Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 14:46

BX píše:
Ale to nie je práca zadarmo. Programátor bez skúseností má skutočne cenu tak akurát 1e/hodina a to môže byť rád.
Takže to treba brať ako investíciu do budúcna. Predpokladám, že to nechcú urobiť jednorázovo, ale dlhodobo. Takže tieto prvé objednávky im budú platiť v skúsenostiach. A to je v začiatkoch oveľa viac, než nejaké peniaze...


Prepáč, ale nesúhlasím. Z vlastnej skúsenosti viem, že je podliezanie ceny len na škodu. Informácie medzi firmami a pod sa šíria veľmi rýchlo. Keď niekomu urobíš web za pár korún, tak chcem vidieť ako u niekoho ďalšieho obhájiš vyššiu cenu (ťažko tým, že si sa naučil pár kódov navyše a aké farebné kombinácie sú IN). Zľava z ceny sa vždy dá urobiť (teraz mám akciu blablabla), ale robiť niečo skoro zadarmo, a potom keď sa už oťukáš pýtať viac, to je najrýchlejšia cesta do pekiel.
Navyše pri programovaní nie je až tak dôležité portfólio, ale to čo ponúkneš zákazníkovi. Niekto môže robiť weby 20 rokov a môže mať za sebou 1500 stránok. Ale čo s takým, čo aj zamrzol v tej dobe ako začínal? Výpovedná hodnota nula bodov keď ho dokáže prešťať mladý fagan ktorý má na triku pár webov ktoré sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky a tie stoja za to.
Crysis10 - Urči si nejaký cenník ktorý skrátka budeš mať pevný a keď bude niekomu vadiť cena, alebo to bude zákazník o ktorého bude mať cenu bojovať, tak daj zľavu (na nejaký úkon). Robiť niekomu web, kto Ti má chuť dať za to ledva 50€, od toho ruky preč, nech si kúpi nejakú blbú šablónu od XYZ a nech to ten idiot potom preplatí na mesačných poplatkoch. Sprostých nepresvedčíš, len na tom zbytočne zabiješ čas a nervy. Maj pre Boha svoju hrdosť a nerob niečo stoj čo stoj. Potom to tu tak aj na Slovensku vyzerá, že sa nejak už očakáva, že sa bude všetko robiť pre dobrý pocit. Keď niekto chce web za pár korún, tak nech si ho má... v designe a farbách ako sex shop o dva bloky ďalej.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 15:09

haffen, prepáč, ale nesúhlasím. Za prvé, keď urobím web autoškole v Klenovci, ako sa to dozvie majiteľ penziónu na Kysuciach? Nebavíme sa o tvorbe webov pre veľké ryby, v začiatkoch je to najčastejšie tvorba osobných webov pre kdekoho.
Za druhé, keď už budú mať "na triku" aspoň tých pár webov, tak sa kľudne môžu hrať na profíkov. Dovtedy sú to len študenti, ktorí dúfajú, že si privyrobia za nič. A pre mňa, ako zákazníka, sú to ľudia, ktorí mi môžu akurát tak nasľubovať hory doly. A je predomnou rozhodnutie: buď budem veriť dvom študákom, ktorí mi nasľubujú, ale na cca 50% to nesplnia (pri mojich skúsenostiach aj viac), alebo to dám niekomu, kto si dokáže vedomosti, ktoré požadujem, preukázať. A veru radšej si vyberiem tých druhých. A to je presne problém autora témy.

Treba pochopiť, že tí dvaja nie sú žiadna firma. Nemajú nič. Majú len pár vedomostí (ktoré má dnes kde kto) a v lepšom prípade majú chuť do práce. V horšom majú len vidinu veľkého zisku.

btw. vyššiu cenu obhájim neskôr aj u toho, komu som robil najskôr zadarmo. Pretože keď mám momentálne viac projektov, tak ten jeho buď nevezmem (pretože nemám čas), alebo ho vezmem za štandardnú cenu (prípadne dám malú zľavu, aby sa zákazník citil výnimočne ;) čo v konečnom dôsledku ani nemusím, ale to už sú také makretingové ťahy :D ) Z mojích skúseností typicky zaplatia, pretože vedia, že dostanú to, čo chcú :)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 15:27

Ale kto hovorí o Klenovci a Kysuciach? Každý kto začína obvykle začína vo svojom meste.
A to je aké meradlo? Urobil som pár webov, už som profík? Dodnes neviem kde je pri hocičom hranica medzi zanieteným amatérom a profesionálom (obaja platení za svoju prácu). Niekto to považuje za profesionalitu už vtedy, ako má za to zaplatené a uživí ho to. Ja si predstavujem profesionalitu inak. Nemerateľnú peniazmi, ale kvalitou tvorby. Ako som povedal, niekto môže urobiť aj 50 webov a môže byť tragéd ako na začiatku.
Dnes sa všetko robí na faktúry a zmlúvy a keď niekto nesplní to čo sľúbi na zmlúve, tak jednoducho od nej odstúpim.
On sám musí vedieť na čo si trúfa a na čo nie. Keď niekto ponúka niečo, čo nedokáže splniť a len vodí za nos, tak je to pako a skôr či neskôr padne na hubu (nehovorím o Crysis10). Zlé meno sa dá vybudovať oveľa rýchlejšie ako to dobré.
Áno, beriem, že sú ľudia, čo ocenia to, že si sa zlepšil, máš za sebou super projekty a musia si priplatiť, ale z osobnej skúsenosti sa denne stretávam s ľuďmi, ktorí sú úplne zadubení a je to celkom slušný nepomer cca 1 z 10 vie oceniť web ktorý je robený ako jedinečný, nešablónový... A to je ešte stále veľká skupina ľudí, ktorí si myslia, že sú na FB a majú to s reklamou automaticky vyhraté. Je fajn byť v takej situácii, kedy si vyberáš klientov, ale to je pre mnohých dlhá cesta ku koncu ktorej sa ani nemusia dostať.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 15:42

Ja zase vôbec nepíšem o vlastnom meste. Internet je plný ponúk, kde zoženiem projekt skôr, než vo svojom meste. Takisto na začiatku sa môžu vykašľať aj na zmluvy a faktúry. Všeobecne ale ide o to, aby sa vôbec niekedy dostali do tej fáze zmluvy/dohody, pretože zatiaľ nemajú nič a takých rozumní zákazníci hneď pošlú do preč.

Toto ale beriem: Ak chcem začať vo svojom meste, tak si spravím peknú stránku, zadám cenník a rozhlásim to po kamarátoch, alebo ako sa len dá.
Lenže internet je obrovský trh, tak prečo by som sa mal takto obmedzovať. Ja som začínal na webtrhu a s drvivou väčšinou klientov som sa v živote nestretol.
Stále sa bavíme o tom, ako začať z nuly (a za štúdia, žiadne veľké investície, ako finančné, tak i časové). To, čo príde potom, je úplne iná diskusia.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 15:54

Sú rôzné spôsoby ako zaujať klienta. Len treba prísť na to ako. Prezrádzať svoj know how tu nejdem.
Vidíš, my zase fungujeme tak, že chodíme priamo oslovovať klientov a vždy sa niekto chytí. Chce po mne nereálne veci napríklad finančne, alebo úplné voloviny a nedá si to vysvetliť? Prefiltrujem, nekomentujem, vyčiarkávam zo zoznamu... keď bude chcieť, má vizitku, ozve sa... zabíjať čas nemá význam.

To že si v Prahe máš ako body k dobru. Tam je úplne iný business, ale tu v kadejakých menších mestách a mestečkách je to kovbojka.
Čo povieš niekomu na to, že:
"Nechcem webshop, lebo ten čo som mal predtým sa mi neosvedčil a boli s ním problémy".
"Aké?"
"Na stránke sme mali zadané nesprávne číslo a ľudia sa nedovolali nám, ale nejakej pani v Bratislave. Nevedeli sme ako to zmeniť, tak sme celý shop radšej zrušili."

A takých je tu kopa... Niekedy rozmýšľam, že napíšem knihu v budúcnosti.
U chalana je problém ten, že sa nevie obhájiť. Tak nech vytvorí najaký svoj vlastný demonštračný web, že čo všetko dokáže a to nech ukazuje. Bude to 1 000 000x lepšie ako 1€/hod. Dobrá zákazka sa dá chytiť aj na začiatku. My sme vytvorili jeden jednoduchší web a hneď na to sa nám podarila uloviť lepšia zákazka. Ako hovorím, je to hlavne o tom, sa vedieť predať a správne brnkať na tie správne struny. Tí ľudia vycítia, že to myslíš vážne a si odhodlaný. Ak tam príde za niekym ako mumák, že ani nevie čo chce, tak sa nedivím 50€.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 16:08

Takú knihu by som si prečítal :D

To, že som v Prahe nič neznamená. Tvorbe webov sa naplno nevenujem (a ani nechcem) a takéto srandy robím (resp. som robieval) typicky na privyrobenie si. Začal som ešte na Slovensku, pred univerzitou, som z malého mesta a tam rozbiehať business by bolo na nič. Preto som orientovaný skôr na internet a mám odskúšané, že s klientmi sa typicky dá dohodnúť k obojstrannej spokojnosti. Minimálne v začiatkoch mám osobne osvedčený postup, ktorý tu popisujem a nemal by som problém založiť nejakú firmičku a rozvíjať to ďalej. (to ale nechcem, mám iné priority)

A zo skúseností (a hlavne aj sťažností mojich klientov na ich minulých "programátorov") mi príde trocha na hlavu stavať hneď na začiatku profi zázemie, zabiť si cenník, super slogan a čakať, že mi to niekto zožerie.

Citácia:
Ako hovorím, je to hlavne o tom, sa vedieť predať a správne brnkať na tie správne struny.
S týmto súhlasím. Niekto sa s tým narodí, niekto nie. Niekto to vie, niekto nie. Ale dá sa to naučiť napr aj tým, že s tými zákazníkmi budeš v styku. No ale v takýchto (tažších) začiatkoch sa ti to podarí len tak, že sa poddáš a zahodíš ego. Všetko je to o skúsenostiach, len ich treba nadobudnúť.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 16:17

S klientami sa dá dohodnúť a obhájiť to, prečo práve ty, ale ako hovorím z vlastnej skúsenosti, takých je menšina. Ešte stále je množstvo firiem, ktoré majú stránky z čias dávno minulých a nový web nechcú, lebo majú mizivú návštevnosť. Pani, to je ale tým, že nemáte SEO optimalizáciu, na stránke máte dve vety, tak vás nenájde ani pán Boh (keď ich už google vyradil kdesi do prdele). Ale veď nech si zadajú presnú adresu. A koľkí ju poznajú a zvlášť tí noví ktorých potrebujete získať? Neraz sa mi stalo, že nastalo niekoľko sekundové trápne ticho z úžasu. Kolegyňa robí profesionálne preklady do EN. Oni aby si zaplatili o pár centov viac, tak nie, radšej si zaplatia degeša o pár korún lacnejšie ktorý im sviečkovú preloží ako "candle sauce". Aj to sa stalo...
Tak som to vôbec nemyslel a nepovedal ako si to naznačil v tej poslednej vete. To si trošku vyhnal do extrému. Dať si nejaké základné ceny za úkony a komunikovať s klientom. Vždy sa dá so serióznym dohodnúť. A že bude zabíjať 2-3 týždne s klientom za 50€... verím tomu, že za ten čas a s nejakou snahou si nájde niekoho kto ocení jeho prácu. Ešte vždy sa s ním môže dohodnúť, že môže dopredu vytvoriť web a ak sa mu bude páčiť, keď mu už moc neverí, tak si ho jednoducho kúpi. Keď nie, tak vždy má matroš do svojho portfólia s ktorým sa môže oháňať, len odtiaľ vyhodí logo. To je celé.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 16:31

S tým zase súhlasím, len...
haffen píše:
A že bude zabíjať 2-3 týždne s klientom za 50€...

... ten web autoškoly má byť "statická prezentácia", takže tých 50 eur beriem ako robotu na pár hodín. A to tam najviac zaberie grafika, kde bude mať klient kopec pripomienok. Samotné nakódenie do html/css/js je potom otázkou max troch hodín. 50 eur sa mi proste nezdá ako nejaká almužna za tak jednoduchý (a vôbec prvý) projekt. Kľudne by som šiel aj nižšie.
Keď som začínal, tak som bol rád, že som zarobil 10 eur a cítil som sa ako pán :D 25 bol vtedy pre mňa úplný sen...
A ako som písal, študenti majú času dosť a môžu byť radi za akékoľvek peniaze. Aj tie dva-tri dni by ich nezabili, práve naopak, mali by za sebou konečne prvý projekt. A popri tom môžu samozrejme hľadať ďalšie...

(btw. do toho extrému to hnali ostatní)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2014 17:15

Nakodiť 50€ OK, ale ešte tam treba nahodiť text a podobné voloviny. Ak je to fakt jedna page, tak 60 - 70€ nikoho nezabije. Ale to hovorím so základným upratanim stránky, lebo predpokladám, že webdesigner nie je a responzivne to robiť nebude. To je tých 250€ prestrelená suma.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 6:59

ani 250 nieje vobec premrstena cena. Treba si do svojej prace zaratat vsetko nie len kodenie a kreslenie. Kazdy cas, ktory na tom travis (komunikacia,meetingy, stretnutia so zakaznikmi, vydavky) to je dalsich XX hodin, ale samozrejme na zaciatku sa to neda, cena by bola vo vacsine pripadov neadekvatna ku kvalite poskytnutych sluzieb.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 7:55

Ak si kvalitná firma, tak áno. Ak si partia dvoch študentov, ktorí sa zrazu rozhodli, že to skúsia, tak je to moc.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 9:51

Súhlasím... tiež sa nemôžu ceny trieskať len tak od brucha a treba sa hlavne prispôsobiť dopytu.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 9:58

To je najvacia chyba prisposobis sa komu? Das nizsie ceny ok. Potom sa niekto prisposobi niekto tebe da nizsie ceny a hura sme tam kde ste chceli uprava sablony za 20E ... Mal by si sa spravat rozumne, stanovit si kolko chces zarobit, rozratat na hodiny a mas vyslednu sumu. Na minimum co musis zarobit si vypocitas lahko, co si prihodis je uz na tebe a uvidis ci to niekto zoberie. Je blbost robit vlastny biznis a pracovat od nevidim do nevidim za 3E na hodinu. Zaroven musim mat ale co ponuknut, co vela ludi nema ( ale aj takym sa dari, tam uz je to o chrbtovej kosti a sikovnosti).







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 10:29

don jebot, schválne si skús zohnať zákazníka, nejakého vlastníka penziónu, alebo podobne obyčajného človeka, ktorý o tebe nikdy nepočul a napíš mu "som študent, nemám referencie, rád Vám spravím web. Bude Vás to stáť 250 eur. Ale som fakt dobrý, verte mi."

Odpoveď bude aká?







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 11:17

Don Jebot, tak príď napríklad do Martina (alebo hociktoré menšie mesto) a ak sa Ti podarí predať JEDNOSTRÁNKOVÝ web za 250€, tak Ti kúpim sud piva a pochválim Ťa pred naštartovanou V3S. To už je troška naivita... Ty možno neprichádzaš do styku so zákazníkmi o ktorých máš bojovať, ale sedíš si v teplučku na stoličke v kancli a dostávaš všetko na hotové, ale realita je trošku niekde inde. Je veľmi veľká ponuka oproti dopytu a preto sa ceny držia hodne nízko. Pokiaľ nemáš dobré zvučné meno, tak VŽDY budeš robiť weby za pár korún. Inak to schytá niekto, kto to robí lacnejšie. A to môžem povedať s čistým svedomím, že ta stránka môže byť aj zlá. Veľké percento zákazníkov nemá ani potuchy o tom, aký je rozdiel medzi dobrým a zlým webom. A je veľa z nich, ktorí tú kvalitu aj napriek vysvetleniam neocenia. Ja som rád, ak sa nám podarí niekoho presvedčiť, aby si dal urobiť web za 250€ s DPH, nie to ešte jednostránkový.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 12:36

BX
Ak zakazky riesis takto tak sa necuduj ...
haffen
dlho som si nezhanal zakazky vacsinou pisu ludia mne po odporucaniach, ale robil som aj pre mini firmy z dedin a problem v tom nebol.
"ktorých máš bojovať, ale sedíš si v teplučku na stoličke v kancli a dostávaš všetko na hotové" tiez som zacinal, viem aka je realita. Ceny sa nedrzia nizko koli dopytu ale koli podliezacom.
"aký je rozdiel medzi dobrým a zlým webom" s tymto suhlasim a preto nepracujem na takych zakazkach, nebavia ma a su demotivujuce.
Vy vidite 250E za jednostrankovy web ale v tom je vidiet vas postoj veci. Ja take veci nerobim koli tomu, ze ma to nebavi.Ak chce niekto web tak ho spravim a spravim ho komplet zo vsetkym co ktomu patri. Aj keby to mal byt landing page tak si ma neplatia len zato ze im robim manualne klikanie. Platia si ma aj za skusenosti, pridanu hodnotu, za to ze im to spravim dobre, za moj cas a pod.. Vy si nakreslite weby za 1 den, a majte ktomu taky pristup potom sa ale necudujte. Rychlo rychlo nech mam coskoro par korun. Nie je lepsie spravit jeden web za mesiac dajme tomu za 600 ako 3 za 250?
Ale toto uz zachadzame mimo ich problemu a riesime tu problemy celej sfery.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 13:07

haffen píše:
tiez som zacinal, viem aka je realita. Ceny sa nedrzia nizko koli dopytu ale koli podliezacom
Očividne nevieš, hovorí sa tomu konkurencia. To čakáš, že všetci budú krásne disciplínovaní a držať sa na jednom mieste? Veď to už z princípu prírody nefunguje (viz darwinova teória evolúcie).

Ak robíš jednu statickú prezentačnú stránku mesiac a dostaneš za to 600 eur, tak máš zlaté ruky a gratulujem ti.

Z hlúpej odpovede na moju otázku usudzujem, že si absolútne nevieš predstaviť, čo prežíva človek, ktorý v tomto len začína. Bez skúseností, bez zázemia, bez bohatého tatka, bez kamaráta podnikateľa...
Ty už si vyberáš, čo chceš robiť a čo nie. Začiatočník je rád, keď vôbec niečo môže robiť. Ako si písal, že ti platia za skúsenosti, pridanú hodnotu, že to spravíš dobre... nič z tohoto začiatočník nemá a nezaručuje. Tak za čo ich má zákazník platiť? Chýba ti trocha nadhľadu a predstavivosti.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 13:24

"Očividne nevieš, hovorí sa tomu konkurencia." Nech sa tomu hovori ako chce, ja im to nezazlievam mne to je jedno, take nieco by ma nebavilo. Nie som ako ty za prides za niekym ponuknes mu svoj cas za a este chces dat z 25E zlavu, to si nevazis sa seba, pojdem radsej na 2 dni nabrigadu pretoze to mi ucty zaplati 25E nie alebo spravim fiktivny web, ktory potom mozem dalsiemu zakaznikovi odprezentovat ako ukazku.
"Ak robíš jednu statickú prezentačnú stránku mesiac a dostaneš za to 600 eur" Nie nerobim a ani nebudem taketo prace ma nezaujimaju a nerozumiem preco tam pchas to staticku a sumy. Ber to trochu s nadhladom. A keby si cital tak som tam pisal "Ak chce niekto web tak ho spravim a spravim ho komplet zo vsetkym co ktomu patri."
"Bez skúseností, bez zázemia, bez bohatého tatka, bez kamaráta podnikateľa..." nic z toho som nemal, mna iba bavilo kreslenie a som tu. A jasne ze je rad ze nieco robi pretoze ho to bavi, ale moze to robit zadarmo aj pre ludi ktory mu budu aspon vdacny.
A este raz evidentne si to stale nepochopil a mna to uz nebavi pisat dookola. Ich poslali prec za 50E. Keby tam isli stym ze im to spravia zadarmo, ok ale ked ta poslu prec s takou sumou tak si nezasluzia aby si snimi zabijal cas. Mozes si spravit inu referenciu kde budes mat aspon pocit zadoucinenia a budu ti vdacny.
A to ci nieco vies alebo nie v tejto dobe nehraje uz taku ulohu, moj kamarat teraz robi eshop za 1000, neviem kodovat, nevie programovat, nevie kreslit, ale vie sa predat ...

tento chalanisko pise rozumne
http://www.zbyseknadenik.cz/blog/vyprac ... u-nabidku/







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 14:18

don jebot píše:
Vy si nakreslite weby za 1 den, a majte ktomu taky pristup potom sa ale necudujte.


Smiem vedieť z čoho vychádzaš?

Na margo cien, to nie je len o cenení seba. Je to bežne fungujúci trhový mechanizmus, kedy dopyt a ponuka určujú cenu. Ak by som mal za sebou kopec kvalitných zakazok, ľudia by za mnou sami chodili, že potrebujú web, tak je mi jasné, že nie je problém si pýtať za jednu stránku 600€, pretože je po mne veľký dopyt. Keď nemáš meno, tak o takých cenách sa môže bežnej firme len zdať. A áno, radšej urobím v začiatkoch jednoduchšie 3 weby za 250€ (750€) ako sotva jeden za mesiac za 600€ (150€ ďalej od prúseru), resp. modliť sa, aby som zrovna taký web dostal ako zákazku. Pokiaľ máš na to žalúdok založiť s.r.o. a takto riskovať len kvôli dobrému pocitu že si nepoškodil svoju hrdosť, tak máš u mňa rešpekt. Ale niečo takéto pokiaľ nie je finančne istený zozadu neurobí nik. To je ekonomická sebevražda nech sa na to pozeráš ako chceš.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 14:39

Vychadzam z toho zbuchania za vecer a niekde na zaciatku nieco o tusim 20tych hodinach ...
Ak firma nezarobi 600E nemoze existovat !!! resp. co to je za firmu? + neviem preco doplnas "sotva" " jednoduchšie". Pri takomto zmyslani nebudes robit kvalitne veci nikdy kedy sa chces zlepsovat a nabalovat tie dobre referencie,ked budes robit 3 weby za mesiac?
"modliť sa, aby som zrovna taký web dostal ako zákazku" o tom to pisal BX ze nemate skusenosti. Ak presvecis zakaznika, ze sa oplati na teba pockat tak mesiac vydrzi. Zatial dokoncis sucastnu zakazku a mas dohodnutu aj na buduci mesiac. Ja som teraz do novembra az decembra full. A nemam ziadne meno, jednododucho ludia s ktorymi som spolupracoval boli spokojny a odporucili ma.
Neviem ci je lepsie zrovna niekomu ponuknut web za 300 a potom on povie ze je to moc a ty svoju cenu podlezies. Aky signal mu davas? Ze si neni toho hodny, umelo si si zvysil cenu a nestojis si zanou. A presne toto posle dalej. Dalsi ti povie narovinu ze nie pretoze jemu si to robil za menej.

+ nemyslim si ze by mali teraz zacinajuci horsiu poziciu skor naopak, lachsie sa orientuje na zahranicie, ludia pochopili ze web potrebuju. Ked som zacinal ja to bolo skor o tom "naco mi bude" .. a pod.

Robte ako uznate za vhodne, ja to nemyslim zle. Lepsie je sa ucit z chyb inych ako na svojich.

a predsa este k tomu modleniu, skus cas straveny modlenim investovat do zhanania novych zakazok, urcite to bude pre teba lepsie. To ze si v nejakom tendry neznamena ze sa ti vsade inde zatvorili dvere a ty musis cakat.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 17:34

Ty si proste neskutočný s tým tvojim darom neustále vypichovať z kontextu a dopĺňať do úst druhým to čo nepovedali, resp. si to domyslieť po svojom, aby to presne zapadlo do tej tvojej šablóny odpovedí. Ja už na to ani nemám chuť vôbec reagovať. Najlepší sú tí, čo majú patent na rozum. Neuraz sa.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 18:01

" tvojim darom neustále vypichovať z kontextu a dopĺňať do úst druhým to čo nepovedali" .. "sotva" " jednoduchšie" .. tak potom ty si lietadlo neuraz sa ...
ak som napisal co si nepovedal sory ale neviem co myslis teraz ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 18:16

"Pri takomto zmyslani nebudes robit kvalitne veci nikdy"
"Neviem ci je lepsie zrovna niekomu ponuknut web za 300 a potom on povie ze je to moc a ty svoju cenu podlezies."
"...umelo si si zvysil cenu a nestojis si zanou"
"skus cas straveny modlenim investovat do zhanania novych zakazok, urcite to bude pre teba lepsie"

A to len jeden príspevok. Ty si proste z jednej, dvoch viet vieš doslova vytvoriť životopis nejakej firmy a ako to v nej funguje a poučuješ ako by mali fungovať. Čo na to povedať?
A áno, schválne som tam dal sotva, lebo som sa pozeral z pohľadu študenta (alebo začiatočníka), ktorý si chce zarobiť peniaze, preto je tam použité to slovo "sotva". Pretože je tam viac ako žiadúce a dal som ho tam schválne.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 18:38

"Pri takomto zmyslani nebudes robit kvalitne veci nikdy" -reakcia na urobim radsej 3 ako 1 a napisal som to ja tak neviem co som ti doplnal do ust
"Neviem ci je lepsie zrovna niekomu ponuknut web za 300 a potom on povie ze je to moc a ty svoju cenu podlezies." - simulovany priklad, tiez by si mohol trosku si domysliet, + bolo spomynane myslim od BX dat im este zlavu z 50 ...
"...umelo si si zvysil cenu a nestojis si zanou" ..podkracovanie prechadzajuceho, kto tvrdil ze to tak robis bol to cisto iba priklad na to aky signal davas zakaznikovi, myslel som ze to bude uplne jasne z toho ako ten "odsek" zacal
"skus cas straveny modlenim investovat do zhanania novych zakazok, urcite to bude pre teba lepsie" ... "resp. modliť sa, aby som zrovna taký web dostal" to si napisal nic som ti nikam nepchal. Zakladat biznis na modleni je no "ekonomická sebevražda" ako si sam napisal

" poučuješ ako by mali fungovať. Čo na to povedať?" je to moj nazor a ty co tu cely cas robis? Ake stym mas skusenosti?

a ktomu sotva ja som polozil otazku "Nie je lepsie spravit jeden web za mesiac dajme tomu za 600 ako 3 za 250?" a ty si z toho spravil "A áno, radšej urobím v začiatkoch jednoduchšie 3 weby za 250€ (750€) ako sotva jeden za mesiac za 600€" takze kto si tu sklada veci ako chce aby mu sedeli?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 19:05

1. Áno, v začiatkoch je rozhodne logickejšie urobiť tri weby lacnejšie (väčšia šanca, že zoženieš práve takéto) ako hľadať tú svoju vysnenú zákazku za normálnu cenu, keď ťa tlačí zdravotka, odvody, banka, prenájom a neviem čo ešte,
2. Tak prečo to píšeš do príspevku pre mňa? Nemám rozhodne chuť čítať celú diskusiu, aby som si domyslel na koho to práve myslíš. Keď to je v príspevku pre mňa, automaticky to beriem, že to je smerované na mňa,
3. Je absolútne normálne zliezť cenu z viacerých dôvodov. Keď je to zaujímavá zákazka a dotyčná osoba toho berie viac. Niečo ako cenenie si danej osoby. Alebo skrátka je dobré znížiť a podliezť cenu (uviesť to ako momentálnu akciovú cenu) ak je to človek s dobrými kontaktami. Ty si v tom našiel podliezanie a podhodnocovanie sa.
4. Modlenie = obrazne
5. Nejaké skúsenosti máme, týždeň, ani dva sa nefunguje (nie webky, ale všeobecne)
6. To sotva tam bolo použité presne pre to, že máš potencionálne na malom miestnom trhu väčšiu šancu zohnať malé zákazky s nenáročnými stránkami ako web za 600€. A môžem Ti garantovať, že tu u nás jednoducho nepredáš web za viac ako cca 300€. Nech si akokoľvek dobrý. Nie že by za to ani tak nechceli dať peniaze, ale hlavne preto, že je tu na firmy vyvíjaný veľký tlak a prepočítavajú každú korunu. Takže, keď zadreš 600€ aj keby to bola akokoľvek dokonalá stránka, tak ťa vysmejú a vyfakujú. Tie najväčšie firmy si to môžu dovoliť, ale nie tie bežné. A aj preto som povedal, že sa treba prispôsobiť miestnemu trhu na ktorom pôsobíš, lebo Ti garantujem, že tu by si nepochodil.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2014 19:34

O tom je diskusia
1)presne tak som zvedavi z coho to zaplatis vsetko aby ti zostalo aj na jedlo.
2)diskusia, hypoteticka rovina atd., priklad ...
3)Ano, nie vsak v kazdom pripade, hlavne nie v tom aky uviedli. Ak to robis ako zivobytie tak potom "cenenie si danej osoby" je irelevantne ako si potom ona ceni teba ked ti nechce zaplatit za tvoj cas? Toto si uvedomis az ked zacnes robit viacej hodin a na viacerych zakazkach. A vypocitas si potom priemernu cistu mzdu na hodinu a ci sa ti potom bude chciet venovat tomuto alebo pojdes radsej s priatelkou von. Mne to doslo az po rokoch, skoda.
4)Ok, ale z toho co ta hned napadlo je vidiet postoj a dovera v schopnosti.
5)Super
6)Ak ti nestaci trh alebo ta nedokaze uzivit, je iba tvoja chyba ze nehladas ine riesenia. Nie nevyvijaju je to iba o tebe ci sa vies predat. Robil som pre firmy weby pre firmy s 1,2 aj 3ma zamestnancami a nikdy problem nebol a nebolo to 300 ale viac. Vsetko sa da odfiltrovat hned na zaciatku. Ak niekomu nevyhovuje ponuka ma moznost ist ku konkurencii. To ze o tebe povie ze si drahy neznamena ze prides o dalsie zakazky. Nechapem ako chces podnikat s takymto pristupom ved ta musia odvody zrat zaziva. Ved skuste rozne veci napriklad: http://99designs.com/ ak aj nezarobite minimalne sa graficky vyskillujete na realnych zadaniach. Myslim ze aj tu z fora sa jeden chalan presne na tomto vypracoval a zacal sa tym zivit. A takychto moznosti je milion.

//Este doplnim k tomu, ze pre zaciatocnika je lahsie ziskat lacnu zakazku ja suhlasim, otazne je ako velmi lacnu a ci sa mu oplati investovat do toho cas. Pretoze ak to robi pre referencie ma xx dalsich sposobov ako ich ziskat ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2014 17:53

Len neviem prečo to píšeš v mojej osobe, ja problém uplatniť sa nemám... :D :D
Píš to prosím v neurčitej, inak to vyzerá, že sa až pokrk brodím v sr... :)







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2014 19:00

Sorry je to beriem ako konverzaciu, nemyslel som to tak.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko si pýtať za web?

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2014 15:15

Lebo to vyzerá, že mám problém. Nič, v poho...







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. koľko si pýtať .... ?

v Ostatné

11

679

13.03.2014 20:30

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. koľko pýtať za stránku?

v Ostatné

5

1198

10.04.2010 9:28

Forty- Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kolko mozem pytat za zostavu

v PC zostavy

5

501

11.04.2007 9:23

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať za stránku?

v Ostatné

13

520

10.09.2014 23:56

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kolko mozem pytat za tuto masinu?

v Informujem sa

0

491

05.01.2019 13:03

Triwath Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

21

977

05.02.2014 14:52

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať ako PHP programátor v BA?

v PHP, ASP

6

2737

11.05.2016 14:32

PepperSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať ako PHP programátor v BA?

v PHP, ASP

5

793

28.10.2022 0:56

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kolko by stal taky web?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

47

2884

17.12.2007 6:43

p360t Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kolko za jednoduchy web s videami?

v Ostatné

3

437

25.03.2009 16:40

exoomer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Akú reálnu cenu za túto zostavu pýtať?

v Informujem sa

4

368

20.05.2013 22:21

j@ro Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako sa správne pýtať pri výbere grafickej karty?

v Grafické karty

0

8886

12.10.2007 16:30

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Web hosting control panel pre free web

v Webhosting a servery

1

1065

06.04.2019 8:05

rukitinc Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme programátora web stránok a web aplikácií

v Ponuka práce

0

737

27.02.2013 11:51

artexe Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. ČÍTAJ AKO PRVÉ: Ako sa správne pýtať pri skladaní počítača?

v PC zostavy

0

14809

28.09.2007 12:38

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme (1.) web dizajnéra a (2.) web kódera - na dlhodobú spoluprácu / práca z domu

v Ponuka práce

0

779

15.01.2015 9:12

crystalgroup Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra