Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 19:20

Mnohí už možno poznáte môj voľno časový zábavkový projekt MNews. Dnes som vydal MNews 2.0.0! Pokiaľ si pamätáte staršiu verziu, spísal som približný changelog.
Chcel by som poprosiť o akýkoľvek feedback najmä k novému systému MNews 2 - funkčnosť, prehľadnosť a poprípade aj priebeh inštalácie). A zároveň budem rád ak máte aj nejaké pripomienky k webu samotnému.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 19:28

Vadí mi tam ten font, to je vec názoru. Taktiež priveľa sivej. Po grafickej stránke sa mi jednotka viac páčila


Offline

Čestný člen
Čestný člen
MNews 2

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 19:55

Tebe tie E_NOTICE chyby nevadia? Ja mam vypisovanie tychto chyb zapnute a system sa pre mna stal prakticky nepouzitelny.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.07.09
Prihlásený: 10.10.10
Príspevky: 386
Témy: 81
Bydlisko: Košice, Slo...
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 20:16

páči sa mi to celkom ale prečo nemá ten cms design ? mohol by si spraviť aspon provizórny







_________________
Nepočúvam hip-hop pretože mám rád hudbu!!!!
92% teenagerů poslouchá a žije podla Hip-Hop,Jestliže patříš mezi zbylých 8%, dej si tuto větu do podpisu
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.12.2009 20:27

ďuri: za tu chybu na prihlásení pri zapnutom vypisovaní E_NOTICE pardon. Stiahni si prosím opäť. Aj keď sa na tomto úplne nezhodneme, toto som tebe ošetril, vypisovanie malo byť potlačené všade, na logine mi to nejako utieklo (+ tieto notice na logine su ošetrené už).

Dany: Aký dizajn? Ak myslíš frontend, tak MNews je určený len ako doplnok, dizajn je tvoj aký chceš.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.07.09
Prihlásený: 10.10.10
Príspevky: 386
Témy: 81
Bydlisko: Košice, Slo...
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 20:33

aha ok ;) inač sa mi páči administrácia ;) asi si to nahodím na svoj web ;) kedže ja sa nevenujem php a toto sa mi zdá jednoducché







_________________
Nepočúvam hip-hop pretože mám rád hudbu!!!!
92% teenagerů poslouchá a žije podla Hip-Hop,Jestliže patříš mezi zbylých 8%, dej si tuto větu do podpisu
Offline

Správca fóra
Správca fóra
MNews 2

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 21:40

odhodlal som sa teda nainstalovat tvoj system na localhost, ale po pridani noveho pouzivatela vidim len bielu obrazovku, ziadna hlaska o chybe, proste nic...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.12.2009 21:45

Verzia php? Po obnovení tiež nič? Skús prosím do adresy pridať ?debug
Systém som sa snažil čo najviac predtým otestovať, s týmto som sa nestretol... Budem rád, ak popíšeš bližšie čo to môže byť.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 21:50

Inak teraz sa nemôžem do dema prihlásiť ...


Offline

Správca fóra
Správca fóra
MNews 2

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 21:55

ano, skusal som tam uz pridat aj ?debug, ale presmeruje ma to spat na ?step=2... po refreshi sa nic nestane - stale biela obrazovka...

PHP v5.2.8

//chyba vyriesena: nemal som povoleny php_mbstring.dll extension (nie je default zapnuty)







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.12.2009 22:25

Defaultne nepovolené mb_* funkcie ma teda prekvapili. Nemyslím si, že na hostingu môžu byť nepovolené, ale pre istotu pridám do inštalácie kontrolu ich existencie.
Vďaka za info, budem rád za ďalšie pripomienky, ak už inštalácia ďalej bola v pohode :)

Tominator: niekto zmenil heslo v deme, fixed.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2009 22:34

No, teraz som poskúšal uživateľov, takže:
1, Uživateľ by nemal mať právo zmeniť si level.
2, Užívateľ by nemal mať možnosť šahať do práv administrátorov
3, Užívateľ by nemal mať právo zabanovať IP admina (zabanoval som tvoju :D)
4, Ak som sa rad downgradeoval na Redaktora, nemal by som mať právo sa opäť upgradeovať na Admina :D

Zdá sa mi to trošičku nedoriešené ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.12.2009 22:46

1.) užívateľ toto právo ani nemá. Administrátor má! V deme si prihlásený ako admin...
2.) užívateľ nemá možnosť. Administrátor áno!
3.) užívateľ nemá takmer žiadne práva, ale zas a znova... administrátor áno!
4.) pokiaľ sám seba downgraduješ na redaktora - odhlásiš a prihlásiš sa, tak už nemáš právo zasahovať do užívateľov.

V deme vystupuješ ako admin! Čo sa ti na tom zdá nelogické, že administrátor môže siahať všade?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2009 8:55

To, že 1, 2, 3 bod som spravil po tom, ako som si zmenil úroveň na lvl (neodhlassoval som sa). Ale ani ja ako admin by som nemal mať právo šahať do účtu nejakého iného admina


Offline

Správca fóra
Správca fóra
MNews 2

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2009 10:10

osobne mi tam velmi chyba jedna vec:
moznost nastavit cas, ktory musi uplynut medzi odoslanim dvoch komentarov - nie je totiz ziaduce, aby clovek mohol poslat cca 60 komentov za par sekund (vid komentare k clanku Prvý testovací článok)

takisto mi v administracii komentarov chyba moznost zneaktivnit ten-ktory komentar, mas tam len upravit/vymazat, co je podla mna nedostacujuce, kedze su obe tieto akcie nezvratne...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.12.2009 12:45

Tominator: je ale trošku blbosť downgradovať si vlasnú úroveň a potom niečo skúšať, keď sa neodhlásiš, nemyslíš? Kto by to robil a prečo?
Ak sú na stránke dvaja admini, tak dvaja sú snáď preto, lebo si navzájom plne dôverujú, majú spoločný záujem o rozvoj stránky, atď. Nevidím ani jeden dôvod, prečo by nejaký administrátor stránky nemal mať možnosť meniť všetko - tj zasahovať všade. Ak sú to deti, čo si chcú meniť heslá a vyhadzovať sa z administrácie, nech sa páči, nech sa hrajkajú. Toto meniť určite nemienim, ak niekomu nedôveruješ natoľko, nastav mu užívateľskú skupina "Správca".

stenley: flood protection chýba, pravda! Pridám v ďalšej verzii, vďaka.
Práca s komentármi je na nízkej úrovni, uznávam. Databáza komentárov je pripravená na lepšiu prácu s nimi (už teraz je tam položka "status", ktorá sa však zatiaľ nedá meniť a je pevne nastavená na hodnotu "1"), avšak 2ka vznikala príliš dlho, preto som sav istej dobe rozhodol, že prestanem pridávať nové funkcie a dokončím verziu tak, aby bola použiteľná. V ostrej verzii tak sú len základné veci s komentármi a postupne budem pridávať ďalšie funkcie (schvaľovanie komentárov, možnosť písania komentárov len zaregistrovaným, označenie komentára ako spam, skrytie komentára,...).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2009 12:57

Podla mna je nezmysel aj to, ze dvaja admini :D Uplne by stacil 1 uzivatel.

Inac pekna praca. Ale grafiku by som spravil krajsiu, ako na starej verzii, aby to viac prezentovalo :)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MNews 2

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2009 17:29

Blackshadow - takto to má veľa slovenských "redakčných systémov" a nemyslím si, že je to správny prístup. Dobrý systém má podporovať viacerých používateľov/administrátorov a ak má niekto rovnakú úroveň (najvyššiu - admin), tak je logické, že má rovnaké práva. Tak to mám aj ja vo svojom systéme. Známi čo majú môj systém na svojich blogoch majú možnosť ma kedykoľvek zmazať, zmeniť mi heslo atď. Ale prečo by to robili? Každý z nás má prístup práve pre prípad núdze - ak bude treba niečo urobiť a ten druhý nebude môcť.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.12.2009 17:53

Blackshadow: Ktorá grafika sa ti nepáči? Čo konrétne? Na porovnanie tu sú screenshoty zo starej verzie administrácie: index, úprava článku, nastavenia a šablóny.

PS: Tominator: upravovať admin práva medzi sebou nebudem, ako som povedal, porozmýšľam však nad tým, aby som viac obmedzil možnosti manipulácie s užívateľum, ktorý má id 1 (zväčša boss). Ďalší administrátori si ale už budú úplne rovní, tam naozaj nechápem dôvod.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 01.10.07
Prihlásený: 03.02.14
Príspevky: 747
Témy: 152
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2009 19:11

Mozno som si to iba nevsimol, avsak nevidim to tam a preto sa spytam: Je mozne spravit nejaku "skratenu novinku", ktora by sa zobrazila okrem hl. stranky napr. aj na bocnom paneli stranky + napr. v archive? S tym, ze na stranke Novinky by sa zoznam noviniek zobrazoval v inom style ako na bocnom paneli a v archive.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.12.2009 20:10

exoomer: podobné dotazy smeruj prosím nabudúce na web MNews do komentárov, alebo poprípade do fóra. Tu sa rozoberá systém ako taký a jeho kritika.

K dotazu: môžeš využiť šablóny, keď si vytvoríš špeciálne šablóny pre archív, alebo pridáš úplne novú skupinu šablón - do tej skupiny pridáš šablónu pre výpis článkov a tú zobrazíš pomocou $mn_tmpl = 'nova_skupina';. Ako som už písal v článku, plánujem napísať podrobný návod o využívaní a tvorbe šablón, pretože to patrí asi k najkomplexnejším častiam systému.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 17.01.15
Príspevky: 1585
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2009 21:20

mylan píše:
vypisovanie malo byť potlačené všade
Tie noticy tam nie su pre srandu







_________________
neříkejte, že něco nejde udělat, protože se vždycky najde nějaký blbec, co neví, že to nejde – a udělá to!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.12.2009 22:36

To áno, tých pár notice čo tam ostali som samozrejme aj opravil (dolaďovať budem aj ďalej), ale aj tak si myslím, že v ostrej aplikácii by mali byť chyby potlačené.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2009 9:22

shaggy píše:
Blackshadow - takto to má veľa slovenských "redakčných systémov" a nemyslím si, že je to správny prístup. Dobrý systém má podporovať viacerých používateľov/administrátorov a ak má niekto rovnakú úroveň (najvyššiu - admin), tak je logické, že má rovnaké práva. Tak to mám aj ja vo svojom systéme. Známi čo majú môj systém na svojich blogoch majú možnosť ma kedykoľvek zmazať, zmeniť mi heslo atď. Ale prečo by to robili? Každý z nás má prístup práve pre prípad núdze - ak bude treba niečo urobiť a ten druhý nebude môcť.

Ja toto berem ako novinkovaci jednoduchy system a nie ako CMS, nech sa nikto nehneva :) Aj ked, v podstate jednoducha stranka sa s tym da spravit tiez..
Ale neviem si predstavit, ze by som si to nasadil na stranku tych rozmerov, ze ju musime editovat 2+ ludia.. Ale ved ok, ze su tam uzivatelia, je to len plus.

mylan píše:
Blackshadow: Ktorá grafika sa ti nepáči? Čo konrétne? Na porovnanie tu sú screenshoty zo starej verzie administrácie: index, úprava článku, nastavenia a šablóny.

Ano, ta starsia bola krajsia, pretoze ta pekna modra farba to ozivila. Toto sa mi zda trochu mrtve a nema to ten spravny smrnc :) System ako taky, je super, ale ten design to v prvej verzii krasne doplnal, tu mi to kazi dojem.







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2009 18:39

neviem co s tym daj sem nejake nahlady







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.12.2009 20:41

Blackshadow: beriem na vedomie, grafika je však vždy subjektívna, zatiaľ je oveľa viac ohlasov pre novú verziu.

NieSomCvok: nerozumiem reči tvojho kmeňa.
Odkaz na novú verziu máš v prvom príspevku, náhľady na starú verziu sú v 4tom príspevku na tejto strane.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2009 20:52

Ja som tiež s BS, že staršia grafika bola lepšia :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2009 21:57

MNews 2
Mne sa proste viac paci ten vlavo :)
ale asi naozaj subjektivny nazor.. Chcel si ale "feedback" :)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2009 22:07

No keby bol ten nový farebnejší, tak je to IMHO lepšie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MNews 2

Registrovaný: 07.03.06
Prihlásený: 23.01.11
Príspevky: 404
Témy: 2
Bydlisko: Prešov / Pr...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.12.2009 23:10

Blackshadow: feedback stále aj chcem, ako vravím, beriem aj tvoj názor na vedomie.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. MNews - jednoduchý novinkový systém

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

59

4839

04.10.2008 19:03

Slappy Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra