Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 169 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:28

pukepulos píše:
pretoze na svete nejestvuje len dobro kazdy ma slobodnu volu ....preto sa niektori rozhodnu pre zlo ....Boh nema za ulohu lapat vrahov a podobne....


boch taky dokonaly co stvoril nekonecny vesmir by si omylom v systeme vytvoril taky vyrus :D ze zlo.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:28

exi -> preco by boh mal zasahovat do veci, ktore dokazu bez problemov vyriesit ludia ? preco by mal "nahanat' pedofilov atd ? viera v boha nestoji predsa na tom, ze boh sa teraz stelesni na krizovatke a bude hasit havarovane auta :lol: ludia maju uzasnu silu a co s nou robia ? vyuzivaju ju pre svoj prospech... potom samozrejme ze mas po svete svinstva

xxxpower -> ty sem stale pleties cirkev a mam pocit ze nehovoris nic o samotnej viere... chodil si niekedy do kostola ? veril si niekedy uprimne ? ak ano, comu ?

piskvorko -> pokial mas pocit, ze nedokazes nic konstruktivne napisat do temy, preco to silis ?nehnevaj sa, ale taketo komentare nevedia nikam a ludi len urazaju







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:28

tak uz to ktosi locknite lebo sa to zmeni na palestina vs izrael:)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:30

nebudem hovorit co ma Boh za ulohu lebo neviem to by bolo opovazlive ....to neni o tom ze ty pisknes Boh spravi....ale to tu nema vyznam rozoberat lebo som tu s Tominatorom jediny veriaci :D

piskvorko zlo nebolo stvorene je to len nedostatok dobra


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:30

el mariachi, mne je to jasne, ale co ma potom za ulohu boh? Neviem si prenho predstavit rolu.

pukepulos - heh no to je pekné, veriť v niekoho o ktorom nevieš či existuje, ani len nevieš čo má za úlohu







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:34

verit sa da len v nieco o cej existencii nevies ....keby si mal dokaz nemusel by si verit....a dakujem ze su tu zase utoky na mna ako na veriaceho....ja na vas tiez neutocim ze neverite

myslis ze Boh mi napisal zoznam co vsetko ma za ulohu a co nie.... :(


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:37

Ver mi že keby som mal útočiť, tak by to vyzeralo inak...

Mne len nejde do hlavy, prečo ľudia veria v niečo čo im bolo natlačené do hlavy cirkvou ako manipulátor, nevedia či existuje, len slepo veria, dokonca v tvojom prípade ani nevieš, čo má za úlohu tento boh... Ja som neveriaci, a uznávam heslo, každý si je strojcom svojho šťastia/osudu. Skôr mám pocit že boh je len niečo, čomu môžeš ďakovať/nadávať za úspech/neúspech... alebo čo... Akási duchovná podpora, keď nemáš dosť guráže, nemáš silnú vôľu, povieš si boh mi s tým pomôže... proste niekto imaginárny na koho sa môźeš obrátiť. Mne to ale príde divné...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:39

eXistenZ píše:
Ver mi že keby som mal útočiť, tak by to vyzeralo inak...

Mne len nejde do hlavy, prečo ľudia veria v niečo čo im bolo natlačené do hlavy cirkvou ako manipulátor, nevedia či existuje, len slepo veria, dokonca v tvojom prípade ani nevieš, čo má za úlohu tento boh... Ja som neveriaci, a uznávam heslo, každý si je strojcom svojho šťastia/osudu. Skôr mám pocit že boh je len niečo, čomu môžeš ďakovať/nadávať za úspech/neúspech... alebo čo...


pozri Boh nema za ulohu nic.,... staci? je to jeho vola nikto ti nepovie co ma konkretne za ulohu...mne nic cirkvou natlacene do hlavy nebolo ale budiz


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.08.2008 21:40

Vtipne je hlavne to ze ak uz tu teda mame podla cirkvi boha a satana, preco ked niekto nieco spravi povie do boha a nepovie do satana? Dobra tema na zamyslenie co :) Co ak ked teda zoberieme do uvahy to ze existuje aj boh aj satan, co ak boh je ten zly a satan ten dobry, len jednoducho ak sa modlite k bohu aby sa stalo to a to (neviem ako to funguje, niesom veriaci) tak sa to nestane? Mozno pri modleni k satanu by sa to splnilo :lol: len taka teoria..... :)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:40

preco mu hned chces pripisovat ulohy ? :) ak chces odo mna pocut ultimatny nazor vsetkych krestanov, tak neviem, nie som prave krestan.. podla toho co viem, tak kazdy veri v trosku nieco ine.. jeden si pod slovickom boh predstavuje bezpodmienecnu lasku od nejakej entity ktora je povedzme vo vesmire, niekto si pod bohom predstavuje vsetko, co je okolo nas a aj to, co nas vytvara a podobne... dalo by sa teda povedat ze boh = zivot alebo boh = laska ? mozno... ale urcite nemyslim ze existuje boh v style "stvoritel, hybatel" ci daco podobne...podstatou je asi to, ze boh nemusi byt predsa pochopitelny ludskou myslou. jasne, da sa pozerat na svet aj cisto "racionalne", ale nepripravujeme sa tak potom o mnohe krasy, ktore proste racionalne nevieme vysvetlit a teda ich zavrhujeme ako "nahodu" a podobne ? nevravim ze teraz utekajme do kostolov a vzyvajme boha za to, ze sme vyhrali v sportke :lol: to vobec nie...
vies, ono pekne na viere je to, ze dava ludom "kridla" (nie nenarazam na redbull ! :lol: ). vdaka viere dokazu ludia to, v co by inak neverili ze dokazu.. ludia maju silu menit vsetko okolo seba, ale daktori to dokazu len ked v nieco veria. a mozno dakedy staci len viera v to, ze to proste clovek dokaze. ma zmysel diskutovat o tom, ci je boh to, co nas vyplna, alebo je to naka entita, alebo je to energia a podobne ? nemyslim... kazdy citi (ak citi) boha trocha inak, dakto o tom ani nevie, dakto mozno neciti vobec.. dakomu to pomaha, dakto to nepotrebuje, dakto tym pohrda. kolko ludi tolko chuti. som vsak zastanca nazoru, ze kazdy by mal nasledovat to, co ho robi silnejsim. preco odsudzovat vieru ludi napriklad kvoli tomu, ze daktori knazi su proste zvrhlici a podobne, ak tato ista viera dokaze zachranit miliony zivotov niekde inde ?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:44

pukepulos bolo to natlacene do tvojej makovice rodicmi napriklad - to je jedno, viera sa siri uz velmi dlho a bola vymislena ľudmi, na ovládanie blbých ľudí, ktorí v tedy bezcielne verili každému slovu týchto kňazov, a to sa bohužiaľ traduje až do teraz. Boh nemá za úlohu nič... to je pekné, gratulujem, to sa môžeš modliť potom ku hocikomu...

Jano ty si to zaklincoval :D







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:46

eXistenZ píše:
pukepulos bolo to natlacene do tvojej makovice rodicmi napriklad - to je jedno, viera sa siri uz velmi dlho a bola vymislena ľudmi, na ovládanie blbých ľudí, ktorí v tedy bezcielne verili každému slovu týchto kňazov, a to sa bohužiaľ traduje až do teraz. Boh nemá za úlohu nič... to je pekné, gratulujem, to sa môžeš modliť potom ku hocikomu...


ano mas pravdu ja totiz nemam vlastny rozum :roll: ....keby som dal na vsetko co povedia rodicia a nehladal by som aj sam,bol by som davno neveriaci....
ak chces Boha vyuzivat tak mu kludne ulohy pripisuj ale daleko sa nedostanes-urob hento urob tamto :(


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.08.2008 21:48

eXistenZ píše:
Jano ty si to zaklincoval :D
Poznam vela veriacich, je to ich vec v co veria, ale nemam rad kecy okolo toho, lebo vsetko to su len obicajne lzi a nepresvedci ma o tom ziadna ludska bytost ze tomu tak nieje, c. je najvecsia mafia na svete, problem je len v tom ze je tak chranena ze sa neda nijak rozlozit :)


(tym nechcem urazit veriacich, s nimi to nema nic spolocne)


Naposledy upravil JanoF dňa 30.08.2008 21:49, celkovo upravené 1






_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:48

Citácia:
Vtipne je hlavne to ze ak uz tu teda mame podla cirkvi boha a satana, preco ked niekto nieco spravi povie do boha a nepovie do satana? Dobra tema na zamyslenie co Co ak ked teda zoberieme do uvahy to ze existuje aj boh aj satan, co ak boh je ten zly a satan ten dobry, len jednoducho ak sa modlite k bohu aby sa stalo to a to (neviem ako to funguje, niesom veriaci) tak sa to nestane? Mozno pri modleni k satanu by sa to splnilo len taka teoria.....


Zaujmavá teória :) Ale asi sa ti lepšie vyvršuje na bytosti, ktorá ťa dokonale miluje ako na bytosti, ktorá ťa dokonale nemiluje.

Čo sa týka toho akú úlohu má Boh a Satan. Myslím, že v biblií je to dosť jasne vysvetlene a aj ľudia to chápu - tam sa nemá čo meniť.


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.08.2008 21:51

Tar-Minastir_svk píše:
Čo sa týka toho akú úlohu má Boh a Satan. Myslím, že v biblií je to dosť jasne vysvetlene a aj ľudia to chápu - tam sa nemá čo meniť.
Ja si mozem tiez napisat bibliu a uschovat ju na niekolko tisic rokov a niekto bude pisat ze v mojej biblii to je jasne a zretelne napisane ako co bolo :) historia sa da menit, problem je len v tom ze mi sme mali hraci aby sme nieco take mohli spachat...







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:52

JanoF píše:
Ja si mozem tiez napisat bibliu a uschovat ju na niekolko tisic rokov a niekto bude pisat ze v mojej biblii to je jasne a zretelne napisane ako co bolo :) historia sa da menit, problem je len v tom ze mi sme mali hraci aby sme nieco take mohli spachat...


rovnako odsudis napr. koran?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:52

el mariachi píše:
preco mu hned chces pripisovat ulohy ? :) ak chces odo mna pocut ultimatny nazor vsetkych krestanov, tak neviem, nie som prave krestan.. podla toho co viem, tak kazdy veri v trosku nieco ine.. jeden si pod slovickom boh predstavuje bezpodmienecnu lasku od nejakej entity ktora je povedzme vo vesmire, niekto si pod bohom predstavuje vsetko, co je okolo nas a aj to, co nas vytvara a podobne... dalo by sa teda povedat ze boh = zivot alebo boh = laska ? mozno... ale urcite nemyslim ze existuje boh v style "stvoritel, hybatel" ci daco podobne...podstatou je asi to, ze boh nemusi byt predsa pochopitelny ludskou myslou. jasne, da sa pozerat na svet aj cisto "racionalne", ale nepripravujeme sa tak potom o mnohe krasy, ktore proste racionalne nevieme vysvetlit a teda ich zavrhujeme ako "nahodu" a podobne ? nevravim ze teraz utekajme do kostolov a vzyvajme boha za to, ze sme vyhrali v sportke :lol: to vobec nie...
vies, ono pekne na viere je to, ze dava ludom "kridla" (nie nenarazam na redbull ! :lol: ). vdaka viere dokazu ludia to, v co by inak neverili ze dokazu.. ludia maju silu menit vsetko okolo seba, ale daktori to dokazu len ked v nieco veria. a mozno dakedy staci len viera v to, ze to proste clovek dokaze. ma zmysel diskutovat o tom, ci je boh to, co nas vyplna, alebo je to naka entita, alebo je to energia a podobne ? nemyslim... kazdy citi (ak citi) boha trocha inak, dakto o tom ani nevie, dakto mozno neciti vobec.. dakomu to pomaha, dakto to nepotrebuje, dakto tym pohrda. kolko ludi tolko chuti. som vsak zastanca nazoru, ze kazdy by mal nasledovat to, co ho robi silnejsim. preco odsudzovat vieru ludi napriklad kvoli tomu, ze daktori knazi su proste zvrhlici a podobne, ak tato ista viera dokaze zachranit miliony zivotov niekde inde ?


Môj názor? Viera nieje žiadna energia, či entita, viera je proste tá spokojnosť, že ak bude človek konať dobro, vyhýbať sa zlu, bude spasený. Viera je niečo, o čo sa človek v ťažkých chvíľach dokáže oprieť, a verí, že mu pomôže pomodliť sa, zlepší tým situáciu, zmierni chorobu (z tohto titulu pochádza bohužiaľ aj ten fenomén - pomodlím sa, zlepśí sa situácia - zázrak od Boha, nezlepší sa - nič sa nedeje, zhorší sa - boh nemá čas) a podobne. Je to samozrejme lepšie, ako v ťažkých chvíľach omáčať papulu do chlastu, ale ja v tom cítim vnútornú slabosť človeka, proste potrebu niekoho podpory, aj keď viery (je v mnoha ľuďoch velmi silná) a neschopnosť zvládnuť situáciu sám, s odhodlaním. Prosím neberte to ako urážku, nikoho tým nechcem uraziť, je to dohad. Ja sa v ťažkých okamihoch radšej ale obraciam na reálne bytosti - rodinu, priateľov, poprípade to dokážem uriadiť aj sám.

JanoF píše:
Poznam vela veriacich, je to ich vec v co veria, ale nemam rad kecy okolo toho, lebo vsetko to su len obicajne lzi a nepresvedci ma o tom ziadna ludska bytost ze tomu tak nieje, c. je najvecsia mafia na svete, problem je len v tom ze je tak chranena ze sa neda nijak rozlozit :)


(tym nechcem urazit veriacich, s nimi to nema nic spolocne)


jano v tomto si proste môj človek :) :) mám kamošov aj kresťanov, aj ateistov, aj jehovistov, a nič mi na nich nevadí, dokiaľ sa nezačne rozoberať náboženstvo (možno preto mám pri takých témach zvýšený krvný tlak)


Naposledy upravil eXistenZ dňa 30.08.2008 21:54, celkovo upravené 1






_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:54

eXistenZ píše:
Môj názor? Viera nieje žiadna energia, či entita, viera je proste tá spokojnosť, že ak bude človek konať dobro, vyhýbať sa zlu, bude spasený. Viera je niečo, o čo sa človek v ťažkých chvíľach dokáže oprieť, a verí, že mu pomôže pomodliť sa, zlepší tým situáciu, zmierni chorobu (z tohto titulu pochádza bohužiaľ aj ten fenomén - pomodlím sa, zlepśí sa situácia - zázrak od Boha, nezlepší sa - nič sa nedeje, zhorší sa - boh nemá čas) a podobne. Je to samozrejme lepšie, ako v ťažkých chvíľach omáčať papulu do chlastu, ale ja v tom cítim vnútornú slabosť človeka, proste potrebu niekoho podpory, aj keď viery (je v mnoha ľuďoch velmi silná) a neschopnosť zvládnuť situáciu sám, s odhodlaním. Prosím neberte to ako urážku, nikoho tým nechcem uraziť, je to dohad. Ja sa v ťažkých okamihoch radšej ale obraciam na reálne bytosti - rodinu, priateľov, poprípade to dokážem uriadiť aj sám.


suhlasim ale kto tvrdi ze veriaci sa obracaju len na Boha? to neni pravda rovnako riesime problemy s bliznymi a pod. len k tomu priratam aj Boha


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:56

pukepulos píše:
suhlasim ale kto tvrdi ze veriaci sa obracaju len na Boha? to neni pravda rovnako riesime problemy s bliznymi a pod. len k tomu priratam aj Boha


Dajme tomu. Až na to, že ja verím, že keď umriem, zahrabú ma do zeme, zožerú ma červíky, a nebudem skackať medzi obláčikmi (to je len metafora, ok? :)) a neobraciam sa so svojimi problémami na Boha, ale riešim ich sám.
Možno som trochu pesimista ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.08.2008 21:56

pukepulos píše:
rovnako odsudis napr. koran?
Rovnako odsudim akukolvek skupinu ktora hlasa svoju pravdu a kazdym dnom ma viac a viac pody na zemy ci stale vecsie konta...Samozrejme tym nemyslim ludi ktory v to veria, mam na mysli tych ktory za tym vsetkym stoja, aby to tu niekto nebral ako urazanie :)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 21:59

eXistenZ píše:
Dajme tomu. Až na to, že ja verím, že keď umriem, zahrabú ma do zeme, zožerú ma červíky, a nebudem skackať medzi obláčikmi (to je len metafora, ok? :)) a neobraciam sa so svojimi problémami na Boha, ale riešim ich sám.
Možno som trochu pesimista ;)


mno vidis ...viera v posmrtny zivot ma napriklad motivuje k lepsiemu zivotu...

JanoF ale takisto by si mohol odsudit kazdu politicku skupinu...tiez hlasaju svoju pravdu zarabaju na tom a pod.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:01

tak je to u teba :) ale vezmi si, ze vela ludi by bez tejto opory proste zit nevedeli...
okrem toho, su rozni veriaci. su taki, co sa na boha obracaju len ked nieco chcu, a su aj taki, ktori sa naozaj snazia byt dobri a ziju povedzme podla prikazani... bol by som rad keby sa to na tomto fore viditelne rozlisovalo, lebo zatial tu vidim len "veriaci/neveriaci" a basta. tiez mi pride divne miesat dokopy ciny ludi a myslienky skutocne veriacich... ked jeden krestan vyvrazdi cely narod, maju ostatni prestat verit v nieco viac ? viera v boha, a vlastne v cokolvek ci kohokolvek, by sa mala brat v prvom rade ako zivotny styl (samozrejme ked je uprimny, v opacnom pripade to nema moc so skutocnou vierou spolocne), pripadne nieco, co pomaha ludom. to, ze cirkevni hodnostari zarabaju na obycajnom lude nezavisle od toho, ci veria alebo neveria, nie je problemom viery, to je problemom ludi a toho, ze s tym nikto nic nerobi. bolo uz tolko navrhov na odlucenie cirkvy od statu.. zmenilo sa nieco ? nie, napriek tomu, ze mame len jedinu krestansku stranu.. nie je teda problem niekde inde ako v tom, ci boh naozaj zil, alebo ci biblia je pravdiva alebo nie ? sakra, ludia si VZDY najdu zamienku. to je hlavny problem

inak exi ten styl viery co ty opisujes ("Viera je niečo, o čo sa človek v ťažkých chvíľach dokáže oprieť, a verí, že mu pomôže pomodliť sa, zlepší tým situáciu, zmierni chorobu (z tohto titulu pochádza bohužiaľ aj ten fenomén - pomodlím sa, zlepśí sa situácia - zázrak od Boha, nezlepší sa - nič sa nedeje, zhorší sa - boh nemá čas") je prave to, ked clovek nepochopil vyznam viery.. nevravim, ze sa clovek o vieru v tazkych chvilach opriet nema ! to nie, ale nie je spravne ked tak urobi prave len v tazkych chvilach a pocas normalnych dni na to proste nema cas a podobne... bohuzial mam pocit ze takychto "vypocitavcov" je medzi ludmi cim dalej tym viac







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:01

pukepulos píše:
mno vidis ...viera v posmrtny zivot ma napriklad motivuje k lepsiemu zivotu...

JanoF ale takisto by si mohol odsudit kazdu politicku skupinu...tiez hlasaju svoju pravdu zarabaju na tom a pod.


politikov som odsúdil rovnako :)

mňa motivuje k životu túžba prežiť ho čo najlepšie, pretože je krátky, a v rakve je smrad, dusno a zima. Nepotrebujem k tomu boha...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:01

Citácia:
Ja si mozem tiez napisat bibliu a uschovat ju na niekolko tisic rokov a niekto bude pisat ze v mojej biblii to je jasne a zretelne napisane ako co bolo historia sa da menit, problem je len v tom ze mi sme mali hraci aby sme nieco take mohli spachat...


Lenže v Biblií nemôžeš meniť nič. Aspoň kresťanstvo je postavené na Dogmách a teda Satan bude Stanom a Boh, Bohom. To sa zmeniť nedá....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:04

Tar-Minastir_svk píše:
Citácia:
Ja si mozem tiez napisat bibliu a uschovat ju na niekolko tisic rokov a niekto bude pisat ze v mojej biblii to je jasne a zretelne napisane ako co bolo historia sa da menit, problem je len v tom ze mi sme mali hraci aby sme nieco take mohli spachat...


Lenže v Biblií nemôžeš meniť nič. Aspoň kresťanstvo je postavené na Dogmách a teda Satan bude Stanom a Boh, Bohom. To sa zmeniť nedá....


A kde máš záruku že v nej nikto nič nezmenil? za tolké stáročia... hmmm :rolleyes: (inak o to nejde, ale je to kludne možné :))







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.08.2008 22:07

Tar-Minastir_svk píše:
Lenže v Biblií nemôžeš meniť nič. Aspoň kresťanstvo je postavené na Dogmách a teda Satan bude Stanom a Boh, Bohom. To sa zmeniť nedá....
Aj piramidy postavili ludia, ale mozno ich priviezli mimozemnici :)

Radsej sa uz nevyjadrujem, este by sa to zvrhlo.... :rolleyes: kazdy ma svoju pravdu :)


Naposledy upravil JanoF dňa 30.08.2008 22:07, celkovo upravené 1






_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:07

tar-minastir.. aj krestanstvo sa deli na dogmaticke a zvysok (zjednodusene povedane)... ked povies o sebe ze si krestan, nemusi to priamo znamenat ze uctievas panenku mariu, kazdy vecer sa modlis ruzenec a kazde rano si precitas aspon jednu kapitolu z biblie, aby ta nelakali zle sily :lol: viera je individualna vec kazdeho cloveka, nemozes to predsa takto cele generalizovat. hovorime o viere hodnostarov alebo obycajnych ludi ? bolo by fajn vysvetlit si to hned na zaciatku







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:07

eXistenZ píše:
A kde máš záruku že v nej nikto nič nezmenil? za tolké stáročia... hmmm :rolleyes: (inak o to nejde, ale je to kludne možné :))


hmmm nezaruci ti to nikto....ale neviem preco by som mal riesit ci je v biblii nieco menene alebo nie ...chapte ze tam fakty nie su pravdive ale podobenstva a podobne o to tam ide


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:13

Citácia:
A kde máš záruku že v nej nikto nič nezmenil? za tolké stáročia... hmmm (inak o to nejde, ale je to kludne možné )


Cirkev má tie spisy v rukách roky rokúce a pochybujem, že by niekto na tom niečo menil....


Citácia:
Aj piramidy postavili ludia, ale mozno ich priviezli mimozemnici

Radsej sa uz nevyjadrujem, este by sa to zvrhlo.... kazdy ma svoju pravdu


Piramidy postavili ludia určite, lebo sú o tom záznami ako sa to stavalo, kolko ludi to stavola za akeho faraona sa to stavalo.....

Citácia:
tar-minastir.. aj krestanstvo sa deli na dogmaticke a zvysok (zjednodusene povedane)... ked povies o sebe ze si krestan, nemusi to priamo znamenat ze uctievas panenku mariu, kazdy vecer sa modlis ruzenec a kazde rano si precitas aspon jednu kapitolu z biblie, aby ta nelakali zle sily viera je individualna vec kazdeho cloveka, nemozes to predsa takto cele generalizovat. hovorime o viere hodnostarov alebo obycajnych ludi ? bolo by fajn vysvetlit si to hned na zaciatku


Ty už maš na mysli odnože kresťanstva a tie do neho nepatria ale prebrali veci z neho....

Citácia:
hmmm nezaruci ti to nikto....ale neviem preco by som mal riesit ci je v biblii nieco menene alebo nie ...chapte ze tam fakty nie su pravdive ale podobenstva a podobne o to tam ide


Bibilia vychádza z reálnych faktov ktore sa stali. Je to potvrdene aj historikmi....


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 22:15

Tar-Minastir_svk píše:

Bibilia vychádza z reálnych faktov ktore sa stali. Je to potvrdene aj historikmi....


viem ale take ako ze Boh stvoril svet za 7 dni to treba brat s nadhladom....tiez datumy tam nemusia byt pravdive fakty ano


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 169 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Trocha teorie - bezdratovej prenos...

v Siete

0

826

27.11.2005 13:17

Pekaboo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 34, 35, 36 ]

v Paranormálne javy a teórie

1063

34068

11.10.2015 20:16

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra