[ Príspevkov: 1729 ] 1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 58
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 17:09 | Vesmírna diskusia

david3504 píše:
my vieme napríklad vyšlachtiť psov, a za stovky rokov sme z ich predka - vlka, vyšlachtili všetko od čivavy, po dogu, máme psov na stráženie oviec, na lov zvierat, na ťahanie saní...rovnako tak mohla prísť vyspelá civilizácia a z nášho primitívneho predka vyšlachtiť rozumného človeka. To by dávalo zmysel aj z toho hľadiska, že neandertálec nie je náš priamy predok, ale príbuzný ktorý ešte istý čas žil vedľa ľudí, ktorí ale vedeli používať nástroje a tak ho vytlačili na kraj, až úplne vyhynul


david už len preto nemôžem takémuto niečomu uveriť, pretože za prvé...prečo by to robili ? A za druhé, u tej vzdialenej civilizácii by zákonite museli byť iné podmienky na život ako v našej, ako by si prosím ťa mohli odniesť keď aj primitívneho človeka do svojho sveta a ešte by nám ho aj vrátili dokonale pripraveného na naše podmienky fungovania zeme. Sorry, ale toto nemôžem akceptovať aj keď mi to tu budete tvrdiťť desiati, pre mňa to má výpovednú hodnotu ako rozprávka o bohu.

maugggly: ja od vás nežiadam aby ste prijali môj názor, ale mne sa zdá byť to čo som zatiaľ napísal najpravdepodobnejšie, ale ak by to tak aj bolo, ani zďaleka nedokážem pochopiť vznik vesmíru a s tým som sa už aj zmieril :x


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 17:14 | Vesmírna diskusia

[quote="KingTommyJa nehovorím, že sme sem bolo privezených 3 miliardy kusov Homo Sapiens...
Hovorím o živote. O našom DNA. O tom, že sme sa mohli vyvynúť a dostať na vrchol.. Videl som dokument o našom DNA, každý jeden vedec nechce veriť tomu, že naše DNA bolo vytvorené náhodne, je až veľmi prepracované na to, žeby sa vytvorilo len tak. Všetko do seba krásne zapadá. Všetci ho majú v podstate rovnaké, len my ľudia tam máme niečo navyše, práve to čo z nás robí ľudí a dovoľuje sa nám slobodne vyvíjať, rozvíjať a hlavne myslieť. Prečo sa to potom nevyvinulo u žiadného iného tvora ale iba práve u človeka?[/quote]

No dobre, a čo tým chcete vlastne povedať ? Že naša existencia by sa vysvetlila tým, že nás niekto uniesol na cudziu planétu, kde nás vylepšil a priniesol už vylepšených na zem ? Čo by potom stvorilo tých, čo akože stvorili nás ? Ich tiež niekto uniesol z ich planéty a tiež im niečo upravil tak ako nám ? Toto považujem za ďaľšiu slabosť človeka, keď si už nevie niečo vysvetliť, začne si vymýšlať tak ako to bolo s bohom. Ale so zdravým rozumom to nemá vôbec nič spoločné.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99 | 99
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 17:17 | Vesmírna diskusia

načo si ľudia vyšlachtili pudlíkov? Veď to nič nevie, len to vyzerá zaujímavo. Nikto nevie prečo to spravili, ty by si sem priviezol niekoho dokonale pripraveného, oni nás len nakopli, možno v tom istom čase ich kamaráti nakopli niekho iného vedla v galaxii a pozerajú, koho "družstvo" je šikovnejšie :lol: ťažko povedať


_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88 | 88
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 11.01.2013 17:17 | Vesmírna diskusia

nicobb píše:
No dobre, a čo tým chcete vlastne povedať ? Že naša existencia by sa vysvetlila tým, že nás niekto uniesol na cudziu planétu, kde nás vylepšil a priniesol už vylepšených na zem ? Čo by potom stvorilo tých, čo akože stvorili nás ? Ich tiež niekto uniesol z ich planéty a tiež im niečo upravil tak ako nám ? Toto považujem za ďaľšiu slabosť človeka, keď si už nevie niečo vysvetliť, začne si vymýšlať tak ako to bolo s bohom. Ale so zdravým rozumom to nemá vôbec nič spoločné.


Ako som písal, to už nie je v medziach nášho chápania.


_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 17:19 | Vesmírna diskusia

v jednom z tvojich prispevkou si nadaval na boha. co si v podstate vystihol skor nabozenstvo ako take. ale aby som nezabiehal. stava sa z teba dalsia cirkev, ktora akceptuje len svoje nazory a myslienky. takze od toho Aštara Šerana som nebol az tak daleko :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 31.01.08
Prihlásený: 22.10.22
Príspevky: 2299
Témy: 100 | 100
Bydlisko: Komjatice
NapísalOffline : 11.01.2013 17:21 | Vesmírna diskusia

Co myslite kedy bude mozne nieco ako DS9 v star treku.


_________________
PC: CPU: Intel I5 8400, MB: Tomahawk, RAM: 16 GB Patriot Viper, HDD: 240 gb adata ssd, Seagate Barracuda 1TB, VGA: MSI Gaming 1060 6gb, PSU: Seasonic 520W 80Plus Bronze,HDD: NZXT Phantom 630 Mon: MSI 27´, mouse: Asus Sica, Mousepad: Razer ProSolution


cing cing: Tamtung Note10+
Vehicle Škoda Rapid 2017
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 17:24 | Vesmírna diskusia

david3504 píše:
načo si ľudia vyšlachtili pudlíkov?
povedal by som, ze riadene slachtenie malo vzdy svoj ucel. samozrejme nie vzdy sa vysledok podaril :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 17:24 | Vesmírna diskusia

blue píše:
Co myslite kedy bude mozne nieco ako DS9 v star treku.

to sa opytaj nicobba, ten to zrejme vie


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88 | 88
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 11.01.2013 17:26 | Vesmírna diskusia

blue, na to ešte nie sme dosť vyspelí, no inde to je už možno dávno realitou. ;) Kedy to bude realitou u nás, ťažko povedať. Na svete sa tají obrovské množstvo technológií..


_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 17:29 | Vesmírna diskusia

david3504 píše:
načo si ľudia vyšlachtili pudlíkov? Veď to nič nevie, len to vyzerá zaujímavo. Nikto nevie prečo to spravili, ty by si sem priviezol niekoho dokonale pripraveného, oni nás len nakopli, možno v tom istom čase ich kamaráti nakopli niekho iného vedla v galaxii a pozerajú, koho "družstvo" je šikovnejšie :lol: ťažko povedať


david už neviem ako to mám vysvetliť...aj keď je to podľa mňa maximálna hlúposť, ty stále vychádzaš z rovnakých podmienok a vôbec neakceptuješ možný vznik zeme. Zem má iné podmienky na život ako hociktorá iná planéta, porovnávaš naše vyšlachtenie pudla nami na našom území s vyšlachtením človeka mimozemšťanmi na ich planéte a následného dovozu na našu planétu. Sorry ale nemyslel som si, že budem vo svojom živote počuť ešte väčšiu sprostosť ako s tým bohom. A už vôbec, že ju budú tvrdiť jedny z tých múdrejších ľudí a hneď viacerí. :D


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 17:34 | Vesmírna diskusia

blue píše:
Co myslite kedy bude mozne nieco ako DS9 v star treku.


podľa mauggglyho by tú technológiu mala v blízskej budúcnosti priniesť cudzia forma civilizácie z inej galaxie. Keď nás podľa neho vyšlachtili mimozemšťania, tak toto bude tutovka.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 12.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 17:37 | Vesmírna diskusia

Zem má iné podmienky na život ako hociktorá iná planéta, porovnávaš naše vyšlachtenie pudla nami na našom území s vyšlachtením človeka mimozemšťanmi na ich planéte a následného dovozu na našu planétu[/quote]

Kde si preboha prisiel na to, ze Zem ma uplne ine podmienky an zivot nez ktorakolvek ina planeta ? A vazne si myslis, ze pre mimozemstanov schopnych medzigalaktickych letov by prave vyslachtenie cloveka a prisposobenie ho pre podmienky istej (nasej) planety bol problem ? Ja si nemyslim, ze sme "z dovozu", ale toto ma vazne zaujima ...


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 17:42 | Vesmírna diskusia

Johnnny, boha sem nepleť. To načo sa pýtaš, som už vysvetlil x krát, načo ti to mám vysvetlovať od začiatku ? Ak sa pozrieš na posledné strany tak každý okrem mňa je názoru, že nás vyšlachtili mimozemšťania z inej planéty a následne nás vrátili na našu. Tu nie je o čom sa ďalej baviť.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 12.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 17:47 | Vesmírna diskusia

Ty si tu pisal akurat nieco v zmysle, ze ziadna ina planeta uz nemoze mat podobne podmienky kvoli postaveniu Jupitera, Venuse a ostatnych planet a ze si 15 hodin hladel na Discovery. Co je to za dokument ?


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 17:49 | Vesmírna diskusia

My sme ako dovozový materiál? Prečo by nás šľachtili a dávali na nejakú planétu. Prečo? Dôvod?


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99 | 99
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 17:50 | Vesmírna diskusia

Neviem kde nicobb prišiel na to, že sme "z dovozu". Ja som písal, že nás podľa mňa vyšlachtili z neandertálcov, alebo niečoho podobného


_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 12.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 17:54 | Vesmírna diskusia

Napr vyskum. Nieco ako simulovanie ich vlastnej historie. Lenze ako som pisal o prispevok vyssie, ja tiez neverim, ze nas sem niekto doviezol a ani si netrufam odhadnut preco by to niekto s IQ 5x vyssim nez mam ja robil, ale nie som tak naivny aby som veril, ze vesmir je tu pre nas ...


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88 | 88
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 11.01.2013 17:57 | Vesmírna diskusia

Ja osobne som nikde nepísal, že neakceptujem vznik Zeme.. neakceptujem proste vznik vyspelého života, teda ľudí, že sme sa vyvynuli náhodou. Teda pre to, že nám to podmienky na Zemi dovolili. Neverím proste.
Čo je nereálne na tom, že ako my sme si vyšľachtili pudla, tak kľudne niekto mohol takto vyšľachtiť nás? My sme si vyšľachtili pudla za niekoľko stoviek rokov, v celom merítku aj tisícok rokov.. Čo keď nás vyšľachtili za niekoľko desiatok až stoviek tisíc rokov? Už teraz dokážeme naklonovať zviera a to obývame našu planétu "iba" pár tisíc rokov.. Čo ten kto obýva svoju domovskú planétu čo ja viem napr. 200-tisíc rokov..? Čo dokáže ten? Ak berieme do úvahy, že oni stvorili nás k obrazu svojmu.

Taktiež som videl dokument o jednom starovekom kmeni, nepamätám sa už na presný názov ale to je teraz jedno. Žili niekedy vtedy ako aj staroveký egypťania, takže vieš aké mali vtedy poznakty o slnečnej sústave a vesmíre. No a napriek tomu u nich našli predmet, ktorý si predávali generácie za generáciou za generáciou atď.. až v podstate do dnes. A vieš čo ten predmet znamenal? Ten predmet bol presným modelom ich domovskej sústavy. Všetci totiž tvrdili, že ich Boh sídli na jednej konkrétnej hviezde v nepamätám si už akom súhvezdí a nechcem zbytočne zavádzať. No na tom by nebolo nič zvláštne, ale oni vedeli ďalších dvoch menších hviezdach v tej sústave a dvoch ďalších palnétach ktoré neboli vôbec viditeľné voľným okom. Len vďaka tomu modelu. Tie planéty a hviezdy boli "poprvykrát" objavené astronomickym ďalekohľadom v 20. storočí. No oni o nich vedeli a mali dokonca model už približne 2000 rokov p.n.l.

//reagoval som na tento príspevok
nicobb píše:
david3504 píše:
načo si ľudia vyšlachtili pudlíkov? Veď to nič nevie, len to vyzerá zaujímavo. Nikto nevie prečo to spravili, ty by si sem priviezol niekoho dokonale pripraveného, oni nás len nakopli, možno v tom istom čase ich kamaráti nakopli niekho iného vedla v galaxii a pozerajú, koho "družstvo" je šikovnejšie :lol: ťažko povedať


david už neviem ako to mám vysvetliť...aj keď je to podľa mňa maximálna hlúposť, ty stále vychádzaš z rovnakých podmienok a vôbec neakceptuješ možný vznik zeme. Zem má iné podmienky na život ako hociktorá iná planéta, porovnávaš naše vyšlachtenie pudla nami na našom území s vyšlachtením človeka mimozemšťanmi na ich planéte a následného dovozu na našu planétu. Sorry ale nemyslel som si, že budem vo svojom živote počuť ešte väčšiu sprostosť ako s tým bohom. A už vôbec, že ju budú tvrdiť jedny z tých múdrejších ľudí a hneď viacerí. :D


Naposledy upravil KingTommy dňa 11.01.2013 18:00, celkovo upravené 1

_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 17:57 | Vesmírna diskusia

Neandertalcov predsa vytlačil na pokraj vyhynutia človek kromaňonsky, takže ten sa nemohol vyvíjať a zdokonaľovať...


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 18:04 | Vesmírna diskusia

Biekto sa 15 hodín denne modlí k bohu a nikomu na tom nič nie je divné, ja som si pozrel dostupné materiály a z nich som si vyvodil svoju predstavu o fungovaní zeme a našej slnečnej sústavy. Keď mi niekto povie, že je dokázané, že jupiter je plynná planéta ktorá vďaka týmto plynom zlikviduje všetky telesá ktoré by inak išli na zem, tak ma napadne, že keby tu nebol, tak je po nás. Obzvlášť ak má na to prispôsobené obrovské magnetické pole ktorým tieto pre zem nebezpečné telesá priťahuje a ničí. Napadlo by ma, že pre nás jupiter robí takú malú "službičku" a môžeme mu za veľa ďakovať. Ak si zhrniem informácie o slnku, tiež ma v závere napadne, že mu môžeme za jeho vlastnosti, vzdialenosť od nás atď...ďakovať, že je tam kde je a je také aké je. Ďalej ak si zhrniem informácie o mesiaci, napadne ma niečo podobné. Ak si prečítam ako fungujú a z čoho sa skladajú ostatné planéty tak ma tiež musí napadnúť, že ich vlastnosti sú k niečomu dobré, tak isto ako jupiterove, slnka, nášho mesiaca...z toho by mi malo logicky vyplynúť, že aj keď slnko svieti aj na ostatné planéty, na tie planéty to má iný dopad ako na tú našu. Čiže je jasné, že tá naša má prispôsobené geniálne podmienky na taký život a v takom rozsahu, ako je zatiaľ len u nás. Prečo nie je na ostatných planétach ? Aj oni majú slnko a majú aj mesiac, dokonca aj niekoľko mesiacov. Takže preto si myslím, že aby sa podarilo niečo podobné ako je zem, treba súlad presne tých istých, minimálne veľmi podobných náhod aby sa planéta utvárala naším smerom. Avšak samozrejme že názor väčšiny je podstatnejší, ľudí teda vyšľachtili mimozemšťania na ich planéte a vrátili nás hotových naspäť. Je nad slnko jasné a veľmi pravdepodobné, že tá ich planéta je skoro na chlp rovnaká ako tá naša....tomuto by som neprikývol ani keby ma chceli zabiť. Podstatné je, že pre väčšinu tento názor nie je divný. Už som si zvykol, ale nemienim to ďalej rozoberať, lebo by som musel nahodiť iný štýl písania. Ak ma niekto racionálne presvedčí o tom, že sa mýlim a on má pravdu, som ochotný sa o tom baviť, ale ak má niekto názor že nás vyšlachtili mimozemšťania, tak k tomu sa vyjadrovať radšej nebudem, to by som musel prekročiť hranicu trpezlivosti.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 12.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 18:08 | Vesmírna diskusia

Takže preto si myslím, že aby sa podarilo niečo podobné ako je zem, treba súlad presne tých istých, minimálne veľmi podobných náhod aby sa planéta utvárala naším smerom.

Ale ved toto je vsetko pravda, ale uvedom si aky je vesmir velky a aka je sanca ze tam niekde ina planeta nema rovnake, alebo ien podmienky, pripadne ze to cele "ma zariadene" po svojom.


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88 | 88
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 11.01.2013 18:08 | Vesmírna diskusia

Nikde som nepovedal, že oni musia byť na chlp rovnakí ako my.
nicobb píše:
Prečo nie je na ostatných planétach ? Aj oni majú slnko a majú aj mesiac, dokonca aj niekoľko mesiacov.

Odkiaľ vieš, že nie? Vesmír ma len 8 planét? Nie, to má len naša slnečná sústava. Čo môžeš vedieť o tom čo je ďalej? Je smiešne aby sme si mysleli, že sme vo vesmíre sami a naša slnečná sústava slúži iba nám, teda Zemi.. Je to neprijateľné. Ak my máme byť tí najinteligentnejši tvorovia vo vesmíre, tak ďakujem pekne......


_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99 | 99
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 18:11 | Vesmírna diskusia

my nevieme ani čo máme sami u seba na dne oceánov, aj najlepší satelit vidí len maličký zlomok vesmíru a väčšina toho čo vidíš vo filmoch a na fotkách je len vizualizácia, ako by to asi mohlo vyzerať, pretože satelity v skutočnosti tieto objekty vykreslujú ako odchýlku v infračervenom/ultrafialovom žiarení, podľa toho vieme, že tam "niečo" je a grafik na zemi to "nakreslí". Na Mars sme poslali robota za 2 miliardy a tešíme sa, že vyvŕtal 5 cm dieru do zeme a kefkou oprášil kúsok skaly...kľudne môže byť niekde "za rohom" schovaná druhá zem s civilizáciou, my ju so súčasnou technikou neobjavíme


_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 18:19 | Vesmírna diskusia

a kto je potom ten najinteligentnejší ? Niekto to byť predsa musí. Aj toto môže byť náš problém. Nechceme uveriť, že už nič nemôže byť lepšie. Zistíme, že existuje atóm, tak nás napadne, že musí byť niečo pod ním. Keď ho rozoberieme, zistíme, že sa skladá s elektrónov, keď rozoberieme ten, zistíme že sa zase z niečoho skladá a takto to ide až do nekonečna až sa dostaneme ku kvarku ale čo je pod ním ?? Nič ? Musí tam predsa niečo byť...ale dokedy ? Pochopí to ľudský rozum ? Tak isto to je opačne...kde je hranica inteligencie ? Máme tu mikroorganizmy...zvieratá...ľudí...a čo je nad nami ? Čo keď sme na vrchu my ?

Johnnny ten tvoj posledný príspevok beriem, veď o tom tvrdím celý čas, že my to máme zariadené tak a iný zase možno onak, to nevylučujem. Možno tam žijú v 100% horúčavách, možno -100 mrazoch, možno tam nerastú stromy ale živé lávy, možno tie lávy chodia, možno aj sexujú...fantázii sa medze neklamú, ale otázkou je, ak už vieme čo obnáša život, či by tam nejaký inteligentný život porovnateľný s nami mohol vzniknúť. Podľa mňa nie. A na to nadväzuje aj to, že každá planéta sa vyvíja podľa svojich náhod a podľa ďaľších náhod sa tam tvorí poprípade aj život. Ja nevylučujem iný život a uvedomujem si aký je vesmír obrovský, len tvrdím, že aj keď tam iný život je, s najvyššou pravdepodobnosťou by sme tam mi nemohli žiť a opačne oni by nemohli žiť u nás. A planétu ktorá by bola podobná zeme absolútne vylučujem. Myslím tým planétu na ktorej by sme pristáli, riadne chodili, dýchali a mohli tam žiť tak ako tu. To je podľa mňa vylúčené.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 18:27 | Vesmírna diskusia

Inak preco si vsetci myslia, ze zrovna tieto podmienky ktore panuju tu, su tie idealne. Na inej planete mozu byt ine teploty, iny pomer plynov a az tam je inteligentny zivot, tak si tiez mozu hovorit, ze toto su idealne podmienky. Cital som jednu knihu o tom ako by nas vo svojich ociach videl martan a nasa planeta by sa mu zdala ako hodne nehostinna. Kyslik a tak... Uz neviem kde to bolo. Ale neslo o nejaku fantasmagoriu ala Däniken, ale o vedecky pohlad.
Taktiez doporucujem precitat si knihu Kde tedy jsou? Ide o Fermiho paradox. Myslim ze viaceti by ste dostali odpoved na vase otazky.


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 12.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 18:31 | Vesmírna diskusia

Podla mna je to tiez hlupost. Aj na nasej planete su extremne podmienky kde existuje zivot a casom by z toho snad vzislo aj nieco inteligentne. To co tu mame my rozhodne nie su jedine podmienky v ktorych moze zivot existovat.


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 18:34 | Vesmírna diskusia

to sú zase len dohady a vyplýva to zase z toho, že už zase nevieme kde pokročiť v myšlienke, že musí byť niečo nad alebo pod. Je to ako so vznikom vesmíru, veľký tresk, z čoho vznikol, z čoho vzniklo to, zo čoho vznikol vesmír atď...musí byť predsa niečo prvé...aj tí čo by dýchali iné plyny a boli by vyspelejší ako sme my, aj oni by si rozprávali rozprávky o mimozemšťanoch a nejaký iný by sa na nich usmievali, že akí sú primitívny a takto by to išlo dokedy ? Kto by bol ten najvyspelejší ? Ak by sme to vedeli my, ale oni nie, myslíte si že by sa aj oini zaoberali tým, či je niečo nad nimi ? Podľa všetkého ak by mali kúsok rozumu tak by sa správali ako my, lebo aj pre nich by bol vesmír priveľký. Alebo pre nich by už neboľ priveľký ? Pre tých najvyspelejších by bol vesmír gombička ??


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 18:35 | Vesmírna diskusia

Preco by mala byt hlupost? Ak je zivot kde nefiguruje kyslik, moze byt prave ten toxicky. Je predsa reaktivny.


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 18:39 | Vesmírna diskusia

Johnnny píše:
Podla mna je to tiez hlupost. Aj na nasej planete su extremne podmienky kde existuje zivot a casom by z toho snad vzislo aj nieco inteligentne. To co tu mame my rozhodne nie su jedine podmienky v ktorych moze zivot existovat.


Aj keby to bola pravda, k čomu si akože týmto tvrdením prišiel ? Hlavná podstata skúmania vesmíru je tá, že v prípade ohrozenia by sme chceli nájsť podobnú planétu na ktorú by sme sa presunuli. Čo by si ty robil na takej planéte a v takých podmienkach kde by síce bol život, ale len mikroorganizmy ? Pritiahol by si k sebe nejakú hviezdu, odkopol 3 mesiace lebo veď na zemi stačil len jeden ? Možno existuje niekde iná forma života, no ja tvrdím, že inteligentnejšia ako my nebude. A nie je to také isté, že vesmír je obrovský, tak je veľká šanca že tam je niečo podobné, dokonca oveľa inteligentnejšie. Z filmou sa pravdu nedozviete a tak isto aj tí akože vedci čo sem tam vypustia nejakú senzáciu, tiež sa to robí len preto, že aj oni potrebujú byť od niekadiaľ financovaný, ak by na nič neprišli, nebol by o to záujem. Čo na tom, že je to sprostosť ? Ľudia to zhltnú a oni budú mať prachy.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 12.05.24
Príspevky: 14183
Témy: 312 | 312
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 18:40 | Vesmírna diskusia

nicobb píše:
to sú zase len dohady a vyplýva to zase z toho, že už zase nevieme kde pokročiť v myšlienke, že musí byť niečo nad alebo pod. Je to ako so vznikom vesmíru, veľký tresk, z čoho vznikol, z čoho vzniklo to, zo čoho vznikol vesmír atď...musí byť predsa niečo prvé...aj tí čo by dýchali iné plyny a boli by vyspelejší ako sme my, aj oni by si rozprávali rozprávky o mimozemšťanoch a nejaký iný by sa na nich usmievali, že akí sú primitívny a takto by to išlo dokedy ? Kto by bol ten najvyspelejší ? Ak by sme to vedeli my, ale oni nie, myslíte si že by sa aj oini zaoberali tým, či je niečo nad nimi ? Podľa všetkého ak by mali kúsok rozumu tak by sa správali ako my, lebo aj pre nich by bol vesmír priveľký. Alebo pre nich by už neboľ priveľký ? Pre tých najvyspelejších by bol vesmír gombička ??


Podla niektorych teorii je mozne cestovat vesmirom cervymi dierami vdaka ktorym sa v sekunde dostanes na uplne iny koniec galaxie, takze pre civilizacie ktore su technologicky milion rokov pred nami ten vesmir uz mozno naozaj nie je privelky ;)

haffen polozil otazku, ja som odpovedal. Nic ine by som v tom nehladal a netusim preco sem zase pchas nejaku podstatu skumania vesmiru.


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
 [ Príspevkov: 1729 ] 1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 58


Vesmírna diskusia



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vesmír, veda a technika

134

10410

20.05.2017 11:28

haffen

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

vesmirna akcna....

v Počítačové hry

19

1391

09.05.2011 22:37

martinmiro1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vesmirna hra

v Počítačové hry

16

4307

13.01.2012 16:12

helpik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vesmírna raketa sa úspešne vrátila a plynule pristála, predbehla Muska

v Novinky

0

721

24.11.2015 20:00

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1981

16.03.2008 11:55

kajbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia

v PHP, ASP

20

2368

22.02.2008 15:35

suchy

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1916

29.07.2009 7:46

Kubec21

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Xtreamer - diskusia

v TV

1

2628

15.02.2015 12:24

Johnnny

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7604

28.12.2012 15:00

nicobb

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia + reakcie

v PHP, ASP

3

1245

10.08.2009 13:46

emer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Outdoor diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

66

6388

21.01.2013 15:46

Mego

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

LOTR2 - diskusia

v Počítačové hry

20

3199

22.12.2009 14:14

lubo2142

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kutil diskusia

v Voľný čas a hobby

9

1660

26.01.2015 12:47

erikzet

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Počítačové zostavy: Diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 15, 16, 17 ]

v PC zostavy

508

44662

14.03.2015 14:40

killer

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 94, 95, 96 ]

v Automobily, motorky

2863

72438

11.07.2016 9:06

dixi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia o zdraví

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

56

2442

04.03.2012 16:34

neutroN



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF