Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj dosť zlý design by som chcel zlepšiť

Registrovaný: 01.09.08
Prihlásený: 18.10.18
Príspevky: 442
Témy: 108
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 17:32

ahoj spravil som stránku
Kód:
www.vs-elektro.sk
chcel by som radu ako trošku (dosť) upraviť design...myslím, že by pomohlo zarovnať na stred a potom by som to chcel cele dať na nejaký podklad...pozadie za textom chcem biele - ale jednoducho nejake rady na upravu aby to vyzeralo lepsie...
mám na mysli nieco taketo
Kód:
www.netbooky.org
nejaký pattern na pozadie. a trosku to tak nejako ohranicit do takych ako keby tabuliek :) dufam ze mi rozumiete







_________________
PC zostava: CPU Intel Core i3-540, MB Gigabyte P55-UD3L, RAM Kingston 4GB DDR3 1333MHz, GPU MSI Radeon R7 260X 2GB DDR 5,
HDD Samsung 7200RPM 2,5 TB, zdroj ATX 400w, monitor ASUS VW222U 1680x1050, GraphicTablet Wacom Bamboo pen & touch, mouse CONNECT IT Biohazard
NB: HP Pavilion dv5 1199, NBmini: ASUS EeePC 1101HA, Smartphone: Orange San Remo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj dosť zlý design by som chcel zlepšiť

Registrovaný: 31.05.09
Prihlásený: 02.06.17
Príspevky: 562
Témy: 37
Bydlisko: BegyBen
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 18:37

Ten design je v podstate kompletne zly. Mne sa tam celkom paci to menu iba ale aj to submenu je podla mna zle a malo by byt ine. Inak tu asi nie je co komentovat. To, ze cele stranky kopirujes (co ti musi dat kopu roboty ked nieco menis, dalo bysa to vyriesit ovela predciznejsie[napr. PHP]) alebo mas charset nastaveny na windows-1250 a potom hned na UTF-8 alebo validator ti pri takejto stranke hlasi 69 chyb... si myslim, ze hovori za vsetko.

Zacat poriadne studovat!

//on vie, ze to je zle a prave preto ziada o radu, ale ty si mu ziadnu nedal (stenley)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj dosť zlý design by som chcel zlepšiť

Registrovaný: 01.09.08
Prihlásený: 18.10.18
Príspevky: 442
Témy: 108
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.09.2009 18:50

no php :) asi ťažko keď ete nezvládam ani základ html :) no stiahol som si návody a taq dúfam, že to pôjde lepšie,... dik za kritiku a ked sme už pri tom myslíš, že pozadie div-u je dobrá voľba - ako zmeniť design?







_________________
PC zostava: CPU Intel Core i3-540, MB Gigabyte P55-UD3L, RAM Kingston 4GB DDR3 1333MHz, GPU MSI Radeon R7 260X 2GB DDR 5,
HDD Samsung 7200RPM 2,5 TB, zdroj ATX 400w, monitor ASUS VW222U 1680x1050, GraphicTablet Wacom Bamboo pen & touch, mouse CONNECT IT Biohazard
NB: HP Pavilion dv5 1199, NBmini: ASUS EeePC 1101HA, Smartphone: Orange San Remo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj dosť zlý design by som chcel zlepšiť

Registrovaný: 31.05.09
Prihlásený: 02.06.17
Príspevky: 562
Témy: 37
Bydlisko: BegyBen
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 18:58

stenley
To, ze som mu povedal, ze tam ma 2x nastaveny iny charset neni rada?
To, ze som mu podeval nech si otvori validator a opravi si chyby neni rada?
To, ze som mu poradil nech si najprv prestuduje nejake tie zaklady (X)HTML, CSS, PHP (samozrejme mozes aj ineho prog. jazyka na PHP prejdes lahko) a nech ide postupne a nie hned robit pre zaciatocnika velke veci a radsej kazdu vec co tam ma, ci uz charset, DOCTYPE ... pochopi co znamena, nie je rada???

//rada nie je to iste ako rada... chyby vo validatore - ktorom? nie je to az tak "zavazna" chyba (netyka sa problemu, ktory chce riesit)... on velke veci nechce robit, chce len zlepsit grafiku, layout, tot vsio... a prave na to som narazal (stenley)

Dik, ze si zmazal radu o kodovani :) . Ku grafike a layoute som sa vyjadril taktiez kedze nema zmysel nad niecim takym uvazovat. Predsa vsetko spolu uzko suvisi. Prepac ale neda mi to hovorit, ze ten odtien modrej by som dal svetlejsi ked vidim chyby takehoto kalibru. Moje rady by mi prave vtedy pripadali ako bezcenne. Snazim sa radit globalne, nech vie v com su chyby a nech na sebe pracuje. Tod vse

Citácia:
no php asi ťažko keď ete nezvládam ani základ html no stiahol som si návody a taq dúfam, že to pôjde lepšie

Jasne, ved hlavne sa uc nove veci. Obcas si zaciatocnici postahuju aj stary mterial a podla toho robia. Ja som tiez par starsich technik pochytil a to sa tazsie odnauca ;)
Nanete je o (X)HTML, CSS plno. Skus podla toho ist. Poriadne tomu pochopit a svoju pracu odvadzat co najkvalitnejsie. Ked uz pochytis zaklady postahuj si aj nejake templaty a urcite nieco pochytis

//nj, pozrel som si zdrojak a potom som pochopil, ze to ma v jednom dokumente, povodne som myslel, ze na roznych strankach... (stenley)


Naposledy upravil Snacker dňa 20.09.2009 19:35, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj dosť zlý design by som chcel zlepšiť

Registrovaný: 01.09.08
Prihlásený: 18.10.18
Príspevky: 442
Témy: 108
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.09.2009 19:35

no pozrel som si to cez validator - niektoré chyby ani nechápem, prečo mi vyhodí :) ale to nie je podstatné.
nerobím webdesign, a myslím, že pre vlastnú potrebu to stačí o_O
časom to hadám zlepším. Ďakujem za odpovede, dám si pozor nabudúce a dúfam, že ich opakovať nebudem. čus bus :)







_________________
PC zostava: CPU Intel Core i3-540, MB Gigabyte P55-UD3L, RAM Kingston 4GB DDR3 1333MHz, GPU MSI Radeon R7 260X 2GB DDR 5,
HDD Samsung 7200RPM 2,5 TB, zdroj ATX 400w, monitor ASUS VW222U 1680x1050, GraphicTablet Wacom Bamboo pen & touch, mouse CONNECT IT Biohazard
NB: HP Pavilion dv5 1199, NBmini: ASUS EeePC 1101HA, Smartphone: Orange San Remo
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 19:55

AReYco a co takto skusit nejaky open CMS?

Napriklad Joomlu, dostat k nej kopec free templatov, a nahodit na nu taky Virtuemart?

Nemusis sa ucit ani HTML, ani CSS a ani PHP.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Môj dosť zlý design by som chcel zlepšiť

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2009 20:06

Stenley - musím sa zastať Snackera, dal mu najlepšiu radu akú mohol.
Pozri si prvý príspevok - vidíš tam otázku? Ja nie.
Čo mu mám poradiť, keď neviem čo sa pýta?
Vie, že má zlý dizajn, vieme to aj my. A čo teraz s tým? Mám mu povedať, ako by to malo vyzerať? To ale potom bude môj dizajn, ktorý on urobí podľa mojich rád (a zadarmo). Takto sa to nerobí.

AReYco - buď si daj stránku zhodnotiť (čo ale očividne nechceš, lebo väčšina ti povie, aby si to prepracoval), alebo sa opýtaj na niečo konkrétne. Dovtedy pre mňa táto téma nemá zmysel a preto ju aj zamykám.

//to, ze tam nevidis ziadnu otazku (vetu ukoncenu otaznikom) este neznamena, ze ho nezaujima nazor ostatnych na jeho web, resp. aby si pochopil, ziadal o radu, ako vylepsit design webu... co to znamena, ti hadam nemusim vysvetlovat... ak mu nechces poradit, na co reagujes? nikto to predsa od teba neziada, su tu aj ini uzivatelia, ktori by nemali problem vyjadrit svoj nazor (a dokonca zadamo) na tuto temu... (stenley)







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chcel by som pretaktovat moj komp, Intel Core 2 Quad

v Biosy a ladenie výkonu

7

630

14.09.2010 18:27

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj PC pracuje dosť pomaly :(

v Operačné systémy Microsoft

7

1856

19.09.2008 15:04

neutronmind Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som poradit

v Grafické karty

18

796

15.10.2007 9:32

FesterE36 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chcel by som radu

v Pevné disky a radiče

7

461

20.07.2014 19:07

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chcel by som novu grafiku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Grafické karty

31

1532

10.02.2011 20:28

ROFLman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som sa spytat...

v Pamäte

3

569

10.07.2009 1:28

mayo9999 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chcel by som pretaktovat procesor

v Intel - Integrated Electronics

5

902

06.11.2008 10:34

martinmmm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som sa spýtať

v AMD čipové sady

2

691

08.04.2009 18:15

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som malu recenziu

v Notebooky a netbooky

4

549

07.10.2009 15:36

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chcel by som prepojit 2 PC

v Siete

5

1335

10.11.2008 5:23

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD MONITOR CHCEL BY SOM PORADIT

v Monitory, televízory a projektory

15

1039

28.11.2009 13:03

Koro36 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ahojte chcel by som kupit graf. kartu

v Grafické karty

24

1427

02.02.2011 15:22

kormin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som pribrat a vyrast. Pomozte

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Šport a pohyb

53

7258

15.03.2008 13:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som poradiť s vyberom OS

v Operačné systémy Microsoft

9

371

17.08.2016 21:14

Ivan-K Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chcel by som sa spytat o antiviroch.....

v Antivíry a antispywary

3

493

01.06.2016 12:05

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcel by som sa naučiť programovať v php

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PHP, ASP

40

3123

14.04.2007 20:33

mienkofax Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra