Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 85 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2015 12:06

Popisal som to preco to tak vidim...aby kazdy hned chapal preco to pisem a nevypytoval sa. Preto litanie.

Citácia:
To ze ma konzola nizsi vykon ako PC znamena vselico, ale rozhodne nie to, ze nemozes vyvijat hry adekvatne HW moderneho PC.

Prave toto zavinilo stagnaciu vyvoja technologii + HW nepodpora technologii na HW konzol, ktore su od vydania prakticky zamrznute v case. Pretoze musia, inac by cely ich princip nefungoval.

Na porovnanie - predstav si, ze by sa vlada rozhodla neopravovat cesty pocas niekolkych rokov, kym vybrani dvaja vyrobcovia aut nevydaju nove modely (pozor, nie facelift, no nieje novy model). Vies dobre v akom stave by boli cesty za 5 a viac rokov...

Citácia:
Neviem o tom, ze by mi hry na Xboxe behali na 20FPS.

precitaj si znova vzhladom k comu som to napisal.
uz vidim ako konzolove GPU ekvivalenty niekolko rokov stareho Radeonu 77xx a 78xx tahaju nove DX12 hry....







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.09.2015 12:44

GTA skvele nevyzeralo nikdy. Bude to skor problem obrovskeho sveta.
Co taky Rise of Tomb Rider ? Ten podla gameplayov vyzera fantasticky a vyjde aj pre X360.

Ako som povedal, problem nie je v tom co vyvojar nemoze, ale co chce/nechce.

shiro: ako som pisal, pises dookola do iste. Konzoly nijak nebrania vyvoju novych technologii na PC. Tie sa vyvijaju neustale (mas napriklad DirectX 11) a to vobec neznamena, ze ta hra kvoli tomu nemoze byt na konzolu. Su a budu.

S nasadenim hier s podporou DirectX 12 na Xbox sa pocita, takze nie je dovod aby tie iste hry nebezali aj na PC s podobnym HW. DirectX 12 je aj o uspore vykonu.

V kazdom pripade uz na to naozaj kaslem. Sme dost OT a to nebolo cielom.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2015 13:55

Pisem to iste, pretoze to dookola odmietas pochopit, aj napriek stavu za poslednych X rokov. A tento stav je vseobecne znamy, kazdy ti to povie.

Co sa podpory DX12 tyka, tak ak clovek nutne nepotrebuje grafiku, tak nech pocka na dalsiu generaciu grafik.

Alebo este keby bolo iste, ze vyrobcovia budu robit aj DX11 verzie hier, ale to samozrejme nezaruci nikto.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2015 14:33

GTA V má na konzolách otrasný aliasing.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2015 14:45

A? Pointa je v tom, že to neobmedzilo grafiku ani pokrok. Ide to, keď sa chce. Nie je chybou konzoly to, že sa mnohým vývojárom neoplatí uprednostňovať pc. Toto stále nejako neviete ľudia pochopiť.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2015 14:52

Neushlasim. Ako som uz povedal vyvojar nemoze spravit hru ktora pojde na doraz v konzolach a na PC.. lebo na PC by vyzerala 100x lepsie a vznikol by problem. Tak oni radsej na PC neoptimalizuju, vytazia hruby vykon a hra vyzera priemerne.
Tymto podla mna konzoly ten vyvoj brzdia. A ak nie, vysvetli mi prosimta ako je vobec mozne ze hra vyzera na PS4/XO rovnako ako na PC s GTX 970/980 co su vykonovo absolutne rozdielne veci.

Dalsia vec je ekd hra na PC ide horsie ako na konzolach, spraseny rychly port, ludia nadavaju hru samozrejme nekupuju a vyvojar povie ze na PC sa nepredavaju nemaju dovod hru lepsie optimalizovat, a mas tu pekny zacarovany kruh.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.09.2015 14:58

Vy ste uzasni. Roky sa tu smejete ake su konzoly zaostale a ako hry na nich vyzeraju oproti PC zle a ked sa vam to hodi (teraz), tak sa vlastne dozviem, ze vyzeraju rovnako :D







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2015 15:30

" a vznikol by problem" ? Aký? Veď toto sa deje bežne pri každej serióznejšej hre. PC dostáva aktualizáciu s textúrami vo vyššom rozlíšení atď.

"Tak oni radsej na PC neoptimalizuju" - oni neoptimalizujú z dvoch dôvodov - buď to nevedia alebo sa im do toho proste neoplatí vrážať čas. Pokiaľ z predaja hry na konzolu vyťažia ja neviem 50 miliónov eur a z PC len 10, prečo by preboha mali vrážať peniaze do PC portu? Klasický trhový mechanizmus, opäť s konzolou to nemá nič.

"hru samozrejme nekupuju" - problém je v tom, že porty neboli prvé v tomto kruhu. Prví boli piráti, ktorí kradli všetko čo sa dalo stiahnuť. Tak sa vývojári nasrali a došli na to, že pirátiť na konzolu je omnoho náročnejšie a teda sa im do vývoja pre konzolu oplatí vrážať viac času aj peňazí. Ako myslíš že to bolo kedysi, keď bolo viacero herných platform? Vývojár šiel vždy vyvíjať primárne pre tú platformu, ktorá mu najviac vyniesla a pri ktorej to malo najväčší zmysel. Či tú dobu si už nepamätáme?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2015 15:31

Rovnako myslím samozrejme základ.
Nerátam do toho rozlíšenie, antialiasing a prípadné postprocess efekty.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.09.2015 15:36

walther píše:
"
"hru samozrejme nekupuju" - problém je v tom, že porty neboli prvé v tomto kruhu. Prví boli piráti, ktorí kradli všetko čo sa dalo stiahnuť. Tak sa vývojári nasrali a došli na to, že pirátiť na konzolu je omnoho náročnejšie a teda sa im do vývoja pre konzolu oplatí vrážať viac času aj peňazí. Ako myslíš že to bolo kedysi, keď bolo viacero herných platform? Vývojár šiel vždy vyvíjať primárne pre tú platformu, ktorá mu najviac vyniesla a pri ktorej to malo najväčší zmysel. Či tú dobu si už nepamätáme?


Taka doba neexistovala. O chvilu sa dozvies, ze sa pirati len od doby co vyvojari prestali vydavat dema. Kym dema vychadzali, ludia si ich vzdy vyskusali a nasledne si hru kupili. Toto plati specialne pre Slovensko. Alebo si to uz nepamatas ?

To je v poriadku, ja tiez nie







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2015 9:02

Chlapci, ale berte do uvahy aj dobu, kedy sa toto dialo. Ziadny internet, maximalne dialup, zlata doba magazinov Level a Score. No skuste tahat co i len 150MB dialupom...Pamatam si to, zazil som to :-)

Jedina moznost ako k nejakej hre legalne prist, bola cez cdcko z nejakeho magazinu, alebo si ju ist kupit.
Zohnatie piratenej verzie trvalo jak lacnemu kadit (pretoze ziadny internet) a nebolo to vobec tak jednoduche. A vyvalit v tej dobe za original 1500sk tiez nebolo malo.

Takze ano, z hladiska piratenia hier to bolo v tej dobre ovela lepsie. Nedalo sa len tak dostat k piratenej verzii, aj keby existovala. Z toho dovodu sa viacerym ludom oplatilo hru kupit, nez riesit kopu problemov s piratenim. Nie ako dnes, klik-klik a je stiahnute a hra bezi.

walther píše:
" a vznikol by problem" ? Aký? Veď toto sa deje bežne pri každej serióznejšej hre. PC dostáva aktualizáciu s textúrami vo vyššom rozlíšení atď.

uz som pisal ze to nieje len to. Kedze konzoly maju iny hw (ps3 a xbox360) tak sa musi prepisovat kod a este navyse podobne veci. Textury a podobne graf. somarinky su nic oproti tomu.

walther píše:
"Tak oni radsej na PC neoptimalizuju" - oni neoptimalizujú z dvoch dôvodov - buď to nevedia alebo sa im do toho proste neoplatí vrážať čas. Pokiaľ z predaja hry na konzolu vyťažia ja neviem 50 miliónov eur a z PC len 10, prečo by preboha mali vrážať peniaze do PC portu? Klasický trhový mechanizmus, opäť s konzolou to nemá nič.

Tak potom nech nepistia, ze ten ich neoptimalizovany a dodrbany odpad nikto nekupuje a pirati sa. Nech nerobia zbytocne halooo, ze hra bude aj na pc, ked ju planuju dodrbat, lebo cas a peniaze. Kto normalny si kupi nedorobok? Sami si za to mozu.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.09.2015 9:27

Ja nepoznam nikoho kto si 10-15 rokov dozadu kupil originalnu hru. Ano, nie kazdy si ju stiahol, ale v mesto, skole, v praci bolo vzdy xy ludi ktori tu hru mali a od ktorych si si ju mohol pozicat, alebo napalit. A nehadaj sa. Vyrastal som v dedine kde je 1000 obyvatelov aj s kozami a ked som sa k lubovolnej hre dostal tam, nemal som problem dostat sa k nej nikde. Piratilo sa este viac. Dnes si ludia kupia hru aspon kvoli MP ktory vtedy nebol zdaleka tak rozsireny.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2015 10:42

Sak samozrejme, kazdy mal kamarata co ma kamarata.... :-)
Zohnat si zohnal. Len to bolo tazsie, to uz netusim skade to ti ludia brali.
Dnes ti upirati hru cez torrent ci warforum kazda opica.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2015 10:46

Citácia:
zazil som to

Ja takisto shiro, neboj. Dodnes si pamätám ako chodili chalani a priamo v škole si vymieňali napálené hry. To, že internet bol vo veľmi obmedzenej podobe je úplne irelevantné, pretože vtedy častokrát stačilo okopčiť diskety (a neskôr CD) a bolo vybavené. Aj keď hra bola potom neskôr už chránená, obísť to v tej dobe bolo otázkou nakopírovania jedného súboru.

Citácia:
uz som pisal ze to nieje len to. Kedze konzoly maju iny hw (ps3 a xbox360) tak sa musi prepisovat kod a este navyse podobne veci. Textury a podobne graf. somarinky su nic oproti tomu.

Shiro, som programátor, toto mi hovoriť nemusíš. Ja reagujem na to, ako tvrdil kllr007, že hra na Xbox360 a na PC vyzerá úplne rovnako, čo proste nie je pravda. Je bežne známe, že na PC vyzerajú hry lepšie, ak má človek aj patričný HW na ich spustenie. Aktualizované textúry som uviedol ako príklad, kde je to pekne vidno a všimne si to aj laik. Nikde som neopisoval proces portovania hry...

Citácia:
ze ten ich neoptimalizovany a dodrbany odpad nikto nekupuje a pirati sa

Pirátilo sa omnoho skôr a to hlavne pri hrách na PC a aj keď existovali demá... Teraz na PC mnohí vývojári proste serú, takisto ako kedysi srali PC hráči na vývojárov.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2015 11:03

Doteraz si pamatam ako som nosil od kamarata Carmageddon 2 na 150 disketach a potom mi to aj tak neslo lebo som nemal na to grafiku :D
Samozrejme, piratilo sa vzdy, uz v 70-tych rokoch sa bezne programy kopirovali.

Preto som pisal ze je to zacarovany kruh. Vyraba sa nekvalita, lebo sa to vraj neoplati, nikto to poriadne nekupuje, lebo je to nekvalitne. Nekvalitne je to preto, lebo sa to vraj neoplati....atd.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.09.2015 12:09

No aspon s tym poslednym suhlasim :-)

Ale toto plati obecne, netyka sa to len hier na konzoly. Narychlo nieco spackat a mat z toho podla moznosti co najvyssi zisk dnes vidis vsade. U hier, softwaru obecne, pri filmoch ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2015 22:20

... a TV seriáloch. :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2015 23:12

Problém je, že tých priemerných (či dokonca aj podpriemerných) vecí, o ktorých si ich tvorcovia myslia, že im musia zarobiť kopec peňazí, je príliš veľa. Ak by sa nedali získať zadarmo, tak by sa, takmer určite, nepredávali lepšie ako teraz (a pravdepodobne by to bolo ešte horšie, pretože by o nich vedelo menej ľudí).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 12:58

To aj cvičené opice musí pochopiť, že konzole brzdia vývoj. PC je čo sa hrania týka v tomto v jasnej nevýhode. Ale na druhej strane je to daň za to, že konzolový herný biznis proste fičí a zarába. Asi najviac sa to začalo deformovať príchodom ps3/x360, kedy sa zastavila na 8 rokov kvalita v grafike, konzolák proste nevnímal naokolo nič len tú svoju konzolu a 8 rokov mu tá grafika pripadala perfektná. Konzolák 8 rokov konzumoval to, čo mu nadelil výrobca. Postupne išla dole aj kvalita hrateľnosti, ako napríklad bol zrazu problém dať do závodnej hry cocpit, pritom to už mal krásne spravený úplne prvý NFS ktorý som hral na svojej 486 DX66 Mhz. Tomu sa hovorí výsmech. A takto to pokračovalo ďalej až sme sa dostali do doby, kde nové hry ani po hrateľnostnej stránke nesiahali tým starým ani len po členky. Toto pripisujem za vinu samozrejme konzolám. No opakujem, že na druhej strane toto ľudia chceli, resp. k tomu boli vedení počas tých dlhých rokov zo strany vývojárov. A PCčkárov išlo roztrhnúť, že aké kraviny im vychádzajú na ich drahé mašiny :lol: A ešte k tomu v z lej grafike...No ale biznis je biznis, proste viac ľudí sa namotalo na konzole a to znamená neporovnateľne väčšie zisky pre vývojárov. Ak má niekto záujem o trabanta za sto tisíc, kde mám výrobné náklady 100 eur, bol by som sprostý predávať ferrari za sto tisíc, pri ktorom mám náklady na výrobu 90 tis...

Ono to jedno z druhým súvisí, pravou príčinou je podľa mňa ľudská sprostosť a zároveň šikovnosť konzol, následne vývojárov, že dokázali spraviť z relatívne inteligentných tvorov ( všetkých hráčov ) kvázi "idiotov", ktorí im s úsmevom sú ochotní hrať aj v dnešnej dobe v ledva full hd a v ledva 30 fps a to všetko za dvojnásobné ceny hier, plus platiť za MP a pod. Tých 8 rokov sa jednoducho v hlavách hráčoch diali veci...dokonca sa naučili hrať fps na gamepade, veď iná možnosť ani nebola. A z neprirodzeného sa stalo časom niečo "prirodzené"...nevnímali realitu mimo konzol.

Čiže ja súhlasím so shirom, to sa ani nedá nesúhlasiť, avšak pomaly som sa s tým naučil žiť a začal som rešpektovať vôľu ľudí. Ale úprimne, niekedy aj ľutujem, že som sa aj ja nestal tým vygumovaným, lebo tí nevygumovaní to majú dnes už fakt ťažké. Sú jasne v menšine a tým sa veci dosť menia. Nenormálne sa stáva tým pádom normálnym a naopak.

Najviac ma zarazil fakt, že skoro 4-ročná grafika ( 7950 ), ktorá stála nová cca 200 eur je +- rovnako výkonná ako terajšia novinka 960 za 220 eur. Tomu sa hovorí drzosť a výsmech do ksichtu a vlastne taký obraz terajšej doby, že akých hlupákov si z nás dovolia robiť...Čiže to prešlo už aj do sveta PC. A mám taký dojem, že to začalo už pred pár rokmi, len teraz je to viac do očí bijúce. Ale podotýkam, jasné to môže byť len starším ročníkom, ktorý zažili časy dávno minulé. Tí mladší sa už vlastne konzolákmi narodili, oni momentálne zažívajú svoj next gen v podobe ledva full hd a pomaly si zvykajú aj na 30 a viac fps :D







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.09.2015 13:11

Ty mas velmi jednoduche uvazovanie :)

A ake casy si zazil ? Vsak v minulosti hry neboli vo FullHD, tak preco by si ich hral ?

// Spojený príspevok Uto 22.09.15 13:44

A vidiet to vsade. Kazdy kto hral napriklad World of Warcraft vie, ze hra je kazdym datadiskom horsia. Nejde o grafiku, ta sa zlepsuje, svet je vacsi, ale hratelnost je uboha, plno nezmyslov, ale obtiaznost ziadna. Dovodom nie su konzoly, ale prevladajuca vacsina hracov do 10 rokov a ci sa vam to paci, alebo nie, oni su dnes cielovou skupinou pre ktoru sa hry vyvijaju. Nehovoriac o tom, ze na konzoly vzniklo mnozstvo skvekych titulov ake na PC neexistuju.

A dalsi nezmysel. Kedysi davno mozno existovali ludia ktori si kupili konzolu miesto PC a tesili sa z grafiky, ale dnes zijes v dobe kedy ma PC kazdy a konzolu si ludia kupuju len ako doplnok, takze si pochopitelne vedia porovnat, ci ich bavi hrat na gamepade, alebo klavesnici, ci chcu najmodernejsiu grafiku, alebo im staci ta konzolova a vsetko ostatne. Nemyslim, ze som idiot, ked si kupim koznolu za 300 eur, pohram sa na nej 3-4 roky a popri tom sluzi aj ako Blu-Ray prehravac a HTPC ktore Teba vyjde tak isto, snad aj drahsie.

//posledne dva odseky su reakciou na walthera ktory svoj prispevok mezicasom zmazal.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 13:53

johhny zasa ano suhlasim, cielova skupina uz urcite nieje skúsený "gamer" ale čoraz maldšie a mladšie publikum. Mimo to ja neodsudzujem ludi s konzolami, sam som ich vlastnil niekolko a urcite dalsie pribudnu. Konzola ako taka je skvela vec - zapnes, spustis hru a hras. Nic nemusis riesit, vies ze hra ide vsetkym ostatnym (konzolakom) rovnako, takze sa nemusis bat ci nebodaj cakat na patch. ZTa cenu mierne horsej graifky a FPS si clovek za par korun vystara na par rokov. S týmto plne suhlasim. Avsak na druhej strane su tu aj hraci ktory kupuju hry na PC a nieje ich malo a v poslednej dobe sa na optimalizaciu fakt kasle. Chapem ze PC ma nizsie predaje, ale kurna ked si zaplatim 60€ za hru je snad samozrejme ze cakam ze mi na PC ktore splna poziadavky pojde obstojne. Som taky isty zakaznik ako konzolový, preco by som mal byt v nevyhode ? A nie ze hra musi byt z predaja stiahnuta a caka sa na patche.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 13:59

V časoch minulých som nenarážal na grafiku, ale práve na hrateľnosť a celkovo možnosti v hre, ktoré sú dnes záhadne problémom, ako napríklad ten cocpit atď. To bol len príklad. S grafikou ja osobne problém nemám, stačí mi bohate full hd, oveľa dôležitejšia je pre mňa plynulosť, nikdy nezabudnem na gta v ps3 kde boli fps v rozmedzí od 22-28 a keď som ja povedal, že to seká, rodený konzolák ma vysmial, že je to plynulé jak sviňa. O tom ja rozprávam, že tá deformácia je už veľká a pomaly ale isto som napríklad ja s mojimi názormi v menšine. S tými 10ročnými deťmi máš pravdu, no za mňa hovorím, že 99% z nich sú práve konzoláci. Ak by bola konzola braná ako doplnenok, to by sa nám žilo hej. Ale ono je to naopak, preto to tak aj vyzerá. Ešte rozmýšlam, či sa mi oplatí kúpiť x1 čisto len na hokej, futbal a prípadne FH, ale ak aj áno, tak to bude len ako doplnok. Určite na tom nebudem hrať BF a pod. :) No ak zainvestujem do PC TV, tak sa budem musieť uspokojiť bez NHL, bude mi musieť stačiť na odreagovanie pri gauči len futbal, prípadne nejaké crew a pod. Nepovedal som, že ty konkrétne si idiot, vôbec si to nemyslím, myslel som to všeobecne :)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 14:18

Johnnny píše:
na walthera ktory svoj prispevok mezicasom zmazal.

jop, rozmyslel som si to, nemám náladu sa už o tom doťahovať :) každý má aj tak svoju pravdu, nech si každý vyberie to, čo mu najviac vyhovuje :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 14:30

Johnnny píše:
Ty mas velmi jednoduche uvazovanie :)
A ake casy si zazil ? Vsak v minulosti hry neboli vo FullHD, tak preco by si ich hral ?

Pretoze pravda je takto jednoducha. Nicobb to napisal vyborne.
S nejakym fullhd tu darmo slovickaris, vsetci vieme ako to myslel.

Johnnny píše:
Dovodom nie su konzoly, ale prevladajuca vacsina hracov do 10 rokov a ci sa vam to paci, alebo nie, oni su dnes cielovou skupinou pre ktoru sa hry vyvijaju. Nehovoriac o tom, ze na konzoly vzniklo mnozstvo skvekych titulov ake na PC neexistuju.

Ci maju hraci 10 alebo 25 je fuk. Riesime stav, ze preco sa za dobu existencie ps3/zbox360 defakto zastavil vyvoj grafickych technologii, resp sa spomalil na slimacie tempo.

Johnnny píše:
A dalsi nezmysel. Kedysi davno mozno existovali ludia ktori si kupili konzolu miesto PC a tesili sa z grafiky, ale dnes zijes v dobe kedy ma PC kazdy a konzolu si ludia kupuju len ako doplnok,

Dalsia ukazka perfektnej sprostosti ludstva...mam pc, kde vsetko vyzera krasne, pouzivaju sa nove technologie....preco by som si kupil konzolu ktora ma technologicky vrati niekolko rokov nazad, resp. zamrznem s nou niekolko rokov v minulosti? Normalny clovek nevidi ucel takehoto nakupu.
Navyse sa ucit znova mierit s gamepadom...

Takisto nieje dobry ani samotny princip konzol - strc dnu dvd a hraj. Do istej miery je to dobre, pretoze jednoduchost, takmer 100% absencia problemov, ale.... Clovek takto prichadza casom aj o to malo navykov co si pri pc vytvoril, zabuda vedomosti, ktore ziskal skusenostami pri pouzivani PC, ktore na rozdiel od konzoly cloveka nuti aj trochu mysliet, co je len dobre.
Keby sme vsetci vyrastali len na konzolach, tak su z nas tupe opice, strkajuce dvdcka do mechanik.

Osprostievanie uzivatelov na ukor penazi ako pisal Nicobb je uz len ceresnicka na torte v zmykani "stada" uzivatelov konzol a nasledne aj PC. Co si pamatam, tak hodne dlho neexistovala pretekarska hra s kokpitom, pokial sa do toho fakt nevlozili ludia co im o to slo a nespravili Project Cars a podobne veci.
Proste od isteho casu sa to utalo vsade a zrazu nic....cumel som jak puk ci to myslia akoze vazne....







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.09.2015 14:42

kllr007 píše:
johhny zasa ano suhlasim, cielova skupina uz urcite nieje skúsený "gamer" ale čoraz maldšie a mladšie publikum. Mimo to ja neodsudzujem ludi s konzolami, sam som ich vlastnil niekolko a urcite dalsie pribudnu. Konzola ako taka je skvela vec - zapnes, spustis hru a hras. Nic nemusis riesit, vies ze hra ide vsetkym ostatnym (konzolakom) rovnako, takze sa nemusis bat ci nebodaj cakat na patch. ZTa cenu mierne horsej graifky a FPS si clovek za par korun vystara na par rokov. S týmto plne suhlasim. Avsak na druhej strane su tu aj hraci ktory kupuju hry na PC a nieje ich malo a v poslednej dobe sa na optimalizaciu fakt kasle. Chapem ze PC ma nizsie predaje, ale kurna ked si zaplatim 60€ za hru je snad samozrejme ze cakam ze mi na PC ktore splna poziadavky pojde obstojne. Som taky isty zakaznik ako konzolový, preco by som mal byt v nevyhode ? A nie ze hra musi byt z predaja stiahnuta a caka sa na patche.


Na teba som nereagoval. Podla teba konzoly brzdia vyvoja, podla mna je to problem vyvojarov. Mame na vec odlisny nazor, co mi vobec nevadi. Mne vadi, ked ma niekto (nicobb) nazyva idiotom len preto, ze si kupim nieco co on povazuje za nezmysel.

Ze Ta stve horsia optimalizacia je v poriadku. Mna tiez stve, ze mam vsetky datadisky k WoW, par rokov som ho hral (platil) a dnes je to nehratelne. Dnes je vsetko podriadene marketingu a nikto Ta nenuti tu hru si kupit. Keby sa tie hry prestali predavat, vyvojari by ich mohli alebo prestat vyvijat, alebo zacat vyvijat poriadne. Tu ma opat zaujala nicova logika ktory tvrdi, ze konzolak je idiot lebo kupi hru v nizkom rozliseni a nizkym FPS, ale on je priam genialny, ked kupi zabugovany BF alebo GTA ktore ide po kazdom update inak.

nicobb: Spravas sa ako 5 rocny. O akom kokpite hovoris ? Ja automobilove hry prilis nehravam, ale Gran Turismo kokpit ma, pritom je to hra exkluzivne pre idiotov (v tvojom slovniku). Rovnako tak Forza ktora je opat exkluzivita. Nehovoriac o tom, ze Forza ma "Forzavistu", takze si do kazdeho auta mozes este sadnut, nastartovat si ho, odklopit kabotu, pozriet sa na motor a podobne. Toto konkretne mas k dispozicii pre vsetkych 450aut.

"no za mňa hovorím, že 99% z nich sú práve konzoláci"
Zase hlupost. Chod si zahrat BF, CS, nejaku MMO a podobne a uvidis, kolko deti tam mas. Mam dvoch bratrancov, maju asi 14 rokov, obaja hraju vyhradne na NB a ked ich v CS nikto "sunda", chvilu nadavaju, strielaju po vlastnych a potom sa logoutnu. Takyto hraci sedia tak pri PC, ako pri konzole. Dokonca by som si trufol tvrdit, ze ich pri PC sedi este viac, pretoze detom ide hlavne pri hrach hlavne o grafiku tak ako im pri hudbe ide hlavne o basy. Konzolove hry nie su o nic hlupejsie nez PC, nie su ani jednoduchsie, vdaka gamepadu su casto komplikovanejsie a ze ty narazis na nejakeho zanieteneho konzolaka nic nemeni. Mas zanietenych Applistov, majitelov skodoviek, bavorakov, alebo japoncov a podobne. To neznamena, ze kazdy majitel iPhonu, BMW, alebo Octavie je idiot a kto tvrdi opak je proste velmi jednoduchy clovek ktory by sa verejnych diskusii nemal zucastnovat.

shiro: s nicobb si podajte ruky.To su skutocne nazory na urovni. A ten kokpit ? No to je vazne argument a la "My ho na PC nemame, vy ano a je to vasa vina".

..beriem si priklad z walthera. Hadat sa o tom ako konzoly brzdia vyvoj grafickych technologii v teme o tom ako grafika za cenu dvoch konzol nepodporuje technologiu ktoru tie hlupe a zaostale konzoly ano mi pripada zvlastne.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 15:29

Citácia:
Tu ma opat zaujala nicova logika ktory tvrdi, ze konzolak je idiot lebo kupi hru v nizkom rozliseni a nizkym FPS, ale on je priam genialny, ked kupi zabugovany BF alebo GTA ktore ide po kazdom update inak.

Lebo mame na vyber, ze....
Logicky, tym padom musia byt aj bugy v xbox verziach tychto hier....isto sa to nejak patchuje aj tam.

Citácia:
nicobb: Spravas sa ako 5 rocny. O akom kokpite hovoris ? Ja automobilove hry prilis nehravam, ale Gran Turismo kokpit ma, pritom je to hra exkluzivne pre idiotov (v tvojom slovniku). Rovnako tak Forza ktora je opat exkluzivita. Nehovoriac o tom, ze Forza ma "Forzavistu", takze si do kazdeho auta mozes este sadnut, nastartovat si ho, odklopit kabotu, pozriet sa na motor a podobne. Toto konkretne mas k dispozicii pre vsetkych 450aut.

ano, to byvalo aj v starsich nfs, pamatas? Kolko hier to dnes ma? Ano, Forza, mozno Project cars....a co ostatne, ratane XY dielov novsich nfs?

Citácia:
shiro: s nicobb si podajte ruky.To su skutocne nazory na urovni. A ten kokpit ? No to je vazne argument a la "My ho na PC nemame, vy ano a je to vasa vina".

Nie, ziadna "vasa vina". Rozoberaju sa tu dva problemy - upadok hratelnosti, resp. hernych featur v hrach a ich technologicka zaostalost vzhladom ku konzolam. Konzoly mozu za neexistenciu kokpitu svojim sposobom, ktory som tu uz popisoval - porty hier.

Ano, sme kus OT....no ako som pisal, DX12 na konzolach bude to iste ako DX9 na geforce FX 5200....ze je podpora je pekne, ked nemas vykon na to, aby si si nieco zahral s rozumnymi fps...
Co na tom ze DX12 efektivnejsie vyuziva HW, ked ten vykon je jednocho maly na dnesne naroky.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 18:54

Akoze, slusny thread cisteho OT. No nevadi.
Neviem preco ma niekto problem zmierit sa s tym, ze konzoly brzdia vyvoj. Proste to je fakt. Na druhu stranu by konzoly mohli napomoct optimalizacii hier, nakolko musia zmykat co najviac z toho co maju. (Co sa bohuzial nedeje).
Nie su konzoly, nevyvyjali by sa hry na stary HW, nebrzdil by sa vyvoj.
Upadok komplexity hier je druhy problem.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.09.2015 19:05

Ked budes mat progamersku minutku, mrkni sa prosim ake mas minimalne podporovane rozlisenie na tvojej oblubenej hre. Mozno tam uvidis 1024x768 a ver, ze kvoli konzolam to tam nie je. Nove hry sa nevyvijaju len pre GTX 970, musia bezat aj starsich kartach. Rovnako tak az pridu DX12 hry, budu musiet byt spatne kompatibilne s DX 11, mozno aj DX 10. So slabsim HW sa vzdy pocitat bude, ci uz sa Ti to paci, alebo nie.

Konzoly sa momentalne nezmykaju a hry na nich by mohli vyzerat lepsie nez vyzeraju. Konzola ma vyhodu v tom, ze je to jeden HW, rovnako ako iPhone. Pri vyvoji nemusis mysliet na milion roznych HW konfiguracii s roznou architekturou. To pochopitelne vyvoj a optimalizaciu dost ulahcuje.

A ako som pisal x krat, momentalne cakam ja na vase zaostale graficke karty ktore nepodporuju DX 12. Nam konzolistom by vo vykone dost pomohol.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2015 19:54

DX12 je dost problemovy, vid aktualne nVidie. Ale hej, s tymto mas pravdu, otazka je, kolko to bude trvat developer, kym to tam zapracuju. A najma vdaka nvidii, sa to este uvidi.
Realne ale... aktualna generacia konzol, je omnoho mensie zlo ako predchodzia (najma hovorim o ps3) pri com to bola mimozemska architektura PC, lebo powerpc, prepnute male ramky s neskutocnou (na tu dobu) rychlostou a pod... XBox1/PS4 su klasicke PC, len skoda ze nie trochu silnejsie.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kvůli špatné podpoře DirectX12 u NVIDIA se nedočkáme lepšího výkonu her - Vtip nebo realita?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.09.2015 20:05

PS 3 bol hlavne problem sam pre seba. Napriklad aj taky The Crew nevysiel prave kvoli tomu, ze architektura PS 3 je moc komplikovana. Vzdy je to ale na uvazeni vyvojarov a tie hry dokazu optimalizovat tak na stare zariadenie ako na spickove PC. Otazkou je vzdy len to, cim im to za to stoji a v pripade PC zrejme nie. Jednak odtial nejdu take zisky a jednak to ludia kupia aj tak.

DX 12 uz je na niektorych ocakavanych hrach ohlaseny, takze som uprimne celkom zvedavy, ako to bude vyzerat v grafoch. Specialne pre XOne je to dost vyznamne, pretoze vykonovo za PS 4 znacne zaostava a prave DX 12 by mohlo pomoct.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 85 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Stahování her, cracků@funkčnost cracknutých/vypálených her

v Počítačové hry

0

12776

26.11.2006 21:00

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zvysenie vykonu na nVIDIA geforce GO 7900GTX

v nVidia grafické karty

6

708

21.11.2007 12:19

Tonci20 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. OLED sa len tak skoro nedočkáme

v Novinky

1

593

17.02.2010 9:59

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. som ja uplne mimo alebo pani na podpore mojho internetoveho poskytovatela?

v Poskytovatelia internetu

6

1006

08.03.2019 16:28

inhcodz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. spätné naformátovanie

v Pevné disky a radiče

16

521

20.07.2013 12:38

uli gerhard Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. špatné zobrazení

v Ostatné programy

0

631

17.09.2009 18:58

mildas Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Číňan usmrcen kvůli internetu

v Novinky

21

1190

12.08.2009 10:41

mates321 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. špatné full hd

v TV

17

761

02.12.2016 22:54

igis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. spätné spájanie partícií

v Pevné disky a radiče

3

1121

20.03.2007 18:58

Seth Sparrow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Google sitemap + spätné odkazy

v Internetový marketing, SEO, reklama

16

2536

19.09.2010 7:19

vladopt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sekání her

v Počítačové hry

18

1857

14.04.2008 19:29

marcoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Realita, 16nm processory?

v Novinky

12

889

24.02.2009 17:15

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Facebook vs. realita

v Sociálne siete

26

1923

02.09.2010 12:32

mike_svk95 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Facebook zažalován kvůli porušení ochranné známky

v Novinky

3

565

07.11.2010 12:55

X-men Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. seka se mi pocitac kvuli Realtek

v Siete

4

360

16.11.2007 17:57

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CESTINY DO HER

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Počítačové hry

32

8637

05.01.2010 21:26

sloki Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra