[ Príspevkov: 1794 ] 1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 60
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 03.01.2012 2:29 | Kam na vysku? I

takze do polroka flakat, potom nabehnut a tak dalej? :))

// pridané po 23 minútach od posledného príspevku

http://www.fi.muni.cz/about/index.xhtml.cs

k tomuto by som sa chcel spytat... ja sa mozem prihlasit na ktorukolvek z tychto 4 katedier a zameriavat sa len na to alebo vsetci su primarne vo fakulte informatiky MU (kde sa vsetci ucia to iste - programovanie, hw, sw atd.) a jednu/ziadnu/viac z tych katedier si vyberaju ako napr. na strednej skole seminar?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 03.01.2012 8:10 | Kam na vysku? I

Ak berú toľko ľudí na to automobilové oné, tak sa neboj... job isto nájdeš... len aby ťa zobrali. Mojho spolužiaka zo strednej tam vzali na dizajnerstvo neviem čoho... btw automobilové máš ešte na TUKE- automobilová elektrotechnika, alebo také niečo... ale to asi nechceš... tak potom normálne PC grafika, tiež je aj v KE


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 03.01.2012 11:28 | Kam na vysku? I

vychytraly píše:
http://www.fi.muni.cz/about/index.xhtml.cs

k tomuto by som sa chcel spytat... ja sa mozem prihlasit na ktorukolvek z tychto 4 katedier a zameriavat sa len na to alebo vsetci su primarne vo fakulte informatiky MU (kde sa vsetci ucia to iste - programovanie, hw, sw atd.) a jednu/ziadnu/viac z tych katedier si vyberaju ako napr. na strednej skole seminar?
Nehlasis sa na katedru. Ty si vyberas studijny program a studijny obor. Podla toho, aky si vyberies, mas nalinkovany zoznam predmetov, ktore pocas bc. studia musis absolvovat (za to si zodpovedas sam, pevny rozvrh ti nikto davat nebude), zvysok predmetov si mozes vybrat podla toho, co ta zaujima.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.11
Prihlásený: 09.02.15
Príspevky: 229
Témy: 30 | 30
NapísalOffline : 03.01.2012 23:48 | Kam na vysku? I

viete niekto nieco o tej aplikovanej informatike v BA o com to je?? oplati sa to studovat ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 04.01.2012 0:02 | Kam na vysku? I

Aplikovana informatika sa podla mojich vedomosti uci na UK aj na STU pokym na STU je to FEI a na UK matfyz pricom obe zamerania su podobne so smerom Informatika na FIIT.

Studovat sa podla mojho nazoru oplati vzdy a cokolvek no myslim si ze studovat technicku skolu ako je napriklad informatika sa oplati dvojnasobne.

Ci sa zrovna tebe oplati studovat najviac informatika to musis posudit. Ak od toho ocakavas ze ti tam daju 20roznych programovacich jazykov a len to sa budes ucit na to zabudni. Uci sa tam plno roznych predmetov z ktorych nazvu ani nebudes vediet o com su niektore z nich su zaujimave dalsie zas na prvy pohlad vobec nesuvisia s tym co studujes ale vzhladom na zakon tam musia byt.

V pripade ze nebyvas priamo v BA a nebude ti robit problem dochadzat skusil by som sa poobzerat aj v cesku ci uz v Brne alebo aj v Prahe. Tie skoly su asi o kusok lepsie


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 04.01.2012 14:37 | Kam na vysku? I

Ďuri píše:
Nehlasis sa na katedru. Ty si vyberas studijny program a studijny obor. Podla toho, aky si vyberies, mas nalinkovany zoznam predmetov, ktore pocas bc. studia musis absolvovat (za to si zodpovedas sam, pevny rozvrh ti nikto davat nebude), zvysok predmetov si mozes vybrat podla toho, co ta zaujima.


Takze napriklad vyberiem si

Studijny program : Bakalářský studijní program Aplikovaná informatika
a studijny odbor : Aplikovaná informatika (specializace Grafický design a výtvarná informatika a specializace Typografie a textové systémy)

takze sa budem ucit a budem zamerany len na ten studijny odbor? a ake budem mat predmety? (kde to zistim) a vyberam si k tomuto aj dalsie predmety? v tomto obore je aj programovanie? a prijmacky su na tento obor rovnake ako napriklad na programatorstvo atd. ?

a ma niekto skusenosti s tymto oborom?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 04.01.2012 15:42 | Kam na vysku? I

Skusenosti su, presne tento studujem :) pozri si Zlutu knihu, info k tomuto oboru mas od strany 107; po absolvovani povinnych predmetov nazbieras zhruba 60% potrebneho poctu kreditov (mozno kusok viac, ak by si mal zaujem aj o tie graficke specializacie), zvysok si navyberas podla toho, co ta zaujme (pozri si na konci Zlutej knihy sylaby; inak predmety sa daju vybrat kludne aj z inych fakult, napr. na FSS je dost zaujem o predmet Sex, intimita, antropologie ^^). Co sa tyka programovania, povinne musis absolvovat Uvod do programovani (lahky uvod do C; nepovinne, ak pri zapise dostatocne dobre napises test zamerany na algoritmizaciu), aspon jeden z dvojice C++/Java a funkcionalne programovanie (Haskell). Plus dalej je na vyber Ccko, C#/.NET, nejake to skriptovanie v shelli (asi styri ci pat predmetov zameranych na UNIX) a ku kazdemu dalej nejake seminare, ak si chces prehlbit znalosti.
Ziadne "programatorstvo" sa nikde neuci, je to nezmysel. Ak sa chces zivit kodenim, skola ti ma dat zaklad - nauci ta chapat zakladne principy jazyka, ale dostat do hlavy cely referencny manual - to je nieco, co sa dokazes naucit sam doma.
Prijimacky - http://www.fi.muni.cz/admission/index.xhtml.cs - uznavam, ze prijimacky na MUNI nemaju najstastnejsiu formu, mozes mat matiku, fyziku a informatiku v malicku a bude ti to na prd. Odporucam teda zistit si info o prijati bez prijimacok, na to ti v podstate staci dobre napisat externu cast maturity z matiky alebo uspiet na NSZ (ale tieto SCIO testy si zacni riesit cim skor).
Pokial si si isty, ze programovanie je nieco, comu sa budes chciet venovat cely zivot (tiez som si to este nedavno myslel :)), mozno by ta zaujala FIT.VUT, je tam podstatne viac programovania (hlavne C/C++) plus dost dolezita vec - timove projekty, ale zasa je to technicka skola, takze tak vyzera aj skladba predmetov, je tam podstatne mensia sloboda vyberu predmetov a mas dost velku pravdepodonost, ze sa zoderies od roboty.
Jo a rada na zaver - ked nie si schopny vyhladat si ani zakladne info k studijnemu oboru (nie je to nieco, co by si sa musel pytat starsich, su to bezne veci zverejnene na strankach skoly), tak prajem vela stastia pri studiu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 04.01.2012 19:49 | Kam na vysku? I

no prave programovanie nieje moja salka kavy :)

mna to strasne taha k tomu designu a grafike

som teraz tretiak na gymnaziu, mam uz riesit tie NSZ?

a HLAVNE prosim co sa mam uz ucit? co rozvijat? co tam beriete ake programy a predmety? co od ziakov pri prichode uz vyzaduju aby mali zmaknute? je to tazke sa tam dostat /resp. udrzat? je to zaujimave?

ucite sa tam aj 3D modelovanie? ake uplatnenie maju ludia co vychodia tento obor?

velmi ti dakujem za reakcie

// pridané po 8 minútach od posledného príspevku

/// a co sa tyka toho vyhladania informacii... mam internet rieseny skrz telefonicku siet, momentalne mam stahovanie o rychlosti 1-4kbps takze ja som rad ze mam nervy na to ze preckam nacitanie pcforum.sk, zluta knizka sa mi uz nacitava riadnu dobu a je v polke load baru, momentalne nemam moc na internet cas, tak sa ale omluvam ze ta takto otravujem :/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.11
Prihlásený: 09.02.15
Príspevky: 229
Témy: 30 | 30
NapísalOffline : 04.01.2012 21:59 | Kam na vysku? I

MTK píše:
Aplikovana informatika sa podla mojich vedomosti uci na UK aj na STU pokym na STU je to FEI a na UK matfyz pricom obe zamerania su podobne so smerom Informatika na FIIT.

Studovat sa podla mojho nazoru oplati vzdy a cokolvek no myslim si ze studovat technicku skolu ako je napriklad informatika sa oplati dvojnasobne.

Ci sa zrovna tebe oplati studovat najviac informatika to musis posudit. Ak od toho ocakavas ze ti tam daju 20roznych programovacich jazykov a len to sa budes ucit na to zabudni. Uci sa tam plno roznych predmetov z ktorych nazvu ani nebudes vediet o com su niektore z nich su zaujimave dalsie zas na prvy pohlad vobec nesuvisia s tym co studujes ale vzhladom na zakon tam musia byt.

V pripade ze nebyvas priamo v BA a nebude ti robit problem dochadzat skusil by som sa poobzerat aj v cesku ci uz v Brne alebo aj v Prahe. Tie skoly su asi o kusok lepsie


tak mali sme grafiku a vnej nesom velmi dobry...mali sme tvorbu webu a tiez niesom v tom najlepsi....a co sa tyka programovania tak to je fajn ale tak su lepsi ako ja :D obavam sa ci by som rozumel tazsim algoritmom na vyske :) no a rozmyslal som ze v buducnosti by som robil nieco s databazami, nejaku spravu pocitacov riadenie abo tak....jaky odbor by si mi odporucil v BA ??? kamos studue hospodarsku v KE ze si nestazuje ale v BA je ten odbor na ekonomickej a tam su take skusky ze sam i hlava zatocila :D ale tak zaujlaa ma ta aplikovana....ale tak tam je aj odbor priemyselna potom vseobecne informatika...co si teda vybrat?

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

o Cesku ani neuvazujem....neviem ale vobec ma tam netaha nejako...a neviem ci by som to finance vykryl


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 04.01.2012 22:00 | Kam na vysku? I

Jaj, tretiak, tak to este mas casu, ale ked sa pozries, kedy su tie uzavierky terminov, pricom termin zaciatkom marca moze byt asi posledny, ktory budu skoly este akceptovat, tak sa podla toho potom zariad. Ja som si tie testy dost pochvaloval, nemas co stratit a istota v obdobi prijimacok, ze som uz prijaty a nemusim sa stresovat, mi za tych 400 korun stala.
Ucit sa dopredu nemusis nic (ak nechces), znalosti sa po prvom rocniku takmer dorovnaju, ale pomoze ti vlastne uplne cokolvek, hodi sa vediet co-to naprogramovat alebo aspon mat nejake to algoritmicke myslenie, alebo cosi vediet o sietach, alebo aspon z rychlika poznat Unix... ako hovorim, dohnat sa da vsetko, informatiku na FI.MUNI moze studovat aj clovek, ktory v zivote nevidel pocitac, ale cim viac toho budes vediet, tym menej casu budes musiet v prvaku venovat skolskym povinnostiam. Ak si hlbavy typ, uc sa matiku, napriklad zaklady matalyzy alebo lingebry, tomu sa nevyhnes na ziadnej skole a u nas to byva dost problem (zaciatkom studia aj 30-40% ludi matematicke predmety neda). A snazil by som sa dostudovat si anglictinu, ak v nej mas medzery. Dostat sa na FI je relativne lahke, hlavne teda vdaka tej maturite (ale samozrejme neberu ani kazdeho blbca), udrzat sa je tazsie, presne tak, ako na kazdej kvalitnej skole, titul nie je zadarmo.
Co sa tyka grafiky, pozri si, ake predmety su povinne a povinne volitelne pre obor Pocitacova grafika a zpracovani obrazu (studijny program Informatika) plus obor s rovnakym nazvom sa myslim studuje aj neskor na magisterskom, snad ta to zaujme (preco sa inak miesto Aplikovanej informatiky nehlasis rovno na tento obor?). Inac grafike sa vraj dost venuju na spominanej FIT.VUT, tipujem teda, ze viac na inzinierskom studiu, neviem. Ale ak pises, ze programovanie nemusis, FI.MUNI bude urcite lepsia volba. Pozeram, ze mame aj nejaky labak, ktory sa venuje haptike a vizualizacii, tak snad neolutujes. Skus sa popytat aj na inych forach, ak nenajdes k tomu, co ta zaujima, nic relevantnejsie, tak chod na FI.
K tomu, co sa ucime - prejdi si v Zltej knihe tie odporucane skladby predmetov a jednotlive sylaby k nim. Samozrejme sa nevyhnes matike, dokonca ani v predmetoch, ktore ju v nazve vobec nemaju; na moj vkus su tu niektore predmety prilis teoreticke, inac je to v pohode. "Zaujimave" je subjektivny pojem, mne sa to zaujimave zda.
K uplatneniu ti nepoviem nic, ale je dost zname, ze po odbornikoch v IT je velky dopyt.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 04.01.2012 23:10 | Kam na vysku? I

takze ak som spravne pochopil tak na tej skole je prilis teorie a tej grafike v praxi sa moc nevenujete? (ako napriklad uz to spominane 3D modelovanie atd.) btw vy sa tiez zapajate do toho projektu virtualna praha alebo ako sa to vola :) ?

teda tento obor je viac teoreticky ako umelecky (s designom teda nema takmer nic spoloce)?

"(preco sa inak miesto Aplikovanej informatiky nehlasis rovno na tento obor?)"

nechapem ako to myslis, grafika a aplikovana informatika su rovnocenne obory? ja som myslel ze grafika je len "pod"odbor aplikovanej informatiky

a v tom grafickom odbore netreba vediet programovat v assembleri a C?

a matematika je vo vsetkych oboroch v Brne rovnaka alebo niektori ju maju jednoduchsiu/zlozitejsiu?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 05.01.2012 0:45 | Kam na vysku? I

Neviem ti s urcitostou nic potvrdit ani vyvratit, ja grafiku a podobne veci zdaleka obchadzam. Ale keby si si otvoril ukazky aplikacii, co programovali studenti (link, pozor, obsahuje obrazky, bude sa dlho nacitavat :D), videl by si, ze to asi nie je take beznadejne. Pozri si este raz, ake predmety su na bc. a mgr. grafike v odporucanom rozvrhu, tukni si k nim sylaby, mozno z toho nieco vycitas. Najlepsie bude, ked sa skusis poinformovat u niekoho, kto zrovna toto studuje (skus napr. IRC kanal #fi.muni.cz@freenode).
K tym "rovnocennym oborom", meh, ved som to pisal.. kazdy obor ma nalinkovanu sadu povinnych predmetov, ak ich absolvujes a splnis aj dalsie nejake podmienky dane onym oborom (mas to vsetko v Zltej knihe), dostanes papier, ze si tento obor absolvoval, a kazdemu je jedno, co boli zac tie tvoje ostatne predmety. Ak dobre pozeram do toho pdfka, tak Grafika ma v povinnych vsetko co Aplikovana plus par predmetov naviac.
Co sa tyka matiky na FI, mas obory so Zakladom I - viac teoreticky, matika je tazsia, lebo ide viac do detailov, a Zaklad II (pod tento spadaju aj Grafika, aj Aplikovana informatika), tam je matika lahsia, a podla mna je to tak akurat, aby si ziskane matematicke znalosti mohol uplatnit aj v praxi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 05.01.2012 0:56 | Kam na vysku? I

ve dnech 17. ledna, 25. ledna a 2. února 2012 od 12.30 hod.

dni otvorenych dveri - stoji za to tam ist kuknut a bude tam niekto na koho mozem adresovat taketo blbe otazky? :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 05.01.2012 1:22 | Kam na vysku? I

Na to tie DOD su, aby sa kladli otazky, a nehanbi sa opytat, blbe otazky posilnuju kolektiv, lebo dvihaju sebavedomie ostatnym. Ale podla mna, ak najdes niekoho, kto ma na FI skusenosti s tym, co chces studovat a ziskas informacie od neho, nebude mat velmi vyznam sa tam trepat (ak byvas niekde daleko).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 29.09.11
Prihlásený: 11.03.16
Príspevky: 170
Témy: 21 | 21
Bydlisko: Trenčín
NapísalOffline : 05.01.2012 1:38 | Kam na vysku? I

ja som od Trencina, a poznam 3 ludi co studovali v Brne - jedneho poznam z MMORPG hry, uz som o nom asi 2 roky nic nepocul, druhy pred mesiacom po mesiaci odisiel ze po nom chceli C++ a Assembler a ze to on nevie tak ide prec, a treti je v Brne na nejakej automatizacii strojov takze neviem ci to je zrovna moj salok kavy :D

hmm abych isiel kuknut kolko stoji listok na vlak do Brna :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 05.01.2012 11:10 | Kam na vysku? I

Tak FI nie je jedina fakulta v Brne, my tu napriklad v Assembleri vobec nekodime. Ak chces mat programovanie z krku, das si Uvod do programovani, Javu, nejak pretrpis Haskell a mas pokoj. Ale zasa ta musim upozornit, ze su predmety, kde narabame s algoritmami a napriklad dokazujeme ich spravnost, cize principom a myslienkovym postupom, ktore sa pri programovani pouzivaju, sa urcite nevyhnes.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 18.03.06
Prihlásený: 13.10.23
Príspevky: 477
Témy: 126 | 126
Bydlisko: Bardejov
NapísalOffline : 06.01.2012 20:29 | Kam na vysku? I

Zdravim

Ma tu niekto skusenosti ako je to z nastupom na VS ak som si jeden semester uz odstudoval na FEIke ale musel som odist ? (zdravtne problemy)
A popravde nemam chut sa tam vratit.
Ako by to bolo ak by som si vybral nejaku skolu kde sa nerobia prijimacky ak mal zia dobry priemer?
Mna sa to uz asi netyka co?
Inak poradili by ste mi nieco?
Zvazujem HI na EUBA kde som sa dostal aj minuly rok ale z nejakeo mne dodnes neznameho dovodu som tam nesiel...
+ ako je na tom informa v Ziline?
Popripade nieco jednoduhsie ako AI FEI na zapadnom slovensku by ste mi poradili?
Uz sa v tom velmi neorientujem ....
Dakujem...

edit// Je na tejto skole povinna telesna vychova alebo nie ?
http://www.portalvs.sk/sk/studijny-prog ... -a-majetku


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 12.10.10
Prihlásený: 10.04.20
Príspevky: 373
Témy: 23 | 23
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 08.01.2012 10:07 | Kam na vysku? I

cauko mohli by ste mi poradit na aku výšku ísť s dejepisom/Noskou (spoločensko-vedný sem.) Tento rok budem končiť gym. I.Horvatha v BA no vobec neviem kam ďalej. Pls vaše rady. :) poprípade odporučiť dajakú školu. Pedagogika určite nie ... :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 08.01.2012 10:14 | Kam na vysku? I

Pravo?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.11
Prihlásený: 09.02.15
Príspevky: 229
Témy: 30 | 30
NapísalOffline : 08.01.2012 11:27 | Kam na vysku? I

ked by som chcel v buducnosti robit nejaku sprpavu pocitacov,riadenie, databazy...ktory odbor je pre mna vhodny???.....aplikovana informa ???


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.07.11
Prihlásený: 26.10.15
Príspevky: 846
Témy: 82 | 82
Bydlisko: Zvolen
NapísalOffline : 08.01.2012 16:39 | Kam na vysku? I

Nazdar. Chcel by som sa spýtať, že ako to je s prijatím na školy zamerané na aplikovanú informatiku? Čo by som mal spĺňať? Bol som na burze vysokých škôl a tam som sa zaujímal o VŠ v Brne (Masarykovú Univerzitu) a bolo mi povedané, že stačí zmaturovať z matematiky na 3. Čo je na tom pravdy? Chodím na Obchodnú Akadémiu a tam máme maturitu z matematiku voliteľnú a žiadnu prípravu, tak neviem ako to vyriešiť.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147 | 147
Bydlisko: Žilina / Os...
NapísalOffline : 08.01.2012 20:16 | Kam na vysku? I

marek93 píše:
Nazdar. Chcel by som sa spýtať, že ako to je s prijatím na školy zamerané na aplikovanú informatiku? Čo by som mal spĺňať? Bol som na burze vysokých škôl a tam som sa zaujímal o VŠ v Brne (Masarykovú Univerzitu) a bolo mi povedané, že stačí zmaturovať z matematiky na 3. Čo je na tom pravdy? Chodím na Obchodnú Akadémiu a tam máme maturitu z matematiku voliteľnú a žiadnu prípravu, tak neviem ako to vyriešiť.


Šak pozri web školy, tam sú podmienky prijatia, niekde je, že berú bez skúšok napr. s maturitou z MAT s percentilom najmenej 60 %, to je asi na 3 ak sa nemýlim cca.


_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 08.01.2012 20:25 | Kam na vysku? I

Percentil 60% znamena, ze to spravis lepsie alebo tak isto ako najmenej 60% ostatnych maturantov, nehovori to nic o znamke.
Pozrite si nieco o NSZ na scio.cz, celkom dobry sposob, ako si zvysit sance na prijatie bez prijimaciek, ktore su celkom narocne. Jo a FI.MUNI je skvela skola :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.11
Prihlásený: 09.02.15
Príspevky: 229
Témy: 30 | 30
NapísalOffline : 10.01.2012 23:46 | Kam na vysku? I

aky je rozdiel medzi aplikovanou informatikou a priemyselnou informatikou???


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34 | 34
Bydlisko: Brno
NapísalOffline : 11.01.2012 10:14 | Kam na vysku? I

Ziadny alebo obrovsky, zalezi, o akej skole (akych skolach) hovoris.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.11
Prihlásený: 11.01.12
Príspevky: 28
Témy: 6 | 6
NapísalOffline : 11.01.2012 12:12 | Kam na vysku? I

Zdravím, tento rok maturujem, a hľadám si nejakú VŠ. Odbor mám MPS, programovanie sa vôbec neučíme (pár hodín pascalu sme mali), matiku sme mali 3 roky, takže ani z tej nie som na dostatočne dobrej úrovni.

Najviac sa učíme siete (robím aj CISCO), zaujíma ma ešte hardvér (skladanie PC, servis), sám sa učím HTML+CSS, a som na dosť dobrej úrovni z angličtiny. Samé jednotky mám celé 4 roky (príliš ľahká škola podla mna, denne sa učím asi 10-20minút, alebo vobec), dvojku som mal asi raz z dejepisu a zo slovenčiny.

Rozmýšľaľ som nad FEI TUKE a FIIT STU BA, ale neviem ktorý odbor by sa mi hodil.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.09
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 283
Témy: 29 | 29
Bydlisko: Zlaté Moravce
NapísalOffline : 11.01.2012 14:26 | Kam na vysku? I

Ak máš záujem o programovanie a po VŠ sa aj tomu venovať, tak na FEI TUKE máš na výber:
- Informatika (klasický odbor venujúci sa programovaniu, siete, ...)
- Aplikovaná informatika (je v anglickom jazyku)
- Hospodárska informatika ( Manažment, podniky, sem - tam niečo z programovania, ...)
- Počítačové modelovanie (majú najviac matematiky, + niečo z objektového programovania)

Od nasledujúceho akadem. roku sú na FEI prijímacie skúšky z matematiky (možno aj na celej TUKE)

K FIIT STU BA, nech sa vyjadrí niekto kto tam chodí. Predpokladám že kvalita štúdia je lepšia ako FEI TUKE.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 17.11.09
Prihlásený: 14.01.23
Príspevky: 1004
Témy: 81 | 81
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2012 18:32 | Kam na vysku? I

ja budem maturovat buduci rok a stale este niesom rozhodnuty na aku skolu by som mal ist. Rozmyslam medzi FEI a FIIT, chcel by som viac pracovat s elektronikou a PC hardwarom ako programovanie. Tiez rozmyslam nad Brnom. V skole sme mali informatiku len minimalne, programovali sme len 1 rok a uz si z toho vela nepamatam, no zrejme budem chodit na nejake kurzy. Najviac sa vsak bojim matematiky, s ktorou mam dost pronlemy. Fyziku celkom zvladam, ale bereme vsetko moc rychlo, cize neviem ako na tom som. Co si myslite aka skola je viac na hw, a menej na sw zamerana?


_________________
MB: Gigabyte Z97-HD3 rev 2.0 CPU: Intel Core i5 4460 3.2GHz COOLER: Gelid Tranquillo rev 3 RAM: 16GB DDR3 GPU: Gigabyte GTX 960 4GB DVD: Samsung SH-S223L SSD: Crucial BX100 250GB HDD1: Seagate Barracuda 2TB HDD2: Toshiba 4TB HDD3: Toshiba 4TB other HDDs: WD 640GB, 2xSeagate 1TB ext. HDD: WD 250GB, ADATA 1.5TB PSU: EVGA SuperNOVA 550 G2 550W CASE: Nanoxia Deep Silence 3 LCD: Dell U2718Q 27" 4K OS: WIN 10 keyboard: Logitech K375s mouse: Razer DeathAdder Elite mousepad: Razer Goliathus Mobile speakers: BOSE Companion TM 2 III headphones: Logitech G533 phone: Samsung Galaxy A8 2018 Notebook: Dell Latitude E5470 Car: Volkswagen Polo 1.4 55kW 2003
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 12.10.10
Prihlásený: 10.04.20
Príspevky: 373
Témy: 23 | 23
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.01.2012 19:41 | Kam na vysku? I

Ďuri píše:
Pravo?


hej no, neviete aké sú podmienky prijatia na UK v BA ? Na stránke som pozeral, že najviac bodov je za prímačky+ dačo za koncoročné vysvedčenie z 3. + polročné z 4. roč. ale o maturite som tam nič nenašiel...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 11.01.2012 21:49 | Kam na vysku? I

No vidiš... tak take su podmienky... maturita ich v tom prípade neinteresuje...


 [ Príspevkov: 1794 ] 1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 60


Kam na vysku? I



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kam na vysku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

121

7446

31.03.2019 23:10

LeaR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

3

506

17.06.2016 16:58

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

4

609

26.05.2016 12:10

nescafe

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

2

400

01.12.2020 14:38

Lukáš1319

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ntb na vysku

v Notebooky a netbooky

11

598

17.07.2019 23:18

pepkopav

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

6

523

26.08.2010 11:18

Cirky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

NTB na vysku

v Notebooky a netbooky

18

1552

07.09.2007 17:43

Darius

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

3

859

01.08.2011 10:35

jaaaaaaa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

11

632

22.07.2013 21:14

Setton

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Akú máte výšku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Krčma

298

16470

27.05.2012 23:22

El_Silver

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na vysku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

39

1551

03.09.2019 17:39

SamerLp

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

notbuk na vysku

v Notebooky a netbooky

17

689

09.09.2013 19:49

Plechac123

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ntb na hry, vysku...

v Notebooky a netbooky

17

1087

22.07.2011 12:21

KekkeiGenkai

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

NTB 650e na výšku

v Notebooky a netbooky

3

354

15.07.2013 13:27

liqua1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Výber notebooku na vyšku

v Notebooky a netbooky

2

425

20.06.2011 19:54

PublicEnemies

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Notebook na vysku (800e)

v Notebooky a netbooky

12

559

29.05.2013 13:51

werwest



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF