[ Príspevkov: 1729 ] 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 10.01.2013 21:47 | Vesmírna diskusia

A už je to tu zas... :lol:
Až uvidíš nejaké hviezdy na konci vesmíru, tak budeš teda iný king, keď to nedokážu ani najmodernejšie teleskopy...


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479 | 479
Bydlisko: Považská By...
NapísalOffline : 10.01.2013 23:43 | Vesmírna diskusia

:lol^2: :lol^2:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 11.01.2013 0:37 | Vesmírna diskusia

Kam sa hrabe Chuck Norris :)


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.08.11
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 2361
Témy: 11 | 11
NapísalOffline : 11.01.2013 9:05 | Vesmírna diskusia

Citácia:
na konci vesmíru čo sa dá dovidiet
zrejme znamena na konci pozorovatelneho vesmiru.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 9:49 | Vesmírna diskusia

Mal som trochu času a tak som si popozeral všetky dokumenty o planétach v našej sl. sústave. Zistil som, že naša celá slnečná sústava je tu v podstate pre nás, každá planéta má svoju vlastnú funkciu ktorou zabezbečuje fungovanie našej Zeme. Nejako som sa tejto problematike nevenoval, tak na začiatku ma napadlo, že ak sa vesmír od nás vzďaluje, čiže sa neustále rozpína, tak by mohol veľký tresk vzniknúť aj niekde pri nás. Niekde vzniknúť musel, takže nevylučuje sa ani táto možnosť. Vzlášť keď si človek uvedomí, že doposiaľ je život len na Zemi. Aj keby bol niekde život v podobe mikroorganizmom ktoré by bublali niekde v horúcom prostredí...dá sa to porovnať so životom na Zemi ? Určite nie. Takže po vzhliadnutí dokumentov o planétach je jasná jedna vec. Všetky planéty v nej sú tu pre nás a dalo by sa povedať, že ani jedna tu nie je len tak. Ak vylúčim boha ( čo jednoznačne vylučujem ), tak pre mňa osobne je to nepochopiteľné, pretože to vyzerá tak, že to všetko vznikllo len náhodou, alebo to niekto do detailov naprogramoval. Každá planéta je iná a má v sebe presne to, čo zem potrebuje na kľudnú existenciu. Nebudem tu rozpitvávať všetky planéty, z čoho sa skladajú a k čomu nám sú, spomeniem len jednu. Na začiatku som si kládol otázku, že ak je vesmír tak otvorený a je dokázané že nás bombardovali meteority, že sme sa zrážali s kade kým, ako je teda možné, že tomu neni tak teraz. Akoje možné, že vonku je to také divoké a my sme tu v porovnaní s ostatnými ako v bavlnke. Odpeveď mi dalo aýž keď som sa dozcvedel viac o Jupiterovi. Neuveriteľné že táto gigantická planéta sa stará v podstate len o to, aby buď zlikvidovala úplne, alebo odklonila 99% meteoritov a kadečoho iného pred nárazom so zemou. Je od nás a od slnka vzdialená presne na "milimeter" tak , ako má byť aby mohla túto funkciu excelentne plniť. Má magnetické pole tak veľké, že akonáhle sa nejaký meteorit priblíži, okamžite ho vtiahne do seba a zlikviduje. Čiže v našej slnečnej sústave to funguje tak, že všetko čo sa v nej nachádza je tu pre Zem, o tom ma nepresvedčí nikto. Ale mohlo byť toto len náhodou ?? Že celá jedna slnečná sústava funguje len kvôli tomu, aby bol na zemi život a zďaleka nie hocijaký ? Kto je tu potom pánom ?? Ak sa všetci okolo nás starujú o naše blaho ? Ak sa niečo od začiatku prispôsobovalo niečomu aby "prežilo", tak čo to bolo ? Čo chcelo prežiť natoľko, aby vytvorilo dokonale fungujúci systém na seba nadväzujúcich vlastností planét ? Ako je možné, že sa taký kolos stará len o to, aby bola len jedna planéta v bezpečí a rozkvital na nej život ? Ja tomu nechápem, ale jedna vec je istá, celá naša slnenčná sústava funguje tak, aby ochránila a dodávala zemi všetko čo sa u nás nachádza. Majú aj iné slnečné sústavy nejaký systém ? Ak nie tak prečo ?? Nechce sa niečo niečomu prispôsobiť ? No v každom prípade je to fascinujúce, aj keď je nemožné pochopiť že z ničoho vzniklo niečo, ale to, že sa celá naša slnečná sústava snaží o blahobyt zeme sa pochopiť dá veľmi ľahko. Len sa pýtam, že na základe čoho sa niečo tak geniálne udialo. Ktorej planéte muselo natoľko záležať na existencii zemi, že zabezpečil jej ochranu, život a všetky ostatné podmienky. Napadá ma jedine slnko, ale čo by z toho malo ??!


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 10:41 | Vesmírna diskusia

No este popozeraj nejake dokumenty, lebo mas medzery. Nie planety tu nie su na to aby nas chranili.. Ano jupiter vzhladom na to aky je velky a aku ma gravitaciu, robi cistiace prace. Je tu este Mesiac ktory vydatne pomaha Zemi. Ale neviem o tom, aky vplyv by mohla mat taka Venusa. Mozno taky, aby sme si uvedomili kam sa dostaneme devastaciou Zeme. A taky Uran, alebo Neptun su pre nas bezvyznamne planety.

Vo Vesmire nie je nieco ako stred. Keby si bol v inej planetarnej sustave v inej galaxii, tiez by si pozoroval ako sa od teba vsetko vzdialuje a myslel by si si ze si stredom. Je to ako ked nakreslis machule na balon a zacnes ho nafukovat. Vsetko sa zacne vzdialovat a nic nebude v strede. Takto sa rozpina aj Vesmir. Pristupujes k tomu celemu moc heliocentricky.

Kdesi som teraz cital, ze podla toho kolko sa objavilo planetarnych sustav a urobil sa nejaky priemer (hviezdy ako je Slnko maju vo velmi vysokom percente sancu ze maju planety - je to dane aj tym ako ta hviezda vznikla), tak to vychadza na 17 mld. planetarnych sustav. A to je dost vysoke cislo aj na tych najviac zarytych jedincov ktori si stale myslia ze sme tu sami. Aj keby bola niekde inde sanca na zivot 1 ku milion, stale sa jedna o slusne velke cislo obyvanosti tejto Galaxie. O celom pozorovatelnom vesmire ani nehovorim.


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 11:14 | Vesmírna diskusia

tych 17 000 000 000 je len v nasej galaxi + dalsie biliony v ostatnych mozno triliony.

nicobb
Vzhladom na to ze vo vesmire je asi 1000 triliónov až jeden kvadrilión hvied (neviem ako presne je to cislo kedze plno z nich nemusi uz existovat ale ich svetlo k nam este dorazi ale mozno prave preto je tam tak velky rozsah) tak by sa dalo povedat ze pravdepodobnost na vznik sustavy planet ako je nasa slnecna sustava je pravdepodobnost hraniciaca s istotou. Dokonca by som povedal ze by sa dalo najst obrovske mnozstvo sustav ktore su takmer identicke s nasou (alebo boli).
To mas ako klasicky experiment inteligencie ked zavries obrovske mnozstvo opic a das im pisacie stroje a budu dostatocne dlho skusat tak by mala vzniknut nejaka zo Shakespearovych hier. To cislo je ale obrovske a je to neoveritelne pokusom uz len na jednu vetu by si podreboval miliony opic a desiatky rokov lenze vesmir mal 13miliard svetelnych rokov svojho rozpinania a kvadrilion pokusov.


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 11:19 | Vesmírna diskusia

Nas Vesmir a kludne staci aj nasa Galaxia su tak nepredstavitelne velke a rozsiahle, ze sanca aby sa nieco vyskytovalo len jedenkrat je nezmyselna. Tym z toho vynechavam giganticku Cygnus X ktora je jedina v nasej Galaxii, aby ma niekto nechytal za slovicka.


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 11:28 | Vesmírna diskusia

No asi jedina kedze stred galaxie nam celkom slusne kryje vyhlad na niektore z ramien. A supermasivna cierna diera v strede galaxie mohla vzniknut z niecoho podobneho. Hviezd ako slnko je ale obrovske mnozstvo. Neviem percentualne cisla ale odhadujem ze hvoezdy s velkostou 0,5-10nasobku slnka budu najcastejsie v nasej galaxii.


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 11.01.2013 11:41 | Vesmírna diskusia

Ak je vesmir guľa, potom musi mať stred. Ak je aj hocičo ine, musi mať stred. A jeho stred je presne tam, kde bol veľky tresk (lebo z toho sa všetko rozptyluje na všetky strany). A ak je rozptyl do stran rovnomerny, potom je stred tam, ako som napisal vyššie. A ak bol tento velky tresk v tom mieste, ako je dnes stred zemskeho jadra, tak sme stredom vesmiru. Vraciame sa opäť ku geocentrizmu (joke)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 11:48 | Vesmírna diskusia

keby tu nebol jupiter ( vlastnosťami aj postavením ), tak by sme boli zbombardovaný telesami okamžite. ale je presne tam kde má byť aby nás na 99% všetko nebezpečné míňalo a to 1% čo sa sem tam do našej atmosféry dostane len zhorí. Čiže z jednej strany zabezpečuje našu bezpečnosť Jupiter ktorý je na to prispôsobený, akoby ho niekto pre tento účel pohcovania telies, resp. pomocou mag. pola odkláňania telies vytvoril. Jeho povrch tvorí xy km plynou ktorými keď teleso prechádza, tak nemá šancu prežiť. Berem to tak, že Jupiter je len náhoda, vznikol náhodne a náhodne zabraňuje aby sa zem zrážala s telesami z vesmíru. Tak isto slnko, tiež vzniklo náhodne a úplnou náhodou sa postavilo tam, odkiaľ nám vytvára život a náhodou nevytvára život na žiadnej inej planéte okolo. Veľmi zaujímavé. Čo sa týka ostatných planét, tak pri každej mi to pripadalo akokeby každá mala svoju funkciu, zloženie ktorým prispieva do fungovania zeme. Tak isto aj venuša...v našej slnečnej sústave je xy mesiacov, ale len jeden je výnimočný. Ten náš. A prečo ? Veď je to len zpráchnivelý povrch tak ako aj xy ďaľších telies, ale zase je tento jediný náhodne veľký tak ako má byť, náhodne vzdialený tak ako má byť a tak isto náhodne rotuje tak ako má. Možno máš pozretých viac dokumentov, ale ja z tých čo som videl ( cca 15 ) mi vychádzajú iné súvislosti ako tebe. Podľa mňa je naša slnečná sústava fungujúci systém zameraný na existenciu zeme ako takej. Skôr by ma zaujímalo, či aj inde je to takto pekne zorganizované. Ak má vesmír 17mld galaxií tak zrejme áno, ale ak je hviezd ( slnk ) neskutočne veľa, tak zrejme k takej genialite asi nebude stačiť len slnko ale milion ďaľších vecí ( náhod ? ) aké má naša zem. K tomu rozpínaniu sa zatiaľ veľmi vyjadrovať nechcem, nejako mi to nejde do hlavy a viac vecí mi tam nesed, lebo ak vychádzame z toho, že bol veľký tresk, tak by sa logicky ten tresk mal nejako zachovať. Ak niečo vybuchne, tak to vybuchne do všetkých strán naraz a teda stred existuje. Ak sa vesmír rozpína a teda sa vzdaluje, to by som ešte bral. Ale s tým balónom to neberem, videl som aj ten dokument ako to chlapík vysvetloval, nakreslil na balón body a začal ho nafukovať. Keď by to tak bolo, vzďalovalo by sa všetko od všetkého vrátane zeme, mesiaca, slnka proste všetkého, čiže zem by bola teraz od slnka, mesiaca a všetkých planét úplne inde ako to bolo pre xy rokmi a vzhľadom na potrebnú presnosť trajektórií atď. sa mi to nezdá.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 12:03 | Vesmírna diskusia

mtk a haffen: podľa mňa neexistuje aby sa na zemi našla nejaká jedna vec ktorá bude identická na 100% ako tá druhá a tak to musí byť aj vo vesmíre. Preto si stojím za tým, že druhá zem vo vesmíre určite nie je a berem do úvahy fakt, že vesmír je nepredstaviteľne obrovský. Musím ale vychádzať z toho, čo sa udialo tu a prichádzam na to, že buď existuje nejaký boh čo to všetko riadi, alebo je to taká nepredstaviteľná náhoda v kombinácii s ďaľším nepredstaviteľným množstvom náhod, že podobná takáto náhoda by muselo byť čisté šialenstvo vzlášť keď neexistuje, aby boli 2 veci rovnaké, čiže neexistuje ani to, aby boli 2 náhody rovnaké a z toho vychádza, že ak by aj bola podobná náhoda a vzniklo by niečo podobné zemi, nikdy by to nebolo rovnaké. Ďaľšia vec je, že aby niečo ako život vzniklo na podobnej planéte muselo by sa stať ďaľších nepredstaviteľne veľa náhod ktoré by viedli k vzniku ďaľších podobných planét, ktoré podľa mňa plnia funkciu fungovania našej zeme. Možno to znie nepredstaviteľne ale mne to takto vychádza. Jednoducho povedané, v našej slnečnej sústave funguje systém, ktorý musel vzniknúť takou náhodou, až mi je z toho navracanie, je to nepredstaviteľné. Druhá možnosť je ten boh, ale z neho by som sa aj :shit: To by sme zase museli skúmať že kde sa tu vzal a z čoho vznikol , ako sa volá jeho otec, či je jeho vlastný, alebo nevlastný...

edit: aj snehových vločiek je xy a ani jedna nie je rovnaká ako tá druhá, takže preto podľa mňa tvrdiť že vo vesmíre ( aj keď je nepredstaviteľne veľký ) existuje druhá zem je blbosť.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 12:11 | Vesmírna diskusia

Co sa tyka vzdialenosti mesiaca od zeme tak ked mesiac vznikol bol velmi velmi blizsko co vobec nepodporovalo zivot skor naopak ale postupne sa vzdaloval a stale sa vzdaluje cim nadobudol postavenie akehosi podporovatela zivota na zemi. Bez mesiaca by sme nemali stabilnu rotaciu a menila by sa ale to je skor otazka ze ci by zivot na zemi dokazal prezit aj bez neho. Myslim si ze ano. Vyvinuli by sa ludia? Skor nie.
Ako podporuje merkur zivot na zemi? Tym ze je prva planeta a keby bola zem na jeho mieste nemala by ziadnu atmosferu a bolo by tu prilis teplo? Kludne tam nemusel byt a nic by sa nedialo venusa to iste Zem moze existovat aj bez nich. Uznavam pozitivny vplyv jupitera ale taky mars neptun uran neviem co pomahaju. Pluto to uz nema absolutne ziaden vplyv.

Co sa tyka toho balonika. ziaden vybuch nie je uplne rovnomerny a nerozhodi material pekne do gule ale niekde je materialu viac niekde nie je ziaden. Keby neexistovala gravitacia stalo by sa to co hovoris ty a vsetko by sa stale od seba vzdalovalo no kedze gravitacia je tak sa vytvorili galaxie ako najvacsie celky ktore sa drzia pokope a nevzdaluju sa (neviem ci niektora z galaktickych kôp / superkôp sa drzi pokope a nevzdaluje / nepriblizuje sa)

Pravdepodobnost vzniku uplne rovnakej veci je velmi mala z toho dovodu ze co povazujes za rovnake? Ak su to vonkajsie fyzikalne vlastnosti s tym ze sa mera len do urcitej mieri a nebereme do uvahy to ze toto zavazie ma o 500 000atomov viac ale navonok vyzera rovnako je zo zeleza ale namiesto 3miliard uhlikovych atomov ma 2,5 miliardy tak v tom pripade rovnake vaci existuju. Ak aleideme do najmensich podrobnosti tak maximum co si viem predstavit ze bude rovnake su molekuly rovnakych atomov.
Na to aby bol zivot v inej sustave nepotrebujes totalnu zhodu staci aby si mal planetu +-rovnako velku ako zem s podobnym zlozenim (mozno aj s inym lebo zivot moze byt zalozeny aj na inach prvkoch ako na zemi) hviezdu obdobnej velkosti nejaku velku plynnu planetu dost daleko na to aby planetu nepritiahla ale dost blizsko na to aby odklanala a pohlcovala kamene. Este teda ked chces ten mesiac tak v rannych stadiach planety vacsiu zrazku s telesom. a si vybaveny


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 12:24 | Vesmírna diskusia

ad1: nicobb precitaj si toho viac. to co tvrdis je dost pritiahnute za vlasy. kedze nemozes potvrdit ani vyvratit, ze ak by sa poloha hociktorej planety zmenila, tak by sa na nasej planete zivot nevyvinul, tak ako mozes tvrdit, to co tvrdis. btw v poslednych rokoch sa dost rapidne zmenil nazor vedcov o tom ze nasa planeta ma jedina to dobre umiestnenie pre vznik zivota. Uz predpokladaju zivot aj na planetach s extremnejsimi podmienkami.

ad2: my sme v strede viditelneho vesmiru :) (to je predsa logicke). ci uz sme v strede celeho vesmiru je otazne. nikto nevie aky tvar ma vesmir. predpokladam ze to nebude tvar gule, kedze rozpinanie ovplyvnuje temna energia (ktorej existencia tiez nie je potvrdena) a ta moze mat roznu "hustotu" v danej casti. ale toto je len moj nazor


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 12:36 | Vesmírna diskusia

tak este raz pre nicobba:
podla kvantovej mechaniky ma kazda castica svojho dvojnika. takze nemozes tvrdit na sto percent, ze neexistuje paralelny vesmir zhodny s nasim.
teraz ti dam priklad vyvoja zivota. ak by sa nasla planeta s presne alebo aspon priblizne rovnakymi podmienkami, tak by sa mohlo stat (ale aj nemuselo, ale tvrdit stopercentne, ze nie? ), ze by sa zivot podobal zivotu na zemi. ked si dame priklad zo zeme. tak madagaskar je tomu peknym prikladom. izolovany ostrov neovplyvneny inymi organizmami. su tam inak vyzerajuce organizmy s roznymi farbami a tak dalej. a zaver? vsetky maju 2 nohy, 2 ruky, oci, usi. a ze nemozem porovnavat podmienky vo vesmire vs podmienky na zemi, pretoze je vesmir vacsi? mozem, pretoze cely vesmir je tvoreny rovnakymi prvkami a rovnakymi fyzikalnymi zakonmi. takze uzavriem to: kludne moze existovat rovnaka planeta ako ta nasa, kde budu organizmy s dvomi nohami a rukami


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 13:42 | Vesmírna diskusia

MTK píše:
Pravdepodobnost vzniku uplne rovnakej veci je velmi mala


Ja by som povedal že žiadna.

Ak ste to nevideli, tak odporúčam pozrieť si dokument "zem z vesmíru", je to nádherná ukážka toho, ako naša zem žije. Dalo by sa povedať, že ak zo začiatku niečo vznikalo náhodne, tak teraz to už pri zemi neplatí. Všetko má svoj systém a všetko funguje v rovnováhe tak, ako má. Už to nie je náhoda, ale reakcia na vzniknutú situáciu. Čiže naša planéta reaguje a rieši vzniknuté problémy. Úplne fascinujúce, ale skutočnosťou je, že naša planéta žije. No a teraz si už myslím, že žije aj naša samotná slnečná sústava a to, že každá planéta plní svoju úlohu je tiež fakt. Odporúčam pozrieť si dokumenty ( vesmir episode 01-10 ). Netreba brať ale všetko povedané za fakt a skutočnosť, sú to len dohady ľudí, čo si myslia že majú aktuálne pravdu, takže treba si z toho vybrať a posúdiť fakty samým sebou. Ja si myslím, že naša planéta vznikla síce narážajúcimi telesami atd..., ale tie rôznorodé veci ktoré nachádzame na našej zemi ako je ropa a milión iných čo inde nenájdeme vznikli až vďaka ostatným planétam ktoré teraz už systematicky pôsobia na našu zem. Každá má iné zloženie a inú funkciu, pozrite si tie dokumenty a pri nich snáď zistíte, že každá jedna je pre nás istým spôsobom dôležitá. A myslím si že dokonca aj pluto. Ak sa dobre pamätám, tak je z ľadu. Začína to slnkom a končí ľadom. Ale opakujem schválne si pozrite tie dokumenty, možno vás to nasmeruje iným smerom.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 13:48 | Vesmírna diskusia

smerom Aštara Šerana?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 13:57 | Vesmírna diskusia

to by nebol ten najsprávnejší smer... ale ktorý je ten správny ? Väčšina sveta verí, že zem a všetko stvoril boh, myslím si, že to je až natoľko zvrátené, že aj ten tebou menovaný by sa mohol červenať. A predsa si tu po svete takýto ľudia pobehujú a tárajú dve na tri. A dokonca sú u väčšiny populácie uznávaní. Takže pravda môže byť hocikde a nikto znás nemôže tvrdiť že ten jeho názor je správny, ja tvrdím, že podľa mňa je to s tými planétami tak ako som napísal. Aj vedec dneska zistí a zajtra to zistenie zmení, pritom vtedy o tom tvrdil ako o hotovej veci a všetci vrátane teba mu na to naleteli. Príklad.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 15:30 | Vesmírna diskusia

je to ako medzi tými, ktorí vravia, že boh existuje a druhí zase, že neexistuje. Zatiaľ majú navrch tí, čo tvrdia, že neexistuje, kedže zatiaľ dôkaz o existencii boha nebol preukázaný. No uvidíme, čo ukáže budúcnosť. Môj osobný názor na vznik života je, že to mohol byť boh, ale vo forme nejakej inej civilizácie, napríklad ako vo filme prometheus :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 15:37 | Vesmírna diskusia

Nie uplne rovnakej na 100%, ale rovnakej v zmysle obyvatelnosti planety, vznik inteligencie a podobne.


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186 | 186
Bydlisko: Sučany
NapísalOffline : 11.01.2013 16:23 | Vesmírna diskusia

Astronomové objevili dosud největší útvar ve vesmíru. Je dlouhý 4 miliardy světelných let

http://www.ceskenoviny.cz/veda_a_techni ... frame=true


_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 16:24 | Vesmírna diskusia

ja viem ako to bolo myslené, ale v takejto veľkej veci ako je vesmír, by možno aj malá odchýlka slnka..., spôsobili iný vývoj náhod ktoré by postupom času spôsobovoli absolútne rozličné podmienky a nijak by podmienky zeme nepripomínali. To máš ako pri dvojčatách ktoré by síce porodila jedna matka, boli by takmer rovnaké, ale ak by každý z nich vyrastal v inej rodine, z jedného by mohol byť farár a z druhého zasa jack rozparovač. Keby sa aspoň prvé roky vychovávali cielene rovnako a dajme tomu od 10tich rokoch zase rozdielne, zase by sa napr. v 40tke stretli ako úplne rozdielny ľudia. Tým vyššie som chcel povedať, že v žiadnom prípade neexistuje, aby bola jedna jediná vec či už na zemi, alebo vo vesmíre rovnaká. Ak si to predstavíš na tých snehových vločkách, že ich je nekonečne veľa a predsa neexistujú 2 na 100% rovnaké. Preto si myslím, že aj keď máme 17 mld galaxií, aj tak v nich nemusí byť vôbec podobný život ako je u nás, môže tam byť napr. niečo extra primitívne čo sa vyvinulo v extrémnych podmienkach, ale logicky ak tam aj niečo je, my nemôžeme žiť tam a oni nemôžu žiť tu.


maugggly píše:
je to ako medzi tými, ktorí vravia, že boh existuje a druhí zase, že neexistuje. Zatiaľ majú navrch tí, čo tvrdia, že neexistuje, kedže zatiaľ dôkaz o existencii boha nebol preukázaný. No uvidíme, čo ukáže budúcnosť. Môj osobný názor na vznik života je, že to mohol byť boh, ale vo forme nejakej inej civilizácie, napríklad ako vo filme prometheus :)


to si myslel ako vtip ? Z čoho potom akože vznikla tá cudzia forma civilizácie ? A načo by vyrábala väčší a väčší vesmír ?? To už skôr je uveriteľnejší boh :lol:


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 16:31 | Vesmírna diskusia

definuj co je to boh


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88 | 88
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 11.01.2013 16:33 | Vesmírna diskusia

nicobb píše:
maugggly píše:
je to ako medzi tými, ktorí vravia, že boh existuje a druhí zase, že neexistuje. Zatiaľ majú navrch tí, čo tvrdia, že neexistuje, kedže zatiaľ dôkaz o existencii boha nebol preukázaný. No uvidíme, čo ukáže budúcnosť. Môj osobný názor na vznik života je, že to mohol byť boh, ale vo forme nejakej inej civilizácie, napríklad ako vo filme prometheus :)


to si myslel ako vtip ? Z čoho potom akože vznikla tá cudzia forma civilizácie ? A načo by vyrábala väčší a väčší vesmír ?? To už skôr je uveriteľnejší boh :lol:


To už nie je v naších medziach chápania z čoho vznikla ta cudzia civilizácia.. No prikláňam sa tiež k názoru, že my sme akýsi kolonisti. Obývame v podstate cudziu planétu. Boli sme sem privezení.. Znie to možno šialene. No tým môže byť chápaný ten Boh. Prišiel sem a stvoril Zem a nás.. Podľa mňa určite nie sme sami, a niekde vo vesmíre existují aj iné civilizácie a možno práve jedna z nich nás stvorila. Človek je na Zemi pár tisíc rokov, čo keď ta druhá civilizácia sa vyvíja už státisíce rokov? Vieš si predstaviť, kde by sa státisíce rokov už boli s inteligenciu, vedou a výskumom? Všetko je to zahalné poriadnym rúškom tajomstva a my osobne čo sme tu sa to nikdy nedozvieme, možno o ďalšie stovky až tisícky rokov na to prídeme.
My sme ešte len kolíska civizlizácie, veď len v 20. storočí bol prvykrát človek vo vesmíre.. Absolútne nemôžme mať poňatia čo kde je.. Okrem mesiaca sme nikde neboli a vo vesmíre sú ďalšie miliardy resp. kvadriliardy telies o ktorých dodnes nevieme zhola nič.


Naposledy upravil KingTommy dňa 11.01.2013 16:37, celkovo upravené 3

_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 16:36 | Vesmírna diskusia

nicobb pozeras pred seba ale nevnimas co je za tebou


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 16:39 | Vesmírna diskusia

to sa pýtaš toho nesprávneho, pretože podľa mňa je boh ten najnechutnejší a najsprostejší výmysel aký kedy človek vymyslel. Vznikol keď si ešte ľudia nevedeli vysvetliť jav ako svetlo, tma a už vôbec nie počasie. Jediné čo bolo na bohu múdre bol fakt, že ho začali niektorí zneužívať vo svoj prospech. Postavte mi pyramídu lebo sa bohovia naštvú...zablízkalo sa a už makali ako diví. Keby kvôli niečomu nemali dôvod makať, možno by sa ľudstvo vyvíjalo ináč, čiže asi aj ten boh bol na niečo dobrý. Z čoho mi je ale na vracenie je, že aj v dnešnej dobe sú ľudia takí **** ako aj v minulosti, keď ešte ani netušili že z čoho prší. Z pokolenia na pokolenie sa vymývali mozgy a vymývajú sa dodnes. To je moja definícia boha.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68 | 68
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 11.01.2013 16:44 | Vesmírna diskusia

KingTommy píše:
No prikláňam sa tiež k názoru, že my sme akýsi kolonisti. Obývame v podstate cudziu planétu. Boli sme sem privezení..


KingTommy toto nemôžeš myslieť vážne, až mi rozum postál. Veď my sme sa prispôsobovali našej planéte a z toho sme sa vyvinuli. Ako by nás sem mohol niekto priniesť ? Ty si fakt myslíš, že niekde je identická planéta na ktorej je všetko vrátane atmosféry proste všetkého podobné ako u nás ? Nemožné.


_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 27.04.06
Prihlásený: 12.01.23
Príspevky: 2145
Témy: 236 | 236
Bydlisko: Topolčany
NapísalOffline : 11.01.2013 16:50 | Vesmírna diskusia

nikto tu netvrdí, že nás sem priniesli identické bytosti. Bože moj nicobb daj viac času medzi prečítaním nového príspevku a vložením tvojho.
Tvoj názor ti nikto neberie, len problém je v tom, že to tvrdíš so stopercentným presvedčením.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99 | 99
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2013 16:58 | Vesmírna diskusia

my vieme napríklad vyšlachtiť psov, a za stovky rokov sme z ich predka - vlka, vyšlachtili všetko od čivavy, po dogu, máme psov na stráženie oviec, na lov zvierat, na ťahanie saní...rovnako tak mohla prísť vyspelá civilizácia a z nášho primitívneho predka vyšlachtiť rozumného človeka. To by dávalo zmysel aj z toho hľadiska, že neandertálec nie je náš priamy predok, ale príbuzný ktorý ešte istý čas žil vedľa ľudí, ktorí ale vedeli používať nástroje a tak ho vytlačili na kraj, až úplne vyhynul


_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vesmírna diskusia

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88 | 88
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 11.01.2013 17:05 | Vesmírna diskusia

nicobb píše:
KingTommy píše:
No prikláňam sa tiež k názoru, že my sme akýsi kolonisti. Obývame v podstate cudziu planétu. Boli sme sem privezení..


KingTommy toto nemôžeš myslieť vážne, až mi rozum postál. Veď my sme sa prispôsobovali našej planéte a z toho sme sa vyvinuli. Ako by nás sem mohol niekto priniesť ? Ty si fakt myslíš, že niekde je identická planéta na ktorej je všetko vrátane atmosféry proste všetkého podobné ako u nás ? Nemožné.


Ja nehovorím, že sme sem bolo privezených 3 miliardy kusov Homo Sapiens...
Hovorím o živote. O našom DNA. O tom, že sme sa mohli vyvynúť a dostať na vrchol.. Videl som dokument o našom DNA, každý jeden vedec nechce veriť tomu, že naše DNA bolo vytvorené náhodne, je až veľmi prepracované na to, žeby sa vytvorilo len tak. Všetko do seba krásne zapadá. Všetci ho majú v podstate rovnaké, len my ľudia tam máme niečo navyše, práve to čo z nás robí ľudí a dovoľuje sa nám slobodne vyvíjať, rozvíjať a hlavne myslieť. Prečo sa to potom nevyvinulo u žiadného iného tvora ale iba práve u človeka?
Tak isto aj napríklad, dinosaury vyhubil náraz obrovského asteroidu. To je všeobecne známe. Odkiaľ ten ateroid prišiel? Z vesmíru. Čo tak teória, že ten asteroid sem niekto poslal aby vytvoril vhodné podmienky pre vznik nášho života, pre vznik ľudstva? Dovtedy sa človek na Zemi objaviť nemohol. Cicavec nebol na vrchole. Netvrdím, že je to 100% tak. Ale treba pracovať so všetkým. Nie si pozrieť 5-6 dokumentov zameraných jedným smerov a potom vyhlasovať závery a nič iné si nepripúšťať. Všetko je možné.


_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
 [ Príspevkov: 1729 ] 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58


Vesmírna diskusia



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vesmír, veda a technika

134

10410

20.05.2017 11:28

haffen

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

vesmirna akcna....

v Počítačové hry

19

1391

09.05.2011 22:37

martinmiro1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vesmirna hra

v Počítačové hry

16

4308

13.01.2012 16:12

helpik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vesmírna raketa sa úspešne vrátila a plynule pristála, predbehla Muska

v Novinky

0

721

24.11.2015 20:00

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia

v PHP, ASP

20

2368

22.02.2008 15:35

suchy

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1916

29.07.2009 7:46

Kubec21

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1981

16.03.2008 11:55

kajbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7604

28.12.2012 15:00

nicobb

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia + reakcie

v PHP, ASP

3

1245

10.08.2009 13:46

emer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Outdoor diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

66

6388

21.01.2013 15:46

Mego

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

LOTR2 - diskusia

v Počítačové hry

20

3199

22.12.2009 14:14

lubo2142

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kutil diskusia

v Voľný čas a hobby

9

1660

26.01.2015 12:47

erikzet

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Xtreamer - diskusia

v TV

1

2628

15.02.2015 12:24

Johnnny

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia o motocykloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Automobily, motorky

67

5153

08.11.2021 12:22

tatko Tom

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Xbox One - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 16, 17, 18 ]

v Herné konzoly

511

15062

28.03.2021 12:37

Sniper162

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Diskusia TV kanalov

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

17

1598

16.11.2008 12:59

f4r0



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF