Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 301 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 23:17

Popisuje sa to tazsie, no od normalneho sna sa LD sen nelisi nicim inym, akurat tok, priebeh sna dokazes viac, alebo menej usmernovat podla seba, uvazenia, akoby si bol plne vedomy. Pri treningu je mozne vytvorit v sne cokolvek, ist kamkolvek, robit cokolvek atd... Uvedomenie si ze snivas ma za nasledok to, ze si sen viac uzivas, prostredie pre teba moze byt jasnejsie a zretelnejsie nez obvykle (jednoducho zivsie sny). To, ci priebeh sna budes usmernovat je v LD len a len na tebe. Je mozne si byt vedomy toho, ze snivas a napriek tomu "dat snu" volny priebeh a nijak donho nezasahovat. LD sa odporuca aj profesionalmi, pretoze mat kontrolu nad snom zabezpeci, ze ta v sne nic nerozculi alebo nevystrasi, cokolvek neprijemne mozes zrusit a cokolvek prijemne zas vytvorit. Idealny liek pre toho, kto trpi nocnymi morami. Dalej je fakt, ze sny a nalada v nich velmi ovplyvnuju fyzicke telo, resp. psychiku. Mnohi daju za pravdu, ze po neprijemnom sne sa clovek citi nevyspaty, neoddychnuty, pripadne s pokazenou naladou. Naopak, pri prijemnom sne sa clovek prebudza sviezi, oddychnuty a dobre naladeny do dna. O tom, ze vdaka LD cloveku staci o nieco menej spanku (co pre mnoho ludi znamena usetreny cas) ani nehovorim.

*zmeneny nazov temy


Naposledy upravil Spirit dňa 22.03.2008 23:21, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 23:19

DAVIDAVID píše:
Cize ja som necital uplne vsetko ale asi polovicku a to LD som zazil vela krat, naozaj, a stala sa mi aj taka vec ze som si len tak lahol ze si na chvilku oddychnem kym sa mi stiahne jedna vec a zaspal som pri tom. ked som sa uz zobudzal zacal som vsetko vnimat ale telo este ako keby spalo, nevedel som nicim pohnut ani pristom a skusal som s nim hybat stale a stale NIC, a z toho mi bolo uplne zle a strasne som sa zlakal a myslel som ze sa uz vobec nezobudim, bol to uplne nechutny pocit ale potom som sa zobudil a straaasne mi odlahlo,


tu mas vysvetlenie: http://helar.wordpress.com/2007/12/16/k ... eme-hybat/

;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.01.08
Prihlásený: 01.03.16
Príspevky: 135
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 23:23

Spirit píše:


to je uplna pravda hento :) diki aspon viem ako sa tomu vyhnut musim jest vela melatinu :P







_________________
CPU: Intel i5 2500k | MB: MSI Z77A G43 | RAM: CORSAIR DDR3 8GB 1600MHz | GPU: MSI GTX970 4GB | HDD: 250GBSSD + 750GB SATA II 32 MB Cache + 1500GB Samsung StoryStation + 2000GB LaCie + 3000GB WDRed | MONITOR: 1. 24" Dell U2412M + 2. Asus VW163S | REPRO: Genius HF6000 | MOUSE: A4Tech X7 | KEYBOARD: Microsoft X4 | NB: ASUS N55SF
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 03.07.07
Prihlásený: 01.12.19
Príspevky: 1295
Témy: 63
Bydlisko: Vrbové
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 0:20

neviem ci to ma volaco spolocne s tymto ale ked hlboko spim tak niekedy ked sa mi sniva o neakom prostredi (hre :-D ) a je predo mnou neaka jama prekazka alebo nieco ine normalne skocim v posteli alebo ma uple trhne...







_________________
CPU: Intel Core i5 750 3,6 GHz s CM HP212+ MB: ASUS P7P55D RAM: Zeppelin Xtra 4x2GB 1600 MHz GPU: Gigabyte HD 5850 PSU: Corsair HX650W HDD: Seagate 2 TB, Seagate 1 TB, Seagate 160 GB, WD 320 GB, WD 20 GB, Toshiba 500 GB Zvuk: Integrovana zvukovka VIA VT1828S , Tesla 820A, neake širokopásmove reproduktory
MSI GX610PX-041CZ: Turion X2 TL-60 HD2600 2 GB RAM 250GB 5,4 Ot.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 2:22

mne sa stávajú takéto blbosti ako t-90, ale viem to ovládať... také veci, akože idem po ulici, a pošmyknem sa. Normálne to hlava zaregistrovala ako narušenie rovnováhy, a trhlo ma v posteli... Sa mi to stáva raz za čas pri týchto lucidných snoch...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 3:08

bezne javy sprevadzajuce sny :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 10:01

eXistenZ píše:
mne sa stávajú takéto blbosti ako t-90, ale viem to ovládať... také veci, akože idem po ulici, a pošmyknem sa. Normálne to hlava zaregistrovala ako narušenie rovnováhy, a trhlo ma v posteli... Sa mi to stáva raz za čas pri týchto lucidných snoch...

jj to sa aj mne stava ale hlavne ked zaspavam...napr. sniva sa mi ze idem na korculiach a *eb na zem :D a uplne so mnou trhne :filth:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 10:10

No tak vcera pred spanim som sa pokusil o astralne putovanie.
Lahol som si na chrbat, pomaly si uvolnoval kazdu cast tela, potom ma zacala skrabat neumyta pena na holenie v uchu, tak som musel ist odznova :D .
Takze znovu, uz som bol vcelku uvolneni a takisto ako lio-vi, sa mi strasne rozbuchalo srdce, citil som ha az v usiach, bol to dost blby pocit, prestal som sa sustredovat a skoncilo to...

Snad dnes vecer :)

Jo a LD som nikdy nemal , ale poslednu dobu sa mi stavaju take veci ze sa zobudim a najprv mam pocit ze som bol cely cas hore, no potom vydedukujem ze je to blbost, kedze rodicia spia a ja som ich vobec nezaregistroval.

Velmi zaujimava tema :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 10:10

Dzimbo píše:
jj to sa aj mne stava ale hlavne ked zaspavam...napr. sniva sa mi ze idem na korculiach a *eb na zem :D a uplne so mnou trhne :filth:
jop aj mne... ale niekedy aj pri vedomi... ked este nespim len tak podriemkavam :)







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 13:18

imnotwhafo píše:
No tak vcera pred spanim som sa pokusil o astralne putovanie.
Lahol som si na chrbat, pomaly si uvolnoval kazdu cast tela, potom ma zacala skrabat neumyta pena na holenie v uchu, tak som musel ist odznova :D .
Takze znovu, uz som bol vcelku uvolneni a takisto ako lio-vi, sa mi strasne rozbuchalo srdce, citil som ha az v usiach, bol to dost blby pocit, prestal som sa sustredovat a skoncilo to...

Snad dnes vecer :)

Jo a LD som nikdy nemal , ale poslednu dobu sa mi stavaju take veci ze sa zobudim a najprv mam pocit ze som bol cely cas hore, no potom vydedukujem ze je to blbost, kedze rodicia spia a ja som ich vobec nezaregistroval.

Velmi zaujimava tema :-)


Nepocitaj s tym, ze sa ti to podari tak skoro, ked sa ti to vobec podari....
Vyzaduje si to mesiace a mesiace treningu a meditovania.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 13:30

Dnes som znovu siel spat a myslel som na to, ako pojdem niekam inam. Zase sa mi rozbuchalo srdce tak, ze som sa normalne bal a otvoril som oci.. Mam taky pocit, ze to nebude take lahke prekonat svoj strach...

imnotwhafo: budes sa tomu venovat aj nadalej?







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 13:50

musis mat silnu volu a sam verit tomu, ze strach ti nepomoze, naopak. Dalej mnoho ludi odporuca cvicenie 5 tibetanov (aspon 10min denne). Ak skusas meditaciu, alebo astral, vyhradne to rob rano ked sa vyspis, alebo poobede. Predtym pomaha to cvicenie. Musis pochopit, ze prechodu do astralu vzdy predchadza pocit uplneho uvolnenia a hromadenie energie a pokial si nenacvicis tuto energiu spracovat bez strachu, nikdy sa ti astral nepodari. To, co zazivas pri uvolneni je rped astralom hadam este intenzivnejsie a moze byt sprevadzane este aj telovou paralyzou, ktora tiez nie je najprijemnejsi pocit a preto sa nato treba pripravit. Zaklad je mat stale na mysli, ze nic sa nemoze stat, nijak si nemozes poskodit. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 13:57

Lub0$:
Uvedomujem si ze sa mi to len tak lahko nepodari, no meditaciu som skusal predtym niekolko krat, aj urcite obdobie kazdy den, no nikdy som pri tom nevydrzal dlhsiu dobu nez tyzden-dva.

lio04:
Ano :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 15:38

lio04 píše:
Dnes som znovu siel spat a myslel som na to, ako pojdem niekam inam. Zase sa mi rozbuchalo srdce tak, ze som sa normalne bal a otvoril som oci.. Mam taky pocit, ze to nebude take lahke prekonat svoj strach...

imnotwhafo: budes sa tomu venovat aj nadalej?


Praveze strach cloveka nikde nepusti, a ked sa zlaknes raz uz sa ti to nikdy nepodari.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 15:43

to nie je pravda, spracovat strach sa da, odburat tiez. 99 percent ludi sa pri prvej takejto skusenosti zlaknu a prebudia, pretoze je to velmi zvlastny, z casti neprijemny pocit a hlavne nieco nepoznane.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 15:48

Neviem, no mne sa este ked som mal tak o 2-3 roky menej stavalo, ze som sa akokeby v noci prebudil ( iba vnimanie ) silno sa mi rozbuchalo srdce....nieco mi pred ocami behalo, nemohol som nicim pohnut.....chcel som sa prebudit, ale neslo, ale ked som sa prebudil nakoniec, spoteny jak osol, vynervovany... :D







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 19:10

Spirit píše:
to nie je pravda, spracovat strach sa da, odburat tiez. 99 percent ludi sa pri prvej takejto skusenosti zlaknu a prebudia, pretoze je to velmi zvlastny, z casti neprijemny pocit a hlavne nieco nepoznane.


Ja tvrdim, ze to je tak ;)
Ked sa clovek raz zlakne tak potom by sa ako keby zasekol a uz sa mu to nepodari tak skoro. Niekomu uz vobec.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 20:44

Lub0$ píše:
Ja tvrdim, ze to je tak ;)
Ked sa clovek raz zlakne tak potom by sa ako keby zasekol a uz sa mu to nepodari tak skoro. Niekomu uz vobec.
To je blud, strach sa da prekonavat...







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 21:21

presne tak. To o com pises ty lubos, to je vybudovany prirodzeny blok, nieco ako trauma z niecoho a pod. Ale netyka sa to vobec toho tu. Podla teba by 99 percent ludi nebolo schopnych uz nikdy dosiahnut vedomu thetu, co je samozrejme nezmysel. Alebo mi chces povedat, ze kazdy kto sa prvy krat bal za volantom, tak uz zan nikdy nesadne?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2008 23:20

cital som 90% tejto temy (preskocil som asi 1 stranku) a musim reagovat:
lucidne sny:
doteraz som netusil ze sa to tak vola - zazil som to asi pred rokom, nijak som sa na to nepripravoval, a islo o to ze som snival, a zrazu som si akoby uvedomil ze je to sen a kludne mozem spravit to co by som v skutocnom zivote nespravil (podrobnosti sa sem nehodia). stalo sa mi to asi 2x a stalo sa mi to rano pred prebudenim. problem je podla mna v tom, ze ked zacnem rozmyslat, automaticky sa prebudzam, toto musim este natrenovat.
dalej sa mi stava to ze sniva sa mi nieco zle - ide ma niekto zabit a tak - a ja si uvedomim ze je to len sen a sa prebudim, viem sa zo sna prebudit, jednoducho si uvedomim ze je to sen, trosku sa posustredim a zobudim sa. niekedy to bolo tazke, teraz je to lahsie. nefunguje to vsak v takych pripadoch - a to su moje najhorsie sny- ze napriklad strielam, alebo nieco robim a prestanem vidiet, zahmlieva sa mi pred ocami, vzdy musim zmurkat a tak. dalej nemozem behat, musim behat akoby po styroch a rukami sa akoby zachytavat travy a pohynat sa tak dopredu. dalej minule sa mi snivalo ze soferuj, zastavi ma policaj ja vystupim z auta a nemozem udrzat rovnovahu, akoby som bol ozraty... proste take psycho sny mam, a to uz nehovorim o tom, ze som na kolajniciach, plazim sa, nemozem sa postavit a ide vlak.... :) ono to sice skonci dobre, aspon s tym vlakom ale je to dost neprijemny pocit...

co sa tyka tej astralnej neviem co, tak to rozhodne vyskusam, len teraz nejak nemam cas sa tym zaoberat...

dalej telekineza, na to nejak neverim, podla mna nie je mozne pohybovat nicim len silou mysle, viem ze clovek nevyuziva vacsinu mozgu, ale je nico ine vyuzivat casti mozgu, ktore mozno iny nevyuzivaju napriklad na LD a astralnej... ako na pohybovanie predmetmi, proste LD a astralna ... sa deje len vo vasej hlave a telekineza je ovplyvnovanie vonkajsieho sveta myslienkami a to je podla mna nezmysel, to je nieco ako by sa dalo zabijat pohladom - je to len moj nazor, nikomu ho nevnucujem a nechcem vyvraciat niciju pravdu, tak ako nebudem babke vyvracat ze setko co sa stalo v biblii je pravda


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 0:00

Spirit píše:
presne tak. To o com pises ty lubos, to je vybudovany prirodzeny blok, nieco ako trauma z niecoho a pod. Ale netyka sa to vobec toho tu. Podla teba by 99 percent ludi nebolo schopnych uz nikdy dosiahnut vedomu thetu, co je samozrejme nezmysel. Alebo mi chces povedat, ze kazdy kto sa prvy krat bal za volantom, tak uz zan nikdy nesadne?


Uplne s Vami nesuhlasim.
Je tu upne nieco ine, teda viete vy vobec o co ide? viete co to je?
Strach sa mozno da prekonat na povrchu, tak, ze ho nikomu inemu "neukazes" ale v tebe vo "vnutri" to moze zostat a nemusis o tom ani vediet.
Teraz ste tu vsetci hrdinovia, ale keby prislo na lamanie chleba tak "utekate" ako prvy.
Nebojte sa nemam to vsetko z vlastnej hlavy to si musim priznat. Ja o tom citam literatuturu. ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 3:11

lubos, prepac, ale tento tvoj posledny prispevok nehovori o nicom. Ty si postavil hypotezu, ze ak sa clovek niecoho boji, dostane blok a nedokaze ho dalej prekonat. Ja som ti predlozil situaciu (pripad), ktory tvoju teoriu popiera. Az budes mat k tomu nejaku rozumnu reakciu, mozeme dalej diskutovat. No ak to stroskota na tom, ze "ty citas literaturu" a ziadnom protiargumente, tak nie je dovod bavit sa dalej. Preco si neprotiargumentoval nato, co som napisal? Da sa to chapat aj tak, ze s tym suhlasis. Ak nie, tak ta poprosim o konkretnu reakciu a nie len vseobecne reci. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 14.07.07
Prihlásený: 26.02.16
Príspevky: 458
Témy: 37
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 3:27

hmm,ja moc v to neverim,asi preto,lebo sa mi to zda nerealne.... :roll:







_________________
"92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature"
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Telekineza, Astralna projekcia, Lucidne sny..

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 10:37

tak sa opat zapojim, pretoze to zacina naberat skor psychologicky raz a s par vecami suhlasit urcite nemozem. hlavne co sa tyka toho strachu.
lubos, to, ze niektori ludia odburavaju strach len na povrchu, je len ich osobna zalezitost. je to velmi invidualne. dakto je schopny to odburat uplne, dakto len tak ako si to ty opisal. hovorim teraz o pripade, kedy sa o to clovek snazi sam bez pomoci. ale, v prvom rade u kazdeho zalezi na jedinom - ako velmi to chces... ver mi, ze keby sa ktokolvek zatal, tak ti dokaze odburat akykolvek strach, ale vela ludi si neveri, nevedia ako na to a podobne. v takych pripadoch by pomohol jedine psycholog alebo nejaky specializovany clovek (su rozne metody na odblokovanie cloveka). urcite by som netvrdil, ze je nemozne odburat strach...
inak, literatura je krasna vec, ale v prvom rade by si mal zakladat svoje poznatky na svojich skusenostiach a rozume... to, ze naky dedko (mne je to totalne u riti kolko ma diplomov alebo skol) bude tvrdit, ze vsetci sme hriesni alebo ze nedokazeme odburat nic, je o nicom. mas milion dalsich knih, kde mas rovno aj postup ako na odburavanie strachu







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 17:41

tak tak :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 18:03

Dalsia tema, ktora speje k lock...
Spirit prosim ta nevyhybaj sa odpovedi, v mojom prispevku bola aj nejaka otazka, a ja by so mrad pocul TVOJU odpoved.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 18:39

Aha, to nebola recnicka otazka? :) Nepytal si sa konkretne mna, cize ja sa nicomu nevyhybam. ;)
K odpovedi: Nie, nevies to ani ty a ani ja, co sa ale da nastudovat je, ako do toho "niecoho" vstupit, naco si dat pozor a ako to bude cca prebiehat. Dalej si premnazamna vsugerovat v hladine alfa ze sa nemas coho bat, mne je jedno. Ak mas z toho ty taky strach, ako popisujes, ktoreho sa nikdy nezbavis, tak je mi ta luto, lebo tym padom nikdy astral nezazijes. (Dedukujem z tvojich slov) Ja a zrejme aj ini vsak natom budeme pracovat a verim, ze si coskoro vymenime nejake skusenosti a zazitky. ;)
A pokial chces odpoved z vedeckeho hladiska, tak to nie je nic ine, ako hladina theta (cize frekvencia mozgu, na ktorej prave pracuje) do ktorej umelo, nacvikom prenesies vedomie. Staci?

Jediny ktory tu neargumentuje konkretne si ty. Neviem, ale podla tvojich poslednych par prispevkov sa nam tu snazis nahovorit, ze sa vsetci bojime, alebo inak, ze ti, ktori sa boja prechodu do thety, sa im to nikdy v zivote nepodari. Ja som ti argumentoval konkretne a tiez si mi neodpovedal (narozdiel od teba som otazku polozil konkretne tebe). Kazdy kto ma velky strach pri prvych jazdach v aute, sa ho podla teba nikdy nezbavi? Vsetci automobilovi zavodnici len polacaju svoj podvedomi strach? A pritom je jazda autom omnoho nebezpecnejsia, nez nejaka blba uroven mozgu. ;)

To, ze niekomu dosli slova neznamena, ze by som to tu mal locknut. Nik ta nenuti tu diskutovat a bordel tu zatial nevidim. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 19:52

Nie, nepochopil si tomu :)
Astral zazijeme raz vsetci, celkovo po smrti cloveka je astral. Ked je clovek v kome to je to iste alebo aspon podobne, a sorry, nieze by som ta odhovaral alebo nieco podobne, ale nemyslim si ze sa ti to podari.

BTW:
Kód:
Vytazok z nemenovaneho webu:
Počas niekoľkých rokov práce s ľuďmi, ktorí sa snažili alebo snažia dosiahnúť astrálne cestovanie (AC), som prišiel k nasledovným príčinám ich nezdarov (toto zoradenie je náhodné):

   1. Vnútorná nepripravenosť - človek, ktorý chce dosiahnúť mimotelesný stav bytia musí byť na tento zážitok pripravený
   2. Netrpezlivosť - predstava, že na dosiahnutie AC stačí raz vyskúšať dosiahnúť stav tranzu (pripravte sa na roky práce na sebe)
   3. Strach zo smrti - najčastejšia príčina neúspechu a pritom najčastejšie ignorovaná príčina (koľkí sa však okamžite vyplašili z náhleho myknutia alebo vibrácií, či iných sprievodných javov s AC? *1*)
   4. Nezrelosť - emocionálna nezrelosť je pomerne častou príčinou neúspechu hlavne u mladých ľudí pokúšajúcich sa o AC (až 90 - 95% ľuďom vo veku do 18 rokov sa AC nepodarí práve z tohto dôvodu)
   5. Zlá motivácia - byť cool, byť in alebo iné podobne povrchné motívy sú príliš slabé na prekonanie hranice voči mimotelesnému bytiu (zabudnite na cestovanie do budúcnosti s cieľom získať čísla Športky, Tiposu a iných finančných hier *40*)
   6. Zlý zámer - niekedy je možné mať dobrú motiváciu (spojené s dlhodobým cieľom), avšak zámer býva chybný, dokonca úplne nejasný
   7. "Správna metóda" - márnenie času hľadaním "správnej metódy", ktorá by zázračne mala pomôcť k AC bez akejkoľvek vnútornej námahy - toto je spojené s malou trpezlivosťou (viď vyššie)
   8. Rozum - náš rozum nám vie narobiť riadnu paseku, dokonca aj vtedy, keď sa AC podarí (povieme si: to sa mi snívalo, to nebola pravda, to určite nebolo AC, lebo..., atď.)
   9. Fixácia na telo - mnohí sa tak zameriavajú na dosiahnutie maximálneho uvoľnenia tela až sa pripútajú k svojmu telu tak, že sa nikdy od neho neodpútajú
  10. Fixácia na hlavu - toto je samostatná kapitola - väčšina z nás sa pri myslení identifikuje s hlavou a tak stále zotrvávajú pripútaný hlavou k telu
  11. Fixácia na stav nemyslenia - prílišná snaha dosiahnúť stav nemyslenia vedie paradoxne k vytvoreniu problému fixácie na hlavu


Astral je ked sa "dusa" cloveka odputa od fyzickej schranky cize od tela.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 20:21

super, tvoj nazor poznam a to mi staci. Never si, never mi, ale nepresviedcaj ma o niecom ked nevies, co sa mi uz podarilo a co nepodarilo. ;)
Len poznamenam, ze astral je mozne dosiahnut aj nevedome, bez priameho zameru. A to, ze to chce trening a cvik je mi jasne, no u kazdeho jedinca je to uplne individualne. Kym sa niekomu astral podari sam od seba, druhy k tomu potrebuje par pokusov a dalsiemu sa to nemusi podarit nikdy. Najvacsou zabradou je vsak neschopnost "nalozit" s vnutornou energiou, co sa napodiv v tom tvojom citate vobec nepise. Alebo je to chapane ako vnutorny vyrovnany stav? Na tom sa vsak da pracovat.
Niekto si nedokaze zapamatat sny, iny nema problem tieto sny hned usmernovat (LD) a niekto musi na dosiahnutie LD cvicit dva roky. To je prave ta individualita kazdeho z nas. Helar na svojom webe nazyva ludi, ktori zazili astral alebo stav mu velmi blizky, bez cvicenia, za talentovanych v tomto smere.

edit: Pouzitie zvukovych stimulatorov mozgu zeefektivnuje pracu a mnohonasobne zvysuje uspesnost pokusu. Zatial kazdy jeden moj pokus za pouzitia bwgen viedol minimalne ku vibraciam, o ktorych tvoj citat pojednava ako tazko dosiahnutelne pre vacsinu ludi. A to podotykam, ze vsetky pokusy boli umna vykonavane pred spanim, kedy som bol unaveny (kvoli nevedomosti).







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2008 20:30

O tom dosiahnuti astralu nevedome mi nic nehovor.
Trosicku viem co to je, nebudem to tu rozpisovat. Myslim si, ze nasa diskusia sa uz pomaly ukludnuje
:rolleyes:
A nikto ta o nicom nepresviedca cize neviem o com bola ta veta. :loony:


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 301 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Projekcia??

v Video programy

0

373

15.11.2011 17:21

000kiko000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Projekcia zahrad

v Grafické programy

0

702

31.05.2009 11:56

.:M@Rt!nKo:. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SNY

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 5, 6, 7 ]

v Paranormálne javy a teórie

186

16061

21.02.2010 20:38

eXpoler Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dokazete ovladat svoje sny?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Paranormálne javy a teórie

177

9065

26.07.2012 23:58

BrumikPE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koniec nočným morám, kontrolujte si svoje sny!

v Novinky

8

714

30.01.2014 5:56

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra