Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 216 ďalšia

Prezidentske volby 2014 - 2. kolo
Hlasovanie končí za 29.03.2014 22:38
 Fico 5% 5% [ 2 ]
 Kiska 83% 83% [ 34 ]
 nevolim 12% 12% [ 5 ]


Celkom hlasov : 41

AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2013 15:31

:facepalm:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2013 15:45

Gasparovic sa spraval ako idiot, zrejme za to nemohol, narobil tolko hanby, ze kazdy uz musi byt lepsi.

Ad kotleba - kazdy ma nejaku minulost, niekomu sa zda horsia minulost ta komunisicka, niekomu udajne fasisticka, hoci on nebol nikdy fasista, akurat sa vyjadroval tak, ako sa vyjadrovat nemoze a hovoril to, co si mysli 80% vychodneho a stredneho Slovenska.
Oproti tomu, komunistov mame vovlade, prezident je komunista, poslanci su komunisti a to nikomu nevadi.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 11:45

Kolega bol napriklad jeho ziakom na gymnaziu v BB a tak feroveho chlapa(ucitela) vraj nepoznaj.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 14:09

Slovenský národ je vymletá zlatanina komunistov, zaostalcov a otrokov.. tak sprostý národ jak sme my nenájde široko ďaleko nikto, mi treba normálne zvracať s toho národa, neskutočne sa teším jak stade vypadnem, na Slovensku nebude nikdy lepšie lebo sme proste dementný národ







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 14:17

... ktovie, či s tým takéto názory nijako nesúvisia... :rolleyes:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 14:35

Áno podľa teba som dement lebo považujem za dementov ľudí, čo volia komunistov, čo dobrovoľne robia jak otroci, čo idú protestovať proti Kotlebovi, lebo keď boli voľby sedeli doma na riti a zrazu im to vadí... veď Kotleba nič neurobil, bol demokraticky zvolený za župana, čo majú zrazu tí ľudia proti tomu? Aký je Slovenský národ sprostý, drzý, závistlivý, arogantný a sebecký a pritom všetkom si v práci nechá skakať po hlave aj deti svojho nadriadeného a vďaka tomu sme západu na smiech že robíme pomaly aj za krajec chleba s vodou za deň, to človek zistí až začne s ľuďmi priamo pracovať... toto nikde v zahraničí nieje.. Zaostalý večne utláčaný národ, buď Maďarmi, buď Komunistami, buď nech sa na mňa nikto nehnevá ale v minulosti aj čechmi, kde Česko bola priemyselná krajina a my poľnohospodárska a dnes utláčaný debilmi v parlamente a šikmookáčmi vo veľkých závodoch.. to mám veriť v krásnu a lepšiu budúcnosť slovenska? pri tom ako mladí ľudia odchádzajú, ako sa cigani množia a ľudia stárnu? čo bude o 20 rokov? V politike to nikoho netrápi len nech sa čo najskôr nahrabe... a ľudí to netrápi asi tiež







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 15:16

Ukáž mi prosím ťa, kde som ťa nazval dementom... :) Jediné, čo som povedal, je to, že takéto postoje súvisia s tým, ako Slováci vnímajú všetko okolo seba... Nadávaš na ich prístup a sám sem špliechaš výrazy ako "dementi, otroci, drzí, závistliví, nikdy sa to nezmení, ..." :) Neviem, ako ty, ale ja som si zariadil život po svojom, aj keď mi všetci známi hovorili, že to tak nejde, že to nie je také jednoduché atď... Teraz mi chodia pracovné ponuky už vyslovene z celého sveta, kľudne si môžem vyberať. Nie, nebolo to nejaké šťastie, bolo to niekoľko rokov tvrdej driny na sebe, kedy som častokrát nemal pomaly čo do huby. Ale nech sa páči, hádž vinu na všetkých ostatných, odsudzuj národ, jednotlivcov, politikov... :) Ako si povedal, toto ide Slovákom veľmi dobre.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 15:28

Ako sa ja mám a aký mám život.. nesťažujem sa a je mi fajn.. ale proste som typ človeka, ktorý nedokáže ignorovať to, čo sa deje okolo mňa... a mojím sledovaním len dospievam k tomu čo som písal vyššie... ale čo je hlavné tak mám obavy o budúcnosť keď vidím akým smerom sa vydáva Slovensko a jeho národ, ktorý pomaly ale isto stárne a počernieva... tu si mám založiť rodinu? To naozaj nie







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 16:29

Cirky 100% suhlas, bud budes mat stastie a chytis dobre miesto, ak nemas kontakto na spravnych miestach, alebo sa velmi rychlo odtialto odjebat do vyspelych zemi a krajov, lebo tu necaka nic dobre, len otrocenie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 16:40

walther ty si ale nechces pripustit alebo to nedokazes pochopit, ze niekto musi robit aj smetiara, niekto musi robit aj vo vyrobe proste nie kazdy moze byt programator na dobre platenom mieste alebo podnikatel.
Precoby tito ludia mali teda zit cely zivot v biede a prezivat z vyplaty do vyplaty ako potkan v 2 izbovom podnajme pripadne hypotekou na 35 rokov??
Preco tito ludia mozu v civilizovanych krajinach dostat zaplatene tolko aby zili ako ludia aj ked nie na vysokej nohe ale aspon zili normalne? Preco by ludia mali trpiet to co tu je len pre nejake vyssie dobro ktore ale nikdy v tejto krajine nepride?
Neviem ako sa lepsie vyjadrit aj tak to asi nepochopis a budes si stale omielat tie svoje veci ze ked mi slovensko zaplatilo to mizerne skolstvo tak som mu povinny do konca zivota sluzit.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 17:00

K tej "dementnosti" Slovákov: Cirky prepáč, ale si fakt majster sveta, že to dokážeš skonštatovať. Tak isto "dementní" ludia sú vo všetkých poskomunistických krajinách. Po revolúcii a po všetkých tých krásnych myšlienkach demokracie si ludia neuvedomovali, že politici to idú kompletne rozkradnúť, že neexistujú kontrolné mechanizmy, že právny systém nič neznamená a že Slovensko sa dostane kompletne do rúk mafiánov. Po revolúcii sa stali ludia chudákmi úplne prirodzene, nakolko väčšina aktív v štáte skončila v rukách privatizérov. Ludia, ktorí ešte aj dnes ovplyvňujú kto je vo vláde nemajú šancu chápať súvislosti, áno sú hlúpi, svojou hlúposťou a svojimi rozhodnutiami škodia aj mne osobne a to velmi výrazným spôsobom, ale nedá sa im to vyčítať, nemali sa odkial naučiť chápať súvislosti a spoločnosť je na takej úrovni na akej je, takže je jasné, že väčšina ludí je na tom tak ako je. Písať preto, že Slováci sú zvlášte "dementní" národ je bezpredmetné.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 17:45

mirom píše:
walther ty si ale nechces pripustit alebo to nedokazes pochopit, ze niekto musi robit aj smetiara, niekto musi robit aj vo vyrobe proste nie kazdy moze byt programator na dobre platenom mieste alebo podnikatel.
Precoby tito ludia mali teda zit cely zivot v biede a prezivat z vyplaty do vyplaty ako potkan v 2 izbovom podnajme pripadne hypotekou na 35 rokov??
Preco tito ludia mozu v civilizovanych krajinach dostat zaplatene tolko aby zili ako ludia aj ked nie na vysokej nohe ale aspon zili normalne? Preco by ludia mali trpiet to co tu je len pre nejake vyssie dobro ktore ale nikdy v tejto krajine nepride?
Neviem ako sa lepsie vyjadrit aj tak to asi nepochopis a budes si stale omielat tie svoje veci ze ked mi slovensko zaplatilo to mizerne skolstvo tak som mu povinny do konca zivota sluzit.
Presne tak je to,
Ja som pred par rokmi robil v anglicku v sklade pomocnika, a zil som si ako prasa v zite, ziadna zodpovednost, ziadna tazka praca. Ani by som sa nevratil keby som nemal nejake dovody, dnes by som si uz isto zil ako kral keby tam vtedy zostanem. Jeden stary kamos, tam robil barmana ani vysoke skoly nema a dnes sa vyvaza na bmw, chodi po dovolenkach, usmev na tvary atd. Na slovensku nist, len cierna diera.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 20:43

Slováci boli vždy utláčaný národ. Už za čias avarov. My to už proste máme v génoch, že si necháme doslova skákať po hlavách. Až potom keď je veľký prúser sa vzopreme. Nie sme tak bojovní a temperamentní ako iné národy a našu dnešnú bojovnosť predvádzame na kadejakých fórach, v diskusiách a FB. Furt sa niečoho bojíme. Keď si poviem svoje, tak ma vyhodia z roboty. Ok, to beriem. Keď sa postaví celá fabrika, tak je to o inom. Za to, že ľudia vo fabrikách zarábajú toľko až je to na smiech je v prvom rade naša chyba, že to dovolíme. Ľuďom evidentne stačia "istoty" ktoré ponúka táto krajina. Čo sa týka mňa, tak dávam tejto krajine poslednú šancu. Ak sa mi nepodarí to čo chcem, budem len prežívať, tak dlabem na to. Balím kufre a dopisujem zo Zélandu.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2013 21:40

To je celé blbosť, nič také sa nedá mať v génoch, u nás sa to proste vyvinulo tak, ako sa to vyvinulo preto sú u nás ludia väčšinou tak chudobní, starajú sa hlavne o to, aby prežili a aj keby sa vzbúrili nič by to nepomohlo ani v prípade, že by boli úspešní.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 3:01

Už som to tu písal veľa krát, ale musím to sem napísať znova, nakoľko ste túto tému vytiahli ešte raz. S väčšinou súhlasím a nejdem ukazovať prstom na tých, ktorí nevedia, alebo nechcú pochopiť veci, ktoré sa majú tak ako sa majú. Tak to napíšem jednoducho.

Prečo je inde v Európe možné normálne civilizovane žiť a u nás nie?
Prečo je inde v Európe možné nájsť si normálnu prácu, dvoj či trojnásobne lepšie zaplatenú a u nás nie?
Prečo je inde v Európe možné nežiť od výplaty do výplaty a nerozhodovať sa či si kúpim len 1 jogurt, alebo rovno celý kartón jogurtov?
Prečo je inde v Európe možné rozvíjať a udržiavať školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo a všetko ostatné? Prečo to u nás ide opačne a smerujeme k opiciam?

Položte si tieto otázky a skúste nájsť odpoveď. Naša krajina je bohužiaľ jeden veľký omyl. Som Slovák, ale sám seba sa pýtam ako sme mohli dopustiť a dostať sa k tomu čo sa teraz deje. Nečakám pochopenie od vás všetkých, nakoľko mám svojský spôsob zmýšľania. Ale každý normálny človek, ktorý má aspoň ako taký prehľad vie, že u nás lepšie časy nenastanú. Prečo? Odpoveď nájdete v tých otázkach vyššie.

Nie každý má u nás doma šťastie na skvelý job, aj keď je študovaný, musí makať za pár drobných.
Predavač, smetiar, skladník, aj toto sú pozície, ktoré musí niekto robiť. Avšak prečo sa musia strachovať o to, či vyžijú a či si budú môcť dovoliť kúpiť školské pomôcky svojim deťom, nebodaj zaplatiť účty a všetko ostatné? Prečo môžu byť inde v Európe tieto pozície zaplatené s markantným rozdielom?

Stačí nám všetkým doma žiť si svoj každodenný stereotyp? Pracovať, spať, pracovať, spať a potom si len uvedomiť, že prečo vlastne driem ako kôň?
Je mi zle, keď raz za pol roka priletím domov a vidím, že to ide k horšiemu, že pribudnú len nejaké obchodné centrá, cesty v dezolátnom stave, nedostavané stavby, žiadne chodníky, burina pri krajniciach, bezdomovci pod lavičkami.

Prosím vás, stačí nám toto všetko? Nezaslúžime si lepšie žiť?

Ja som svoj krok už spravil. Síce nie som zabezpečený do konca života, ale mám tu možnosti, či už pracovné, vzdelávacie, ale hlavne také, ktoré by som doma nikdy nemal ...

Súdnictvo a korupciu tu rozpisovať ani nejdem, o tom si obrázok už spravte sami.







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika Slovensko

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 8:49

zjavne ma mnoho ľudí o západe trošku skreslené predstavy.
V prvom rade si uvedomte, aké sú tam ceny (keď stále hovoríte len o tých platoch). V BA stojí pivo 1,5€ vo Viedni 5€ a viac. Na Slovensku má mnoho ľudí vlastné bývanie (pozostatok komunizmu) - nehovorím že všetci, ale určite sme na tom lepšie ako na západe, kde je bežné na bývanie (nájom) minúť 70-80% výplaty a hovno vám zostane.
Školstvo - na západe si rodičia berú pôžičky, zakladajú domy bankám, predávajú obličky (to som zámerne prehnal) aby mohli ich deti študovať (100 000€ za 5 ročné štúdium je ešte lacná škola).
Zdravotníctvo - keď nemáte v Amerike zaplatené drahé nepovinné poistenie tak vás nechajú zdochnúť na ulici a hotovo.

Všetky tie nezmyselné pravidlá, prdnete si na ulici a hneď vás pokutujú a podobné kraviny.

A už vôbec by som v krajine "západného sveta" nevedel existovať s pocitom, že som pre nich otrok z východnej Európy ktorý je ochotný robiť zo seba kkta za kus chleba a oni to ešte zneužívajú.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.07.13
Príspevky: 423
Témy: 18
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 9:52

sysel777 mozes upresnit o ktorej zapadoeuropskej krajine pises??? Lebo ja som zil a zijem skoro 20 rokov v zahranici (rozne krajiny). A nikdy som neplatil 80% svojej vypaty za najom. Nikde som nezaplatil za pivo viac ako zarobim na hodinu. A ked hovorime o cenach potravin tak cela europa ma lacnejsie potraviny ako Slovensko lebo vsade je dan na potraviny 5-7 % len na slovensku je to 20%.

Ked sa bavime o byvani tak naprikad v UK saocialne slabsie rodiny dostava domy od statu ( po 5 rokoch moznost odkupit) . Kto nesplni dobovaci system na statny dom stale moze pozidat o prispevok na byvanie. Kludne sa stane ze ti stat plati cely najom ked mas velmi nizke primy. Samozrejme aj nezamestnanym + prispevok na elektrinu a kurenie.

A fakt neviem o akych nezmyselnych pravidlach a pokutach hovoris lebo pokutu som dostal vzdy iba na Slovesku za neaku kktni co fust schvaluju . vesty, karticky prvej pomoci,furt ine lekarnicky a neviem co.

Inde vo svete ti ani ziarovky ani rezurvu netreba. Platim si poistku a ked mam problem tak zavolam a asistencna sluzba sa dovali do 15 minut a vymeni koleso alebo ziarovku.

A k tej poslednej vete sa ani nejdem vyjadrovat. Lebo je vydiet ze si v zivote nikde nebol.
EDIT
Este k tym skolam, Part time som studoval na queen's university a viem ze full time studenti maju vela prispevkou a ulav. Ked studen pracuje aspon 3 dni v tyzni na part-time tak dokaze sam zaplatit skolu aj najom. Ked si chcel len uzivat tak moze poziadat o bezurocnu studensku pozicku ktoru splati ked bude vystudovany pravnik alebo doktor.


Naposledy upravil kuki_sk dňa 22.12.2013 10:11, celkovo upravené 1

Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 10:05

kuki_sk píše:
vydiet

Ale chápem, 20 rokov spraví svoje.

Tá posledná veta je velká pravda, ak si bol 20 rokov v zahraničí nemusel si to ešte postrehnúť, vtedy to ešte nebolo také. Dnes už je celá západná Európa plná Poliakov, Slovákov, Maďarov, Čechov a akečoho iné z východnej Európy. Keď príde niekto z východnej Európy na západ nebude z neho riaditel, manažér, inžinier, architek, právnik, ani nič podobné. Bude čašník, skladník kuchár, prigádnik, operátor výroby a podobne. Zo začiatku sú tí ludia radi, že majú aspoň niečo, lebo im za to zväčša platia viac ako za normálnu robotu na Slovensku. Po čase si však začnú uveomovať, že sú ťažkí "B Klasse Leute" a že sa majú asi lepšie, ako by sa mali doma po finančnej stránke, ale v zahraničí sú v podstate na okraji spoločnosti.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.07.13
Príspevky: 423
Témy: 18
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 10:24

Spartan.Ex samozrej aj ja som zacinal na farmach a hoteloch. Ale urcite nemozem hovorit o otrokarcine. Pre mna je skor otrokarcina ked ludia v automobilke za pasom sa musia pytat na zachod a zeny musia byt oznace ked maju menzes.

No a ked si v zahranici ani po 3-4 rokoch niekto nevie zariadit zivot tak je to jeho problem. Ja mam vela kamatov co maju v zahranici vlastne restauracie , obchody , servisy,stavebne firmy, alebo si aspon spravili neake kurzy a robia niekde v teplucku v kancelari, alebo co ich bavi.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 10:29

Ja mám momentálne viac kamarátov, ktorí sa zo zahraničia vrátili ako takých čo tam ostali. Zariadiť si život v zahraničí je už dnes velmi ťažké, ak je to vôbec možné, hlavne kvoli tomu pretlaku cudzincov, kedysi to bolo ďaleko lahšie. Pred pár rokmi si tak len začínal, dnes tak aj skončíš.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.07.13
Príspevky: 423
Témy: 18
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 10:41

Uznavam ze to dnes moze byt tazsie. Ked som pred par rokmi jeden den poslal CV 10tim firmam tam dalsi den mi z troch volali. Volakedy mal kamarat co robi manazera v hoteli niekoho zamestnat ako umyvaca riadu a musel volat ludi zo slovenska . Dnes ked da inzerat tak dostane 70 Cv. Aj od domacich :shock:

Ale s tym co napisal sysel777 aj tak nemozem suhlasit


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:01

Hej, to je ďalšia vec, nastala kríza a zrazu tie "podradné" miesta potrebujú aj domáci.
Ja v podstate až na nejké detaily musím úplne súhlasiť.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:30

Bratranec robí v Rakúsku čašníka a žeby platil nájom 2600 eur teda 80% z platu o tom naozaj neviem







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:41

Ani ja neviem o tom, že by tam čašníci zarábali 3 250 to je zase blbosť, netreba luďom veriť všetko. Hlavne na východe mi jeden deň človek hovorí ako zarába 3 000 eur v Nemecku a na druhý deň sa ma pýta, či by som mu nepožičal na nájom.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:47

blbosť to nieje je to normálna suma veď len s prepitného má skoro tisícku za mesiac


Naposledy upravil Cirky dňa 22.12.2013 11:48, celkovo upravené 1






_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:48

sysel777 píše:
zjavne ma mnoho ľudí o západe trošku skreslené predstavy.
V prvom rade si uvedomte, aké sú tam ceny (keď stále hovoríte len o tých platoch). V BA stojí pivo 1,5€ vo Viedni 5€ a viac. Na Slovensku má mnoho ľudí vlastné bývanie (pozostatok komunizmu) - nehovorím že všetci, ale určite sme na tom lepšie ako na západe, kde je bežné na bývanie (nájom) minúť 70-80% výplaty a hovno vám zostane.
Školstvo - na západe si rodičia berú pôžičky, zakladajú domy bankám, predávajú obličky (to som zámerne prehnal) aby mohli ich deti študovať (100 000€ za 5 ročné štúdium je ešte lacná škola).
Zdravotníctvo - keď nemáte v Amerike zaplatené drahé nepovinné poistenie tak vás nechajú zdochnúť na ulici a hotovo.

Všetky tie nezmyselné pravidlá, prdnete si na ulici a hneď vás pokutujú a podobné kraviny.

A už vôbec by som v krajine "západného sveta" nevedel existovať s pocitom, že som pre nich otrok z východnej Európy ktorý je ochotný robiť zo seba kkta za kus chleba a oni to ešte zneužívajú.


Zjavne jediny, ktory ma skreslene predstavy si ty. Ani nebudem rozpisovat preco...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:50

sysel777 píše:
A už vôbec by som v krajine "západného sveta" nevedel existovať s pocitom, že som pre nich otrok z východnej Európy ktorý je ochotný robiť zo seba kkta za kus chleba a oni to ešte zneužívajú.


Hlavne že takto žijeme na slovensku avšak narozdiel od západných krajín za to nemáme ani zaplatené







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:51

Cirky píše:
blbosť to nieje je to normálna suma veď len s prepitného má skoro tisícku za mesiac

:D zo slovákov hovorí pravdu o mzde len ten, kto sa sťažuje. Mne už ludia porozprávali také veci, že niekedy som mal výrazny problém nesmiať sa, ako napríklad mäsiar v Nemecku za 3 500 eur, kamionista v Holandsku za 3 000 a podobne... ako píšem, hlavne na východe, tam je hlavným cielom diskusie vzbudiť závisť v druhom, takýmto veciam neverte, zbytočne potom budete sklamaní. Mama podniká v Rakúsku už 12 rokov, zamestnáva Slovákov a presne viem, kolko kto zarába... 3 500 eur čašník :lol:
Daron píše:
Zjavne jediny, ktory ma skreslene predstavy si ty. Ani nebudem rozpisovat preco...

V takom prípade mám aj ja tak isto skreslené predstavy ako on, takže jediný nie je, lebo si myslím a viem to isté (až na nejaké detaily).


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 11:58

Spartan.Ex píše:
:D zo slovákov hovorí pravdu o mzde len ten, kto sa sťažuje. Mne už ludia porozprávali také veci, že niekedy som mal výrazny problém nesmiať sa, ako napríklad mäsiar v Nemecku za 3 500 eur, kamionista v Holandsku za 3 000 a podobne... ako píšem, hlavne na východe, tam je hlavným cielom diskusie vzbudiť závisť v druhom, takýmto veciam neverte, zbytočne potom budete sklamaní. Mama podniká v Rakúsku už 12 rokov, zamestnáva Slovákov a presne viem, kolko kto zarába... 3 500 eur čašník :lol:



Nebudem veriť rodine, nebudem veriť bratrancovi, ktorý sa má jak prasa v žite už 3 roky, nebudem veriť tete, ktorá robí opatrovateľku a zarobí 3000 eur a je v zahraničí už 8 rokov, nebudem veriť priateľkinej sestre čo má bez vysokej školy 4500 eur, budem veriť tebe že na západe je pomaly horšie ako tu a radšej nič nevyskúšam a ostanem celý život na tom prašivom východe.. možno pre teba to tak je :) kebyže mám možnosti ako ty tak sa zo Slovenska nepohnem.. bohužiaľ žijem na východe s parazitmi v bordeli s mizernými pracovnými možnosťami... prídem do Blavy budem len za skurveného východniara čo vám berie robotu... taká je realita na Slovensku.. nie každý sa narodí do dobre zabezpečenej rodiny v Blave a v 18ke si kúpi nové auto







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.12.2013 12:04

:lol: posledne mi klamal o mzde (výsledku hospodárenia) strýko. Hovoril, ako sú v zisku 200 000 eur, potom som mu opravoval počítač, v ktorom mal daňové priznanie a zrazu boli 120 000 eur v strate. Blízkym sa klame najvaic. Ja verím iba otcovi a mame, lebo obidvom robím účtovníctvo. U ostatných (vrátane kamarátov a ostatnej rodiny) automaticky predpokladám, že klamú, lebo sú proste Slovácia a vždy sa mi to potvrdí.

Lepšie samozrejme je (čo nie je až taký problém) ale 3 500 eur, to teda nie, to v žiadnom prípade.


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 6458 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 216 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 114, 115, 116 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3459

70957

18.02.2024 22:51

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - svet (zahranicie)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 89, 90, 91 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2715

48883

14.02.2023 15:43

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

916

01.04.2022 21:33

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1127

23.12.2005 18:37

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ??

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3

894

11.07.2009 14:13

olsojin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko-Spanielsko

v Šport a pohyb

4

611

10.10.2014 20:06

jaro114 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko.sk

v Služby a webstránky

3

1201

23.05.2017 13:22

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adobe slovensko

v Grafické programy

1

577

21.04.2012 15:09

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SLOVENSKO-ROMSKY slovnik

v Krčma

18

80607

12.07.2011 22:26

Millfox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. slovensko anglicky text

v Webdesign

21

3368

11.11.2009 12:35

pedro91 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko ma talent

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

111

8233

11.02.2009 23:14

giuseppe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Playstation Store Slovensko

v Herné konzoly

17

1171

02.12.2014 9:00

crash2403 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovnik (Slovensko-Poľský)

v Ostatné programy

0

605

08.09.2012 20:22

Marko125 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3667

30.06.2015 21:25

Arcetazz Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Slovensko-madarske vztahy

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

173

10538

12.09.2009 15:44

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xiaomi m1 a Slovensko

v Smartfóny a tablety

4

1113

14.08.2012 18:25

werwest Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra