Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 141 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 14:52

shaggy - daj nieco konkretne. Ja netvrdim, ze to funguje spatne (ze XHTML je HTML), ale tvrdim, ze dobry HTML je validny XHTML. Ak sa mylim, kludne ma oprav - rad sa nieco poducim.

Cerpam z w3schools tam je to spravne vysvetlene a tam som sa to naucil.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 14:55

IE - jednoducho povedané nepodporuje stránky písané (a odosielané) v súlade so štandardom o XHTML.
Rýchlosť načítania - prehliadač by mal XHTML dokument zobraziť až vtedy, keď má k dispozícií kompletný a správne napísané dokument. Čo ak bude server pomalší? Čo ak bude mať horšiu odozvu? Dovtedy neuvidíš nič a je možné, že to skončí chybovou hláškou.
To isté platí pre weby, ktoré spravuje viacero ľudí - cez redakčný systém nahrá neskúsený redaktor obsah, urobí tam jednu chybu a prehliadač takúto stránku nezobrazí - pretože nebude dokument správne zostavený.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 14:59

hnusne pcforum.sk , odrezava nas :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 15:08

Forty-
Prosim, uved konkretne, co na W3Schools ta presvedcilo. Lebo nech pozeram, ako pozeram, bud su tam napisane sprostosti alebo robia vyhody aj z toho, co vyhoda nie je.
coldak
Nie, pcforum.sk je v HTML, kedze odosiela HTTP hlavicku Content-type: text/html. Prave to hovori o pouzitom znackovacom jazyku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 15:34

Duri - no pisali to v tutoriali o XHTML. Vela odpovedi je tu http://www.w3.org/MarkUp/2004/xhtml-faq . Je tam aj navod pre IE.
Ale mozno mate pravdu - ja tiez XHTML nepouzivam ale nepride mi to nejake namahave. Pravda, vlastne ja celkovo nepisem front-end. Moja parketa je niekde v utrobach Javy a C# :)) Ale keby niekto chcel XHTML nemam problem. Osobne sa mi este stale nechcelo pozriet na HTML5, ale asi by bolo dobre zacat asap :)

Kazdopadne, diky za tipy.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 16:27

Nechcem sa hadat, ale schvalne. W3Schools:
Citácia:
XHTML is a stricter and cleaner version of HTML.
XHTML nie je cistejsie, kedze obsahuje presne rovnake elementy ako HTML. Striktnost nepovazujem za vyhodu, aby sa kvoli jednemu preklepu ci chybajucej znacke nezobrazilo vobec nic, to nie je dobre.
Citácia:
XHTML is compatible with HTML 4.01. All browsers support XHTML.
Nie, nie je. Ak by bolo, fungovalo by bez problemov, ci uz v Exploreri, starsom Konquerore, mobilnych prehliadacoch alebo textovych prehliadacoch (Lynx a spol.). Nevsimol som si, ze by to bolo take bezproblemove.
Citácia:
Why XHTML?

Many pages on the internet contain "bad" HTML.
HTML kod sa da opravit tak, aby nebol "zly". Netreba do toho tahat XHTML. HTML neprikazuje pisat prasacky kod.
Citácia:
* XHTML elements must be properly nested

V HTML su takisto vzdy vsetky elementy do seba vnorene, ako maju byt. Je to nutne kvoli vytvoreniu stromu dokumentu. Napriklad XHTML ti ale dovoli vlozit odstavce ci ine bezne elementy do hlavicky (myslim medzi <head> a </head>), co urcite nie je spravne. V HTML sa toto stat nemoze.
Citácia:
* XHTML elements must always be closed
HTML ma tiez pravidla, ktory element je prazdny a ktory nie. Tie neprazdne sa vzdy uzatvoria podla jasne danych pravidiel. Ale mas nejake ustupky, kedy mozes otvaraciu a/alebo uzatvaraciu znacku vynechat, pricom vzdy je jasne, kde ten-ktory element konci. Samozrejme toto nie je povinne a ked chces, aj v HTML mozes uzatvarat aj elementy, ktore to nevyzaduju.
Citácia:
* XHTML elements must be in lowercase
HTML elementy mozu byt tiez zapisane malymi pismenami.
Citácia:
* XHTML documents must have one root element
Aj HTML dokumenty maju jeden korenovy element, cize <html>. Ci ho zapises alebo nie, je tam.
Citácia:
* Attribute names must be in lower case
Atributy v HTML mozem tiez zapisat malymi pismenami.
Citácia:
* Attribute values must be quoted
Aj v HTML mozem vsade pouzivat uvodzovky.
Citácia:
* Attribute minimization is forbidden
Aj v HTML mozem zapisovat selected="selected".
Citácia:
* The XHTML DTD defines mandatory elements
Aj v HTML mozem zapisovat vsetky elementy tak, ako maju byt. Navyse tento odstavec je nepresny - XHTML dokumenty nemusia <!doctype> obsahovat. A vobec, DTD ma v XML obmedzene vyjadrovacie schopnosti a preto nejde v XHTML (na rozdiel od HTML) zakazat napriklad odkaz v odkaze:
Kód:
<a><span><a/></span></a>

FAQ od W3C:
Citácia:
with an XML-based HTML other XML languages could include bits of XHTML, and XHTML documents could include bits of other markup languages.
Toto nie je dovod, preco pouzivat XHTML na beznych strankach. Navyse rozsirovanie je mozne aj v ramci HTML, nema s tym problem napriklad Explorer (vid VML apod., najnovsie aj SVG). Bol tu jeden pokus o rozsirovanie jazyka pomocou vyhod XML - zavedenie <canvas>u Applom. Dopadlo to tak, ze po chvili sa <canvas> dostalo do normalneho HTML, lebo by ho nikto nepouzival.
Citácia:
We could also take advantage of the redesign to clean up some of the more untidy parts of HTML, and add some new needed functionality, like better forms.
Nestalo sa - XHTML obsahuje tie iste znacky ako HTML. Aj v XHTML 1.1 pomocou internej podstaty DTD by malo byt mozne povolit Legacy module a tak pouzit "zle" elementy, len je to nejako blbo napisane.
Citácia:
However as more and more XML tools become available ... you will start noticing the advantages of using XHTML.
O tom som hovoril trosku vyssie.
Citácia:
...huge numbers of HTML documents are incorrect, because since they display OK in the browser, the author isn't aware of the errors.
Tak autor zacne pisat v XHTML, bude sa spoliehat na to, ze vsetky chyby mu ohlasi XML parser jeho prehliadaca, ktory vsak kontroluje len syntakticke chyby, ale uz nie chyby proti DTD.

Este dodam k tym veciam, ktore v HTML mozem a v XHTML musim (napr. tie uvodzovky). Dan za tuto povinnost je odrezanie velkeho poctu navstevnikov - Explorer je sice mozne nejako donutit spolupracovat, ale XML dokumenty zobrazuje stale v quirks mode - velka nevyhoda. Dalej je tu starsi Konqueror ci niektore mobilne prehliadace na jadre KHTML - MIME typ application/xml ponukaju na stiahnutie a dokumenty s typom application/xhtml+xml sice zobrazia, ale spracuvaju ich HTML parserom.
Ano, je mozne zachovat spatnu kompatibilitu pouzitim typu text/html, ale potom nie je mozne argumentovat syntaktickou prisnostou - kedze nic z tych "must" bodov nemusis.

Jo a co sa tyka HTML5 - nemyslim, ze to je nieco uzasne. Co je naozaj potrebne a prehliadace to podporuju, mozes pouzivat aj bez HTML5. Ta podpora ale nie je vobec taka, aby si sa musel niekam ponahlat.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 17:09

Ďuri píše:
Forty-
Prosim, uved konkretne, co na W3Schools ta presvedcilo. Lebo nech pozeram, ako pozeram, bud su tam napisane sprostosti alebo robia vyhody aj z toho, co vyhoda nie je.
coldak
Nie, pcforum.sk je v HTML, kedze odosiela HTTP hlavicku Content-type: text/html. Prave to hovori o pouzitom znackovacom jazyku.


hnusna opera dragonfly , ako si dovoli oznacit content z pcforumu ako xml ? asi pozeniem tvorcov opery pred sud :) lebo ignoruju content-type a davaju prednost doctype :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 17:32

Je mi jedno, co hovori Dragonfly, bude to zrejme chyba v nom. Opera, rovnako ako ine prehliadace, pozera vzdy na Content-Type a <!doctype> pouziva len na prepinanie medzi standardnym a quirks modom. Existuje vela pripadov, kedy sa kod odoslany ako text/html chova inak ako */*+xml, pricom <!doctype> ostava rovnaky. Napisem ti nejaky, aby si si to mohol overit, alebo si to vies skontrolovat aj sam?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 18:47

Duri, budem rad. aj ked s HTML robim viac ako 12 rokov , stale sa mam co naucit a ucim sa rad


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 18:54

len tak na spestrenie :)
Kód:
Neupravovaný požadavek
GET /programovanie-a-tvorba-webu-vf64.html HTTP/1.1
User-Agent: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; cs) Presto/2.5.24 Version/10.53
Host: www.pcforum.sk
Accept: text/html, application/xml;q=0.9, application/xhtml+xml, image/png, image/jpeg, image/gif, image/x-xbitmap, */*;q=0.1
Accept-Language: sk-SK,sk;q=0.9,en;q=0.8
Accept-Charset: iso-8859-1, utf-8, utf-16, *;q=0.1
Accept-Encoding: deflate, gzip, x-gzip, identity, *;q=0
Referer: http://www.pcforum.sk/ziskanie-videa-a-obrazku-z-url-vt93215.html
Cache-Control: no-cache
Connection: Keep-Alive, TE
TE: deflate, gzip, chunked, identity, trailers

Neupravovaná odezva
HTTP/1.1 200 OK
Date: Sun, 20 Jun 2010 16:50:42 GMT
Server: Apache
Content-Encoding: gzip
Cache-Control: private, pre-check=0, post-check=0, max-age=0
Expires: 0
Pragma: no-cache
Vary: User-Agent
Content-Length: 2966
Content-Type: text/html
Keep-Alive: timeout=4, max=500
Connection: Keep-Alive

nejaky hnusny skriatok prepisuje packety a hlavne content-type z www.pcforum.sk :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 19:24

Takze, co si tak z hlavy spomeniem:
Praca so zapisom <element/>. V XML, ako isto vies, oznacuje prazdny a okamzite ukonceny element. V HTML vsak toto nefunguje. Zaujimavostou je, ze v specifikaciach HTML az do 4.01 vratane ma lomitko iny vyznam - tzv. NET zapis. Ak by existoval prehliadac, ktory plne podporuje HTML, chapal by <br/ ako zapis prazdneho elementu a zobrazil by znak >.
Kód:
<style>p { color: red; }</style>
<p/>Tento text by nemal byt vnutri odstavca.

Specificke pravidla HTML tykajuce sa nepovinnych znaciek. Napriklad <p> ma nepovinnu uzatvaraciu znacku a uzatvori sa v momente, ako narazi na iny blokovy element.
Kód:
<p><div></div></p>
V XML zapis vyhovuje CSS selektoru p>div, v HTML p+div.
Podobne v HTML plati, ze v <head> nemoze byt ziaden obsah, ktory patri do <body>. Akonahle sa na taky narazi, hlavicka sa ukonci (ma nepovinnu otvaraciu aj uzatvaraciu znacku) a zacina telo dokumentu:
Kód:
<head><h1>Tento text je v HTML viditelny a v XML nie.</h1></head>
Zaujimavost - pri strukture head>object>h1 by bol tento zapis dokonca validny. Takyto zapis v DTD pre XML jazyky nejde zakazat, v HTML ano, ale zakazany nie je - DTD je zle napisana :)
Procesne instrukcie ci ako sa to vola - rozdiel je v zapise PI v XML a v HTML, vdaka tomu mozeme zobrazit rozdielny text pri roznych MIME typoch alebo oklamat oficialny validator.
Kód:
<?pi >Toto je HTML<!--?>Toto je XML<?pi --><?>

Komentare v <style>/<script> - teraz mam na mysli HTML komentare, ktore sa zvykli pouzivat na skrytie pred starsimi prehliadacmi:
Kód:
<script>
<!--
Tento skript by v HTML fungoval, ale v XML nie.
//-->
</script>
Podobne je to s pouzitim <![CDATA[ ]]> v tychto elementoch, ale presne naopak - v XML ich pouzit mozeme, v HTML nie.
Atd atd, dalo by sa pokracovat - napriklad atribut xml:lang v HTML nema ziaden efekt, takisto napriklad <?xml-stylesheet?> nefunguje v HTML, XML je citlive na velkost pismen (tyka sa CSS selektorov a JS eventov ako onMouseOver), v XML musia byt elementy v mennom priestore http://www.w3.org/1999/xhtml, v XML funguje interna podstata DTD, potom napriklad rozdiely tykajuce sa DOMu - document.documentElement.firstChild ukazuje v HTML vzdy na <head>, v XML nemusi. A tak dalej.
Aby sme sa chapali - pod HTML som myslel dokument s MIME typom text/html (s hoci aj XHTML doctypom), pod XML vsetko s MIME typom application/xml ci */*+xml.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 20:11

jasne, duri, to co si popisal ako rozdiel medzi html (cize sgml) a xml je v pohode, to chapem. nechapem vsak preco www.pcforum.sk ma hned na zaciatku kontentu
Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 20:15

A čo na tom nechápeš?
Je to šablóna pre phpbb2, ktorú urobili neskúsení koderi - vtedy bolo XHTML v móde, tak to zdrojáku dali to, čo videli na všetkých weboch (XHTML doctype, uzatvorené nepárové tagy atď.). Ale tiež veľmi dobre vedeli, že šablóny nemôžu posielať ako application/xhtml+xml, lebo by to nefungovalo všade.

Preto je tu použité to "pokazené" HTML, ktoré sa nachádza na tisíckach webov, ktorých autori si myslia, že používajú to dobré a cool XHTML.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 22:19

http://validator.w3.org/check?uri=http% ... or%2F1.781


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 22:24

A? Nechápem, čo si tým príspevkom chcel povedať.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 22:28

no pises ze www.pcforum.sk ma "pokazene HTML" ale podla konsorcia w3c je ta stranka nepokazene XHTML. esteze v roku 2012 ma byt koniec sveta lebo toto je uz hotova Sodoma-Gomora http://sk.wikipedia.org/wiki/Sodoma_a_Gomora :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 22:31

Nemôžeš veriť všetkému, čo ti napíše W3C validátor.
Chceš vidieť, ako ten dokument vidí prehliadač? Takto:
http://validator.w3.cz/check?uri=http%3 ... -vf64.html
Vidí to ako pokazené HTML, do ktorého niekto pridal zbytočné lomítka naviac.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 22:54

nas...rie ked si clovek predstavi ze nemoze verit w3c konsorciu , browserom ktore v chybovej konzole neoznamuju ze musia parsovat pokazene HTML a ze jeho jedina sanca je nejaky cloviecik s nickom Chamurappi :( prisiel som o vsetky iluzie . neverim uz ani tvorcom PHP, ved oni tiez robia svoje stranky ako pokazene XHTML , ako mam potom verit ze PHP urobi to co od neho budem pozadovat ?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2010 23:45

coldak - pozri, môžeš sa hrať na hlupáčika a robiť si z toho všetkého srandu. Niekto použil XHTML ako argument, chcel som mu to iba vyvrátiť. Dali sme ti dosť tém na študovanie, ako sa k tomu postavíš je len tvoja vec.

A keď je to tvoje skvelé konzorcium tak múdre, vysvetli mi, prečo v HTML4.01 Strict nie je možné použiť target="_blank" bez toho, aby ich validátor nesčervenal?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 0:18

Uz vidim tie argumenty:
"Naco to je, ved ked chcem, tak si odkaz otvorim koleckom mysi, alebo ctrl+click na novom tabe"
Flame on...

Tato tema nema konca. To je ako; opera vs firefox, nvidia vs ati, mac vs pc, atd atd...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 8:46

shaggy píše:
coldak - pozri, môžeš sa hrať na hlupáčika a robiť si z toho všetkého srandu. Niekto použil XHTML ako argument, chcel som mu to iba vyvrátiť. Dali sme ti dosť tém na študovanie, ako sa k tomu postavíš je len tvoja vec.

A keď je to tvoje skvelé konzorcium tak múdre, vysvetli mi, prečo v HTML4.01 Strict nie je možné použiť target="_blank" bez toho, aby ich validátor nesčervenal?


no zeby to validator od w3c robil preto lebo to robit ma ?

This declares the document to be HTML 4.01 Strict. HTML 4.01 Strict is a trimmed down version of HTML 4.01 that emphasizes structure over presentation. Deprecated elements and attributes (including most presentational attributes), frames, and link targets are not allowed in HTML 4 Strict. By writing to HTML 4 Strict, authors can achieve accessible, structurally rich documents that easily adapt to style sheets and different browsing situations. However, HTML 4 Strict documents may look bland on very old browsers that lack support for style sheets.
zdroj: http://htmlhelp.com/tools/validator/doctype.html

apropo , tak isto to oznaci aj ten cesky validator :) tiez nechapem preco ten cesky validator uprednostnuje content-type z http komunikacie pred doctype , ved ak mam html na disku tak ziadny http protokol nepouzivam, vtedy snad nemam narok na spravne rozpoznanie contentu ? :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 10:36

Skus to tam hodit ako Direct Input, mozno vtedy content-type nebere do uvahy :)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 10:47

no cesky validator nema tu moznost a original w3c dava prednost doctypu aj ked mu podhodis url


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 15:20

coldak píše:
tiez nechapem preco ten cesky validator uprednostnuje content-type z http komunikacie pred doctype
Presne toto je to, preco som ti vypisal rozdiely medzi XHTML odoslanym ako application/xml a XHTML odoslanym ako text/html. O parsovani kodu rozhoduje MIME typ, nie doctype a to je cela pointa. Rozlisovat typ obsahu podla <!doctype> je prakticky nemozne.
coldak píše:
ak mam html na disku tak ziadny http protokol nepouzivam, vtedy snad nemam narok na spravne rozpoznanie contentu ? :)
Rozhodovat zvykne pripona suboru.
Blackshadow píše:
Skus to tam hodit ako Direct Input, mozno vtedy content-type nebere do uvahy
Cesky validator ti umozni vybrat si MIME typ.
A k target=_blank:
coldak píše:
no zeby to validator od w3c robil preto lebo to robit ma ?
A preco by to mal robit? Tento priklad ti uviedol shaggy preto, aby ti ukazal, ze viacero rozhodnuti konzorcia je nespravnych. Tak odstranenie targetu zo Strict DTD, ako aj rozlisovanie obsahu dokumentu podla doctype.

Este coldak, dam ti jednu otazku:
Kód:
<?pi >
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">
<title></title>
<p>Ak sa kod odosle ako text/html, je toto platny HTML dokument.
<!--?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"><head>
   <title/>
</head><body>
   <p>Ak sa kod odosle ako application/xml, je toto platny X(HT)ML dokument.</p>
</body></html>
<?pi --><?>
Otazka znie: ako by malo koncove zariadenie (prehliadac, validator, cokolvek) chapat tento kod, ak by nerozlisovalo kod podla Content-type, ale podla <!doctype>?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 17:20

coldak píše:
no cesky validator nema tu moznost a original w3c dava prednost doctypu aj ked mu podhodis url

Čo nemá? Priamy vstup?
http://validator.w3.cz/#validate-by-input

coldak píše:
This declares the document to be HTML 4.01 Strict. HTML 4.01 Strict is a trimmed down version of HTML 4.01...

Vidím, že dokážeš citovať poučky a špecifikácie. Len ešte tak začať uvažovať o tom, čo píšeš.
Ja som ti s tým target=_blank chcel ukázať, že konzorcium je rovnako omylné, ako sme omylní my. Tiež robí niekedy unáhlené a/alebo tendenčné rozhodnutia. Zrušenie otvárania odkazov do nových okien v Strict verzii je zbytočnosť - ničomu nepomôže. Rovnako, ako ničomu nepomôže ten "skvelý" Strict doctype. Stretol som sa s tým, že ten, čo používa striktný doctype je lepší koder. Ale bohužiaľ tí ľudia už nevedeli vysvetliť, prečo by mal byť lepší.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 20:04

shaggy, ja som netvrdil ze ten co pouziva strict doctype je lepsi koder. strictom ste sa zacali ohanat vy :) ci je omylne konsorcium je jedna vec a druha vec je ze konsorcium zastupuje standard ktoreho sa snazia drzat tvorcovia prehliadacov az na nemenovanu firmu ktora si mysli ze je sama o sebe tvorcom standardov. ci tie standardy dodrzuju aj koderi, je ich problem :)
apropo strict doctype by mal zabezpecit aby bola stranka rovnako zobrazovana v co najvacsom pocte prehliadacov. vies, existuju aj prehliadace portovane na mobilne zariadenia ktore nieco take ako je otvaranie odkazov do noveho okna nepodporuju , alebo zeby ... ?:) ak ta strict obmedzuje tak kludne pouzi Transitional alebo frameset :) na tuto temu pisem posledny prispevok, slo mi len oto, aby sa tu objavilo co najviac info a nie len strohe hodenie xhtml na smetisko IT :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2010 21:33

Ja viem, že si ty Strict nespomínal - to ti dávam iba ako príklad. Je pekné, že konzorcium sa snaží prijímať štandardy pre nás všetkých, len je smutné, že sú v tých štandardoch také závažné chyby, ktoré by pri ich striktnom dodržiavaní znefunkčnili väčšinu stránok. To nepovažujem za správne konanie.
Citácia:
apropo strict doctype by mal zabezpecit aby bola stranka rovnako zobrazovana v co najvacsom pocte prehliadacov

To vôbec nie je pravda. Poznám x ľudí, ktorí nasledujú W3C sektu, používajú HTML Strict a kvôli posvätnej validite otvárajú odkazy do nového okna cez Javascript. Ako si s týmto poradí mobilný prehliadač?
Striktný doctype ti nezabezpečí rovnaké zobrazenie, to ako keby si povedal, že objektovo orientované programovanie v php zabraňuje hacknutiu stránok.
A XHTML hodilo na smetisko samotné konzorcium tým, že zastavilo vývoj ďalšej verzie.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.09
Prihlásený: 28.05.11
Príspevky: 179
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2010 19:32

Tak precital som si celu temu a som z toho cely zmagoreny :-D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Je lepsie HTML alebo XHTML

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2010 20:11

Kasli na vselijake specifikacie, daj si na prvy riadok jednoduche <!doctype html> (kvoli standardnemu zobrazovaciemu modu) a pis HTML.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.09
Prihlásený: 28.05.11
Príspevky: 179
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2010 20:15

jj idem pouzivat html nie xhtml :) Aj tak pouzivam len content="text/html :)
Takze teraz vsetko prerabat :-D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 141 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML a XHTML

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

709

08.11.2008 9:55

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poradte ako nakodovat obrazok do HTML, XHTML,...

v Webdesign

8

1121

16.07.2009 19:30

philllipe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Iba 4.13% webových stránok je HTML/XHTML validných

v Novinky

1

525

17.10.2008 9:01

Mir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z coho ste sa ucili HTML, XHTML, XML, CSS, WAP a WML?

v HTML, XHTML, XML, CSS

6

886

13.04.2007 22:40

masterdead Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xhtml/Css, alebo ako nakodit Anketu pre CMS

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

646

13.11.2009 16:52

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lepidlo alebo podložka čo je lepšie?

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

298

26.01.2015 17:50

pheonix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Logitech z-5500 alebo niečo lepšie

v Zvuk

2

529

10.01.2008 21:35

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. co je lepsie? 4850 alebo 9800?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Grafické karty

38

2132

28.08.2008 18:04

TUCERO_SVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lepšie je 4GB ram alebo 8GB

v Pamäte

16

1301

25.08.2012 16:49

DJ46 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co je lepsie SKYLINK alebo CSLINK ?

v Krčma

13

2509

05.01.2011 20:00

TESLA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI vs HP ... alebo poznate nieco lepsie ?

v Notebooky a netbooky

7

578

20.09.2009 15:25

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lepšie 4 jadrovy procesor alebo ram DDR3 ??

v PC zostavy

17

1479

18.03.2010 8:10

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lepsie nastavenie 1600 alebo 1333 Mhz pre iGPU ?

v Pamäte

11

437

14.12.2013 9:31

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo je lepšie poskladať pc alebo kúpiť originál?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

40

8376

20.11.2009 11:56

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. čo je lepšie, vyššia Frekvencia alebo väčšia cache ?

v Intel - Integrated Electronics

3

590

06.06.2014 21:01

Davidko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sata disk na raid alebo ide?Co je lepsie

v Pevné disky a radiče

4

879

17.03.2008 17:09

vaskez Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra