[ Príspevkov: 1794 ] 1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 60
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84 | 84
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 13.11.2011 13:49 | Kam na vysku? I

Ak sa môžem spýtať, aké sú rozdieli medzi študijnými programami "Informatika" a "Počítačové a komunikačné systémy a siete"?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 13.11.2011 13:50 | Kam na vysku? I

PKSS je viacej hardverove.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84 | 84
Bydlisko: Trnava
NapísalOffline : 13.11.2011 13:54 | Kam na vysku? I

Ok, vďaka.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 10.11.11
Prihlásený: 14.11.11
Príspevky: 10
Témy: 1 | 1
Bydlisko: Nove Zamky
NapísalOffline : 14.11.2011 18:02 | Kam na vysku? I

caute chlapci, este jedna otazka - my ideme na FIIT-ku z nasej skoly aspon 8 ludi... a niektori by sme radi bolu spolu na intraku... neviete nieco o tom ako sa prideluju izby alebo jak to tam funguje? da sa povybavovat hocico? dikes :P


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 14.11.2011 20:19 | Kam na vysku? I

poradte nejaku dobru VS na druhy stupen (Mgr/Ing), zameranie na Informatiku, moze byt aj nieco v zmysle Hospodarska informatika, nutne v Ceskej Republike, najlepsie Praha alebo Brno ...momentalne chodim na prvy stupen na Hospodarsku informatiku na EUBA


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 15.11.2011 10:21 | Kam na vysku? I

MFF.CUNI alebo FI.MUNI sa ti nepacia?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 16.11.2011 23:10 | Kam na vysku? I

nevravim ze nepacia :) ..len absolutne nemam prehlad a nenasiel som v CZ nic take ako je portalvs.sk ....diky za tipy, idem si to checknut :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.11
Prihlásený: 13.12.11
Príspevky: 3
Témy: 0 | 0
NapísalOffline : 29.11.2011 21:25 | Kam na vysku? I

Tak ahoj mám 14 rokov,chcem pracovať ako programátor alebo grafik.a chcem sa vás opýtať na nejaké otázky aby som si to nepokašlal.
Takže - rozhodujem sa medzi dvomi strednými školami -
1. Stredná Súkromná škola podnikania - odbor informačné systémy a služby -
žiadna chémia,fyzika, len 2 hodiny matematiky za týždeň ale zase dosť cudzích jazykov a PC jazyky,webhosting,grafika a všetko s programovaním,veľa volného času takže by som mohol dobehnúť matematiku čo sa učí na gympli.

2. Gympel -
3x chémia a fyzika týždenne , 5x matematika ale zase z programovania a ostatného prd.
skoro žiadny voľný čas na to aby som sa učil PC jazyky ...

Takže moja prvá otázka znie:
na ktorú školu sa oplatí ísť viac keď chcem byť programátor respektívne grafik?

Ďalej neviem ako mám začať.takže začnem otázkou 2.
Na vysokú(ja viem ,predbieham udalosti) sa rozhodujem medzi :FIIT STU,FIT VUT
ale bral by som aj takú MatFyz alebo FI MU.
takže otázka je ktorá je najlepšia ?Myslím ochotou profesorov(ako tak čítam tak na FIIT STU nie je),učením,volným časom(počítam s tým že toho moc nebude) atd...

ďalšia otázka je ,že keď by som išiel na SSOŠP a potom na vysokú kde sa učí aj Fyzika(možno Chémia),či budem mať problémy s učením fyziky keď som ju nemal na Strednej?
Lebo viem že na FIIT STU aj FIT VUT sa tuším učí aj fyzika.

Chcel som sa toho opýtať viac ale akosi my to vypadlo keď som písal ,doplním neskor keď si spomeniem.

Priemer známok mám okolo 1.3-1.4


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 29.11.2011 22:41 | Kam na vysku? I

Ked mas zaujem ist na FIIT.STU/FIT.VUT, tak ti bude na prd gympel a duplom aj ta obchodna. Na tychto skolach sa riesi dost hlavne elektronika a podobne veci, a ja ako absolvent gymnazia (a akoze matematicko-fyzikalnej triedy) ti mozem povedat, ze napriek tomu, ze som z fyziky aj maturoval, neviem o tychto veciach nic. Nepopieram, ze sa to da dohnat pocas VS, vela gymnazistov na tie skoly ide a aj ich dokonci, ale budes to mat hlavne prvy rok tazsie.
Na tu obchodnu by som na tvojom mieste vobec nemyslel, ta matika tam bude prabiedna, z kazdej VS kvoli matike vyletis po prvom semestri. Vo volnom case nemas sancu dobrat si tu matiku, lebo to ti v prvom rade musi niekto vysvetlit. Zase si nemysli, tie gymnazia absolutne nie su take narocne skoly (vlastne uprimne - su to flakarny), a ked sa chces venovat svojim veciam, mozes na nezaujimave veci kaslat uplne, na nejake stvorky prejdes vzdy a budes mat volny cas aj dobru matiku.
Ak si chces vyberat iba z tychto dvoch moznosti, chod na gympel. Aj tak sa na tej obchodnej nenaucis programovat tak dobre, aby si sa tomu nemusel venovat aj vo volnom case. A dalsia vec, este neskor svoje rozhodnutie urcite prehodnotis, lebo malo ludi ide na VS kvoli tomu, aby mohlo cely zivot programovat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.11
Prihlásený: 13.12.11
Príspevky: 3
Témy: 0 | 0
NapísalOffline : 30.11.2011 14:38 | Kam na vysku? I

za 1 . Nie je to Obchodná akadémia, je to Stredná súkromná škola.

a môžem ísť na programovaciu školu keď o tom viem veľké :shit: ?

a tak my prosím poraď nejakú strednú školu programovania na Záhorí.



A neodpovedal si my na tretiu otázku tak prosím ked by si sa aj k nej vyjadril


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 01.12.2011 13:32 | Kam na vysku? I

niektoré gymnáziá majú informatickú alebo matematickú triedu. viem o jednej takej triede v BB a ZV. majú tam 4 roky programovanie, teda informatiku samozrejme. majú tiež zvýšené počty matematiky a fyziky. a menej TV a biologie. tieto triedy sú pre výberových žiakov a robia sa do nich prijímacie skúšky z matematiky tuším a je to dosť tvrdé. blbci sa tam nedostanú. prímačky pozostávajú zo zaujímavých matematických príkladov, ak si bol niekedy na pytagoriáde alebo podobnej chujovine tak vieš. pozisťuj si či nemáš niečo také v tvojom okolí, ja ti to zisťovať nebudem. použi google. ;)

programovať sa dá naučiť aj popri normálnom gymply, najlepšie sa uč v C procedurálne programovať. a ak ti to veľmi dobre pôjde pridaj objektové, napr. PHP, JAVA.

ochota profesorov a cvičiacich na vysokých školách je nulová a ak sa programovať nenaučíš SÁM tak ťa to nikto nikdy nenaučí, to ti garantujem.

ešte môžeš ísť na SPšE. nevýhoda takej školy - žiadne baby (pre mňa to bola veľká nevýhoda tak som šiel na gymko a sám sa naučil programovať :D )... výhoda - budeš dačo prakticé vedieť.
ak ešte dačo chceš vedieť tak sa pýtaj.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147 | 147
Bydlisko: Žilina / Os...
NapísalOffline : 02.12.2011 20:26 | Kam na vysku? I

Nevýhoda SPŠ a prevažne zameraných škôl na informatiku atď. je podľa mňa málo hodín matematiky, v tomto má gympel asi najväčšiu výhodu, a teraz si myslíš, že chceš byť programátorom atď. lenže neskôr zistíš, že to nieje len o programovaní, a s učivom, ktoré je na celkom nízkej úrovni sa popri nejakom učení naučíš len úplne základy, čo by ti teda v konečnom dôsledku lepšie padol gympel s viac. hodinami MAT, nejaké základy informatiky aspoň ako to funguje a si v obraze :) Sám píšeš, že priemer znákom 1,3 - 1,4 :D Tak nejaká ZŠ, kde sa učíš zemepis a podobne kraviny, kto sa do toho pozrie a nemá jednotky tak musí byť fakt blbý aby tam také známky nemal, žiadna SŠ nieje bohužiaľ zamerná počtom hodín a plánom učiva na konkrétny smer ako napr. programovanie, dostaneš sa napr. na jeden z novších odborov Informačné a sieťové technológie, názov vyzerá super, každý by si hneď myslel, že tam budú siete a informatiky ale do celkových plánov zapadajú viaceré predmety spojené aj dosť s elektrotechnikou. Naučíš sa zo všetkého +- základy, ktoré by si si mal na VŠ zdokonalovať a až pred výberom VŠ si uistíš smer akým sa chceš uberať. Po čase ťa to prestane aj baviť čo ťa bavilo predtím. Keď chce baby tak na nejakú spojenú školu :P
A priblížne ročné programovanie v C ti dá: úvod do programovanie (visual studio), Hello world (tvoj prvý program, ou yeah :rolleyes: ) dátove typy, funkcie, podmienky....OOP, smerníky atď. a všetko základy, toto všetko ak by sa ti chcelo a si šikovný vieš aj za mesiac používať...


_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 03.12.2011 9:53 | Kam na vysku? I

ono je to take že kto sa sam uči a je na gympli tak na neho nemaju títo priemyslovkári. hlavne čo sa tíka matiky to je pravda.

ale ak sa chceš napríklad venovať sieťarine tak niektore elektrotechnicke skoly ponukaju cisco certifikáty a to je velka vyhoda. na gymply take nezozenies.

a baby na gymply su nielen krasne ale aj inteligentne velmi. to nezoženieš nikde inde. :))))


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.11
Prihlásený: 13.12.11
Príspevky: 3
Témy: 0 | 0
NapísalOffline : 06.12.2011 19:33 | Kam na vysku? I

Ibaže u nás na gympli je pár problémov - Informatika sa tu vôbec neučí- iba ako robiť s Worldom,Excelom a ďalšími primitívnymi vecami.

Ďalej ľudia čo tam chodia hovoria že nemajú skoro žiadny voľný čas,samé skúšanie , projekty ,prezentácie atd.

A ja teraz chodím na ZŠ na ktorej sa učí najviac zo všetkých 4 ZŠ v mojom meste.
A žiaci ktorý tam idú z našej školy hovoria ,že nové veci z matematiky sa začali učiť až 4 rok.
Ale ostatným to dáva zabrať.

sú tam odbory humanitný a prírodovedný,prírodovedný som úplne vyškrtol pretože načo mi bude 3 x do týždňa prírodopis a 4 x do týždňa chémia?
a o humanitnom sa ešte rozhodujem,je tam viac SJL a cudzích jazykov,čo asi tiež je dosť naprd.

a na Súkromke sa dajú dať od 2 ročníka voliteľné predmety ktoré ťa pripravia na VŠ takže to by som si dal tú matematiku


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157 | 157
Bydlisko: KK/PP/BA
NapísalOffline : 09.12.2011 15:24 | Kam na vysku? I

Zdravim. Tetno rok maturujem a tak rozmyslam o VS. Uz mam nejaku predstavu, ale niesom si isty a chcel by som poradit.
Chodim na gymnazium. Ucim sa na 2/3 ale mam taky pocit, ze mi robi problem matika. Doteraz sme mali jedneho matikara. Pri nom som mal same 1/2. Teraz mam noveho matikara, vychadza mi z matiky 4. Prislo na rad opakovanie a zistil som, ze z matiky toho vela neviem! Robia mi velky problem funkcie (linearne, kvadraticke, goniometricke...), logaritmy a vyrazy. Chcel by som sa spytat, kde by sa dalo ist na vysku ohladom informatiky, kde by nebola az taka tazka matika. Pokial ide o integraly, z nich sme uz nieco prebrali a je to v pohode. Taktiez mi nerobia problemy derivacie funkcie, co sa na vyske dost prebera.
Idem maturovat z fyziky, informatiky a matematiky. Taktiez by som chcel, aby ten odbor nebol zamerany na fyziku, lebo ma akosi velmi nebavi... Viem, ze velmi spekulujem, ale ja to berem tak, ze tu skolu proste vystudovat musim! Pretoze ak ju nedokoncim, tak lepsie sa bude mat aj ten co skonci ucnovku. Informatika ma bavi a preto by sa jej chcel venovat. Vdaka za odpovede :)


_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157 | 157
Bydlisko: KK/PP/BA
NapísalOffline : 18.12.2011 14:33 | Kam na vysku? I

Co hovorite na UKF v nitre? presnejsie aplikovana informatika. Zaujmalo by ma, z coho su prijmacie skusky, lebo na ich stranke som sa to nedocital. A aky je rozdiel v druhom stupni medzi ING a MGR?


_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111 | 111
Bydlisko: NR
NapísalOffline : 18.12.2011 14:35 | Kam na vysku? I

ING a MGR su rovnocenne tituly, akurat MGR mavaju vacsinou ucitelsky zamerane odbory, na UKF mas titul len MGR ci aplikovany alebo ucitelsky smer. informatika na UKF je lahka oproti blave a podobne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157 | 157
Bydlisko: KK/PP/BA
NapísalOffline : 18.12.2011 20:33 | Kam na vysku? I

Vdaka :) Ale mozem sa uplatnit v informacnom priemysle, ak vystudujem na pedagogickej skole informatiku? Znie to dost divne. Nenajde sa niekto, kto tam chodi/l alebo ma nejake vedomosti ohladom prijmaciek na tuto skolu? Lebo o chvilu mi treba posielat prihlasky.

// A co fakulta informatiky v ziline? Vyzera to celkom fajn, aj by som mal sancu sa na tu skolu dostat, ale je tam nejak vela predmetov :) Dostal som sa na ich portal: http://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie ... =2&r=1&o=N V prvom rocniku je ich 11 a v druhom rocniku az 16. Fei tuke ma 5 kreditovanych. Kus rozdiel :)


_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111 | 111
Bydlisko: NR
NapísalOffline : 18.12.2011 20:49 | Kam na vysku? I

uplatnis ak sa budes snazit, je jedno aku mas skolu, ked umis tak aj bez skoly. traja kamarati z UKF, dokonca ucitelsky smer (len o nich viem, mozno aj viaceri) robia v Blave v IBM a podobnych IT firmach.


Naposledy upravil delong dňa 18.12.2011 20:51, celkovo upravené 1

Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 18.12.2011 20:51 | Kam na vysku? I

ferdo93 píše:
Vdaka :) Ale mozem sa uplatnit v informacnom priemysle, ak vystudujem na pedagogickej skole informatiku? Znie to dost divne. Nenajde sa niekto, kto tam chodi/l alebo ma nejake vedomosti ohladom prijmaciek na tuto skolu? Lebo o chvilu mi treba posielat prihlasky.

// A co fakulta informatiky v ziline? Vyzera to celkom fajn, aj by som mal sancu sa na tu skolu dostat, ale je tam nejak vela predmetov :) Dostal som sa na ich portal: http://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie ... =2&r=1&o=N V prvom rocniku je ich 11 a v druhom rocniku az 16. Fei tuke ma 5 kreditovanych. Kus rozdiel :)


V ZA na Informatike mas prvy semester 5 predmetov druhy tiez tak :)


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 03.03.06
Prihlásený: 03.06.20
Príspevky: 799
Témy: 159 | 159
NapísalOffline : 19.12.2011 11:04 | Kam na vysku? I

Študujete niekto v ZA na PEDAS? Zaujímal by ma hlavne odbor Elektronický obchod a manažment.
Otázky mám hlavne, či je ťažké sa tam dostať, keďže sa robia prijímačky. Druhú alternatívu by som si zvolil Ekonomika a manažment podniku, no ten El. obchod ma láka viac.
Študoval som na gymnáziu a priemer mi uchádza len o 3 stotinky, takže bez prijímačiek to asi nepôjde :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157 | 157
Bydlisko: KK/PP/BA
NapísalOffline : 19.12.2011 21:37 | Kam na vysku? I

Johnnny píše:
V ZA na Informatike mas prvy semester 5 predmetov druhy tiez tak :)


Trocha nerozumiem. Myslis tie predmety ktore maju 6-8 kreditov? Ale aj NJ a AJ maju po 3 kredity :)
Pisal som prvy a druhy rocnik. V druhom sa to riadne nakopilo.


_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 19.12.2011 22:23 | Kam na vysku? I

Myslim povinne. Ty si este mozes nejake pridat, ale v prvaku nemusis, lebo kreditov je dost. V druhaku su v kazdom 4 predmety povinne a dalsie si mozes doplnit aby si mal dostatok kreditov.


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 23.08.10
Prihlásený: 02.09.20
Príspevky: 1886
Témy: 64 | 64
Bydlisko: Partizanske
NapísalOffline : 20.12.2011 0:44 | Kam na vysku? I

Zdravotnik píše:
Študujete niekto v ZA na PEDAS? Zaujímal by ma hlavne odbor Elektronický obchod a manažment.
Otázky mám hlavne, či je ťažké sa tam dostať, keďže sa robia prijímačky. Druhú alternatívu by som si zvolil Ekonomika a manažment podniku, no ten El. obchod ma láka viac.
Študoval som na gymnáziu a priemer mi uchádza len o 3 stotinky, takže bez prijímačiek to asi nepôjde :)

som na odbore EOaM kam chces ist...EaMP by som moc nevolil, tazko sa tam dostat, strasna plnka, ale zasa lahsie oproti nam ked sa tam dostanes...zeny mas pekne aj na tom aj na tom odbore :) teraz som druhak a zatial kavicka, akurat ma stve ze cely semester sme teraz nic nerobili dokopy, tak sa bude tazsie ucit :) ale to bude mojou lenivostou


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 18.03.06
Prihlásený: 13.10.23
Príspevky: 477
Témy: 126 | 126
Bydlisko: Bardejov
NapísalOffline : 23.12.2011 0:31 | Kam na vysku? I

Zdravim

Co vravite na MTF v Trnave?
http://www.mtf.stuba.sk/generate_page.php?page_id=1927
Napriklad v porovnani z API na FEI kde som musel odist zo zdravotnych dovodov a teraz zvazujem ci sa tam vratit alebo vybrat nieco ine...
Popripade nieco informaticke ale menej narocne, popripade nieco co sa bude dat aj prehodit na externu formu ak by to zas zdravotny stav vyzadoval...?

Dakujem za nazory


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Kam na vysku? I

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10617
Témy: 70 | 70
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 23.12.2011 10:21 | Kam na vysku? I

delong píše:
ING a MGR su rovnocenne tituly, akurat MGR mavaju vacsinou ucitelsky zamerane odbory, na UKF mas titul len MGR ci aplikovany alebo ucitelsky smer. informatika na UKF je lahka oproti blave a podobne.


Medzi Ing a Mgr je pomerne signifikantný rozdiel v tom, že s Mgr si môžeš spraviť malý doktorát (a získať titul JuDr, MuDr, PaeDr, ...) a s Ing nie. U Ing máš možnosť získať len veľký doktorát (PhD.), na čo ti nestačí len rigorózka, ale potrebuješ trojročné (väčšinou) doktorandské štúdium. Samozrejme aj s Mgr. môžeš získať veľký doktorát.


_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.11
Prihlásený: 09.02.15
Príspevky: 229
Témy: 30 | 30
NapísalOffline : 02.01.2012 22:32 | Kam na vysku? I

zdravim.....som maturantom na gymnaziu a chystam sa maturovat z AJ,SJ,INF,MAT....a chcel by som ist niekam na vysku studovat INF...orientujem sa najmä na BA lebo tam mam rodinu....aký odbor si vybrat???....pozeral som odbory na tehcniku a tam bola informatika, priemyselna informatika, apilkovana informatika,...v buducnosti by som chcel robit napr. nieco s databazami alebo nejaku spravu pocitacov nejake riadenie a tak....mali sme grafiku ale nejako skvely v tom nesom, mali sme tvorbu webu a tiez tom niesom nejaky najlepsi...a taktiez bolo aj programovanie a je to clekom fajn...ale su lepsi ako ja :D obavam sa ci by som na vyske rozumel zlozitejsim algoritmom :) ...taze co mi poradite aky odbor???...kamos je na hospodarskej v kosiciach a ze si naestazuje ale tak v BA je hospodarska na ekonomickej a tam su take skusky ze sami hlava zakrutila :D co teda? premyslal som nad aplikovanou infomatikou...? co viete o tom je to vhodne ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 03.01.2012 0:57 | Kam na vysku? I

Ahojte

mam rovnaky problem ako mrsarius atd. akurat by som sa chcel orientovat troska na iny smer

co by som chcel dalej robit je 3D modelovanie, grafika (photoshop a spol. vsetkeho druhu od tvorenia logotypov po navrh kniznych obalov, fotomanipulacia), webdesign, video/filmove specialne efekty, digitalna kresba...

pred casom som chcel ist na architekturu ale tu som po dlhsom uvazovani zavrhol

stale ma vsak drzi design automobilov (v Cechach je fakulta industrialneho designu, tam vsak beru 4-7 ludi rocne... bojim sa vsak najma uplatnenia)

neviem vsak aka skola by bola pre mna po tejto stranke najvhodnejsia a popripade ak by ste mi mohli poradit co z tohoto hore uvedeneho sa najviac chce - co je vyhodne sa poradne naucit
stale si vsak drzim otvorene vratka niekde smerom na informatiku avsak Brna sa bojim, kedze kamarat odtial teraz po mesiaci odisiel a mava nocne mory z C++ a z Assembleru, u mna su to tiez veci o ktorych som "len pocul" :)


za kazdy postreh budem vdacny

predom dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 03.01.2012 1:26 | Kam na vysku? I

pukepulos píše:
nevadi to a myslim ze dokonca nie z celej strednej ale len z poslednych 3 rocnikov


a prosimvas to sa pocita len priemer z koncorocnych vysvedceni alebo aj z polrocnych?


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Kam na vysku? I

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109 | 109
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 03.01.2012 1:59 | Kam na vysku? I

koncorocne+polrocne z posledneho rocnika ak sa nemylim


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
 [ Príspevkov: 1794 ] 1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 60


Kam na vysku? I



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kam na vysku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

121

7466

31.03.2019 23:10

LeaR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

6

526

26.08.2010 11:18

Cirky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

NTB na vysku

v Notebooky a netbooky

18

1556

07.09.2007 17:43

Darius

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

3

863

01.08.2011 10:35

jaaaaaaa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

11

635

22.07.2013 21:14

Setton

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Akú máte výšku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Krčma

298

16491

27.05.2012 23:22

El_Silver

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na vysku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

39

1559

03.09.2019 17:39

SamerLp

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notbuk na vysku

v Notebooky a netbooky

17

692

09.09.2013 19:49

Plechac123

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

3

512

17.06.2016 16:58

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

4

612

26.05.2016 12:10

nescafe

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

2

403

01.12.2020 14:38

Lukáš1319

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ntb na vysku

v Notebooky a netbooky

11

601

17.07.2019 23:18

pepkopav

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

aky nb na vysku

v Notebooky a netbooky

9

369

13.07.2010 21:21

beginner

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ako zistiť výšku prvku

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

489

02.08.2011 7:15

camo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ktorý ntb na výšku ??

v Notebooky a netbooky

7

454

24.07.2010 1:09

gabu

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Noťas na výšku/hranie

v Notebooky a netbooky

5

618

08.08.2011 17:46

majo145



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF