Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 169 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:02

existenz tu mal najrealnejsie nazory , len sa mu cudujem ze az tolko toho vydrzal pisat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:03

no tak mi ukaz tie zvitky...take neexistuju...to je prave to...oni iba opisuju ale je dokazane ze su odpisovane a 70% s nich su vymysli....
volakedy sa vsetko podavalo ustne a kazdy si pridal nieco a nakoniec pravda zmyzla a bola s toho loz


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:10

xxxpower, robis presne to, co kritizujes. hovoris ze nie je moznost ako podporit racionalne povedzme krestanstvo.. a ty ako podporujes svoje tvrdenia ? no nijako, nikde v celej teme som tu zatial nevidel ani jeden dokaz na podporu racionalnych tvrdeni. "su dokazy, vedci dokazali.." kto ako kedy co ? ked uz sa opieras o "dokazy", tak by sa zislo aspon citovat a uviest zdroj, inak je cele tvoje tvrdenie hodnoverne ako hociktory zvitok z pred 2000 rokov. samozrejme, daktore zvitky boli opisane, ale stale mam pocit ze tu daktorym ludom proste nedochadza, O COM je viera.. stale si tu pletiete politicku situaciu, hodnostarov, vojny a podobne... kto tu vobec napisal to, co naozaj citi ?? viera je hlavne o pocitoch, nie o datumoch. pokial toto nikto z vas nepochopi, tak sa tu budete bavit jedine o historii, a tam sa nepohnete nikam, pretoze je vseobecnym faktom, ze kazda vladnuca vrstva si vzdy trocha prisposobila to, co sa naozaj stalo...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:10

Tar-Minastir_svk píše:
EXistenZ ty vidíš iba to zle na cirkvy a to je tvoja chyba. Nedívaš sa na to dobré. Koľkým miliardam ľudom pomohla, starala sa o nich, bola pri nich keď umierali.

Sekty sú výplodom zvratených ludí, ktorí do cirkvy nepatria a tie vojny - väčšínou to viedli panovníci za zásterkou Svätej vojny, aby si ukojili svedomie.

xxxpower2 - Na zvitkoch sú zaznamenané výroky známych Rímskych filozofov a spisovateľov, ktorý hovoria o Ježišovi ako realnej postave, ktorý chodil po tejto zemi a robil zázraky. To sa tiež neda vyvrátiť.....


Nedá sa mi ešte nevyjadriť ;)

Kde bola cirkev, keď moja babka aj s dedom zomreli v priebehu štvrťroku, obaja na rakovinu? Celý život boli kresťania, nefajčili, nepili, tvrdo makali, a v 60tke umreli na rakovinu. KDE BOLI? Vyššie záujmy si strč - takisto o koho sa starala? Došiel kňaz, pomodlil sa a dal im požehnanie aby im boh pomohol? Alebo ako? Jasné, klasika, keď došiel farár, a človek neumrel, pripísali sa bodíky Bohovi, ale keď umrel, dostal Boh takisto bodíky, za jeho "vyššie záujmy" s týmito ľuďmi. Dúfam že ti otvorí oči realita, keď prídeš úplne bez dôvodu o niekoho blízkeho, alebo aspon nebudeš kecať kraviny ako cirkev pomohla miliardám ľudí...

Na zvitkoch, ach prosímťa... zázraky? Tak prečo sa teraz nestane žiadny zázrak? Prečo sa zázraky stávali len vtedy, keď boli ľudia moc sprostí aby tomu pochopili...

el mariachi, s týmto

Citácia:
viera je hlavne o pocitoch, nie o datumoch. pokial toto nikto z vas nepochopi, tak sa tu budete bavit jedine o historii, a tam sa nepohnete nikam, pretoze je vseobecnym faktom, ze kazda vladnuca vrstva si vzdy trocha prisposobila to, co sa naozaj stalo...


súhlasím.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:16

exi, vies co je castokrat chybou ludi ? bud neprikladas bohu NIC, alebo mu davas za vinu VSETKO... preco sa jednoducho nezmieris s faktom, ze boh mozno je, ale nie je taky, akym by si ho chcel mat prave ty ? preco cakas ze boh je velky poziarnik co teraz chodi vsetko hasit ?? alebo ho chces mat ako zdravotnika co sa bude o teba starat ? je vela veci co clovek nechape, ale pokial bude vzdy hladat vinnika, nikdy neuvidi svetlo. to co si akurat napisal mi pride ako urazene reci cloveka, co zanevrel na cely svet. pokial veris, ze po smrti proste popol a hotovo, tak sa necudujem ze sa hnevas ze ti stari rodicia umreli... ale... nevidis to cele prilis materialisticky ?
vies, aj mne umrel dedko... bol jeden z mala ludi z rodiny, s kym som si naozaj rozumel... neumrel na rakovinu, ale na infarkt..ale nikdy by ma nenapadlo davat to za vinu nejakej neviditelnej veci/osobe. proste stalo sa to, boli ma to dodnes, je mi za nim smutno, ale to neznamena, ze teraz zanevriem napriklad na boha (keby som bol krestan samozrejme)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:20

el mariachi píše:
exi, vies co je castokrat chybou ludi ? bud neprikladas bohu NIC, alebo mu davas za vinu VSETKO... preco sa jednoducho nezmieris s faktom, ze boh mozno je, ale nie je taky, akym by si ho chcel mat prave ty ? preco cakas ze boh je velky poziarnik co teraz chodi vsetko hasit ?? alebo ho chces mat ako zdravotnika co sa bude o teba starat ? je vela veci co clovek nechape, ale pokial bude vzdy hladat vinnika, nikdy neuvidi svetlo. to co si akurat napisal mi pride ako urazene reci cloveka, co zanevrel na cely svet. pokial veris, ze po smrti proste popol a hotovo, tak sa necudujem ze sa hnevas ze ti stari rodicia umreli... ale... nevidis to cele prilis materialisticky ?


Hej, ja som z velkej časti materialista. To vyššie je prehnaná reakcia an môj zvýšený krvný tlak z tejto diskusie - nezanevrel som na celý svet, len na pokryteckú cirkev, ktorá narobila viac škôd ako osohu. BTW moje vyjadrenie k viere je o pár, no už aj strán späť, vieru neodsudzujem, odsudzujem ľudí ktorí sú ňou zaslepení až tak, že veria v to, že sa dejú zázraky... Nedávam za vinu to, že mi umreli starí rodičia bohu, vlastne to je život, a má svoje zvrátené chvílky, a vo vsťahu k bohu totálne iné hodnoty. Vlastne, keď sa to tak vezme, ľudský život mi skôr príde ako smianie sa bohu do očí, pretože s ním nemôže nič spraviť...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:20

EXistenZ - Zázraky sa diali aj v 19. a 20. storočí a dejú sa aj dnes. Stačí si len prečítať zopár kníh ....

Citácia:
Kde bola cirkev, keď moja babka aj s dedom zomreli v priebehu štvrťroku, obaja na rakovinu? Celý život boli kresťania, nefajčili, nepili, tvrdo makali, a v 60tke umreli na rakovinu. KDE BOLI? Vyššie záujmy si strč - takisto o koho sa starala? Došiel kňaz, pomodlil sa a dal im požehnanie aby im boh pomohol? Alebo ako? Jasné, klasika, keď došiel farár, a človek neumrel, pripísali sa bodíky Bohovi, ale keď umrel, dostal Boh takisto bodíky, za jeho "vyššie záujmy" s týmito ľuďmi. Dúfam že ti otvorí oči realita, keď prídeš úplne bez dôvodu o niekoho blízkeho, alebo aspon nebudeš kecať kraviny ako cirkev pomohla miliardám ľudí...


Kde bola cirkev? Však bol pri nich kňaz - Dal im sviatosť zmierenia. Viac sa urobiť nedá - On ich nemôže vyliečiť!

PS/ Ešte tu hodim tie vyroky:

1. TALMUD - zbierka ustanovení a predpisov od židovských rabínov

"V predvečer veľkonočný bol ukrižovaný Ježiš, galilejský čarodejník, pretože robil čary a zvádzal ľud izraelský k akémusi cudziemu náboženstvu."

2. JOZEF FLÁVIUS

Dejepisec, jeruzalemský kňaz; v Starožitnostiach sa zmieňuje nap. o smrti Jakuba "brata Ježiša, zvaného Krista."

Ale najdôležitejšia zmienka o Ježišovi Kristovi je v jeho Židovských Starožitnostiach (XVIII,3,3):

"V tom čase žil Ježiš, človek múdry, ak ho vôbec možno človekom nazvať; bol totiž divotvorcom a učiteľom ľudí, ktorí s láskou prijímajú pravdu. A strhol za sebou množstvo Židov a mnoho Grékov. Bol Kristom. Keď ho Pilát potrestal krížom na udanie našich popredných ľudí, nevyhynuli tí, ktorí ho od počiatku milovali. Ukázal sa im na tertí deň zas živý, keď predtým o ňom Boží proroci toto zvestovali a mnoho iných podivných vecí. A dodnes nevymizla spoločnosť tých, ktorí sa po ňom nazývajú kresťanmi.

1. C. PLINIUS CAECILIUS SECUNDUS

Narodil sa v Taliansku v roku 62 po Kr. a bol priateľom historika Tacita. Za vlády cisára Trajána bol miestodržiteľom v Malej Ázii. V roku 110/111 poslal cisárovi do Ríma list, v ktorom síce nespomína priamo osobu Ježiša Krista, ale dosvedčuje, že v Malej Ázii sa rozšírili kresťania, ktorí "sa schádzajú v určitý deň pred východom slnka a Kristovi ako Bohu spievajú piesne."

2. PUBLIUS CORNELIUS TACITUS

Bol významným historikom a za cisára Trajána prokonzulom v Ázii. Vo svojom diele opisuje rímske dejiny od smrti cisára Augusta až po srmť Nera. Je pokladaný za jedného z najväčších historikov stredoveku. Keď písal o Nerovi a podpálení Ríma napísal toto:

"zvalil vinu a najvyberanejšími trestami trestami zakročil proti tým, ktorí pre svoju ohavnosť nenávidení a od ľudu kresťanmi nazývańí boli. Pôvodca toho mena Kristus bol za panovania Tibéria od prokurátora Pontia Piláta popravený; táto zhubná povera bola na okamih potlačená, ale znova vypukla nieken v Judei, vo vlasti toho zla, ale i v Meste (Ríme), kde všetky ohavnosti alebo hanebné veci zo všetkých strán sa zbierajú a rozširujú. Preto boli najprv pochytaní, ktorí sa k tomu priznávali, neskoršie po ich priznaní nesmierny počet nie tak zo zločinu podpaľačstva, ale skôr z nenávisti ľudského pokolenia boli usvedčení" (Annales XV,44)

3. ĎALŠÍ

napr. SVETONIUS, LUCIÁNUS, MÁRUS - zmieňuje sa o Ježišovi popri Sokratovi a Pythagorovi ako o "múdrom kráľovi Židov," ktorý bol vydaný na smrť vlastným ľudom; ten bol za to Bohom potrestaný rozbúraním hlavného mesta Jeruzalema a vyhnanstvom.


Naposledy upravil Tar-Minastir_svk dňa 30.08.2008 23:26, celkovo upravené 1

Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:26

Tar-Minastir_svk píše:
Kde bola cirkev? Však bol pri nich kňaz - Dal im sviatosť zmierenia. Viac sa urobiť nedá - On ich nemôže vyliečiť!


Ahaa... takže tomuto ty hovoríš pomoc... to si nechaj ;) takú "pomoc"







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:28

EXi ak tvoji starý rodičia verili v Boha tak im to muselo veľmi pomôcť. Ty asi neveríš tak to nepochopíš....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:30

Pane Boze... (hmmm, ake vystizne :D )
vy ste za 3 hodiny zaspamovali 6 stran? jezkove pichliace...
btw, teraz som dopozeral 3:15 zomries, a cirkev im tam moc nepomohla... farar sa pratal kade lahsie...







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 23:31

Tar-Minastir_svk píše:
EXi ak tvoji starý rodičia verili v Boha tak im to muselo veľmi pomôcť. Ty asi neveríš tak to nepochopíš....


Ako presne im to pomohlo, prosím vysvetli mi to, pretože sám na to nedojdem, lebo som asi Nechápavý Neveriaci...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 9:34

Citácia:
Ako presne im to pomohlo, prosím vysvetli mi to, pretože sám na to nedojdem, lebo som asi Nechápavý Neveriaci...


eXistenZ im to tak pomohlo, že vďaka tomu farárovi nešli na druhý svet so žiadnym smrteľným hriechom.

Citácia:
Pane Boze... (hmmm, ake vystizne )
vy ste za 3 hodiny zaspamovali 6 stran? jezkove pichliace...
btw, teraz som dopozeral 3:15 zomries, a cirkev im tam moc nepomohla... farar sa pratal kade lahsie...


Genialne, také filmy vedia pomôcť mladeži v rozhľade.... Sa stavým, že tam bolo veľkými titulkami napisane, že to bolo podľa skutočnej udalosti - a ty si tomu hneď uveril....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 10:14

Tar-Minastir_svk píše:
Citácia:
Ako presne im to pomohlo, prosím vysvetli mi to, pretože sám na to nedojdem, lebo som asi Nechápavý Neveriaci...


eXistenZ im to tak pomohlo, že vďaka tomu farárovi nešli na druhý svet so žiadnym smrteľným hriechom.

Citácia:
Pane Boze... (hmmm, ake vystizne )
vy ste za 3 hodiny zaspamovali 6 stran? jezkove pichliace...
btw, teraz som dopozeral 3:15 zomries, a cirkev im tam moc nepomohla... farar sa pratal kade lahsie...


Genialne, také filmy vedia pomôcť mladeži v rozhľade.... Sa stavým, že tam bolo veľkými titulkami napisane, že to bolo podľa skutočnej udalosti - a ty si tomu hneď uveril....


Heh, no ako som povedal, to si strč takú pomoc ;) keď budem mŕtvy tak mi moje "smrtelné hriechy" budú vysoko u prdele. Že sa nadomnou nejaký farár pomodlí a zmyje moje smrtelné hriechy, no to by som mal asi začať veriť... hriechy čo si napáchal už nikdy zo seba nezmyješ, ani nejaký farár, proste si ich vykonal, a zapamätáš si ich nadobro. To, že to zomňa niekto zmyje, to je len predstava, že sa do smrti dostávam ako dobrý človek. Bohužiaľ, takto to nechodí...

Btw ten film bol dobrý... OmeGa to myslel obrazne s tým farárom, samozrejme hneď sa musíš navážať. Takých ľudí milujem, fakt...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 10:18

Citácia:
Heh, no ako som povedal, to si strč takú pomoc keď budem mŕtvy tak mi moje "smrtelné hriechy" budú vysoko u prdele. Že sa nadomnou nejaký farár pomodlí a zmyje moje smrtelné hriechy, no to by som mal asi začať veriť... hriechy čo si napáchal už nikdy zo seba nezmyješ, ani nejaký farár, proste si ich vykonal, a zapamätáš si ich nadobro. To, že to zomňa niekto zmyje, to je len predstava, že sa do smrti dostávam ako dobrý človek. Bohužiaľ, takto to nechodí...

Btw ten film bol dobrý... OmeGa to myslel obrazne s tým farárom, samozrejme hneď sa musíš navážať. Takých ľudí milujem, fakt...


Existenz bereš to z pohľadu neveriaceho človeka, ale je to naopak ako si mysliš. V Bibilií je to tak, že Ježiš povedal "Komu hriechy odpustite budu mu odpostene...." dalej si to presne nepamätám. Čiže ak prideš na spoveď ideš s čistým štítom. Ľudia su nedokonalí a Boh to vie - preto dal ľudom takúto šancu sa očistiť.


Citácia:
OmeGa to myslel obrazne s tým farárom, samozrejme hneď sa musíš navážať. Takých ľudí milujem, fakt...


Keby si radšej OmeGa pozrel Exorcistu tam Farar nezdupkal - mohol použiť to a nenavažal by som sa :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 10:25

Tar-Minastir_svk píše:
Existenz bereš to z pohľadu neveriaceho človeka, ale je to naopak ako si mysliš. V Bibilií je to tak, že Ježiš povedal "Komu hriechy odpustite budu mu odpostene...." dalej si to presne nepamätám. Čiže ak prideš na spoveď ideš s čistým štítom. Ľudia su nedokonalí a Boh to vie - preto dal ľudom takúto šancu sa očistiť.


Zabudnúť na hriechy, ktoré si vykonal môžeš maximálne tak baseballkou a následnou amnéziou po rane do makovice. Aj keď ich z teba čarovnými slovkami niekto zmaže, ty si ich budeš pamätať. Preto sme ľudia, niesme nejaké gumové loudky s ktorými sa dá ľubovolne manipulovať.
Nie sme dokonalí, a boh to vie.... hmm zaujímavé, hlavne že s tým nič nedokáže spraviť. Vlastne, on nerobí nič z ničím, len sa "stará" o nových návštevníkov po smrti... Nieje potom Satan a Boh jedna bytosť? Pretože nevidím jedinú vec, kde by mal boh nejaký osoh. S očistením na mňa nechoď, to je kravina, pretože sme ľudia, s nebom na mňa nechoď, lebo ho nevieš racionálne vysvetliť, takisto ani s bohom či satanom. To je práve jeden velký otáznik ktorý proste nevysvetlíš, a keď mi povieš, že cítiš prítomnosť boha tak ťa pošlem... kade lahšie.

A čo keby sme si všetci pozreli umučenie krista a poplakali si ako za nás trpel :roll:

Pesimizmus? To si píš, keď ide o takéto témy, a vidím, akí ste zaslepení vierou.

Takéto argumenty by sme tu stále mohli hádzať, veriaci verte si, neveriaci neverte. Hotovo, šmitec. Viem prečo sa ostatné témy zamkli. Na mňa už nik nereagujte, ja tu prestávam písať, mám dosť tých nezmyslov.


Naposledy upravil eXistenZ dňa 31.08.2008 10:43, celkovo upravené 1






_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 10:35

pozrite pani takto sa mozme natahovat donekonecna a myslim ze to nebude mat vyznam...

existenz chap ze z pohladu veriaceho cloveka je to ine ....hriechy je mozne odpustit preto sa nemusis utapat v ziali ked vykonas nieco zle ak to uprimne olutujes...ak tomu neveris je to tvoja vec a nikto ti nebude nanucovat opak ale ja ako z pohladu veriaceho si to musim obhajit...
to ze tvoj dedko a babka dostali pred smrtou sviatost zmierenia je velky dar....ist do vecnosti bez tazkeho hriechu je velmi fajn....samozrejme zas len z pohladu veriaceho...a neviem preco tu stale riesis ze je to jeden velky otaznik keby si chcel tak si najdes vela faktov ktore o zivote Jezisa hovoria samozrejme je ich tolko ze si mozes vyberat svoje ktore ti najviac vyhovuju...zabudnut na hriechy ani netreba ale to ze su ti odpustene je jedno velke plus...zas sa budem opakovat viera je o dovere v nieco co nevies racionalne vysvetlit ...nie kazdy veri len tomu coho sa da dotknut ...
pozri mne osobne je jedno ci je clovek veriaci alebo nie kamaratov si podla m toho nevyberam ale od teba uz citim tolko pesimizmu.... :(


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 10:41

Hmm.... ťakže keď pri autohavárií zabijem človeka, ktorý má rodinu, tak sa vyspovedám, hriechy sú mi odpustené... super!
Takúto udalosť ti nemôže odpustiť nikto iný, ako jeho blízka rodina, ani po tvojej smrti nik iný neexistuje, kto by ti mohol odpustiť taký hriech, ani ten váš Boh si to nemôže dovoliť, pretože na to nemá právo, nemá právo hovoriť o odpustení niečoho, čo on sám nepocítil na vlastnej koži. Sviatosť zmierenia je veľký dar... :roll: stále nerozumiem načo, keď po smrti proste prestávame žiť, a nejdeme do žiadneho wonderlandu. To je len predstava veriacich, ktorí sa boja smrti, tak si posmrtný život vykresľujú ako niečo krásne...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 10:45

Citácia:
Zabudnúť na hriechy, ktoré si vykonal môžeš maximálne tak baseballkou a následnou amnéziou po rane do makovice. Aj keď ich z teba čarovnými slovkami niekto zmaže, ty si ich budeš pamätať. Preto sme ľudia, niesme nejaké gumové loudky s ktorými sa dá ľubovolne manipulovať.


Vidno, že si nebol nikdy na spovedi, takže nevieš aké to je keď odtial odchádzaš - cítiš sa oveľa lepšie. Do istej miery je to všetko v ľudskom svedomí - Hlavne to, že sa s niečím vyrovnáš a ideš dalej...
Citácia:

Nie sme dokonalí, a boh to vie.... hmm zaujímavé, hlavne že s tým nič nedokáže spraviť. Vlastne, on nerobí nič z ničím, len sa "stará" o nových návštevníkov po smrti... Nieje potom Satan a Boh jedna bytosť? Pretože nevidím jedinú vec, kde by mal boh nejaký osoh. S očistením na mňa nechoď, to je kravina, pretože sme ľudia, s nebom na mňa nechoď, lebo ho nevieš racionálne vysvetliť, takisto ani s bohom či satanom. To je práve jeden velký otáznik ktorý proste nevysvetlíš, a keď mi povieš, že cítiš prítomnosť boha tak ťa pošlem... kade lahšie.


Ano ja ti nemôžem teraz narovinu povedať, že Boh na 100 percent existuje, ale ty mi nemôžeš povedať, že Boh na 100 percent neexistuje.

Boh urobil pre ľudí dosť - stačí si len prečítať Bibliu a sám to pochopíš. Keby som to tu rozpisoval bolo by to nadlho...

Existenz máš strašne detsky pohľad na smrť :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nabozenstva a teorie o vyssich bytostiach

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2008 10:53

Heh, no jasné, keď môźeš svoje hriechy povedať farárovi a ten ti urobí rozhrešenie a odpustenie, bodaj by si sa necítil lepšie, keď si si vsugeroval, že ti Boh odpustil... prosímťa :roll: na vyrovnanie sa s niečím nepotrebujem vieru ani Boha.

V biblii bolo aj dosť smr(š)tí od Boha.

Tar - povedal som, žiadne vnucovanie - môj pohľad je detský? Heh :roll: ja tu píšem ako pôjdem do nebíčka? Pretože to je detský pohľad na smrť, pretože sa nevieš vysporiadať s realitou...

Pre istotu to zamknem, nech tu nemusíme viesť takú diskusiu, čo nikam nespeje.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 169 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Trocha teorie - bezdratovej prenos...

v Siete

0

824

27.11.2005 13:17

Pekaboo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Paranormalne Javy, Konspiracne Teorie atd.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 34, 35, 36 ]

v Paranormálne javy a teórie

1063

34043

11.10.2015 20:16

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra