[ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 20.02.2013 21:06 | PCforum CPU Coolers Chart

PCforum CPU Coolers Chart zobrazuje odporúčané chladiče v daných cenových kategóriách.

Privítam každý konštruktívny komentár, samotné otázky ohľadom kúpy však riešte v samostatných témach.

Čo potrebujeme vedieť pre správny výber chladiča: približný cenový rozpočet, zostavu, procesor, prípadne rozmery skrine, požiadavky na ticho, taktovanie a iné požiadavky (napr. pasívne chladenie, vodné chladenie, ...).

Vzduchové chladenie: graf má výlučne informatívny charakter, za prípadné problémy nenesieme zodpovednosť. Pri výbere chladiča vždy treba skontrolovať jeho špecifikácie na stránkach výrobcov, skontrolovať kompatibilitu, prípadne sa poradiť u nás na fóre.

  PCforum CPU Coolers Chart

Minirecenzie:

Arctic Alpine 11 Pro Rev.2:
  Alpine 11 Pro Rev.2 je chladič určený pre intel sockety s hliníkovým pasívom a s 92mm ventilátorom s kvapalinovým ložiskom prichyteným cez antivibračné uchytenie. Na základni chladiča je aplikovaná známa teplovodivá pasta Arcitic MX-2.
  Odporúčania PCforum.sk: platforma Intel, výkonnejšia a tichšia náhrada box chladičov, nízkoprofilová konštrukcia, nevhodné na taktovanie.

Arctic Alpine 64 Pro Rev.2:
  Alpine 64 Pro Rev.2 je chladič určený pre AMD sockety. O chladenie hliníkového pasívu sa stará 92mm ventilátor s fluidnými ložiskami, ktorý je upevnený k pasívu cez antivibračné uchytenie. Na základni je pred-aplikovaná pasta Arctic MX-2.
  Odporúčania PCforum.sk: platforma AMD, výkonnejšia a tichšia náhrada box chladičov, nízkoprofilová konštrukcia, nevhodné na taktovanie.

Arctic Freezer 7 Pro rev.2:
  Freezer 7 Pro rev.2 je novým modelom chladiča Freezer 7 PRO, pričom nová revízia 2 podporuje nielen Intel, ale aj AMD sockety. Spodné tri rebrá na pasíve už nie sú ohnuté smerom k spodnej časti základnej dosky. Priemer ventilátora je 92 mm a je uchytený k plastovému držiaku a k pasívu. Ložiská už nie sú keramické, ale fluidné. Medená základňa predáva teplo trom heat-pipe trubiciam a tie ho prenášajú do pasívu. Na základni je nanesená známa teplovodivá pasta Arctic MX-2.
  Odporúčania PCforum.sk: tichá náhrada boxového chladiča aj pre výkonné procesory, vhodný aj na slabšie pretaktovanie, vhodný do skriniek s menšou šírkou.

Xigmatek Loki SD963:
  Loki SD963 je lacný a pomerne výkonný chladič vhodný ako výkonnejšia, avšak hlučnejšia alternatíva (minimálne otáčky ventilátora sú totiž 1200 otáčok za minútu) k Arctic Freezer 7 Pro rev.2 pre uživatelov s AMD procesormi a to vďaka natočeniu pri ktorom cirkuluje vzduch zo zadnej strany skrine do prednej, kde sa o odvod teplého vzduchu postará ventilátor na srkini. Chladič disponuje DHT technológiou, 3 kusy heat-pipe sú zapustené v hliníkovej základni. Pasív ochladzuje 92mm ventilátor s PWM reguláciou.
  Odporúčania PCforum.sk: tichá náhrada boxového chladiča aj pre výkonné procesory, vhodný aj na slabšie pretaktovanie, vhodný do skriniek s menšou šírkou. Pomer výkon/otáčky podobný ako Arctic Freezer 7 Pro rev.2, o niečo vyšší celkový výkon zodpovedá vyšším otáčkam za cenu väčšieho hluku.

Gelid Tranquillo rev.2:
  Tranquillo rev.2 je novou revíziou známeho chladiča Tranquillo, ktorá prináša možnosť natočenia chladiča pri AMD v oboch smeroch a zmenila sa orientácia heat-pipe trubíc tak, aby nekolidovali s novými modelmi základných dosiek. Optimalizovali sa aj rebrá pre lepší odvod tepla pri nízkych otáčkach ventilátora. O odvod tepla z medenej základne sa starajú 4 heat-pipe trubice. Ventilátor bol použitý známy Gelid Silent 12 s PWM reguláciou v rozmedzí 750-1500RPM. V balení nájdete teplovodivú pastu Gelid GC-2.
  Odporúčania PCforum.sk: chladič triafa tzv. "sweetspot" z pohľadu cena/výkon/kvalita pre bežného užívateľa. Vhodný aj na stredne vysoké pretaktovanie výkonných proscesorov za veľmi priaznivú cenu. Rozmermi je stále kompatibilný s väčšinou bežných PC skriniek.

SilentiumPC Fera PRO HE1224:
  Fera PRO HE1224 je v pomere cena/výkon/hluk silným konkurentom osvedčeného Gelid Tranquillo rev. 2. Jedná sa o vežový chladič s konštrukciou štyroch 6 mm hrubých medených heatpipes s priamym dotykom. Ponúka stabilnú kovovú montážnu sadu, solídny 120 mm ventilátor s hydraulickým ložiskom a PWM reguláciou s rozpätím otáčok 500-1500 rpm.
  Odporúčania PCforum.sk: Produkt poľského výrobcu si veľmi umne berie za merítko triedy chladič z dielne Gelidu. Maximálnym výkonom ho o chlp prekováva, to isté platí o akustickej kvalite, čo pri porovnateľnej cene nedáva veľa priestoru pre kritiku. Na rozdiel od konštrukcie Gelidu je možné v prípade potreby osadiť na pasív aj druhý ventilátor. Milovníkom ticha ponúka aj o čosi nižšie minimálne otáčky.

Scythe Mugen 4:
  Mugen 4 je najnovšou verziou už osvedčeného modelu značky Scythe. Pasív sa okrem drobných dizajnových zmien dočkal 2 ks rebier navyše, ktorým odovzdáva teplo 6 ks medených heatpipes zapustených do pevnej poniklovanej základne. Nový je aj 120 mm ventilátor Glide Stream s klznými ložiskami a PWM reguláciou otáčok (400-1400 rpm). Najväčšou zmenou prešla konštrukcia montážnej sady, ktorá odzrkadľuje moderné trendy.
  Odporúčania PCforum.sk: Obmenený model značky Scythe je dnes asi jej najvydarenejším produktom. V konkurenčne veľmi nabitom prostredí cenovej hladiny 40-45 € ponúka výkon najsilnejších konkurentov. Nad nimi vyniká predovšetkým akustikou, ventilátor totiž disponuje podstatne nižšími minimálnymi otáčkami než konkurencia a aj pri maximálnom výkone si zachováva vynikajúci pomer výkon/hluk. Celkom nová montážna sada konečne odstránila najväčšiu slabinu značky - komplikovanú montáž. Chladič je vhodný na nasadenie všade tam, kde sa okrem maximálneho výkonu očakáva aj takmer bezhlučný chod mimo záťaže.

Thermalright HR-02 Macho Rev.A (BW):
  HR-02 Macho Rev.A (BW) patrí do kategórie chladičov s najlepším pomerom cena/výkon. O odvod tepla z medenej základne do pasívu sa stará 6 kusov heat-pipe trubíc. Pasív ochladzuje ventilátor Thermalright TY-140mm.
  Odporúčania PCforum.sk: chladič s výborným pomerom cena/výkon, vhodný aj na vysoké pretaktovanie. Ponúka high-endový výkon za cenu chadičov vyššej strednej triedy. Vďaka konštrukcii s riedkym rebrovaním vhodný aj na pasívne chladenie nepretaktovaných procesorov (do 100W). Väčšie rozmery môžu spôsobovať nekompatibilitu s užšími skrinkami.

Noctua NH-U12P SE2:
  NH-U12p SE2 je nová verzia od chladiča NH-U12P. Chladič má v balení teplovodivú pastu Noctua NT-H1 a 2 ventilátory Noctua NF-P12 1300. Ďalšie parametre sú rovnaké ako u predchádzajúcich modelov - 4 dualne heat-pipe, 38 rebier o ploche 5000cm2. O presnú a pevnú inštaláciu sa stará inštalačný systém SecurFirm2.
  Odporúčania PCforum.sk: chladič s vysokým výkonom vhodný aj na vysoké pretaktovanie. O čosi horší pomer výkon/cena oproti Coolink Corator DS či Thermalright HR-02 Macho Rev.A kompenzuje špičkovou kvalitou spracovania, výborným montážnym systémom, extra-kvalitnými ventilátormi a výbornou zákazníckou podporou značky Noctua. Pri správnom výbere obchodu aj 6-ročnou zárukou.

Noctua NM-A90 Upgrade-Kit:
  NM-A90 Upgrade-Kit je kit pre chladiče Noctua NH-U12P SE2 a NH-U9B SE2, ktorý umožnuje inštalovaný chladič otočiť o 90° na socketoch AMD AM2 až AM3. Použitie kitu NM-A90 tak dodá AMD užívateľom väčšiu flexibilitu pri montáži chladiča vďaka možnosti natočenia chladiča horizontálne a teda s vyfukovaním teplého vzduchu na zadnú stranu skrinky. Majitelia chladičov Noctua NH-U12P SE2 a NH-U9B SE2 môžu získať NM-A90 upgrade-Kit zadarmo prostredníctvom formulára na stránkach Noctua.
  Odporúčania PCforum.sk: Možnosť využitia pri AMD pre natočenie chladiča o 90° alebo pre chladič Noctua NH-D14 SE2011, ktorý je možné vďaka tomuto montážnemu kitu namontovať aj na staršie sockety. Jeden z dôvodov tohto riešenia sú ventilátory regulované pomocou PWM pri verzii SE2011, (pôovodná verzia má ventilátory s pevnými otáčkami).

Noctua NH-U14S:
  NH-U14S je najnovším prírastkom značky v high-endovom segmente a zároveň jej prvým v triede s konštrukciou jedinej veže. Medenú základňu chladiča pretína šesť kusov medených heatpipes hrúbky 6 mm, ktoré odovzdávajú teplo do 51 ks hliníkových rebier. Pasív je tradične kompletne poniklovaný. Osadený cez antivibračné podložky je ventilátor NF-A15 PWM priemeru 150 mm s pulznou reguláciou otáčok (300-1500 rpm). Mierne vynovená je aj montážna sada SecuFirm2™, ponúkajúca ešte pohodlnejšiu montáž na úkor miernej straty kompatibility na starších platformách (LGA775/1366). Súčasťou balenia je aj adaptér na zníženie max. otáčok, balenie teplovodivej pasty a pár spôn na prípadný druhý ventilátor.
  Odporúčania PCforum.sk: Noctua U14S odzrkadľuje úsilie vývojového oddelenia značky. Pasív je na mieru ušitý novému špičkovému ventilátoru NF-A15 PWM, čo sa odzrkadľuje vo výbornej efektivite chladenia. Pri jednovežovej konštrukcii tak U14S maximálnym výkonom prekonáva aj starší dvojvežový top-model značky NH-D14 a nový ventilátor sa stará o príjemnejšiu akustiku, pričom ponúka aj širšie možnosti regulácie a lepšiu kompatibilitu s vysokými modulmi RAM. To všetko robí z U14S vo väčšine prípadov výhodnejšiu kúpu. Obmedzením môže byť šírka chladiča pri kompaktnejších doskách (konflikt s prvým rozširujúcim slotom dosky) a jeho výška v užších skrinkách. Vysoká kvalita výroby, prepracovanosť montážnej konštrukcie, výborná zákaznícka podpora aj 6-ročná záruka značky zostávajú tradične zachované.
_________________
Stránky výrobcov: Alpenföhn, Arctic, Coolermaster, be quiet!, Coolink, Enermax, Gelid, Noctua, Phanteks, Prolimatech, Scythe, SilentiumPC, Thermalight, Xigmatek, Zalman
Téma spravovaná a aktualizovaná užívateľmi: jtbs, mino_85
Posledná aktualizácia 14.2.2014


Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 20.02.2013 21:07 | PCforum CPU Coolers Chart

Prípadný komentár vložte TU.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8409
Témy: 107 | 107
Bydlisko: Žilina
Napísal autor témyOffline : 14.02.2014 13:39 | PCforum CPU Coolers Chart

Posledná aktualizácia 14.2.2014

Graf:
  • spresnene otacky na SilentiumPC Fera PRO HE1224

Minirecenzie:
  • SilentiumPC Fera PRO HE1224
  • Scythe Mugen 4
  • Noctua U14S


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
 [ Príspevkov: 3 ] 


PCforum CPU Coolers ChartPodobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PCforum CPU Coolers Chart

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

40

6573

14.02.2014 13:37

jtbs

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PCforum Processors Chart

v Procesory

19

2244

15.07.2015 12:26

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PCforum Gaming Graphics Chart

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 12, 13, 14 ]

v Grafické karty

417

60612

22.10.2016 18:05

brmbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Je pcforum stale pcforum?

v Krčma

14

879

30.12.2012 22:11

majky358

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

c# forms/chart problém pri exporte

v Technológia .NET

0

102

26.10.2020 18:20

marian_r

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Stretko PCForum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

285

11971

29.03.2021 22:17

SKiLEX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

pcfórum štýl

v Krčma

4

626

09.01.2015 2:39

JanoF

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Spoplatnene pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Správy pre vedenie fóra

174

9684

02.04.2011 21:04

stenley

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Komunita PCforum

v Správy pre vedenie fóra

5

1409

17.02.2009 20:40

Luks

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

IRC - #pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 26, 27, 28 ]

v Krčma

827

63193

13.06.2014 18:20

Ďuri

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

klučenka pcforum

v Krčma

24

1568

01.01.2010 15:23

Freelan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nápad pre pcforum

v Správy pre vedenie fóra

6

1459

17.11.2008 20:21

dsljohn

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Tričká PCforum.sk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 7, 8, 9 ]

v Správy pre vedenie fóra

259

15844

14.04.2010 0:07

brmbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PCForum Session 2016

v Správy pre vedenie fóra

19

944

15.08.2016 11:42

jtbs

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nálepky PCForum.sk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 9, 10, 11 ]

v Správy pre vedenie fóra

316

20589

20.03.2012 1:39

Blackshadow

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CounterStrike 1.6 @pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Počítačové hry

78

2708

12.08.2019 9:45

goldrat© 2005 - 2021 PCforum, edited by JanoF