Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 3151 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 106 ďalšia

Aký typ stravovania preferujete?
 Všežravec 46% 46% [ 86 ]
 Mäsožravec 21% 21% [ 39 ]
 Vegetarián 3% 3% [ 5 ]
 Vegán 1% 1% [ 1 ]
 Nezdravo sa stravujúci 14% 14% [ 27 ]
 Diéta zdravotná 1% 1% [ 2 ]
 Diéta dobrovoľná 5% 5% [ 10 ]
 Bio potravinár 3% 3% [ 6 ]
 Strava z polotovarov (Maggi zvratky/vifon/praškove omačky,...) 5% 5% [ 9 ]
 Iné 2% 2% [ 4 ]


Celkom hlasov : 189

AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.09.2012 21:02

No má to ešte háčik takí že ked páliš v riadnej pálenice tak sú tam dvoje dane, podla množstva v L vypáleného alkoholu, za soc. to bolo na osobu mislím že max 30 l, potom už bola väčšia sadzba dane, aj teraz je to tak z volakím rozdielom v množstve vypálenia L, dalo sa to aj tak obíst a aj sa to tak robí že si majitel donese od miestnich občanov OP a rozpíše to na nich :D

Ono ked sa páli tak kvalita pálenky začína od 60% a najkvalitnejšia je 89%, taká silna sa lahšie pije než 53% pokial je to z kvalitného muštu.
Aj zariadenie na vypalenie musí byt velmi kvalitné, teraz novodobé celonerezové počítačom riadené je super, tam nehrozí dáky metialkohol, pálenka sa páli a tečie hned ked sa 1 x páli. Tam sa nastaví vypálenie v % a taká presne pálenka potečie.
ked sa čerstvá pálenka dá do ultrazvukovéj čističky tak jej chut sa zmení na odležanú pálenku na niekolko rokov
Prv ako zastaralá vyroba sa pálilo na dva x, 1 x sa vypálila vodka, 2 x sa vodka prepalovala a vtedi sa odchytil metialkohol.
Ono ten metialkohol má aj liečivé účinky, vraví sa tomu ludovo kocúr. Používal sa na zábal končatín a chrbtice ked boleli od prechladnutia, uderenia a reomy.

Z legalizovaním konope vôbec nesúhlasím, za pestovanie z úmislom sa obohatit trest smrti, zastrelit alebo klavu stat jak potkanovy :P
Čo sme dáke drogové slovensko, normálni zdravozmíšlajúci človek to nepotrebuje ale dementný rozumovo zaostalí jebino to potrebuje, lebo sa sa te líšit od iných a o sebe si misli že je majster sveta, v skutočnosti je to ko.ot v ludskéj koži :filth:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2012 21:07

v Holandsku je to legálne a ľudia mi nepripadajú zaostalí.... hlavne že sa u nás predávajú legálne ,,zdraviu prospečné" cigarety :P ... na marihuanu ešte nikdy nikto neumrel... len zaostalci to považujú za neskutočne zničujúci drogu.... mimo to v živote som marihuanu nemal v žiadnej forme... ide len o princíp... to čo je menej škodlivé je zakázané a smrtky v podobe cigariet sú plne legálne....







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.09.2012 22:19

Tak ale dôkazy nesu... keby bola pravda, že trava je protirakovinova, tak bob marly asi neumre na rakovinu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2012 22:24

Ale ide o to ze po cigarete je clovek stale normlany kdez to ti co fajcia pravidelne travu su z toho vymleti aj v beznom zivote a je to na nich poznat.
Kazdopadne keby sa to legalizuje tak mi je to jedno lebo keby chcem tak to mozem fajcit ci je to legalne alebo nie, problem to zohnat nieje. Co by mi vadilo tak to ze by sa to urcite medzi mladymi rozsirilo este viac ako to je lebo kedze by to bolo legalne tak by to kazdy pokladal ako normalnu vec a vsade by clovek videl dohulene ksichty a v podnikoch by z toho este aj bol smrad.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 8:47

V Česku je to tiež legálne a takéto problémy tam nemajú. Radšej by som bol v podniku kde je 60 zhulených ľudí, než ako máš teraz 60 ožratých a agresívnych. Tráva samozrejme škodlivá je, ale hlavne kvôli horeniu a škodlivým látkam ktoré tak vznikajú. Na druhej strane na nej nevzniká závislosť tak ako na na cigaretách a alkohole, ktorý je mimochodm škodlivejší ako marihuana







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 8:57

Mne zase príde maximálne smiešne zaraďovanie trávy medzi drogy. Ľudia sú vymletí aj bez trávy, hlavne ked považujú trávu za niečo oveľa horšie ako je alkohol ktorý sa tu bežne chsce ako o dušu. Alkohol je teda v pohode, lebo je legálny a všetko čo je legálne je v pohode, nie ? Pritom najväčšia závislosť je práve na alkohole, najviac nehôd sa stane práve s alkoholom v krvy, najviac násilia je s alkoholom atď...ale je legálny, veď prečo nie, peňiažky z neho do rozpočtu tečú, čo na tom, že si tým ľudia ničia zdravie, vzťahy...hlavné sú prachy. A tráva ? Tá bude nelegálna lebo je to tvrdá droga jak sviňa... :-D a prečo je to tvrdá nelegálna droga ? No lebo z nej sa nedajú odkontrolovať love do rozpočtu všakže ? :) No a takto sa potom u vymletých ľudí rodí myšlianka trávy ako drogy. Hlavne že teraz je v čechách aj na slovensku veľký prúser, lebo ľudia nebudú môcť chlastať a nebudú môcť byť dennodenne ožratý, alebo mať aspoň vypité...čo už si len tento návykový národ bez chľastu počne...nemať v krvy aspoň pol promilé, to už čo je za nudu ? :lol: Proste totál na smiech, hlavne to zmýšlanie. Chľastať a byť agresívny to áno, ale fajčiť trávu a byť hodinku dve vysmiaty a nekonfliktný to je proste niečo hrozné :roll:







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 9:52

To je dost relativna zalezitost. Na Slovensku je kazdy zviknuty vidiet opiteho, co je dokonca sucast slovenskej kultury, na alkohol su slovaci hrdi ako napr. hornak, ale ked vidia nejakeho vysmiateho teenegera s cervenymi ocami, tak je im to cudzie a posobi to na nich podozrivo. Ale v inych krajoch je to zasa presne naopak. Niekde je tradicia hasisu dlhsia nez krestanstvo, podava sa pri obycajnych navstevach, ale alkohol sa tam nikde nepredava lebo je nelegalny. Na fotkach z africkej svatby budete vidiet na stole same coca-coly a mineralky, ale ani jednu flasu. Kazdy ma nejake tie svoje drogy a kto vravi ze nie, tak je pokrytec.

Mne osobne chlast moc nezahutil, skusal som to, bol som par krat opity na chate a tak, ale nedokazem pochopit ako to moze niekoho bavit. Ja len cakam, kedy mi to prejde. Naproti tomu trava mi vyhovuje ovela viac. Ucinok je prijemny a relaxacny, netoci sa mi hlava, nestracam motoricke schopnosti a mozem sa normalne rozpravat z ludmi, vychutnavat si pocasie alebo venovat sa tomu co ma bavi. Aj ked treba povedat ze takto je to az po istom case, pre zaciatocnikov je to ine, ked sa riadne zhulia mozu vyzerat rovnako ako keby boli opiti. Ale nad takymi primitivnymi predsudkami ako ma hornak sa len pousmejem.. Ako by to bolo keby som ho ja sudil podobne podla toho, ze sa nedokaze naucit ani rodny jazyk a ucivo zo 6. triedy zaladnej skoly, ako cigan? :) Nasi stari rodicia by sa za to od hanby prepadli..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 15:14

david3504 píše:
V Česku je to tiež legálne a takéto problémy tam nemajú. Radšej by som bol v podniku kde je 60 zhulených ľudí, než ako máš teraz 60 ožratých a agresívnych. Tráva samozrejme škodlivá je, ale hlavne kvôli horeniu a škodlivým látkam ktoré tak vznikajú. Na druhej strane na nej nevzniká závislosť tak ako na na cigaretách a alkohole, ktorý je mimochodm škodlivejší ako marihuana

tvrdim uplne to iste, akurat, ze niektori to nechapu...







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 15:22

nicobb problem je ten ze vsetci (teda aspon vsetci ktorych som ja videl) co zacnu fajcit travu tak neostanu pri tom, ze si daju raz za tyzden povecme ale gandzia kazdy den ako by to bola normalna vec. Videl som to aj na strednej ako chodili fajcit travu cez prestavky a tak je to vsade Este som ale nevidel aby bezne chodili cez prestavky v skole chlastat. Ano chlasta sa vela ale vacsina ludi co si vedia vypit nepiju nonstop zato ludia co si radi zapalia gandzu ju kuria kazdy den.
Ale mne je to jedno, nech si kazdy robi co chce. Ja niesom natolko slaba povaha aby som sa nechal ovplyvnit takze mi je s ostatnymi jedno.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 15:41

ja som videl chlastat cez hodinu z pepsi flase... ked som to ocuchal, tak to smrdelo jak okena, fuj.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 15:43

To su specialne pripady...je jasne ze su ludia co cakaju o 5 rano nez sa otvoria potraviny aby sa mohli znovu ozrat ale tak to je uz zavislost.
Ja pijem viacmenej prilezitostne. Niekedy aj 2 mesiace nic, inokedy castejsie ako kedy. Ked ale clovek fajci tak to nieje tak "neprakticke" ako byt opity a teda moze aj castejsie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 16:37

No vrátim to späť k jedlu... Dnes som si robil rezne. Len som to trochu prehnal a trčali mi z panvice aké boli veľké. Boli veľmi chutné a zdravé. :D







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 17:21

Dal by som si rezen, uz dlho som nemal. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.06.10
Príspevky: 2086
Témy: 134
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 17:46

Sakra taky dobry zemiakovy salat a tie hajzlove dekle/rezne/ co si robil Martin by som si hned dal.K tomu dobre pivko. :)







_________________
CPU:i9 9900k delid-lapovanie jadra,MB:Aorus Z390 Pro,COOLER:Noctua Nh-D15,Ram:HyperX 32GB 4x8 3200MHz ,GPU:MSI Gaming Trio RTX 2080 TI,SSD:Plextor M8Pe 512GB,HDD:Seagate Barracuda 2TB,CASE:Fractal Design Define R6,PSU:Corsair RM750x,OS:Windows 10 Profesional
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 18:03

mirom píše:
nicobb problem je ten ze vsetci (teda aspon vsetci ktorych som ja videl) co zacnu fajcit travu tak neostanu pri tom, ze si daju raz za tyzden povecme ale gandzia kazdy den ako by to bola normalna vec.


To je pravda, na výške som toho bol svedkom :-) Dá sa na to ľahko namotať, nakoľko ti z toho po 2-3 hodinách nič nie je a nakoniec sa zraz kamošou nezaobíde bez húlenia, je fakt, že potom to už berieš ako normálnu vec. Jasné, že to nie je dobré, ale v porovnaní s alkoholom si aj tak myslím, že je to slabota a navyše ani zďaleka to nenarobí toľko škody. Preto je absolútne smiešne, že alkohol sa berie akože úplne v pohodičke, dokonca teraz si to človek vie najviac uvedomiť, keď vo všetkých médiách akokeby ľutovali všetkých ľudí...že čo len s nimi bude, chudáčikovia, veď si nebudú môcť ani len vypiť... :roll: To, že je to tak brané národom, pretože boli zvyknutý to robiť tiež každý deň ešte neznamená, že je to polahčujúca okolnosť. Ale s tou trávou máš pravdu. Ak by to človek robil raz za 1-2 mesiace tak pohoda.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 19:24

Ja to beriem dennodene. Povedzme ze si kupim 5 gramov, fajcim to kazdy den asi mesiac vo volnych chvilach az kym to neminiem, potom zasa asi mesiac nefajcim nic az kym sa znovu nerozhodnem daco kupit. A takto to ide dokola. Nie je to ziadna zavislost. Niekedy to nemam aj pol roka, napr. preto ze neviem nic zohnat a vobec mi to nechyba, nie ako fajciarom cigariet, bez ktorych za dva dni hned umieraju. Priznavam, ze treba mat aj nejake sebazaprenie ak si to ma clovek sam dobrovolne odopriet, ale nie je to nic ine ako mat chut na pivo. Takych ludi, co silou mocou tvrdia, ze to zavislost je, a ze ak niekto tvrdi ze nie je, tak ze klame sam seba by som nakopal do prdele.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 19:36

Mne je jasné že na to závislosť neexistuje, kľudne to môžeš fajčiť aj 10 rokov každý deň, len časom si na to telo zvykne a môže sa stať, že budeš z toho mierne vymletý, resp. že aj pri bežňom dni bez trávy sa môžeš cítiť spomalene atd...ale nie je to taká závislosť ako pri chlaste, alebo pri tvrdých drogách ako heroín alebo pervitín. Aj kokaín berú ľudia bežne niekoľko rokov deň čo deň a sú v pohode, preto je taký drahý, môžeš ho brať aj 30 rokov a funguješ bez problémov. Naopak pervitín by si bral rok vkuse a si v riti.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 19:42

Videl som niekolko ludi v mojom veku, ktori uz teraz boli vymleti a bolo na nich vidno spomalenie a priblbly pohlad aj bez toho aby boli zrovna sfajceni.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 19:53

je to možné, závisí to dosť aj od povahy. Ja poznám viacerých takých, čo to fajčia namiesto cigarie a sú úplne normálni, aj keď sú sfajčení, nezistím to na nich, každý to zvláda ináč. Ale poznám aj zopár takých, čo sú fakt spomalený a akokeby im to tak nepálilo. Určite to nie je dobré fajčiť každý deň, ale príležitostne je to v pohode. Len potom je tam ten problém, že viacerí sa na to zmotajú a fajčia to často. Ale dá sa s tým hocikedy prestať, telu to nechýba ako cigarety, alkohol, alebo tvrdé drogy.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.06.10
Príspevky: 2086
Témy: 134
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 20:00

Sakra nie je toto debata o jedle?Rozoberate tu fet a chlast. :loony:







_________________
CPU:i9 9900k delid-lapovanie jadra,MB:Aorus Z390 Pro,COOLER:Noctua Nh-D15,Ram:HyperX 32GB 4x8 3200MHz ,GPU:MSI Gaming Trio RTX 2080 TI,SSD:Plextor M8Pe 512GB,HDD:Seagate Barracuda 2TB,CASE:Fractal Design Define R6,PSU:Corsair RM750x,OS:Windows 10 Profesional
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 20:04

je to už trošku mimo, ale aj fet aj chlast sa požíva, tak isto ako aj hociktoré jedlo ;) Ja že už povieš mňa,m dal by som si :lol:







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 20:13

Tak viem ze su zavislaci na chlaste leze ja tiez obcas cosi vypijem ale niesom zavisly. Ked nepijem ani kvapku kludne aj 2 mesiace tak nemam nutkanie a potrebu si vypit. Zavist je tam uz asi vtedy ked clovek chlasta kazdy den a ked si rano neda poldeci tak sa mu cely den trasu ruky..
Nepovedal by som ze je chlast nejak navikovy ale asi ide tiez o povahu. Travu neviem posudit lebo som ju nikdy neskusal, rovnako ako cigarety.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.09.2012 20:16

Nepijem, nehulim... ale cigu si dam :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.09.2012 22:01

Už mám dva sudy navarenéj medoviny, jeden sud čiernej z medovice a druhý z agátového medu, začalo to už fajin kvasit.

Pripravená kultúra kvasiniek, rozmnožili sa velmi rýchlo za 8 hod, potom už len vyliat do zákvasu, ich množenie je rychle lebo už za 4 hod to kvasí v celom sude.

Debata o jedle

Pohlad do suda jak to kvasí

Debata o jedle

Sudy už kvasia, ja som schopný to sám vypit za polroka, je to fantastické pitie, mnam :P

Debata o jedle


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2012 22:08

hornak píše:
ja som schopný to sám vypit za polroka, je to fantastické pitie, mnam :P

Mal som taku cudnu naladu ale toto je to co mi chybalo, precitat si klasicky hornakov prispevok. :-D
Keby mam hento stiahnut za pol roka tak skoncim asi na protialkoholickom. :D Inak hornak nevravel si ze uz nepijavas? Ci to si mal len take chvilkove obdobie?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.09.2012 22:20

Medovina to bol nápoj slovanov, najviac ho pili poliaci, vtedy sa to aj inak pripravovalo a nebolo jej vela, moc nebolo od včiel medu lebo boli včely v košoch chované, vtedy sa med vyberal - plásty len na jar.
Ano ja už nepijem tak divoko, ked som bol mladí tak som bežne vypil 76% alkoholu za hod. 1 l, a to som mal len takú bežnú náladu :P ked volakdo ma vytočil tak som bol agresívny, raz som skoro tak zaškrtil riaditela, potom som išiel na protialkoholické liečenie a bolo to okej, v skutočnosti som tam sa vôbec neliečil, ved som nebol závistlák


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.09.2012 7:10

hornak píše:
ved som nebol závistlák


To hovorím aj ja o cigach


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 8:19

Padělá alkohol z lihu a sava. V hospodě už nepiju, říká http://aktualne.centrum.cz/domaci/clane ... ?id=666023
Naštastie tvrdý alkohol v baroch nepijem :)







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Debata o jedle

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 11:22

hornak píše:
Medovina to bol nápoj slovanov, najviac ho pili poliaci, vtedy sa to aj inak pripravovalo a nebolo jej vela, moc nebolo od včiel medu lebo boli včely v košoch chované, vtedy sa med vyberal - plásty len na jar.
Ano ja už nepijem tak divoko, ked som bol mladí tak som bežne vypil 76% alkoholu za hod. 1 l, a to som mal len takú bežnú náladu :P ked volakdo ma vytočil tak som bol agresívny, raz som skoro tak zaškrtil riaditela, potom som išiel na protialkoholické liečenie a bolo to okej, v skutočnosti som tam sa vôbec neliečil, ved som nebol závistlák

hornak píše:
ko.ot v ludskéj koži :filth:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2012 12:06

david3504 píše:
Padělá alkohol z lihu a sava. V hospodě už nepiju, říká http://aktualne.centrum.cz/domaci/clane ... ?id=666023
Naštastie tvrdý alkohol v baroch nepijem :)
Clovek by ani nepovedal ake svinstvo sa robi. A na slovensku to asi ine nebude.


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 3151 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 106 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Debata o jedle

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Jedlo, pitie a varenie

131

4508

23.07.2017 12:10

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Fajčiarska debata

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

166

11310

06.05.2012 8:51

Suliik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Košická debata

v Krčma

9

742

27.05.2014 20:50

Mego Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra