Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 301 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2008 19:39

Spirit píše:
lucidne sny existuju, ved ide len o sny, v ktorych sme si vedomi toho, ze snivame a tym (treningom) dokazeme ovladat svoju mysel - stav kontrolovanej mysle. Nic zazracne, mnoho ludi zazilo lucid dream, ja osobne 1x aj to nie zamerne. :)

Astralna projekcia je uz vacsia zahada, no aj na nu verim. Zazil ju v podstate kazdy clovek, ktory prezil klinicku smrt ci komu. Treningom sa to da dosiahnut aj "za normalu", lenze je to velmi obtiazne. O tom, ze to je nebezpecne teda neviem, jedine sa to neodporuca trenovat jedincom so slabym srdcom, inak pocas OOBE su vsetky priecne pruhovane svaly paralyzovane az na srdce a ocne svaly, cize nebezpecenstvo nejakeho fyzickeho ublizenia tu nehrozi. Ku dosiahnutiu pomaha co viem preset z brain wave generatora pod menom "Astral projection without fail 1" co potvrdzuju stovky ludi v diskusii k tomutu preset-u, ja som sa pri pocuvani tohto tu dostal iba do fazy, kde srdce zvysuje svoji cinnost a zakazdym som sa prebral s rozbusenym srdcom. Skusal som to asi 5x, cize chce to zrejme cvik. Programu bwgen verim od doby, ked som dokazal na sebe a inych funkcnost presetu "self hypnosis", ktory je schopny cloveka pri posluchu 10-20min uviset do hladiny alfa. Jednoduche, ucinne a neskodne. Odporucam vyskusat. :)

Ku telekineze sa vyjadrit velmi neviem, nemal som moznost, skusenost nazivo vidiet niekoho, kto by ma presvedcil, rovnako tak to nepopieram. Kludne to moze byt realne tak, ako udrzovanie predmetov na tele a pod.

O telepatii som precital mnoho a viac som v nu neveril ako veril, kedysi. Dnes v tento paranormalny jav pevne verim a to po 2 zivotnych skusenostiach, zazitkoch, ktore sa udiali v mojom blizkom okoli a to pomerne nedavno.


spirit sú lucidné sny také, že ovládam to čo robím ako chcem? lebo také sa mi snívajú každú druhú noc... :-)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2008 19:42

ja mam take sni ze viem co sa mi stane cez den. resp. co ma caka ci dobre ci zle


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2008 19:42

inak este poznamka k tym stovkam ludi... stovky(ci tisice?) ludi z USA potvrdzuju existenciu ufonov a unosy.. nejdeme kuknut ? :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2008 19:46

lol to ja som ci tal ze dohromady ich je uz cez 6 milionov ludi co mali unos alebo blizkaaa střetnuti :D muha


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2008 20:03

el mariachi píše:
idem hned skusit ! :-D snad na to netreba vela treningu :rolleyes:

Trénovať som netrénoval ale prišlo to vhod keďže chmat jednou rukou ešte nemám nacvičený :D







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2008 20:41

Poki píše:
poznam cloveka ktory predbehol stihacku na jednej nohe a povedal mi ze to nemam skusat sam ze je to nebezpecne. ale pst nikomu ani slovo;.....
:-D


Ty si koko* sprepacenim.
Ked na to neveris nepis tu, nikom usa asi nechce citat tvoje prispevky bez obsahu :roll:
A sorry, za vyrazy, ale spravas sa jak 12 rocne decko ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2008 21:59

tak poki sa snazil tymato slovami upozornit na jednu moznu variantu :D ktora sa deje stale ece vo svete v roznych inych podobnych zalezitostiach .

inac na utube je jeden tipek co uploaduje jeden serial , proste ja by som aj scel verit tomu co tam je ale ono je to TAK STRASNE NEREALNE :D lebo na zaciatku kazdeho serialu povedia natocene podla skutocnosti . a seriali obsahuju take veci ze tipek pada bez padaku uz 3x a nezabije sa ma telekineziu ci co . muz co zminulosti pricestoval sem knam a taketo veci . pokazde ked to dokukam tak si poviem neverim! to neni mozne , je to mozne ale ...jaaaaj kuknite aspon serial 2 az 4 .

youtube.com/user/Thadik

je tam hodne aj o telekinezii . vedecke vysvetlenia a tak.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 4:51

eXistenZ píše:
spirit sú lucidné sny také, že ovládam to čo robím ako chcem? lebo také sa mi snívajú každú druhú noc... :-)

Ano, lucidny sen sa nazyva sen, v ktorom si plne uvedomujes, ze prave snivas a s tym spojena moznost ovladania mysle, vytvarania vlastneho sna....







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 9:53

hehe to mam skoro kazdu noc :P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 10:01

Ja som mal naposledy ňáký sen tak 5-6 rokov dozadu :) O lucidných ani nehovoriac =p







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 14:32

kazdemu sa sniva , len si to nepamatas


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 14:40

To je tiež možné, vzhľadom na to, že niekedy mám dosť vážny problém spomenúť si kto som a čo robím na mieste XY =o)







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 16:08

Atralna projekcia je skutocna a povedal by som, ze realne celkom jednoducho dosiahnutelna. Pre mnohych jednoduchsie, nez nacvik lucid sna. Ide stale len o stav mysle, nakolko funguje ci nefunguje mimotelove vnimanie, to neviem, no samotny stav, pocit "oddelenia" mysle od tela sa dosiahnut da a podla navodu ho lahko zvladne kazdy. Osobne odporucim tento navod: http://helar.wordpress.com/2007/03/15/a ... projekciu/
+ "Astral projection without fail" (brainwave generator): http://www.bwgen.com/presets/desc570.htm

Musim spomenut, ze este predtym, ako som si v minulosti precital nieco o OOBE a nejaky navod som uz vobec nevidel, ako som spomenul, pred spanim som skusal asi 5x tento preset. Nezavisle na tomto hore uvedenom navode som sa nedavno docital, ako treba postupovat a ako sa prejavuju jednotlive stadia. Mozem z vlastnej skusenosti potvrdit, ze do stadia vibracii a mravcenia som sa zakazdym dostal (a to bez vykonavania krokov navodu, vtedy som sa o to az tak nezaujimal) ale zakazdym som sa prebudil na strach a rozbusene srdce. Tento jav sa opisuje aj v navode, resp. diskusii. Chce to este trening a postupovat podla osvedcenych postupov.
No co ma najviac zarazilo po precitani tej diskusie je to, ze niekto tam opisuje tkz. paralyzu v spanku (polospanku), ked bol clovek polovedomy, ale nedokazal sa isty cas pohnut. Totiz to iste sa mi stalo bez nejakeho bwgen ci bez zameru to dosiahnut 2x v zivote, v oboch pripadoch v obednajsom case, ked som si schrupol po navrate zo skoly (navod prave odporuca v takomto obdobi skusat OOBE) niekolko rokov dozadu a v case, ked som o OOBE nemal ani paru. Islo o naozaj zvlastny pocit, ked si clovek uvedomuje sam seba, je v takom polospanku, ale nedoakze sa niekolko sekund pohnut. Nasleduje prebratie, strach a osobne mi to celkom pokazilo naladu v ten den, lebo som sa nastrasil. :) A aj ked som o tej paralyze uz par krat pisal ci bavil sa s niekym, viem, ze sa to stalo aj inym ludom, mojim znamym, no az nedavno som zistil, ze to uzko suvisi s astralom co vysvetluju aj v diskusii, kde sa na to niekto pyta. To mi staci ako dokaz, ze astralna projekcia, ako isty specificky stav vnimania urcite existuje, niekolko krat som od plneho dosiahnutia nebol daleko a dufam, ze sa mi to niekedy podari. Az potom budem moct sam zhodnotit, nakolko je astral zvlastny, tajomny a ci vobec. Rozhodne vsak uz len pocit oddelenia mysle od tela (stav, ktory zacina pri/pred vibraciami), akysi nehmotny pocit, ked si necitite telo a koncatiny stoji zato zazit a aj tym pochybujucim odporucam to skusit aspon s tym presetom do bwgen pred spanim. ;) Zvukova nahravka krasne nahradza meditacnu a relaxacnu funkciu, obsahuje 2 zvukove zlozky - jeden monotonny zvuk nizkej frekvencie, ktory velmi lahko dovedie telo do stavu vibracii (to sa da dosiahnut aj meditaciou, nic tazke) a druhy stereofonny zvuk vody (prilivu) striedajuci pravy/lavy kanal, ktory velmi ucinne ocisti mysel od myslienok a tak pripravi cloveka na vstup do OOBE.

Koho to aspon trosku zaujalo a kto veri aspon zlomku z toho, co som opisal (a verte ze nemam dovod si vymyslat hluposti), tak to skuste s tym bwgenom a velmi rad by som si precital aj vase skusenosti a ako dopadli vase pokusy. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 16:29

jj na astralnu projekciu verim...vyskusam ten navod od Spirita :)
este k tym lucidnym snom...existuje program I-Doser je to nieco podobne ako brainwawe generator ale je to platene ale stoji to zato (aj ked ja som ho nekupoval) a tam sa da dokupit preset zvany Lucid Dreams a ten tomu pomaha...zatial som neskusal ale verim lebo som si pustil kokain a to vam bol pocit :D alebo French roast ci tak nejak...to ma za ucel vyostrit zmysli a podobne....strasne dobra vec


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 17:16

ehm, pozna z vas niekto pojem "subjektivna realita" ? clovek moze mat pocit ze je slon, ale naozaj sa nim stane ? pokial viem, tak neexistuju ZIADNE vedecke podklady k tomu co tu pisete.
-> trosku mi podla fyzikalnych ci nejakych biologickych pravidiel uchadza SPOSOB, akym by ste v takom pripade vnimali svet okolo seba. porovnavat to so snom je trosku o niecom inom, pretoze v tom pripade si len vas mozog spomina na obrazy, pripadne vytvara vlastnu realitu, vtedy nevnimate svet okolo seba, len to co vytvara vas mozog ;) ako by ste mohli pocut ci vidiet v stave, kde nie ste priputany k svojmu telu ? alebo mi teraz zacnete hovorit, ze dusa ma svoj vnutorny zrak a sluch, vdaka ktoremu su nam vlastne oci a usi uplne zbytocne ? asi idem po nozik...
-> meditacia a podobne stavy su ludom zname uz naky ten piatok (napr obdobie zaciatkov budhizmu atd). vtedy to bolo bezne ze "duchovni" odchadzali na samoty meditovat a oddavat sa vlastnym pocitom
-> stavy, ktore mozog preziva po poziti drog, alkoholu atd su predsa len chemicke reakcie, nic viac. to, ze pouzitim nikotinu sa stanete zavislym, predsa neznamena, ze ste objavili nejaky vyssi liek, na ktory si vase telo zvyklo a vdaka tomu lieku ste silnejsi a dokazete prekonavat tazke situacie. alebo pri pouziti drog sa dokazete teleportovat alebo hovorit s duchmi ? halucinogenne plyny boli napr pouzite uz v staruckej greckej vestiarni, kde boli zucastneni totalne omameni
-> je myslim vseobecne zname, ze ludsky mozog pracuje na baze akehosi prenosu elektrickych signalov (EEG pristroj vam nieco hovori, vdaka ktoremu sa monitoruje cinnost mozgu?). nie je na tom nic zazracne ci neskutocne. ked mozgu privediete vlny istej vlnovej dlzky, nerobite nic ine, len narusujete jeho cinnost, dosledkom coho su podobne stavy, nic viac, nic menej. bezne sa predsa zvukove vlny pouzivaju a pouzivali na privodenie hypnozy a podobnych stavov ;)

mozno som to nenapisal uplne presne, nie som vedec, len rad sledujem vedecke programy, ale pointu som dufam vystihol. nie su to vymysly z mojej hlavy ;)

inak k tej paralyze co tu spominas.. s tymto by som siel na tvojom mieste skor za doktorom, pretoze to s najvacsou pravdepodobnostou nevesti nic dobre (co by sa stalo, keby si bol vtedy napr v aute?). urcite by som sa nad tym moc nevytesoval







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 17:33

mne sa stava casto ze mama v reali krici stavaj hore ! :D . a ja ju pocujem ale stale mam oci zavrete . A teda sa zobudim kuknem sa na hodiny ale vskutocnosti stale snivam otom co by som mal robit uz keby som bol hore , a idem do kupelky normalne jak realita a vtom zas vstavaj nepocujes ?! :D az potm sa prebere d realu . cize niekedy snivam realitu


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 17:37

to, ze sa ti pletie zvuk z okolia s tym, co snivas je predsa uplne normalny a bezny jav... to nie je snivanie reality. "najtvrdsi" spanok je niekde v polovici, ku koncu (cize ked si rano zvyknuty takto vstavat), je normalne ze sa to stava... by som to nazval laicky takmer polospankom, cize tvoje telo sa este uplne nezobudilo, ale na istej urovni uz vnimas okolite podnety







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 18:53

el mariachi tiez som sa takto kedysi dival na svet. Veda dokaze vysvetlit takmer vsetko a aj to co este nedokaze sa jej v najblizsom case podari.

No aj tak verim, ze existuje nieco mimo vesmiru, mimo hmoty, co nas formuje a vdaka comu sa deje nieco co veda nikdy nevysvetli.

No mozno sa mylim, a ked umrem, tak proste len umrem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 09.03.08
Prihlásený: 16.05.08
Príspevky: 37
Témy: 5
Bydlisko: Oravske Vesele
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 19:01

to neni blbost, je to totalna kktina,sry za vyraz ale nadalo mi to







_________________
Milujem hudbu,preto ingorujem Hip-Hop!!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 19:17

2 Dzimbo: Ale aj za brain wave sa plati, Astral projection ti nepojde pridat do zoznamu presetov, ak nemas full verziu. ;)
Ten tebou spominany vyskusam.

2 el mariachi: Pozri, ja ta o nicom presviedcat nebudem, ja tu netvrdim, ze pri astralnej projekcii dokazes vnimat okolie mimo svoje telo. Nezazil som to a preto sa k tomu zatial vyjadrovat nebudem. Co som vsak zazil bol ten pocit, resp. pocit blizky tomuto stupnu vedomia a to samozrejme existuje. Mozog pracuje na frekvenciach, kazda (dokazana) hladina mozgu ma svoju specificku frekvenciu a roznymi zvukmi a frekvenciami dokazeme mozog stimulovat a tak mu pomahat "umelo" k prejdeniu do inej hladiny, v tomto pripade do thety.
Nemam najmensiu chut sa tu natahovat o tom, ci to je alebo nie je kravina, ci to vedecky niekto dokazal, alebo nie. Kopu veci ohladom mozgu sa dodnes nerozlustilo, nepotvrdilo ci nepoprelo, mozog je ako jediny ludsky organ neprebadany ani zo zlomku. ;)
Ja by som rad viedol diskusiu dalej s ludmi, ktori sa trebars o OOBE (resp. o dosiahnutie kontrolovatelnej urovne theta) pokusia, pokusili, alebo nieco podobne zazili, alebo sa len zaujimaju o tuto oblast. Mozeme skusat rozne navody a navzajom hodnotit ich funkcnost, davat si rady atd. Som zvedavy na vysledky predovsetkym.

El mariachi: reagujes namna, akoby som ti ja alebo niekto z fora mal vysvetlit na akom principe by mala astralna projekcia fungovat. Keby som to vedel, tak by som bol pravdepodobne uz bohac. :) Je niekolko veci pre nas mozog iracionalnych, no funguju. Tak isto nam nie su zname priciny geopatogennych zon, v ktorych sa stavaju casto autonehody atd... a vysvetlil to niekto vedecky? Nie.

Dalej spominas drogy, nie je droga ako droga. Alkohol otupuje zmysly, ganja zas zbystri, zostri, ale nase vnimanie je priamo ovplyvnene latkou v krvi. Pri LSD je to uplne nieco ine, to "iba" odstranuje prirodzene filtre v mozgu, ktore sa vytvaraju od detstva a preto aj pozitie tejto "drogy" pripomina, odraza stav detsva. Mnoho ludi zas bojuje zato, aby tato latka nebola povazovana za drogu, kedze princip jej fungovania sa uplne lisi od drog v pravom slova zmysle. LSD sa casto uziva/uzivalo za ucelom prave psychadelickych experimentov, astralneho vnimania a rozvoj mysle. Je povazovana za nastroj k vnutornemu skumaniu seba sameho, ale vyzaduje k tomu vhodne podmienky. Dnes je LSD konzumovane hlavne za ucelom vytvorenia spolocenskej nalady ci vizualnych "halusiek" co je iba vedlajsi efekt, za ucelom ktoreho sa LSD rozhodne povodne nevyrabalo.

Kazdopadne som uz trochu mimo povodnu temu, ak bude zaujem o diskusiu o astralnom vnimani, tak tuto temu rozdelim a budeme pokracovat v oddelenej teme. Asi to bude aj nutnost, pretoze tu bude iste kopu ludi pisat dokola o tom, ze to je kravina a vedecky nedokazana vec. O tom sa vsak bavit s nikym nemienim, chcem sa venovat jedine sposobom a zazitkom z pokusov o zdarne dosiahnutie astralneho vnimania, teda kontrolovatelnej theta hladiny. Nic viac, nic menej. ;)


Naposledy upravil Spirit dňa 22.03.2008 19:28, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 19:19

el mariachi píše:
to, ze sa ti pletie zvuk z okolia s tym, co snivas je predsa uplne normalny a bezny jav... to nie je snivanie reality. "najtvrdsi" spanok je niekde v polovici, ku koncu (cize ked si rano zvyknuty takto vstavat), je normalne ze sa to stava... by som to nazval laicky takmer polospankom, cize tvoje telo sa este uplne nezobudilo, ale na istej urovni uz vnimas okolite podnety

Presne tak a ide o hlboku alfa hladinu







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 19:26

imnotwhafo píše:
el mariachi tiez som sa takto kedysi dival na svet. Veda dokaze vysvetlit takmer vsetko a aj to co este nedokaze sa jej v najblizsom case podari.

No aj tak verim, ze existuje nieco mimo vesmiru, mimo hmoty, co nas formuje a vdaka comu sa deje nieco co veda nikdy nevysvetli.

No mozno sa mylim, a ked umrem, tak proste len umrem.


skusim teda vysvetlit blizsie svoj nazor (aj tak vsak nie je priestor vysvetlit tu na tomto fore cely nazor)... snad ma tu modi nezakazu za prilis dlhe prispevky :lol:
vyjadroval som sa priamo na prispevky, ktore odzneli tutok pred mojimi... cize na astralne cestovanie pomocou nakeho pristroja ci zvukov a podobne, ufo, drogy a podobne.
podla dnesnych poznatkov ludstva/vedy bohuzial podobne veci mozne podla mna ani zdaleka nie su (teda hlavne podla nazoru vedcov co sa snazili dokazat podobne vecicky). ak su mnou opisane stavy mysli pre vas "astralnym cestovanim" fajn, ale nie je v tom nic magicke alebo podobne. je to proste len stav mysli, kedy clovek nevnima ale realitu, ale jeho mozog si vytvori nieco v sebe co povazuje za skutocne. ako som pisal, nikto nikdy nedokazal, ze by bolo nieco podobne mozne. ano, su rozne videa, su rozne knihy, ale to ma asi taku vypovednu hodnotu, ako ked si ja na zachode prdnem. keby to bolo naozaj take skutocne, tak by o tom uz boli plne spravy a noviny, ale nikde nic ? zaujimave... ako som tu uz pisal, zatial seriozni vedci (ziaden Butlar a podobni) dokazali skor opak, a teda ze ti ludia boli obycajni podvodnici a nic viac
to, ze popieram moznost astralnej projekcie na zaklade nakych zvukov, vsak nehovori nic o mojom nazore o moznosti cloveka/duse/mozgu, nazvite si to ako chcete. neverim ale, ze to, ze si dam drogu, budem pozerat obrazky alebo si pustim do ucha hudbu, sposobi, ze teraz ziskam schopnost hovorit co sa odohrava vo vedlajsej izbe a podobne. treba skusit byt aj trosku objektivny. ludia nie su v ziadnom pripade na daco podobne ani zdaleka pripraveni, tak po psychickej stranke, tak po stranke fyzickej. nechce sa mi tu uz hladat ten jeden prispevok, ale dakto tu pisal, ze sa to teda rychlo utekat naucit, aby mohol pozorovat nahe zeny ked su same... mne to nepripada ako dokaz psychickej vyspelosti, a nezaujima ma jeho vek, pretoze na tom udaji nezalezi az natolko, ze by bol rozhodujuci. vacsina ludi tak bohuzial rozmysla, nezavisle od toho co tvrdia. ved koho by to nelakalo ;) neverim, ze naki elektrotechnici teraz vymysleli pristroj, ktorym dokazeme astralne cestovat. ked mam niecomu pri tom pristroji/zvuku/obraze/comkolvek verit, tak tomu, ze sa da dnes uviest mozog cloveka do tranzu ci stavu meditacie, pripadne niecoho podobneho, NIC VIAC
nemysli si imnotwhafo, ze popieram existenciu niecoho viac, ze zijem len v materialnom svete a ze som priaznivec vedy. sam som si vedomy, ze veda nie je a nikdy ani len zdaleka nebude dokonala. ale, pokial mi veda dokaze vysvetlit niektory jav dostatocne, tak to tak asi bude a nema zmysel o tom pochybovat, ked sa robili a stale robia rozne pokusy aj v tejto oblasti.
nehovorim, ze existuje len to hmotne, ze laska je len sucinnost par hormonov a chemickych latok alebo ze ked clovek umre, zmeni sa na prach a "amen tma".
verim v nieco viac, v nieco vacsie ako je to co dokazeme pozorovat nasimi zmyslami, hovorte tomu Boh, nekonecno, astral, fluidum, mne je to totalne jedno. nechodim do kostola aby som obhajoval hocijake nabozenstvo, nesedia mi vsetky tie pravidla a hluposti okolo co si podomyslali ludia (na vynimky), ale verim, ze clovek by sa nemal uspokojit s materializmom, ktory z duse nenavidim. ano, verim na to, ze dusa sa moze v niektorych pripadoch (smrt, tazky sok a podobne) oddelit od tela, ze to nie je len chomutok nervov a chemie, ale urcite nie v zmysle, ze teraz budu nase duse lietat po svete a robit si co sa im zapaci, ze budeme vediet co sa deje mimo nasho tela a podobne. ano, v istom zmysle to tak moze byt, ale nie v tom zmysle ktory mate na mysli vy. urcite nie styl podla filmu Duch ;) neviem.. mozno paralelna dimenzia ? nemam pre svoje myslienky nazov alebo pojem, proste viem len co znamenaju. nemam pocit ze by som sa nazorovo dokazal dnes niekam zaradit, verim z kazdeho roska troska :)

pravda je vzdy niekde vstrede
:lol:

edit:// dufam ze nikto zatial nestihol pridat dalsi prispevok :lol:
ano, reagoval som na teba spirit, pretoze si to tu predlozil ako fakt - existuje to, mame tu na to nastroje, podte skusat. nepotrebujem aby si mi vysvetlil ako to funguje, pretoze mam o tom pribliznu predstavu, ale podla vsetkeho ide len o akusi variaciu stavu meditacie alebo niecoho podobneho, nie o astralne cestovanie vo vasom ponimani.
zvysok som dufal vysvetlil v tomto prispevku pred editom







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 19:46

el mariachi píše:
to, ze popieram moznost astralnej projekcie na zaklade nakych zvukov, vsak nehovori nic o mojom nazore o moznosti cloveka/duse/mozgu, nazvite si to ako chcete. neverim ale, ze to, ze si dam drogu, budem pozerat obrazky alebo si pustim do ucha hudbu, sposobi, ze teraz ziskam schopnost hovorit co sa odohrava vo vedlajsej izbe a podobne. treba skusit byt aj trosku objektivny.

Vsetky tvoje nazory su stavane na prirodzenej rozumovej racionalite. Teda veris len hmotnym a dokazatelnym veciam. V podstate mozem tvrdit, ze na 95 percent sa nase nazory okolo tychto veci zhoduju. Akurat ako som uz v predoslom prispevku spomenul, astralnu projekciu rozdelujem na 2 veci. Prvou je jej existencia. Inak povedane, ide o istu hladinu, v ktorej sa mozog nachadza. To, ze tato hladina existuje, v to verim, zazil som ju a je aj dokazana. Astralnou projekcia teda existuje, kedze sme dokazali/zazili vedomy stav v urovni theta. Druha cast pojednava o tom, coho je clovek schopny a coho nie v tomto stave, teda ci ide iba o vyplod fantazie, ako sa to deje pri snivani a mozog cerpa z vizualnej pamate prostredia cloveka, alebo ci je v tom aj nieco viac, ako mnohi tvrdia, teda prave paralelne vnimanie skutocnosti mimo svoje telo. Tejto druhej casti uz neverim a uveril by som jedine v pripade, ak by som to zazil sam na "vlastnej kozi". ;) A prave preto som sa chcel v diskusii tomuto druhemu cleneniu vyhnut a pojednavat iba faktu okolo clenenia prveho. Takze verim v astralnu projekciu neznamena verit v mimotelove paralelne vnimania, ale znamena to verit v existenciu theta urovne mozgu. Nic viac. :) Alfu pozna kazdy, umelo sa donej dostat stimulacnou frekvenciou je celkom haluz, teda iba vo chvily ked otvorite oci :) no pocit, ktory sa dostavuje v thete vacsina ludi v zivote nezazila a preto ma laka tento pocit dosahovat a rozvijat. Tiez v tom prosim viac nehladajte. ;)

/edit: rekacia na tvoj edit :) : Astralne vnimanie existuje, je to len pomenovanie stavu cloveka, ked nevnima svoje telo (theta). Nic viac, nic menej. O cestovani a pravdivosti skutocneho mimotelovenho vnimania som nepisal nic. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 19:56

ak beries astralne projekciu len ako to co si napisal v tomto poslednom prispevku (cize hladinu v ktorej sa nachadza mozog), tak to beriem :) ja by som si pod tym predstavoval nieco ine, a preto mi ten pojem nesedi, ale dobre. vacsinou mi to evokuje vsetkych tych sarlatanov, ktori v tejto teme (co sa vlastne stalo aj na tomto fore), okamzite zacnu spominat mimotelove vnimanie a podobne veci
mozno si ty priamo nepisal o mimotelovom vnimani, ale nepisal som ten prispevok len ako reakciu na teba, ale vseobecne na prispevky ktore odzneli, aj ked som sa mozno v niektorych bodoch odvolaval na teba

inak, este k tej tvojej uvodnej vete : nie, neverim len rozumovemu poznaniu, ani zdaleka urcite nie, ale ked je nieco rozumovo dokazane, a ludia mi tu budu tvrdit, ze ked si pustis do ucha naky zvuk, tak sa dokazes na urovni duse premiestnovat, tak sa mi pretacaju oci. tazko sa veri niecomu, pri com su zatial dokazy dokazujuce opak
aby som uzavrel v skratke svoj nazor pre ludi komu sa to cele nechce citat: nespolieham sa na "rozumove vnimanie", ale veciam ako astralne premiestnovanie atd neverim uz minimalne z dovodu mnohych a hlavne neuspesnych pokusov zo strany vedcov







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 20:11

jasne, dalo sa to chapat rozne, ale hlavne je, ze sa uz rozumieme. :)
Ja len vychadzam z toho, co som sa docital. Naozaj sa pre tento stav mozgu pouziva spojenie astralne vnimanie, ci mimotelove vnimanie, aj ked nijak viac nesuvisi s "nadprirodzenostou", ktora sa s tymto stavom spaja. Koniec koncov stavu, v ktorom citis prazdnotu, beztiaz, nemas v hlave jedinu myslienku, ale hlavne si necitis svoje telo, dava zmysel pomenovanie mimotelove. Clovek je v tom stave iba mysel, ktora by sa akoby oddelila od tela. V tejto urovni je telo paralyzovane a pri uvedomeni svojho tela - seba sameho dochadza ku stavu ked sa clovek chce pohnut, ale nedokaze to. Nasleduje prebudenie, strach, pripadne sokovanie z toho, co sa stalo. Poviem vam, ked sa mi to stalo pred tymi niekolkymi rokmi, celkom som bol z toho vyhaluzeny, ze co sa to dialo. :) Vtedy som to oznacil za "zly" sen, aj ked mi bolo jasne, ze ten stav bol uplne iny ako pri snivani a dnes uz viem, ze to suviselo s touto hladinou. Planujem skusat a experimentovat, pretoze ma taketo veci dost zaujimaju. :)


Naposledy upravil Spirit dňa 22.03.2008 20:23, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 20:20

el mariachi píše:
inak, este k tej tvojej uvodnej vete : nie, neverim len rozumovemu poznaniu, ani zdaleka urcite nie, ale ked je nieco rozumovo dokazane, a ludia mi tu budu tvrdit, ze ked si pustis do ucha naky zvuk, tak sa dokazes na urovni duse premiestnovat, tak sa mi pretacaju oci. tazko sa veri niecomu, pri com su zatial dokazy dokazujuce opak
aby som uzavrel v skratke svoj nazor pre ludi komu sa to cele nechce citat: nespolieham sa na "rozumove vnimanie", ale veciam ako astralne premiestnovanie atd neverim uz minimalne z dovodu mnohych a hlavne neuspesnych pokusov zo strany vedcov

Radsej bez editu, nech si to vsimnes. :) Samozrejme, ale ako som podotkol, takych veci je vela. Geopatogenne zony dokazuju kazdy den, ze su a pritom som este nevidel jedno vedecky dokazane vysvetlenie. Ludove liecitelstvo, alternativne metody liecenia, shamanske postupy. Netvrdim, ze verim v shamanske metody, ale napriek tomu, ze nie su dokazane a vedci ich popieraju nebudem tvrdit, ze su to vsetko vymysli. V tom clanku na nete co je tu postnuty na 2. (tusim) strane, ktory pojednava o typkovi, co na svojom tele udrzi v svislej polohe zehlicku...Ak si to cital, tak su tam citacie vedcov, ciste typicke vedecke uvazovanie - nevieme to vedecky odovodnit, cize = automaticky podvod. Mam na teba teraz otazku. Ak by ten pan pred tebou dokazal, ze na svojom tele udrzi rozne predmety, zmenil by si nazor? :) Bud by si musel neverit ani vlastnym ociam, alebo sa prestat spoliehat len na vedecke postupy, analyzy javov. Ktore z toho by si si vybral? :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 21:19

Poki píše:
poznam cloveka ktory predbehol stihacku na jednej nohe a povedal mi ze to nemam skusat sam ze je to nebezpecne. ale pst nikomu ani slovo;.....
Mas sem pisat kraviny, tak sa svojich kinder poznamok zdrz.

Chcel by som nieco povedat, nakolko neviem co sa dialo. Cital som si pred tyzdnom - dvoma clanky o astralnom cestovani, bolo pisane, ze sa musim uplne uvolnit, teda kazdy sval tela, uplne vsetko. Tak som si lahol na chrbat a uvolnil som sa natolko, ze som si takmer necitil koncatiny. Rozhodnuty, ze chcem ist astralne cestovat som si predstavoval, ze sa dostavam niekde "hlbsie". Proste uz som zaspaval a tma bola tmavsia, zacal som vnimat uplne cierny priestor na zlomku toho ze zaspim. Ale cim viac ma tma obklopovala, tym viac mi busilo srdce a tym padom som sa bal a oci som otvoril. Mozno chybal uz len krok k niecomu, co som este nezazil, ale ten tlkot bol vacsi ako po sportovom vykone..

Nemate nejake podobne skusenosti s vedomim prechodom do LD, alebo astralu ?

A este jedna vec. Niektori hovoria, ze astralne cestovanie je uplne bezpecne, teda vratite sa kedy si zmyslite a druhi zase hovoria, ze sa vratit nemusite, alebo ze dokonca mozte v astrale zomriet. Aka je teda pravda ? Aj toto ma velmi oddialuje od nepoznaneho...







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 21:29

lio04: Opisujes v podstate to iste, co som opisal vyssie ja. Presne rovnaky problem mam, ked pocuvam preset urceny na Astral. Srdce zacne busit a ty sa zlaknes situacie. Docital som sa, ze ide o podvedomi strach z nepoznaneho a jedinym ucinnym liekom je vyrovnat sa s tymto strachom, verit si, cvicit meditacie a hlavne skusat a skusat. ;)
Nebezpecne to naozaj nie je, nepoznam pripad, ze by si niekto zamernym vyvolavanim astralneho vnimania nejak poskodil, nie to este ze by zomrel. To, co v astralnom vnimani si, tvoje podvedomie, je take iste v normalnom stave:

Citácia:
Jeden z najväčších problémov, ktorému ľudia pri astrálnej projekcii (AP) čelia, je strach. Strach z toho, že kým sú na cestách, niekto ich telu môže ublížiť. Strach z toho, že na cestách sa môžu stretnúť s niečím nepríjemným alebo nepriateľským. Strach z toho, že sa nebudú vedieť vrátiť späť do tela a zostanú uzavretí v “medzisvete”. Všetko toto sú bezpredmetné obavy. Výskumy na ľuďoch praktikujúcich astrálnu projekciu neukázali žiadne ohrozenia alebo výraznejšie ťažkosti, ktoré by sa nedali veľmi ľahko ošetriť. Astrálna projekcia nikoho neohrozí - pokiaľ ho neohrozuje denne jeho vlastné podvedomie. Preto najlepší štart do AP je “jarné upratovanie” vo vlastnej duši: uvedomenie si vlastných strachov a traumát, pretože tieto potom v AP dostávajú konkrétnu tvár a budeme ich nejako potrebovať rozpoznať.


K vedomemu prechodu do LD mozem napisat z vlastnej skusenosti, co mnohi urcite potvrdia, tolko, ze najjednoduchsie sa LD sen vyvolava nadranom, kedy clovek aj najviac sniva s tym, ze sa zamerne prebudis, v ten moment si uvedomis, ze doteraz si iba snival a pokracujes v spanku nadalej. Nepotrva dlho a je velka sanca, ze sa do sna vratis a tiez velka sanca, ze si prenesies do sna aj informaciu, ze len snivas. Skus to niekedy cez vikend, ked mozes v postely vylihovat dlhsie, terbars nastavenim budika na skoru rannu hodinu a proces opakuj. Chce to len a len skusat, pretoze metod je mnoho a na kazdeho funguju rozne. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 21:39

Spirit, vdaka za objasnenie, vidim ze sa s tebou da porozpravat o takychto veciach, co ma tesi.

Necital som tie state hore, mozno ich neskor precitam.

A chcem sa ta spytat, ak si uz mal niekedy LD, je to presne take, ako keby si bol v reale ? Proste nestane sa, ze sa zobudis a hovoris si, ze mohol som este urobit toto, alebo toto ? Teda uplne sa vnimas v LD a vies o tom ze spis ? Laka ma ta predstava... (kto vie preco :-P )







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.01.08
Prihlásený: 01.03.16
Príspevky: 135
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 23:13

Cize ja som necital uplne vsetko ale asi polovicku a to LD som zazil vela krat, naozaj, a stala sa mi aj taka vec ze som si len tak lahol ze si na chvilku oddychnem kym sa mi stiahne jedna vec a zaspal som pri tom. ked som sa uz zobudzal zacal som vsetko vnimat ale telo este ako keby spalo, nevedel som nicim pohnut ani pristom a skusal som s nim hybat stale a stale NIC, a z toho mi bolo uplne zle a strasne som sa zlakal a myslel som ze sa uz vobec nezobudim, bol to uplne nechutny pocit ale potom som sa zobudil a straaasne mi odlahlo,

a k tej telekineze, zacal som ju skusat a nie preto aby som sem o mesiac alebo kolko mohol napisat ze sa mi podarilo alebo ze je to uplna blbost ale preto lebo tomu verim a budem trenovat kym sa mi to nepodari alebo kym ma to neprestane bavit ale urcite na to verim.







_________________
CPU: Intel i5 2500k | MB: MSI Z77A G43 | RAM: CORSAIR DDR3 8GB 1600MHz | GPU: MSI GTX970 4GB | HDD: 250GBSSD + 750GB SATA II 32 MB Cache + 1500GB Samsung StoryStation + 2000GB LaCie + 3000GB WDRed | MONITOR: 1. 24" Dell U2412M + 2. Asus VW163S | REPRO: Genius HF6000 | MOUSE: A4Tech X7 | KEYBOARD: Microsoft X4 | NB: ASUS N55SF
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 301 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Projekcia??

v Video programy

0

373

15.11.2011 17:21

000kiko000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Projekcia zahrad

v Grafické programy

0

702

31.05.2009 11:56

.:M@Rt!nKo:. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SNY

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 5, 6, 7 ]

v Paranormálne javy a teórie

186

16059

21.02.2010 20:38

eXpoler Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dokazete ovladat svoje sny?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Paranormálne javy a teórie

177

9055

26.07.2012 23:58

BrumikPE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koniec nočným morám, kontrolujte si svoje sny!

v Novinky

8

713

30.01.2014 5:56

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra