[ Príspevkov: 2716 ] 1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 91
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86 | 86
Bydlisko: Senica
NapísalOffline : 11.09.2014 9:52 | Politika - svet (zahranicie)

bez sa liecit, najlepsie priamo do Ruska, navrhujem zablokovanie uzivatela


_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 11.09.2014 14:59 | Politika - svet (zahranicie)

incredible píše:
Ale mna nezaujima aky ma pocit taraj ako ty. http://www.zemavek.sk/articles/view/ruski-hrdinovia toto su ti vaši štvaví "hrdinovia", vy obete propagandy. Uverite radsej vsemoznym recickam, nez by sa vam zachcelo hladat realitu.


Vyjadril tu niekto obdiv k Rusom? (Ano, jedine ty) Nepamatam sa, aby niekto iny obdivoval nejakeho Rusa, toboz ziadneho z toho clanku... Nie si trochu mimo?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 11.09.2014 16:52 | Politika - svet (zahranicie)

vsimol som si uz davno, ze "prorusi" (dufam ze nevadi to oznacenie) maju casto tendencie k osobnym utokom v diskusiach, nic vynimocne...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 14.09.2014 13:51 | Politika - svet (zahranicie)

Nedalo mi to a musel som sa opat zaregistrovat. Ako vidim, situacia sa nezmenila a je tu stale vela stalych ritopichov USA+EU. Vsetci ritopichovia tu vidia Rusko ako agresora, ktoremu ide len o jedno, a to o zabratie Ukrajiny. Spajaju si Rusov len so zlym socikom a s padom vojsk Varsavskej zmluvy, co 98% uzivatelov tohto fora ani nezazilo, takze rozpravaju len naucene dejiny. Ale vojska Varsvskej zmluvy neboli len Rusi, boli to aj Bulhari, Madari, Poliaci, Ukrajinci. Dnesne Rusko nie je to co kedysi, co si podaktori ani neuvedomuju, pretoze su len zaslepeni tym, co tu bolo. Zabudate ale na podstatnu vec, ze Rusi boli prave ti, ktori nas oslobodili spod fasistov (nevyjadrujem sa k chovaniu ruskych vojsk, je mi to dobre zname). Dnes ste tu nemuseli byt a mohli ste byt vykureni niekde v Osviencime. V '89 si ludia vystrngali demokraciu, slobodu, aspon s tym isli ludia do ulic. A co je dnes? Dnesny rezim sa od toho byvaleho nelisi. Ano, mate internet, mate pocitacove hry, mate slobodu pohybu. Nepoznam ludi, ktori by socik neznasali. Poznam vela ludi, co sa k tomu vyjadruju neutralne a beru veci s nadhladom, nieco bolo lepsie, nieco horsie. Len VY sa tu hrate na nieco, co ste ani nezazili.
Vela ludom je jasne, o co v tychto politickych hrach ide. EU je dost ekonomicky previazana s Ruskom. USA prijima sproste sankcie, EU ich pocuva ako pes. USA ide o to, aby bola EU viacej zavisla na nich, ako na Rusku. Najradsej by boli, keby sme dovazali od nich bridlicovy plyn. Ked ste tu taki premudreli, poviete mi, kam vedu tie sankcie, ktore sa zavadzaju voci Rusku? Aky maju vyznam? Rusko zaviedlo sankcie a niektore clenske krajiny sa doslova posrali. Polsko nevie co s jablkami a este si ti zidia narokuju vacsie odskodne, ako im vzniklo. Podobne utrpela ceska firma, ktora dodavala motory pre bezpilotne lietadla. Clovek si rozbehne biznis a par kokotov v Bruseli mu ho smahom ruky dokaze znicit. Toto je demokracia, toto je to, co sa v '89 vystrngalo? Pytam sa vas, kde su dokazy, ze Rusko dodava zbrane? USA satelity su nastavene na ukrajinsku hranicu 24hod denne. A momentalne NATO ma dodavat zbrane Ukrajine. Ukrajine, ktora nie je ani clenom. To je v poriadku?. Preco nepredlozia dokaz, ale len vypustaju dristy z ust? Dalsie dokazy o tom, ze na UA operuje ruska armada? Pokial sa nemylim, tak bola to prave nemecka tajna sluzba, ktora povedala, ze na Ukrajine su aj ini vojaci (polski, americki - vid zostreleny vrtulnik a zajaty pilot), ktori operuju po boku UA armady. O zostrelenom Boeingu sa uz nerozprava. Ako to? 2hod po zostreleni uz predsa cierna opica z bielej klietky hlasala, ze to maju na svedomi Rusi a separatisti. Ale opat ziaden dokaz. Preco nedodaju originalne snimky zo satelitu, ktory vychod UA monitoruje. Obrazky vo photoshope nestacia. A Rusko a ani separatisti by z toho nevytazili nic. Uz su to asi 2 mesiace od zostrelenia a ziadne vysledky. Len sa to ututle. Hlavna vec, ze lietadlo, ktore padlo o par dni neskor v Alzirsku, tak to uz dokazali vysetrit pricinu.
Neobhajujem konanie Rusov, Putina ani podobne, ale je tu jednoznacne vidiet, kto je agresor a kto obet.
Dakujem za BAN.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 14.09.2014 14:10 | Politika - svet (zahranicie)

Obetou je Rusko a agresorom samozrejme USA. Nastastie karma zauradovala a chudaci Rusi dostali Krym (zatial len Krym) a Americania sprchu hejtu. V dnesnej dobe, ked odvsadial prichadzaju len zle spravy nieco takto pozitivne potesi.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 14.09.2014 14:18 | Politika - svet (zahranicie)

Hlavne, že o USA vedia všetci všetko aby ich mohli súdiť.
Nj, nechali sme sa Rusmi oklamať už dva krát a stále je tu kopec ludí, ktorí sú ochotní nechať sa oklamať aj tretí krát.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 10.05.24
Príspevky: 13261
Témy: 421 | 421
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 14.09.2014 23:15 | Politika - svet (zahranicie)

TrtkoviaNaPcFore píše:
:shit: :shit: :shit:

este ze sa trtko vyjadril, inak by mu zrejme od tej netrpezlivosti navrela zilka, praskla by a co potom. este ze sa tu na PC fore vyjadril, vsetci sme to chceli pocut, inak by ho zrejme vystrelo.
nechcel by som mat taky ubohy zivot. nejak sa o tuto temu nezaujimam celkovo, ale viem, ze ked to budem chciet vysvetlit, mozem sa na teba obratit, ako na odbornika na slovo vzateho.


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145 | 145
Bydlisko: Liptovský M...
NapísalOffline : 15.09.2014 0:37 | Politika - svet (zahranicie)

Tak ale na druhej strane neviem o kolko asi mas lepsi zivot, ked sa takisto potrebujes vyjadrit o tom, ze sem napise niekto kto sa tiez potrebuje vyjadrit :roll: Aj ked nemal by som sa asi tolko zahravat s adminmi :D

A napokon je to pravda, ludia to vo vseobecnosti vedia, ale nie kazdemu to vyhovuje.


_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 10:18 | Politika - svet (zahranicie)

TrtkoviaNaPcFore píše:
Clovek si rozbehne biznis a par k*kotov v Bruseli mu ho smahom ruky dokaze znicit.


V tomto s ním ale musím súhlasiť.
Nechcem sa vyjadrovať k tomu, kto je v tomto konflikte agresorom a kto obeťou (to nikto z nás nevie - USA, EÚ, Rusko všetko sú to zmrdi ktorým sa nedá veriť), ale tie sankcie sa mi jednoducho nepáčia.
Mňa osobne a moju rodinu nijak nezasiahli, ale vôbec sa mi nepáči, že prečo takéto politické rozhodnutia postihnú len podnikateľov, teda živiteľov štátu.
A pritom všetci dobre vieme, že tieto ekonomické sankcie nikdy nič nevyriešia.
Keď sa chcú sankcionovať, tak nech to robia inak a hlavne efektívne.


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145 | 145
Bydlisko: Liptovský M...
NapísalOffline : 15.09.2014 11:37 | Politika - svet (zahranicie)

Politika - svet (zahranicie)


_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 11:40 | Politika - svet (zahranicie)

TrtkoviaNaPcFore píše:
Clovek si rozbehne biznis a par k*kotov v Bruseli mu ho smahom ruky dokaze znicit.

Lebo za Rusov (Sovietov) sa biznis robil úplne fantasticky :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 12:21 | Politika - svet (zahranicie)

To je večný problém ľudí ktorí v Rusku nikdy neboli a vedia o ňom maximálne z rozprávania svojich rodičov/starých rodičov.
Keby žili moji prastarí rodičia tak verím tomu, že oni by zas nadávali na Nemcov (vlastne celú zapredanú západnú Európu) a Rusov by ospevovali.
Sovietsky zväz už od roku 92 neexistuje a čo je hlavnejšie, ešte dávnejšie tam socializmus nie je.
Nedávno si hovoril, že nebudeš hodnotiť národ na základe jeho minulosti.
To, že sa vaša firma neorientuje na východný trh neznamená, že sa tam nedá presadiť.


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 12:23 | Politika - svet (zahranicie)

V rusku ten "zlý" socializmus stále prevláda.Demokracia nie je nikde ale Rusi ani USA sa jej nepribližujú.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 12:30 | Politika - svet (zahranicie)

V Rusku som bol, ludia, ktorí sa nedokázali presadiť v demokracii a prispôsobiť sa jej budú stále ospevovať socializmus, Rusko, východ a voliť Fica, socializmus tam nie je, ale ani demokraciou by som to nenazval, podla mňa by sa mali také riazdenia, kde bola privatizácia a aspoň 90% aktív štátu sa dostalo do rúk niekolkých jednotlivcov nazývať oficiálne postsocializmus, lebo z toho skutočná demokracia nikdy nebude. Hodnotím podla súčastnosti a orientujeme sa na každého, kto je ochotní zaplatiť.
K tomu, že sa Rusi njeako zmenili: ja skutočne nevidím žiadnu známku toho, že by sa zmenili. Stále je to národ ochotní nechať sa sa trhnúť jedným človekom k hocičomu, ani sa mi nezdá, že by sa nejako vo všeobecnosti zlepšil ich intelekt, stále sa dajú považovať za agresívny horkokrvný národ ako sa nedávno ukázalo.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 14:36 | Politika - svet (zahranicie)

Ja socializmus samozrejme ospevovať nechcem, veď som ho ani nezažil.
Len som chcel povedať, že Rusko nieje CCCP, veľa sa toho zmenilo, a tak ako dnes Nemci neposielajú židov do koncentrákov, tak Rusi tiež nežijú v hlbokom socializme ako si to veľa ľudí u nás predstavuje.
Sovietska ústava z roku 1977 v článku 6 zakotvovala vedúce postavenie Komunistickej strany, dnes už nič podobné v Ruskej ústave nemajú. Podobne ako u nás, aj my sme mali v ústave KSČ, a dnes Fica v ústave nemáme.
Či je v Rusku demokracia, to je otázne, záleží na tom čo pod slovom demokracia človek chápe, lebo nikde nie je jednotná definícia tohto pojmu.
Pokiaľ nám pre demokraciu (vláda ľudu) stačí to, že každý môže voliť, každého hlas má rovnakú váhu a každý môže do politiky ísť, tak je v Rusku demokracia.
Nie je to síce priama demokracia ako vo Švajčiarsku, ale je.

Veľa ľudí hovorí, že v Rusku je oligarchia (teda vláda bohatých), ale s tým nesúhlasím, lebo v tom prípade by volebné právo nemali všetci ale iba určitá skupina ľudí.
To, že celý štát ale fakticky riadi zopár bohatých jednotlivcov je pravda, ale na druhej strane treba povedať, že na to, aby mohli bohatí ľudia ovládať krajinu potrebujú svojich politikov (svoje bábky), a na to aby sa takýto politici dostali k moci, potrebujú hlasy od chudobnej väčšiny, ktorá ich dobrovoľne z vlastného presvedčenia volí - teda demokracia.
Taktiež všetci hovoria o Putinovi ako o novodobom diktátorovi - lenže aj on sa dostal k moci legitímne. To, že od roku 2000 neustále jeho politická strana vyhráva v parlamentných voľbách a on sám v prezidentských voľbách je iba vďaka ľuďom ktorí ho stále volia. To je tiež jasná demokracia.


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 16.05.24
Príspevky: 6610
Témy: 205 | 205
Bydlisko: Prievidza.
NapísalOffline : 15.09.2014 14:50 | Politika - svet (zahranicie)

Ak sa ruskej demokracie zastávajú takíto moji spoluobčania - nečudujem sa niektorým príspevkom v diskusiach
https://www.youtube.com/watch?v=T6HpKJbju9k

Chytrejším napovie aj toto ako je to s mentalitou "národov"
http://www.mojevideo.sk/video/20d14/rusko_vs_usa_ (socialny_experiment) .html
VYNECHAŤ MEZDERY

...netočil to Američan ani Slovák...

Mám v Rusku rodinu, priateľov - mám tu známeho odtiaľ - vlastne pôvodom z Ukrajiny, ktorý zastával vysoké posty vo firmách po celom svete...každý povie svoj pohľad na vec a poznať kto si vidí od nosa a nedá sa ojebabrať propagandou zameranou na najhoršie ľudské pohnútky - zlobu a závisť...
Pamätám, keď nás prišli "oslobodiť spod kontrarevolúcie"...to neboli prevažne Rusi národnosťou a aj tak nechápali, NAČO ich sem nahnali keď videli realitu. (Po návrate boli odvelení ďaleko na sever...)
Stretávali sme kamioňákov odtiať ešte v tej dobe - pochvaľovali si plat no s tým, že keď skončia - pôjdu povinne kamsi za polárny kruh..., pamätám ako chalan Rus na vojenčine plakal dojatím, keď mu naši do rána opravili Uaza ktorý rozbil - s plnou vážnosťou tvrdil, že by ho za to veliteľ zastrelil...
(Americká) demokracia možno nieje veľká sláva, no totalita jedného blázna je desivá...


_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 15:02 | Politika - svet (zahranicie)

sysel777 píše:
Ja socializmus samozrejme ospevovať nechcem, veď som ho ani nezažil.
Len som chcel povedať, že Rusko nieje CCCP, veľa sa toho zmenilo, a tak ako dnes Nemci neposielajú židov do koncentrákov, tak Rusi tiež nežijú v hlbokom socializme ako si to veľa ľudí u nás predstavuje.
Sovietska ústava z roku 1977 v článku 6 zakotvovala vedúce postavenie Komunistickej strany, dnes už nič podobné v Ruskej ústave nemajú. Podobne ako u nás, aj my sme mali v ústave KSČ, a dnes Fica v ústave nemáme.

Zmenili sa len detaily a nechať sa oklamať nejakým riadkom v ústave je podla mňa dosť bieda.
sysel777 píše:
Veľa ľudí hovorí, že v Rusku je oligarchia (teda vláda bohatých), ale s tým nesúhlasím, lebo v tom prípade by volebné právo nemali všetci ale iba určitá skupina ľudí.
To, že celý štát ale fakticky riadi zopár bohatých jednotlivcov je pravda, ale na druhej strane treba povedať, že na to, aby mohli bohatí ľudia ovládať krajinu potrebujú svojich politikov (svoje bábky), a na to aby sa takýto politici dostali k moci, potrebujú hlasy od chudobnej väčšiny, ktorá ich dobrovoľne z vlastného presvedčenia volí - teda demokracia.
Taktiež všetci hovoria o Putinovi ako o novodobom diktátorovi - lenže aj on sa dostal k moci legitímne. To, že od roku 2000 neustále jeho politická strana vyhráva v parlamentných voľbách a on sám v prezidentských voľbách je iba vďaka ľuďom ktorí ho stále volia. To je tiež jasná demokracia.

Jednoznačne, že je to oligarchia, akurát neoficiálna, čo iné by to bolo. Na Slovensku je Oligarchia tiež, ale nie až taká extrémna. Ako inač nazvať keď pár najbohatších dosadí ludí, ktorí ovládajú krajinu? Aj najzákladnejšie znalosti sociológie stačia na to, aby človek vedel, že volby sú niečo čo len dáva pocit demokracie, ale určite demokraciu nerobí.
Putin tiež je novodobý diktátor, ako inač sa dá nazvať keď jeden človek rozhoduje o tom čo sa deje v celej krajine, akurát si nie som istý ako velmi spolupracuje s ostatnými oligarchami (s 28 domami, 70 autami a 56 lietadlami je aj on nadšandardný oligarcha) znova oklamať sa nejakým obalom sa nenechám.
V celej postkomunistickej Európe je demokracia založená na manipulovaní s luďmi. Beztrestne ich oklameš a oni ťa zvolia, to je všetko... demokracie je to len podla názvu.

Podla mňa je podstatou domokracie rozdelenie vlády, alebo moci medzi ludí, aj podla preloženého názvu to je vláda ludu. Matematicky sa na to pozerám takto: peniaze=moc, rovnomerné rozdelenie peňazí=rovnomerné rozdelenie moci, rovnomerné rozdelenie moci=demokracia. Hlavný predpoklad demokracie je preto podla mňa relatívne rovnomerné rozdelenie peňazí. Preto postkomunistické krajiny nemôžu nikdy byť shcopné demokracie, lebo keď je pri privatizácii odovzadná absolútna väčšina aktív krajiny do rúk pár ludí, už to bude vždy len oligarchia.

Tak to bolo napríklad aj s Prochádzkom. Niekto s peniazmi mu zaplatil kampaň čím by mu v podstate udelil demokratický mandát tak ako je to deklarované na nejakom zdrape paiera, ale výmenou za to by moc, ktorú akože jemu zverili obačania vo volbách nevyužíval on podla vlastného užívania, ale bola by používaná podla uváženia nejakého sponzora, ktorý by teda defacto vládol a to všetko by sa dial v demokratickom obale.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 15:28 | Politika - svet (zahranicie)

On sa Spartan hned inak cita, ked hovori o politike :-)

Pod toto sa podpisujem.


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 15:31 | Politika - svet (zahranicie)

Je to demokracia, lebo ľudia si svojich politikov volia sami a slobodne.
To, že si volia zapredancov a idiotov je už ich chyba.
Ale to čo robí demokraciu demokraciou je práve to, že ľudia majú právo rozhodnúť, kto bude ich krajinu riadiť. Za socializmu sme takú možnosť nemali.

Celý problém našej spoločnosti si vlastne vyjadril v riadku kde si písal o manipulovaní ľudí, a ja s tým plne súhlasím, ale nehovor, že to nie je demokracia.
To, že Slovensko žije v chudobe neznamená, že nám nefunguje demokracia. Demokracia neznamená dobrá životná úroveň.

Mne sa naopak, život v našej demokracií nepáči, lebo nechcem, aby o mojej budúcnosti rozhodoval nejaký nevzdelaný blbec, ktorého hlas sa dá kúpiť za 5€ a pritom si neuvedomuje, čoho sa dopustil.
Darmo môžem voliť niekoho kto by mohol byť pre našu krajinu ako-tak prospešný, keď celá cigánska dedina ide voliť toho, kto im rozdával guláš zadarmo.
Oveľa lepšie by sa mi žilo v spoločnosti, kde by bol na voľby zavedený vzdelanostný cenzus - teda o budúcnosti našej krajiny by rozhodovali iba tí, čo sa v tom aspoň trošku vyznajú a vedia si uvedomiť význam a dopad volieb na celú spoločnosť.


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 15:40 | Politika - svet (zahranicie)

To je len otázka pojmov a názvov. Ak stačia na demokraciu volby a jej deklarácia na zdrape papiera, ktorý je tak bezcenný, že ho ludia zverili do rúk fica a KDH, tak áno, demokracia to je, ak sa vyžaduje aby bola demokracia vládou ludu, tak to demokracia nie je. Demokracia je čisto o luďoch nie každý má predpoklady na to aby vládol aspoň tou časťou, ktorou by v demokracii mal vládnuť. Národ ktorý si raz zvolí, alebo si nechá zvoliť socializmu/komunizmus (už ani neviem pod akým názvom to predávali), tak to jednoznačné znamenie toho, že na demokraciu proste nemá a nezaslúži si ju. Preto demokraciu môžu mať Švajčiari, ale Rusi, Bielorusi, Ukrajinci, Maďari, Česi ani Slováci demokraciu mať nemôžu, lebo na to proste nejamú...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 15:53 | Politika - svet (zahranicie)

Lenže aj u nás je demokracia vládou ľudu.
Ľud vládne tým, že si volia svojich zástupcov v demokratických voľbách. Nositeľom štátnej moci nie je politik ale ľud. Politik je iba ten kto štátnu moc vykonáva.
Politici sú skorumpovaní a robia to, čo im kážu ich sponzori - ale týchto politikov si zvolili ľudia - to je demokracia. Preto hovorím, že demokracia nie je vládu ľudu, ale vláda jebn*tých :D
Dôkazom existencie demokracie je aj fakt, že pokiaľ ľudia niesu s politikom (svojim zástupcom) spokojní, tak ho skrátka nebudú voliť v ďalších voľbách a vybavené. Lenže u nás ľudia s Ficom asi spokojní sú - preto demokraciu nemám rád.
Hovorí sa tomu nepriama, alebo zastupiteľská demokracia.

Pokiaľ chceš, aby si ľudia sami rozhodovali priamo, bez potreby svojich zástupcov (politikov), tak to je demokracia priama - Švajčiarsky model.
Lenže takýto model je dnes nereálny, už len z dôvodu veľkého počtu obyvateľov. Ani Švajčiari nemajú úplne 100%-nú priamu demokraciu.

Dôvodom nášho nedorozumenia je asi fakt, že ty nepriamu demokraciu za demokraciu nepovažuješ.
Mne sa tiež príliš nepozdáva systém, v ktorom ľudia dajú niekomu svoju dôveru, a potom ten človek 4 roky nerušene robí podľa seba. Lenže lepší systém zatiaľ neexistuje.

Jasné, že je to iba o pojmoch. Demokracia je iba pojem, a týka sa iba toho, akým spôsobom prechádza výkon štátnej moci z občana na politika.
Demokracia vôbec neznamená, že ľudia sa pri nej budú mať dobre.
Neviem, prečo všetci rozprávajú iba o demokracií, na životnú úroveň to nemá žiadny vplyv, asi to bolo len veľmi populárne slovo po 89om roku, a pritom ani ľudia nevedia, čo to slovo znamená.


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 16:01 | Politika - svet (zahranicie)

Samozrejme považuejm aj nepriamu demokraciu na demokraciu, ale iba vtedy ak nositelia moci vládnu v súlade s potrebami občanov a v súlade s ich predvolebným programom a programovým vyhlásením. Ak nositelia moci vládnu výlučne v súlade s potrebami ich sponzorov a konajú podla ich uváženia, poprípade iba v súlade s ich potrebami, považujem to za oligarchiu.
O to práve ide, fakt, že má niekto v krajine absolútne rozhodujúce množstvo peňazí, ako majú u nás privatiéri, že si môžu dovoliť vyslovene kúpiť politika/politickú stranu a ďalej pomocou peňazí, médii a firiem ovládať celú politiku, v spojení s hlúposťou občanov, ktorí na to naletia niekolko krát a nechajú to bez odozvy je dôvod prečo tu demokracia nikdy nebude.

Demokracia neznamená záruku, že sa niekto bude mať dobre, to je úplne jasné. Demokracia by však mala byť zárukou, že človek, alebo organizácia ludí s konkurenčnou výhodou (lepšie vzdelanie, know-how, lepšia pracovitosť, talent a podobne) dostanú šancu mať sa dobre. To je pre mňa podstata demokracie, nie pár riadkov na papieri.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 16:12 | Politika - svet (zahranicie)

Veď to všetko máš. Keď si šikovný, odvážny a inteligentný tak sa môžeš stať miliardárom zo dňa na deň (obrazne povedané).
Nikto ti nebráni v tom, aby si bol úspešným podnikateľom a zarábal astronomické sumy.
Mňa tento fakt veľmi teší a vážim si to, že som sa nenarodil o pár desiatok rokov skôr, kedy by ma zastrelili ako prašivého psa len keby som pomyslel na to, že by som sa chcel ísť pozrieť do zahraničia.


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 16:13 | Politika - svet (zahranicie)

Demokracia vláda ľudu skrz volených zástupcov ľudu.Nikdy to nemalo skĺznuť k politickej triede ktorá je nedotknuteľná.
Ty tvrdíš ,že vo voľbách si zvolíme tých a hentých.Lenže voľby sú tak dôveryhodné jak prd.Kto ich usporadúva,kto kontroluje?Na dedine/meste zaplatíš vedúcej komisie 50e a už nevoliči zrazu volili.Moc sa nedá kontrolovať a ľudia si za socializmus zvykli ,že to nemajú robiť.Ver mi ,že keby sme si vládli sami = demokracia tak životná úroveň je trošičku inde ako teraz.V iných štátoch aspoň keď sa prevalí škandál/nesplnenie sľubov tak ten politik skončil.Tu nám bude kázať čo je dobré a čo nie.

Keď si nepríjemný alebo ideš do politiky/biznisu s dobrými úmyslami musíš buď otočiť smer alebo skončiť v plytkom hrobe.Nič sa nezmenilo okrem slovíčka Komunizmus na Demokracia.Dokonca aj v EU parlamente nám rozkazujú komunisti.EU je novodobý EUCCP


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 16:19 | Politika - svet (zahranicie)

sysel777 píše:
Nikto ti nebráni v tom, aby si bol úspešným podnikateľom a zarábal astronomické sumy.

Toto si dúfam myslel ako žart, keď si to písal. (Myslím teraz Slovensko)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 16:20 | Politika - svet (zahranicie)

Tiež som mal pochybnosti o dôveryhodnosti výsledkov volieb (napríklad výsledky referenda na Kryme boli až moc okaté), ale v momente, keď Fico prehral prezidentské voľby som si povedal, že keby sa dali výsledky tak ľahko zmanipulovať, tak by Fico s prehľadom vyhral.

Podľa mňa sa u nás manipuluje len s voličmi, ale so samotnými výsledkami nie.

Spartan: nie, prečo ? A čo ti vadí ? azda vysoké dané/odvody ? a nieje to na západe ešte o niečo horšie ?
V Rusku máš rovnú daň 13% bez ohľadu na to či si malý živnostník alebo extrémne bohatý podnikateľ. Takže tam máš tu svoju demokraciu ešte lepšiu :D


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 16:22 | Politika - svet (zahranicie)

Phanteom píše:
Ver mi ,že keby sme si vládli sami = demokracia tak životná úroveň je trošičku inde ako teraz.

Tomuto buhužial príliš neverím. Slováci nie sú Švajčiari, aby dokázali múdro zvážiť veci a vládnuť si sami. Myslíš, že človek ktorý uzná, že je správne voliť Fica vie posúdiť dopady nejakého zákona o ktorom má rozhodovať?

sysel777 píše:
Spartan: nie, prečo ? A čo ti vadí ? azda vysoké dané/odvody ? a nieje to na západe ešte o niečo horšie ?

Tým to len začína, ktomu sa vyjadrím večer, keď si spomeniem, lebo keby som ešte o tom začal písať teraz, na mieste by ma porazilo.
Rovná daň je podla mňa samozrejme jediné spravodlivé riešenie a za podnikatelné prostedie aké je v Rakúsku by som bol ochotný platiť aj 2x také dane ako na Slovensku, nakolko tam sa tie dane aj dostanú naspäť k občanom, nie ako na Slovensku kde sapoužíjú na 1000%-ne predražené verejné obstarávanie a spätne ako úplatky pre politikov.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 16:38 | Politika - svet (zahranicie)

Žilo by sa stále zle,spoločnosť môžno ovládať a prinútiť iba jeden človek(Diktatúra).Ale bolo by to lepšie ako za ficka.
Tá komunistická generácia raz vymrie aj keď čo vidím hen mladých neviem čo je lepšie.

Sysel myslíš ,že víťazstvo Kisku nebolo predom plánované?Ako všetko?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.09.2014 18:15 | Politika - svet (zahranicie)

Kiska vyhral len preto, ze ludia nechceli Fica, nie preto, ze chceli Kisku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.09.2014 18:24 | Politika - svet (zahranicie)

nejde mi o to kto vyhral, ide mi len o to ze Fico prehral.
Ja som si vtedy uprimne myslel, ze Fico vyhra lebo SMER ma urcite svojich ludi na spravnych miestach a ovplyvnit vysledky volieb by bolo pre nich malickost.
Ale kedze sa to nestalo, tak mi napadlo, ze mozno aspon tie volby su čestné (teda počítanie hlasov) :)


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
 [ Príspevkov: 2716 ] 1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 91


Politika - svet (zahranicie)



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Politika Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 214, 215, 216 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

6457

110072

06.04.2014 11:37

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Politika - Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 114, 115, 116 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3459

71196

18.02.2024 22:51

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

919

01.04.2022 21:33

Semp

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Reklamacia zahranicie

v Obchody, reklamácie a právo

2

662

24.09.2011 13:52

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Praca zahranicie

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

20

1843

21.01.2011 7:49

vladopt

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

WIN7 zahranicie

v Operačné systémy Microsoft

2

503

28.02.2010 21:06

Jaro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1132

23.12.2005 18:37

p55p

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Dostupna 5850 - zahraničie?

v Obchody, reklamácie a právo

0

705

15.12.2009 20:54

Craig

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Chello a zahranicie

v Poskytovatelia internetu

3

692

10.05.2008 10:43

Gaston.Glock

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pozicanie auta - zahranicie

v Dovolenka, cestovanie a turistika

2

591

14.05.2018 10:44

doubleR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3676

30.06.2015 21:25

Arcetazz

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Svet v 360°

v Novinky

2

894

12.08.2009 9:47

Thomas4492

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

KONIEC SVET-IT.SK?

v Obchody, reklamácie a právo

1

1271

09.04.2008 1:22

br4n0

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Desky Gigabyte chtějí zachránit svět

v Novinky

1

948

23.01.2008 17:55

mimkork

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Herný svet z atómov: Budúcnosť 3D grafiky?

v Novinky

19

1340

04.08.2011 22:53

Joz1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

MSI vypouští na svět další grafickou kartu - NX8400GS-T

v Novinky

2

523

11.08.2007 12:46

mach4



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF