Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2014 21:09

Za seba by som povedal že hlavne preto, lebo vzhľadom na výkon sú cenovo príliš vysoko voči konkurencii, aj voči tej drahšej. Mám na mysli hlavne výkonnejšie modely.
To sa týka aj iných kvalitných značiek, napr. Prolimatech robí veľmi dobré pasívy, ale predávajú ich bez fanov za cenu za akú konkurencia predáva s fanmi, to ich prakticky diskvalifikuje.
Phanteks alebo Thermalright sa výkonom nedajú zahanbiť, ale cenovo sú tiež vyššie a fany nie sú na takej kvalitatívnej úrovni ako Noctua, nehovoriac o 6-ročnej záruke.

Toto je len pár odporúčaných kúskov pri ktorých sme pozerali na všetky aspekty, nie len na čistý výkon. Nemalo by význam naplniť tabuľku polovicou modelov ktoré sú na trhu.
Ak chce niekto vyberať z cenovo/výkonovo podobných modelov iných značiek, môže si na to založiť tému a prebrať to. Tiež nie je povedané, že iba to čo je v tabuľke má zmysel kupovať, to určite nie.
Je to len také vodítko, súpis modelov s ktorými sa "nedá šliapnuť vedľa".

Inak by už bolo asi načase tabuľku zásadnejšie prekopať, určite je viac kandidátov čo by sa do nej pretlačili. Hlavne v cene 30-40€ sa to naposledy roztrhlo s kvalitnými chladičmi a Corator má už dnes podľa mňa na mále.


Naposledy upravil mino_85 dňa 15.01.2014 21:57, celkovo upravené 2






_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 11.09.11
Prihlásený: 11.03.24
Príspevky: 5467
Témy: 36
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2014 21:12

povedal by som že preto lebo su priliš drahe a maju slabši chladiaci vykon ako rovnako drahe ,
alebo lacnejšie kusky od noctua , thermalrightu ... atd
ani v jednom cenovom segmente trhu nemaju skratka model ,
ktory by v tej svojej cenovej kategorii vynikol vykonom nad ostatnymi , skor naopak ...

dizajn je jedna vec (popravde aj mne sa tie chladiče vyzorovo velmi pačia) ale tu sa hladi predovšetkym na pomer cena/vykon ...
be quiet ma akurat špičkove ventilatory , to sa im musi nechať ale inak tie chladiče neponukaju nič navyše ...







_________________
PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II ,
cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe ,
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 16.11.10
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 275
Témy: 47
Bydlisko: Zarnovica
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2014 21:21

Ďakujem za info, rád som zas o niečo múdrejší. Osobne používam iba od nich zdroje do zostáv (tiez sa mi vidia kvalitné a zatiaľ bola len spokojnosť + zase krásny dizajn) a chcem prejsť aj na chladiace systémy od nich. Aj keď ako hovoríte, nemajú až taký výkon ako vyzerajú a stoja. Ale nejde zase o nejaké veľké peniaze čo sa chladičov týka a rád si doprajem aj keď trošku ten pomer kolíše.
Ale to je už o inom. Pochopil som o čom je tento rebríček :)







_________________
MB Asus Z87-C CPU Intel Core i7-4770K CHLADIČ Be Quiet! Shadow Rock 2 GPU GIGABYTE AORUS GTX 1080 TI 11GB RAM Kingston 16GB DDR3 SSD Samsung 250 GB SSD HDD 3x Western Digital Red 1000GB 64MB ZDROJ Be Quiet! Power Zone 650W SKRINKA Be quiet SILENT BASE 800 Window Orange OS Windows 10 64bit MONITOR Benq SW2700PT 27" TABLET Wacom Intuos 4M
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2014 21:55

Z BeQuiet mňa berie len najvyšší dvojvežový model Dark Rock Pro 2, ale pri tej cene okolo 90 € na našom trhu to je veľa aj na koňa, proste sa neoplatí.
BeQuiet si väčšinou odnášajú kritiku za pomer výkon/cena, na druhej strane je to zjavne ich taktika nenaháňať každý °C k dobru, ale byť výrazne tichší než konkurencia a to sa im uprieť nedá.
Na trhu s CPU chladičmi majú po Noctua asi najkvalitnejšie fany, takže rozhodne to nie je nekvalitný kúsok, len v high-end segmente sa ťažko preráža s tichom na úkor výkonu. Hlavne pri tej cene.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.01.2014 22:22

Pani ked uz ste tak pekne zacali, za akekolvek pripomienky, zmeny, recenzie budem velmi vdacny. V najblizsom case planujem aktualizaciu a Vase nazory mozu len pomoct.

Dakujem :).







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2014 23:02

JJ, chystám sa do toho tiež obuť, ale posledné 2 mesiace nebol na nič čas, tak snáď teraz už na to dôjde.
Počkal by som s updateom tabuľky kým nebudú zrecenzované nové Basic modely od Prolimatech, vyšlo na trh 5 modelov od 18-40 € konečne už aj s fanmi http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... ch%2bbasic a podľa prvých ohlasov to vyzerá sľubne, možno tam bude nejaký kandidát.

Zatiaľ k Tranquillu by som zfleku pridal SilentiumPC Fera Pro HE1224 ...24 €, výkon a hluk o chlp lepší. Problém je, že sa momentálne snáď nedá zohnať v žiadnom shope.
http://extrahardware.cnews.cz/recenze/r ... medzi-nami

A Corator by som vymenil za Scythe Mugen 4 asi. Corator už na ten výkon dnes musí príliš fúkať, sú tu nové kúsky čo ho tromfnú a sú pritom podstatne tichšie.
http://extrahardware.cnews.cz/recenze/s ... e-setrnych

Možno aj Raijintek Ereboss by mal šancu, ale tam tých pár ušetrených € sa odrazí na kvalite fanu a materiáloch /plastová backplate/.

No a v highende určite chýba Noctua U14S, ten už dnes prakticky každý rieši namiesto NH-D14.
D14 by som snáď už aj nadobro vypustil, hlavne keď v tento rok /snáď do leta najneskôr/ sa očakáva nástupca.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.01.2014 0:05

Citácia:
JJ, chystám sa do toho tiež obuť, ale posledné 2 mesiace nebol na nič čas, tak snáď teraz už na to dôjde.
Počkal by som s updateom tabuľky kým nebudú zrecenzované nové Basic modely od Prolimatech, vyšlo na trh 5 modelov od 18-40 € konečne už aj s fanmi http://www.tichepc.sk/Vyhladavanie?arg0 ... ch%2bbasic a podľa prvých ohlasov to vyzerá sľubne, možno tam bude nejaký kandidát.
to kym sa dostane poriadne do obehu, dovtedy ubehnu mesiace, aktualizoval by som to skor, ved vies, ze vzdy budu nejake novinky a nebudeme cakat vecne :)

Citácia:
Zatiaľ k Tranquillu by som zfleku pridal SilentiumPC Fera Pro HE1224 ...24 €, výkon a hluk o chlp lepší. Problém je, že sa momentálne snáď nedá zohnať v žiadnom shope.
http://extrahardware.cnews.cz/recenze/r ... medzi-nami
ok

Citácia:
A Corator by som vymenil za Scythe Mugen 4 asi. Corator už na ten výkon dnes musí príliš fúkať, sú tu nové kúsky čo ho tromfnú a sú pritom podstatne tichšie.
http://extrahardware.cnews.cz/recenze/s ... e-setrnych
ok

Citácia:
Možno aj Raijintek Ereboss by mal šancu, ale tam tých pár ušetrených € sa odrazí na kvalite fanu a materiáloch /plastová backplate/.
tak to nie, na ukor kvality a ticha nepojdeme v ziadnom pripade

Citácia:
No a v highende určite chýba Noctua U14S, ten už dnes prakticky každý rieši namiesto NH-D14.
D14 by som snáď už aj nadobro vypustil, hlavne keď v tento rok /snáď do leta najneskôr/ sa očakáva nástupca.
ok







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2014 16:17

Pravda s tými novinkami, vždy sa dá na niečo čakať.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 05.08.10
Prihlásený: 14.03.24
Príspevky: 1612
Témy: 571
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.02.2014 17:52

V high-ende mi rozhodne chyba Thermalright Silver Arrow SB-E. A chcelo by to nahradit i uz nepradavajuceho sa Lokiho a SPC Fera Pro.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 07.02.2014 18:57

Dosť som nad tým aj ja rozmýšľal /neviem či máš na mysli SB-E alebo SB-E Extreme verziu/, ale nakoniec som to nechal tak. U mňa je to dosť subjektívny názor, ale čo som mal v rukách Silver Arrow a napr. aj VGA chladič Shaman, tak tie TR fany ma vyslovene otravovali. Hluk z aiflow je OK, ale sú to solídne "rapkáče". Štandardný SB-E zas nemá až tak brutálne navrch nad U14S v max. výkone, uteká mu pri veľmi nízkych otáčkach, ktoré ale pre zmenu nezvládajú jeho stock fany /na také nasadenie potom už viac vyhovuje podobne veľký pasív NH-D14 s PWM fanmi od 300 rpm, nehovoriac o 3x dlhšej záruke/. Extreme je samozrejme super, ale za cenu vysokého hluku v plnej záťaži, čo zas je tak trochu "výkon mimo misu".

Nakoniec som to zavrhol skôr kvôli tomu, že aj U14S zvládne bez problémov uchladiť všetko čo je na trhu, takže necítim potrebu tam dávať niečo ešte silnejšie, hlavne keď by to bolo aj za cenu prižmúrenia oka v niektorých aspektoch. Beriem to tak, že odporúčaný chladič v high-ende nesmie mať žiadne slabiny a SB-E nejaké tie muchy na vychytanie má. To platí aj pre TR Macho, ale tam tá cena to ešte prebije. To, čo sa ale ešte dá odpustiť u chladiča za 45 € už v kategórii o 30 € vyššie u mňa osobne neprejde, ak je alternatíva ktorá tie slabiny nemá, hoci aj za cenu pár °C navyše.

Ale jak som písal skôr, toto nie je zoznam, ktorý by hovoril, že čokoľvek iné nemá zmysel kupovať. Skôr ide ozaj o to vypichnúť produkty, ktoré majú v danej cene najmenej slabín a sú najuniverzálnejšie, sú teda najvyváženejšie vo všetkých aspektoch /výkon, rozsah otáčok, kvalita fanov, spoľahlivosť/. Snažil som sa vyberať tak, aby to čo tam je vyhovovalo userom zameraným na výkon aj na ticho. Aby sme sa vyhli debatám typu "kúpil som chladič z doporučených a je hlučný". Aj preto napr. šiel von z tabuľky Corator DS.

Ak niekto má požiadavky v prvom rade na ultimátny výkon, môže si založiť tému a tam sa mu poradí. Chcel som sa ale vyhnúť tomu dávať takéto "jednostranné" riešenia aj medzi doporučené chladiče.
Samozrejme sme otvorení debate a toto je skôr môj osobný názor na to čo by tam malo byť a čo nie, jtbs má tiež do toho čo povedať a na tieto debaty tu táto téma vlastne je. Ak budem prehlasovaný, nebránim sa tomu.

P.S.: Z toho pohľadu mi príde hladina 55-60 € jak mŕtva zóna a neviem veľmi čo s tým. U12P SE2 je solídny kúsok, ale tiež trpí na slabšiu regulovateľnosť kvôli non-PWM fanom. U12S zas nemá zaujímavý výkon a pre iné značky je tá cenová hladina zdá sa úplne nezaujímavá, všetci sa tlačia buď pod 45 € alebo potm už do high-endu cez 70 €. Čiže tam ťažko vyberať, U12P sa tam drží hlavne kvôli celkovej kvalite a záruke.

A ešte sa samozrejme updatnú tie popisy pod tabuľkou podľa chladičov čo pribudli, tam to bude tiež v skratke ozrejmené.
Loki asi ozaj pôjde preč. SilentiumPC Fera síce práve čerstvo pribudol :) , ale sledujeme, že dostupnosť je nulová, tak neviem či je už end of life, alebo to ešte rozchodí. Dáme tomu trochu času a uvidíme.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PCforum CPU Coolers Chart

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2014 13:37

Posledná aktualizácia 14.2.2014

Graf:
    • spresnene otacky na SilentiumPC Fera PRO HE1224

Minirecenzie:
    • SilentiumPC Fera PRO HE1224
    • Scythe Mugen 4
    • Noctua U14S







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. PCforum CPU Coolers Chart

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

1594

14.02.2014 13:39

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PCforum Processors Chart

v Procesory

19

2496

15.07.2015 12:26

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PCforum Gaming Graphics Chart

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 12, 13, 14 ]

v Grafické karty

417

63484

22.10.2016 18:05

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je pcforum stale pcforum?

v Krčma

14

1032

30.12.2012 22:11

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. $pcforum->getForumActivity('PHP, ASP', 2012)/$pcforum->getForumActivity('PHP, ASP', 2022) - Warning: Division by zero

v PHP, ASP

4

2231

20.05.2022 13:51

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. c# forms/chart problém pri exporte

v Technológia .NET

0

559

26.10.2020 18:20

marian_r Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Spoplatnene pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Správy pre vedenie fóra

174

10428

02.04.2011 21:04

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pcfórum štýl

v Krčma

4

785

09.01.2015 2:39

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stretko PCForum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

285

13235

29.03.2021 22:17

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. klučenka pcforum

v Krčma

24

1772

01.01.2010 15:23

Freelan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Komunita PCforum

v Správy pre vedenie fóra

5

1525

17.02.2009 20:40

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. IRC - #pcforum

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 26, 27, 28 ]

v Krčma

827

65723

13.06.2014 18:20

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PCForum Session 2016

v Správy pre vedenie fóra

19

1943

15.08.2016 11:42

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nápad pre pcforum

v Správy pre vedenie fóra

6

1592

17.11.2008 20:21

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tričká PCforum.sk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 7, 8, 9 ]

v Správy pre vedenie fóra

259

16956

14.04.2010 0:07

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nálepky PCForum.sk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 9, 10, 11 ]

v Správy pre vedenie fóra

316

21807

20.03.2012 1:39

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra