Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.05.13
Prihlásený: 20.01.14
Príspevky: 13
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 10.05.2013 22:12

Ahojte,
potreboval by som radu. Chcel by som sa naučiť programovať, ale neviem v čom.
Aby som Vám to tu popísal trocha viac tak Vám dám doterajšie skúsenosti s PC a programovaním.
Tu sú:
1. Učím sa momentálne HTML5 a CSS3 (aby som si vedel aspoň spraviť ako také statické stránky)
2. Samozrejme som celkom skúsený užívateľ PC
3. Logika ak hu treba v programovaní mi nerobí problém :)
4. Okrem tohto som sa na PC iba hral hry (ktoré ma už prestali baviť) :D
5. Chodím na strednú školu, odbor IST (Informačné a Sieťové technológie) takže to je v dvoch slovách a jedným znamienkom "informatika + elektrotechnika" takže by to mohlo byť v programovaní plus :) ale zatiaľ som iba prvák :)

V čom chcem vlastne poradiť?
1. Aký programovací jazyk má budúcnosť?
2. Ktorý je najlepší na taký "úvod do programovania" ? (HTML5 a CSS3 považujem za značkovacie jazyky, takže to pre mňa nieje úvod do programovania)
3. Je užitočné naučiť sa Assembler aby som pochopil ako to funguje na najnižšej úrovni? Aj Cčko sa dá použiť na najnižšej úrovni?
4. Oplatí sa učiť Pascal ako úvod do programovania? (niektorý hovoria že patrí do starého železa, iný zase že nie)
5. Povedzte v akom programovacom jazyku sa dajú vytvárať programy ktoré bežia ako celkové systémy napr. keby som chcel robiť programy ako SAP alebo keby som chcel napr. programovať OS.
6. Ako je to s webovým programovaním? Oplatí sa to naučiť? Napr. PHP, JavaScript, MySQL


Čo by som vlastne chcel?
Chcel by som sa naučiť pekne základy pochopenia činnosti PC a potom sa nejako preniesť k vyšším programovacím jazykom ktorým sa budem naozaj venovať napr. takto Assembler -> Pascal -> Java (Jave sa potom budem venovať)

Ak sa týka niečo ohľadne možností aké mám tak tu sú:
Knihy si zoženiem len mi sem hoďte linky na kníhkupectvá (stačí aj názov knihy)
PC mám :)

Vopred Ďakujem za odpovede a rady a ak máte nejaké bližšie otázky spýtajte sa ma :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
V čom programovať?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 10.05.2013 23:28

1. Aky sa naucis... mozes kodit v hocicom. Aktualne celkom fici JAVA, nestratis sa ani s C/C++/C#/mono ...
2. Najmensie zlo so systemom ti dovoli urobit JAVA, cize je najbezpecnejsia, jednoducha, takmer intuitivna. Obejktovo orientovana. Ten kod sa zvycajne da citat, a presne vies co to spravi.
3. tazko posudit, je to vazne potrebne len an najnizsej urovni. Uzitocne to je urcite, ale programovat v tom je trn v riti. Predpokladam ale ze to budes portebovat pri tvojom studiu.
4. Ano, oplati. Jazyk na ktorom sa to ucis nieje podstatny, dolezite je pochypit ako to funguje, rozdiely v jazykoch (co sa tyka prvkov ktore sa ucis a budes ucit v pascale) su takmer identicke medzi vsetkymi podobnymi jazykmi. (cykly, premene, podmienky a podobne zaklady) Je ti uplne jedno v com sa to naucis. Na ilustraciu java: if (a == b) {System.out.println("rovnake");} pascal: if (a = b) then begin writeln("rovnake"); end;
Je to proste to iste, ak to pochopis na jednom, na druhom ti to bude trvat asi 3 minuty.
5. Sap neviem v com bol kodeny, ale moduly sa kodia v abape (jazyk podobny SQL/SQLPL) OS (linux, unix, windows boli kodeny v C/C++ a myslim ze win ma aj assembler)
6. Nieje to zly zaciatok. PHP je mix C/C++ shellu ... cize to nieje zle ako zaklad. Da sa na tom aj pekne zarobit, ak si sikovny. SQL sa zide. JS je shit, ale to je len osobna preferencia.

Rada je naucit sa programovat a potom sa zamyslat co dalej. Od zaciatku nebudes robit to co chces a to co ta bavi, cize je nezmyselne sa nad tym takto zamyslat :)







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
V čom programovať?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.05.2013 23:45

void... ehm
- zaradiť mono medzi programovacie jazyky? Mono je open-source implementácia .NET frameworku
- Java je najbezpečnejší programovací jazyk? Ako to myslíš? By si sa možno čudoval, čo sa dá porobiť v Jave či C#
- áno, je síce pravda, že medzi "podobnými jazykmi" sa veci riešia "podobne", ale problém je práve pri jazykoch, ktoré si už podobné nie sú... Je diametrálne odlišné programovať v assembleri, v IL a v Jave
- php považuješ za "nie zlý začiatok", ale javascript považuješ za shit? :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
V čom programovať?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 1:27

Moj nazor. Ano, to som uviedol koli pouzitelnosti C# v linuxe (pre mna dolezity aspekt programovacieho jazyka, ale mas pravdu, to tam nema co robit, ked tak s pomlckou :) )
-Dovolim si nesuhlasit. Ak zacinas, tak tazko mozes najst nieco bezpecnejsie... Ak si sikovny, tak bezpochyby. Ak zacinas tak musis mat strasne stastie. (a viem ze sa tam da urobit to iste ako v C, ale v C sa ani snazit nemusis na to aby si si spravil BSOD, staci ti prepisovat nahodne miesta v pamati)
-Odporucal by si niekomu s cistym svedomim zacat assembelerom?
-Nedocital si do konca riadok. A ano, v php som toho nakodil dost aby som vedel ze to je absurdna hatlanina. Ale ja som sa na tom naucil, takze sa to da. (a ako som pisal, je to preferencia)







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
V čom programovať?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 1:41

- pokiaľ je tvojou predstavou o bezpečnosti náročnosť/jednoduchosť spôsobenia BSOD, tak o čo je Java bezpečnejšia oproti takému Ruby či php? Ja chápem, že možno si sa len nešťastne vyjadril, ale chytí sa toho nejaký začiatočník a začne zas do sveta vytrubovať, že Java je najbezpečnejší jazyk na svete...
- to som nikde nepovedal :) Pokiaľ ale chce ovládať najnižšiu úroveň a rozumieť, čo ako prečo funguje, a chce používať assembler, nemá moc zmysel začínať pri pascale či nebodaj Jave
- ale dočítal... Nevravím, že sa na php nič nedá naučiť, dá, ale bohužiaľ sa na tom dajú naučiť aj také neskutočné prasačiny, že neviem, či by som to niekomu dokázal s čistým svedomím odporučiť ako štartovací bod... Dodnes sa snažím vymazať niektoré zlozvyky, ktoré som pri phpčku nabral







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 8:31

Trochu OT, ale nedá mi to, pardon.

void píše:
ale v C sa ani snazit nemusis na to aby si si spravil BSOD, staci ti prepisovat nahodne miesta v pamati)

A moderný operačný systém dovolí jednoduchému, hlúpemu, zle napísanému programu, zhodiť celý windows? To myslíš vážne? A hlavne ten príklad s pamäťou? :?







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.05.13
Prihlásený: 20.01.14
Príspevky: 13
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.05.2013 10:11

Takže z toho vyplýva čo?
Čo si mám vybrať hneď C/C++?
Alebo Javu?
Alebo Assembler/Pascal?
Alebo PHP/JavaScript/MySQL?
Alebo oplatí sa PL/SQL?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 10:20

Máš si vybrať to, čo ty chceš. Keď sa nevieš rozhodnúť, vyskúšaj všetky, nebude to na škodu.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
V čom programovať?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 15:21

BX píše:
Trochu OT, ale nedá mi to, pardon.

void píše:
ale v C sa ani snazit nemusis na to aby si si spravil BSOD, staci ti prepisovat nahodne miesta v pamati)

A moderný operačný systém dovolí jednoduchému, hlúpemu, zle napísanému programu, zhodiť celý windows? To myslíš vážne? A hlavne ten príklad s pamäťou? :?


C ti dovoluje prepisat hociktoru cast pamate. Cize si kludne mozes pripisat cast kde su dolezite sucasti OS. takze ano, mozes... Inak Windows sa dokaze bez pomoci zhodit aj sam. Na druhu stranu si mozes bez problemov zhodit aj linux, a pravdepodobne rozvnako bezprobelovo aj OSX, aj ked to som neskusal.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 15:32

Každý (systémový) jazyk ti v podstate dovoľuje šahať kdekoľvek do pamäte. Aj java. Otázne je, čo všetko pre to musíš urobiť. Musíš to totiž najprv povoliť a spustiť program ako privilegovaný user. Sú funkcie, ktoré ti umožnia šahať na nebezpečné miesta v pamäti (napr. vstupno-výstupný priestor), ale k takému čosi sa amatér nedostane. Ak áno a niečo skazí, jeho chyba, mal si o tom viac prečítať. To už ale chce hlbšiu znalosť operačných systémov a trebárs spôsobu mapovania periférií.
Vlastne ako tak rozmýšľam, ani neviem o spôsobe, akým by som vedel prechádzať z aplikácie celú pamäť. Možno sa to dá, ale ako vidíš, ani ja som sa k tomuto zatiaľ nedostal.
Napíšeš mi teda, prosím, ako môžem ja, ako mumák do Cčka, omylom šahať na nejakú pamäť alokovanú iným procesom, alebo nebodaj do jadra? (Totiž BSOD je pád jadra) Nenapíšeš, pretože to nie je možné. Akonáhle zahrabem do miesta, kde nemám čo robiť, operačný systém ma odreže a pošle na mňa svoju armádu terminate signálov ;) (typicky obdržíš napr. sigsegv - segmentation fault)

(btw. linux sa tiež vie zhodiť aj sám. A veľmi rád to aj robí. Windows je ale tak láskavý, že ti aspoň vypíše BSOD, z čoho sa dá niečo vyčítať. Linux typicky jednoducho zamrzne. To len na obranu, aby ste si nemysleli, aký je windows zlý.)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
V čom programovať?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 17:02

Ano. Dovoluje... ale java je do dost velkej miery sanboxovana JVM. Je proste tazsie si zosypat system javou ako C.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 17:27

V tom prípade platí to, čo písal walther. Nech programuje v javascripte, tam sa nemá čoho báť... blud.
Určite do sveta nehlásaj presvedčenie, že v Cčku vieš zhodiť celý operačný systém na 5 riadkov zo začiatočníckej knihy. Musel by si sa veľmi veľmi veľmi snažiť, aby si toto dosiahol. A to ako v jave, tak v C, tak aj v assembleri a vo všetkom, čo beží nad operačným systémom, ktorý je tu okrem iného presne na to, aby sa toto nemohlo stať.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
V čom programovať?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 20:58

Áno, Java je až tak sandboxovaná, že niektorí ľudia ten sandbox úplne vyhodili z počítača. Veľmi často sa stáva, že vidím zaujímavý program, ale... v počítači nemám Javu, takže si u mňa ani len neškrtne.
A nepotrebujem mať v počítači nejaký softvér, ktorý neustále otravuje s aktualizáciou a v každej druhej verzii je kritická bezpečnostná diera.

Súhlasím s tým, čo napísal walther, zaradiť mono medzi programovacie jazyky môže iba človek, ktorý nevie, o čom hovorí. To ako keby som ja medzi programovacie jazyky zaradil Eclipse - je to rovnako od veci, ako Mono. + zaoberať sa portom C# pre linux nemá zmysel, kto by niečo také robil. Linux je fajn pre server, ale ak chce programovať pre ľudí, tak sa zameria na Windows a bude rovno vyvíjať tam.

Ja by som odporúčal rovno začať s C#. Prečo začínať s umierajúcimi (java) alebo starými aj keď rozšírenými (C/C++) jazykmi, keď sa môže venovať niečomu modernému, čo využije pri množstve aplikácií (desktop, mobil, web)?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.05.13
Prihlásený: 20.01.14
Príspevky: 13
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.05.2013 21:22

Takže bolo by dobré začať rovno s C#?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2013 21:36

Ešte raz
BX píše:
Máš si vybrať to, čo ty chceš. Keď sa nevieš rozhodnúť, vyskúšaj všetky, nebude to na škodu.

Keď by si sa chcel učiť šoférovať, riešiš pol roka, v akom aute by bolo najlepšie začať? Ťažko, sadneš do prvého auta a ideš. Všetky sú v princípe rovnaké.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
V čom programovať?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.05.2013 1:27

Treba si uvedomiť, čo chceš robiť, čo chceš ovládať... Ak ťa zaujíma programovanie na najnižšej úrovni, java (či C#) ti bude dobrá na dve veci... A zas naopak, ak chceš robiť len nejaké windows/web aplikácie, nemá zmysel riešiť nízku úroveň. Maximálne si naštudovať základy fungovania a hotovo, aby si mal aspoň trochu šajnu čo sa deje na pozadí.
Ty sa potrebuješ rozhodnúť, čo chceš. Ak nevieš, začni povedzme s C# a uvidíš, či ti stačí na všetko, čo potrebuješ, alebo či potrebuješ riešiť nejaký iný jazyk. Vtedy by si mal mať ale už dostatok skúseností urobiť ďalšie rozhodnutie sám. Ak stále nebudeš vedieť, bude to znamenať, že si sa C# vôbec nenaučil ;)

Programovací jazyk je len nástroj, nič viac, nič menej. Je to asi ako keby si sem písal, že ideš cez víkend na záhradu, a pýtal by si sa, či sa ti viac oplatí zobrať kosačku alebo rýľ...







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. V com programovat jednoduche aplikacia na mobil

v Android, iOS, Windows Phone (Mobile)

2

521

05.02.2012 17:09

Cmaranec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Začínam programovať

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

1134

10.04.2011 16:00

Matomi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako programovať?

v Ostatné programy

2

5033

12.06.2007 23:43

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Začínam programovať

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

6

1003

14.02.2011 20:30

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zacat programovat ?!

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

13

1742

15.10.2010 20:29

ewil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako začať programovať ?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

14

1503

25.03.2012 15:41

Trivi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zacat programovat

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

879

05.03.2011 16:18

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako začať programovať?

v Ostatné

3

581

26.01.2014 10:43

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kedy ste začali programovať?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

5932

12.08.2008 13:20

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa naučiť programovať ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Ostatné

65

6751

17.06.2017 22:35

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako možem začat programovat?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

667

22.02.2012 18:54

F3RY Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. oplati sa zacat ucit programovat?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

63

3621

07.11.2014 7:31

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. je mozne programovat aplikaciu bez programovania

v Android, iOS, Windows Phone (Mobile)

22

862

16.03.2014 12:52

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako by ste naučili ropuchu programovať?

v Perl, Python, Ruby, CGI

3

1299

29.06.2022 15:00

medove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som sa naučiť programovať v php

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PHP, ASP

40

3118

14.04.2007 20:33

mienkofax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Učebnice Jazyku Java a PHP6 Začíname Programovat

v Predám

1

383

15.11.2012 21:05

silentasflash Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra