| Autor | Správa |
|---|
Fórum: Siete Téma: wifi antena |
Odpovede: 4 Zobrazenia: 597
| | Aj ta jedna ta vie rusit, ak bezite na tom istom kanale(y). Neviem ci je pcmcia karta lepsia, nemam s tym skusenosti. Ale z usbciek som bol sklamany. |
|
Fórum: Firewally a bezpečnosť Téma: Naburanie do WiFi siete - trestny cin? |
Odpovede: 12 Zobrazenia: 6027
| Podla trestneho zakona c. 300/2005 paragrafu 247 (poskodenie a zneuzitie zaznamu na nosici informacii) ide o trestny cin. V podstate na slovensku na IT zlodejiny existuje len tento paragraf, takze pod neho spada kazda nelegalna IT cinnost.
@shiro aj WPA2 sa da prelomit (myslim, ze s tym ako prvy ... |
|
Fórum: Firewally a bezpečnosť Téma: Ako sa da stat odbornikom na bezpecnost? |
Odpovede: 9 Zobrazenia: 947
| | Fico vobec nie je pravda, ze IT sec expert potrebuje ovladat asm (nehovorim, ze sa mu pri konkretnej cinnosti nezide, ale nie je nutne ho ovladat). Zalezi od toho, co a akym sposobom chces exploitovat (pod exploitovanim nemam na mysli exploitovanie kodu, ale zneuzitie akejkolvek zranitelnosti). Pods... |
|
Fórum: Firewally a bezpečnosť Téma: Zistenie IP adresy |
Odpovede: 20 Zobrazenia: 6032
| Bydlisko sa podla IP za normalnych okolnosti zistit neda. Ale v Zlatych Moravciach bol jedneho casu ISP (mozno este funguje) co k statickym IPckam priradoval meno, adresu a telefon vlastnika pripojenia.. Toto vsetko sa samozrejme dalo zobrazovat cez whois :)
Btw okrem mailu to este ide napriklad ... |
|
Fórum: Firewally a bezpečnosť Téma: Je potrebny Firewall pri beznom pouzivani PC? |
Odpovede: 10 Zobrazenia: 1451
| | suhlasim s jtbs, ze WIN ma dobry (skor by som ho nazval vynikajucim) antivirakom, ktory vobec nezatazuje system. A firewall skor pouzivam HW, cize router a k tomu mam dodatocne zapnuty windows firewalk, i ked to je uz prakticky zbytocne. |
|
Fórum: Diskusia Téma: Ake boty mate a chcete ? |
Odpovede: 721 Zobrazenia: 57983
| Mam cierne Circa lopez, ale chcel by som tieto Macbeth Manchester
 |
|
Fórum: Ostatné Téma: Sluchadla, cca.50 € ku Creative ZEN x-fi2 |
Odpovede: 20 Zobrazenia: 947
| | Mne sa koss porta pro, moc nepozdavaju. Ja som si do 20 eciek kupil Creative EP 630 a som uplne spokojny. Maju hutny basovy zvuk, a relativne dobre izoluju okolite hluky.. Aj na creative EP 830 som pocul len same chvaly. Neviem v poslednej dobe mam pocit, ze Koss je jedna z tych znaciek, ktore stava... |
|
Fórum: Siete Téma: wifi antena |
Odpovede: 4 Zobrazenia: 597
| Co mas za router? Mozno by ti stacilo zoscanovat si okolite wifi siete pozriet si na akych kanaloch bezia a podla toho nastavit kanal ktory bude pouzivat tvoj router.
Z vlastnych skusenosti viem, ze USB wifi stoja za prd... |
|
Fórum: Backend Téma: Program na php |
Odpovede: 43 Zobrazenia: 2974
| Nieee netbeans nie.. Teda pouzivam ho len na javu, ale je to hroza a strach..
@shaggy VisualStudio podporuje aj PHP?? A nemam problem ani s MVC frameworkami? Ako student viem mat VisualStudio zadarmo (cez studentlive.sk), takze by mi to dost ulahcilo pracu. |
|
Fórum: Backend Téma: problem s pripojenim k DB v PHP |
Odpovede: 12 Zobrazenia: 473
| Adobe riesi crack (pochybujem, ze mas kupeny photoshop, ak hej prepac) zablokovanim ich serverov v C:\windows\system32\drivers\etc\hosts
takze si ho pekne skontroluj ci tam nie je nieco domrdane.. |
|
Fórum: Backend Téma: Rychlostna otazka |
Odpovede: 9 Zobrazenia: 372
| walther relacne databazy sa oproti zapisom do suboru pouzivaju ani nie tak koli rychlosti, ako koli tej relacnosti :)
kazdopadne suhlasim s tebou.. pokial sa da optimalizovat tak optimalizovat treba... ti co neoptimalizuju su najskor samozvani java programatori, ktorych vypluvaju vysoke skoly na ... |
|
Fórum: Ostatné Téma: Ktory PHP framework? |
Odpovede: 8 Zobrazenia: 1524
| | Ja som za codeigniter.. Je super rychly a super jednoduchy. Sice nema bake ficuru ako cakephp, ale to sa prichodom CI2 ma zmenit. Kazdopadne aj CI som si musel trosku upravit a podedit par tried aby mi uplne vyhovoval, ale inak fakt nemam ziadne vyhrady (az na spatnu compatibilitu s PHP4 a tym spoje... |
|
Fórum: CMS Téma: Ktory free e-shop je lepsi? |
Odpovede: 18 Zobrazenia: 18476
| | Prave dokoncujem jeden eshop a az na par detajlov sa mi celkom pozdava PrestaShop... Inak mam skusenosti len so ZenCartom ale ten sa mi az taky super nezdal.. |
|
Fórum: CMS Téma: Aky system pre video web? |
Odpovede: 4 Zobrazenia: 1046
| | Wordpress + pluginy. Pri troske hladania v administracii najdes ten spravny. |
|
Fórum: CMS Téma: Katalógový CMS |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 1212
| | @frenkacik asi preto, ze naconfigurovat drupal je nightmare.. Horsiu administraciu som nikdy v zivote nevidel a ak za tym clovek nepresedi dni, tak sa nikam nepohne. A o kode radsej ani nehovorim. |
|
Fórum: CMS Téma: Co je WordPress |
Odpovede: 7 Zobrazenia: 1312
| | Da sa s mensimi upravami (bez nutnosti programovat) nasadit aj ako portal (cize kludne by sa z neho dala spravit +- kopia itnews.sk), ci jednoduchsi eshop. |
|
Fórum: Sieťové programy Téma: Je nieco lepsie ako Thunderbird ? |
Odpovede: 15 Zobrazenia: 1777
| K tym shitom sa vyjadrovat nebudem, zjavne si uz velmi dlho nepouzival MS software.. Kazdopadne ak nemas kupeny office a nechces nelegalny sw, tak skus ten windows live mail.
Pouzivam ho na 5 accountov, 1x live.com, 1x gmail.com, 2x maily na mojom hostingu a 1x studentsky mail a nemam ziaden prob... |
|
Fórum: Diskusia Téma: Vesmírna diskusia |
Odpovede: 1728 Zobrazenia: 54499
| | @nZL vdaka tomu spojeniu subatomarnych castic sa vedci pokusaju o kvantovu teleportaciu. Pokial viem, uz vedia celkom dobre prenasat kvantovy stav castic. |
|
Fórum: Diskusia Téma: ISIC zlavy |
Odpovede: 21 Zobrazenia: 3149
| | Neviem co za kupony mas na mysli, ale standardne si uplatnujes zlavy tym, ze predavajucemu ukazes platny ISIC. |
|
Fórum: Diskusia Téma: Akú SŠ treba na prijatie VŠ IT?? |
Odpovede: 15 Zobrazenia: 1023
| | No takto. Gymnazisti vedia matiku, povedzme, ze trosku aj fyziku, co pri IT odbore urcite budes potrebovat. Na druhej strane elektrotechnici tej matiky az tak nemaju (resp nejdu do hlbky ako na gympli) ale zas maju kopu elektroniky, elektrotechniky, programovania atd, bez coho sa znova na IT skole n... |
|
Fórum: Diskusia Téma: Vesmírna diskusia |
Odpovede: 1728 Zobrazenia: 54499
| @Cirky tu relativitu vies dobre pochopit aj na tomto pripade.
Predstav si, ze je chlap A a chlap B. Chlap A je vonku niekde na ceste a chlap B sedi v pohybujucom sa vlaku. Obaja maju teda rozdielnu vztaznu sustavu. Vztazna sustava chlapa A je zem/beton/trava (to na com stoji) a vztazna sustava ch... |
|
Fórum: Windows Téma: Aky windovs ??? |
Odpovede: 7 Zobrazenia: 633
| | RAM je 6GB? tak potom jednoznacne 64bit system. |
|
Fórum: Diskusia Téma: Vesmírna diskusia |
Odpovede: 1728 Zobrazenia: 54499
| TommyHot, tak teleso bez hmotnosti nie je teleso, nie? a zvyšujúcou rýchlosťou sa zvyšuje aj hmotnosť.
Hej mas pravdu teleso bez hmotnosti nie je teleso, ja som len to "nieco" chcel nejako zrozumitelne nazvat.
To ze zvysujucou rychlostou sa zvysuje aj hmotnost sice plati, ale takt... |
|
Fórum: Grafické karty Téma: Pomoc s kupou grafiky |
Odpovede: 26 Zobrazenia: 996
| Osobne by som bral radsej o nieco drahsiu HD 5770 (gigovu verziu). Ak velmi chces vies ju zohnat aj za nieco malo cez 100 eur..
Kazdopadne ak ti staci, ze si hry mozes zahrat aj na slabsich detajloch tak ti staci podstatne slabsia grafika.
Ja na mojom notase s ATI hd 2600 drtim crysis, bf bad ... |
|
Fórum: Notebooky a netbooky Téma: Notebook pre ženu |
Odpovede: 9 Zobrazenia: 1604
| |
Fórum: PC zostavy Téma: Kritika: Zostava AMD + ATI |
Odpovede: 31 Zobrazenia: 1643
| V alze by som pri tejto konkretnej zostave (iny chladic) usetril nieco malo cez 10 evry. Pre studenta kazde euro dobre.
Z alfacomp.cz ma dovoz na slovensko stoji len 10 evry, co je pohoda. Hej tie reklamacie su problem, ale rovnako aj pri ostatnych eshopoch. Preto zvazujem aj moznost kupit z obch... |
|
Fórum: Prenosné zariadenia Téma: Aký mobil si vybrať? |
Odpovede: 21 Zobrazenia: 2556
| | Nechce sa mi to teraz hladat, takze aky ma ten samsung OS? Lebo samsusn s WinME je hroza a strach a symbian nemam rad. Ak je tam android, tak asi nie je nad cim premyslat. |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Kritika: Zostava AMD + ATI |
Odpovede: 31 Zobrazenia: 1643
| | V pccku (do dnes som o nich nepocul nic) som si skusobne poskladal masinu a ceny su pri vacsine komponentov nizsie/rovnake (az na monitor ktory tam stoji o 20 evry viac), ale nemaju az taky velky vyber ako alfacomp (na ktory som mimochodom pocul len same chvaly), resp velku cast toho co chcem moment... |
|
Fórum: Diskusia Téma: Vesmírna diskusia |
Odpovede: 1728 Zobrazenia: 54499
| Milanese samozrejme v tom mas pravdu  |
|
Fórum: Diskusia Téma: Vesmírna diskusia |
Odpovede: 1728 Zobrazenia: 54499
| | @emer praveze ak chce ist teleso rychlostou svetla nemoze mat hmotnost ziadnu.. Neviem ci sa to da definovat ako nekonecna hmotnost.. |
|