Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.05.08
Prihlásený: 28.12.13
Príspevky: 117
Témy: 29
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2010 18:53

ahojte,

este dve trochu odlisne otazky:

1/ vie niekto odporucit software na vytvorenie dobreho google sitemapu, avsak s tym, ze web je v php (videl som viac menej len pre staticke stranky v html)? Ak je web velmi obsiahly, google to trva dost dlho, kym ho cely precita, preto by som mu chcel pomoct... Predpokladam, ze to ma vyznam aj pri php?

2/ ak na moj web vedu nejake spatne odkazy (ktore vplyvaju na PageRank), ako je mozne, ze niektore tieto odkazy nie su este zaregistrovane? Kazda sluzba, ktora ponuka prehlad spatnych odkazov ma iny vystup, niekto zaregistruje nejaky odkaz, druhy zaregistruje iny odkaz. Dokonca ani Google (cez site: http:xxx.xxx.sk) nebol schopny korektne vypisat vsetky spatne odkazy na moj web...
Znamena to, ze tak ako indexacia webu googlu pomerne dlho trva (ak je web obsiahly), podobne tak aj "indexacia" vsetkych spatnych odkazov?

Dik.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2010 23:02

Ahoj..

1. ja som robil takyto nastroj ako sucast diplomky no nakoniec som to moc nedotiahol dokonca. Ciastocne vsak funguje a mozno pomoze:
http://www.sitemap.webnamieru.sk
Proste si tam vpis nazov domeny a daj indexovat.. Nastroj pomocou ajaxu crawluje stranku a po 5tich odkazoch indexuje. Berie len odkazy z domeny ale tak isto berie obrazky a podobne.. preto ak ti bude zahrnat nieco co tam nechces mozes pouzit filtre napr. nezahrnat ak obsahuje ".jpg" a pod.
ked prejde vsetky odkazy objavy sa link na stiahnutie vygenerovanej XML mapy stranok. Potom je tam este jedna chyba a to v generovani datumov kde v zlom formate zapisuje cas preto odporucam nastavit hromadne nastavenia sitemap a tam zadat len datum. Este raz ale pripominam ze nastroj nie je hotovy a ani nemam cas ho teraz upravovat. Sak vyskusaj.

2. Samozrejme ze indexacia spatnych odkazov trva dlho.. Google musi opatovne navstivit kazdu stranku kde sa objavil spatny odkaz. To ako casto sa vsak Google na stranky vracia zavysi od toho ako casto sa na stranke meni obsah. pokial ide o staticku stranku nemusi tam prist aj niekolko mesiacov. Kazdopadne dockaj casu ako hus klasu, on si ich najde.







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2010 23:35

pkrajnak píše:
1/ vie niekto odporucit software na vytvorenie dobreho google sitemapu, avsak s tym, ze web je v php (videl som viac menej len pre staticke stranky v html)?

Hmm, aký rozdiel je medzi php a html stránkou z pohľadu generátora sitemapy? Vlastne, aký je v tom celkovo rozdiel? Ale ak ti ide o to, aby Google indexoval stránky tvojho webu, získaj spätné odkazy. Sitemap bez spätných odkazov je ako vytunované auto bez benzínu - môžeš si ho vylepšovať, kým nebudeš mať benzín, nikam sa nepohneš.

pkrajnak píše:
2/ ak na moj web vedu nejake spatne odkazy (ktore vplyvaju na PageRank), ako je mozne, ze niektore tieto odkazy nie su este zaregistrovane?

He? Ktoré odkazy nie sú zaregistrované? Myslíš, že tvoje stránky nie sú zaindexované, alebo stránky, ktoré na teba odkazujú nie sú v indexe?
Uvedom si, že z pohľadu vyhľadávačov sa neodkazuje na web ako celok, ale na konkrétne stránky. Ale prosím, vysvetli tvoju druhú otázku, nie celkom som pochopil na čo sa pýtaš.

A to, že ani Google a ani ostatné vyhľadávače ti nevypíšu presný počet spätných odkazov je normálne - je to len orientačné číslo, orientačný výpis.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.05.08
Prihlásený: 28.12.13
Príspevky: 117
Témy: 29
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.04.2010 20:16

v podstate Ezekiell na to odpovedal. Islo mi o to, ze nejaka stranka odkazuje na moj web a ked si preverujem spatne odkazy, tato stranka napr. este medzi nimi nie je...
Tak asi treba len čakať... Ale faktom je, že sú rôzne nástroje, ktoré tie spätné linky vedia zistiť online, je zaujímavé, že aj ich výsledky sú odlišné a niektoré odkazy (nemyslím len nofollow) proste neudavaju (zatial...)

hmm a este otazka, co znamena tag priority (standardne vsade 0,5?)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2010 21:28

tymto oznamujes googlu aku prioritu ma pre teba urcita stranka v ramci tvojho webu.. Priklad mas v mape dve stranky ktore google neindexoval a ty das jednej vyssiu prioritu (1 je najviac) tak by mal ist najskor na nu a potom na tu druhu.. nema to vsa ziaden vplyv na indexovanie tvojho webu ako celku.. ked si google povie ze za tyzden pojde na tri stranky tak ty mu pomocou priority mozes urcit ktore su pre teba najdolezitejsie.. Toto je vsak to ako to je prezentovane. Ako to v skutocnosti funguje nevie asi nikto :D







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.10.07
Prihlásený: 14.07.11
Príspevky: 107
Témy: 32
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 10:20

mam tiez podobny problem. mam web zaregistrovany cca v 60 katalogoch + spatne odkazy z inych stranok, web funguje uz asi 7 mesiacov a ked si dam v googli zobrazit spatne odkazy cez link: tak mi stale pise len 3 stranky. Zo zaciatku tam bol zoznam.sk a ten po case uplne zmizol pricom na zozname mam stale odkaz.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 10:47

Gratulujem. A otázka znie ako?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.10.07
Prihlásený: 14.07.11
Príspevky: 107
Témy: 32
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:30

otazka znie ci to je normalne. lebo mal som este davnejsie web (cca 4roky dozadu) a tam som s tymto vobec nemal problem. za par mesiacov(2-3) som mal prideleny pagerank a spatne odkazy boli zaindexovane. Teraz nemam ani pagerank ani spatne odkazy


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:40

ťažko povedať keďže netušíme o akú stránku ide :) je možné, že si sa dačím previnil...napr viac info:
http://www.ksl-consulting.co.uk/google_penalty.html







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:45

Citácia:
otazka znie ci to je normalne.

Neviem, ktorá časť z tvojho príspevku má byť normálna (keďže zásadne nepoužívaš opytovacie vety). Preto odpoviem na všetko.

Citácia:
mam web zaregistrovany cca v 60 katalogoch

Hmm, ja to nerobím, ale asi to je normálne.

Citácia:
mam web zaregistrovany cca v 60 katalogoch

Toto je normálne.

Citácia:
web funguje uz asi 7 mesiacov

Aj toto je normálne.

Citácia:
ked si dam v googli zobrazit spatne odkazy cez link: tak mi stale pise len 3

Aj toto je normálne. Google totižto nevypíše zoznam všetkých spätných odkazov.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.10.07
Prihlásený: 14.07.11
Príspevky: 107
Témy: 32
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 12:56

web name ziadny ban. kontroloval som si to uz viackrat google ban checkermi. ak sa im da teda verit. napr. tento http://www.iwebtool.com/google_banned


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.01.10
Prihlásený: 16.12.15
Príspevky: 86
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 13:12

na zistenie spätných odkazov skús použiť http://seo-servis.cz/power-sila-stranky/


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 23.06.23
Príspevky: 2096
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava V
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 13:53

link: v Google je nanič. Lepšie výsledky ti dá Google Webmaster Tools, Yahoo Site Explorer, Open Site Explorer. Ale nikde (kvôli náročnosti spracovania a/alebo filtrovaniu výsledkov) nezistíš všetky spätné odkazy.







_________________
DESKTOP: Intel Pentium Dual Core E2180, Gigabyte GA-P31-DS3L, 3GB DDR2 800Mhz, ASUS Radeon HD3650 256MB, ASUS DRW-1608P3S, Hitachi Deskstar T7K250 160GB, Fortron FSP350-60GLN
NTB: HP 510: Intel Celeron M360, 512MB DDR2 533MHz, Intel GMA 900, Hitachi Travelstar 4K120 40GB, Sony CRX880A
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 16:34

Hlavne nepoužívaj nebezpečné služby typu seo-servis, presný počet spätných odkazov nikdy nezistíš.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 18:31

Prečo je SEO-servis nebezpečný?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 20:43

Pretože sa priživuje na tvojom webe a vytvára dojem, že ide o užitočnú službu, aj keď služba užitočná nie je.
+ poskytuje množstvo mylných informácií a ak sa budeš držať ich rád, tak si nepomôžeš a v určitých prípadoch si môžeš aj pohoršiť.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Google sitemap + spätné odkazy

Registrovaný: 24.01.07
Prihlásený: 01.07.18
Príspevky: 753
Témy: 24
Bydlisko: Poltár
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2010 7:19

seo-servis je len robot pre začiatočníkov...tiež som kedysi iba naň hľadel a robil weby podľa toho...

pre pkrajnak:
1. na vytvorenie sitemap Ti stačí tento web:
http://www.xml-sitemaps.com
-vytvorí Ti aj skompresovanú verziu (sitemap.xml.gz)

2. keď si chceš sledovať spätné odkazy tak to skôr ustriehneš cez yahoo alebo nahodiť google webmaster tools

pre Broko71:
daj link na web a hneď Ti poviem prečo nemáš pagerank...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sitemap na Google Sites (Google Apps)

v Internetový marketing, SEO, reklama

1

1046

18.03.2012 22:33

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. sitemap na google site

v Internetový marketing, SEO, reklama

4

641

13.05.2014 9:48

artfm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. sitemap pre google zbytočny?

v Internetový marketing, SEO, reklama

10

949

15.01.2011 10:31

Pablo Montero Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Maps GOOGLE odkazy

v PHP, ASP

2

462

04.05.2012 15:36

Bokos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. špatné zobrazení

v Ostatné programy

0

629

17.09.2009 18:58

mildas Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. spätné naformátovanie

v Pevné disky a radiče

16

520

20.07.2013 12:38

uli gerhard Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. spätné spájanie partícií

v Pevné disky a radiče

3

1121

20.03.2007 18:58

Seth Sparrow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. špatné full hd

v TV

17

760

02.12.2016 22:54

igis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. sitemap

v Ostatné

6

724

26.11.2009 12:32

daddycool Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. sitemap + povysovaci system

v Správy pre vedenie fóra

2

1298

16.04.2007 17:04

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sitemap a RSS

v PHP, ASP

5

495

01.05.2011 14:11

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sitemap pre eshop

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

484

17.02.2011 11:45

slash24 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spätné prepísanie omylom prepisanej menovky disku

v Pevné disky a radiče

3

402

19.11.2010 21:55

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xbox One bude spatne kompatibilny + dalsie novinky

v Novinky

0

462

16.06.2015 5:23

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sitemap - co tam vsetko dat?

v Internetový marketing, SEO, reklama

9

1706

26.08.2008 18:07

Ezekiell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. generátor suboru sitemap.xml pre obrazky

v Internetový marketing, SEO, reklama

3

508

09.11.2013 11:22

capricorn7 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra