Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 169 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2008 18:42

ach vy co necitate ? ja tu nic neprezetujem o ufe ^^ ja nehovorim ze ufo je boch ci co ,, ja vysvetlujem co som cital , lebo si sa ma predtym opytal to nato stym jahwe ze si to pletu , a ja ze nie nepletu lebo - vysvetlenie . moj nazor to neni ja k som pisal ja som only pozorovatel ,, nic tu neobhahujem co sa tyka tych ufo ..

dalej , de som krestana urazil ? ?? skopiruj to sem .

a jak som uz hore pisal , iny termin nez vymyty mozog nepoznam :D sri mam malu slovnu zasobu , aj by som poznal ale nexcelo sa mi , to ze si si to zas bral osobne je tvoja vec, a nechapes ze som chcel poukazat na podstatu , ktoru si nepochopil "vymyty mozog" nebudem to zas pisat mas to hore , moj nazor je taky ze by som nedal decko na nabozenstvo , aby mu to domotalo hlavu ... ukazuju tam potrat hento to to a jedna teta neverila a dosiel si ponu cert takze pozor deti on sa stale navas pozera muhahahaha . ne dik .

nechcem byt rýpal , ale mne sa zda ze mam viac precitaneho aj pokukaneho nez ty , ufo na obrazoch , ze co ? bol si mimo to uz by si mal vedet ne ? :D atd

// aha ze cirkev je pre deti ...sry,

chcel by som videt kebyze mi sem odpise terorista ze ja mam vymyty mozog ? ^^ co by si hovoril .... :D:D:D , to ze ho maju aj krestania "nemaju ale pochop ma co myslim" , to ze vtlka sa im nieco odmala do halvy , a to decko nema ani nazor ece a len pocuva a pocuva co musi robit atd , je imho umna nieco pdoobne na ale velmi miernej urovni . neni to extremizmus .

jak si male decko vybere ze tam chce chodit ? nevybere mama tato ho tam da a jeto ... neska tam hresim natoho bula co nas mal na nabozku , take nezmysli nas tam ucil ze ty kokos , normalne som bol vymyty .... a u niekoho ineho to zas prejde tak ze skonci hodina nabozenstava a je opat vo svojej kozi a co bolo pred 2 minutami nato zabudne , to je lepsy typ.

ty garantujem keby tam bol niekto normalny pri tej hodine nabozenstva tak toho katecha zastavi a povie mu ze coto ich tu balamutis , hlavy im motas . vlastne sa aj stalo....


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2008 20:04

S tym ze deckam vymyvaju mozog suhlasim, ale to robia aj televizie, pc, ludia v okoli, ucitelia atd... (a za par rokov to mozno dosiahne uroven, ktoru nacrtol Orwell v knihe 1984, inac je volne dostupna na nete, keby som mohol tak ju dam povinne precitat kazdemu :) )

Hmm, a neviem kolko hodin nabozenstva si zazil, lebo ja si take nieco ako:
Citácia:
ukazuju tam potrat hento to to a jedna teta neverila a dosiel si ponu cert takze pozor deti on sa stale navas pozera


Naozaj z hodin nabozenstva nepametam, a to som mal vcelku dost ortodoxnych pedagogov. (a teda vacsinu hodiny som stravil hadanim sa :rolleyes: )

Inac v Zietgeiste bolo povedane ze kazda spolocnost nam klame, preco by nam potom nemohol klamat aj ten co vravi ze ostatni klamu?


*btw, neviem ci je to len moj pripad, ale tvoje prispevky sa dost blbo citaju, nepouzivaj prosimta tolko anglickych vyrazov, vetu ukonci bodkou a zacni velkym pismenom...
dik


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2008 22:16

Drak, naozaj netusim, na kolkych hodinach nabozenstva si bol, ale podla toho, co pises, ich asi vela nebolo.
Na nabozku sa nepreberaju len potraty... ale aj vztahy, veda, kazdodenny zivot a rozpravaju sa tam aj poucne pribehy.
Verim, ze niekedy mnohi vyrastu a konecne uveria (imnot, ahoj. :)).

Hodite sem niekto link na Zeitgeist? Chcem si to pozriet.

A este k tomu vtlkaniu a nevtlkaniu roznych veci do hlavy malych deti...
Co to je za chujovinu? Ci dietatu do hlavy "vtlkas" do hlavy to, ze Ta zle certisko vtiahne do horucich pekiel, ak nebudes verit v Boha (taky pripad som este nezazil a nebolo mi o nom ani nijakym sposobom zdelene) alebo to, ze Boh jednoducho neexistuje to je absolutne jedno.
Male decko si so svojim IQ tikve a nulovymi zivotnymi skusenostami nevie spravit ani nazor na to, ci je EMO normalne alebo nie. Rodicia na to dieta maju vplyv. Dieta sa od nich uci rozpravat, co pocuje doma, to hovori v skole, ako sa rodicia k sebe spravaju, podla toho sa bude chovat dieta.
Ak by to tak nebolo, mame tu kopu zasranych zvierat, vy*ebanych samorastov a malych smradov, co nevedia, co je spravne a slusne.

Inak viete, ze cirkev (ktoru moc neuznavam) vyhlasila, ze pripusta existenciu mimozemskeho zivota?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2008 22:23

uznavam , ked sadnem za pc na druhy den , tak sa cudujem ze to niektory pomne precitali . fakt pisem ja kok. som si toho vedomy .

mastros : a to kedy vyhlasila ?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2008 22:38

len nedavno...ja uz sa nechcem akoze hadat ale ved aj cirkev su normalni ludia casto omylni ale taki sme vsetci tak co to tu davas ze ta chyti cert? to ze stare babky su taketo to neriesim pre mna to neni smerodajne lebo to je prehananie a skrupulantstvo ked si niekto mysli ze prist na omsu napr. o 5min. neskor je smrtelny hriech treba sa na to pozerat zdravo ale zas ne ich uplne odsudzovat ako vymyvacov mozgov nie vsetci su taki v ziadnej organizacii ci ako to nazvat nenajdes dokonalych ludi s jednotnym nazorom vzdy tam budu ludia normalni ale takisto sa tam mozu najst psychopati ktori tej danej org. kazia meno a potom sa to podla toho aj sudi...nepovedal som ze cirkev je pre deti ale je to proste tak ze ta k tomu rodicia vedu ak s tym neskor nesuhlasis nic sa nedeje nie si nijak viazany namusis to dodrziavat takze to je jedno ci si pri narodeni pokrsteny alebo nie a z pristupu rodicov nemozes obvinovat cirkev alebo nabozenstvo kde je prosim ta na obrazoch svatych ufo to by ma zaujimalo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2008 13:46

neake taketo vymyvanie som myslel . aj tak ma nepresvedcis ze to neni vymyvanie , ked ta odmala ucia nepodlozene veci o nebu a pekle bohu , a strassa ta atd.. umna je to iste ,,, a ja by som nabozestvo zakal v skolstve.

http://www.atllanka.net/index.php?text= ... nwashing-i


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2008 23:18

tak ta nepresvedcim ale ani ty mna ze je ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2008 23:45

Drak píše:
neake taketo vymyvanie som myslel . aj tak ma nepresvedcis ze to neni vymyvanie , ked ta odmala ucia nepodlozene veci o nebu a pekle bohu , a strassa ta atd.. umna je to iste ,,, a ja by som nabozestvo zakal v skolstve.

http://www.atllanka.net/index.php?text= ... nwashing-i


Vyrastal som, a vyrastam na dedine kde je 3/4 obyvatelstva silen veriacich(babky) a poviem asi k tomu tolko ze niecoako eticka vychova na ktoru chodim tam neexistuje.
Babka je silne veriaca, ale ja stale nechapem zmysle toho, ze 500x za zivot pojdes na to iste miesto a odrapkas tu istu basnicku...

Zaakazat to nezakazes, pretoze kazdy ma pravo si vybrat a je to nanom.


to Fuco:

neviem,pretoze nevieme ci by na nas zautocili, ak nie, amici by nanich jebl§ 4 atomovky, znicili polku zeme a bol by pokoj takze asi tak.







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2008 23:48

a podla tychto babiek zas sudis vsetkych veriacich.... :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 02.10.06
Prihlásený: 24.01.22
Príspevky: 2212
Témy: 114
Bydlisko: PORTUGAL --...
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2008 23:50

qpkqkma píše:

to Fuco:

neviem,pretoze nevieme ci by na nas zautocili, ak nie, amici by nanich jebl§ 4 atomovky, znicili polku zeme a bol by pokoj takze asi tak.


ach pozeras moc americkych filmov. ale dajme situaciu ze by prisli v mieri







_________________
Desktop: CPU: Intel C2D E7200 Cooler: AC Freezer 7 Pro MB: Asus P5Q-PRO VGA: ATI sapphire HD4850 RAM: OCZ DDR2 PC2-8000 /1000 MHz/2x2GB Platinum Edition HDD: Samsung HD753LJ 750GB LCD: Samsung SyncMaster 2232BW PSU: OCZ Stealth X Stream 500W DVD-RAM: Asus DRW-2014L1T Case: NOX COOLBAY Windows series Audio: Logitech x-230 Mys: A4TECH X-710BF Keyboard: Logitech Media Keyboard 600 Webcam+mic: Logitech S5500 pro OS: Windows XP PRO SP3 & Windows Vista Ultimate SP1 64bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 0:00

qpkqkma píše:

Zaakazat to nezakazes, pretoze kazdy ma pravo si vybrat a je to nanom.

.


no jasne , ja som mal tiez pravo si vybrat , mama povedala budes xodis na nabozenstvo ,

male babo ma pravo si vybrat ze ho daju pokrsit

prooste si to nevyberes , vymyvaju ta dokal si to neuvedomis a potom zistis ze ta ake piiip ta ucili , tolko k tomu pravu.

ale uz je neskoro , a odnauca sa to tazko . lebo svedomie je boch v tvojej dusi , a nabada ta k tomu aby si sa polepsil .

malo by sa zacat stym neco robit !!!

, a jake namakane ze som krestan katolik mi povie kamarad. do pici :D pokritec jeden prepity , si mysli ze sa moze spovedat furt z togo isteeho donekocna, ... je divadlo cele nic ine ....

ja si myslim ze je nieco medzi nebom a zemou rozne zahady atd , ale scel by som sa uz zbavit hentych blodou o nebi , zemi , bohu co mozem a co nie .


Naposledy upravil piskvorko dňa 02.07.2008 0:05, celkovo upravené 1

Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 0:04

co napriklad co by si tak zmenil aby to nebolo vymyvanie podla teba??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 0:11

to tu nebudem pisat, vela je toho .

nasol som davnejsie dobry channel : http://www.youtube.com/user/8080256256

hodne dobre videa , cloveka maju ucit rozmyslat uvedomovat si jeho vztah k svetu ludom atd , ucit ho realne veci odmala co je zle co dobre , a ne ho strasit a sypat blbosti do hlavy .

si myslis ze keby nebolo desatoro tak co, by svet nebol ? staci to ucit tak jak to je a ne to doplnat carovnymi vilami.

co mam kamaratou ateistou najprv som tie ich reci nemohol pocuvat, ale postupom casu som zistil ze su natom lepsie nez krestania kamarati , ne vazne :D
umna ma ten clovek vatsiu hondotu nez clovek naplneny kecami , ktory ti vie len vytknut co je zle a vidi setko ciernobielo rozpravkovo .


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 0:13

nie vsetci vidia veci rozpravkovo su aj normalni krestania


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 0:15

pukepulos píše:
nie vsetci vidia veci rozpravkovo su aj normalni krestania


jasne , to su ti co slabo pocuvali v kostole , alebo bolo im to jedno , a ten co sa snazil byt spravny krestan , ten bol nasmiech a dodneska ma popletenu hlavu , malo kamaratou a roba si zneho prdel. vid moj spoluzak ^^ hetake veci az po svadbe !!! :D a do zato mooooze ??? :rolleyes:

//btw: ece taky detail , radi si ludi podla toho do veri v boha , ked veris si unho lepsy clovek , a hlada si taku babu , kt. musi verit v boha ,

je to normalne ? pokial si vymyty ci si krestan , ci terrorista a dokial si nezacne rozmyslat tak aj taky ostanes. krestan ostane "pokritcom" ,a ten terač sa odpali .

ok a teraz by sa patrilo ece napisal toto je moj nazor , nehadzem kazdeho do jedneho vreca , nechcem sa tu pohnevat s nikim , ale snazim sa vam to vysvetlit na extremnych pripadoch .


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 22:36

toto su sekty a nie nabozenstva (aj ked bohuzial aj tie sa spravaju casto tak). Vymyvanie mozgov a zarabanie na slabomyselnych jedincoch. Nic viac, je to o peniazoch. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 2:53

nenazval by som to ani tak sektami, ako skor psychologickym problemom... tam ide totiz o to (aspon podla mojho skromneho nazoru), ze "par" jedincov ma proste s tymto svetom iste problemy, hlavne co sa tyka psychickej stranky. nesuhlasia s mnohymi vecami, ale nie su dostatocne schopni na to, aby s tym daco spravili. tak hladaju utechu inde. daktori ju najdu vo viere ktoru ludia na svete akceptuju ako nabozenstva, a potom sa najdu aj taki, komu tieto nabozenstva proste nevyhovuju, tak si najdu nieco ine... ked sa napr na "vesmirnych ludi" clovek pozrie takymto stylom, nie je take tazke pochopit preco to robia... urcite by som za tym nehladal peniaze

za dalsie...ako rozlisis sektu od nabozenstva ? sekta, totizto aspon podla historie, je podla vnimania ludi skor tajna organizacia, ktora prejavuje svoje negativne stranky relativne otvorene a jej ciny nie su podporovane vacsinou ludi, pricom nabozenstvo, je verejna organizacia, ktora prejavuje svoje negativne stranky skryto a je podporovana vacsinou... obe vsak sprostredkuvaju ludom to iste. vieru. co je teda zle ? je mi len luto ze na tomto fore nie je schopna diskusia o podobnych veciach a da sa to spomenut jedine okrajovo, a aj to len prilezitostne raz za rok

co sa tyka "slabomyselnych jedincov"... neviem ako si ty na tom s vierou, ale co poznam ja ludi, tak sa na vieru obracaju prave vo chvili, ked sa citia byt najslabsi a ostatne "racionalne" opory proste zlyhali. vela ludi tvrdi "prisiel som k viere ked mi bolo slabo. jezis ma oslobodil a dal mi vieru a citil som sa lepsie". preco k viere nepride clovek ked mu je fajn ? aspon nepoznam osobne ludi, co by napr zacali chodit do kostola len tak, lebo ich proste osvietilo a nebolo to z dovodu, ze spravili dakomu zle a citili sa blbo a podobne... aspon mna to teda zaujima

hawaii... nehnevaj sa, ale pokial nemas co povedat k teme, tak drz hubu. porusujes pravidla fora







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 9:43

el mariachi píše:
aspon nepoznam osobne ludi, co by napr zacali chodit do kostola len tak, lebo ich proste osvietilo a nebolo to z dovodu, ze spravili dakomu zle a citili sa blbo a podobne... aspon mna to teda zaujima



ja takych ludi poznam...praveze nepoznam vela ludi ktori prisli k Bohu len v poslednej chvili ked uz im horelo za patami to je take pokrytecke(aj ked su taki ludia)....co sa tyka prechodu na vieru tak to sa da aj prirodzene ...hladanim ...to ze sa ti zacinaju vynarat otazky na ktore nevies odpovedat....a mnohe nabozenstva maju na tie otazky odpoved
preco nepridu ludia k viere ked im je fajn? nuz preto lebo logicky nad roznymi otazkami ani nemusia uvazovat a ked su uspokojeni po materialnej stranke tak niekomu to staci....ale nevidim problem ani v tom ze ked je niekomu blbo tak sa obrati na nabozenstvo lepsie riesenie ako keby to malo prerast v nieco vacsie po com by mal druhym skodit ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 22:21

el mariachi: Tym sektarstvom som mal namysli zoskupenia ako vesmirni lide a pod. Ako raz uz niekto napisal, Iva A. Benda je bud totalne prepnuty clovek, alebo je neskutocne vychcany. V to, ze mu riadenie tej organizacie nevynasa peniaze neverim.


Naposledy upravil Spirit dňa 30.08.2008 1:38, celkovo upravené 2






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 07.04.06
Prihlásený: 16.12.14
Príspevky: 3065
Témy: 119
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 0:12

nj mam podobny nazor, ze zivot je aj inde ako na Zemi, ked uz Boh existuje (teraz nevravim ze ano alebo nie, len konstatujem) tak urcte stvoril aj inu "zivu" planetu ako zem.... ale zato co ked sme prave my mudrejsie tvory ako mimozentania, alebo proste nieco co zije straasne daleko od nas??? :D (basnicka otazka netreba odpovedat )







_________________
nemam rad ludi ktori hladaju dovody preco by to neslo .. ale krasni su ludia ktori hladaju dovody akoby to slo ....
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 8:51

stav sa ze ked su ti ufonci tak nemaju na ich planete cirkev katolicku :D 100% ! tak pozadu by nemohli byt . boh je vymysel cloveka , mytus legenda neverim ze tu bol a hovoril ludom co ma robit .omg rozpravky az to do oci byje .


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 9:02

ty si proste zanevrel na vsetko co suvisi s vierou... :) je samozrejme mozne ze mimozemstania existuju ....kazdopadne veci podobne ako roswell a to ze si ludia vymyslaju to ze ich uniesli mimozemstania len aby uputali pozornost .....mno na tie veci existuje racionalne vysvetlenie alebo su to vymysly ludi...piskvorko nikto ta nenuti verit ale zas nemusis narazat na cirkev ako preslap doby... :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 9:28

sak ja verim stale . wtf oO . to uz mam v sebe od mala . tomu sa neubranim .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 9:57

pukepulos píše:
ty si proste zanevrel na vsetko co suvisi s vierou... :) je samozrejme mozne ze mimozemstania existuju ....kazdopadne veci podobne ako roswell a to ze si ludia vymyslaju to ze ich uniesli mimozemstania len aby uputali pozornost .....mno na tie veci existuje racionalne vysvetlenie alebo su to vymysly ludi...piskvorko nikto ta nenuti verit ale zas nemusis narazat na cirkev ako preslap doby... :roll:


Roswell nebol vymysleny, testovali tam balon ktory dokaze doletiet do velmi vysokych vysok. Vnutri neboli ludia ale figuriny. Tie kecy ze tam padlo nake mimozemske teleso a ze maju aj nejakych mimozemstanov to su vymysly.

Verit v boha a uznavat cirkev to spolu vobec nesuvisi. Za "boha" moze brat kazdy nieco ine, niekto to moze brat ako nieco na vyssej urovni ako sme my co nas stvorilo, co stvorilo vesmir a to by aj davalo zmysel ved predsa toto cele muselo nejak vzniknut... lenze cirkev len zneuziva to ze sa zatial neda vysvetlit ako to vzniklo tak si povymyslali pribehy, zazraky ktorym ludia verili aby ich tak mohli ovladat. Je to smutne ze niektori ludia veria ze to bola naozaj pravda a ze ked sa nebudu modlit pojdu do pekla a podobne vymyslene hovadiny :roll:







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 11:35

nepovedal som ze Roswell je vymysleny ale to ze tam spadlo ufo je ako si povedal kravina....
cudoval by si sa ako velmi suvisi verit v Boha a uznavat cirkev ...jedno bez druheho proste nefunguje ked Jezis ustanovil cirkev tak to ma nejaky vyznam...a ak mas racionalne vysvetlenie zazrakov prosim...ak sa nebudes modlit nepojdes do pekla neviem ako si na to prisiel :roll:
neviem preco si vsetci myslia ze to co sa stalo pred 2k rokmi bol vymysel a rozpravka....nemyslim si ze by som veril a bol ovladany cirkvou kvoli zazrakom ja v tom vidim nieco ine ale to je na kazdom osobne ja vieru nenanucujem ale na cirkev su tu stale zle narazky...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 12:45

pukepulos, vysvetlit zazraky ? o ktorych teraz hovoris ? napr turinske platno, ktore uhlikovou metodou urcili ze je stare asi 500 rokov ? :) alebo hmota co sa raz za cas meni na krv v jednom klastore co dokazali ze je proste chemicky podvod ? :) prosim ta, ked je niekto veriaci, tak si vzdy najde ospravedlnenie... "zazraky" co sa deju dnes vedci vedia vzdy vysvetlit a pokial nevedia, tak jedine z technickeho alebo myslienkoveho obmedzenia, nic viac, nic menej. problemom s vysvetlenim zazrakov co sa stali v minulosti je ocividna vec. bola to doba, kedy keby si im doniesol lietadlo a dal ako darcek, tak by ta uznavali ako boha co jazdi na nebeskom vtakovi.. tak sa totiz vtedy vysvetlovalo vsetko, comu ludia nerozumeli. rozmyslat, ako je mozne ze napr jezis uzdravoval, je teda totalne z cesty...
vies, hovoris "ze ked to jezis povedal/spravil, tak je to dobre".. ale prosim ta ako vies co naozaj jezis povedal (ak teda vobec existoval a mal taky vplyv ako hovoria knihy) ? knihy, vratane biblie, boli pocas rokov stokrat upravovane, s mensim usilim nie je problem najst pribehy, ktore boli totiz vdaka "nevhodnosti" z biblie bez problemov odstranene. da sa teda na tuto knihu (dokonca aj cirkevni hodnostari ju beru s nadsazkou a len ako metafory) spolahnut na 100% ? ako sa na tom da stavat cela viera ?
rozumej, nechcem nikoho urazit, mam medzi veriacimi velmi dobrych priatelov, ale niekedy mi to proste pripada stylom "neviem to vysvetlit ? no za to moze boh !". neberiem im to za zle, ludia si to takto vysvetlovali vzdy, ale... dakedy mam skor pocit, ze to ludia zneuzivaju na zbavenie sa zodpovednosti. ked si clovek povie "sak boh mi to odpusti" a potom pokracuje v tom co robil, je to spravne ? no nie, ale robi to vacsina ludi, cest vynimkam
co sa tyka tych "zlych narazok", cudujes sa ? neustale nas obklopuju ludia, ktori proste si vety ako "to mas ako odplatu od boha !" alebo "boh mi zmenil zivot, skuste to aj vy" pripadne "nechodis do kostola ?? no to si teda pekne posral" nikdy neodpustia a pripada mi dakedy az divne, ked nabehne napriklad taky tominator na forum a zacne doslova SRAT boha do kazdej temy kam sa mu to hodi. krestania mali odjakziva tendenciu kazdeho presviedcat. dnes uz nastastie len urazkami alebo narazkami, ale kedysi bez problemov aj mecom (kriziacke vypravy?)

co sa tyka ufo... fascinuje ma len to, ze 99% "nalezov" ufo sa deje na uzemi USA :) ked sa clovek trocha vyzna v problematike, tak je jasne ako je rozlozena inteligencia v USA.. na kraji krajiny je inteligencia v mestach, ako napr vo Washingtone, a v strede usa su proste sedlaci. dedinka, siroko daleko nic a opat dedinka za hodinu cesty... (krasne to vidno pri volbach ze kto koho voli :lol: ). pokial viem, tak tie nalezy neboli nikdy v mestach ako napr v new yorku :) ale v nakom bohom zabudnutom roswelli, v arei 47 ci v kerej riti a podobne. nechcem urazat americanom vo vseobecnosti, ale pokial ste sa rozpravali s hocikym z nich, tak ste si museli vsimnut ze castokrat su totalne vymleti. co sa tyka vtipov, tak pomaly dobiehaju blondinky. dakde na nete som videl aj krasny dialog s jednou teenegerkou a na jednom portali dokonca diskusiu v style, ze v telke chlapik videl ze na jeden stat utocia rusi, tak sa pytal na fore, ze ako je mozne ze vonku nevidi ruske tanky :)

nehovorim ze neverim v nadprirodzeno, ale skor by som povedal, ze proste v daktorych veciach vobec neverim ludom a ich rozpravkam







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 12:58

v podstate s tebou suhlasim ale niesom jeden z tych ktori sa opovazlivo spoliehaju na to ze im Boh odpusti zle veci/hriechy viem ze taki ludia su ale neni to vacsina....ja tiez nemam rad ked na nejakeho cloveka zanevrie veriaci len za to ze nechodi do kostola :( moze mat x dovodov preco sa nestal veriacim ale za to nemusi byt zly clovek....co sa tyka biblie tak ako dobre vieme fakty z nej pravdive ani nemaju byt ide skor o to ze to ma byt pre veriacich take smerovadlo k spase a pod. nehovorim ze jedine co ma krestan robit je citat si z biblie to nie..... :) a ani netvrdim ze vsetko co je nevysvetlitelne tak je Bozia ruka .... ono niektore zazraky su naozaj.. vies hocico mozes povazovat za zazrak pre kazdeho je zazrak nieco ine nemusi to byt len to nevysvetlitelne....viera neni o veciach viditelnych keby to tak bolo boli by vsetci krestania :D co sa tyka toho zbavovania zodpovednosti to tiez nemam rad ale tiez to neni vacsina ludi len jednotlivci ktori vieru zle chapu...
no a v neposlednom rade aj ja mam napr. kamaratov medzi neveriacimi takze toto pre mna kriterium neni a ani by nemalo byt(vyberat si kamaratov podla toho ci su alebo nie su veriaci) ked je to clovek ktory mi nesadol po ludskej stranke tak je jedno ci je veriaci alebo nie no nie je tak? :)
nemam rad ked niekto uraza ci uz veriaich alebo neveriacich v tom mas pravdu....ale kriziacke vypravy ...hmm to je historia nezil si tam nevies ako presne to tam bolo a sudit podla toho krestanov je prinajmensom cudne ;) nechcem pliest Boha do kazdej temy to samozrejme nie ale kedze som veriaci tak aspon tu si to musim trochu obhajit ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:04

nabozenstvo je vymysel a ludstva a zneuzivanie niecoho vyssieho a vyspelejsieho ako my co nazyvame boh....uz stary egyptania kreslili bohov ako vyspele civilizacie vo vesmirnych koraboch ktore im dali poznanie...tak isto aj mayovia....lenze ako povedal diabol:v kazdom dobre bude kusok zla a ludia uveria tomuto zlu lebo bude pre nich lahsie a prijatelnejsie-ludia zabudli na diabla-zlo a to je len dobre pre zlo lebo sa moze nepozorovane rozvyjat a zvacsovat
A co sa tka kostolov tak to su len ludske stanky na upevnenie moci a ziskanie penazi.Modlit a klaniat sa mame ked uz tak iba bohovy a ziadnym jeho nastupcom a podobenstvam a uz vonkoncom nie panne marii a podobnym ktorych cirkev oznacuje za svatych-to je jeden s najvacsich hriechov ludstva


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:11

tymto prosim administratorov aby z tejto temy oddelili nabozenske veci a spravili extra temu, ktora bude ale filtrovana... je vidno ze sa ludia potrebuju porozpravat aj o tomto a dokazeme to aj bez urazok, len treba dat pozor na tych, co robia problemy







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:20

xxxpower2 píše:
nabozenstvo je vymysel a ludstva a zneuzivanie niecoho vyssieho a vyspelejsieho ako my co nazyvame boh....uz stary egyptania kreslili bohov ako vyspele civilizacie vo vesmirnych koraboch ktore im dali poznanie...tak isto aj mayovia....lenze ako povedal diabol:v kazdom dobre bude kusok zla a ludia uveria tomuto zlu lebo bude pre nich lahsie a prijatelnejsie-ludia zabudli na diabla-zlo a to je len dobre pre zlo lebo sa moze nepozorovane rozvyjat a zvacsovat
A co sa tka kostolov tak to su len ludske stanky na upevnenie moci a ziskanie penazi.Modlit a klaniat sa mame ked uz tak iba bohovy a ziadnym jeho nastupcom a podobenstvam a uz vonkoncom nie panne marii a podobnym ktorych cirkev oznacuje za svatych-to je jeden s najvacsich hriechov ludstva


ak to teda dobre chapem cirkev je podla teba stelesnenim diabla?


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 169 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Trocha teorie - bezdratovej prenos...

v Siete

0

827

27.11.2005 13:17

Pekaboo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 34, 35, 36 ]

v Paranormálne javy a teórie

1063

34070

11.10.2015 20:16

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra