Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.05.07
Prihlásený: 23.07.19
Príspevky: 420
Témy: 151
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 14:57

čaute,

aký php framework by ste volili na inzertný portál? stačí cake, alebo niečo zložitejšie?


Offline

Správca fóra
Správca fóra
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 15:06

V akom zmysle zložitejšie? Každý bude odporúčať len to, s čím má skúsenosti. Asi sa tu ani nenachádza nikto, čo vyskúšal všetky (najznámejšie) frameworky.
Osobne mám z PHP FW skúsenosti len s Nette a som spokojný.







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 15:33

Neexistuje žiaden "najlepší". Keby to tak bolo, existoval by len jeden, ostatné by nemali zmysel. Vyber si ten, ktorý sa ti najviac páči a ktorý vyhovuje najviac tebe.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2014 15:41

skus yii, ak sa o to zaujimas :)







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2014 20:27

Záleží čo potrebuješ, buď nejaký malý light framework alebo väčšie. Jeden jednoduchší je určite CodeIgniter, jeden z najvýkonnejších Phalcon a ďalšie ako napr. Nette, Symfony, Laravel, Yii a ďalšie :)







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.05.07
Prihlásený: 23.07.19
Príspevky: 420
Témy: 151
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.09.2014 19:22

dík za rady chalani. :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 08.09.2014 21:55

u nas vo firme nedaju dopustit na symphony, ak sa nemylim tak na nom je postaveny aj drupal.
mne osobne sa zapacil cakephp, kedze je na baze mvc. oba by mali byt v prvej patka najpouzivanejsich a s najvacsou komunitou, co je pri takychto frameworkoch velka vyhoda.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2014 16:20

naco framework, roky robim bez toho a navyse inzertny portal spravis jednoducho bez toho.. uz som nejeden vytvaral...

ale kolegovia robia napr. v Zende...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2014 16:26

Napríklad na to, aby si základné veci nemusel implementovať vždy od nuly? By som si veľmi rád pozrel kvalitu toho kódu v php bez frameworku...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 21.09.13
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 2111
Témy: 77
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2014 19:01

Pohodička, keď robim niečo viac krát tak si urobim funkciu







_________________
Nesnívaj svoj život, ale ži svoj sen.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2014 19:08

Kraliček, milujem tvoje žarty :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 21.09.13
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 2111
Témy: 77
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2014 19:33

Tak ja to sice nerobim nejako profesioonalne skôr len keď sa nudim ale čo je zle na tom že si spravim funkciu do suboru xxx.php a potom ho len includnem, robim to tak bežne a na rychlosti som nejaky rozdiel nespozoroval







_________________
Nesnívaj svoj život, ale ži svoj sen.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2014 19:44

Skús si prečítať popis k takému nette http://nette.org/cs/
Máš tam spomenuté niektoré výhody.

Vieš, pointa je v tom, že keby si sa tomu venoval profesionálne, tak prídeš na to, že robíš veľa vecí vkuse dokola. Riešiš zabezpečenie, šablónovacie systémy, systém pre pluginy atď atď... Proste komplet projekt. Áno, môžeš si urobiť pár funkcií a potom ich používať v projektoch. To je krásne a super. Problém je v tom, že tým si si vlastne vytvoril vlastný framework a úprimne, silne pochybujem, že spravíš framework kvalitou/rýchlosťou/rozšíriteľnosťou/.. porovnateľný povedzme s Nette. Na takých veciach robia celé tímy, nebýva to výtvorom jednotlivca, lebo je v tom zakomponovaných viacero vecí a ten framework sa vyvíja.. Pribúdajú nové funkcie, pluginy atď.
Keď použiješ framework, máš základné veci už hotové a sústredíš sa na skutočný vývoj stránky bez toho, aby si riešil to isté čo pri predchádzajúcich 50tich projektoch...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2014 23:28

'vytvoris si funkciu' ked robis portal?
nic take ako MVC, OOP, rozsiritelnost, bezpecnost, optimalizacia? a hlavne vzdy vsetko pripravovat od piky a stale riesit take problemy ako su vo frameworkoch uz davno vyriesene?
ak robis portaly a este si nezacal pouzivat nejaky framework, tak by si mal sa do toho pustit cim skor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2014 17:11

walther.. kludne budem veci robit dookola, mam vlastne funkcie co som za tie roky vytvoril a tie pouzivam. Ci to trva dlhsie alebo nie, kazdu sekundu mam zaplatenu. Ja mam casu dost.

A nerobim OOP, a aj zlozitejsie veci ako zoznamky, portaly, online hry atd. robim vsetko sam... framework som veru nikdy nepotreboval... zabezpecit si to viem sam, funkcie mam za tie roky odladene a odskusane atd...

netvrdim samozrejme, ze kvalita mojho kodu je ultra super, je to moje hobby a myslim, ze kazdy robi tak ako vie a ako chce... je to len moj nazor na frameworky. Neznamena to, ze davider nemoze pouzivat framework, ked mu to ulahci robotu...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2014 18:14

Citácia:
mam vlastne funkcie co som za tie roky vytvoril a tie pouzivam

A ako myslíš, že sa toto volá? "Zbierka funkcií pre potešenie"?

Na jednej strane hovoríš, že žiaden framework nepotrebuješ, a na druhej strane si si zbastlil vlastný.
Tiež ma zaráža to, ako si protirečíš ohľadne toho, ako seriózne sa tým zaoberáš. V jednej správe opisuješ svoje roky skúseností a že si platený za každú sekundu, a zároveň že je to len tvoje hobby.

Vieš, takých programátorov "hlavne-aby-to-fungovalo" som už zažil a poviem ti, vždy je to zážitok po niekom takom prebrať projekt, komu je to hlboko u riti. Veď hlavne aby to fungovalo. Však načo by človek využíval OOP pri veľkých projektoch ako sú zoznamky, portály a pod...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2014 19:02

Ovladat dobre OOP a nejaky framework musi byt isto tvorba ako na beziacom pase. Teraz som si pozeral prvy krat Nette a vyzera to zaujimavo, ale kym by som sa dajme tomu naucil s tym robit, tak skor ten web spravim bez toho, ale ked niekto robi weby skutocne ako na beziacom pase, tak je to isto dobre vylepsenie, ale take Nette, mozno kazdy framework je taky, ze je skor na nieco vecsie. Nette mi zobrazovalo vyuzitie pamete a pride mi pri niecom uplne jednoduchom ako tam su tie priklady, ze zozere celkom dost php pamete, ale tak to je len taky moj postreh z par minut. Isto treba vzdy pred tvorbou zvazit ci je nejaky framework potrebny alebo nie, aspon ja si to z tych par minut s Nette myslim, ale mozno sa mylim no... :) kod je urcite prehladnejsie ako vlastne bastlenie cohosi







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2014 22:23

walther - zbierka php funkcii je podla teba framework?

A druha vec - nikto po mne projekty neprebera, nastastie.. nemam rad, ked robia jednu vec viaceri, preto nepotrebujem robit objektovo. A ano je to moje hobby, robim to popri praci a preco by som to nemohol mat dobre zaplatene?

A nesuhlasim s tym, ze kto nerobi OOP ci s frameworkom, tak zarucene robi nahovno weby a ma to podla teba hlboko u riti... Mnoho velkych projektov som si vytvoril len tak pre seba, spravujem ich sam a zarabam na nich, takze to ze ci su robene OOP alebo nie, mne (aj tebe) moze byt ukradnute, kedze nikto okrem mna do nich nezasahuje.

Neodsudzuj hned pracu niekoho, koho nepoznas a nevies co vytvoril.. len preto ze neuznavam frameworky a OOP? come on...

Inak nic v zlom, uz sme trochu odbocili od temy, som chcel len vyjadrit svoj nazor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 1:02

Dostal som sa k jednému projektu, ktorý je napísaný na Yii. Je to otras. Celý projekt ide proti základom, konvenciám, spôsobom a výhodám frameworku. A veci, ktoré sú tam implementované z FW nefungujú 100%tne a potom klient píše sťažnosti, že to treba opraviť. Čo sa samozrejme nedá, lebo je to zabalené v časti, do ktorej sa nemá pristupovať. A na argument "všetko si môžeš upraviť", odpoviem, keď si to mám upravovať, tak to radšej napíšem sám od nuly - bude to rýchlejšie, funkčnejšie a efektívnejšie.
Na druhej strane som vyvinul portál, ktorý nemal žiadny OS FW, ale využíval OOP a MVC a verím, že je omnoho lepšie napísaný ako tento projekt v Yii.
Nezáleží na tom, či používaš OS FW, svoj FW alebo si všetko napísal od nuly. Musíš dodržiavať pravidlá a konvencie a udržiavať konzistentnosť kódu.

neopagan, zbierka fcií, ktoré používaš dookola a na ktorých staviaš weby sa dá označiť ako FW, možno skôr knižnica ale keď Ti to zabezpečuje routovanie, DB layer a povedzme userov, tak je to skôr FW.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 2:38

neopagan píše:
walther - zbierka php funkcii je podla teba framework?

Vyjadril si sa tak, že sú to funkcie, ktoré si si vypiloval za "tie roky" a využívaš ich predpokladám vo väčšine webov, takže je dosť veľká pravdepodobnosť, že by sa to za taký amatérsky fw mohlo považovať.

Citácia:
A druha vec - nikto po mne projekty neprebera, nastastie.. nemam rad, ked robia jednu vec viaceri, preto nepotrebujem robit objektovo.

Odkedy programujeme objektovo podľa toho, či pracujeme sami alebo v tíme?

Citácia:
takze to ze ci su robene OOP alebo nie, mne (aj tebe) moze byt ukradnute, kedze nikto okrem mna do nich nezasahuje.

Tebe by to ukradnuté byť nemalo, keďže je diametrálne odlišné upravovať veľký portál s a bez OOP. Mne to ukradnuté je, ale nie je mi ukradnuté to, keď beháš po fóre a tvrdíš ľuďom, že OOP a frameworky sú vlastné zbytočné. Ľudia sa sem chodia niečo naučiť...

Citácia:
Neodsudzuj hned pracu niekoho, koho nepoznas a nevies co vytvoril.. len preto ze neuznavam frameworky a OOP? come on...

Nie len preto, ale celkovo vidím, že to berieš vážne celé len z toho svojho hobby občasného pohľadu a viac neriešiš. Ja na to pozerám z toho profesného pohľadu, kedy potom takto naučený "programátor" nabehne a musím s ním spolupracovať. Vieš, to, že to vyhovuje tebe, je síce pekné, ale... Nie je to práve najvhodnejší prístup k tvorbe webov, prináša to so sebou veľa problémov a výsledný kód, nech sa na mňa nikto nehnevá, bude vždy problematický.


flety:
Keď nevyhovuje framework, treba použiť iný.. Existuje ich viacero a programátor musí byť schopný vybrať si ten správny. Každý má svoje výhody a nevýhody.
Povedal by som, že sa venujem programovaniu dlhšie ako ty (ak ma pamäť neklame), a netrúfol by som si povedať, že by som od nuly napísal porovnateľný framework povedzme s Nette alebo Laravelom, a k tomu ešte rýchlejšie, funkčnejšie a efektívnejšie... Ak si to ty trúfaš, klobúk dolu.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 2:55

Možno by bolo vhodnejšie slovo "optimalizovanejší". Určite by bol lepšie prispôsobený potrebám projektu ako nejaký OS FW.
- Rýchlejší bude, lebo bude načítavať tretinu kódu a spracúvať tretinu podmienok.
- Funkčnejší bude pretože tam viem detailne odladiť všetky problémy, ktoré môžu nastať. Ak to teda nebudú problémy na úrovni php alebo db. Ale pri bežných aplikáciách by to nemal byť problém.
- Efektívnejší bude lebo tam budem mať možnosti, ktoré potrebujem pre svoj projekt. Ak mám iba blog, tak tam nepotrebujem mať nastavenia pre e-shop. Ktoré by som cítil v celom systéme (a ktoré by musel stroj spracúvať viď rýchlejší)

Určite sám nevytvorím FW, ktorý bude spĺňať potreby polovice programátorskej obce. A určite nebude FW zvládať všetko čo môže programátor niekedy potrebovať ale vytvorím tým projekt rýchlejšie, efektívnejšie a funkčnejší.

A nakoniec, čo z toho, že prácu zvládnem s FW za tretinu času ako bez FW, keď musím ďalšie tri tretiny času stráviť nad ladením nedotiahnutých vecí, obchádzať systém hackami (pretože tvorcovia fw niečo nedomysleli a práve to potrebujem využiť) a študovaním fór a googlu, či existuje riešenie na môj problém. A hlavne pri tom stratím nervy.

walther píše:
Nie je to práve najvhodnejší prístup k tvorbe webov, prináša to so sebou veľa problémov a výsledný kód, nech sa na mňa nikto nehnevá, bude vždy problematický.

Rovnako problematický kód môže vzniknúť aj s použitím FW, ako som už písal vyššie, takže toto nie je argument za FW, ale skôr za premyslenie návrhu, využitie OOP, oddelenia logiky od vzhľadu, komentáre/dokumentáciu a mnoho ďalších vecí, ktoré s FW nesúvisia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
aký framework je najlepší?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 8:50

Otazne je co vyhovuje firme v ktorej pracujes. Robit vec po svojom, potom odides a ten kto preberie tvoj projekt si musi vsetko po tebe nastudovat. Pri FW pride novy clovek a moze kodit + ma rozsiahlu dokumentaciu.
Pozerate sa na to z pohladu malych projektov a pre jednotlivcov + nie moc do buducnosti.

- Rýchlejší bude, lebo bude načítavať tretinu kódu a spracúvať tretinu podmienok. - Podla toho ako to naprogramujes a zoptimalizujes, ake mas skills a pod. Na fw pracuje komunita vyvoj tam ide mnoho rychlejsie.
- Funkčnejší bude pretože tam viem detailne odladiť všetky problémy, ktoré môžu nastať. Ak to teda nebudú problémy na úrovni php alebo db. Ale pri bežných aplikáciách by to nemal byť problém. - To ale zalezi od vedomosti. Odladit vies vsetko, len v FW mas vacsinu veci odladenych. A funkcnejsi nemoze byt kedze FW mas rozbutnejsi.
- Efektívnejší bude lebo tam budem mať možnosti, ktoré potrebujem pre svoj projekt. Ak mám iba blog, tak tam nepotrebujem mať nastavenia pre e-shop. Ktoré by som cítil v celom systéme (a ktoré by musel stroj spracúvať viď rýchlejší) - to je pravda otazne je ci sa planuje projekt udrziavat a ci sa planuje rozsirovat.

"A nakoniec, čo z toho, že prácu zvládnem s FW za tretinu času ako bez FW, keď musím ďalšie tri tretiny času stráviť nad ladením nedotiahnutých vecí, obchádzať systém hackami (pretože tvorcovia fw niečo nedomysleli a práve to potrebujem využiť) a študovaním fór a googlu, či existuje riešenie na môj problém. A hlavne pri tom stratím nervy." to iste mozes povedat o tom ked prides k problemu ktory nevies riesit a zabijes xx casu s riesenim, ktore v FW existuje alebo uz niekto riesil. + cas na ucenie sa ti znizuje. To mozem povedat web spravim cez html lebo nemusim sa nic ucit, nemusim ries sql, php nic.

" ale vytvorím tým projekt rýchlejšie, efektívnejšie a funkčnejší" toto vobec nieje pravda, uplne jednostranny zly pohlad bez specifikacie projektu a pod.

Vacsina veci zavisi aj tak od programatora ci je to flegmatik alebo chce robit veci dobre.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký používaš framework ?

v PHP, ASP

0

372

08.09.2017 2:19

SP!DER Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky najlepši codec?

v Video programy

2

1471

09.03.2009 14:02

SlOw Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký je najlepší dbm ?

v Siete

1

271

10.03.2013 13:16

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky ISP je najlepsi??

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Krčma

35

3759

17.08.2009 9:02

Draex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aky je najlepsi notebook

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Notebooky a netbooky

63

4478

05.11.2010 17:39

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký volant je najlepší ?

v Ostatné

7

1099

03.01.2011 20:45

Craig Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky je najlepši prehravač?

v Video programy

22

12281

26.04.2009 14:44

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktorý framework a vôbec, je Drupal framework?

v Redakčné systémy

6

461

15.04.2013 19:59

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky komunikacny program je najlepsi

v Sieťové a internetové programy

6

1061

01.09.2008 20:40

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký free je momentálne najlepší

v Antivíry a antispywary

17

952

28.01.2013 9:41

baumax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký najlepší procesor do socketu A

v AMD - Advanced Micro Devices

11

1349

19.02.2008 23:09

bongo-man Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký je najlepší pracovný/školský notebook?

v Notebooky a netbooky

14

986

12.04.2009 18:45

AReYco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky najlepsi cpu do tejto dosky?

v Procesory

7

988

09.08.2010 22:39

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Profesionálny priestorový zvuk (7.1) aký je najlepší?

v Zvuk

5

899

18.10.2010 21:41

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky je podla Vas najlepsi velkosklad z PC?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

71

23069

25.10.2012 17:57

reincarnate Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky najlepsi program na OC asus 7600 GS:

v Biosy a ladenie výkonu

7

792

03.12.2007 18:17

Palec Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra