[ Príspevkov: 41 ] 1, 2
AutorSpráva
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 20.07.2011 19:07 | PCforum CPU Coolers Chart

PCforum CPU Coolers Chart zobrazuje odporúčané chladiče v daných cenových kategóriách.

Privítam každý konštruktívny komentár, samotné otázky ohľadom kúpy však riešte v samostatných témach.

Čo potrebujeme vedieť pre správny výber chladiča: približný cenový rozpočet, zostavu, procesor, prípadne rozmery skrine, požiadavky na ticho, taktovanie a iné požiadavky (napr. pasívne chladenie, vodné chladenie, ...).

Vzduchové chladenie: graf má výlučne informatívny charakter, za prípadné problémy nenesieme zodpovednosť. Pri výbere chladiča vždy treba skontrolovať jeho špecifikácie na stránkach výrobcov, skontrolovať kompatibilitu, prípadne sa poradiť u nás na fóre.

  PCforum CPU Coolers Chart

Minirecenzie:

Arctic Alpine 11 Pro Rev.2:
  Alpine 11 Pro Rev.2 je chladič určený pre intel sockety s hliníkovým pasívom a s 92mm ventilátorom s kvapalinovým ložiskom prichyteným cez antivibračné uchytenie. Na základni chladiča je aplikovaná známa teplovodivá pasta Arcitic MX-2.
  Odporúčania PCforum.sk: platforma Intel, výkonnejšia a tichšia náhrada box chladičov, nízkoprofilová konštrukcia, nevhodné na taktovanie.

Arctic Alpine 64 Pro Rev.2:
  Alpine 64 Pro Rev.2 je chladič určený pre AMD sockety. O chladenie hliníkového pasívu sa stará 92mm ventilátor s fluidnými ložiskami, ktorý je upevnený k pasívu cez antivibračné uchytenie. Na základni je pred-aplikovaná pasta Arctic MX-2.
  Odporúčania PCforum.sk: platforma AMD, výkonnejšia a tichšia náhrada box chladičov, nízkoprofilová konštrukcia, nevhodné na taktovanie.

Arctic Freezer 7 Pro rev.2:
  Freezer 7 Pro rev.2 je novým modelom chladiča Freezer 7 PRO, pričom nová revízia 2 podporuje nielen Intel, ale aj AMD sockety. Spodné tri rebrá na pasíve už nie sú ohnuté smerom k spodnej časti základnej dosky. Priemer ventilátora je 92 mm a je uchytený k plastovému držiaku a k pasívu. Ložiská už nie sú keramické, ale fluidné. Medená základňa predáva teplo trom heat-pipe trubiciam a tie ho prenášajú do pasívu. Na základni je nanesená známa teplovodivá pasta Arctic MX-2.
  Odporúčania PCforum.sk: tichá náhrada boxového chladiča aj pre výkonné procesory, vhodný aj na slabšie pretaktovanie, vhodný do skriniek s menšou šírkou.

Xigmatek Loki SD963:
  Loki SD963 je lacný a pomerne výkonný chladič vhodný ako výkonnejšia, avšak hlučnejšia alternatíva (minimálne otáčky ventilátora sú totiž 1200 otáčok za minútu) k Arctic Freezer 7 Pro rev.2 pre uživatelov s AMD procesormi a to vďaka natočeniu pri ktorom cirkuluje vzduch zo zadnej strany skrine do prednej, kde sa o odvod teplého vzduchu postará ventilátor na srkini. Chladič disponuje DHT technológiou, 3 kusy heat-pipe sú zapustené v hliníkovej základni. Pasív ochladzuje 92mm ventilátor s PWM reguláciou.
  Odporúčania PCforum.sk: tichá náhrada boxového chladiča aj pre výkonné procesory, vhodný aj na slabšie pretaktovanie, vhodný do skriniek s menšou šírkou. Pomer výkon/otáčky podobný ako Arctic Freezer 7 Pro rev.2, o niečo vyšší celkový výkon zodpovedá vyšším otáčkam za cenu väčšieho hluku.

Gelid Tranquillo rev.2:
  Tranquillo rev.2 je novou revíziou známeho chladiča Tranquillo, ktorá prináša možnosť natočenia chladiča pri AMD v oboch smeroch a zmenila sa orientácia heat-pipe trubíc tak, aby nekolidovali s novými modelmi základných dosiek. Optimalizovali sa aj rebrá pre lepší odvod tepla pri nízkych otáčkach ventilátora. O odvod tepla z medenej základne sa starajú 4 heat-pipe trubice. Ventilátor bol použitý známy Gelid Silent 12 s PWM reguláciou v rozmedzí 750-1500RPM. V balení nájdete teplovodivú pastu Gelid GC-2.
  Odporúčania PCforum.sk: chladič triafa tzv. "sweetspot" z pohľadu cena/výkon/kvalita pre bežného užívateľa. Vhodný aj na stredne vysoké pretaktovanie výkonných proscesorov za veľmi priaznivú cenu. Rozmermi je stále kompatibilný s väčšinou bežných PC skriniek.

SilentiumPC Fera PRO HE1224:
  Fera PRO HE1224 je v pomere cena/výkon/hluk silným konkurentom osvedčeného Gelid Tranquillo rev. 2. Jedná sa o vežový chladič s konštrukciou štyroch 6 mm hrubých medených heatpipes s priamym dotykom. Ponúka stabilnú kovovú montážnu sadu, solídny 120 mm ventilátor s hydraulickým ložiskom a PWM reguláciou s rozpätím otáčok 500-1500 rpm.
  Odporúčania PCforum.sk: Produkt poľského výrobcu si veľmi umne berie za merítko triedy chladič z dielne Gelidu. Maximálnym výkonom ho o chlp prekováva, to isté platí o akustickej kvalite, čo pri porovnateľnej cene nedáva veľa priestoru pre kritiku. Na rozdiel od konštrukcie Gelidu je možné v prípade potreby osadiť na pasív aj druhý ventilátor. Milovníkom ticha ponúka aj o čosi nižšie minimálne otáčky.

Scythe Mugen 4:
  Mugen 4 je najnovšou verziou už osvedčeného modelu značky Scythe. Pasív sa okrem drobných dizajnových zmien dočkal 2 ks rebier navyše, ktorým odovzdáva teplo 6 ks medených heatpipes zapustených do pevnej poniklovanej základne. Nový je aj 120 mm ventilátor Glide Stream s klznými ložiskami a PWM reguláciou otáčok (400-1400 rpm). Najväčšou zmenou prešla konštrukcia montážnej sady, ktorá odzrkadľuje moderné trendy.
  Odporúčania PCforum.sk: Obmenený model značky Scythe je dnes asi jej najvydarenejším produktom. V konkurenčne veľmi nabitom prostredí cenovej hladiny 40-45 € ponúka výkon najsilnejších konkurentov. Nad nimi vyniká predovšetkým akustikou, ventilátor totiž disponuje podstatne nižšími minimálnymi otáčkami než konkurencia a aj pri maximálnom výkone si zachováva vynikajúci pomer výkon/hluk. Celkom nová montážna sada konečne odstránila najväčšiu slabinu značky - komplikovanú montáž. Chladič je vhodný na nasadenie všade tam, kde sa okrem maximálneho výkonu očakáva aj takmer bezhlučný chod mimo záťaže.

Thermalright HR-02 Macho Rev.A (BW):
  HR-02 Macho Rev.A (BW) patrí do kategórie chladičov s najlepším pomerom cena/výkon. O odvod tepla z medenej základne do pasívu sa stará 6 kusov heat-pipe trubíc. Pasív ochladzuje ventilátor Thermalright TY-140mm.
  Odporúčania PCforum.sk: chladič s výborným pomerom cena/výkon, vhodný aj na vysoké pretaktovanie. Ponúka high-endový výkon za cenu chadičov vyššej strednej triedy. Vďaka konštrukcii s riedkym rebrovaním vhodný aj na pasívne chladenie nepretaktovaných procesorov (do 100W). Väčšie rozmery môžu spôsobovať nekompatibilitu s užšími skrinkami.

Noctua NH-U12P SE2:
  NH-U12p SE2 je nová verzia od chladiča NH-U12P. Chladič má v balení teplovodivú pastu Noctua NT-H1 a 2 ventilátory Noctua NF-P12 1300. Ďalšie parametre sú rovnaké ako u predchádzajúcich modelov - 4 dualne heat-pipe, 38 rebier o ploche 5000cm2. O presnú a pevnú inštaláciu sa stará inštalačný systém SecurFirm2.
  Odporúčania PCforum.sk: chladič s vysokým výkonom vhodný aj na vysoké pretaktovanie. O čosi horší pomer výkon/cena oproti Coolink Corator DS či Thermalright HR-02 Macho Rev.A kompenzuje špičkovou kvalitou spracovania, výborným montážnym systémom, extra-kvalitnými ventilátormi a výbornou zákazníckou podporou značky Noctua. Pri správnom výbere obchodu aj 6-ročnou zárukou.

Noctua NM-A90 Upgrade-Kit:
  NM-A90 Upgrade-Kit je kit pre chladiče Noctua NH-U12P SE2 a NH-U9B SE2, ktorý umožnuje inštalovaný chladič otočiť o 90° na socketoch AMD AM2 až AM3. Použitie kitu NM-A90 tak dodá AMD užívateľom väčšiu flexibilitu pri montáži chladiča vďaka možnosti natočenia chladiča horizontálne a teda s vyfukovaním teplého vzduchu na zadnú stranu skrinky. Majitelia chladičov Noctua NH-U12P SE2 a NH-U9B SE2 môžu získať NM-A90 upgrade-Kit zadarmo prostredníctvom formulára na stránkach Noctua.
  Odporúčania PCforum.sk: Možnosť využitia pri AMD pre natočenie chladiča o 90° alebo pre chladič Noctua NH-D14 SE2011, ktorý je možné vďaka tomuto montážnemu kitu namontovať aj na staršie sockety. Jeden z dôvodov tohto riešenia sú ventilátory regulované pomocou PWM pri verzii SE2011, (pôovodná verzia má ventilátory s pevnými otáčkami).

Noctua NH-U14S:
  NH-U14S je najnovším prírastkom značky v high-endovom segmente a zároveň jej prvým v triede s konštrukciou jedinej veže. Medenú základňu chladiča pretína šesť kusov medených heatpipes hrúbky 6 mm, ktoré odovzdávajú teplo do 51 ks hliníkových rebier. Pasív je tradične kompletne poniklovaný. Osadený cez antivibračné podložky je ventilátor NF-A15 PWM priemeru 150 mm s pulznou reguláciou otáčok (300-1500 rpm). Mierne vynovená je aj montážna sada SecuFirm2™, ponúkajúca ešte pohodlnejšiu montáž na úkor miernej straty kompatibility na starších platformách (LGA775/1366). Súčasťou balenia je aj adaptér na zníženie max. otáčok, balenie teplovodivej pasty a pár spôn na prípadný druhý ventilátor.
  Odporúčania PCforum.sk: Noctua U14S odzrkadľuje úsilie vývojového oddelenia značky. Pasív je na mieru ušitý novému špičkovému ventilátoru NF-A15 PWM, čo sa odzrkadľuje vo výbornej efektivite chladenia. Pri jednovežovej konštrukcii tak U14S maximálnym výkonom prekonáva aj starší dvojvežový top-model značky NH-D14 a nový ventilátor sa stará o príjemnejšiu akustiku, pričom ponúka aj širšie možnosti regulácie a lepšiu kompatibilitu s vysokými modulmi RAM. To všetko robí z U14S vo väčšine prípadov výhodnejšiu kúpu. Obmedzením môže byť šírka chladiča pri kompaktnejších doskách (konflikt s prvým rozširujúcim slotom dosky) a jeho výška v užších skrinkách. Vysoká kvalita výroby, prepracovanosť montážnej konštrukcie, výborná zákaznícka podpora aj 6-ročná záruka značky zostávajú tradične zachované.
_________________
Stránky výrobcov: Alpenföhn, Arctic, Coolermaster, be quiet!, Coolink, Enermax, Gelid, Noctua, Phanteks, Prolimatech, Scythe, SilentiumPC, Thermalight, Xigmatek, Zalman
Téma spravovaná a aktualizovaná užívateľmi: jtbs, mino_85
Posledná aktualizácia 14.2.2014


Naposledy upravil jtbs dňa 23.07.2012 21:09, celkovo upravené 14

Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 1:47 | PCforum CPU Coolers Chart

Posledná aktualizácia 14.2.2014

Graf:
  • spresnene otacky na SilentiumPC Fera PRO HE1224

Minirecenzie:
  • SilentiumPC Fera PRO HE1224
  • Scythe Mugen 4
  • Noctua U14S


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 15.02.2013 10:01 | PCforum CPU Coolers Chart

Upravil by som 09€ na 9€. A mozno by nebolo zle napisat, ktorym smerom ktory chladic fuka na danom sockete, ale to len keby a ti s tym chcelo babrat ;-)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 12:30 | PCforum CPU Coolers Chart

hodim to tam, ak ma niekto zaujem, moze sem kludne napisat aj dalsie veci, ktore tam mam dat, trebars aj konkretne natocenia chladicov. Budem vdacny


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58 | 58
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 15.02.2013 15:51 | PCforum CPU Coolers Chart

k tomu Coratoru by som doplnil TR HR-02 Macho určite, ten je na tom veľmi podobne v pomere cena/výkon.
u NH-D14 by som ešte doplnil PWM reguláciu u 2011 verzie, nech to nezavádza.

Natočenie chladičov:

- všetky spomenuté chladiče sa na Intel platforme dajú namontovať v ľubovoľnej orientácii.

- Arctic Freezer 7 Pro rev.2 a Noctua NH-U12P SE2 sa na sc. AM2 až AM3+ montujú deafultne tak, že fúkajú zdola-hore /resp. naopak/

- Coolink Corator DS a Noctua NH-D14 sa na sc. AM2 až AM3+ montujú deafultne tak, že fúkajú zpredu-dozadu

toľko mám aspoň overené, k orientácii chladičov na iných nespomenutých socketoch sa neviem vyjadriť. :-)


_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 16:47 | PCforum CPU Coolers Chart

nad machom som dlho uvazoval, mozno ho tam este dam. Do tych minirecenzii by vsak malo ist par alternativ ku kazdemu chladicu.

tie natocenia nahadzujem, za chvilku to sem hodim. Co sa tyka natocenia, u12p se2 ma moznost natocit sa o 90st s Noctua NM-A90 Upgrade-Kit, cize to tam dopisem.

toto tranquillo rev2 ma natocenie len zpredu dozadu alebo akekolvek?


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 14.11.11
Prihlásený: 04.05.20
Príspevky: 1105
Témy: 50 | 50
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.02.2013 18:49 | PCforum CPU Coolers Chart

strcil by som tam este XIGMATEK Loki k tomu freezuru rev 2 za tu cenu je to vyborny chladic. a tranquilio rev2 by malo byt natacatelne akokolvek myslim ze hlavne to je rozdiel oproti 1 ale uplne 100% si isty niesom


_________________
[spoiler=moje PC]MB MSI Z77A GD55 // CPU Intel® Core i5-2500K, 3,3GHz //COOLER Prolimatech bsic 81 black//Cooler fans 2x ARCTIC P12 PWM 120 mm //RAM 12GB Kingston DDR3 1333Mhz CL9 HyperX blu Edition 2x4gb/2x2gb//VGA Gigabite Nvidia GTX760 2Gb rev.1 // HDD Seagate Barracuda 7200.14 500GB s Advanced Format //SSD Intel 545s 256 GB, Kingston A400 120 GB //CASE cooltek antiphon //CASE fans intake 3x ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V /outake ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V//PSU Be quiet! Pure Power L7-530W 80plus//single sleeved cables black and blue// LCD NEC//TABLET Wacom Intuos Pro M papper edidion[/spoiler]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58 | 58
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 15.02.2013 18:59 | PCforum CPU Coolers Chart

podľa mňa tam patrí rovnako jak Corator, medzi nimi by som sa ťažko rozhodoval.

U12P pravda, bude fajn to tam spomenúť. ja som to bral v rámci toho jak to človek dostane v originál balení, chápeme sa.

Tranquillo rev. 2 sa dá na AMD už aj-aj, záleží "ktorým smerom" namontuješ montážny rámik k základni, dá sa nahodiť pozdĺžne aj kolmo k heatpipes.


_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 19:40 | PCforum CPU Coolers Chart

ok dam tam macho

mino co si myslis ohladom xigmatek loki?

rybicka: co sa tyka xigmatek loki, tam je ake natocenie?


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58 | 58
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 15.02.2013 20:42 | PCforum CPU Coolers Chart

Loki neviem, ešte som ho nemal v rukách. vyzerá byť o čosi výkonnejší než Freezer, ale aj primerane hlučnejší, podľa reciek.
ale ľudia si ho chvália za tú cenu, nepočul som zlé ohlasy. podľa mňa ho tam kľudne pridaj. :)


_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 22:44 | PCforum CPU Coolers Chart

natocenie macha?


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58 | 58
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 15.02.2013 23:05 | PCforum CPU Coolers Chart

s istotou viem, že môže fúkať dozadu, ale či sa dá na AMD natočiť aj smerom hore som si nie istý.
zdá sa mi, že nie.


_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 14.11.11
Prihlásený: 04.05.20
Príspevky: 1105
Témy: 50 | 50
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 15.02.2013 23:32 | PCforum CPU Coolers Chart

co sa tyka lokiho podla manualu v oboch prípadoch je natacanie vodorovne. pri intely by teoreticky malo byt mozne aj horizontalne kedze diery tvoria presny stvorec ale este som ho takto instalovany nevidel. inak k výkonu je to tak ako povedal mino je od freezeru vykonnejsi ale taktiez aj o trosku hlucnejsí. No nato aky je prcek ma soidny vykon dobre sa hodi do maličkých skriniek.

co sa tyka macha ten sa pokial viem da natacat smerom nahor len na intel v prislusenstve je len 1 montazny plech ktory obsahuje diery na intel aj AMD a amd diery su na nom len pre vodorovnu instalaciu


_________________
[spoiler=moje PC]MB MSI Z77A GD55 // CPU Intel® Core i5-2500K, 3,3GHz //COOLER Prolimatech bsic 81 black//Cooler fans 2x ARCTIC P12 PWM 120 mm //RAM 12GB Kingston DDR3 1333Mhz CL9 HyperX blu Edition 2x4gb/2x2gb//VGA Gigabite Nvidia GTX760 2Gb rev.1 // HDD Seagate Barracuda 7200.14 500GB s Advanced Format //SSD Intel 545s 256 GB, Kingston A400 120 GB //CASE cooltek antiphon //CASE fans intake 3x ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V /outake ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V//PSU Be quiet! Pure Power L7-530W 80plus//single sleeved cables black and blue// LCD NEC//TABLET Wacom Intuos Pro M papper edidion[/spoiler]
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 16.02.2013 12:06 | PCforum CPU Coolers Chart

Ak som spravne pochopil za pomoci mojej chabej anglictiny, tak je mozne natocit Loki akokolvek. Dufam ze dobre prekladam :).

http://www.behardware.com/art/imprimer/824/ píše:
Other coolers require you to uninstall the standard AMD brackets on the motherboard and use proprietary ones instead, in which case you can sometimes orientate the airflow towards the back of the casing. This is what happens with the Cooler Master Hyper 212 Plus and the Xigmatek Gaia SD1283 and Loki SD963. In spite of the fact that it has a proprietary mounting bracket, the Noctua NH-U9B still directs the flow of air towards the top of the casing.


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 14.11.11
Prihlásený: 04.05.20
Príspevky: 1105
Témy: 50 | 50
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 16.02.2013 13:57 | PCforum CPU Coolers Chart

no v podstae je tam napisane ze:

Dalsie chladice vyzaduju odinstalovanie standardnych drziakov na AMD doskach (tie cierne plasty) a pouzit nejake ich vlastne. v takom prípade mozes obcas instalovat chladic smerom dozadu skrine. to je to co sa stane s CM212, gaja, loki. navzdory tomu ze noctua ma vlastny drziak stale ma orientaciu smerom hore.

moc mi to vsak nedava zmysel pretoze pokial viem tak CM212 sa neda na AMD doskach smerovat vodorovne

http://www.xigmatek.com/console/uploadf ... manual.pdf toto je manual k lokimu na stranke 10 je nakresleny montazny plech pre AMD a ten si neviem predstavit inym smerom ako vodorovnym


_________________
[spoiler=moje PC]MB MSI Z77A GD55 // CPU Intel® Core i5-2500K, 3,3GHz //COOLER Prolimatech bsic 81 black//Cooler fans 2x ARCTIC P12 PWM 120 mm //RAM 12GB Kingston DDR3 1333Mhz CL9 HyperX blu Edition 2x4gb/2x2gb//VGA Gigabite Nvidia GTX760 2Gb rev.1 // HDD Seagate Barracuda 7200.14 500GB s Advanced Format //SSD Intel 545s 256 GB, Kingston A400 120 GB //CASE cooltek antiphon //CASE fans intake 3x ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V /outake ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V//PSU Be quiet! Pure Power L7-530W 80plus//single sleeved cables black and blue// LCD NEC//TABLET Wacom Intuos Pro M papper edidion[/spoiler]
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 16.02.2013 13:58 | PCforum CPU Coolers Chart

212+ sa da smerovat vodorovne, vsak ho mam aj ja :)


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 14.11.11
Prihlásený: 04.05.20
Príspevky: 1105
Témy: 50 | 50
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 16.02.2013 14:11 | PCforum CPU Coolers Chart

ten krizovy plech oblapi headpipe ked je vodorovne ? :) to som nevedel
vodorovne ale znamena ze fuka s prava dolva vsak :) tk so ja myslim pasiv je teda zvislo uz som nejaky pomotany


_________________
[spoiler=moje PC]MB MSI Z77A GD55 // CPU Intel® Core i5-2500K, 3,3GHz //COOLER Prolimatech bsic 81 black//Cooler fans 2x ARCTIC P12 PWM 120 mm //RAM 12GB Kingston DDR3 1333Mhz CL9 HyperX blu Edition 2x4gb/2x2gb//VGA Gigabite Nvidia GTX760 2Gb rev.1 // HDD Seagate Barracuda 7200.14 500GB s Advanced Format //SSD Intel 545s 256 GB, Kingston A400 120 GB //CASE cooltek antiphon //CASE fans intake 3x ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V /outake ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V//PSU Be quiet! Pure Power L7-530W 80plus//single sleeved cables black and blue// LCD NEC//TABLET Wacom Intuos Pro M papper edidion[/spoiler]
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 16.02.2013 14:24 | PCforum CPU Coolers Chart

no proste to fuka zpredu dozadu :D ...ja pisem ako to fuka, nie ako je pasiv, tak uz v tom mam bordel


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 14.11.11
Prihlásený: 04.05.20
Príspevky: 1105
Témy: 50 | 50
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 16.02.2013 15:11 | PCforum CPU Coolers Chart

no kazdopadne podla toho manualu ten loky na AMD natcať nejde ale ked podla toho fora ide tak mozno tam nejaky sposob existuje


_________________
[spoiler=moje PC]MB MSI Z77A GD55 // CPU Intel® Core i5-2500K, 3,3GHz //COOLER Prolimatech bsic 81 black//Cooler fans 2x ARCTIC P12 PWM 120 mm //RAM 12GB Kingston DDR3 1333Mhz CL9 HyperX blu Edition 2x4gb/2x2gb//VGA Gigabite Nvidia GTX760 2Gb rev.1 // HDD Seagate Barracuda 7200.14 500GB s Advanced Format //SSD Intel 545s 256 GB, Kingston A400 120 GB //CASE cooltek antiphon //CASE fans intake 3x ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V /outake ARCTIC P12 Silent 120 mm regulated to 5V//PSU Be quiet! Pure Power L7-530W 80plus//single sleeved cables black and blue// LCD NEC//TABLET Wacom Intuos Pro M papper edidion[/spoiler]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 16.02.2013 20:59 | PCforum CPU Coolers Chart

Vyzera to ovela lepsie, ked to je .png, je to kvalitnejsie, chcel som ti to napisat uz predtym, ale zabudol som.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 17.02.2013 0:14 | PCforum CPU Coolers Chart

no ved mozno mi poradite. Ked uploadnem obrazok do cez program picasa v pocitaci, tak mi znizi kvalitu a ked idem cez prehliadac na picasu a odtial uploadnem obrazok, tak je kvalita dobra. Nikde v nastaveniach nemozem najst aby sa neznizovala kvalita.


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 17.02.2013 22:31 | PCforum CPU Coolers Chart

tak som zamenil "natocenie" za "prietok vzduchu", nech je to jasnejsie.. skuste to skontrolovat, hlavne ten prietok vzduchu ci sedi..


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58 | 58
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 18.02.2013 14:51 | PCforum CPU Coolers Chart

je to lepšie takto, popis sedí podľa všetkého. good job. :)


_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 18.02.2013 15:44 | PCforum CPU Coolers Chart

dik. co sa tyka natocenia coolerov pri amd... pisal si tam am2 az am3+. Ako je na tom fm1/2 alebo potom tie starsie amd sockety? Nie som si isty. :)


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58 | 58
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 18.02.2013 15:59 | PCforum CPU Coolers Chart

tie staršie sockety fakt neviem, k tomu už sa dnes nedostávam, nahadzovať na to chladiče.

FM1/2 by mali byť to isté čo AM sockety, ale ruku do ohňa za to tiež nedám. proste cez ruky mi to neprešlo, takže neviem, ale malo by to byť to isté.


_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 18.02.2013 16:01 | PCforum CPU Coolers Chart

ja tie stare sockety mozno odtial vyhadzem a necham tam len am a fm..aj tak to uz skoro nik na to nekupuje...


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58 | 58
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 18.02.2013 16:09 | PCforum CPU Coolers Chart

nechal by som to tam, predsalen ak to majú v špecifikácii, netreba ľudí zavádzať, niekto si to môže vyložiť, že to pre iné sockety podporu nemá. a komu o to ide, ten už sa k orientácii nejak pregoogluje.


_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 18.02.2013 21:09 | PCforum CPU Coolers Chart

ja by som tam aj napisal, ze sockety su uvedene od 775 a am2, ale ok, necham tak

//ok vsetko hotove, vo finalnej verzii


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 20.02.2013 20:05 | PCforum CPU Coolers Chart

UP, doplnene odporucania v minirecenziach od mino_85


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 16.11.10
Prihlásený: 26.01.21
Príspevky: 275
Témy: 47 | 47
Bydlisko: Zarnovica
NapísalOffline : 15.01.2014 20:41 | PCforum CPU Coolers Chart

Zaujímalo by ma, prečo nikdy nikde nespomínate Be Quiet! chladiče. Ani vo fóre ani tu. A majú celkom pekné kúsky (doslova dizajnovo krásne) aj funkčné. Idem akurát stavať nový pc a bude tam práve od tohoto výrobcu.


_________________
MB Asus Z87-C CPU Intel Core i7-4770K CHLADIČ Be Quiet! Shadow Rock 2 GPU GIGABYTE AORUS GTX 1080 TI 11GB RAM Kingston 16GB DDR3 SSD Samsung 250 GB SSD HDD 3x Western Digital Red 1000GB 64MB ZDROJ Be Quiet! Power Zone 650W SKRINKA Be quiet SILENT BASE 800 Window Orange OS Windows 10 64bit MONITOR Benq SW2700PT 27" TABLET Wacom Intuos 4M
 [ Príspevkov: 41 ] 1, 2


PCforum CPU Coolers ChartPodobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

PCforum CPU Coolers Chart

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

1335

14.02.2014 13:39

jtbs

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PCforum Processors Chart

v Procesory

19

2254

15.07.2015 12:26

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PCforum Gaming Graphics Chart

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 12, 13, 14 ]

v Grafické karty

417

60720

22.10.2016 18:05

brmbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Je pcforum stale pcforum?

v Krčma

14

884

30.12.2012 22:11

majky358

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

c# forms/chart problém pri exporte

v Technológia .NET

0

113

26.10.2020 18:20

marian_r

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Stretko PCForum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

285

12039

29.03.2021 22:17

SKiLEX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

pcfórum štýl

v Krčma

4

635

09.01.2015 2:39

JanoF

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Spoplatnene pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Správy pre vedenie fóra

174

9728

02.04.2011 21:04

stenley

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Komunita PCforum

v Správy pre vedenie fóra

5

1417

17.02.2009 20:40

Luks

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

IRC - #pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 26, 27, 28 ]

v Krčma

827

63383

13.06.2014 18:20

Ďuri

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

klučenka pcforum

v Krčma

24

1578

01.01.2010 15:23

Freelan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nápad pre pcforum

v Správy pre vedenie fóra

6

1465

17.11.2008 20:21

dsljohn

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Tričká PCforum.sk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 7, 8, 9 ]

v Správy pre vedenie fóra

259

15920

14.04.2010 0:07

brmbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PCForum Session 2016

v Správy pre vedenie fóra

19

955

15.08.2016 11:42

jtbs

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nálepky PCForum.sk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 9, 10, 11 ]

v Správy pre vedenie fóra

316

20666

20.03.2012 1:39

Blackshadow

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CounterStrike 1.6 @pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Počítačové hry

78

2745

12.08.2019 9:45

goldrat© 2005 - 2021 PCforum, edited by JanoF