Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
koľko pýtať za stránku?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2010 19:21

Ahojte. Baví ma programovanie, ale nemám ani šajnu, ako sa pohybujú platy za tvorbu povedzme internetových stránok. Jednu práve vytváram jednej firme v meste, v ktorom bývam a rozmýšľam, že tak 100 € by som mohol. Nechcem ani chlapa ošklbať, s ktorým jednám a nechcem ani dostať almužnu, takže mi ide o vyváženú cenu.

Použité technológie:

HTML,
CSS,
Javascript,
PHP5,
MySQL

Bude tam fotogaléria so slideshow riadená JavaScriptom (bez flash), na serveri bude program, s pomocou ktorého sa budú dať po overení práv meniť ceny, pridávať nové služby, editovať, mazať, atď. Pravdepodobne tam spravím aj návštevnú knihu. Možno pribudne nejaká decentná GIFová animačka, nemám rád flash.

Ďakujem všetkým za info. :-)







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
koľko pýtať za stránku?

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2010 21:26

No tak najskor ti poradim jednu vec v tomto smere.. Ak to chces robit dlhsie tak vzdy si cenu dohodni predom a okrem toho si spis na papier co tam ako bude a daj mu ho podpisat.. vyhnes sa 90% problemov..
A teraz k cene.. podla toho co si napisal sa neda presne urcit cena ale kazdopadne 100 € mi pride malo. Otazka ale neni len v tom co na stranke bude ale aj ako bude robena.. Priklad staticku stranku s galeriou a kontaktnym formularom ti zbucham za dve hodiny ale aj sa s nou viem hrat dva tri dni.. Nie ze by mi to dlhsie trvalo ale stranka sa da hned aj optimalizovat a tak dalej. Kazdopadne ti nikto nemoze hovorit kolko mas pytat za stranku. Ked ich zopar spravis tak si sam cenu utrasies, no neboj sa toho ze by si niekoho osklbal. Drahsi ako firmy robiace weby pre stat budes tazko :D .







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
koľko pýtať za stránku?

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 17.01.15
Príspevky: 1585
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2010 21:47

Keďže ešte len začínaš, cennejšie sú pre teba skúsenosti ako peniaze. Tie prídu neskôr. Je možné, že za týždeň roboty zarobíš toľko, čo niekto skúsenejší za hodinu. Ale ten pomer sa pomaly bude so skúsenosťami meniť, dúfaj k lepšiemu.
Tých 100, možno 150 € by mohlo byť podľa mňa v pohode. Keďže ide o jednu z tvojich prvých, asi ani nebude kvalitná. Nechcem ťa podceňovať. Len som ešte nevidel nikoho, kto by padol učený z neba či ako sa to hovorí.

p.s. s tým flashom si si u mňa šplhol :)







_________________
neříkejte, že něco nejde udělat, protože se vždycky najde nějaký blbec, co neví, že to nejde – a udělá to!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
koľko pýtať za stránku?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.04.2010 9:05

Nie je prvá. Už som zopár zbúchal, len som ešte žiadnu nedal na internet, pretože to boli len také moje pokusné králiky, ale plánujem spraviť jednu svoju, ktorá bude už aj na internete. Kamaráti ma celkom chvália za dizajn, ktorý ešte podľa ich pripomienok budem meniť a s porgramovaním sa viem hrať do nekonečna s ohľadom na bezpečnosť (študujem aj ju, hlavne bezpečnosť pri písaní zdrojového kódu).

Hm, to je dobrý nápad podpísať a hotovo, len ak je totálny počítačový analfabet zákazník, ktorý ani poriadne nevie, ako internetová stránka vyzerá a takých poznám žiaľ ešte stále dosť, tak to je dosť problém keď nevie, čo je čo, keď mu poviem, "slideshow" a on "čo?", ja mu poviem "banner" a on sa zopakuje.

No díky Vám chlapci. Dobré odpovede a takýto prístup si nesmierne vážim. :hilarity:







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
koľko pýtať za stránku?

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2010 12:20

No prave kvoli takym ludom ti to odporucam.. Proste napises zobrazovanie fotiek s efektom cierneho pozadia alebo banner ze je obrazok v hlavicke stranky a pod. Musis to porste tak naformulovat aby sa s tebou nemohol hadat ani ten najmenej znaly clovek. Prave pri nich totiz vznikaju problemy velmi casto v tom co si on predstavoval pod pojmom "jednoducha staticka stranka" a cuduje sa ze si tam nemoze pridavat clanky a obraky ;)







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
koľko pýtať za stránku?

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2010 9:28

Radsej stranku poriadne vysperkuj, vyoptimalizuj a dotiahni k tvojej predstave a pytaj si viac penazi, ako si robit zle meno ;)

150-200 € kludne, ak na tom robis dlho aj budes tak prirazaj


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať za stránku?

v Ostatné

13

519

10.09.2014 23:56

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. koľko si pýtať .... ?

v Ostatné

11

678

13.03.2014 20:30

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať za web?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

58

1999

14.08.2014 15:15

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kolko mozem pytat za zostavu

v PC zostavy

5

501

11.04.2007 9:23

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kolko mozem pytat za tuto masinu?

v Informujem sa

0

491

05.01.2019 13:03

Triwath Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

21

977

05.02.2014 14:52

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať ako PHP programátor v BA?

v PHP, ASP

6

2737

11.05.2016 14:32

PepperSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať ako PHP programátor v BA?

v PHP, ASP

5

793

28.10.2022 0:56

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kolko by ste pýtali za takú stránku?

v HTML, XHTML, XML, CSS

20

1269

11.02.2010 8:44

newmi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Akú reálnu cenu za túto zostavu pýtať?

v Informujem sa

4

368

20.05.2013 22:21

j@ro Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako sa správne pýtať pri výbere grafickej karty?

v Grafické karty

0

8886

12.10.2007 16:30

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. ČÍTAJ AKO PRVÉ: Ako sa správne pýtať pri skladaní počítača?

v PC zostavy

0

14809

28.09.2007 12:38

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku cenu mozem pytat za gpu Gainward RTX 2070 Super Phoenix V1 8G keby som ju chcel predat na bazosi.

v Informujem sa

5

475

11.09.2022 16:39

Don Fekete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kolko Bitov?

v Intel - Integrated Electronics

12

3310

17.07.2009 13:32

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko tranzistorov??

v Intel - Integrated Electronics

6

940

06.06.2006 21:20

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. KOĽKO PARTÍCII ????

v Pevné disky a radiče

17

1012

20.09.2007 7:26

lounge Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra