Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.08.2014 23:27

ak si ju kladol sam a ktomu klik klak system tak sa necudujem ze si klial,lebo samemu sa to robi na hovno

cize tiez nenadavas ale pri robote alebo ked ti to proste nechce ist tak pospominas na vsetkych svatych a vsetky genitalie :D







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.01.2015 13:07

CO si myslite o tom co sa deje teraz vo francuzsku,ta poprava.myslim si ze to do tejto temy pasuje.nabozenstvo.
toto uz nie je normalne.co to ty teroristi ci moslimy co su zac.co to robia?taka poprava koli ich mohamedovi

Ano beriem ze pichali do osieho hniezda ale tak poprava urcite ee.







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 13:42

Su to dementi, ved srandu si robi dnes kazdy z kazdeho ale zabijat koli tomu niekoho?
Pretoto nemam rad nabozenstva, lebo je to to svinstvo co si kady nabozenstvom ospravedlnuje je neunosne a je jedno ci je to krestanstvo alebo hoci co ine. Vsetko je to to iste.

// Spojený príspevok 09 Jan 2015, 13:43

Tomuto svetu nabozenstvo neprinieslo a ani nikdy neprinesie nic dobre.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 13:46

Nemyslím si, že je to problém náboženstva... Skôr problém fanatizmu... ale to vlastne už neriešime náboženstvo ako také, ale fanatizmus. A ten je zlý v každom a jednom prípade. Od fanatického pomáhania blížnym až po fanatických moslimov. Fanatické feministky, fanatický psíčkari, fanatický ITčkari, fanatický vedci, všetko je to zlo. Ako sa hovorí, že všetkého veľa škodí, tak si myslím, že je to pravda


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 13:52

Skutočne nechápem čo má s týmto náboženstvo spoločné. Toto je celé vecou propagandy na ktorú je náboženstvo len zámienka.

Čo sa týka samotnej udalosti... Francúzi si tam púšťajú obrovské množstvo kadeakej hávede, ktorá zneužíva ich sociálny systém, vykorisťuje krajinu a ešte robia takéto veci. Za toto si môžu Francúzi sami, neudžali to pod kontrolou už velmi dávno a verím, že si na to spomenú keď bude nejaký panák v Európskej komisii, ktorý dostane príspevok 5 214€ na kúpu okuliarov, kritizovať nejakú krajinu za údajný rasizmus.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 14:44

Ano aj nie... rozdiely v nabozenstvach su velke... videl som nejake video z mierovej konferencie ci co... prednasal moslim pred salou plnou moslimov.
Pytal sa ich, kto z nich sa poklada za extremistu... nikto sa neprihlasil... pytal sa kto z nich sa poklada ze bezneho, normalneho veriaceho moslima... vsetci. Pytal sa kto suhlasi s tym ze zeny a muzi by mali sedie oddelene... vsetci... pytal sa kto suhlasis s tym, ze ak prorok mohamed urci ze za nieco je vhodny trest smrt, alebo ukamenovanie, tak je to ten najvhodnejsi sposob potrestania (lebo to urcil mohamed)... suhlasili vsetci... oni sa za extremistov nepovazuju, ale ich nazory, tie ktore maju vychovou a kulturou hlboko v sebe su extremne pre nas. tam je to norma, nieco bezne.

takze islam je problem, aj ked to nechcem stavat do roviny ze to co sa stalo vo francuzsku je podla vacsiny moslimov OK... to iste nie, ale treba objektivne priznat, ze ich hranice su voci tym nasim (na ktore sme my zvyknuty) uplne inde







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 10.01.11
Prihlásený: 06.06.22
Príspevky: 1079
Témy: 36
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 15:28

Národ ktorý zaobchádza s ľudskou bytosťou ženského pohlavia ako s obyčajným tovarom, ktorý si môžeš kúpiť len tak na trhu alebo vymeniť napríklad za zbraň by nemal vôbec existovať... Je celkom smutné že ešte v 21. storočí sa toto deje úplne bežne a ešte viac smutnejšie mi pripadá to že sa spoločnosť riadi podľa nejakých kníh ktoré napísali ľudia v dobe keď ešte nevedeli...no, vlastne nevedeli nič, také niečo ako morálka (v dnešnej podobe) určite nie...







_________________
Zostava: zobraziť
CPU Intel i5 4460 oc 3,40GHz
VGA Gigabyte GTX 960 2GB
RAM Kingston 8GB 1600MHz CL9
MB MSI H97 PC Mate
PSU Seasonic S12II 620W
HDD Seagate Barracuda 7200.12 2TB
CASE Bitfenix Merc Beta
OS Windows 8.1 Pro
PHONE Oneplus 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 15:45

No to je tak ked sa daju narodu, ktoreho vacsina obyvatelstva pasie este dobytok moderne zbrane ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.01.2015 19:40

Konecne ich dostali.po 3 dnoch. umreli ako proroci ci ako to vraveli.

Skoda tych nevynnych ludi,policajtov.chudaci.

Co sa tyka nabozenstiev,viete aky mam problem so svokrou :D jej silnou vierou,na toto vsetko sa vyjadrila ze oni su sialeny,trafeny a ze by mali byt urcite katolici.
Kazdy toho svojjho chvali.
Mozno niekomu krivdim,ale parkrat som videl par fanatickych katolikov,ktory boli zosmiesnovany od druhych,ale tym ze im preukazali normalne,inteligentne ze su fanatici,mali tym prestat a to ich nabozesntvo nech netalacia kapusty do hlav

Normalne som mal pocit ze keby tam bola pohodena pistol tak ich vystriela,skakali do bitky,neskutocne.hmmmmm.

Ked by mi niekto nadaval na zenu,matku rodinu,tak po papuli by dostal urcite.
Ale koli viere zabijat,bit,strielat,je to chore







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 20:06

Hádam mučeníci :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 22:12

To su chudaci, tak ako aj ostatni veriaci, ktorym bolo od detstva nieco vstepovane do makovice. Akurat tito mali smolu, ze Islamisti vieru zneuzivaju viac ako krestania na podobne veci. Katolicka cirkev to zneuziva na ziskavanie penazi a majetku, Islamisti bojuju a zabijaju.

Inak si myslim, ze 95% ludi by nejakeho trtka s bibliou v ruke poslalo do prdele, keby k nim prisiel v dospelosti a neboli by od malicka priamo ci nepriamo vystaveny vplyvom nabozenstva. Ved tie pribehy su nonsens.

Este vacsi nonsens je, ked sa nejaky veriaci katolik smeje z Vesmirnych ludi. Lebo Astan Seran je vymysleny a Jezis Kristus je naozaj syn bozi. Astan nemohol priletiet so svojou hviezdnou flotilou, ale Jezis mohol byt neposkvrnene pocaty. Astan ma len tu smolu, ze prisiel velmi neskoro a vyhodne miesta boli uz zabrate, ako napriklad Vianoce. Preto si tam nemohol naplanovat ziadny svoj sviatok, ako to spravili katolici...

Co uz, to je ako s miestami na parkovisku, najlepsie su uz obsadene a volne su len tie pre invalidov.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 22:29

Ja už síce tiež cirkev v podstate neuznávam, veriaci človek samozrejme stále som, ale nechápem prečo majú neveriaci ludia potrebu starať sa do toho, čomu veria druhí, ja viem čomu verím a aj prečo tomu verím. Čo ťa chcel v detstve nebodaj zneužiť nejaký kňaz, alebo niečo podobné, že máš takú potrebu vyjadrovať sa k tejto téme?

A k téme všeobecného prospechu cirkvi bez ohladu na tému či niekto v Boha verí, alebo nie: Cirkev a bohabojnosť boli v minulosti velmi účinné nástoje na udržanie akej-takej morálky medzi pospolitým luďom. Nechcem si ani predstaviť v akom morálnom stave by bola táto beztak totálne zvrátená spoločnosť z ktorej miznú aj posledné morálne zábrany bez toho aby to v minulosti držala cirkev ako-tak pod kontrolou.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 22:40

Pretoze veriaci ludia ovplyvnuju zivot neveriacim. Preto sa k tomu mozem vyjadrit, lebo sa ma to tyka.
A aj preto, ze z dani mojich rodicov su plateni nejaki darmozraci v sukniach, ktori by mohli kludne pracovat a pri tom sluzit omse.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 22:45

Tak k tejto téme len tolko, že môžeš byť rád, že im ide iba tolko peňazí kolko ide, pretože keby im mal štát po revolúcii priznať reštituované majetky tak by to krajinu kompletne ekonomicky zruinovalo, obávam sa, že ani netušíš aký bol rozah cirkevného majetku na Slovensku pred tým, ako sa to zoštátnilo.

Ako teraz píšem objektívne, len s ohladom na ekonomickú stránku veci, že ako neveriaci môžeš byť maximálne spokojný s tým, kolko peňazí od štátu ide cirkvi.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 23:27

Možno by bolo na mieste uviesť, odkiaľ vlastne cirkev tie majetky predtým získala ;) A AKO...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 23:31

+1


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 23:41

To je už úplne jedno. Bola revolúcia, oficiálne sme sa stali demokraciou a bolo treba zohladniť čo komu patrí, bez ohladu na to, o koho sa jednolo. Štát si nemohol dovoliť nechať cirkevné majetky zoštátnené, vytváranie zmulvy s cirvkou bol velmi zložitý a nečistý proces, ale neveriaci môžu byť skutočne velmi spokojní s tým ako to dopadlo.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 23:48

Nie, to nie je vôbec jedno, lebo ty to tu prezentuješ tak, že im bolo nebodaj ešte ublížené. Odjakživa sa cirkev priživovala na štáte a pomocou cirkvi si na oplátku elita udržovala moc. Ak si myslíš, že cirkev získala majetky "čistou cestou", tak sa veľmi rýchlo zobuď. Ty tu hovoríš o tom, že cirkev udržovala morálku? Hovno, keď to tak musím povedať. Cirkev udržovala poslušnosť a strach v ľuďoch, aby sa nevzopreli vládnucej vrstve. A tí, čo nesúhlasili, boli prenasledovaní, vyhlásení za kacírov, čarodejnice atď. To bol odjakživa jej primárny účel. Prebrať a poškvrniť svetské sviatky, zvyky a ktovie čo všetko, a potom sa vydávať za spasiteľa, vďaka ktorému sa vlastne navzájom nevraždíme a neznásilňujeme. Najväčšie klamstvo v celej kresťanskej viere.

Čiže nie, neveriaci určite spokojní nebudú. Skôr veriaci môžu byť radi, že ich neveriaci ešte neudupali do zeme aj s tou ich pretvárkou, moralizovaním, odsudzovaním a všetkým, čo k tomu patrí.
Každý nech si v súkromí verí čomu chce, ale prepojenie cirkvi so štátom je zlo.







_________________
C#, PHP, ...
Online

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 09.01.2015 23:56

+999999
"W"- lepšie by som to nenapisal.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2015 23:58

Ako som písal, vyjadroval som sa čisto s ekonomického a práveho hladiska a tam to skutočne je úplne jedno, tam sa nikto na morálku nehrá a môžeš si písať čo chceš... ja samozrejme nepovažujem cirkev za morálnu organizáciu, napriek tomu, že sám chodím do kostola, nie som zalepený a samozrejme viem ako prišla cirkev k neuveritelnému majetku napríek tomu, že sa zaviazala, že žiadny mať nebude, sám napríklad poznám farára, ktorý je podielnik vo "verejnom dome" a má dve deti (to si teraz nerobím srandu) a v tomto prípade cirkev neobhajujem, ale to že to dopadlo pre štát velmi dobre je fakt bez ohladu na to, čo si myslíš, princípy reštitúcie proste museli platiť pre všetkých a štát ani omylom nemal a ani nemá prostriedky na odškodnenie cirkvy.

Cirkev by bola teraz velmi zato, aby sa dolúčila od štátu, ale určite by chcela váriť majetky z pred rištúcie a to ani netušíte, čo všetko by to bolo, takže ešte raz opakujem, môžete byť maximálne spokojní, keby tam vtedy naboli takí úplatní ludia, akí boli a nespravila by sa taká zmulva s cirkvou, netuším ako by to teraz vyzeralo.

K tem morálke, samozrejme, že cirkev udržovala morálku, že to bolo zastračovaním, jasné, čím iným to malo byť, niečo muselo držať ludí na uzde a je velká škoda, že to ludí už dnes neplatí, "bohabojnosť" by určite v spolončosti na škodu nebola.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 0:09

Z ekonomického a právneho hľadiska, ale s braním v úvahu len stav za posledných 100 rokov...? :) Keď sa chceš baviť o objektívnom pohľade, tak treba hádam trošku širší záber, nie? Vezmi si, že ja by som niekoho okradol a potom by niekto okradol mňa. Ja ako zlodej budem mať práva na danú vec? Asi nie, však?
Riešiš iba to, že prišli o majetky, ale to, že to bola v skutočnosti dobrá vec keď ide o cirkev, nejako ignoruješ... Cirkev na tie majetky práva nemala a ani nemá, to je proste fakt.

"netuším ako by to teraz vyzeralo" - cirkev by bola buď zrušená alebo minimálne odčlenená od štátu. A bola by rada, ak by jej ostali vôbec nejaké majetky.

"že to bolo zastračovaním, jasné, čím iným to malo byť, niečo muselo držať ludí na uzde" - aha, tak Spartan sa nám vyfarbil... Ešte podporuje zastrašovanie :lol: Wow. Teraz som ostal vážne zarazený.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 0:20

Nie, o žiadny širší záber nejde, keby to bola diskusia všeobecne o crikvy, vtedy by išlo o širší záber, ale tu je to skutočne vecou práva, ničoho iného.
walther píše:
cirkev by bola buď zrušená alebo minimálne odčlenená od štátu. A bola by rada, ak by jej ostali vôbec nejaké majetky.

Ani jedno z toho nie je ani teoreticky monžé, za cirkvou stále stojí velmi vela ludí, v tom čase okolo roku 1990 to bolo ešte viac a odopretie reštitúcie a zároveň nevysporiadanie s cirkvou neprichádzalo do úvahy, Slovensko chcelo byť demokracia a tak sa aj muselo zachovať - pred zoštátnením to bol cirkevný majetok, ako ho cirkev nadobudla bolo skutočne irelevantné a muselo sa s tým niečo spraviť, inač by to bola prekážka vo všetkých demokratických aktivitách tohoto štátu.

Áno, podla mňa bola "bohabojnosť" vynikajúcim prvkom spoločnosti v minulosti, nehovorím, že vo všetkých ohladoch, hlavne v ohladoch toho ako museli slúžiť luďom nad "nimi" a napríklad platiť za odpustky, určite nie, ale keby to bolo v luďoch ako akási vnútorná brzda, ktorá by v nich časť morálky zachovala, určite by to podla mňa na škodu nebolo, pretože keď sa teraz poziem okolo seba, ako ludia žijú a hlavne teda malí ludia a ako je to stále horšie a horšie, tak isté morálny princípy tu skutočne chýbajú, aj keď mnohí so mnou nebudú súhlasiť.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 0:45

Ludia ziju v biede, dochodcovia nemaju peniaze, ale do zvonceka musia dat, zeby mal farar na naftu do najnovsieho Passatu. A za plyn na fare. A za nedoplatok za elektrinu. A za telefon a internet fararovi. A ist mu obrobit pole a pokosit zahradu. A odniest zemiaky a klobasy zo zabijacky.

Ja mam v rodine aj fararov. Moja krstna sa vydala za greckokatolickeho farara, viackrat som jedol za jednym stolom s greckokat. biskupom a je to taka sebranka, ze farari by sa mali spovedat ludom, nie ludia fararom.




Na to, aby clovek vedel co je a nie je spravne nepotrebuje cirkev ani boha, staci mu zdravy rozum a slusna vychova.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 0:53

S tým o spovedaní musím súhlasiť, ale na druhej strane musím poznamenať, že som stretol aj farárov, ktorí boli po ludskej stránne špičkoví. Z top 10 ludí, čo sa týka charakteru, ktorých som v živote stretol by boli určite dvaja kňazi.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:27

Daron píše:
A aj preto, ze z dani mojich rodicov su plateni nejaki darmozraci v sukniach, ktori by mohli kludne pracovat a pri tom sluzit omse.


Z mojich daní sú zas platené dúhové pochody a LGBTI a tiež s tým nesúhlasím... lenže čo sa dá robiť? ;)

K tej nereálnosti biblie by som povedal asi toľko, že biblia je dôveryhodným historickým dokumentom. Všetky udalosti, ktoré sú tam popísané, sú historický podložené z iných zdrojov (vykopávky, Jozef Flavius, Rímsky spisovatelia a historici, napr. Marcus Aurelius ako rímsky pohan tuším písal niečo o Ježišovi. ). Tým pádom je jasné, že Ježiš skutočne žil. Ak niekto pochybuje o tom, že Ježiš žil, tak to môže rovno pochybovať aj o tom, že žil Julius Cezar, Ramses II, alebo Kleopatra. Prečo o týchto troch nepochybujeme a o Ježišovi ano? Iná vec je samozrejme, či veríme, že Ježiš bol Boží Syn.

A k tým "nereálnym" zázrakom z Biblie by som povedal asi toľko, že mnohé z nich (ak nie všetky) sa udiali na báze prírodných zákonov. Možno ste počuli príbeh o Eliášovi a 450 Baálových prorokoch. V skratke išlo o to, že IZraeliti odpadli od pravého Boha a klaňali sa Baálovi. Za to bolo tri roky sucho, hladomor. Eliaš zhromaždil Baálových prorokov (Baál bol tuším Edomský bôžik) a vyzval ich, aby proroci, aj Eliáš, pripravili obety, ale aby oheň nezakladali. A tá obeta, na ktorú padne oheň z neba, znamená, že ten je pravý Boh. Tak nakladli obety aj Eliáš aj Baáloví proroci. Oheň spadol na Eliášovú obetu, čo znamenalo, že Baál je faločný bôžik a Jahve pravý Boh. Samozrejme, na prvý pohľad si povieme, že je to chujovina, ako môže padnúť oheň z neba? A na základe toho povieme, že Biblia je rozprávková kniha. Keď však skúmame určité súvislosti, prídeme na to, že takýto jav v prírode naozaj existuje. A čudujsasvete sa volá Eliášov oheň - http://sk.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1%C5%A1ov_ohe%C5%88 . Čiže kvázi sa tam nestalo nič iné, ako prírodný jav. Vyskytuje sa pri búrkach, čo súhlasí s Bibliou, pretože hneď po tomto "zázraku" začalo pršať (po trojročnom suchu). Vyskytuje sa na vysokých horách, čo opäť súhlasí, pretože táto obeta sa konala tuším na hore Karmel. Tento jav je akože predzvesť blesku (viď wiki odkaz), čiže následný oheň z neba mohol byť blesk, ktorý strovil obetu, aj s oltarom, aj s vodou okolo neho. Tramtadadá, zázrak vysvetlený. Ešte stále sa vám to zdá také nereálne?

Takže išlo tu len o prírodný jav. Čaro je v tom, že aká je pravdepodobnosť toho, že po troch rokoch bez mráčika na oblohe príde búrka a to dokonca na Eliášovo slovo? Keby to bola jediná "náhoda" v Biblii, tak nepoviem. Lenže takých náhod je tam iks. Námatkovo ma napadá Jozueho dobývanie Jericha, keď Izraeliti utiekli z Egypta a vchádzali do zasľúbenej zeme. Vtedy potrebovali prejsť cez rieku Jordán, čo je široká asi ako tri dunaje. Keď sa leviti, ktorí nosili archu zmluvy (čiže niečo ako svätostánok) dotkli nohami hladiny Jordána, voda začala ubúdať, až napokon úplne zmizla. Proste sa prerušil tok. Na základe nevieakých vykopávok, alebo čoho, sa zistilo, že presne v tom čase došlo v blízkych vrchov k zemetraseniu, následkom čoho do prameňa jordána popadali kamene a na 8 hodín ho upchali. Teda 8 hodín netieklo voda v Jordáne, lebo bola upchatá kamením. Opäť zázrak, ktorý vlastne ani nie je zázrak, len náhoda. Ale opäť náhoda, ktorá sa stala v presne stanovený čas a na presne stanovenom mieste.

Takže toľko odomňa k "nereálnosti" Biblie.

Problém väčšiny ateistov je ten, že tí neuveria, ani keby neviem čo bolo. Je to predpovedané v apokalypse. Ľudia budú vidieť, že zostupuje z neba Kristus pri druhom príchode, ale neuveria, nebudú sa kajať za svoje zlé činy. Dnešní ateisti mi pravdupovediac pripomínajú Kajfáša a jeho papalášov. Keď Ježiš vstal z mrtvych, išli to veľkňazom povedať Rímskí vojaci. Rozumiete, rímania. Im tak bolo u prdele, že je tam nejaký mŕtvy žid v hrobe, oni tomu určite neverili, že Ježiš je Boží Syn. Ale videli to na vlastné oči a uverili. Ale veľkňaz, hoci vedel, že rímania nemajú dôvod klamať v takýchto veciach, lebo o tom nevedia nič, im aj tak neuverili. Alebo možno uverili, ale zatvrdlivo si stáli za svojim nesprávnym názorom. A určite by neuverili ani ak by Kristus zostúpil z kríža. Našli by si na to zaiste nejakú výhovorku. A presne toto robia dnešní ateisti. Zázraky sa stále dejú, ale oni si vždy nájdu dôvod, prečo to "nie je zázrak". A problém je ten, že podľa vás, milí ateisti, je Boh stále niečo ako bradatý deduško, ktorý sedí na oblačiku a usmieva sa na planétu zem... Aká absurdná predstava, že by takéto niečo mohlo existovať. A že by takéto niečo mohlo dopúšťať vojny, hlad a nešťastie po svete. Lenže toto je už problém, s ktorým sa musíte vysporiadať vy, sami musíte objaviť vieru (teda ak nie ste zatvrdlivý ako Kajfaš). Ja som vieru objavil vlastnou hlavou. Nikto ma nenútil byť veriaci.

Napokon ešte tu sú celé státe z Biblie, môžte si prečítať
O Eliášovi a baálových prorokoch: http://www.svatepismo.sk/listovat.php?k ... apitola=18 stačí čítať od verša 17
Jozue a prechod cez jordán http://www.svatepismo.sk/listovat.php?k ... kapitola=3
Nech zostúpi z kríža: http://www.svatepismo.sk/listovat.php?a ... _vypisu=30
Rímania po zmrtvychvstaní http://www.svatepismo.sk/listovat.php?k ... apitola=28 verše 1-15


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:27

Spartan.Ex ak si ich stretol tak to nemozes povedat, alebo mas v okoli iba spodinu. To mozes povedat o cloveku ktoreho poznas cely zivot. Nie kratkodobo. A co sa tyka nabozenstva tak to je odpad. Iba vyuziva strach ludi pre svoj prospeh. Ako to bolo napisane staci dobra vychova a rozum a nepotrebujes nabozenstvo. Viera je fajn pokial nezatemnuje rozum. A cirkev k tomu nieje co dodat, staci si precitat zopar knih a je ti navracanie. A nemyslim len historiu, ale aj sucastnost. Situacia v afrike, vatikanska banka, trapna PR noveho papeza a pod. iba pre hlupe (toto slovo neznasam ale hodi sa sem presne) ovecky.

Mego rozmyslas ty predtym nez nieco napises? Ako su platene pochody z tvojich dani?

Co sa tyka zmrtvych vstania tak co som cital knihu zaoberajucu sa Kristom, tak ziadne sa nekonalo. Nasli iba prazdnu hrobku. Ziadny svedkovia nic.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:32

Daron píše:
Ludia ziju v biede, dochodcovia nemaju peniaze, ale do zvonceka musia dat, zeby mal farar na naftu do najnovsieho Passatu. A za plyn na fare. A za nedoplatok za elektrinu. A za telefon a internet fararovi. A ist mu obrobit pole a pokosit zahradu. A odniest zemiaky a klobasy zo zabijacky.


Vieš čo bratu, ty si teda riadne mimo.

Tak za prvé - všetko, čo robí cirkev pre ľudí je ZADARMO, alebo aby som upresnil, ešte za to tá cirkev PLATÍ. Vysluhovanie sviatosti - krstenie deti zadarmo. Na spoveď chodíme zadarmo, naprijímanie tiež. A to si zober, že 5000 hostií, ktoré sa prijímajú (zhruba mesiac v našom malom meste) vychádza na nejakých 70€. Omše sa slúžia zadarmo. Všetko sa robí zadarmo. Toto, čo opisuješ ty, je tzv. MILODAR, ktorý DOBROVOĽNE dáva nejaký veriaci. Nikto ho do toho nenúti. Ak niekde existuje kňaz, ktorý by povedal, že pokrstí decko len vtedy, ak mu dajú klobásy zo zabíjačky, tak je to syn pekla.

Áno, omše sa slúžia za 5€, ale je to tiež brané ako milodar. A navyše, princíp je asi taký, že oni sa ťa pýtajú, koľko chceš dať a odporúčia ti 5€. Ty môžeš pvoedať, že nemáš prachy a tak ti odslúžia omšu zadarmo. Musia ti ju odslúžiť, inak by z toho bol problém a biskup by ich mohol suspendovať, alebo neviem čo.

Možno je tu ten problém, že sa ľudia boja, ak niekoho pochovajú a nedajú milodar farárovi, že čo na to povedia ľudia. Ale je toto hádam problém Cirkvi, že čo na to povedia ľudia? Nie, to je problém ľudí

// Spojený príspevok 10 Jan 2015, 09:33

don jebot píše:
Co sa tyka zmrtvych vstania tak co som cital knihu zaoberajucu sa Kristom, tak ziadne sa nekonalo. Nasli iba prazdnu hrobku. Ziadny svedkovia nic.


Hej a to bola kniha od ktorej sekty?

// Spojený príspevok 10 Jan 2015, 09:35

don jebot píše:

Mego rozmyslas ty predtym nez nieco napises? Ako su platene pochody z tvojich dani?



No však tak, že si požiadajú o "dotáciu" vládu, diablová dcéra Flašikova-Beňova im to pretlačí a dostanú prachy z mojich dani... a čo sa mám z toho teraz posrať?
Na slovensku existuje oveľa viac ľudí, ktorí z našich dani oberajú štát o o veľa viac, ako pár tých kňazov... Neviem čo si zase všetci myslíte, že zato, že ste videli jedného kňaza na passate, že všetci sú pri peniazoch? Aby vám bolo jasné, náši kapláni zarabajú 230€ mesačne. Farár možno nejakých 300€ bude. Nejaký dosadený bazmek v kancelárií neviem kerého poslanca zarobí 6000€... čiže ako 20 farárov. A robí ešte väčšie hovno ako kňazi... takže?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:37

Bill O'Reilly a Martin Dugard







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:41

don jebot píše:
To mozes povedat o cloveku ktoreho poznas cely zivot.

Obidvoch ich poznám dlhodobo.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2015 9:43

Do 3 rokov 251 až 457 eur
od 3 do 6 rokov 262 až 477 eur
od 6 do 9 rokov 273 až 497 eur
od 9 do 12 rokov 283 až 518 eur
od 12 do 15 rokov 295 až 538 eur
od 15 do 18 rokov 306 až 558 eur
od 18 do 21 rokov 317 až 578 eur
od 21 do 24 rokov 329 až 599 eur
od 24 do 27 rokov 340 až 620 eur
od 27 do 30 rokov 352 až 641 eur
nad 30 rokov 363 až 663 eur

ak sa nemylim stat priamo dotuje cirkev.

"No však tak, že si požiadajú o "dotáciu" vládu" Skutocne? To je vsetko k tej hluposti?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Youtube na Panasonic Viera 2010

v TV

11

1156

09.11.2015 20:03

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Panasonic viera problem s prepojenim

v TV

7

1972

08.07.2008 23:21

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 50" 3D Plazma Panasonic Viera

v Ostatné

0

374

19.06.2012 20:00

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. drziak na stenu pre Plazma Panasonic Viera TH-37PX80EA

v Ostatné

0

2115

28.07.2010 22:43

alkex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Plazma 42" Panasonic Viera TH-42PX80EA - 250 EUR

v Predám

2

1092

04.07.2012 13:06

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra