Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 1729 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ... 58 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:24

Waltherko...pravdepodobnejšia je už kvôli tej jednej jedinej veci že jej verí viac vedcov ako tej druhej...to by ako argument malo stačiť,ak im chceš niečo dokazovať že tá väčšia skupin sa mýli tak sa ukáž...ja som sem dal link na síce len Wikipédiu ale ak si prečítaš len zopár "Žně objevů" od Grygara tak budeš v obraze


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:27

ak považuješ toto za argument nech sa páči :lol:
na to sa dá odpovedať iba jediným spôsobom - pozri sa späť do histórie a na to, koľko ľudí verilo tomu, že zem je doska, ktorú na chrbáte nesie obor, prípadne teórii, že žijeme na placke a slnko sa okolo nás točí... tam si mal tiež vtedy väčšinový názor :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:27

podla mna su vsetci mimo lebo o tom vsetci vedia iba prd a teorii mozu vymysliet tisice ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:30

walther píše:
ak považuješ toto za argument nech sa páči :lol:
na to sa dá odpovedať iba jediným spôsobom - pozri sa späť do histórie a na to, koľko ľudí verilo tomu, že zem je doska, ktorú na chrbáte nesie obor, prípadne teórii, že žijeme na placke a slnko sa okolo nás točí... tam si mal tiež vtedy väčšinový názor :)

nuž ak nevieš tak vedomosti ľudstva odvtedy pokročili míľovými krokmi a to že Zem je doska si tak môže myslieť nejaký Indián v Brazílii ktorý ešte belocha nevidel...aj také kmene ešte existujú.
Ak jednej teorii verí väčšia časť vedcov/ nie ľudí laikov/ tak je to obyčajne preto že majú aj nejaké argumenty na vedeckej úrovni a nie na našej kde ma skoro vyzývaš : "tak dokáž že to tak je"...čiže trochu detské


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:36

ja mam vlastnu teoriu, ktorá ma uspokojuje, avšak riadiť sa nou nemozem, pretoze by som už bol asi niekolko krat odsudeny na trest smrti :D
Moja teoria spočíva v tom, že nič nieje skutočné, a nič neexistuje. Vsetko, co sa deje okolo mna je iba imaginárna predstava v mojej hlave, a všetci okolo mna, su len vyplod mojej fantazie. Cize vlastne keby som niekoho postrelil, tak jeho by to nebolelo, pretoze on neexistuje, to len moja fantázia si ho vytvára v mojej hlave. A ked raz niekto neexistuje, tak ho nemoze nic bolieť.
Dalsi priklad, moje oči maju len určitu kapacitu toho, čo mozem uvidieť (nieco ako monitor), nemozem vidiet 2 miesta na opačných stránách zeme naraz. Cize v tomto momente som v Bratislave, ale Košice neexistujú. Ale ked pridem do kosic, tak nebude existovat bratislava, pretoze si moja fantazia predstavuje prostredie Košíc.

Nieco ako PC hra, v PC hre existuje iba to, čo vám vykreslí grafika a procesor (v mojom pripade mozog) a to, čo vám zobrazí monitor (v mojom pripade oči).

Čakám negatívne reakcie na tuto teoriu, a prave preto sa s nou velmi neprezentujem.
A mozno tuto teoriu (ak sa to da nazvat teoriou) uz niekto vymyslel, len o tom neviem :D







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:41

Sysel o tomto sa pekne píše v jednej knihe od Stephena Webba..."Kde tedy všichni jsou ?" venuje sa Fermiho paradoxu a problému mimozemského života....je tam časť o tom ako by mohla vyzerať naša virtuálna realita a to doslova,aké energie by musela ovládať tá nejaká iná civilizácia aby sme Vesmír vnímali ako skutočný a pritom by to bolo na nás iba nastrojené
tú knihu ti doporučujem prečítať


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:43

podla mna sa to vola Egocentrizmus







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:44

Milanese píše:
nuž ak nevieš tak vedomosti ľudstva odvtedy pokročili míľovými krokmi a to že Zem je doska si tak môže myslieť nejaký Indián v Brazílii ktorý ešte belocha nevidel...aj také kmene ešte existujú.
Ak jednej teorii verí väčšia časť vedcov/ nie ľudí laikov/ tak je to obyčajne preto že majú aj nejaké argumenty na vedeckej úrovni a nie na našej kde ma skoro vyzývaš : "tak dokáž že to tak je"...čiže trochu detské

trochu detské je to, keď si dakto namýšľa ako ďaleko je ľudstvo v poznatkoch o vesmíre. všetko sú to len teórie, ale nikto z tých vedcov to nemá ako reálne podložiť, pretože keby mohol, nebola by to už teória. to, že ľudstvo o dačo pokročilo je pravda, ale nie do takej miery, aby tu mohol dakto hlásať nejakú teóriu ako "najpravdepodobnejšiu". Alebo si myslíš, že vtedy si o sebe vedci mysleli, že sa mýlia? Pokiaľ im dakto nevrazil do nosa jablkom zo stromu, netušili ani len o gravitácii. Čo ťa utvrdzuje v dojme, že teraz je to iné? Že existujú nejaké výpočty a podobne? No a? Výpočet je správny len v jedinom prípade - ak poznáme dokonale prostredie, samotné objekty a všetky vplyvy, ktoré do toho zasahujú. Máš pocit, že človek pozná naozaj všetky činitele, ktoré vstupujú do teoretických výpočtov?
Tak tu na mňa prosím ťa nechoď s podobnými rečami.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:46

Tak to Ta musim sklamat, lebo dokazy nie su ziadne. Vsetko to su len dohady. Dokaz nie je ziadny. Takze pravdu moze mat jedna aj druha strana. Uz aby boli vysledky z hadronoveho urychlovaca.
"Moja" teza sa opiera o novoobjavenu temnu hmotu, ktora drzi Vesmir pokope. Gravitacia rozpinanie nedokaze zastavit. Preto vsetka odpoved je v temnej hmote a temnej energii, ktora ma vo Vesmire prevazne zastupenie. Viditelna hmota je len male percento. Takze ked nebudu existovat bosony a temna hmota, tak som schopny verit teze, ze sa rozpinanie nikdy nezastavi.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:47

suhlasim s walther-om, vela poznakov o vesmire pochadza cisto z teoretickeho uvazovania







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:49

Milanese: no aj ked ja by som tam mimozemsky zivot nezapájal... Ale zozeniem si tu knihu, dik ;)
ElNorka: je to teoria ktora ma napadla, nemusis mi hned pripisovat diagnózu :jaw:

Ale ide mi skratka o to, ze ako mozem vediet, ze ten druhý cíti bolesť, ked ja ju necítim, a ako mozem vediet, ze prave teraz existuje New York, ked tam prave teraz niesom.
Ale som kresťan, takže takuto vec by som už z princípu nebral za reálnu. Aj ked, taketo veci ma fascinujú...


Naposledy upravil sysel777 dňa 02.10.2010 14:49, celkovo upravené 1






_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:49

už začínaš moc filozofovať a podstata veci ti uniká :vedci vedia x násobne o vesmíre viac ako ty alebo ja a spolu s celým forom dokopy,mne nato stačí si prečítať nejaký úryvok z tých Grygarových statí a hned viem že ja nič neviem...ale vedci vedia,pozri sem :

I. Hachisu aj. studovali světelnou křivku rekurentní novy RS Oph (vzdál. 1,6 kpc) ve velmi měkkém rentgenovém pásmu a odvodili odtud hmotnost bílého trpaslíka v soustavě na 1,35 M☉. Jelikož trpaslík získává akrecí průměrně 1.10-7 M☉/r, vyplývá odtud, že dosáhne během několika set tisíc let Chandrasekharovy meze a vybuchne jako supernova Ia. Podle J. Nesse aj. činí tempa rozpínání slupek RS Oph z posledního výbuchu (únor 2006) 770 – 1 290 km/s. J. Bode aj. objevili ve spektru po výbuchu zakázané čáry [O III] a [Ne V], které svědčí o dvojprstencové struktuře bipolární obálky s průměrem 580 AU. Obálka se rozpíná vysokou rychlostí 5,6 tis. km/s.

D. Hatzidimitriou aj. uvedli, že od r. 1929, kdy E. Hubble objevil v galaxii M31 první novu pomocí 2,5m reflektoru na Mt. Wilsonu, bylo v této soustavě objeveno již více než 470 nov. Průměrná četnost nov se tak odhaduje na 65 případů za rok. Pouze u 10 nov převážně ve výduti galaxie se podařilo získat i spektra. Poslední takto sledovaná nova M31N 2005-09c však patří do disku M31 a její spektra na přelomu září a října 2005 byla pořízena 1,3m reflektorem. Další jasnou novu M31N 2007-11d objevili 17.11. K. Nishiyama a F. Kabashima v poloze 0045+42. Nova dosáhla maxima 14,5 mag necelé 3 d po objevu. M. Henze aj. prohlédli pomocí speciálního algoritmu digitální archiv snímků galaxie M31 obří 2m Schmidtovou komorou v Tautenburgu v období let 1960-1996 a našli na nich celkem 84 kandidátů na novy včetně jedné rekurentní novy. Zřejmě by se vyplatilo uskutečnit obdobné přehlídky i pro další velké archivy.


máš dojem že niečomu z toho dokonale rozumieš?...ja verím že oni tomu rozumejú


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:51

sysel777 píše:
ElNorka: je to teoria ktora ma napadla, nemusis mi hned pripisovat diagnózu

prepáč ja som to nemyslel ako urážku







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:56

Milanese, mne neuniká žiadna podstata, ale tebe ;)
Citácia:
vedci vedia x násobne o vesmíre viac ako ty alebo ja a spolu s celým forom dokopy

ČO to dokazuje? Nič. Netvrdím, že sú vedci debili, ale nevedia o vesmíre toľko, aby sa z tých teórií staly fakty a na tom nič nezmeníš aj keby si sem citoval celého Grygara alebo Hawkinga.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 14:59

ElNorka píše:
podla mna sa to vola Egocentrizmus

:-D

tiež poväčšine súhlasím s waltherom, ale na druhej strane... aj na Einsteinových teóriach sa podielala intuícia a teoretické uvažovanie







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:00

toto si napríklad vedel?
7. Život ve vesmíru

R. Mclean aj. zkoumali kanystr s mikroby, který se nacházel na palubě raketoplánu Columbia kvůli zamýšlenému experimentu o chování mikrobů v beztížném stavu a dopadl neporušen na zem po tragické havárii v únoru 2003. Tři kmeny mikrobů, vložené do kanystru kvůli experimentu, nepřežily katastrofický návrat, ale přesto se autorům podařilo v kanystru objevit živé bakterie nového kmene Microbispora sp., které se do kanystru dostaly zřejmě před startem a všechno přežily, včetně teploty až 175°C při hypersonickém průletu (až 9 700 km/h) kanystru atmosférou. Podobně dopadli nematodi - mikroskopičtí červi, kteří cestovali na palubě Columbie v rámci jiného experimentu v šesti kanystrech, z nichž pět bylo po pádu na zem nalezeno a ve všech byli živí červi, jak zjistila autorka experimentu C. Conleyová. Odtud vyplývá, že pokud se v pozemských horninách, vyvržených do kosmu únikovou rychlostí, nacházejí mikroorganismy, mohou přežít cestu nehostinným meziplanetárním prostorem a dopadnout živé na Mars nebo na některé měsíce Jupiteru či Saturnu. Obdobně mohou cestu na Zemi přežít mikroorganismy vyvržené z těchto těles, pokud tam nějaké jsou. Zevrubné zkoumání meteoritů ovšem nic takového zatím neprokázalo.

samozrejme teoria panspermie ako vyšitá ale kto by tomu predsa veril,však???...neveríme ak neuvidíme iný život mimo Zeme.Ak neveríš ničomu čo si nemôžeš ošahať tak ti to nikto neberie


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:02

netvrdím, že tam nehrá intuícia, teoretické uvažovanie a pod. rolu, ale to neznamená, že tu teraz budeme tvrdiť "tá teória je najpravdepodobnejšia" :) O to mi ide, že milanese to tu propaguje pomaly ako fakt, pričom ide len o teóriu, ktorá je momentálne rovnako pravdepodobná ako napr teória s rozťahovaním a zmršťovaním vesmíru. To, koľko vedcov jej holduje na tom nič nezmení.

Milanese, asi sa stále nechápeme. Skús si po mne prečítať tie príspevky a možno ti dojde o čom píšem. Ak nie, tak bohužiaľ, ale už sa tu cítim ako verklík. Nemám v úmysle sa dohadovať, ktorá teória je tá správna, každý verí dačomu inému, ale tvrdiť že je dačo pravdepodobnejšie ako to druhé? TO mi prekáža. Je to možno pravdepodobnejšie z tvojho pohľadu, ale nemusí to byť pravdepodobnejšie z pohľadu povedzme haffena. Kým to nie je FAKT, tak máte pravdu obaja ;)


Naposledy upravil walther dňa 02.10.2010 15:06, celkovo upravené 1






_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:06

to nič nezmení ale iba v tvojej hlave,mal by si sa opýtať naozajstných kapacít ako sa k tomu stavajú a ktorá teoria je pre nich pravdepodobnejšia
nič tu nestaviam na úroveň faktu,iba poukazujem na výskumy...ak nechceš-never


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:11

poukazuješ na to, čomu veria niektorí vedci, nič viac ;) ak si si z histórie nevšimol, väčšinou mali pravdu práve tí, ktorí boli v menšine... to teraz nemyslím tak, že je to nemenné pravidlo, poukazujem len na často slepý fanatizmus nejakej myšlienky + obmedzená predstavivosť + strnulosť tých "ozajstných kapacít". Pri väčšine najväčších objavov to bolo tak, že prišiel niekto tretí, všetkých usadil na prdele s tým, že dokázal presný opak ich "zaručených faktov" a prišiel s úplne dačím novým, čím zmenil ich pohľad na veci a "zrazu" to tak videli všetci a už to bolo ok..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:14

ElNorka píše:
tu planetu vidime aka bola pred 20 rokmi, za ten cas sa mohla nejako zmenit (napr: zrazka z asteroidom)


by bola kua smola, keby tam ludia letia a v polovici cesty zistia, ze planeta je na cucky, kvoli asteroidu :lol:

btw, co sa tyka mimozemskeho zivota. tusim na dsl.sk sa v jednom clanku o tom rozvinula debata, a podaktori mali celkom zaujimave nazory. napr., ze nejaka ina civilizacia moze byt kludne uz davno medzi nami.. mozno nemaju fyzicke telo, alebo na "spionaz" pouzivaju nejaku energiu popriapdne nejaku formu astralneho tela. to by mozno aj vysvetlilo nejake tie kazdemu zname pripady s "duchmi" :)

dalej tam bol nazor na cestovanie. ze by mimozemskemu zivotu trvalo velmi dlho kym by k nam prisli, odkedy sme zacali vysielat signal. moze byt rovnako naivne si mysliet, ze existuje iba nejake priamociare cestovanie a najviac rychlostou svetla. my zatial iny posob nepozname, ale pred 200 rokmi ani nesnivali (okrem verna) o cestovani vzduchom







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:20

existuje teoria cervych dier, tj. ze sa nemusi cestovat priamociaro ako svetlo ale daju sa spravit "skratky" vesmirom viz serial Stargate







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:23

emer píše:
ale pred 200 rokmi ani nesnivali (okrem verna) o cestovani vzduchom

btw prvy let sa uskutocnil v 1793... :D to len tak naokraj...
Milanese píše:
toto si napríklad vedel? ...

To je zname uz davnejsie, ako aj mimozemske bakterie...existencia zivota ako takeho mimo zeme je uz preukazana...to je aj zakladom jednej teorie vzniku zivota na zemi...tzn ze, "priletel" na nejakom asteroide...ked sa nad tym clovek zamysli, je to velmi zaujimave, v podstate mozme byt vsetci "mimozemstania" udomacneni na cudzej planete :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:25

tak mimozemstania asi byt nemozme ked zijeme na Zemi :))







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:26

myslel som samozrejme povodom... :)
// pre tych co nepochopili :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:27

a bol ten let aj uspesny? :D tak som sa trochu sekol, par rokov hore dole :)

uz ta chapem :lol:







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:27

Ano bol, ale jednalo sa o balon, aj to je cestovanie vzduchom :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 15:29

http://encyklopedia.sme.sk/c/4351138/mo ... oveka.html 10 rokov si sa sekol

ale aj tak neznamena ze vsetko co je v knihach je pravda, tusim aj samotny S. Hawking povedal ze sa vo svojej knihe mylil







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 16:01

Ominous píše:
To je zname uz davnejsie, ako aj mimozemske bakterie...existencia zivota ako takeho mimo zeme je uz preukazana...to je aj zakladom jednej teorie vzniku zivota na zemi...tzn ze, "priletel" na nejakom asteroide...ked sa nad tym clovek zamysli, je to velmi zaujimave, v podstate mozme byt vsetci "mimozemstania" udomacneni na cudzej planete :D


tak to by som bol naozaj zvedavý čím to doložíš....??? Chcem relevantný dôkaz že sa našli mimozemské formy života hoc aj na meteoritoch spadnutých na Zem...ako vravíš je to len teoria panspermie z vesmíru...ale dôkaz nie je..ak by bol dôkaz tak teoria nie je teoriou lebo je ňou iba dovtedy kým sa potvrdí alebo vyvráti

http://scienceworld.cz/fyzika/svet-na-k ... tanty-1526
marha zaujímavý článok


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2010 19:22

Milanese: tomu textu rozumiem z toho pohladu, co objavili v galaxii v andromede, tomu aku techniku pouzili uz nie, lebo sa o to nezaujimam. Ano, vedci su kapacity, ale na to, aby som pochopil co sa okolo nas deje mi staci poznat poznane, nie to znova objavovat. Potom sa Ti cela skladacka da dokopy a ty si vytvoris vlastny nazor. Oni su profesionali, ja amater. Lenze amaterizmus neznamena nevedomost.
Teoria pulzujuceho vesmiru dava odpoved na to, preco vznikol vesmir prave velkym treskom a preco vobec, co ho k tomu dohnalo, preco bol v prvopociatku velky ako futbalova lopta... Teoria len jedneho vesmiru na toto nedokaze najst odpoved.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2010 16:06

Milanese píše:
tak to by som bol naozaj zvedavý čím to doložíš....???

Staci zapat google...bolo to a jv TV novinych tusim, davali to vsade...
napr. aj tu:
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/ ... stuje.html


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 1729 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ... 58 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vesmír, veda a technika

134

10367

20.05.2017 11:28

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vesmirna akcna....

v Počítačové hry

19

1387

09.05.2011 22:37

martinmiro1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vesmirna hra

v Počítačové hry

16

4301

13.01.2012 16:12

helpik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vesmírna raketa sa úspešne vrátila a plynule pristála, predbehla Muska

v Novinky

0

716

24.11.2015 20:00

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2358

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1908

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1973

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia + reakcie

v PHP, ASP

3

1240

10.08.2009 13:46

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Outdoor diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

66

6356

21.01.2013 15:46

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LOTR2 - diskusia

v Počítačové hry

20

3195

22.12.2009 14:14

lubo2142 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kutil diskusia

v Voľný čas a hobby

9

1648

26.01.2015 12:47

erikzet Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xtreamer - diskusia

v TV

1

2620

15.02.2015 12:24

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7562

28.12.2012 15:00

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia TV kanalov

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

17

1583

16.11.2008 12:59

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xbox One - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 16, 17, 18 ]

v Herné konzoly

511

15000

28.03.2021 12:37

Sniper162 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia o seriáloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 35, 36, 37 ]

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

1101

33449

02.01.2023 0:56

kekso Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra