Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 9:33

Neviem, kde zaradiť túto tému, takže keď ju nejaký mod prípadne presunie, budem rád :)

Chcel by som vedieť, koľko by som si mal pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop... stránka viac-menej statická v html/css, eshop asi v prestashope. Ide o jednu vec pre knižné vydavateľstvo. Koľko by si za to zaspievala dajaká firma? Netuším, koľko by som za to mal chcieť (zas tak, aby to nebolo jak firma, ale zas aby to nebola ani dvacka)

neni tu tych tem v krcme dost :roll: - brmbo


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 10:07

a) Ako si cenis hodinu svojej prace?
b) Na kolko hodin tu pracu odhadujes?
Vysledna cena = a * b

Zohladnit mozes potom rozsah prac... ja ked som robil nejake drobnosti, pytal som 10 eciek za hodinu, ale to uz je davno. Pri vacsich projektoch sa potencialnemu zakaznikovy zdala cena vysoka... ale to je cena za moj volny cas, takze sme sa nedohodli :)







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.01.2014 10:14

No ja som rozmýšľal nad 6,90€ za hodinu, čo je po odrátaní dph a odvodov 5€ v čistom... Ale neviem, či je to veľa, alebo málo... jasné, tak nemôžem si zapýtať za stránku + eshop 1500€, lebo nie som profesionál... A ak by mal dať mne 1500 evri, tak radšej dá renomovanej firme, čo má 500 projektov za sebou...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 10:27

Dobre vieš, že toto je otázka, ktorá sa nedá jednoznačne zodpovedať.. Tých faktorov je v tom strašne veľa.
A aké dph si ty chceš prosím ťa rátať?


Okrem toho, čo toto robí v ponuke práce?? Si tu štvrtý rok chlape... :roll:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.01.2014 10:46

Kde inde som to mal dať, chlape? :) Ukáž mi lepšiu kategóriu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 11:49

Ako povedal Walther. Nedá sa jednoznačne povedať. Na koľko si ceníš svoju prácu? Bude tam len jedna jazyková verzia, alebo viac? Ideš im obsah sám nahadzovať, alebo si to budú oni. Ideš im aj fotiť tovar? Cena sa nedá učiť, lebo každý zákazník má iné podmienky a podľa toho sa určuje cena.
A myslím si, že práca na hodinu je dosť nešťastný nápad. Ako povieš zákazníkovi, že koľko budeš na tom robiť? Vieš to dopredu? Ak povieš približný čas 20 hodín a niečo sa pokašle, alebo nebudeš stíhať a vyšplhá sa to na 35-40 hodín. Alebo aby si neprekročil približný čas, tak budeš robiť na úkor voľného času? Ako mu vysvetlíš, že to nebude stáť 300, ale 450€? Ako nahadzovanie obsahu, fotenie a pod OK, tam je hodinová sadzba logická, ale takto...







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 12:55

Zalezi aj od eshopu, ak budu mat 20 kniziek a nebudu potrebovat poriadnu funkcionalitu cena moze ist nizsie.
Ja si nemyslim, ze pri strankach ako eshop je zle ohodnotit sa hodinovou mzdou. Kedze zakaznik ktory si da eshop spravit jednotlivcovi/navyse amaterovi nevie sam co chce, nevie ake funkciebude potrebovat. Potom to je o tom ako ja este toto potrebujem a toto a toto. Takze tak ci tak nemozes odhadnut celkovu sumu.
Najlepsie je dohodnut sa na graf. designe zvlast, html + css zvlast a php zvlast. Plus dohodnut sa na tom, ak budu po schvaleni designu nove pripomienky/upravy, tak sa za to plati.
A ak neplanujes uzatvorit presne definovanu zmluvu, nezabudni zobrat zalohu!







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 12:58

No, to je vec skusenosti... ak uz nejaky cas podobne veci robis, vies relativne presne odhadnut casovu narocnost. A to ze "sa nieco pokasle" nemoze predsa platit zakaznik ;) Iste, ak sa na nieco v odhade zabudlo, da sa o tom diskutovat, ale ak sa "pokasle" diakritika (alebo cokolvek ine co je chybou [ne]skusenosti programatora), tak s tym zakaznik nic nema. Cas navyse je vtedy zial (samozrejme) na triko programatora.
Urcovat cenu podla casu je najpraktickejsie, lebo to je to co predavas... cas + knowhow. Iny rozmer tomu dava fakt, ze ide o stranku s e-shopom, co je dost bezna vec a konkurencia je vysoka... to tlaci cenu dole. Vela zavazi kvalita prace... vies ze mas co ponuknut? Alebo sa +- ucis a potrebujes referencie? Toto musis zohladnit. Pozri co za podobne projekty pyta konkurencia... podla toho co pozeram (link pisat nechcem) robia e-shopy za 300 eur.







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 13:07

GoodWill, komplet eshop za 300 eur? Pokiaľ nejde o úpravu nejakého predrobeného systému (či už vlastného alebo 3rd party), tak je to nereálne, nakoľko už len dizajnéri si pýtajú koľko si pýtajú...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 13:12

http://www.youtube.com/watch?v=ZmxV2qcELfc a sklari nebudou mit co zrat.
GoodWill mozno eshopy pre horne dolne so sablonou. Ked z toho odvediet dan, tak nemas sancu z toho nikoho zaplatit nieto este grafika,kodera,programatora, pm-kara.

// samozrejme ak sa ucis, bud rad za takuto sancu :) a pan boh pri tebe aj ich biznise







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2014 14:00

Ale ved ano... ta suma co pisem je od poslocnosti co vytvara desiatky stranok a e-shopov ako na beziacom pase... maju par sablon a vsetko robia copy/paste/rename... vacsine ludi to takto staci... a aj vydavatelstvu mozno bude







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.01.2014 18:51

Eshop budes aj naplnat? Ci to len vytvoris a hotovo? Pri naplnani je hodinova sadzba celkom logicka a mozno by nebolo zle to rozdelit tak, ze vytvorenie tych veci je jedna vec a naplnenie vec druha. A uctovat to tak.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.01.14
Prihlásený: 23.04.15
Príspevky: 5
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 28.01.2014 20:48

Web stranky je mozne vytvarat v roznej kvalite, t.j. cena sa odvija aj od prevedenia specifickeho webu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 28.01.2014 21:15

Daron píše:
Eshop budes aj naplnat? Ci to len vytvoris a hotovo? Pri naplnani je hodinova sadzba celkom logicka a mozno by nebolo zle to rozdelit tak, ze vytvorenie tych veci je jedna vec a naplnenie vec druha. A uctovat to tak.


Tak pracujem aj ja. Cena podľa náročnosti a k tomu idú doplnky.
Obyčajne text stojí cca 5-10€ jedna normostrana (1500 znakov (aj medzery)), ale profesionálne vypracované, nie zbúchanica hocikým, takže tam je aj cena citelne nižšia. Ale potom tie stránky aj tak vyzerajú tragicky.
Niektoré weby sú jednoduché, niektoré vyžadujú špeciálnejšiu prácu (po grafickej stránke), ale účtovať to jednakou hodinovou sadzbou?







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2014 9:10

Hodinova sadzba ma svoje vyhody aj nevyhody. Neda sa na nu samozrejme pozerat striktne.... hlavne pri opakujucich sa cinnostiach.
Ak nieco robis prvy krat, trva to logicky dlhsie. Druhy-treti krat to zvladnes rychlejsie a dalsie opakovania uz su z velkej casti copy+paste. Ma prvy zakaznik zaplatit za ronaky vysledok nasobne viac ako 10-ty zakaznik? Asi nie. Treba samozrejme zohladnit nieco ako "cenu projektu", coho to je hodne. A nato prave moze pomoct TRIEZVY (na skusenostiach postaveny) odhad casovej narocnosti, ktory sa potom uz len vynasobi hodinovou sadzbou.
Toto ale asi plati viac pri specialnych projektoch, nie pri web-strankach a eshopoch, kde treba zohladnit konkurenciu a mnoho inych faktorov (to ze mego tu pracu chce aby ziskal referencie).







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2014 9:34

Ja pracujem vo firme kde sa stretne PMkar somnou, z programatormi a kodermi, povie zadanie. My odhadneme priblizny cas za ktory predpokladame ze to zvladneme, to sa spocita, prihodia sa nejake hodiny naviac a da sa ponuka klientovi. Klient si je vedomy,ze je to odhad, ale vie ze tento odhad je vcelku presny(nerata sa to samozrejme na hodiny), vie ze ked bude vymyslat hodiny sa prirataju.

http://unie-grafickeho-designu.cz/jak-p ... ui8jhBjVaQ







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 2316
Témy: 401
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2014 9:58

No najlepšie je vtedy, ak zákazník poriadne ani nevie čo chce .. aké funkcie, nejakú predstavu ako by mala jeho stránka fungovať a bohužiaľ
sa to stáva pomerne často o čom mi rozprával aj známy. Potom sa totálne zbytočne naťahuje čas kvôli "dodatočným" úpravám ktoré sú niekedy
aj zložitejšie ako návrh od začiatku, predsa len "zabŕdať" do už existujúce kódu ...

Našťastie som sa pri niečom takomto stretol len raz, väčšinou ak sa do niečoho púšťam, stretneme sa u daného klienta vo firme prípadne na
káve a preberáme možnosti, čo by chcel - najradšej mám ak sa daný človek aj pýta, proste zaujíma sa o to čo bude mať neskôr ako svoju
prezentáciu firmy na internete.

Hodinovú sadzbu je pri tvorbe stránok ťažko určiť, aspoň môj názor, iné je zase práca s textami, často sa to môže natiahnuť nejakými
zbytočnými chybičkami "krásy". Najlepšie je ak si ohodnotíš svoju prácu a neskôr sa budeš orientovať "podľa toho "vlastného" cenníka.

Človek si radšej zaplatí za kvalitu ako kvantitu na úkor kvality, ak to samozrejme myslí so svojou činnosťou vážne do budúcna ..


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.02.2014 13:20

No čo sa týka toho, že klienti nevedia, čo chcú, tak s tým súhlasím... pôvodne mi totiž prišla ponuka: Vážený pán, mali by sme záujem o webhosting...
Napokon som z nich vytiahol, že chcú vlastne stránku a eshop k tomu. Bude to ešte zaujímavé, a navrhol som cenu cca. 500€ za eshop aj stránku + 10€ na hodinu za spravovanie (s platbou na faktúru na konci mesiaca).

Problémom v tom, ako by si mal začiatočník dať ceny je najmä to, že ceny sú nielen v tomto, ale vlastne vo všetkom nejaké tabu. Len si pozrite pracovné ponuky a pozrite si aj to, koľko z nich udáva ponúkaný plat. Takmer nikto. Taktiež som prezeral nejaké stránky firiem, čo robia weby, tiež skoro nikde žiadne ceny... resp. všade ceny dohodou a bla bla bla... Asi sa zahrajem na sprostého klienta a napíšem im, nech mi navrhnú cenu, za ktorú sú schopní to spraviť :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2014 13:30

Začiatočník nemá čo riešiť e-shopy, ale to pochopíš neskôr, keď si nabiješ hubu... :)
Čo sa týka tých cien.. Povedz, robil si už niekedy nejaký väčší projekt? Snažím sa pochopiť, ako je možné, že nechápeš, že sa nejaké stabilné ceny proste určiť nedajú...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.02.2014 13:49

Kto tu hovorí o stabilných cenách? :) To je cena špeciálne pre tento projekt


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2014 14:45

A rozdiel je v čom? Máš ten dojem, že my tu vidíme do špecifikácie daného projektu, že poznáme podrobností, vieme odhadnúť tvoje schopnosti, čas za ktorý si schopný to urobiť, ako kvalitne si schopný to urobiť, čo všetko bude klient potrebovať atď?

Programujem profesionálne nejakých 8 rokov a podľa takéhoto popisu by som si naozaj netrúfol odhadovať cenu... Webstránku a eshop... :loony: Ako som povedal, pochopíš neskôr, že nie je webstránka ako webstránka.. Hlavne pri takomto klientovi, ktorý nedokáže ani len pomenovať, čo vlastne chce.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Koľko pýtať za celkové riešenie webstránky + eshop

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2014 14:52

Kazdy sa nejako uci, ked na tom bude pracovat 6ty mesiac pochopi :)







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. koľko si pýtať .... ?

v Ostatné

11

679

13.03.2014 20:30

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. koľko pýtať za stránku?

v Ostatné

5

1198

10.04.2010 9:28

Forty- Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať za web?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

58

2001

14.08.2014 15:15

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kolko mozem pytat za zostavu

v PC zostavy

5

501

11.04.2007 9:23

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať za stránku?

v Ostatné

13

520

10.09.2014 23:56

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kolko mozem pytat za tuto masinu?

v Informujem sa

0

491

05.01.2019 13:03

Triwath Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať ako PHP programátor v BA?

v PHP, ASP

5

793

28.10.2022 0:56

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koľko si pýtať ako PHP programátor v BA?

v PHP, ASP

6

2737

11.05.2016 14:32

PepperSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Celkové chladenie PC

v Chladiče a všetky druhy chladenia

24

1654

19.04.2010 19:34

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 7 - problemy pri hibernacii a celkove spomalenie

v Operačné systémy Microsoft

4

1389

09.05.2010 20:56

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. "Tabuľka Smrti" / Celkové zamrznutie počítača

v Počítačové hry

3

1306

27.05.2009 8:32

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Akú reálnu cenu za túto zostavu pýtať?

v Informujem sa

4

368

20.05.2013 22:21

j@ro Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako sa správne pýtať pri výbere grafickej karty?

v Grafické karty

0

8886

12.10.2007 16:30

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba webstránky

v HTML, XHTML, XML, CSS

15

644

03.03.2014 22:25

Kamahl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika webstránky

v Webdesign

4

764

11.08.2011 19:15

Bajzik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prekopirovanie obsahu webstranky

v JavaScript, VBScript, Ajax

12

670

25.08.2009 21:38

awtt Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra