosti ubudaju ludia na omsiach alebo pribudaju, ci je to stale rovnake?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 10:09

Odlúčenie nebude nikdy, alebo sa ho minimálne nedožiješ, musím ťa sklamať, lebo aj keby to malo dostatočnú podporu verejnosti, finančne to nepripadá v úvahu.

Podla mojich subjektívnych sledovaní je to +- rovnaké, u nás sa ten kostol aspoň na 75% v nedelu zaplní vždy.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 10:45

Mego - zadarmo je to preto, aby nemuseli platit dan. Tak je to zadarmo, ale je nemyslitelne, aby fararovi niekto nedal za krst, svatbu, pohrebm vysvetenie domu, atd nejake eura.
Nehovoriac o ostatnych veciach, ktore ludia platia, lebo si myslia, ze to je spravne.

Pochody homosexualov nie su platene z tvojich dani, su platene oragnizatormi. Ty organizujes take pochody?

Ci Jezis existoval je uplne irelevantne, meno nic neznamena. Ide o tie rozpravky, ktore sa o nom pisu a o vsetky tie pribehy od "stvorenia" sveta.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 10:52

Lebo o tých "rozprávkach" absolútne nič nevieš. Hovorí tie niečo pojem "podobenstvo"? tie veci boli písané 2 000 a viac rokov dozadu a tak aj písané sú, ich účelom je vyjadriť nejakú myšlienku, nie zabaviť ťa. Keď si to potom pozrie človek, ktorí netuší čo je podstatou biblie, alebo inej svätej knihy a číta to ako nejaký román, samozrejme, že tomu nechápe, ale to je jeho kniha.

Ako neberiem ti ateizmus ani ťa o ničom nepresviedčam, ale vzhladom na povahu a motívy Biblie je arugment, že texy v nej sú "rozprávky" skutočne blbý.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2015 11:02

Par krat som bol v kostole so zenou ,nechcem nikoho urazit ale fakt sim sa snazil pocuvat o com tam rozpravaju a nedalo sa to.proste nezmysly
Od malicka som bol ateista,rodicia nas nenutili ani do cirkvy ani tam.mohli sme sa rozhodnut sami ako chceme.
Rodicia boli obidvaja katolici,veriaci ale po zlych skusenostiach prestali.ale o tom nam povedali az v dospelosti
Ja som si tie vsetky ceremonie spravil koli svadbe v kostole a zene.
Snazil som sa aj pktom tam chodit a pochopit.ale neda sa to.







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:07

Preco by nic nevedel. Vela z tych rozpravok su uznane "zazraky" cirkvou. POvazuju sa za skutocnu udalost. V minulosti ich cirkev tlacila ako realne veci a vrazdila koli tomu. To, ze ludia uz niesu tupe zveri a cirkev, aby to zahnala do autu povie zrazu, ze su to podobenstva nie je ok, takto lacno sa distancovat od toho co pachala. Zrazu sa to rozsiruju podobenstva, ktore ak sa opytas krestana ti nevie vysvetlit, ale odvolavat sa na ne bude. Nieco ako manzelstvo od boha pritom do 16teho storocia cirkev nepratizovala manzelsky obrad, jeho nerozlucitelnost uzakonil Inocent III, tak ake od boha? Samotna biblia bola tolko krat upravovana a doplnovana, ze je az nepekne ak sa na nu odvolavaju ludia. Uznavam, ze nesie urcity druh posolstva a historickeho poznania ( ja osobne uznavam iba udalosti, ktore sa daju overit rimskymi listinami a pod., kedze v tomto boli rimania svedomity). Taketo poslanie nesu aj knihy Osha a pod a nikomu v nicom nebrania a neriesia jeho slobodnu volu a moznost vybrat si zit ako ches.

20niceboy20 : Moja vina, moja vina, moja prevelika vina ... vtedy som si uvedomil ze sedim v chrame sekty, ktora ti vstiepuje. ze si nieco spachal a si vinny.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:13

Niekde zmizol môj príspevok... nevadí,

To či to bola, alebo nebola skutočná udalosť ja neskúmam, tých "príbehov" poznám dosť a nikdy som tam žiadnu zlú myšlienku nenašie. To ako sa to k tomu stavia cirkev ma nezaujíma, nakolko modrnú cirkev príliš neuznávam. Ako som ale písal, sú to podobenstvá a treba to adaptovať an dnešnú dobu a ak toho niekto nie je schopný, tak to samozrejme nemôže pochopiť.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:21

Takze veris, ze Jezis bol neposkvrnene pocaty, ze dotykom uzdravil slepeho, ze vstal z mrtvych? Veris, ze Eva bola stvorena z adamovho rebra?

// Spojený príspevok Sob 10.01.15 11:22

Spartan.Ex píše:
Niekde zmizol môj príspevok... nevadí


Nebol ani zmazany ani presunuty ani odstraneny, kontroloval som log.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:24

To netuším, ani to neskúmam, každopádne chápem tej myšlienke a myslím, že to je to podstatné.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:24

Mna by zaujimalo, ze preco ked:
1. Dieta je po narodeni bez hriechu (ma dedicne hriechy, co je ina somarina, ale dobre, tak je bez hriechu po krste)
2. V takomto stave musi ist po smrti instantne do neba.
3. Ak by som ho zabil, tak ja sice mam hriech, ale to dieta bude mat blazeny a vecny zivot v nebi, tak preco by sa malo trapit na zemi plnej neveriacich, moslimov, homosexualov a inej "zberby"?

// Spojený príspevok Sob 10.01.15 11:26

Spartan.Ex píše:
To netuším, ani to neskúmam, každopádne chápem tej myšlienke a myslím, že to je to podstatné.


To, ze je to syn bozi a narodil sa z vnuknutia ducha svateho panne a ze vstal z mrtvych je podstatou krestanstva a ked to netusis a nevies ci tomu veris, tak mas trosku mizmaz. A skor veris v nieco nadprirodzene, co niekto iny vola Karma, Osud, Stastie, len sa mozno bojis to priznat, alebo kvoli vychove a vstiepovaniu od malicka to automaticky beries ako vieru v boha...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2015 11:27

snazim sa s kazdym vychadzat,kazdy sme neaky,kazdy z nas ma nieco ine,je v nieco ine presvedceny,len nech ma nespresviedca on o tom ze to je najlepsie a to moje je hlupost,to sa nerobi,to vsetci vieme ale

Musim vam povedat ze po sobasi som viac so svokrovcami,svagrom a ,,koscelarmi,,
Ked porovnavam ich a ich zivotny styl kde je vsade na prvom mieste viera,ked potom pridem k nasim na navstevu,tak mam pocit ze som uplne medzi inymi ludmi,normalnymi :D niezeby bola svokra nenormalna.
Ale ked mame rodinne posedenia a rozpravame o vsemoznom,niekedy si tam pripadam jak kokot a radsej som ticho,lebo na mna cucia ze co to meliem.samozrejme nerozpravam nic o ich viere,ani ich neurazam.







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:28

Daron píše:
Mna by zaujimalo, ze preco ked:


Lebo to je podstata žitia na Zemi, niečo zažiť, nejako to zvlátnuť, nejako sa zachovať...

Daron píše:
To, ze je to syn bozi a narodil sa z vnuknutia ducha svateho panne a ze vstal z mrtvych je podstatou krestanstva a ked to netusis a nevies ci tomu veris, tak mas trosku mizmaz. A skor veris v nieco nadprirodzene, co niekto iny vola Karma, Osud, Stastie, len sa mozno bojis to priznat, alebo kvoli vychove a vstiepovaniu od malicka to automaticky beries ako vieru v boha...

Ja ani netvrdím, že nevyhnutne vyznávam Rímsko-katolícku alebo Kresťanskú vieru, napríklad na spovede nehcodím a rozhodne to ani neplánuejm, ale do kostola chodím a chodím tam zo zracionalizovaných dôvodov, ktoré by asi nikto okrem mňa nemoholm pochopiť, mám k tomu špecifický prístup, vnímam to inač ako bežní veriaci človek, ale napriek tomu uznávam podstatu kresťansého učenia, teda to z neho, čo je dôležité a čo má reálny vplyv.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:33

Spartan myslienka je hlavna to hej, ale ked sa v tej knihe spajaju myslienky s prikazmi boha a pod:

„Nato sa zmluvne zaviazali, že budú hľadať Hospodina, Boha svojich otcov, celým srdcom a celou dušou. Každý, kto by nehľadal Hospodina, Boha Izraelovho, mal byť usmrtený, malý či veľký, muž či žena.“ Druhá kniha kronická, kapitola 15, verše 12 a 13

„Keď boli Izraelci na púšti, našli človeka, ktorý v deň sviatočného odpočinku zbieral drevo. Tí, čo ho našli zbierať drevo, priviedli ho k Mojžišovi, Áronovi a k celému zboru. Dali ho do väzenia, lebo sa nevedelo, ako sa s ním naloží. Vtedy Hospodin hovoril Mojžišovi: Ten muž má byť vydaný na smrť! Nech ho celý zbor ukameňuje vonku za táborom. Celý zbor ho vyviedol von za tábor; ukameňovali ho a zomrel, ako Hospodin prikázal Mojžišovi.“ Štvrtá kniha Mojžišova, Kapitola 15, verše 32 – 36

„Nech nevojde do zhromaždenia Hospodinovho, kto má rozmliaždené pohlavné ústroje a zmrzačený mužskú úd. Nech nevojde do zhromaždenia Hospodinovho miešanec – bastard, ani jeho desiate pokolenie nech nevojde do zhromaždenia Hospodinovho.“ Piata kniha Mojžišova, kapitola 23, verše 2 a 3

„Žena nech sa v tichosti učí so všetkou poddajnosťou. Nedovoľujem však žene vyučovať alebo panovať nad mužom, ale aby sa ticho správala Adam bol totiž prvý, potom Eva." Prvý list Timoteovi, kapitola 2, verše 11-13

Deut 2:31-37
Hospodin mi řekl: „Pohleď, už to začíná! Vydávám ti Sichona i jeho zem. Začni si ji podmaňovat a obsaď ji.“ … Tenkrát jsme dobyli všechna jeho města. Každé z nich jsme vyhladili jako proklaté včetně mužů, žen i dětí. Nikoho jsme nenechali naživu. Z dobytých měst jsme si rozebrali dobytek a kořist. … Hospodin, náš Bůh, nám je všechny dal.

(Stiahnute z internetu snad je to presne)







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:35

Ja poznam odpoved.

Odpoved je: TO su pasaze stareho zakona, ktore neplatia, lebo novy zakon ich upravuje. Aj preto mozu krestania jest svinske maso a holit sa.

A ked najdes nejaky rozpor, tak to je zase druhy pripad - je to myslene obrazne.

// Spojený príspevok Sob 10.01.15 11:37

Mna by mozno zaujimalo, preco sa Vianoce oslavuju v zime, ked sa Jezis narodil v inom obdobi?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:38

Kvoli symbolike...

Presné to nie je, prešlo to reálne možno 20-50 prekladmi, kým sa to dostalo do Slovenčiny. Tamtým veciam už nechápem ani ja, neštudoval som to, ale silno pohcybujem, že napríklad "usmrtenie" v prvom citáte bolo myslené tak ako to vnímame my teraz a netuším z akého to je obdobia ani za akých podmienok to bolo písané, ktomu by sa musel vyjadriť niekto, to študoval.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.08.11
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 2361
Témy: 11
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:40

Daron: Vianoce su v zime kvoli tomu aby "prekryli" slnovrat.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:44

Ja som kresťan ale bohužiaľ alebo našťastie rozmýšľam viac racionálne a nevidím jediný dôvod, prečo strácať čas nedeľnými omšami a vedením debaty ohľadom kresťanstva so sfanatizovanými kresťanmi.. ja ako človek nemám rád nejaké združenia ľudí, ktoré sú skálopevne presvedčení o svojej mienke a nič iné ich nezaujíma.. preto som prestal chodiť do kostola ešte ako 14-15 ročný... vidieť tam mamičky s 2-3 ročnými deťmi v kostole, ktoré sú očividne choré majú teploty, potia sa, vreštia plačú na celý kostol že chcu ísť domov že im neni dobre a matka povie dieťatu ,,Prestať, pánbožko ťa vidí a pôjdeš do pekla" tak to je rovnaký fanatizmus ako islamský štát.. dobrovoľne ohrozí zdravie dieťaťa len... len aby bolo v kostole na omši... ale ak niekomu omylom zazvoní telefón alebo si kýchne tak na neho ľudia pozerajú žeby ho najradšej zabili... nikto nikdy nemôže poprieť existenciu boha ale nikto ju nemôže ani potvrdiť na základe nejakých knižiek napínaných pred stovkami rokov v časoch, keby boli hromy, blesky, potopy, zatmenia slnka božským a nevysvetliteľným úkazom... a keĎ mi niekto tlčie do hlavy že som neznaboh odsúdený na peklo len preto lebo nepotvrdzujem existenciu boha, s takým človekom sa nemám o čom baviť a nemá čo robiť v mojej blízkosti, môže byť kľudne nebezpečný







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:46

magic píše:
Daron: Vianoce su v zime kvoli tomu aby "prekryli" slnovrat.


To je snad kazdemu jasne, len ma zaujimalo co si o tom myslia krestania.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:48

Mňa by potom zaujímalo, prečo ateisti slávia VIanoce, či im to nepríde blbé.

Za to že nehcodíš do kostola ťa tu ani nikto nekritizuje, ja chodím do kostola tiež len zo špecifických dôvodov a fanatizmus rozhodne odsudzujem vo všetkých podobách. S extrémnymi kresťanmi ako je napíklad moja babka, ktorá mi vždy hovorí ako ju stíska pri srdci, keď sa dozvie, že ani tento rok som nebol na spovedi, si ani ja nemám moc čo o viere povedať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:51

Napriklad premna su vianoce vobec neni o krestanstve, ale o rodine.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:54

To je mi jasné, ale prečo je o rodine práve kresťanský sviatok, vzhladom na nározy ateistov by som povedal, že budete celú myšlienku VIanoc bojkotovať a spravíte si nejaký sviatok, ktorý bude o rodine hocikedy inokedy.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:56

mal som spolužiačku ateistku ešte na základnej škole, ktorej rodina vôbec neslávila ani Vianoce ani Veľkú noc... pravý zanietený ateista je rovnaký fanatik ako pravý 100% kresťan... ale aj kresťan si zasúloží mimo manželstva a tak aj ateista oslávi Vianoce v kruhu rodiny







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 11:59

:lol: tak to je skutočne sofistikovaná odpoveď.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 12:03

Kludne to moze byt iny datum, ked sa zamestnavatelia dohodnu, ze daju vacine dovolenku ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 12:05

"Vianoce" boli pôvodne pohanský sviatok.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 12:52

Ja vianoce a ine sviatky beriem ako tradiciu, nie nabozensku oslavu. A samozrejme su to dni kedy nemusim ist do roboty. :lol:

Cirkev by sa mala odlucit od statu, mala by zmiznut zo vsetkych statnych institucii, skol, uradov atd. Co je to za blbost, ze na statnej skole je nabozenstvo?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 13:00

V škole más na výber či budeš mať náboženstvo alebo etiku... :) veľa ľudí sú kresťania a vylúčenie náboženstva by neprivítali... ináč dosť kruté vyučovanie metódy som mal na náboženstve, takmer som dostal ,,neprospel" :D lebo som sa pýtal na otázky ktoré ma zaujímali a katechetka odmietala odpovedať... napr či aj Boh platí koncesionárske poplatky.. ona ma za to poslala za dvere.. to je sloboda prejavu?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Panasonic viera problem s prepojenim

v TV

7

1976

08.07.2008 23:21

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Youtube na Panasonic Viera 2010

v TV

11

1158

09.11.2015 20:03

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 50" 3D Plazma Panasonic Viera

v Ostatné

0

375

19.06.2012 20:00

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. drziak na stenu pre Plazma Panasonic Viera TH-37PX80EA

v Ostatné

0

2117

28.07.2010 22:43

alkex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Plazma 42" Panasonic Viera TH-42PX80EA - 250 EUR

v Predám

2

1094

04.07.2012 13:06

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra