Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 3151 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 106 ďalšia

Aký typ stravovania preferujete?
 Všežravec 46% 46% [ 86 ]
 Mäsožravec 21% 21% [ 39 ]
 Vegetarián 3% 3% [ 5 ]
 Vegán 1% 1% [ 1 ]
 Nezdravo sa stravujúci 14% 14% [ 27 ]
 Diéta zdravotná 1% 1% [ 2 ]
 Diéta dobrovoľná 5% 5% [ 10 ]
 Bio potravinár 3% 3% [ 6 ]
 Strava z polotovarov (Maggi zvratky/vifon/praškove omačky,...) 5% 5% [ 9 ]
 Iné 2% 2% [ 4 ]


Celkom hlasov : 189

AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.07.2012 14:37

tiez som alergicky na pel a med mi nic nerobi. Ale alergologicka ma varovala, ze niekomu moze med sposobovat tazkosti. Ale takych ludi je zrejme malo. Je sice pravda, ze odvtedy som zmenil alergologicku, dokonca som prestal uplne brat lieky, ale nieco pravdy na tom byt moze.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2012 14:48

hornak píše:
Plást to je delikatesa, inak pel pomáha regenerovat pečeň, kamoš bol už na are vyžlknutý jak čínaň za prepitú pečeň ktorá už prestala fungovat, poslali ho domov umret, primár povedal,, tak max 3 tyždne neviem či vydrží, jeho segra ho napchávala z pelovíma plástami, zhltol ich za dva dni 8, a pečeň sa mu naštartovala do nového života, prestal chlastat a už dva roky sa drží, v jeho rodine všetci boli motoricí, bolo normalne že denne vypil liter pálenky a eštre riadil družstevný traktor, bol traktorista


Niekedy sa do medu este aj pridava pel. Ja mam dokonca doma odlozenu jednu flasku s cistym pelom. Su to take farebne gulocky alebo hrudky o velkosti 1-2mm, moze sa to pridat do mlieka, medu alebo jest aj surove. Kupil som to kvoli tomu, ze mam psoriazu, co je kozne ochorenie, ktoreho pricina podla vsetkeho spociva v peceni a ten pel by tomu mohol pomoct. Len som to nejak zabudol skonzumovat. Aj tie plasty by som ochutnal ak sa to da jest. To sa je bezne alebo sa to da aj niekde kupit? Hornak ten chlap ziedol 8 tych velkych plastov aky mas v tom rame alebo tie male naporocovne?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2012 15:58

mna ten tvar plastov strasne drazdi, najradsej by som to rozdrvil na drobne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2012 15:59

Mna to drazdi na zakusnutie. :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.07.2012 16:11

Ten chlap zjedol 8 plástov.

Med je kvetový a medovicový:
Kvetový je z kvetov rastlín a stromov a nie zo šišiek ihličnatých stzromov
Lesný med je zmes medovice a kvetového medu a delí sa na zmiešaný a medovicový podla el. vodivosti do 10 siemensov.
Medovicový med - Medovica je čistí produkt vošky ktorí je vylučne na jedle, smreku, borovicy, má čiernu farbu a jej chut je kyslastá, teraz až do začiatkom augusta ju včely nosia ked sú na to klimatické podmienky
Medovica ktora je na dube a buku kde predtím boli dobre vytočené včely od medu je tiež čierna, jej chut je po orechoch, taká býva v Topolčiankach a jedlovích kostolanoch no aj v okrese ZM
Lesný medovicový med má chut podla jakích stromov bola voška, pripomína chut vône po rezive zo stromov.
Medovica má najviac minertalov čo iné medy a potraviny nemajú, má liečivé účinky a to - pôsobí proti nervovím šokom najme pri zmene počasia lebo niekoho z toho bolí hlava, potlačuje bolest hlavy, potretím medovicového medu niektoré druhy materského znamienka vypadnú no tie chlpaté, vypadne to aj z korenamy.
Najkvalitnejšia medovica je z jedlových stromov, je najviac cenená v zahraničí najme pre jej liečivé účinky, jej sfarbenie je do zelena, taká u arabov stojí cez 100 Eurašov, ja im ju sekám po 50 Eur/KG
Medovica nebíva každý rok alebo jej je málo a preto je drahá a žiadaná, na tom je aj založený byznis

Peľ miešajú včely do nektaru ked ho prinesú domov do včeléj bunky, je to bielkovina ktorú potrebujú včely a ich plod, najviac pelu je v repkovom a slnečnicovom mede,Čistá slnečnica nieje dobrá lebo ten med je aj kyselí a aj škriabe, ked je namiešaný z iním medom je velmi chutný slnečnicový med, ja to viem namiešat a ludia vedia o mede akurát to že je sladký a dá sa jest


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 20.07.2012 13:26

Kedysi v detstve nam mama robievala pupavovy med. Nie je to med vyrobeny vcelami ale clovekom. Je to skvela a zdrava pochutka ktoru si moze urobit kazdy zadarmo. http://nanicmama.sme.sk//ine-recepty/pupavovy-med
Nejak som tento rok nezaregistroval ci uz kvitli pupavy. Kedy vlastne kvitnu, ci uz je neskoro?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.07.2012 13:45

To čo robila tvoja mama je sirup alebo sladidlo.
Pravý pupavový med máš od Noveho mesta /Vahom po považie, tam sú stovky HA púpavy čo kvitne, med je z nich tmavožltý a chutov po púpave


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2012 13:03

Uz viem, preco sa vzdy hovori o mcdonnalde, ako o lacnej alternative k domacemu stravovaniu. Sice v MI to tak nie je. V KE alebo BA sa to uz viac vyrovnava, kvoli cenam.
Az som sa minule dostal do pariza. Hamburgery 4-6€, bagety 3-5€… Potom som zbadal mcdonnald. Idem dnu, hamburger 1€, tak ako u nas. Neveril som vlastnym ociam. Ceny vsetkeho ovela vyssie ako u nas a mcdonnald mal ceny rovnake. A je jedno, ci je to na vychytenej ulici, alebo niekde v prdely.
Samozrejme, zrat 5 dni hamburgery nie je nic moc, tak som chcel kupit nieco v hypermarkete. Kupil som pecivo, idem k mliecnym chladnickam a tu dalsi problem. Vsetko, uplne vsetko malo bud len francuzky popis, alebo ako bonus aj holandsky. A tak neostava nic ine, len typovat, aka je to natierka a ci to vobec je natierka, ci je to slane alebo normalne maslo, horka alebo normalna cokolada...
Bol som prekvapeny, ani jeden jediny produkt nemal anglicke oznacenie.
V restauracii som bohuzial nebol, ale ranajky na hotely, to iste, hrianky s maslom a mozte lwn typovat, ktore maslo je slane a ktore normalne...
Ale chcel som tym povedat to, ze uz chapem oblubenost mc donaldu, lebo v zahranici je naozaj lacny.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 13:19

nedávno som si dal po dlhšej dobe bicmac s hranolkami a bolo to niečo neskutočné. Fakt parádne žrádlo, oblizoval som sa ešte pol hodinu po zjedení. Je to nezdravé jak sviňa, ale ľuďom to chutí...fasa biznis :)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 13:20

A ludia vedia aj bez popisu co to je :D chuti im to, vdaka chemickym srackam co tam davaju...a este preto, ze ludia v podstate nevedia co jedia, len si to myslia ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 13:26

Základné suroviny tých jedál sú v pohode, dokonca konkrétne McDonald a KFC používa celé kuracie mäso, nie pomletý bordel. Problém je ale v príprave. Zemiaky pre McD sa pestujú na jednej obrovskej farme v USA, tam sa z nich spravia hranolky a potom sa loďou privezú až sem. Najprv ich ale musia nejak ošetriť, aby sa nepokazili. Rovnako aj mäso, žemle, všetky omáčky...v podstate všetko okrem čerstvej zeleniny, ktorú kupujú tu.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 13:37

Ominous píše:
A ludia vedia aj bez popisu co to je :D chuti im to, vdaka chemickym srackam co tam davaju...a este preto, ze ludia v podstate nevedia co jedia, len si to myslia ;)


ja takéto veci jedávam len zriedka, ale normálne tým ľuďom čo to žerú závidím. Na druhej strane o pár rokov budú závidieť oni mne :lol:

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

david3504 píše:
Základné suroviny tých jedál sú v pohode, dokonca konkrétne McDonald a KFC používa celé kuracie mäso, nie pomletý bordel. Problém je ale v príprave. Zemiaky pre McD sa pestujú na jednej obrovskej farme v USA, tam sa z nich spravia hranolky a potom sa loďou privezú až sem. Najprv ich ale musia nejak ošetriť, aby sa nepokazili. Rovnako aj mäso, žemle, všetky omáčky...v podstate všetko okrem čerstvej zeleniny, ktorú kupujú tu.


hej je to tak, jeden čas sme mali myšlienku otvoriť mcdonald, je to franchizing alebo ako sa tomu nadáva, malo by byť rovnaké všetko a všade.
http://www.mcdonalds.sk/sk/onas/franchi ... ingu.shtml







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 13:39

To je tiež velmi individuálne ;) Poznám chalana ktorý je v McD varený pečený odkedy tu ovorili prvú reštauráciu. Nikdy nemal žiadne zdravotné problémy, je štíhli, všetky testy ktoré mu lekári robia má vždy v najlepšom poriadku. A poznám pár ľudí ktorí majú zdravý jedálniček na mesiac dopredu, každú porciu majú presne odváženú a nedajú do úst nič mimo toho, a majú celkom dosť zdravotných problémov. A už som tu možno spomínal kamarátovu babku, ktorá by podla tejto logiky mala byť dávno mŕtva, má však 80 rokov a teší sa dobrému zdraviu :D







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 13:54

Hej , preto je tento život taký skvelí. Nič nie je rovnaké, a teda veci môžu vplývať na jedného tak a na druhého inak. Poznám chlapíka čo zomrel na rakovinu pľúc, pritom v živote nefajčil...atd...čiže s tým súhlasím.

Ale pozor na tú štíhlosť. Je to porucha organizmu, skrytá obezita, je to teda choroba, to že niekto zje denne 10 pízz, 20 palaciniek a nepribere ešte neznamená že mu to robí dobre :) poznám zopár takých tupcov čo si to však o sebe myslia. No a k tým výsledkom. Výsledky ktoré ti urobí lekár a čo ti hradí poisťovňa cca raz za xy rokov, čiže cukor atd...je tam pár položiek ale čo je najpodstatnejšie, že tie hodnoty OD-DO sú totálne zavádzajúce. Napr. cholesterol majú že napr. od 2-5 je v norme. V skutočnosti je to tak, že by si nemal mať cholesterol viac ako 2. 5 je už totálne zle a le oni ťa udržiavajú v tom že je to ešte pohoda, potom prídu problémy a oni dosiahli svoje, môžu nasadzovať "lieky" a potom už len platíš a platíš. Mne len z vlasov robili v poľsku vyšetrenie ktoré bolo zamerané na všetky minerály atd...Domov mi poslali hotovú diplomovú prácu kde boli stovky údajov. Ďaľšie krvné vyšetrenia sa robia kde ti merajú úplne iné veci ako len to že či si na žive ale nie. Lebo len to sa dozvieš od lekára keď ti urobí tie základné vyšetrenia :D Keď som si robil vyšetrenia ja, brali mi krv asi 10 x a vždy na iné vyšetrenia. Z každého odberu sa vyšetrilo niekoľko vecí. A ďaľšia vec, niekoho organizmus to môže znášať dlho, ale dobre mu to nerobí určite. Ja to na náhodu nechať nechcem, hlavne keď viem takmer do detailu čo treba robiť :) Bohužiaľ na boha neverím, ani na posmrtný život, takže preto si chcem tnto podľa mňa jediný život užiť dlho a vzdraví. :)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2012 14:23

Všetko to tu tak opisuješ jak keby bolo všetko skazené, môžeš sa stravovat jak zdravo chceš..., dostaneš porášku a v takom štadiu že budeš jak zviera ktore robí pudovo, dajú tas do ústavu a tam budu do teba džrat to čo navarili, a bude to uplne v poriadku
Naši predkovia jedli všetko čo si mohli dovolit a vôbec nevedeli čo to je cholesterol, jedli 6 x do tyždna slaninu a nič im nebolo, niekedi to aj z vyskumom spravneho stravovanie prehánajú.
Prv len domaca zver ako krava, koza atd. žrali brokolicu, a dnes to bufetia ludia. čo tam po tom že to vyzerá jak šečka hlavna vec ze je to zdravé a dobre z toho kadia metán :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 14:37

hornak to máš ako s bohom. Buď mu veríš a teda budeš chodiť do kostola, budeš vyspevovať, budeš sa modliť a veriť že po smrti budeš poletovať ako anjel po celom raji alebo pekle, alebo mu veriť nebudeš a teda budeš sa podľa toho správať. Ak zomreš a dostaneš sa do toho neba alebo pekla, tak si mal pravdu ty. V opačnom prípade som mal pravdu ja. Nie je iná možnosť ako si to overiť. A tak isto to je aj s tou stravou. Nie je veľa možností. Ty sa budeš stravovať podľa svojho ( zatiaľ nemôžem povedať s určitosťou že je to zlé ) a ja zase podľa svojho ( zatiaľ nemôžem povedať na 100% že je to dobré ). Uvidí sa neskôr kto mal pravdu. Mne zatiaľ vyhovuje to čo robím ja. To čo robíš ty som ja robil do cca 20tich rokov. JRozdieľ medzi nami dvoma je ten, že ja lekárom neverím a nepotrebujem sa napchávať slaninou kvôli tukom. Dám do seba radšej zopár para orechov a to je vlastne ten rozdiel ktorý sa neskôr prejaví tak alebo onak ;)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 16:02

Rozdiel je v tom, že on tú slaninu videl, keď bola ešte malé prasa a vie čo sa s ňou dialo odvtedy, až kým ju nemal na tanieri. Ty si si v obchode kúpil orechy, ktoré môžu byť kludne plesnivé (90% predávaných orechov je starých alebo plesnivých), v dobrej viere ich zješ a za pár rokov z toho dostaneš rakovinu pečene.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 19.08.08
Prihlásený: 09.04.24
Príspevky: 420
Témy: 29
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 16:02

hornak píše:
Všetko to tu tak opisuješ jak keby bolo všetko skazené, môžeš sa stravovat jak zdravo chceš..., dostaneš porášku a v takom štadiu že budeš jak zviera ktore robí pudovo, dajú tas do ústavu a tam budu do teba džrat to čo navarili, a bude to uplne v poriadku
Naši predkovia jedli všetko čo si mohli dovolit a vôbec nevedeli čo to je cholesterol, jedli 6 x do tyždna slaninu a nič im nebolo, niekedi to aj z vyskumom spravneho stravovanie prehánajú.
Prv len domaca zver ako krava, koza atd. žrali brokolicu, a dnes to bufetia ludia. čo tam po tom že to vyzerá jak šečka hlavna vec ze je to zdravé a dobre z toho kadia metán :lol:

Zabúdaš, že naši predkovia sa aj hýbali a nie ako my väčšinu času presedíme na prdeli


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 16:04

Tak, tak. Tiez som toho nazoru, ze je uplne v pohode zjest slaninu alebo hoci co co je domace nech sa to javi akokolvek nezdravo. Stale to bude zdravsie ako tie superzdrave odpady co kupis za par korun v Tescu.
Slaninu som sice uz riadne dlho nejedol ale skor preto ze mi nesla nachut ako preto ze by som si myslel ze je nezdrava.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 16:10

Napríklad kedysi odborníci neodporúčali viac ako jedno vajce denne, alebo dokonca každé dva dni. Lenže teraz je jasné, že to bola blbosť a domácich! vajec môžeš zjesť aj so žĺtkom denne 10, nič zlé ti nehorzí a navyše tak získaš kopu cenných látok, pretože majú pomer zlých a dobrých tukov 1:3. Na druhej strane, vajíčka kupované v obchode majú tento pomer 1:20, preto by sa moc často jesť nemali, a žĺtka len minimálne.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 18.07.12
Príspevky: 26
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 17:30

Mňa by zaujimalo, ako je to s mliekom. Tiež sa vedú nekonečné debaty o tom, či hej, či nie, či škodí, či prospieva ad infinitum. Mám pocit, že tieto debaty vznikajú len aby mainstreamové mozgovyplachové časopisy mali čím zabaviť mozgy plebsu. Ja mám mlieko rád a vypijem niekedy aj liter denne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 17:34

Tiež záleží na tom, čo za mlieko piješ. Keď nejaké rajo z obchodu, tak kludne vypi aj 3 litre denne, je to len voda s trochou kazeínu. Ak je to čerstvé nepasterizované mlieko, toho by si mal tak pol litra denne maximálne, radšej ale nejaké zakysané veci z mlieka, napr. acidko alebo kefír (skutočný kefír, nie to čo je v obchode) a úplne najvhodnejšie je pre človeka kozie mlieko







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 18:29

david3504 píše:
Rozdiel je v tom, že on tú slaninu videl, keď bola ešte malé prasa a vie čo sa s ňou dialo odvtedy, až kým ju nemal na tanieri. Ty si si v obchode kúpil orechy, ktoré môžu byť kludne plesnivé (90% predávaných orechov je starých alebo plesnivých), v dobrej viere ich zješ a za pár rokov z toho dostaneš rakovinu pečene.


s tým súhlasím, keď už zješ slaninu tak je lepšie ju mať od vlastného ako od cudzieho čo je na 90% napichaný steroidmy...ja to tak praktizujem tiež, mám dobré kontakty na domáci chov od ktorých odoberám mäso, ale slaninu určite nie :P A k tým orechom, to máš tiež pravdu, som si toho vedomí, ale viem rozoznať plesnivý, starý orech a tiež mám na to spoľahlivý zdroj. Zase mne stačia denne 3-4 para orechy, alebo ľanové semiačka...určite ich nebudem jesť na kilá však ? :roll: Bavím sa o dennej potrebe tukov, ehm...zdravých tukov ;)

Môj názor na mlieko je ten, že od narodenia je to prirodzené a asi sa vie aj prečo. Bavíme sa o materskom mlieku, ktoré dodá dieťaťu všetky stavebné látky. V dospelosti je podľa mňa mlieko k ničomu, resp. viac škodlivé. No v dospelosti...hňeď ako dokojí :rolleyes:







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2012 19:06

ľanové semiačka jedávam tiež, k tomu rybí tuk, granulovaný sójový lecitín a skoro do všetkého si dávam maslo (nie margarín ani nič podobné) alebo olivový olej, takže dennú potrebu tuku mám zhruba pokrytú. Orechy sa na vzduchu rýchlo kazia, preto sú najlepšie vákuovo balené, tie som ale videl len v zahraničí.

Zakysané mliečne výrobky sú zdrojom bifidobaktérií, takže zbytočné to určite nie je







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2012 20:53

nicobb píše:
s tým súhlasím, keď už zješ slaninu tak je lepšie ju mať od vlastného ako od cudzieho čo je na 90% napichaný steroidmy...ja to tak praktizujem tiež, mám dobré kontakty na domáci chov od ktorých odoberám mäso, ale slaninu určite nie :P A k tým orechom, to máš tiež pravdu, som si toho vedomí, ale viem rozoznať plesnivý, starý orech a tiež mám na to spoľahlivý zdroj. Zase mne stačia denne 3-4 para orechy, alebo ľanové semiačka...určite ich nebudem jesť na kilá však ? :roll: Bavím sa o dennej potrebe tukov, ehm...zdravých tukov ;)

Môj názor na mlieko je ten, že od narodenia je to prirodzené a asi sa vie aj prečo. Bavíme sa o materskom mlieku, ktoré dodá dieťaťu všetky stavebné látky. V dospelosti je podľa mňa mlieko k ničomu, resp. viac škodlivé. No v dospelosti...hňeď ako dokojí :rolleyes:


Ja som nececal ani vlastnú matku, lebo som z toho grcal, krmily ma sunarom z medom, z toho mi bolo dobre, dedo mi vravel že do toho mi ešte pridavali medovinu :P

// pridané po 54 minútach od posledného príspevku

Dnes som dosušil včelí peľ, donedavna som ho mal uskladnení v mrazaku, vysušil som ho za 5 dní, je to prevažne na 99% lipový peľ, mal som ho 12 Kg

Debata o jedle


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2012 10:35

hornak píše:
krmily ma sunarom z medom, z toho mi bolo dobre, dedo mi vravel že do toho mi ešte pridavali medovinu :P

To by mnohe vysvetlovalo. Co budes robit s tolkym pelom?

// pridané po 57 sekundách od posledného príspevku

ako sa vlastne udi slanina? Pomohlo by keby som si slabo vyudenu slaninu este sam doudil niekde na opekacke nad dymom?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2012 11:01

david3504 píše:
Keď nejaké rajo z obchodu, tak kludne vypi aj 3 litre denne, je to len voda s trochou kazeínu.


blbost ak je tam nazov mlieko a nie mliecny vyrobok, nesmie obsahovat nic ine ako mlieko, toto je pravidelne kontrolovane EU smernica ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2012 11:14

veď samozrejme, obsahuje len "mlieko" :D To je ten problém. Z čerstvého mlieka najprv odstránia všetok tuk, pasterizujú ho, potom pridajú späť časť tuku podla toho koľko % má obsahovať a homogenizujú ho. Takto ti vznikne známa biela voda, predávaná ako mlieko ktorá obsahuje len vodu, kazeín a trochu tuku. Skús niekedy ochutnať doma prevarené čerstvé mlieko.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2012 11:20

to je ako so 100%tnými ovocnými šťavami. Treba si kúpiť akože 100%ný pomarančový džús a porovnať ho s vytlačenou pomarančovou šťavou. Klamú a zavádzajú jak divé svine, len tupec uverí, že to je naozaj 100%, čiže od týchto výrobných spoločností je to výsmech spotrebiteľovi do ksichtu o to väčší, že mu to klamstvo tolerujú aj kontrolóri. Keby tam bolo aspoň 90% toho čo sľubujú, ale ono tam je 90% chémie...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.07.2012 11:55

o stavach sa tu uz pisalo. Tie stavy obsahuju 100% ovocia, su z koncentratu riedeneho vodou. Samozrejme, s cerstvymi stavami sa to neda porovnat, ale aj cena je niekde uplne inde...


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 3151 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 106 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Debata o jedle

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Jedlo, pitie a varenie

131

4508

23.07.2017 12:10

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Fajčiarska debata

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

166

11311

06.05.2012 8:51

Suliik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Košická debata

v Krčma

9

742

27.05.2014 20:50

Mego Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra