Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 1064 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 11:49

Na cestovanie do budúcnosti máš už dávno vypracované teórie podložené vzorcami, problém je, že my to zatial nevieme s našou technikou dosiahnuť.
No a cestovanie do minulosti by malo vyzerať nejak takto
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.
Ale tiež je to len teoretické a nikto nepredpokladá, že si raz zostrojíme stroj a prenesieme sa 200 rokov do minulosti







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 11:49

Mego píše:
david3504 píše:
... je možné cestovať do budúcnosti, ale nie do minulosti, ...


Ono to nie je tak celkom cestovanie. Ide len o to, že kým pre teba uplynú povedzme tri sekundy, tak pre tých, čo sú vzhľadom na teba v pokoji uplynie 5 rokov. To už by si ale musel vzhľadom na nich peckovať rýchlosťou 250 000 000 metrov za sekundu.


To je zase iné... ja odmietam možnosť cestovania v čase akože z roku 2013 sa dostanem bránou do xy roku. Väčšiu sprostosť okrem boha som nepočul, toto keby mi niekto dokázal tak sa pred ním sám zakopem do hrobu. Tí čo majú takéto myšlienkové pochody zrejme často pozerajú startreck a hviezdnu bránu.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 11:57

david3504 píše:
Ale tiež je to len teoretické a nikto nepredpokladá, že si raz zostrojíme stroj a prenesieme sa 200 rokov do minulosti


Dajme tomu že to aj vyrobia, ako sa dostanú nazad tie osoby?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 12:00

myslím že v seriály tera nova je to vysvetlené, stačí na to jedného lucasa taylora ktorý to celé vymyslí :D







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 12:09

Tak ja moc televízor nepozerám


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 13:17

Mego píše:
Do minulosti by si mohol cestovať iba vtedy, ak by si šiel rýchlejšie ako rýchlosť svetla. Preto sa nič nemôže pohybovať rýchlejšie, ako svetlo


Mám pocit že je veľmi čudné že poznáme len jednosmerný čas, rovnice sú symetrické. Teraz som doma, len čo sa vrátim do práce opýtam sa odborníkov, takže zatiaľ to berte s rezervou.

A BTW, teória supersymetrie, ktorá získava experimentálne potvrdenia v Cerne, umožňuje teleportáciu.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 15:03

Zaujimalo by ma, čo je tá negativna energia v tom obrazku...

Čo sa týka cestovania do minulosti, tak to mi príde take sci-fi ako terminator, alebo princ of persia...

Proste pride si ten robot do minulosti, zabije maleho konora a tym padom ho nemal v buducnosti kto poslať do minulosti (čiže do pritomnosti). Takže tam ten robot vlastne nemohol byť a nemohol zabiť konora. Ale ak ho teda nezabil, tak Konor prežil v minulosti a v buducnosti pošle robota do minulosti a on ho zabije, takže Konor nikdy žiadneho robota poslať nemôže, lebo je už mrtvi, takže ten robot nemohol isť do minulosti, lebo Konor ho neposlal, takže Konor žije, a može ho poslať do minulosti. A takto sa to opakuje

Takže takto nejako by vyzeralo cestovanie do minulosti


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 16:05

Mego píše:
Proste pride si ten robot do minulosti, zabije maleho konora a tym padom ho nemal v buducnosti kto poslať do minulosti (čiže do pritomnosti). Takže tam ten robot vlastne nemohol byť a nemohol zabiť konora. Ale ak ho teda nezabil, tak Konor prežil v minulosti a v buducnosti pošle robota do minulosti a on ho zabije, takže Konor nikdy žiadneho robota poslať nemôže, lebo je už mrtvi, takže ten robot nemohol isť do minulosti, lebo Konor ho neposlal, takže Konor žije, a može ho poslať do minulosti. A takto sa to opakuje

Takže takto nejako by vyzeralo cestovanie do minulosti


Týmto si ukázal, že si Terminátora pozeral zbytočne, keďže si vôbec nepochopil príbeh...







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 16:15

Bla bla bla... a teraz dačo k veci poprosim


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 16:19

K veci, že tvoja teória o cestovaní do minulosti je založená na tvojom zlom chápaní.. :P







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 17:34

Ahaaaaaa, tak mi skus objasniť moje zle chapanie, aby som ho mohol pretransformovať na dobre


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 18:12

V skutočnost keby sa dostal človek pomocov niečoho v čase o 200rokov, bola by to pre neho pohroma, vypadal by jak indian z pralesa, alebo by skončil v cvokarni alebo by ho upálili na hranici jak diabla


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 18:29

ja si myslim tak, ze je to cele chlopotina, cestovat v case tak, ze teraz preskocim znicoho nic do roku 2555 sa neda.
ale je tu este napriklad aj ten pokus philadelphia:
http://www.mojevideo.sk/video/586c/dete ... lphia.html


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 20:44

hornak píše:
V skutočnost keby sa dostal človek pomocov niečoho v čase o 200rokov, bola by to pre neho pohroma, vypadal by jak indian z pralesa, alebo by skončil v cvokarni alebo by ho upálili na hranici jak diabla


Hornak, to by bol ten najmenši problem. Väčši problem je to, že v minulosti by si mohol ovplyvňovať veci, ktore by sa vďaka tomu nemohli stať chapeš? Napriklad by som sa presunul o 70 rokov dopredu, zabil by som tvoju matku a ty by si sa nemohol narodiť. Chapando? Alebo by som zabil svoju matku a nemohol by som sa narodiť ja. Tym padom by som nemohol cestovať do minulosti a nemohol by som zabiť matku. Lenže ak by som ju nezabil, tak by som sa narodil a do minulosti cestovať mohol a zabiť ju (to je len akčny priklad samozrejme). Ono to na seba nadvezuje, takže nemožno cestovať v čase. Amen


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 20:50

Mego to je gol, presunul by si sa o 70 rokov dopredu, moju matku by si nenašiel, jedine jej hrob :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.01.2013 21:43

Dobre to bol priklad, ale vieš, čo som tym chcel povedať? NEmôžeš sa proste presunuť o 100 rokov dopredu a zneškodniť hitlera ako maleho chlapca... tym padom by nebola druha svetova. Chapeš? To,ž e by si urobil hocijaku blbosť, napriklad, že by si nejakej žene načrel vodu zo studne v stredoveku, by mohlo v sučšanosti ovplyvniť množstvo relevantnych veci


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 22:10

nejako som neštudoval kedy a kto začal vymýšlať rozprávky typu cestovanie v čase, ale tipoval by som, že vychádzajú akože z toho, že všetko čo je ďalej od zeme je zase akože staršie. A to je podľa mňa tiež blbosť, lebo to by znamenalo, že veľký tresk by bol z bodu 0 jedným smerom, veď nezvažuje sa vôbec možnosť, že sa to všetko pohybuje nepravidelne ? V bode 0 to začalo, pokračovalo to do bodu 10 a o pár "rokov" sa to znovu vrátilo blízko bodu 0, alebo 2, alebo 5, alebo - 1000 ? Všedci vedci tvrdia, že ak sa pozrem ďalekohladom na vzdialenejší objekt vo vesmíre, tak sa v podstate posúvam časom nazad. Sorry ale nechápem čo je to za blbosť.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 14.07.09
Prihlásený: 07.09.23
Príspevky: 2130
Témy: 61
Bydlisko: Šaľa
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2013 22:46

ono sa cestovanie v case spomina aj v suvislosti s alternativnymi vesmirmi, takze by si sa presunul do minulosti, zabil napr. svoju babku, cim by si sa v danej realite narodit nemohol, avsak tvojmu ja, ktore cestuje by sa nic nestalo. teoreticky :-)







_________________
pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže
nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 24.01.2013 2:30

nicobb píše:
nejako som neštudoval kedy a kto začal vymýšlať rozprávky typu cestovanie v čase, ale tipoval by som, že vychádzajú akože z toho, že všetko čo je ďalej od zeme je zase akože staršie. A to je podľa mňa tiež blbosť, lebo to by znamenalo, že veľký tresk by bol z bodu 0 jedným smerom, veď nezvažuje sa vôbec možnosť, že sa to všetko pohybuje nepravidelne ? V bode 0 to začalo, pokračovalo to do bodu 10 a o pár "rokov" sa to znovu vrátilo blízko bodu 0, alebo 2, alebo 5, alebo - 1000 ? Všedci vedci tvrdia, že ak sa pozrem ďalekohladom na vzdialenejší objekt vo vesmíre, tak sa v podstate posúvam časom nazad. Sorry ale nechápem čo je to za blbosť.

Videl si niekedy vybuchnúť taký melón? Alebo hocijaký výbuch? Možno by si si to vedel lepšie predstaviť, prečo to nemôže prebiehať tak, ako to opisuješ....
A čo sa týka toho "posúvania časom nazad", pravdepodobne máš na mysli obyčajný opis faktu, že keď sa pozeráš na hviezdu, možno už vôbec neexistuje. Pozeráš len na odraz niečoho, nevidíš skutočne hviezdy tak, ako sú v prítomnosti.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.01.2013 6:30

Obvykle melóny vybuchovať nevidím, ale je jasné, že výbuch ide na všetky strany ak si na toto myslel. Ten jeden smer od veľkého tresku som myslel tak, že ide priamo a to je už jedno či doľava alebo doprava alebo na všetky strany od bodu 0, čiže z toho vedci usudzujú, že všetko vzniklo ďaleko od nás a my sa tomu vzdaľujeme, čo vôbec nemusí byť pravda a podľa mňa ani nie je, pretože v prvom rade my vôbec nevieme, kde veľký tresk nastal. Kľudne mohol nastať niekde pri nás a keby platila tvoja teória s melónom, tak by bolo všetko od nás vzdialené teoreticky mladšie. A čo sa týka nejakých alternatícnych vesmírov, tak to je už podľa mňa mega blbosť, nedokážeme pochopiť ani "jeden" vesmír a zrazu sa vedci pozrú na nejakú machulu, nazvú ju čiernou či červou či akou dierov, nadrbú sa a začnú tárať o tom, čo keby sa do tej diery vošlo, no čo také by sa asi stalo...cestovanie v čase, alternatívny vesmír... :roll: a koľko je tých alternatívnych vesmírov ?? milión ? alebo zase nekonečno ?? Ako vôbec vedia vedci určiť takmer presný vek inej planéty alebo hviezdy ? Odkiaľ sú si taký istý že ak sa pozerajú hlbšie do vesmíru, tak to musí byť zákonite staršie ? Veď oni v podstate tvrdia, že to všetko začalo niekde v nekonečne ďaleko od nás pri veľkom tresku ktorý sa šíri dajme tomu všetkými smermi ako melón, čiže stred melóna je počiatok a my sme dajme tomu niekde pri kôre ? Vo vesmíre je veľa čudného a pre nás nepochopiteľného a takouto vecou sme si takmer na 100% ak nie na 200% istý ? Čo keď to po veľkom tresku zastalo napr. pri tej kvôre a potom už sila tresku slabla, no a začalo sa to všetko pohybovať a miešať ľubovoľnými smermi ? To čo bolo pred kôrov melónu sa dostalo za ňu a naopak ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.01.2013 9:01

Keby bola bomba vo vnutri melona, tak vybuch ide na všetky strany, to je jasne.

Svojim spôsobom vlastne furt pozerame do minulosti. Keď sa poizrieš do zrkadla, tak nevidiš, ako vyzeraš v tejto chvili, ale ako si vyzeral pred 1/299 792 458 sekundy, ak si od zrkadla jeden meter. To plati pre všetko. Tie hviezdy, ktore mi dneska vidime na oblohe už nemusia niekoľko tisíc rokov existovať, ale kym pride to svetlo. A zas naopak, keby sa niekto dostal na polarku napriklad, tak by stamadial na zemi videl, že by tu behali ešte len dinosaury. Ovplyvniť by sa to ale nedalo


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 24.01.2013 12:41

nicobb, že ty si si o tom nič neštudoval? Existujú merania, dlhodobé pozorovania, výpočty atď atď.
Nemá zmysel to tu všetko vysvetľovať, pozri napr sem: http://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%BEk%C3%BD_tresk

Ja nehovorím, že je to pravda pravdúca na 1000% percent, ale neviem o nikom, kto by medzitým došiel s lepšou teóriou. Osobne nejaké mám, ale to nebudem takto publikovať po fórach.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.01.2013 0:38

zaujímavé je že každý druhý z vás sa tu oháňa teóriami a pozorovaniami (nech pod týmito slovíčkami rozumiete čokoľvek), v každom prípade neveríte ničomu čo sa nedá pozorovať.
na druhej strane ked vám vedci povedia: chlopi, je tu taká tmavá hmota a tmavá energia. nikdy sme ju nevideli ale proste bez nej nám to všetko nesedí a nefunguje. pozorujeme veci ktoré by sme nemali. superpočítače hádžu výsledky, ktoré nesedia s teóriami. takže verte, že sme to vymysleli správne !
to je paradox však :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.01.2013 7:56

Ja verim aj tomu, čo nevidim :P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2013 8:34

Keď je pre nás už niečo nepochopiteľné, tak prichádzajú aj pre tie najväčšie mozgy planéty len a len teórie, ktoré sa potom pokúšajú vysvetliť praxou, lenže tá prax väčšinou môže prebiehať len s možnosťami na zemi...Jediné logické vysvetlenie prečo sú veci mimo nás nepochopiteľné je fakt, že sa to stalo všetko náhodným pôsobením javov a následným zase náhodným prispôsobovaním sa. Z toho niečo náhodne vznikalo, ale ďaľšími náhodami sa to muselo znovu prispôsobovať tomu, čo tou náhodou vzniklo. čiže my sme už v tej situácii, kedy sú tie jednotlivé náhody čo sa na zemi uskutočnili pre nás prirodzené a samozrejmé a opak by bol a aj je nepochopiteľný. Preto je to mimo našej planéty také záhadné, stali sa tam náhody a funguje to tam úplne inak. Ak sa aj niečo na začiatku stalo, verím, že to ďalej postupovalo náhodne a kým vzniklo niečo ako život ( predpokladám že to plánované nebolo ), tak to trvalo neuveriteľne dlho. Ale zase len pre nás neuveriteľne dlho. A čo sa týka toho trieskania, tak možno to nevzniklo veľkým treskom, lebo ak vezmem do úvahy a tomu aj verím, že medzi hmotou sa nachádza niečo tmavé, niečo ako náš vzduch, len je to čierne a ľudia sa v tom vznášajú..., tak mi z toho výde len jedno. Keďže sa všetko nachádza v tejto hmote, muselo to v nej aj zákonite vzniknúť. Mne sa stále nechce veriť, že na začiatku bolo nič, pre mňa je napríklad práve toto nepochopiteľné, ostatné by som pochopiť vedel, ale treba sa na to pozerať úplne z iného pohľadu a brať do úvahy náhodu. Takže čo keď to nič, bolo a a aj je tá tmavá hmota v ktorej sa nachádzame my a všetko ostatné. Niekto to tu spomenul, že vesmír tu bol vždy, vtedy som s tým nesúhlasil, no teraz sa na to pozerám ináč. Ale stále nesúhlasím s tým, že vesmír tu bol vždy. Skôr by som povedal, že ak je pre nás tmavá hmota nepochopiteľná, neviditeľná, je to pre nás bv podstate nič. Ale vieme, že tam je, čiže tak celkom nič to nie je. Teóriu veľkého tresku by som nateraz spochybnil, predstaviť si na jednej strane nič a na druhej strane v tom ničom malé "zrnko" niečoho s obrovskous nekonečnou energiou a s nekonečným všetkým ostatným aby to nakoniec samo od seba mohlo nekonečne vybuchnúť a stvorilo sa z toho toto všetko sa mi zdá predsalen trochu pritiahnuté za uši, aj keď viem, že nejako to vzniknúť muselo. A hlavne sa mi nezdajú tvrdenia že vesmír sa rozpína, že sa od nás vzďaluje, nesedí mi tam viacero vecí, nemôže sa to všetko v tej tmavej hmote len pohybovať ? . Podľa mňa by to mohlo byť aj tak, že tu bolo nič vždy a to je práve pre nás tá "tmavá" hmota. Bola všade lebo neexistoval priestor, no a potom sa nejakým zázrakom niečo stalo a to by mi mohol niekto povedať že čo :lol: :-D Muselo to trvať "nekonečne" dlho, lenže neexistoval ani čas :loony: Ale podstatné je, že následkom niečoho sa to začalo tvoriť všetko náhodne a teda variant vo vesmíre môže byť hocikoľko, ale tak isto ako ani jedna snehová vločka nie je taká istá ako druhá, tak isto neverím tomu že by niekde ešte mohol existovať takmer totožný svet s podobným životom ako je u nás. A je mi jedno aký je vesmír obrovský, aj keby bol nekonečne krát väčší ako je teraz, aj tak to nie je možné :x







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2013 9:55

nicobb píše:
...
Podľa mňa by to mohlo byť aj tak, že tu bolo nič vždy a to je práve pre nás tá "tmavá" hmota. Bola všade lebo neexistoval priestor, no a potom ...


Hmota bez priestoru? :rolleyes:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 29.01.09
Prihlásený: 25.12.21
Príspevky: 2619
Témy: 97
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2013 10:10

Chlapi čítal som prvé 2 strany a potom 15 posledných, normálne nechápem, ako som mohol takú sprostosť aj čítať, veď vy tu peckujete úplne somariny :D Zabil som pol hodinu môjho drahocenného života :D Diskutéri, radšej poraďte na fóre, nie tu do budúcnosti cestovať... :D







_________________
Spoiler: zobraziť
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Gelid Tranquillo rev.2
MOB ► ASUS M5A97r.2
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 920 32GB DevPrev

NB: Dell Latitude D620, D630


I AM FX =
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2013 10:33

Tak podľa toho ako si to pochopil...ja myslím tmavú hmotu, teda tú čierňavu medzi nami a okolo všetkého. či to je naozaj hmota alebo to vedci len tak nazvali mi jedno, to ani tak podstatné nie je.

[quote="marian_r]Hmota bez priestoru? :rolleyes:[/quote]

Ja som tú hmotu, čiže "tmavú hmotu" nazval ničím, pretože na začiatku muselo byť nič, a tá čiernota aj vyzerá ako nič. Nehovorím že je to hmota, len to tak nazvali.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2013 15:35

Nenazvali to len tak, nazvali to preto tak, že chýba pôsobenie hmoty. Chýbajúcu hmotu nazvali čiernou hmotou.

Podobne chýbajúcu energiu nazvali čiernou energiou.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.01.2013 9:58

no a ešte vymyslili jednu vec a tou je inflácia. teda extrémny nárast veľkosti vesmíru v prvých momentoch po bigbangu. ani bez toho by naše teórie nefungovali. dokázateľné je to ale ťažko.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 1064 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Trocha teorie - bezdratovej prenos...

v Siete

0

827

27.11.2005 13:17

Pekaboo Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

168

5277

31.08.2008 10:53

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia javy

v Operačné systémy Unix a Linux

8

475

17.12.2010 16:12

pcf Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z Javy na PHP

v PHP, ASP

4

418

30.11.2015 14:18

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chyba pri kompilácii javy

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

731

10.11.2007 18:27

pitrik1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Za základmi Javy a OOP

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

488

07.08.2012 11:56

phodinux Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam niekoho na konzultacie javy a Unix

v Ponuka práce

1

870

09.01.2009 21:15

Skorpikon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. free webhosting so 100% podporou javy a jsp

v Webhosting a servery

0

902

11.05.2010 11:37

jarrro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovenska pozicovna...atd...

v Krčma

14

4000

25.02.2011 15:25

9tommy9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dual bot .. atd

v Operačné systémy Microsoft

4

691

06.03.2010 16:34

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zdrav. problémy atď

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

124

4566

13.08.2013 23:10

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Crysis, Bioshock atd :)

v Počítačové hry

8

858

10.09.2007 11:31

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sada skrutiek atď.

v Ostatné

6

646

26.08.2010 5:51

vladopt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. synth/workstations atď. ...

v Zvuk

9

626

10.01.2012 20:45

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Box,Wrestling,atd...

v Počítačové hry

3

513

21.01.2009 12:31

clima Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pozcia obrazka, odkazu atd

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

675

22.01.2007 10:35

exot Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra