Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2716 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 91 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 12:23

No a čo ,že všetci súhlasia.Tak ako z Eurovalom aj my sa musíme hrnúť do šialenstva.Keď EU celá uvalí sankcie aj s USA tak to hovno pomôže k mieru a tobôž nič to nespraví keď my uvalíme sankcie len to poškodí ekonomiku.Nikdy sanckie nič neurobili a hlavne nie Rusku preboha.
Ale Fico zase len trepe,keď EU pritlačí tak si dá aj odrezať gule.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 12:25

Spartan tu ale nejde o to či sa budeme pichať do riti jednej alebo druhej strane.
Skrátka tie sankcie nepomôžu nikomu a nám by len poškodili. A pritom nejaká Ukrajina nám môže byť ukradnutá, veď nikto z nás nevie čo sa tam v skutočnosti deje.
Veď máme predsa svoju hrdosť (aspoň by sme mali mať) a starať sa o svoje záujmy a nie prijímať opatrenia, ktoré nám nanúti západ len preto aby sme patrili k nim.
Aj tak pre nich budeme špinavý východ bez ohľadu na to ako veľmi sa budeme snažiť "šplhnúť" si u EÚ.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 12:37

sysel777 píše:
Spartan tu ale nejde o to či sa budeme pichať do riti jednej alebo druhej strane.

Presne o to ide, o nič iné. Najviac na svete vadia sankcie proti Rusku Ficovi, ani Putina zďaleka tak netrápia.
sysel777 píše:
Skrátka tie sankcie nepomôžu nikomu a nám by len poškodili.

Komu? kto sme to my? ja som Rusovi v živote nič nepredal ani od neho nekúpil. Skús sa zamyslieť ako by uškodilo keby sa nám chrbtom otočili Nemci a ostatok EÚ.
sysel777 píše:
Veď máme predsa svoju hrdosť

To si dúfam robíš srandu. Keď sa na to rozumne pozrieš a keď sa pozrieš na volby 1946 a na rok 1968 myslím, že jasne vidieť aké by mali byť "naše" záujmy.
sysel777 píše:
Aj tak pre nich budeme špinavý východ

Úplne zaslúžene.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 12:52

a prečo by sme mali skákať tak ako EÚ píska ?
Veď ako si pomôžeme ak budeme tie sankcie podporovať ?
Členom EÚ zostaneme tak či tak, akurát sa zatvoríme pred ruským trhom. A prečo by sme to mali robiť ? Len tak mimochodom, z celej EÚ máme najväčšie hospodárske väzby na Rusov (percentuálne).
A čo myslím slovom "my" ? Myslím nás ako celok. Nehovorím o tebe. Bol by si prekvapený koľko je tu ruských investorov, a aj naopak, koľko našich investorov využíva ruský trh.
Minulý rok som sa o tom bavil s našim veľvyslancom v Moskve (mimochodom naše veľvyslanectvo je zamerané na ekonomické a hospodárske veci - pomáha presadiť sa na ruskom trhu a naopak), a ten ma skutočne presvedčil, že tie väzby medzi nami sú obrovské.
Veď by si čuchol k ruským peniazom a hneď by si aj zabudol, že nejaké Nemecko existuje :lol:

A k tým volbám v histórii: pozri si výsledky volieb v 40tych rokoch - že za koho hlasovali Česi a za koho Slováci. To, že nás prehlasovala česká strana (lebo ich bolo 2 krát viac a výsledok sa bral ako celok) tak s tým sa už nič nedalo robiť.

Prečo si poštvať proti sebe Rusko, keď môžeme zachovať neutralitu a mať normálne vzťahy s oboma stranami.
A nepočúvať rady západnej Európy ktorá na Rusku nie je ani tak zďaleka závislá ako my.

Fakt mi vysletli a daj aspoň jeden racionálny dôvod, prečo by SR malo sankcie podporiť.
Že nás v Bruseli pochvália a do roka a do dňa sa premeníme na Rakúsko lebo sme im zostali verní ? :D







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 13:08

Njaväčšiu % väzbu na Rusko? Máš k tomuto tvrdeniu nejaký zdroj?
O čom inom by ťa asi tak presviedčali?....

Prečo si poštvať proti sebe Rusko: ako vyjadrenie negatívneho postoja voči ich aktivitám na Ukrajine samozrejme. My by sme mali byť prví kto budú protestovať. Kto bude ďalší po Ukrajine? Myslím, že už je jasné, že Putin nemá žiadne zábrany. Otázka je skôr prečo si proti sebe poštvať EU a hlavne NATO?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 13:09

Ako sa zatvorime pred trhom ked sa to bude prebalovat a aj tak predavat je ti jedno ci to predas do bieloruska kde to prebalia alebo to predas priamo ...

Prečo si poštvať proti sebe Rusko, keď môžeme zachovať neutralitu a mať normálne vzťahy s oboma stranami.
A nepočúvať rady západnej Európy ktorá na Rusku nie je ani tak zďaleka závislá ako my.

Pretoze sme v EU a v NATO, ak nechceme drzat ako jedna organizacia nemali sme sa tam pchat, kazdy chce iba vyhody, ale ked ma spravit nieco pre inych tak srat na nich mame svoje zaujmi. Pritom ked na uvolnia peniaze tak zasa natrcame medzi prvymi ruky. Ak chceme byt ako EU konkurencie schopna ekonomika tak sa tak musime spravat a ukazat moc ktoru trh ma. Bud budeme ako jeden stat alebo to nema vyznam. Vsetci su odbornici na ekonomiku ale neviem neviem ako by to tu vyzeralo bez zapadu. Vid 90 roky a pozri sa ako vyzeraju tie zavody a priemyselne strediska teraz.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 13:14

Prejavenie negatívneho postoja mala byť invazia na ukrajinu,porazenie rusov a garantovanie UA hraníc tým ,žeby sa tam rozostavali jednotky NATO.Nie smiešna sankcie čo robí zle nám.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 13:17

Mňa ale hlavne zaráža ako sú proste ludia ochotní nechať sa oklamať a zruinovať Rusmi aj po tretí krát. To je podla mňa obrovský problém keď sa u nás ludia nechajú oklamať tretí krát, tento krát tým, že sa Rusko zmenilo, že sa s nimi dá mať dobre, že im ide o nejakú spoluprácu. Putin je jendoznačne samovládca a to je vždy extrémne nebezpečná situácia. Tu už proste nie je nad čím rozmýšlať. Sme v EU a v NATO a my by sme mali byť ochotní podporiť hocičo, čo by mám mohlo pomôcť dostať sa na správnu stranu v okamihu keď sa už hrať na dve strany dať nebude.
Kvoli takému vyslovene debilnému zmýšlaniu Čechov ktorých zase debilne nechali Slováci rozhodnúť o ich budúcnosti sa majú u nás ludia ako majú a na Rakušákov sa môžeme len pozerať s dlhým nosom. A je to fakt zarážajúce že sú tu ludia ochotní skočiť im na to zase, z toho je mi vyslovene zle.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 13:39

Spartan ale tým ,že budume obchodovať s Rusmi nám PROSPEJE a nie zruinuje.Sankcie sú o hovne,ja by som išiel jednoznačne radikálnejšie ako som už písal vyššie.
Západ nedoženieme nikdy lebo ľudia sú tupí a budú voliť idiotov.Za tých 20 rokov kapitalizmu sa zase tak lepšie nemáme a prečo?Lebo sme drbnutý národ.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 13:43

Spartan, keď chcem vyjadriť negatívny postoj k tomu čo sa deje na Ukrajine, tak to spravím iným spôsobom, a nie tak, že len poškodíš podnikateľov ktorí vlastne ťahajú ekonomiku, pretože budú musieť prerušiť svoje styky s Ruskom a hľadať uplatnenie na inom trhu.

Keď je EÚ po boku s USA naozaj tak solidárna, tak nech tam napochodujú s vojskami a zastavia Rusov priamo.
Nechcem podporovať násilie, ale naozaj sme tak naivní, že si myslím že tieto sankcie k niečomu pomôžu ?
Zaujímavé, že do Juhoslávie napochodovali veľmi rýchlo a bolo vybavené. A to dokonca bez mandátu Bezpečnostnej Rady OSN.

V správach stále hovoria, že západ vojensky nemôže zasiahnuť, pretože Ukrajina nie je v NATO. Čo je to za hlúposť ?
Veď Ukrajina je členom OSN, takže prostriedok kolektívnej obrany je v tomto prípade možný. - môžete si prečítať článok 51 Charty OSN, kto mi neverí.

Na tomto všetkom mi vadí to, že tlak na Rusko sa robí cez ekonomické sankcie, na ktoré doplatia len nevinní.
Kua to čo je, keď ja si napriklad rozbehnem biznis v Rusku (prečo by som to robil a ako nebudem teraz rozoberať - žijeme v slobodnom svete tak prečo by som nemohol), a keď sa mi začne dariť tak budem musieť skončiť lebo niekto iný tak rozhodol.

Teda ako som povedal, keď chce západ zastaviť Rusko v rozširovaní svojho územia na úkor susedných štátov, tak nech to robia efektivne a nie prostredníctvom nejakých smiešnych sanckcií.

edit: Spartan a prečo by sa nemalo hrať na dve strany ? Mam pocit ako keby si sa obával, že jedného dňa sa železná opona zase obnoví, a nám hrozí, že zase skončíme na nesprávnej strane.
Samozrejme, ak by sa zase svet bipolárne rozdelil, radšej by som bol na západnej strane, ale naozaj si myslíš, že by sa stal až taký extrém ?







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 14:03

Tam vôbec nejde priamo o tie sankcie. Uprednostiť teraz pár podnikatelov a štátnych firiem tým, že sankcie Slovensko nepodporí by bolo maximálne krátkozraké. Tam ide iba o vyjadrenie postoja a prejav toho, na ktorej strane stojíme. Sme členovia NATO a EU, EU zaujalo jendotný postoj a Slovensko by malo byť ticho a vzhladom na geografické pomery malo ako prvé spraviť to, čo teraz EU povie. Vybrali si takú cestu akú si vybrali a to či to bude mať účinok alebo nie by nemalo byť to podla čoho sa bude Slovensko rozhodovať či to podporí alebo nie. Fico ale jeho postoj samozrejme nezaujal na základe takej úvahy, ale na základe toho, že nejaký jeho sponzor zrejme obchoduje s Rusmi, tak jendoducho lobuje proti tomu.
Určite to ale nie je tak, že by som bol priaznivec EU, ale keď si mám vybrať medzi EU a hocičím s Putinom vo vedení, beriem EU a NATO všetkými desiatimi.
sysel777 píše:
Spartan a prečo by sa nemalo hrať na dve strany ? Mam pocit ako keby si sa obával, že jedného dňa sa železná opona zase obnoví, a nám hrozí, že zase skončíme na nesprávnej strane.
Samozrejme, ak by sa zase svet bipolárne rozdelil, radšej by som bol na západnej strane, ale naozaj si myslíš, že by sa stal až taký extrém ?

Ja si mylsím, že sa môže stať hocičo, aj taký extrém. Keď sa Putin nezdráha vstúpiť vojenskými silami na zvrchované územie iného štátu a keď úplne v pohode anetkoval časť cudzieho štátu, podla mňa to neznamená nič iné ako to, že nemá absolútne žiadne zábrany a môže spraviť hocičo. Keby vypukol konflikt na Ukrajine, kde by proti sebe otvorene bojovalo NATO a Rusi... tak sa môže už úplne hocičo a možno ma budete mať za paranoidného, ale chystám sa kúpiť si byt v Rakúsku, to hovorí asi za všetko čo sa týka mojich postojov a predpokladov.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 14:10

Železná opona už nenastane.Toby Rusko muselo zaútočiť na ČSR,Poľsko,Maďarsko,Pobaltie a toby NATO ani USA nedovolili a bola by 3. svetová čoby Rusi na 105% nevyhrali.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 14:16

Ešte pred mesiacom by som povedal to isté, ale keď už Putin nemá problém isť s vojenskými silami na územie cudzieho štátu, skôr by som povedal, že je to velmi nepravdepodobné, ale nie nemožné. Téme 3. sv. vojny, je snáď ešte bezvýznamná, ale nikto nevie, čo by spravili Čínania a čo by sa dialo, verím, že tomu sa svet vyhne.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 14:18

Čína by skôr išľa zabrať Sibír + čo to z Ruska.Predsa len majú nato nárok.Pochybujem ,žeby sa niekto sa chcel hrať s atómkami.
UA predsa len nie je v NATO a nikto sa zaňu nechce obetovať.Ale za Strednú EU by sa už veľký chlapci biť išli


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 14:20

Keď sa o strednú Európu trebalo biť naposledy, moc tomu nedali. Ale verím, že to by sa už neopakovalo.
// ono to vyzerá ako totálne iracionálna blbosť pre ako tak civilizovaných Európanov, ale Rusi sú niečo úplne iné, im môže prepnúť kedykolvek zo dňa na deň - len pripomeniem zostrelené lietadlo, o ktorom sa prestalo hovoriť nejako velmi rýchlo.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 18:29

Co tym myslis ze sa o nom prestalo hovorit velmi rychlo? Jasne ze prestalo, ked ho zostrelili Ukrainci, ktory spolu s USA sa snazili nahovorit svetu, ze vraj maju dokazy proti Rusom. Lenze kde su nakoniec tie ich dokazi, ked sa od nich pozaduju? Vobec nikde. Prekvapujuce? Vobec nie.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 18:31

Čo nepovieš? Zrazu si hlavný sprvodajský agent, že to vieš tak presne? Alebo si si to len prečítal v nejakom "alternatívnom médiu"?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 18:32

Aha ano, dokazy su samozrejme v Bielom Dome, len ich nikto nikdy nebude moct vidiet. Kvoli verejnej bezpecnosti, vsakze :D







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 19:16

Samozrejme incrediblbe my ti veríme,však ty si vtedy v Hlohovci čumel na UA/RU hranicu.Nepochybuj o nás ,že ti neveríme.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 21:14

Spartan a ty si nejaky agent FSB ked vies ze to lietadlo maju na svedomi Rusi ?
Neviem preco mas pocit ze Rusi su nejake zvierata ktore su schopne hocicoho.
To, ze tvoje milovane Nemecko este pred par desatrociami posielalo do plynu kazdeho kto nebol arijec to neni zverstvo ?
Hlavne ze Rusi su u teba za zvierata.

Rovnako ako moze Rusom "zo dna na den prepnut", moze prepnut aj Americanom, moslimom, Cinanom,...
Nechcem sa Rusov zastavat, ale ze by boli horsi ako niekto z druhej strany, to si nemyslim.
Keby sme boli pri pive, tak to ukoncim vetou: "vsetci su rovnake k.rvy" :lol:







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 21:21

Je asi milión krát pravdepodobnejšie že to boli Rusi, ako že Ukrajinci. Dôkazi o tom, že to boli separatisti pokial viem sú a myslím, že ich napojenie na Rusko už nemôže po vstupe ruských síl na územie ukrajiny spochybniť nikto.
Svoj postoj k Rusom som vysvetloval viac krát, nie je dôvod aby som to robil znova, históriu nehodnotím, pozerám sa na to pragmaticky, vidím ako majú Nemci a určite by som bol teraz radšej s nimi ako proti nim.
Prepnúť takým spôsobom nemôže žiadnej inej krajine, lebo v žiadnej krajine nemá vodca taký mandát ako Putin v Rusku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 10:11

Politika - svet (zahranicie)
Incredible podaj na nich zalobu s take vela dokazmi ktore mas ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 13:45

Spartan.Ex píše:
A Slovák sa môže zase len hanbiť za to, že je Slovák http://www.topky.sk/cl/100535/1422265/F ... it-do-NATO všetci súhlasia, akurát SLováci a Česi budú vždy na strane východu a tak aj dopadli. Čo je jeho do toho či bude Ukrajina v NATO, alebo nie.


no tu zas nemas pravdu, Slovensko je v NATO a je nas do toho, ktora krajina bude v NATO, pretoze sa tym zaroven zaväzujeme ze sme ochotni branit kazdy clensky stat, teda aj Ukrajinu, ak by bola v NATO

// Spojený príspevok Ned 07.09.14 13:51

incredible píše:
Co tym myslis ze sa o nom prestalo hovorit velmi rychlo? Jasne ze prestalo, ked ho zostrelili Ukrainci, ktory spolu s USA sa snazili nahovorit svetu, ze vraj maju dokazy proti Rusom. Lenze kde su nakoniec tie ich dokazi, ked sa od nich pozaduju? Vobec nikde. Prekvapujuce? Vobec nie.


cital som ze malajzijsky predstavitel povedal, ze do tyzdna az dvoch maju ukazat svetu dokazy a doterajsie vysledky vysetrovania, takze vydrzte este


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 13:56

Skús si to prečítať ešte raz.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 14:02

Citácia:
cital som ze malajzijsky predstavitel povedal, ze do tyzdna az dvoch maju ukazat svetu dokazy a doterajsie vysledky vysetrovania, takze vydrzte este

Ja len dufam, ze dovtedy neprepukne ozajstna svetova vojna.

// Spojený príspevok Ned 07.09.14 14:05

don jebot píše:
Incredible podaj na nich zalobu s take vela dokazmi ktore mas ...

Tu ide skor o to kde su tie zmienovane dokazy proti Rusom.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 14:29

incredible píše:
Vlad, min. polovica s toho so si napisal nie je pravda


noze mi povedz co nie je pravda z toho mojho prispevku

fakt uzasna diskusia a uzasne argumenty, ja tu vypisem na kazdu tvoju vetu nejaku odpoved, aspon 10 reakcii dokopy a ty napises "polovica nie je pravda" ...a poprosim aj protiargumenty, lebo veta "polovica nie je pravda" nema ziadnu vahu a len ukazujes ze mam pravdu a ty nemas protiargumenty


incredible píše:
ale toto by si nam mohol blizsie vysvetlit preco si myslis ze je to tak:
Citácia:
poviem ti jednu carovnu vec, plnohodnotne prosperovat s oboma stranami sa neda, EU je jedna zona volneho obchodu a euroazijska unia RU-BY-KZ je druha, nemozes sa plne integrovat do obidvoch ekonomickych celkov pretoze by si ich vzajomne prepojil a to momentalne nechce ani Rusko ani EU
Hlavne aky by potom mali zmysel tie sankcie.


sankcie su prave to mierove riesenie, NATO tam neposlalo svojich vojakov, Rusko ano, keby tam NATO posle vojska tak je 3. svetova, sancie su na to aby Rusko zastavili bez pouzitia sily, ale aj tak nefunguju.... ja by som dal poriadne sankcie a nie len tieto "aby sa nepovedalo"

co sa tyka tej zony volneho obchodu, tak tu https://www.youtube.com/watch?v=0IlL89eU-bw si mozes vypocut Putina, su tam ruske titulky takze daj translate a mozno to bude zrozumitelne
....tam vravi, ze Ukrajina ma zonu volneho obchodu s Ruskom, ak Ukrajina podpise asociacnu dohodu s EU a ak sa zachova zona volneho obchodu medzi Ruskom a Ukrajinou, tak europsky tovar bude prudit cez Ukrajinu do Ruska bez ziadnych obmedzeni a to predstavuje pre Rusko velku ekonomicku hrozbu a tym padom Rusko bude musiet uzatvorit svoj trh pred Ukrajinou
....poslednykrat som si daval namahu ti nieco hladat bez toho aby si ty napisal aspon nejaky vierohodny fakt ci argument

// Spojený príspevok Ned 07.09.14 14:32

Spartan.Ex píše:
Skús si to prečítať ešte raz.


nechapem ale nevadi, reagoval som na vetu "Čo je jeho do toho či bude Ukrajina v NATO, alebo nie." ...precital som si to este raz a stale to chapem rovnako ako predtym, takze mozes vysvetlit .....ak si myslel len to, ze Fico je rusky komunisticky agent tak to suhlasim


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 15:05

Oficialne zije asi 1/5 Rusov na ukraine. To co nie je pravda s toho co si povedal, je v podstate to, ze Ukraina a Rusko su dve nesuvisiace staty ktore nemaju okrem spolocnej hranice nic spolocne a nikoho z nich neni nic do toho co robi ten druhy, pretoze takto to proste nikdy nebolo ani nikdy nebude. Toto su len tvoje vlastne predstavy a tvoja neexistujuca utopia. Jednoducho sa neda uzavret taky zaver, ze Rusi nemaju pravo obhajovat svoje zaujmi aj na uzemi Ukrainy, a to aj napriek tomu, ze na mape je jasne vyznacene uzemie jedneho a druheho statu. Na mape musi byt vzdy nejaka ciara, ale bolo by maximalne naivne si mysliet, ze realitu urcuje nejaka jedna ciara. A neda sa to porovnavat s Madarskou mensinou len preto, ze aj my mame na nasom uzemi madarsku mensinu.

To co si sem dal o tom volnom obchode neni argument. Do Ruska bude prudit tovar, len ak ho budu Rusi kupovat a neni pravda, ze by s toho profitovala len jedna strana. Vzdy sa moze zmluva uzavriet tak, aby zisk bol na oboch stranach, ak je zaujem o obchod. Lenze zaujem o vyvazeny obchod musi byt na oboch stranach. Ak sa budeme snazit len o co najvacsi profit pre seba, tak samozrejme ze sa navzajom pozabijame. Nech vyhra silnejsi.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 15:29

preco by som nemohol porovnavat juzne slovensko s Krymom? juh Slovenska kedysi patril Madarsku, cele Slovensko bolo kedysi Madarskom, na juznom Slovensku je silna madarska mensina, na takom Zitnom ostrove tvoria dokonca vacsinu, co keby prisli na Zitny ostrov zeleni muzickovia a usporiadali referendum? ako by si myslis ze dopadlo?

wtf, nechapem logike ze "deliaca ciara je len na mape" ....."Jednoducho sa neda uzavret taky zaver, ze Rusi nemaju pravo obhajovat svoje zaujmi aj na uzemi Ukrainy" ....tak mi prosim vysvetli cim maju podlozeny ten narok na uplatnovanie svojich ruskych zaujmov na Ukrajine na ukor Ukrajiny? to ze boli tieto krajiny spolu v ZSSR, to je minulost, su to dve suverenne krajiny ktore sa navzajom uznali po rozpade ZSSR, obyvatelia tychto krajin maju rozne nazory ....to ze Rusko si chce udrziavat vplyv na Ukrajine - chciet je pekne, Ukrajina nie je Rusko - maju vela spolocneho z historie, kulturu atd, ale Ukrajina nie je Rusko takisto ako Slovensko nie je Cesko ani Madarsko, hranice v Europe sa zmenili hadam tisickrat a to neznamena ze ked Prusko niekedy patrilo Nemecku, tak ze tam teraz Nemecko moze uplatnovat svoje zaujmy, vies kolko krajin malo pod sebou Britske imperium? vsetky tieto krajiny teda patria doteraz pod Britaniu?

ktorej casti nechapes o volnom obchode? povedal to sam Putin, Ukrajina nemoze mat zonu volneho obchodu aj s Ruskom aj s EU
samozrejme ze sa treba snazit obchodovat so vsetkymi, vyuzivat komparativnu vyhodu a mat k dispozicii co najviac odberatelov a co najvyssiu konkurenciu, ale ak si mala Ukrajina vybrat s kym bude mat zonu volneho obchodu, jednoducho uprednostnlila EU pred Ruskom, bouzial pre Rusko ...Ukrajina tu ma svoj legitimny zaujem a Rusko nema pravo kvoli tomu na Ukrajinu vojensky utocit, moze vyuzit rozne ine ekonomicke nastroje ktore nie su v rozpore s WTO ale nemoze len tak vojensky utocit


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 15:36

incredible píše:
Tu ide skor o to kde su tie zmienovane dokazy proti Rusom.


Rusi nadrzo poslali svojich vojakov na zvrchovane uzemie cudzieho statu. To sa neda ospravedlnit a su jasni agresor. Nasilim obsadili Krym, kde zinscenovali "referendum" a pripojili ho k svojmu uzemiu. Nic viac k tomu netreba dodat. Keby Rusi nepodprovovali separatistov, problem by sa davno vyriesil, davno by sa nebojovalo a separatisti by mohli hladat ine, legalne a neozrojene moznosti na riesenie svojej situacie. Ale Rusku to vyhovuje, moze si pripojit priemyselne silno rozvinutu oblast Donbasu a vobec celej vychodnej Ukrajiny, tak preco nie? Je to priemeyselne najrozvinutelnejsia oblast na Ukrajine. Rovnako, ako keby si Holandsko / Belgicko chcelo pripojit nemecke Porynie, ktore je priemyselnym levom Nemecka...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 15:36

Vlad vzdaj to,to nema cenu on bude tvrdit ze ma ajtak pravdu a putin je spasitel sveta.Stale nechapem preco ptm zije v tejto zidovskej republike a nepada do ruska.
Btw. Na svk je 10%madarov plus este tisicky chujov co sa nehlasia k madarom a hovoria slovensky jak chuji


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2716 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 91 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 114, 115, 116 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3459

70927

18.02.2024 22:51

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Politika Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 214, 215, 216 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

6457

109688

06.04.2014 11:37

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

916

01.04.2022 21:33

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia zahranicie

v Obchody, reklamácie a právo

2

658

24.09.2011 13:52

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Praca zahranicie

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

20

1838

21.01.2011 7:49

vladopt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIN7 zahranicie

v Operačné systémy Microsoft

2

502

28.02.2010 21:06

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1127

23.12.2005 18:37

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dostupna 5850 - zahraničie?

v Obchody, reklamácie a právo

0

701

15.12.2009 20:54

Craig Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chello a zahranicie

v Poskytovatelia internetu

3

687

10.05.2008 10:43

Gaston.Glock Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pozicanie auta - zahranicie

v Dovolenka, cestovanie a turistika

2

588

14.05.2018 10:44

doubleR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3667

30.06.2015 21:25

Arcetazz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Svet v 360°

v Novinky

2

889

12.08.2009 9:47

Thomas4492 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. KONIEC SVET-IT.SK?

v Obchody, reklamácie a právo

1

1267

09.04.2008 1:22

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Desky Gigabyte chtějí zachránit svět

v Novinky

1

943

23.01.2008 17:55

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herný svet z atómov: Budúcnosť 3D grafiky?

v Novinky

19

1337

04.08.2011 22:53

Joz1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spamer odhalil svet spamu, mesačne zarábal 1.5 milióna

v Novinky

1

441

20.07.2007 12:17

fuco Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra