Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2007 13:45

som zaciatocnik v programovani(mam 14 rokov:-)) a neviem absolutne kde to mam napisat ale chcem sa spytat kde sa pri programovani oplati zacinat, s cim a taq...ake programy k tomu treba a vobec...neviem do ktorej temy to treba napisat(pripadne prehodte inde) lebo neviem co mi odporucite)..piste chcem sa daco naucit


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.11.06
Prihlásený: 18.10.07
Príspevky: 6
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 17.10.2007 11:03

http://www.programmingtutorials.com/
http://www.codeguru.com/


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Zaciatocnik

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok NapísalOffline : 17.10.2007 11:16

V prvom rade sa rozhodni či chceš robiť web stránky, alebo "klasické" programy na windows, linux. :) Potom môžme radiť ďalej. Ale osobne by som ti odporúčil začať s HTML, kúsok CSS a skončiť pri PHP, MySQL na začiatok (teda stránky)

http://www.jakpsatweb.cz/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 28.04.07
Prihlásený: 03.11.09
Príspevky: 133
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 18.10.2007 12:00

http://programujte.com je po česky a má fórum s podporou, čo vôbec nie je zlá vec. A doporučujem učiť sa angličtinu, to sa vždy zíde.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.10.2007 14:40

jj diky...anglictinu sa ucim viem celkom slusne si myslim a aj ja si myslim ze uplne najskor HTML, potom zlozitejsiu tvorbu webovych stranok a potom nejake tie zaklady tvorenia programov ale to uz do buducnosti


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.01.07
Prihlásený: 22.07.08
Príspevky: 304
Témy: 33
Príspevok NapísalOffline : 18.10.2007 14:52

tommy1104 píše:
jj diky...anglictinu sa ucim viem celkom slusne si myslim a aj ja si myslim ze uplne najskor HTML, potom zlozitejsiu tvorbu webovych stranok a potom nejake tie zaklady tvorenia programov ale to uz do buducnosti

mno ja si myslim taktiež, že html, css a PHP je absolútny základ...Ak pochopíš ich syntax tak ostatné jazyky už nejako zvládneš :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 19.10.2007 7:57

pitrik1 píše:
mno ja si myslim taktiež, že html, css a PHP je absolútny základ...Ak pochopíš ich syntax tak ostatné jazyky už nejako zvládneš :)
ono je to skôr naopak, ak pochopíš C/C++, s PHP nebudeš mať problém... Ale aj tak je to len také mlátenie slamy, dôležité je si niečo vybrať a potom sa v pravidelných intervaloch učiť nové jazyky (dobrým programátorom sa odporúča rok).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 21.10.2007 12:15

Ahoj, ja ked som zacinal pred 2 rokmi tak mi jeden chlapik dal radu v tom zmysle ze sa mam vykaslat na programovanie webu, lebo to sa da naucit kedykolvek (jeho nazor na to je taky ze programatori aplikacii su "cennejsi" nez programatori webu). Povedal ze sa mam zacat ucit niektory z modernych jazykov, konkretne mi poradil javu lebo on sa na nu specializuje... Mal som vtedy uz zaklady z pascalu (uplne zaklady iba...) a zacal som sa doma ucit javu (16 rokov som mal). Na zaciatku to bolo dost huste, citat si dokumentacie po anglicky, hladat co a ako sa robi... Ten pan robi v takej mensej sw firme tak sem tam mi daval nejake priklady aby ma usmernil a naviedol ako na to. Postupne som sa do toho dostal a teraz som s nim robil aj vacsi projekt teda ja som robil hlavne graficke rozhranie...

A co by som teda z vlastnych skusenosti poradil tebe:
Na zaciatok urcite pascal, neviem ci mas moznost sa ho ucit aj v skole, ale vsetko sa da ucit aj doma... Na internete najdes mnozstvo stranok aj o pascale. A preco prave pascal na zaciatok? Pascal bol vlastne vytvoreny na ucel vzdelavania, v praxi ho nepouzijes ale naucis sa na nom potrebne zaklady.
No a tu ti napisem ze sa treba po case na pascal vykaslat a venovat sa inym jazykom. Ja ti urcite odporucim javu aj ked pre mna bol prechod pascal -> java hrozne tazky lebo java je takzvany objektovo orientovany jazyk (program je zlozeny z objektov ktore maju nejake vlastnosti a este aj nieco robia...) a pascal je proceduralny (postupne sa vykonava program ktory si napisal...).

Dufam ze som to napisal zrozumitelne... Ak mas zaujem ozvi sa a mozem ti pomoct napr aj s tym pascalom, hlavne sa neboj pytat trebars aj tu na fore ak budes mat nejake problemy. No a vela stastia a trpezlivosti :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 28.04.07
Prihlásený: 03.11.09
Príspevky: 133
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 21.10.2007 15:04

Citácia:
... pascal je proceduralny ...

Drobná oprava: OOP bolo pridané do pascalu už pred nejakou dobou (TurboPascal, Delphi, Freepascal... OOP umožňujú), takže si môžeš zvoliť procedurálnou a oop cestou.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 29.09.07
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 1232
Témy: 45
Bydlisko: Nové Mesto ...
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2008 17:59

ilost píše:


Dakujem za záujem ale prosímta poznáš niečo v slovenštine alebo po česky. Dakujem :?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.07
Prihlásený: 06.05.13
Príspevky: 421
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2008 19:22

uplne zaklady jazyka C najdes: http://www.developer.sk

alebo nieco viac:

http://www.gjar-po.sk/import/c_plus_plus/c.htm


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 2:13

tlacitko Enter píše:
Ja ti urcite odporucim javu aj ked pre mna bol prechod pascal -> java hrozne tazky lebo java je takzvany objektovo orientovany jazyk (program je zlozeny z objektov ktore maju nejake vlastnosti a este aj nieco robia...) a pascal je proceduralny (postupne sa vykonava program ktory si napisal...).


Prepac, nechcem ta ani urazit ani nic, nemam dovod. Ale zacinat s Javou resp. prechod s pascalu na Javu je nezmysel. A ked ti ten znamy odporucil Javu a asi tiez nie je velmi rozhladeny. Ak Javista, skutocny programator, odporuci jazyk, tak zatial vsetkych takych co poznam odporucili na zaciatol Principy hardware a C. (ak vies ako funguje HW tak C je pohoda). Ked vysiel clanok http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=52067 tak sme padol vyrok: O tom hovorime cely cas. Programator, ma poznat to do piky, vediet co je automat, primitvna rekurzia, matiku. Lenze takych podla nejakych statistik je 2%. Ale ak sa chce niekto programkom iba zivit a kodit jednoduche komercne veci tak Java sa spravna volba. Ale bez vyssie spominanych znalosti zabudni, aby si v Jave spravil pararelny distribuovany system.
Ak ma clovek skutocny zaujem byt programator v pravom slova zmyse, tak zaciatok odriet si C. Potom nieco objektove, mrknut assembler. A este aby som nezabudol tak mrknut tiez nejaky LISP ci Haskel, aby mal sajnu aj o funkcionalnom programovani. To je zhruba profil programatora odbornika.
Ludia beriu cudne veci, fakt som nechcel nikoho urazit ani nic. Uprimne.
Hej a weby neviem ako, webu a grafike sa vyhybam ako len mozem :)

A vlastne, tak nastavaju fatalne omyli. Ludia sa ucia javu, myslia si vedie programovat, na vysku idu na mat-fyz a zrazu... Prosim, pokial chcete programovat bezne komercne veci postave na Jave, tak nechodte na mat-fyz.

Ani proti Jave nemam nic, ma vela vyhod a postune sa aj zrychluje, ako uvod pre programatora naozaj vhodna, uz len kvoli smernikom (kedze pouziva garbage collector).

Haadam, som nikoho neurazil. dik, zatial.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 2:14

imrich píše:
Dakujem za záujem ale prosímta poznáš niečo v slovenštine alebo po česky. Dakujem :?


Opakovanie. http://www.programujte.com a makej na angline ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 11:05

Nemozem nesuhlasit s adom21, ale treba si uvedomit ze tommy ma 14 rokov... teraz som na vyske a mam za sebou uvod do funkcionalneho prog. = haskell, mam za sebou uvod do assembleru a architekturu intel procesorov, na jarny semester mam uvod do logiky a jazyka C = vacsina su to povinne predmety (okrem toho C) a presne ako ado pisal - ak chces byt fakt odbornik musis mat prehlad vo vsetkom, musis chapat principy - preco to tak je a ako to funguje.

No a ked ma dotycny 14 rokov tak niekde musi zacat, preto som poradil pascal na ktorom zistis ci ta to bude bavit a potom zacat s niecim poriadnym, ja som radil javu kedze v nej robim a viem ju porovnat s ostatnymi. Je ale jedno co to bude, s niecim proste zacat musis a postupne sam zistis co etse potrebujes vediet...

Mna osobne assembler ani tie CPU vobec nezaujali, kazdopadne to bolo urcite uzitocne absolvovat. Podobne ma nebavi C, ale nikto nehovori ze v tom musim pracovat, preto si odchodim jeden semester a pravdepodobne v C nikdy nic nenapisem okrem povinnych uloh. Napr ten haskell ale stal za to, je to uplne nieco ine nez co som robil pred tym, ina forma myslenia a abstrakcie...

Este jedna rada: netreba zabudat na databaze a XML, ja som si to mal dat minuly semester ale nedal som si a teraz to lutujem lebo som prave brigadoval v jednej firme a tam mi chybali znalosti o DB...

No dufam ze tieto nase prispevky pomozu vsetkym zacinajucim ITckarom aby si urobili prehlad o tom vsetkom a aby pochopili rozdiel medzi coderom a developerom


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 11:17

@tlaciktoenter: Dik :) Pascal je na zaciatok pre 14 rocneho fakt v pohode. Ale naozaj by som potom neodporucal pokracovat s Javou, lebo "zatajuje" niektore principy programovania. Javu by som bral ako advanced jazyk ak uz mas sajnu co je pointer a tak. Najviac do piki sa nauci pri C. Ale ako vravim, ak chce byt dotycny 14 rocny iba tuctovy komercny programator, tak Java je v celku spravna volba. Ale ak chce byt naozaj programator, tak fakt odporucam asi pol roka C s principmi HW.

Este k C, pokial nevies ako funguje HW, tak C pre zatiatocnika je fakt dost brutal (teda myslim, to, ze bude musiet pouzit kopu prikazov a nebude vediet preco). Pascal je v pohode, ale nie dlho :) Tiez som s nim zacinal :)

Prisiel som na to, ze v Jave nema vyznam nieco kodit, lebo asi 95% je uz hotove. To je iba take copy & paste, pripadne nieco mierne upravit. Ja nejak copy & paste pouzivam, uz ked sa fakt neviem hnut. Lebo rad vymyslam :)
A samozrejme, matik fyzik informatik moze byt neviem aky genius ale bez angliny nie je nic... Ze anglinu ak neviete tak rychlo naucit :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 11:48

tak tak, anglina je dnes nutna a nie len pre programatorov.

Este k tej jave - mna ten prechod bavil, resp hlavne to OOP, poznal som len pascal a zrazu som spoznaval uplne iny styl programovania (vlastne podobny by bol aj prechod z C na javu, akurat ked ma clovek za sebou uz C tak uz sa viac vyzna). V jave sa mi programuje velmi dobre, je to rychle, lahko udrziavatelne, nepotrebujes poznat ziadne zlozite veci na to aby si spravil stabilnu, bezpecnu a napr aj multithreadovu aplikaciu, resp sa tak nenadres...
Nesuhlasim s tym copy and paste, mozno si to myslel inak ale rozhodne nemozem povedat ze by bolo vsetko hotove a ak aj je tak je to komercne a k zdrojaku sa nedostanes. Niekedy sa stane ze mas take struktury objektov ze vela veci iba prevezmes zo starsich projektov ale aby si sam nemusel nic vymyslat to urcite nie...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 12:05

:) este raz preco Java na zaciatok nie je vhodna. Zatajuje principy programovania, lebo vsetko robi za teba. Nemas pointre, teda ani spravu pamate, systemove volania... Proste ukryva tie principy, ktore musis v C kodit, lebo ich robi sama za teba.
Java je velmi mocny jazyk. Robi sa v nom rychlo. Ale za zaciatok, kde hlavne treba pochopit principy, naozaj nie je vhodna, o com hovori aj ten clanok na kt. som dal link.
Ale to iba volba jazyka. Programtor ako som spomina potrebuje dost silnu matiku (silnejsiu uz maju asi iba matici a fyzici), vediet algoritmy, co primitvna rekurzia, halting problem, automaty atd.

Ja osobne som v jave vela algoritmov neurobil, iba take mechanicke kodenie...

@tommy: Sice mi tu pekne diskutujueme, ale kazdopadne zacny z pascalom, lebo pokial nevies ako funguje HW tak C tak pekne znechuti :) A ak ta bude bavit, nebodaj pojdes aj na informatiku, tak zvysne veci sa dozvies :)

Hej a ludia, kt. sa chcete inst na informatiku a mate o nu seriozny zaujem, tak Blava, Praha, Brno z Ceskoslovenska. Kosice naozaj neodporucam...

@tlacikto enter: vdaka za pekny rozhovor :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 12:50

to ado21: aj ja dakujem :)

tiez odporucam BA, Brno a Prahu, ale odporucam univarzity (Komenskeho Masarykova a Karlova) ! Myslim ze skoly ako STU a VUT nie su na takej urovni aby vychovavali takych programatorov o akych sme tu diskutovali.

A teraz musim neobjektivne vychvalit Fakultu informatiky na Masarycke - fakt dobra skola, dobry system studia, vazne odbornici vysokej kvality a uplne uzasny informacny system vdaka ktoremu robite vsetko dolezite cez net (napr prihlasovanie predmetov, skusok, odovzdavanie domacich uloh...), takze odporucam vsetkym informatikom :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.03.08
Prihlásený: 07.02.10
Príspevky: 72
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2008 13:16

johny128 píše:
V prvom rade sa rozhodni či chceš robiť web stránky, alebo "klasické" programy na windows, linux. :) Potom môžme radiť ďalej. Ale osobne by som ti odporúčil začať s HTML, kúsok CSS a skončiť pri PHP, MySQL na začiatok (teda stránky)

http://www.jakpsatweb.cz/



Nemagor nam tu chlapca, ma 14 rokov a chce sa naucit programovat!! To znamena iba jedinu volbu-> Pascal. Mal by si zadovazit nejaku knihu o pascale kde to bude mat vsetko pekne zhrnute a polopate vysvetlene.
Zadovaz si nejaku takuto knihu:
http://www.knihy.cpress.cz/knihy/pocita ... dni-skoly/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2008 20:10

Pravda, ludia, prosim, uvedomte si, ze HTML ci CSS sa za programovamie nepovazuje, lebo ani nie je.

Pascal je super na didakticke ucely. Ale ak ma dotycny seriozny zaujem, tak kludne aj rovno s C, a kniha Pavel Herout Ucebnice jazyka C. Sice bude to tazsi zaciatok, ale stoji to za to.

Dalej myslim, ze na pascal netreba ani knihu, staci napr. www.programujte.com . Hlavne sadnut a programovat :)

Za som zastanca toho, ked chce byt clovek naozaj programatorom, tak C, C++ musi venovat netrivialny cas. Pripadne aj Assembleru nejake 3 dni.







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2008 20:15

tlacitko Enter píše:
Myslim ze skoly ako STU a VUT nie su na takej urovni aby vychovavali takych programatorov o akych sme tu diskutovali.


A hej, som bol jeden s typkov, co si myslel, ze skola programatora vychova. Ale to je velky OMYL.

Dobry programator, musi na sebe makat sam. Preto aj makam :) Ale fakt, nejake kniha, potom Algoritmy v C a netreba ani ziaden mat-fyz. Techniky by som rozhodne nepodcenoval, len tam nie je programko zamerane na algoritmy ale na HW.

Fakt. ludia, na dobreho programatora vobec nepotrebuje vysku, a ani taka vyska nie je...







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.07.07
Prihlásený: 12.03.10
Príspevky: 28
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2008 13:03

cim vlastne zacat C alebo C++ ? :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2008 13:06

S cim chces, hlavne zacni ;)

ale ak chces ist do toho naozaj po hlave, tak s C. Az sa chces iba otukat, tak pascal alebo Java... napr.







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 14.02.08
Prihlásený: 04.01.15
Príspevky: 1272
Témy: 46
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2008 16:10

aky je rozdiel medzi C a C++ ?inac tieto C-cka su freeware programy?







_________________
CPU:AMD Phenom II X4 960T MB: GA-MA78GM S2H VGA: ASUS EAH4850 512MB DDR3 & AC L2 PRO RAM: 4x 1GB Kingstone 800Mhz PSU: CX400W HDD: SEAGATE Barracuda 7200.10 160GB + Seagate 320GB Monitor :19"LCD ASUS VB191T OS: Win 7 Ultimate 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2008 16:17

C++ je objektovo orientovany, C je proceduralny (ako pascal)

je to nejako tak ze su nejake standardy a specifikacie daneho jazyka a potom su rozne prekladace, kompilery, interprety.. pre dany jazyk, napriklad pre C je to gcc, ale aj mnoho dalsich a tieto jednotlive sa lisia v tom ci su zadarmo, ako splnaju vsetky standardy a podobne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.07.07
Prihlásený: 12.03.10
Príspevky: 28
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2008 17:03

mohli by ste mi poradit s este niakou dobrou literaturou o programovani?
alebo tie knihy co ste použivali.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2008 18:25

C++ - Mistrovstvi v C++ 3.vydanie http://www.martinus.sk/?uItem=41491
C - Ucebnice jazyka C http://www.martinus.sk/?uItem=22732

obidve knihy idu pekne od zaciatku :)

vela zdaru :)







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.08
Prihlásený: 15.05.15
Príspevky: 884
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2008 21:28

zdravim, ja by som rad odporucil dake knihy na pascal (uz ich sem pisem asi 3.krat :D )... 1.diel + 2.diel... nie je tam popisany uplne dopodrobna, ale nauci ta to vsetky potebne veci na ucenie dalsich jazykov...

k tej knihe Ucebnice jazyka C od Herouta, v roku 2007 vysiel 2.diel, potrebujem k nemu aj prvy? je tam napisane, ze velmi tesne nadvazuje na prvy diel, ale nie som si celkom isty, ci je to pokracovanie, alebo iba aktualizovany prvy diel...
dakujem za odpoved :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zaciatocnik

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2008 1:26

neutronmind píše:
k tej knihe Ucebnice jazyka C od Herouta, v roku 2007 vysiel 2.diel, potrebujem k nemu aj prvy? je tam napisane, ze velmi tesne nadvazuje na prvy diel, ale nie som si celkom isty, ci je to pokracovanie, alebo iba aktualizovany prvy diel...
dakujem za odpoved :)


je to ucebnica a prvy diel sa ide pekne od zaciatku :) su ulohy, zdrojaky sa daju stiahnut z netu. Prvy diel je ucebnica a druhy je uz rozsirenie a specialne vlastnosti a normy C. Ak ked si vsimnes v druhej cislovanie tak sa cisluje od tamadial, kde prvy diel skoncil. Ako ten prvy diel je aj pre zaciatocnika ale ide aj o akysi suhrn. Ak to nieco vypadne tak otvoris a mas to tam :)


Pascal je vhodny pre takeho bezneho cloveka. Ale pokial ma clovek seriozny zaujem o programovanie tak treba mat urcity cas odkodeny v C. Aj co poznam guruov v Jave tak surovo maju odkodeny v C netrivialny cas. C je surove, nic nezakryva a programator moze vsetko. C presne funguje podla principov PC. Java a vyssie jazyky uz maju vsetko zakryte a clovek ani nevie co sa vsetko za tym skryva atd... Preto nevie optimalizovat.

Hm, poviem tak. Kto odkodil v C netrivialny cas, je programator. Kto zacal s Javou a robi v nej, programator nie je. Vie sa iba hrat a nema sajnu co pise a ako to vsetko funguje. Ako firmy chcu dnes najma takych ludi ale tam sa uz straca programovanie ako take. Ja osobne by som nebol spokojny, keby som pisal kod, hoci by fungoval ale nerozumel by som co sa za nim skryva. Je to o cloveku.

Potom aj na algoritmy odporucam knihu Algoritmy v C. Je fakticky jedno v com sa kodia algoritmy dnes, ale v tej knihe su v C.

Ak chce clovek iba skusit co a ako, tak ho je svojou surovnostou odradi najskor. Radsej nech si zvoli iny jazyk a dnes 90% firiem chce programatorov co vedia bezmyslienkovite kodit.... No akok som spominal, ak clovek tuzi po poznani, tak surovo C a potom C++. A ked uz vie clovek C/C++ tak nebude mat problem so ziadym inym jazykom...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.12.06
Prihlásený: 02.09.08
Príspevky: 15
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2008 9:30

no k tej technickej univerzite v kosiciach ktora bola niekde vyssie spominana. Nejaky rozdiel tam je oproti technike v bratislave napr., ale vobec to nie je tak zeby bola nejaka druhotriedna, uci sa tu presne to iste co inde, samozrejme zalezi aj od kvality profesorov. Podla mna je to o cloveku ci sa to chce naucit alebo nie, lebo predmety aj profesory tam su, staci sa tomu venovat.

A k tym "uplnym" programatorom. Suhlasim s vami ze nie je programator ten co len vie napr. v Jave(alebo C#) za par chvil pozliepat kod, pouzit nejake hotove veci atd. a pritom nema sajnu co to je zasobnik alebo alokovat pamet..., Vobec neodsudzujem
Javu, C#, sam momentalne programujem v C#, len treba vediet aj tie nizsie urovnove jazyky(c,c++ ), cize zacat treba niekde tam a nie za rovno pustit do Javy lebo vsetci naokolo hovoria ze je "IN".

Momentalne studujem 4.rocnik informatiku na technike v kosiciach, a prebrali sme myslim vsetko co potrebuje( a kopu inych veci co mozno nikdy nepouzije) kompletny
programator:
po formalnej abstraktnej stranke( automaty, petriho siete, algoritmy, semantiku programovacich jazykov, gramatiky... )
po praktickej stranke( assembler, C, C++, C#, Java, funkcionalne prog., HTML)
po matematickej stranke(linearna algebra,matematicka analyza I,II, diskretna mat.,
statistika, numericka mat, financna matika, myslim ze celkom dost na informatika :) )
a ine(fyzika...) ved na stranke su kompletne popisane anotacie predmetov takze nebudem zbytocne vypisovat..

Ale ako som pisal vyssie, je na kazdom kolko si z toho odnesie, poznam plno spoluziakov ktory nejak so stastim poprechadzali cez skusky a teraz nevedia ani napisat "hello world" program v C. Ono sa tu uci vsetko co aj inde, len mozno kvantita na ukor kvality.

A samozrejme treba so tomu venovat aj mimo skoly, necakaj ze budes pekne chodit na vsetky prednasky, skoncis skolu a vies programovat . Somarina, vela veci musis
z vlastnej iniciativy nastudovat.

A k samotnemu problemu, podla mna ten Pascal by bol asi najlepsi pre teba na zaciatok, k tomu C uz aj treba mat sajn ze ako ten pocitac funguje

To aspon moj nazor na vec :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaciatocnik

v Ovládače

3

673

07.07.2008 11:10

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaciatocnik

v Webdesign

13

906

18.11.2008 22:46

DeiDaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaciatocnik

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

15

826

11.08.2011 23:25

matwej Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaciatocnik

v Operačné systémy Unix a Linux

10

592

17.02.2010 19:16

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. začiatočnik

v Databázy

3

891

06.02.2009 12:34

awtt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Fotoaparát začiatočník.

v Ostatné

16

540

10.03.2018 21:24

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java zaciatocnik

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

1344

30.12.2011 22:57

Nanosonda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LAZARUS zaciatocnik

v Delphi, Visual Basic

4

1137

10.03.2010 10:51

Medo11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaciatocnik programovanie

v Ostatné

7

818

04.05.2015 15:07

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIFI - začiatočník

v Siete

14

878

01.03.2009 20:06

ertin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WP -zaciatocnik

v Redakčné systémy

2

352

02.04.2013 10:53

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaciatocnik - C

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

21

918

08.03.2012 8:16

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java - zaciatocnik

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

546

30.08.2015 12:43

robkio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linux začiatočník

v Operačné systémy Unix a Linux

14

793

11.01.2010 18:53

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer začiatočník

v Zvuk

8

454

19.08.2014 15:51

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ začiatočník

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

29

1900

12.07.2009 14:14

capricorn7 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra