[ Príspevkov: 3460 ] 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 116
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 27.11.2014 13:13 | Politika - Slovensko

Nie je nic nezakonne a ani nemoralne ak si zo zakladu dane odpisujeme skutocne naklady. Tiez prenajimam a neplatim za to ziadne dane... byt mam v obchodnom majetku a odpis mi s rezervou pokryje prijmy, takze za prenajom platit dan nemusim... a nemusim si ani (hoc mozem) odpisovat splatky urokov z hypoteky + fond oprav a ostatne srandy okolo. Len odpis 5% z ceny bytu rocne staci.

Fakt nechapem preco sa stale najdu ludia ktory riskuju a prijem z prenajmu nepriznaju... staci jeden bonz od suseda a su v ****


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 27.11.2014 13:22 | Politika - Slovensko

By si sa divil. Najst podnajom s tym aby si mu ho platil rovno na ucet je minimalne v kosiciach zazrak :) Hadaj preco asi nechcu dostavat najom na svoj ucet ale priamo na ruku?

Najhorsie sa maju v state vzdy zamestnanci. Tych dan nikdy neminie a ani odvody. Robil som v mnohych firmach a v kazdej sa nikdy nic statu neplatilo. Po roku firma sla do konkurzu, majetok ziaden a zamestnanci boli zamestnani len cez nastrcenu agenturu prace :) Agentura sla tiez do konkurzu a socialnej poistovni nesiel nikdy ani cent.

Byt podnikatelom je v state vyhoda, mozes si robit cokolvek. Ak si len zamestancom hoc aj s platok 2000e a viac, tak ta stat zoderie vzdy. A cim vas vyssi plat, tym vyssie odvody.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 27.11.2014 13:35 | Politika - Slovensko

No ved to je to comu nerozumiem... prenajimat a neplatit z toho dan je mozne aj legalne a je to jednoduche. jedine comu sa neda vyhnut je zvysenie zdravotnychodvodov 9lebo kto prenajima je asi castejsie chory a preot musi platit vyssie odvody... logicke, nie? :) ).
Namiesto toho riskuju problemy a pokuty s cim maju mozno aj viac prace ako ja.

Jednorocne firmy su bezne. Nieco by s ty mali spravit. Ludiana tom maju postaveny biznis plan... kazdy rok krachuju a zakladaju novu firmu. Kazdy rok nova.


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 5121
Témy: 92 | 92
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 27.11.2014 13:54 | Politika - Slovensko

Spartan: to robi kazdy, takto si podnikatel plati "sukromny zivot" z firemnych penazi.
Lenze, prenajom ktory plati tvoja firma urcite nepredstavuje dostatocny danovy naklad, aby si mohol tvrdit, ze tvoja firma neplati dane. A ak si si dal do zmluvy take vysoke najomne, ze naklady firmy su rovnako velke ako vynosy - tak samozrejme dane neplatis, ale naco by si to robil, ked ti vlastne nic nezostane ? Urcite nepodnikas preto, aby si cely prijem firmy pouzil na zaplatenie najomneho samemu sebe (z ktoreho ti ako fyzickej osobe koniec koncov nic nezostane, ako si tvrdil).
Takze minimalne tvoja firma dane plati. Odvody firmy neplatia (to je jedina vyhoda), lenze ak si ten zisk chces vyplatit ako spolocnik, tak uz odvody platis (dividenda sa uz berie ako prijem FO ktory podlieha odvodom).

Predpokladam, ze nehnutelnosti, ktore mas v sukromnom vlastnictve a prenajimas svojej firme fakticky ale tvoja firma na podnikanie nepouziva (maximalne jednu izbu pouzivas ako kancelariu), takze neviem ci by si to vysvetlil danovej kontrole.
Obavam sa, ze keby si im ukazal, ze si z firemnych penazi platis najom za uzivanie nehnutelnosti, ktore su vybavene postelami, kuchynami a podobnymi vecami ktore na podnikanie urcite nepotrebujes, tak to bude dost riskantne.
Za danovo uznatelny vydavok (pri firme "naklad") sa povazuje len to, co ti sluzi na dosiahnutie, zabezpecenie a udrzanie prijmov. Ako ti ale byt urceny na byvanie sluzi na zabezpecenie prijmov ?

S tymto konkretne prakticke slusenosti nemam, preto sa pytam. Ale moj otec (prostrednictvom jeho firmy) si tiez donedavna prenajimal jeden rodinny dom (nepatril nam) a uznali mu to. Lenze v tom dome nebyval a skutocne ho pouzival IBA na podnikanie (hoci to bol 4 izbovy dom a zamestnancov nema) :D


_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 27.11.2014 15:08 | Politika - Slovensko

To s prenajímaním môjho majetku firme som napísal ako drobný príklad za jednu z mnohých vecí, ako znižujem daňovú povinnosť. Samozrejme to nie je ani zďaleka jedná vec, ktorou znižujem zisk firmy.
Ako sa potom ja ako fyzická osoba dostnem k tým peniazom:
možností je znova niekolko, napríklad: vykonávam dlhodobo operáciu s prenájmom nehunteľností. Mám vysoký zisk a nemám už ako pokrtyť náklady súkromnej osoby, tak si kúpim ďalší byt, ktorý znova prenajmem firme a predošlý byt predám po viac ako 5 rokoch vlastníctva, za čo daň neplatím (neviem či to tak ešte je, takú možnosť ako som uviedol nepoužívam, to dávam len ako píklad) a mám celú sumu z predaja bytu na užívanie ako súkromná osoba. Týchtmo možností je vela, detailne to samozrejme opisovať nebudem, pre predstavu by to malo stačiť.

Čo sa týka toho, či nehuntelnosti používam na podnikanie: to by bolo na dlhšie vysvetlovanie, celý dom využívaný nemusí byť a za jedno poschodie, alebo jednu izbu si môžem účtovať teoreticky kolko chcem.
Cirky píše:
V Taliansku cesty platia z mýtneho za dialnice, ktore je poriadne drahé, to isté Chorváti

Vidíš, u nás si z mýtneho minister dopravy kúpi akurát tak ďalšie SE Audemars Piguet, a ostatné sa rozdá na ministerstve a sponzorom, takže na prevádzku ciest už nič nezostane.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145 | 145
Bydlisko: Liptovský M...
NapísalOffline : 27.11.2014 22:01 | Politika - Slovensko

yaJohny píše:
Byt podnikatelom je v state vyhoda, mozes si robit cokolvek. Ak si len zamestancom hoc aj s platok 2000e a viac, tak ta stat zoderie vzdy. A cim vas vyssi plat, tym vyssie odvody.


Na druhej strane co brani sa dohodnut zamestnavatelovi so zamestnancom na oficialnej minimalnej mzde, plus zvysok vyplaty na ruku. Ano, nepojde to sice na dochodkove sporenie, ale na to si mozem ukadat cast vyplaty aj sam, nie?


_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 27.11.2014 22:51 | Politika - Slovensko

Toto sa robi taktiez bezne. 2vyplatne pasky, jedna ofiko na minimalnu mzdu a druha neoficialna vedena ako DAR. Ziadnemu zamestnancovi toto neprospieva kedze obera sam o seba len o dochodok. Zarobi na tom len zamestnavatel. Opakujem zamestnanec musi vzdy platit, zamestnavatel si robi co chce.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 27.11.2014 23:11 | Politika - Slovensko

yaJohny kde žiješ? V Rakúsku? alebo v Nemecku? lebo tu žiadny dôchodok pracujúci človek o pár rokov už neuvidí a dávať na dôchodkové sporenie viac ako je nutné je totálna blbosť. Zamestnancovi to samozrejme prospieva, lebo mu zamestnávatel dá logicky viac, ako keby za neho musel platiť obrovské odvody.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 10.02.12
Prihlásený: 07.05.24
Príspevky: 2485
Témy: 73 | 73
Bydlisko: Zvolen
NapísalOffline : 28.11.2014 6:53 | Politika - Slovensko

U nás tak funguje celá firma, všetci na papieri minimalka a zvyšok na ruku, keby aspon to bolo tak že takýmto spôsobom mám o 100e viac, ale prd to isté, navyše prídeš do banky a nedajú ti ani 1000e úver.


_________________
CPU: Intel Core i5-13500 | CPU Cooler: ID-COOLING SE-226-XT ARGB | MB: ROG STRIX B660-G GAMING WIFI | GPU: Palit GeForce RTX 3090 Gaming Pro OC 24G@1960MHz | RAM: Patriot Viper Venom DDR5 32GB | SSD: Kingston KC3000 NVMe 1TB | HDD 1: WD Blue 4TB 3.5 5400rpm | HDD 2: Seagate Barracuda 8TB 3.5 5400rpm | HDD 3: Seagate Barracuda 8TB 3.5 5400rpm | HDD 4: SAMSUNG 860 QVO SATA 2.5" SSD 1TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 80+Gold | CASE: Zalman Z1 | MONITOR 1: 32" BenQ EW3270U 3840x2160p | MONITOR 2: 22" ASUS VW22AT 1680x1050p | MONITOR 3: 22" DELL 1920x1080p | KLAVESNICA: A4Tech Bloody B120 | MYS: A4Tech Bloody V7 Core2 | SLUCHADLA: Logitech G935 Wireless 7.1 | REPRO: Genius GX Gaming SW-G 2.1 3000
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37 | 37
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 28.11.2014 7:19 | Politika - Slovensko

Stat sa nema kam posunut ak ho vsetci ojeba*** . Uplne rovnaky ako nasi politici.
//Cize ak nadavate na Fica pozrite sa do zrkadla ste taky isty.


_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 28.11.2014 8:40 | Politika - Slovensko

Uz sa neviem dockat ako tu o 20-30 rokov bude cely zastup ubohych dochodcov, ktory nemaju z coho zit... a samozrejme na vine bude zly system, lebo oni predsa cely zivot pracovali a taky biedny dochodok si nezaluzia... na to ze o****bali oficialne prijmy, aby si co najviac znizili odvody vsetci radsej ucelovo zabudnu.

Ja si sice tiez znizujem prijem z prenajmu, ale nie umelo. Vyslo mi to (nastastie) tak, ze prenajom mi negeneruje prakticky ziaden zisk, ale ani stratu - zjednodusene, ta hypoteka za byt sa splaca "sama" :) Jedneho dna mi zostane byt, ktory mi fakticky kupili najomnici. Stale ale platim slusne odvody zo svojho platu...

Znizovanie prijmu zapocitavanim vydavkov je legalny sposob, problem je ze vela ludi to tlaci ani nie ze na hranu, ale az za nu... ked je potom danova kontrola, tak zrazu nahlasuju vykradnutie auta kde mali komplet evidenciu a podobne ftakoviny... ale o 2 dni uz nadavaju na vladu ze kradne. Pokrytectvo de luxe :)


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 07.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 28.11.2014 8:54 | Politika - Slovensko

Ani keby každý poctivo odvádzal dane tak by sa tu nič nezlepšilo... len by šlo viac do vačku politikom... veď kradnú aj z toho z čoho sa nedá tak prečoby nekradli viac z toho z čoho by sa dalo..každý na Slovensku chce ojebávať a keď neojebe bude ojebaný jednoduchá matematika... Ja nemám ani ekonomické vzdelanie, nikto široko Ďaleko v rodine nepodniká, všetci sú stály zamestnanci, aké mám vyhladky na to, že sa budem mať na SR dobre? Že budem mať slušný dôchodok? Keď cigáňa celý život nerobí, odfikne si prst a zrazu je invalidný dôchodca z 70% postihnutím, kdežto bežný človek by nemal možno ani žiadné postihnutie a za celoživotné nepracovanie sa cigáňovi vypočíta dôchodok z priemerného platu, ktorý papierovo je 805 eur a stále stúpa? V minulej robote som pracoval a mal som v čistom 390 eur, cena práce bola vyše 720 eur, tj skoro polovica ide štátu a absolútne nikde to nevidno, nehovorím o prístupe k zamestnancom všeobecne na Slovensku kde s ľudmi jednajú jak z handrami o praktikách čo konajú len aby ušetrili na úkor zamestnancov (matka pracuje 11,5 hodinové smeny a nie 12 hodinové aby jej nemuseli dať stravný lístok a podobne, nehovoriac o egoizme vedúcich, ktorý dostávajú odmeny pre seba za to, že ušetria ľudí aj keď je zjavné že daný počet zasmestnancov potrebnú robotu v živote nestihne)... v Dánsku kam odchádzam sú dane vyše 50% a čím viac človek zarobí tým viac platí... ale aj tak tam má 5x vyšší plat v čistom jak tu za rovnakú robotu, pritom je tam možno 2x drahšie... a tie odvedené peniaze aj vidieť že sa investovali do fungovania a prosperity štátu.. na druhej strane všetkého si myslím že Slováč je taká nátura že ani keby sme mali vládu, ktorej sa dá dôverovať tak o nič by neklesli vyhýbania sa daniam a práca načierno..


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 28.11.2014 9:07 | Politika - Slovensko

Uz som to tu rozpisoval pred par dnami... z taketo prostredia kde vacsina ludi oebe co sa da sotva vzide parlament s inymi zasadami. politici su obrazom naroda. Tvoj pohlad je hodne negativny a pri zjednodusovani aj skreslujes... Je vseobecne rozsirena naivna predstava, ze na zapade za rovnaku pracu dostavaju viac, ale nad skutocnou produktivitou sa uz vela ludi nezamysla. Nechcem ani ja generalizovat, casto skutocne za ROVNAKY vykon dostanu viac, ale nie je to pravidlo. Stale je tu generacia ludi zvyknutych na prezamestnanost socializmu, kde bolo flakanie pracovnou naplnou.
Celkom ina vec je zle nastavenie systemu odvodov a dani... skoda ze sulikovy nepresla odvodova reforma ked bol v koalicii.


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 9:10 | Politika - Slovensko

[quote="Spartan.Ex"]yaJohny kde žiješ? V Rakúsku? alebo v Nemecku? lebo tu žiadny dôchodok pracujúci človek o pár rokov už neuvidí a dávať na dôchodkové sporenie viac ako je nutné je totálna blbosť. Zamestnancovi to samozrejme prospieva, lebo mu zamestnávatel dá logicky viac, ako keby za neho musel platiť obrovské odvody.[/quote]

Ja chcem mat odvedene na dochodok to co realne zarobim. Ak ma zamestnavatel nuti do 2 vyplatnych pasok je idiot a ubera ma o dochodok. Zarobi na tom len podnikatel a stat a nie zamestnanec. Bohuzial robi to drviva vacsina firiem a vacsinou slovenski podnikatelia. Preto sa vyhybam slovenskym podnikatelom a robim zasadne len pre nadnarodne spolocnosti ktore nemaju problem s platenim odvodov.

Vsetci nadavame na zahranicne firmy ale bohuzial najvac oebavame stat my slovaci ako podnikatelia. Vsak spartan.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 28.11.2014 10:04 | Politika - Slovensko

yaJohny - a prečo nemá náš podnikateľ rovnaké výhody ako nadnárodné spoločnosti? Napríklad daňové prázdniny a pod.?


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 10:15 | Politika - Slovensko

GoodWill píše:
Uz som to tu rozpisoval pred par dnami... z taketo prostredia kde vacsina ludi oebe co sa da sotva vzide parlament s inymi zasadami. politici su obrazom naroda. Tvoj pohlad je hodne negativny a pri zjednodusovani aj skreslujes... Je vseobecne rozsirena naivna predstava, ze na zapade za rovnaku pracu dostavaju viac, ale nad skutocnou produktivitou sa uz vela ludi nezamysla. Nechcem ani ja generalizovat, casto skutocne za ROVNAKY vykon dostanu viac, ale nie je to pravidlo. Stale je tu generacia ludi zvyknutych na prezamestnanost socializmu, kde bolo flakanie pracovnou naplnou.
Celkom ina vec je zle nastavenie systemu odvodov a dani... skoda ze sulikovy nepresla odvodova reforma ked bol v koalicii.


Prepac, ale ked porovnam svoju pracu v Nemecku s tym, co sa deje v priemyselnych parkoch v Michalovciach, tak sa cez slzy smejem z tych ludi, co vsetko musia pre 380€ vydriet a to doslova...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37 | 37
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 28.11.2014 10:20 | Politika - Slovensko

Mozno preto ze si robi uctovnictvo do 0, zamestnava 0 ludi a ak niekoho ano tak mu dava minimalku a bokom naruku dalsie peniaze ... Kazdopadne, mame pred sebov este dlhu dobu kym sa dostaneme z toho co tu napachal komunizmus, nemozeme sa porovnavat s krajinami kde sa kapitalizmus vyvija x dekad dlhsie ..


_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 11:09 | Politika - Slovensko

haffen píše:
yaJohny - a prečo nemá náš podnikateľ rovnaké výhody ako nadnárodné spoločnosti? Napríklad daňové prázdniny a pod.?


Presne preto lebo vsetci vedia co z tej firmy ostane po dotaciach. Vytunelovana firma. Slovak podnikatel = smelinar a tunelar.
Co tak spravit anketu, koho v zamestani odrbavala firma viac, so slovenskym vlastnikom alebo zahranicnym?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 11:35 | Politika - Slovensko

don jebot píše:
//Cize ak nadavate na Fica pozrite sa do zrkadla ste taky isty.

GoodWill píše:
Uz som to tu rozpisoval pred par dnami... z taketo prostredia kde vacsina ludi oebe co sa da sotva vzide parlament s inymi zasadami. politici su obrazom naroda. Tvoj pohlad je hodne negativny a pri zjednodusovani aj skreslujes... Je vseobecne rozsirena naivna predstava, ze na zapade za rovnaku pracu dostavaju viac, ale nad skutocnou produktivitou sa uz vela ludi nezamysla. Nechcem ani ja generalizovat, casto skutocne za ROVNAKY vykon dostanu viac, ale nie je to pravidlo. Stale je tu generacia ludi zvyknutych na prezamestnanost socializmu, kde bolo flakanie pracovnou naplnou.
Celkom ina vec je zle nastavenie systemu odvodov a dani... skoda ze sulikovy nepresla odvodova reforma ked bol v koalicii.

K tomu nedá povedať nič iné len:
Cirky píše:
Ani keby každý poctivo odvádzal dane tak by sa tu nič nezlepšilo... len by šlo viac do vačku politikom...

Vy by ste akože skutočne nevyužili možnosť v súlade so zákonom možnosť znížiť si daňovú povinnosť len preto, aby ste mohli dať finančníkom a politikom viac peňazí, aby si za to po prepraní niekde na Belize mohli kúpiť ešte drahšie domy, autá, hodinky, jachty, aby si mohli na ďalší rok prenajať skybox na Slovane a neviem čo ešte všetko iné? Čo ste na hlavu padnutí?
Vstúpim do štátnej nemocnie a poviem si, sem žiadne peniaze nejdú (okrem o 1000% predraženej správy z nevýhodného verejného obstarávanie a 300% predraženého vybavenia). Vstúpim na akademickú pôdu najstaršej univerzity a vidím, že tu sa 80-tych rokov tiež nič nepohlo, ale zato Rektor má aspoň najnovší univerzitný E-klasse. O vyslovených extrémoch, ako sú vlaky alebo napríklad internáty ani nehovorím.
Prepáčte, ale musel by som byť idiot, aby som to nerobil.
A ďališe, ďalšie, ďalšie a ďalšie kazuy, ktoré sa odhalujú pomaly každý deň http://www.topky.sk/cl/100371/1441041/S ... na-Cyprus-


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 07.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 28.11.2014 11:47 | Politika - Slovensko

v momentálnej situácii Spartan s tebou súhlasím... jedna vec je poctivo odvádzať dane a mať z toho hovno a druhá vec nenechať sa okrádať... ale ako som písal drvivá väčšina Slovačiny je taká, že ani keby sme mali poctivú vládu, ktorá začne efektívne využívať dane tak aj tak by väčšina podnikateľov na SR poctivo dane nezačala odvádzať.. lebo keď neodvedie a dá zamestnancom minimálku, tak skôr si bude môcť kúpiť X6ku... to je logika väčšiny Slovenských a aj Českých podnikateľov.. preto Slovensko nemá šancu na dôstojnú budúcnosť.. to je proste Slovenská nátura... a ešte čo sa dôchodkov týka... keď si predstavím že mama robila kedysi načierno.. mala minimálnu mzdu a k tomu na ruku dostala 200 eur... ak by to mala legálne tak by mala tak o 50 eur v cistom viac namiesto 200 a to jej urobí mesačne na dôchodku koľko? 10 eur? Niesom zastánca práce načierno ale.. no treba uznať že je nehorázne


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 28.11.2014 11:51 | Politika - Slovensko

yaJohny píše:
Slovak podnikatel = smelinar a tunelar.


Nehádž nás prosím všetkých do jedného vreca. Ja by som zamestnal človeka, ktorý by si mohol zarobiť viac ako len minimálku, ale je to nereálne ak nemám veľké obraty. Takto miesto toho, aby istú robotu robil niekto miesto mňa, tak ju musím robiť ja sám, lebo pri tých katastrofálnych odvodoch to v mnohých prípadoch ani nejde a zamestnanca by som neuživil aby ma nevidel inak ako zdierača ktorý mu nedá zarobiť (aj keby som sám chcel).


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37 | 37
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 28.11.2014 11:52 | Politika - Slovensko

Potom to uc aj svoje deti a za 100rokov budeme v rovnakych srackach ako sme teraz. Ved kradnu iny mozem aj ja ...
Kamarat zacal pracovat vo svajciarsku a ma tam par slovakov, prve co bolo mu radili ako odrb**vat system ...


_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 11:59 | Politika - Slovensko

Kto tu akože kradne?
Kradnúť a nenechať sa okradnúť sú dve diametrálne odlišné veci.

A čo sa týka ponikatelov na Slovensku, je naivné myslieť si, že to robia iba Slovenskí podnikatelia, to je asi ešte pozostatok triedneho boja zo socializmu. Už v definícii podnikania je písané, že podnikanie je činnosť vykonávaná s cieľom dosiahnuť zisk. Podnikateľ nie je (nemusí byť) charita ani filantrop a k luďom sa správa podla toho, ako sú pre neho cenní. Ak je v oblasti zástup ludí bez práce a bežného robotníka môže nahradiť behom pár hodín, nedá sa čakať, že si ho bude vážiť ako vhrcholového manažéra a správať sa tak k nemu. To platí ako na Slovensku, tak aj v Rakúsku, Nemecku a najviac v USA.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - Slovensko

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 28.11.2014 12:06 | Politika - Slovensko

Ano, su to diametralne odlisne veci, ale na slovensku casto zamienane.

Odpoved na predchadzajucu otazku: Urcite by som vyuzil legalnu moznost znizit si danove, tak ako ju vyuzivam aj dnes. Moje odpisy su nielen legalne, ale aj logicke a moralne v poriadku. Obstoja v kazdej kontrole. Prenajom vlastneho bytu firme kde som jediny zamestnanec je... minimalne sporne. Bolo by vecou dokazovania ci je priestor skutocne vyuzivany na podnikanie v takej miere, aby bol prenajom obhajitelny... ale to je aj tak len tak "hrame sa na to ze mi nevedia dokazat opak", ze ano. Ale nechcem sa tu hadat a na niekoho utocit. Kazdy si musi tieto veci vyriesit sam so sebou... a potom niest pripadne nasledky.


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 12:15 | Politika - Slovensko

Tieto operácie so znižovaním základu dane sú tzv. pololegálne aktivity, čo znamená, že v súlade so zákonom nie sú posutpnosti akými sa takéto aktivity robia právne postihnutelné. My máme daňovú kontorlu v poslednom čase raz za dva roky a vždy sme mali všetko preukázatelné a všetky doklady aj účtovná závierka boli vždy v poriadku.
Čo sa týka toho "vyriešiť si to sám so sebou" vzhladom na okolnosti nemám problém pozrieť sa ráno do zrkadla a žiť s tým, že som tomuto štátu odviedol len tolko, kolko som v súlade so zákonom musel a kauzy, ktoré sa odhalujú v podstate každý deň ma v tom len utvrdzujú.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 15:25 | Politika - Slovensko

Ako tu už bolo písané politici sú obrazom národa.Ľudia si volia zlodej a tak im treba.Oje*ava kazdy kazdeho skoro vsade vo svete.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 17:10 | Politika - Slovensko

Tak dnes to vyzerá len na dve nové kauzy:
http://www.topky.sk/cl/100371/1441041/S ... na-Cyprus-
http://www.topky.sk/cl/100371/1441209/S ... tisic-eur-


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479 | 479
Bydlisko: Považská By...
NapísalOffline : 28.11.2014 17:17 | Politika - Slovensko

Hajzel za peniaze ludi hentake auto, tam mu dat dizlovu oktaviu a ked chce lepsie nech si nan zarobi. Aj s tou oktavkou by na tom bol lepsie ako minimalne 70% slovenska.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 17:27 | Politika - Slovensko

Presne, ministrom maximálne SuperB 2.0 TDI (ani to si nazalúžia), nižím papalášom Octaviu 1.6 TDI. Štát je zadĺžený, hospodárske výsledky sú katastrofálne a nie je dôvod aby politici jazdili na drahších ako priemerných autách. Hlavne si pamätám ako pred časom ten zmrd kažimír hovoril ako idú zase kupovať neviem aké Mercedesy s tým "predsta sa nechceme hanbiť"... až som si musel dať nitroglycerín pod jazyk.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 28.11.2014 17:50 | Politika - Slovensko

Hlavne ,že natú 135 miliónovú kauzu upozorňoval Martin Daňo na začiatku novembra ale nikoho to nezaujímalo . . .


 [ Príspevkov: 3460 ] 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 116


Politika - Slovensko



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Politika Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 214, 215, 216 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

6457

110012

06.04.2014 11:37

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Politika - svet (zahranicie)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 89, 90, 91 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2715

49065

14.02.2023 15:43

tatko Tom

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

919

01.04.2022 21:33

Semp

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1132

23.12.2005 18:37

p55p

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slovensko ??

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3

895

11.07.2009 14:13

olsojin

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slovensko-Spanielsko

v Šport a pohyb

4

615

10.10.2014 20:06

jaro114

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

adobe slovensko

v Grafické programy

1

579

21.04.2012 15:09

89Aquarius

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slovensko.sk

v Služby a webstránky

3

1204

23.05.2017 13:22

tairikuokami

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3675

30.06.2015 21:25

Arcetazz

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Slovensko-madarske vztahy

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

173

10550

12.09.2009 15:44

elsofi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slovnik (Slovensko-Poľský)

v Ostatné programy

0

608

08.09.2012 20:22

Marko125

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

SLOVENSKO-ROMSKY slovnik

v Krčma

18

80623

12.07.2011 22:26

Millfox

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

slovensko anglicky text

v Webdesign

21

3371

11.11.2009 12:35

pedro91

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Slovensko ma talent

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

111

8241

11.02.2009 23:14

giuseppe

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Playstation Store Slovensko

v Herné konzoly

17

1173

02.12.2014 9:00

crash2403

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Xiaomi m1 a Slovensko

v Smartfóny a tablety

4

1123

14.08.2012 18:25

werwest



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF