[ Príspevkov: 1794 ] 1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 60
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
NapísalOffline : 22.09.2011 20:02 | Kam na vysku? I

Da sa na internete niekde najst, co a ako sa uci? STU BA, Fakulta informatiky a informačných technológií, studijny program informatika.

popripadne ak tam niekto chodi, tak by mohol napisat :) dik

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

nasiel som len vseobecny popis, teda ze co sa naucim... ale to mi nic nepovedalo, chcel by som konkretnejsie.


_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 22.09.2011 20:14 | Kam na vysku? I

Nechces ist do CR? Neporovnatelne vyssia kvalita vsetkeho. Brno nemas ovela dalej ako Bratislavu.
Ale inak http://www.fiit.stuba.sk/docs//Studium/SP2011-12.pdf od strany 20 mas odporucany studijny plan. Skus si tam na ich stranke poklikat, mozno najdes aj sylaby jednotlivych tych predmetov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
NapísalOffline : 22.09.2011 21:01 | Kam na vysku? I

no hej rozmyslal som, ale ked mam pravdu povedat, mne skola moc nehovori, radsej by som chcel ist robit. byt na kvaltinejsej skole je sice lakave, ale bude tam aj vacsia makacka = nic pre mna. ja sa na skolu nedokazem sustredit, od cca 5. triedy zakladnej som sa doma do skoly nepripravoval (okrem projektov, elaboratov a podobne). znamky mam sice dobre (priemer pod 2), ale ako vravim, ucit sa nie je pre mna. musi mi stacit to, co pocujem na hodine. doma sa na to neviem sustredit, pred velkou pisomkou si poviem, ze sa to idem naucit a jak rychlo zosit otvorim, tak rychlo ho aj zavrem. na strednej som v ruke otvorenu knihu este nedrzal, ako ich na konci roka domov prinesiem, ulozim do policky, tak ich z tade na druhy konciec roka vyberam, aby som ich vratil.

otvorene vraim, ze som proste lajdak, ktory nejaku kvalitnu skolu nezvadlne. asi mi bude muset stacit STU :D nieco sa snat ucit donutim, ale aby som nad knihami sedel cele hodiny, to sa nestane.

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

btw, dik za link, idem si to pozriet

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

venovat by som sa vedel veciam, ktore ma bavia. napriklad to programovanie.. siel som na elektrotechnicku naivne si mysliac, ze sa tam budeme venovat takymto veciam. no namiesto toho sama elektronika, po ktorej ma je suma-fuk, absolutne ma to nezaujima. akurat telekomunikacie, kde sme sa ucili o GSM, DSL, optike a podobne srandy ma kus zaujalo, inak za cely cas nic


_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 22.09.2011 21:14 | Kam na vysku? I

No s knihami nebudes mat an FIIT problem. Z toho co si napisal mas pristup podobny ako som mal ja ale ja som bol na gymnaziu a priemer pod 1,5. Prisiel som an FIIT ze ked sa budem trochu doma ucit malo by to stacit ale je to velky omyl. Nejde ani tak o nejake memorovanie a podobne veci ale mas tam 5-6 predmetov z kazdeho dostanes 2-4 zadania za semester + semestralne testy a ked si za to nesadnes a nevenujes sa tomu nemas sancu ak nepatris medzi top 5% ludi ktori to vedia nejak od prirody :D


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
NapísalOffline : 22.09.2011 21:20 | Kam na vysku? I

no tak je rozdiel vypracovat zadanie a naucit sa pol zosita pouciek. skorej to "biflenie" mi vadi. mal som ucitela (vlastne je to raiditel), ktoremu sa nepacilo, ked ziak nieco povedal vlastnymi slovami tak, ako to pochopil... on potreboval, aby si odrecitoval poucku od slova do slova, to ma islo roztrhat :) je mi jasne, ze na vyske to nebude take ako na strednej, ze tasku zo skoly do kuta a pohodicka. a niekde uz ist musim, tak preto si nevyberiem nejaku skolu napriklad v Brne. tam je urcite viac makacky ako na STU


_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 14.07.09
Prihlásený: 07.09.23
Príspevky: 2130
Témy: 61 | 61
Bydlisko: Šaľa
NapísalOffline : 22.09.2011 22:38 | Kam na vysku? I

chod na EUBA, tam to mas najistejsie :-)


_________________
pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže
nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 09.04.11
Prihlásený: 11.01.14
Príspevky: 257
Témy: 26 | 26
Bydlisko: Kesa
NapísalOffline : 22.09.2011 22:39 | Kam na vysku? I

Keď chceš IT , tak môžeš ísť aj na STU FEI. Tam máš odbor aplikovanú informatiku.


_________________
NB - HP Pavilion DV7 3190 -- Windows® 7 Home Premium 64-bit -- Intel® Core™ i7-720QM 1,6 GHz az 2,8 Ghz Turbo Boost, 6 MB pamäte cache úrovne 2 -- 4 GB DDR3 -- disk 640 GB SATA 5400 ot/min -- rozlíšenie 1600 x 900 -- NVIDIA® GeForce® GT 230M -- 2 815 MB grafickej pamäte s vyhradenou pamäťou 1 GB DDR3 -- pripojenie 802.11 a/b/g/n
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233 | 233
Bydlisko: Nové Zámky
NapísalOffline : 23.09.2011 1:11 | Kam na vysku? I

Ked mas rad programovanie, chod na FIT VUT..
Obcas sme radi, ked sa treba par viet naucit naspamat a konecne netreba programovat :D:D
(v podstate tu v obdobi projektov programujes neustale :) Mna to velmi bavi a paci sa mi to..)


_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 23.09.2011 8:45 | Kam na vysku? I

Na FIT VUT nema najmensiu sancu stihat robotu popri skole.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233 | 233
Bydlisko: Nové Zámky
NapísalOffline : 23.09.2011 14:54 | Kam na vysku? I

full time nie.. ale mnohy spoluziaci robia popri skole..


_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96 | 96
Bydlisko: Bratislava,...
NapísalOffline : 24.09.2011 22:39 | Kam na vysku? I

je tu niekto kto vie objektívne porovnať štúdium na FMFI UK (matfyz) a FIIT STU, v odboroch informatika? zatiaľ som na obidve školy počul také zmiešané hodnotenia (matfyz jedni chvália, druhí vravia že je to mega ťažká škola, na fiit zase dosť veľa ľudí chce ísť, takže predpokladám, že je to dobrá škola, ale zas od tých, čo tam už sú počúvam sťažnosti na profesorov), momentálne som viac naklonený k matfyzu, kvôli tomu že poznám ľudí, ktorí tam sú alebo idú spolu so mnou..

a ešte by som sa chcel opýtať, či vie niekto objektívne zhodnotiť štúdium v brne, prahe a bratislave po finančnej stránke.. pochádzam z dosť chudobnej rodiny (resp. mám iba mamu, ktorá zarába toľko, že nám ledva stačí (niekedy ani to) na mesačné náklady, no dosť na to, že na gympli štipko poberať nemôžem), a chcel by som vedieť ako je na tom cena za štúdium, možnosť získania internátu, ceny potravín a základných vecí, možnosti získania štipendia v týchto 3 mestách, možnosti zohnania brigády v IT smere atď..


_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55 | 55
Bydlisko: Brezno
NapísalOffline : 25.09.2011 3:18 | Kam na vysku? I

chod do prahy a mas po probleme, ide o to ako daleko to mas od bydliska atd. ale ceny potravin su priblizne asi rovnake a ak mas problem s peniazmi tak budes robit hoc aku brigadu a nie vyberat si IT smer, jedine ze by si v tom bol dobry tak potom aj dobre zarobis :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 22.11.08
Prihlásený: 12.05.24
Príspevky: 286
Témy: 53 | 53
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 28.09.2011 22:44 | Kam na vysku? I

Zdravim, kedze mam uz od malicka problem s anglictinou preto by ma zaujimalo ako to je na VS. Ci je tam moznost volby si vybrat medzi urovnou zaciatocnik/pokrocili, nejake hodiny v Aj, skusky, ci je povinna atd ..
Dik


_________________
Pc: CPU: i5-4460; RAM: 8GB; Disk: 2x MX200 250GB; Zdroj: EVGA 500B; ZD: ASRock Fatal1ty B85 Killer; GPU: SAPPHIRE R9 380; Case: Corsair 200R
Sluchatka: Sennheiser HD599SE
Zvuk. karta: FiiO E10K
Mob: Google Pixel 4a 5G
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 13.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Slovenský G...
NapísalOffline : 29.09.2011 8:03 | Kam na vysku? I

ja napríklad anglinu ani žiaden cudzí jazyk nemám a vo vyšších ročníkoch bude len ako voliteľný predmet... avšak pre moje dobro si ho určite dám :) (TUKE hutnícka fakulta) ale ak budem chcieť Ing. tak tam už anglina je v pokročilej obtiažnosti...


_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35 | 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
NapísalOffline : 29.09.2011 8:40 | Kam na vysku? I

nBXXL píše:
je tu niekto kto vie objektívne porovnať štúdium na FMFI UK (matfyz) a FIIT STU, v odboroch informatika?
IMHO objektívne porovnanie neexistuje. :-)

Stručne: Matfyz - osobnejší prístup (hlavne na neaplikovanej inf), viac teórie; FIIT - o rok-dva nová budova (akurát vo výstavbe).


_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 29.09.2011 9:46 | Kam na vysku? I

Ta nova budova mala byt uz dokoncena tento rok len je tam nejaky problem s peniazmi takze sa to natahuje.

Co sa tyka anglictini na FIIT tak pocas uvodneho tyzdna pred 1. semestrom dostanes test, podla ktorého ta zaradia do skupiny A,B,C alebo D. Skupiny A a B su slabsie a tam sa studuje anglictina viac semestrov pokym sa pristupi ku skuske. Skupiny C a D maju skusku z Aj hned prvy semester.
Celkovo ta anglictina tam nestoji za vela v skupinách je asi 20studentov naraz a je to raz do tyzdna po 2h. Je to o dost nizsi lvl ako maturita z anglictiny taky oddychovy predmet skor


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35 | 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
NapísalOffline : 29.09.2011 14:11 | Kam na vysku? I

Este take linky k informatike na Matfyze: http://www.studujme-informatiku.org/d/ plus studentske info o fakulte (predmety, ucitelia...) http://wiki.matfyz.sk/Hlavn%C3%A1_str%C3%A1nka a nejake (nielen) studentske blogy: http://blog.matfyz.sk/

Aktualne sa u nas uz rozbehol Studentsky vyvojovy tim, kde studenti robia aplikacie pre skolu, napr. Studentsku anketu, webaplikaciu na Rozvrh hodin alebo frontend pre AIS.

Postupne sa rekonstruuje aj budova, asi aby nebol az taky rozdiel medzi Matfyzom a novou FIITkou :lol:

Je tu viacero skvelych ucitelov:
B. Rovan - "otec zakladatel", Turingove stroje, teoreticka informatika;
D. Olejar - nauci vas ratat aj tie najdrsnejsie informaticko-matematicke ulohy (KOMBinAToricka analyza);
"MisoF" Forisek - hlavne na algoritmicke ulohy;
B. Brejova + T. Vinar v bioinformatickom labe (na spodku stranky video o bioinformatike na matfyze);
M. Stanek - kryptologia;
M. Skoviera - teoria grafov;
R. Kralovic - distribuovane a paralelne algoritmy...
Z. Kubacek - legendarne podanie derivacii a integralov
A. Blaho, M. Winczer - naucia vas programovat aj ked ste predtym nevedeli


_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96 | 96
Bydlisko: Bratislava,...
NapísalOffline : 29.09.2011 21:41 | Kam na vysku? I

mno vidím to tak, že idem na matfyz :) ten rating ARRA ma presvedčil a predsalen už aj na gympli čím menej žiakov v triede tým lepšie, keď hovoríš že na matfyze je osobnejší prístup tak to bude pre mňa asi lepšie..

p360t ty študuješ na matfyze že?

chcel by som sa ešte opýtať.. chcel by som ísť na teoretickú (čistú) informatiku (hlavne kvôli tomu, aby som sa naučil viac o tom, ako informačné systémy fungujú na principiálnej úrovni) a zaujíma ma, či po vyštudovaní budem mať dostatok skúseností vhodných do praxe (keďže na prax je viac orientovaná aplikovaná informa), ale keď čítam že menej ako 0,6% ostane nezamestnaných tak asi hej, že? :D


_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 29.09.2011 21:47 | Kam na vysku? I

FAKULTA RIADENIA A INFORMATIKY
ŽILINSKEJ UNIVERZITY V ŽILINE

na strankach som nasiel toto :

Kód:
Podmienky prijatia na bakalárske štúdium:
Bez prijímacích skúšok
a) Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí boli počas stredoškolského štúdia úspešnými riešiteľmi
matematickej (MO), fyzikálnej (FO) olympiády alebo olympiády v informatike (IO) v oblastnom
(regionálnom), v republikovom, resp. vyššom kole za predpokladu, že zmaturovali z predmetu
„matematika“.
b) Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí sa počas štúdia zúčastnili národného kola CISCO sieťových
akadémií a v kategóriách UNI, resp. PT sa umiestnili medzi prvými piatimi súťažiacimi.
c) Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí v aktuálnom školskom roku absolvovali externú časť
maturity z matematiky a dosiahli percentil aspoň 60, resp. v predchádzajúcich školských rokoch
absolvovali externú časť z matematiky forma A s percentilom aspoň 60 .
d) Absolventi všetkých stredných škôl, ktorí v aktuálnom školskom roku absolvovali testy SCIO
z matematiky, resp. všeobecných študijných predpokladov a dosiahli percentil aspoň 60.*
(* po schválení akademickým senátom FRI)
Prijímacie skúšky
Ostatní absolventi stredných škôl sú prijímaní na základe výsledku prijímacích skúšok v poradí podľa
celkového dosiahnutého počtu bodov až do naplnenia kapacitných možností fakulty. Na prijímacích
skúškach sa formou testu overujú nielen znalosti v rozsahu gymnaziálneho učiva z matematiky ale
i schopnosti všeobecného logického myslenia.


pokial teda tam chcem ist bez primacok staci mi mat maturitu z matiky ci musim splnat aj tie dalsie 3 body ??
diki


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 30.09.2011 8:41 | Kam na vysku? I

Staci ti splnat len jeden z uvedenych bodov. Odporucam si ale pozriet nieco o tych SCIO testoch, mas poistku pre pripad, ze ti nevyjdu maturity a s nimi ta pustia bez prijimaciek na kvalitnejsie skoly.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35 | 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
NapísalOffline : 30.09.2011 9:25 | Kam na vysku? I

nBXXL píše:
p360t ty študuješ na matfyze že?
Áno, čistú inf, tento rok by som mal končiť.
nBXXL píše:
či po vyštudovaní budem mať dostatok skúseností vhodných do praxe?
Toto už záleží čiste od teba. Náš študijný program je totiž dosť flexibilný a veľkú časť si vieš vybrať sám (mám pocit, že na FIIT je to okolo 1-2 predmety za semester, u nás môžeš mať semestre, kde máš len 1 povinný resp. povinne voliteľný predmet a zvyšok je úplne na tebe).

Mám spolužiakov, ktorí sa vybrali teoretickou cestou a plánujú ísť ďalej na doktorandské štúdium a sú aj takí, čo už niekoľko rokov popri škole robia vo firme informatickú robotu (samozrejme, ako nováčikovia to nie je nič superťažké, ale lepšie ako servírovať hamburgery).

Ja osobne som si nabalil aj teoretické a matematické predmety (formálne jazyky 2, kombat 1 + 2...) ale aj aplikované (umelá inteligencia, neurónové siete, strojové učenie, bioinformatika).

A zopár žiarivých príkladov z praxe: minulý rok tu skončil chalan, ktorý bol na stáži v Googli a keby nešiel na doktorandské, tak by ho asi chceli; pred dvomi rokmi skončil iný a zamestnal sa vo Facebooku v USA, asi ani netreba hovoriť, koľko je matfyzákov v ESETe...

Základom je nezvoliť si úplne najľahšiu cestu (lebo dajú sa ako výberové predmety dať nejaké humanitné, alebo viacero jednoduchých kurzov), ale dať v každom semestri aj niečo ťažšie, aby si potom na konci mohol povedať, že vieš aj niečo viac ako len kódiť/programovať. Prvý rok ti možno veľa matiky bude liezť na nervy, možno aj druhý, ale ďalej to už bude viac a viac na tebe, čo si zvolíš a čo nie.


_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 30.09.2011 15:09 | Kam na vysku? I

Ďuri píše:
Staci ti splnat len jeden z uvedenych bodov. Odporucam si ale pozriet nieco o tych SCIO testoch, mas poistku pre pripad, ze ti nevyjdu maturity a s nimi ta pustia bez prijimaciek na kvalitnejsie skoly.


diki za odpoved
ako to myslis to "kvalitnejsie skoly" ?? ZU je nekvalitna? k tym scio skusam som nasiel jedine
Kód:
 http://www.scio.cz/

je to ono ?? plati sa tam nieco ??

to je tam len 10 uloh :rolleyes:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 30.09.2011 19:09 | Kam na vysku? I

p4tooo píše:
ako to myslis to "kvalitnejsie skoly" ?? ZU je nekvalitna?
Mozno mame trochu ine naroky na kvalitu, ale myslim si, ze co sa tyka informatiky, na Slovensku nie je, v porovnani so zahranicim, kvalitna skola. Ale zasa si treba zvazit, kolko som ochotny sa tej skole venovat a ci na to mam. Ak prechadzas na strednej s trojkami z matiky, dalej ako do tej Ziliny velmi nepozeraj.

p4tooo píše:
k tym scio skusam som nasiel jedine http://www.scio.cz/
je to ono ?? plati sa tam nieco ??
Ano, je to ono. Ja som to robil minuly rok a platil som nejakych 17 eur - to bolo uplne minimum, bez pripravnych testov a kadejakych sasovin.

p4tooo píše:
to je tam len 10 uloh :rolleyes:
To si ako zasa cital, preboha. Kazdy test ma iny pocet otazok, tie z matematiky maju 30, je to tam napisane.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 30.09.2011 20:04 | Kam na vysku? I

ja som si dal len ten vzorovi ... tam ich bolo 10 , tak z matiky som mal 1 ale urcite nieje znamka ako znamka (urcite neviem matiku na 1) ... a co konkretnejsie myslis kvalitou ??/ vybavenie skoly alebo ucitelia niesu nieaky experty ?? inak neviem ci by som to zvladol v zahranici ci uz ucivo alebo po financnej stranke ... nak studujem na slovensku tak viem ze skolstvo a nie len skolstvo je %&$#

a ta maturita z matiky tam na konci boli po minule roky vzorce na konci to normalne mozem pouzivat ?? prehlad vztahou


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.10.09
Prihlásený: 01.04.12
Príspevky: 15
Témy: 4 | 4
NapísalOffline : 01.10.2011 17:19 | Kam na vysku? I

zdar chcel by som ist studovat na vs a jedibne co ma velmi zaujima je praca z pc myslite si clovek ako ja ktory ma v tejto oblasti slabe skusenosti by sa mohol dostat na taku vs a nevyletiet odtial za par tyzdnov ? ci by sa to dalo zvladat ?
popripadne ktore skoly su na sllovensku dobre ohlahne pc programovania apod proste co sa tyka pc ma bavy fakt vsetko aj tvorba stranok kodovanie apod pravdaze mam zo vsetkym skusenosti netreúem do vetra ze ma to bavy ale mam stym iba minimalne skusenosti preto sa pytam ci by sa to dalo zvladat dakujem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 01.10.2011 19:14 | Kam na vysku? I

Skusal si si precitat aspon zopar prispevkov v tejto teme?
Neda sa povedat, ci vyletis alebo nie. Su skoly, kde dostanes diplom prakticky za nic (ale zasa ak chces ist studovat kvoli tomu, aby ti to aj nieco dalo, tak neviem neviem), a su samozrejme aj skoly, odkial vyletis velmi lahko, ak sa tomu systematicky nevenujes, bez ohladu na to, kolko vela toho uz vies a ake mas skusenosti.
Ze nevies programovat, vobec nevadi, akurat samozrejme plati, ze vela veci, ktore ovladas, vies vyuzit, napr. ak hovorime o tom programovani, tak vela jazykov ma nejake tie spolocne crty, takze ak vies jeden-dva, lahsie sa ucis potom nieco ine. Skor tam zalezi na inych veciach, hlavne nemozes byt uplne vytrety z matematiky; co sa tyka toho programovania, dolezitejsie je byt schopny algoritmicky mysliet ako vediet nejaky konkretny jazyk.
Ale FYI, studium IT nie je o tom, ze ta naucia programovat. Kodit sa mozes naucit sam doma :)


p4tooo píše:
a ta maturita z matiky tam na konci boli po minule roky vzorce na konci to normalne mozem pouzivat ?? prehlad vztahou
Mozes, ale ak si myslis, ze ti to nejak velmi pomoze, tak ta musim sklamat.

Posledni dvaja ^ zlepsite preboha pravopis, neda sa to citat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.10.09
Prihlásený: 01.04.12
Príspevky: 15
Témy: 4 | 4
NapísalOffline : 01.10.2011 19:23 | Kam na vysku? I

nj ucit sa programovat nieje len tak alebo kodovat stranky nikdy neviem kde zacat a krok za krokom pokracovat ... a ocom to je vsetkom otom ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 01.10.2011 19:47 | Kam na vysku? I

No je to asi o tom ze ked skoncis nejaku slusnu IT skolu tak pojdes robit skutocne toho programatora pripadne ak si uz daco odrobil aj pocas skoly tak uz ani to nie a budes robit navrhy softevrov a analyzy a rozkazovat programatorom pod tebou co maju robit.

Programatora dnes robi hockto so strednou skolou niekedy dokonca aj z gymnazi a podobne na to nepotrebujes nutne vysoku skolu.


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 01.10.2011 20:10 | Kam na vysku? I

Preco by to nebolo len tak? Mas milion sposobov, ako sa naucit programovat, daju sa zaplatit nejake kurzy, da sa nakupit spusta knih, ktore su obvykle dobre strukturovane, takze nejake to "neviem, kde zacat" je blba vyhovorka. Vysoka skola je z velkej casti o samostudiu, ak mas problem s tym, ze sa nieco nedokazes naucit, lebo zrazu tu nie je ziadna pani ucitelka a nedostanes presne naservirovane a stokrat vysvetlene, co mas vediet, tak vela stastia.
Ja som teraz v prvaku na FI.MUNI (Brno), je tu nejaka matika, potom matika, okrem toho este matika. Plus samozrejme teoreticke predmety. Ono jasne, s kodenim som sa stretol, mame Haskell (ktory je zasa len na to, aby nas naucili mysliet), plus samozrejme nejaka ta postupnost C -> C++ -> C#/.NET tu je, ale znova, to iste sa dokazes naucit doma. Tak ako pise MTK, aby si programoval, nepotrebujes vysku. Ja napriklad studujem, aby som programovat nemusel :-) samozrejme trochu inak zamerane skoly sa venuju aj hardveru a podobne, na vela skolach sa stretnes s assemblermi a tak.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233 | 233
Bydlisko: Nové Zámky
NapísalOffline : 01.10.2011 20:33 | Kam na vysku? I

som na FIT VUT v Brne, je to samostudium.. Ale povedal by som, ze sa to neda porovnat s ucenim sa z knih/internetu..
Mas projekt, spravis ho (v podstate za pomoci samostudia) ale je rozdiel, ci si to robis pre seba, alebo ti to skontroluje niekto, kto sa v tom vyzna a povie ti, co je blbo riesene, prejde ti to testami, o ktorych sa ti nenasnivalo, atd atd..
A to je sakra rozdiel :)


_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
 [ Príspevkov: 1794 ] 1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 60


Kam na vysku? I



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kam na vysku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

121

7465

31.03.2019 23:10

LeaR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

6

525

26.08.2010 11:18

Cirky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

NTB na vysku

v Notebooky a netbooky

18

1555

07.09.2007 17:43

Darius

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

3

861

01.08.2011 10:35

jaaaaaaa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

11

634

22.07.2013 21:14

Setton

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Akú máte výšku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Krčma

298

16490

27.05.2012 23:22

El_Silver

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na vysku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

39

1557

03.09.2019 17:39

SamerLp

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notbuk na vysku

v Notebooky a netbooky

17

691

09.09.2013 19:49

Plechac123

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

3

511

17.06.2016 16:58

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

4

611

26.05.2016 12:10

nescafe

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

2

402

01.12.2020 14:38

Lukáš1319

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ntb na vysku

v Notebooky a netbooky

11

600

17.07.2019 23:18

pepkopav

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

aky nb na vysku

v Notebooky a netbooky

9

369

13.07.2010 21:21

beginner

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ako zistiť výšku prvku

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

489

02.08.2011 7:15

camo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ktorý ntb na výšku ??

v Notebooky a netbooky

7

453

24.07.2010 1:09

gabu

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Noťas na výšku/hranie

v Notebooky a netbooky

5

617

08.08.2011 17:46

majo145



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF